|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 15:16:38   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Šnops ja.


o marijauser posted image user posted image user posted image user posted image a cvetuser posted image


user posted image ,glej, da si joškov ne zapališ user posted image


user posted image user posted image user posted image

tedy jst nič ne jokam okol nobenga, ker točno vem kako in kaj. mi ni treba.


jokam jaz, ker sem šla G vprašat user posted image


če sem prav razumela, je dedc in odkrito - verjetno tud nima najbolj razčisščeno, saj vidiš da ženske, ki so dojile, nimajo pojma o pojmu, tudi zdravnice med njimi, da ne govorim kake izjave slišiš od njih.
mogoče pa je predlagal uz tud zato, ker včasih, če iz dojke priteče taka motna, rjavkasta tekočina, je to lahko znak kakih bolezni, tud raka. pa ne paničari zdaj. samo ženska, ki je dojila, ki ve kako zgleda, kolostrum, mleko, ki svoje telo pozna, bo to tekočino takoj ločila od mleka.


priznam, da meni to ni bilo ok, (sem se bala, da ni kaj narobe), zato sem tudi šla na pregled. Ja veš, ko ti ena najboljših prijateljic pri 38 letih zboli za rakom, se tudi sam malo ustrašiš, če je kak problem. Tako da jaz bom najbrž šla na UZ, da izključim možne komplikacije in bom bolj mirna.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 15:16:56   
Anonimen
am pismo, jst pa nikol nisem puščala....

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 15:18:30   
Anonimen
Za to ne rabiš bit čudak.


(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 15:28:11   
majch
jao...tle na rr še za barvo trave ni več varno vprašat...user posted image

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 15:31:06   
mika
Ne morem verjet, ampak tokrat se podpišem pod Ulouser posted image .

In ja tedy, ženske, ki nikol niso rodile, so dojile.

Poznam primer kjer je krušna babica, dojila moževega vnuka in to kar 7 let. Ženska nikoli ni rodila otroka, ker pa so pri hiši dobili poleg 11mesečnega otroka, še dojenčka, je mati odstavila starejšega otroka. Prisesal se je h krušni babici in njej je steklo mleko, tako da ga je dojila.

< Sporočilo je popravil mika -- 29.12.2009 15:33:54 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 15:35:37   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne morem verjet, ampak tokrat se podpišem pod Ulouser posted image .

In ja tedy, ženske, ki nikol niso rodile, so dojile.

Poznam primer kjer je krušna babica, dojila vnuka in to kar 7 let. Ženska nikoli ni rodila otroka, ker pa so pri hiši dobili poleg 11mesečnega otroka, še dojenčka, je mati odstavila starejšega otroka. Prisesal se je h krušni babici in njej je steklo mleko, tako da ga je dojila.

Verjamem, ampak ogabno. Da sedemletnik visi na babičinih joških je pa zame zloraba. Verjetno me boste zagovornice dolgega dojenja zdaj imele za glavnega grešnika, ampak vseeno...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 15:36:53   
Anonimen
Ajde dobr pol user posted image  neka teče vsem po spisku user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 15:45:56   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne morem verjet, ampak tokrat se podpišem pod Ulouser posted image .

In ja tedy, ženske, ki nikol niso rodile, so dojile.

Poznam primer kjer je krušna babica, dojila vnuka in to kar 7 let. Ženska nikoli ni rodila otroka, ker pa so pri hiši dobili poleg 11mesečnega otroka, še dojenčka, je mati odstavila starejšega otroka. Prisesal se je h krušni babici in njej je steklo mleko, tako da ga je dojila.

Verjamem, ampak ogabno. Da sedemletnik visi na babičinih joških je pa zame zloraba. Verjetno me boste zagovornice dolgega dojenja zdaj imele za glavnega grešnika, ampak vseeno...


Bilo je pred pred pribl.50 leti in verjemi, da nikomur ni bilo takrat do zlorabe z dojenjem, ker so bili zelooooo revni. Pa ni bila krušna babica tista, ki ga je tiščala na sebe, ampak on ni hotel z nje. Baje si je še stolček nesel na njivo, kjer je delala in jo fehtal za zizo.

Tedy,  je  nešteto zgodb posvojenih in dojenih otrok od mater, ki niso mogle rodit.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 18:03:43   
Anonimen
majch, da nisi slučajno ponovno noseča in je to mlezivo???

(odgovor članu majch)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 18:56:32   
Ulla80
Ulla - a ti si to kr tko -
od dons naprej ne dojim več - in nisi več dojila?


ne, ker že 30 mescov neprkinjeno dojimuser posted image ko pa ne bom več, pa pač ne bom več. kaj misliš a si živali s šnopsom mažejo seske ali karkol že majo, ko se mladiči odstavijouser posted image

Ne morem verjet, ampak tokrat se podpišem pod Ulo


user posted image user posted image user posted image lovju tu user posted image

kasso kr pejt na uz, ne škodi. sam tema ni v tem kontekstu mišljena.verjmem da te panika, oz. da te vsaj skrbi, sploh če maš bljižnje s takimi boleznimi. samo najverjetneje je res samo mleko, je pa res tud to, da enim ženskam nikol ne izteka, kot recimo tud kolostrum med nosečnostjo ne izteka vsem.

Poznam primer kjer je krušna babica, dojila moževega vnuka in to kar 7 let. Ženska nikoli ni rodila otroka, ker pa so pri hiši dobili poleg 11mesečnega otroka, še dojenčka, je mati odstavila starejšega otroka. Prisesal se je h krušni babici in njej je steklo mleko, tako da ga je dojila.


ja, to so res fenomeni, kaj vse psiha in želja naredi.

marta kaj pa vem....men pa ni ogabno, čeprav ajd - 7 let - bi se mogu počas že za drugimi joškami oziratuser posted image
ampak to so druge debateuser posted image

u glavnem sem bla v srbski in sem razmišljala če čem za mal rakije prosit user posted image user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 18:56:50   
majch
no sej...razen tega očitnega vzroka me zanima, če je še kaka varianta....in očitno jih je še nekajuser posted image

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 19:58:31   
katra55
Jaz že eno leto ne dojim več, mleko pa še imam. Mislim, da s tem ni nič narobe.



(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 20:10:33   
PC Baby
Malo se bom uštulila in vprašale naslednje: koliko časa potem ko ste čisto nehale dojit, se vam je zgodilo, da se vam je npr. zmočila majica ali kaj podobnega, ker je še steklo nekaj mleka? Kako pogosto se to dogaja? Kako ste vedle kdaj nehat nosit blazinice v nedrčku?

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 21:07:32   
marta82



marta kaj pa vem....men pa ni ogabno, čeprav ajd - 7 let - bi se mogu počas že za drugimi joškami oziratuser posted image
ampak to so druge debateuser posted image


Če ga je prej še mama dojila 11 mesecev, je bil star 8 let in se dojil pri babici. Če to ni "bolano" pol pa res ne vem no... Za drugimi joški pa dvomim, da se lahko v "seksualnem smislu" kdaj ozira, ko ima pred očmi babičine.user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 21:08:24   
sonček33
marta..najboljše če ne hodiš več tele teme bratuser posted image

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 21:13:04   
Ulla80
marta tko mi zdej razmišljamo, v tem času, s polno ritjo vsega, kar si je možno zamislit, v tem času, ko so joški predvsem seksualni simbol, njihova primarna naloga pa je čist odrinjena....sam če se postaviš 50 let nazaj, v kako hudo revščino, kjer tud spolnost ni bla glih na nekem nivoju, primerljivem današnjemu...kaj pa vem...teb je ogabno in bolano, ker imaš pač določene stvari vcepljene in razmišljaš kot pač lahko....zdej pa mi povej, a je z nekim moškim recimo v afriki kaj narobe, v seksualnem, osebnostnem, psihološkem smislu, ker ga je mati ali pa mogoče kaka nadomestna ženska dojila do recimo sedmega leta?

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 21:22:09   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

marta..najboljše če ne hodiš več tele teme bratuser posted image

Imaš prav.user posted image Hvala za nasvet.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: ponoven pojav mleka
29.12.2009 21:23:45   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta tko mi zdej razmišljamo, v tem času, s polno ritjo vsega, kar si je možno zamislit, v tem času, ko so joški predvsem seksualni simbol, njihova primarna naloga pa je čist odrinjena....sam če se postaviš 50 let nazaj, v kako hudo revščino, kjer tud spolnost ni bla glih na nekem nivoju, primerljivem današnjemu...kaj pa vem...teb je ogabno in bolano, ker imaš pač določene stvari vcepljene in razmišljaš kot pač lahko....zdej pa mi povej, a je z nekim moškim recimo v afriki kaj narobe, v seksualnem, osebnostnem, psihološkem smislu, ker ga je mati ali pa mogoče kaka nadomestna ženska dojila do recimo sedmega leta?

Nimam pojma. Nobenega ne poznam.user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 10:43:32   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82




marta kaj pa vem....men pa ni ogabno, čeprav ajd - 7 let - bi se mogu počas že za drugimi joškami oziratuser posted image
ampak to so druge debateuser posted image


Če ga je prej še mama dojila 11 mesecev, je bil star 8 let in se dojil pri babici. Če to ni "bolano" pol pa res ne vem no... Za drugimi joški pa dvomim, da se lahko v "seksualnem smislu" kdaj ozira, ko ima pred očmi babičine.user posted image


dojil se je do 7mega leta. Sicer pa vseeno, leto gor al dol.
In babica ni bila neka starungla, kot si jo predstavljašuser posted image , ampak ženska stara okrog 40 let(ko ga je začela dojit). Danes je pa povsem normalno, če rodi ženska pri 40ih otroka, a ne in ga tud doji?

Ne razumem pa zakaj bi sploh kdo imel mamine ali v tem primeru babičine joške pred očmi.
A katera, ki je tu gor, mogoče  svojih sinov ni dojila, da ne bi imel kakšnih traumuser posted image .

Men je pa  bolano, ma ne bolano....izprijeno, da si  otroka predstavljaš, da se doji zato ker bi si želel dojk zaradi česa drugega, kot mleka.

< Sporočilo je popravil mika -- 30.12.2009 10:52:39 >

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 10:55:34   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

marta tko mi zdej razmišljamo, v tem času, s polno ritjo vsega, kar si je možno zamislit, v tem času, ko so joški predvsem seksualni simbol, njihova primarna naloga pa je čist odrinjena....sam če se postaviš 50 let nazaj, v kako hudo revščino, kjer tud spolnost ni bla glih na nekem nivoju, primerljivem današnjemu...kaj pa vem...teb je ogabno in bolano, ker imaš pač določene stvari vcepljene in razmišljaš kot pač lahko....zdej pa mi povej, a je z nekim moškim recimo v afriki kaj narobe, v seksualnem, osebnostnem, psihološkem smislu, ker ga je mati ali pa mogoče kaka nadomestna ženska dojila do recimo sedmega leta?


Se podpišem! Že spetuser posted image


(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 11:00:52   
uškinamama
Men je pa bolano, ma ne bolano....izprijeno, da si otroka predstavljaš, da se doji zato ker bi si želel dojk zaradi česa drugega, kot mleka.


Ja.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 12:23:21   
manna
Moje mnenje je, da je otrok, ki ima 3 leta in več absolutno prestar za dojenje. In ja, dojenje pri 7 letih po mojem mnenju lahko pusti posledice na njegovem razvoju, dojemanju telesa, dojemanju spolnosti,...kajpavem. Dojenje do 1 leta se meni zdi ravno prav, potem mogoče še par tednov, kak mesec, ko se odvaja, (da se ga ne odstavi glih z danes na jutri) potem pa konec.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 13:05:09   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82




marta kaj pa vem....men pa ni ogabno, čeprav ajd - 7 let - bi se mogu počas že za drugimi joškami oziratuser posted image
ampak to so druge debateuser posted image


Če ga je prej še mama dojila 11 mesecev, je bil star 8 let in se dojil pri babici. Če to ni "bolano" pol pa res ne vem no... Za drugimi joški pa dvomim, da se lahko v "seksualnem smislu" kdaj ozira, ko ima pred očmi babičine.user posted image


dojil se je do 7mega leta. Sicer pa vseeno, leto gor al dol.
In babica ni bila neka starungla, kot si jo predstavljašuser posted image , ampak ženska stara okrog 40 let(ko ga je začela dojit). Danes je pa povsem normalno, če rodi ženska pri 40ih otroka, a ne in ga tud doji?

Ne razumem pa zakaj bi sploh kdo imel mamine ali v tem primeru babičine joške pred očmi.
A katera, ki je tu gor, mogoče svojih sinov ni dojila, da ne bi imel kakšnih traumuser posted image .Men je pa bolano, ma ne bolano....izprijeno, da si otroka predstavljaš, da se doji zato ker bi si želel dojk zaradi česa drugega, kot mleka.

Ne da ga sploh ne bi dojila, ampak zagotovo ga pa ne bi do 7. leta. Ko si enkrat otrok lahko "sam postreže" in mami dvigne majico pa modrc ipd. je zame več kot skrajni cajt za odstavljanje (ampak to je zgolj moje mnenje, ki je očitno tu na RR v manjšini). In pri teh letih ne gre več zgolj za mleko, temveč za razvado, ki je za moje pojme izprijena in prepričana sem, da ima zato lahko otrok kasneje določene frustracije. Verjetno pa je bilo res pred 50 leti mišljenje drugačno. In če je zadnji stavek namenjen direktno meni, torej da je to, da menim, da si otrok želi dojk zaradi česa drugega kot mleka izprijeno, potem sva pogovor zaključili, ker na tak podel nivo žaljenja se pač ne bom spuščala. Vsekaor pa menim, da dojenje ni vedno namenjeno zgolj hranjenju, ampak tudi zbliževanju in "cartanju", kar je pri dojenčku nekaj normalnega in lepega, pri 7 let staremu otroku pa ne.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 13:07:03   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Moje mnenje je, da je otrok, ki ima 3 leta in več absolutno prestar za dojenje. In ja, dojenje pri 7 letih po mojem mnenju lahko pusti posledice na njegovem razvoju, dojemanju telesa, dojemanju spolnosti,...kajpavem. Dojenje do 1 leta se meni zdi ravno prav, potem mogoče še par tednov, kak mesec, ko se odvaja, (da se ga ne odstavi glih z danes na jutri) potem pa konec.


Se strinjam.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: ponoven pojav mleka
30.12.2009 13:09:56   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Men je pa bolano, ma ne bolano....izprijeno, da si otroka predstavljaš, da se doji zato ker bi si želel dojk zaradi česa drugega, kot mleka.


Ja.

Ne vem zakaj bi si kdo to predstavljal in kakop si sploh prišla na to idejo.user posted image
Gre za to, da je dojenje 7 letnega otroka po mojem mnenju izprijeno s strani mame, babice ali kogarkoli že. Otrok tu ne nosi nobene krivde, zgolj posledice.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Minus koliko kg po porodu
Božička09

Koliko kilogramov ste bile lažje po odhodu iz porodnišnice?

3-4kg (22%)

5-6kg (25%)

7-8kg (24%)

9-10kg (17%)

11kg ali več (13%)


Število vseh glasov: 218

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!