|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 11:58:50   
marta82
Tiste, ki otroka kaznujete z udarcem: zanima me, kaj pozitivnega menite, da otrok od tega odnese? Kako je to vzgojno?
Gre za situacijo, ko vam popustijo živci in udarite pa vam je potem žal in se zavedate, da to ni bilo ok ali zavestno udarite in ste prepričane, da te naredile nekaj dobrega za otroka oz. vzgojnega?

Nisem vprašala z željo po provukaciji ampak je bila to tema moje diplomske - sicer z drugega zornega kota pa me res še ta vidik zanima.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:02:16   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

pocakajmo, da milijonarka vleti!
pol bomo videle cemu se rece vzgoja!user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:03:39   
noranate
Sanika, na kratko, ker kosil goriuser posted image :
Ko pride tisto obdobje, pr nas konkretno tam 6, 7 let, je to pr nas zaleglo. Dve po riti in je bil mir. Edino to. Ko so bile manjše, moram rečt, da se je vse dalo z besedo oz. s kaznijo ala za dva dni ne smeš k babi oz. ne boš gledala zvečer risanke.... potem pa nič več. In ta ena po riti je zalegla več, kot tisoč besed. Ko sem jim jaz povedala pet argumentov zakaj se to ne sme, so jih one meni deset kontra in je blo še hujš. In punce se še danes večkrat pošalijo na račun leskove masti, ki red v bajti nardi.user posted image
Glej, bi se razpisala, pa mam pomfri v olju

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:12:12   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Tiste, ki otroka kaznujete z udarcem: zanima me, kaj pozitivnega menite, da otrok od tega odnese? Kako je to vzgojno?
Gre za situacijo, ko vam popustijo živci in udarite pa vam je potem žal in se zavedate, da to ni bilo ok ali zavestno udarite in ste prepričane, da te naredile nekaj dobrega za otroka oz. vzgojnega?



Moja je nehala brezglavo tekat na cesto in  po stopnicah. Počil mi je film, ker nič ni zaleglo, ona pa se je podajala v življensko nevarne avanture. Izginila v sek, naslednjo sekundo, ko sem jo zagledala, sem jo komaj dohitela...Seveda me je pol vest pekla, tako da sem še sama jokala zraven. tega sem se poslužila,  ko ni več nič zaleglo. Pogovor sploh ne, trdi prijem tud ne, se je trgala z roke, pa bežala in pol sem jo lopnila po riti.

Vzgojno ni takrat, kadar se ena po riti uporablja za vsako prepoved in jpostane stalnica.

Sem pa sama bila apriori proti tepežu, do njenega 3. leta. Šlo mi je ogromno energije, s preusmerjanjem, zabavanjem, ker je resnično živahen otrok, non stop v pokretu.
Pol, ko pa je začela sebe življensko ogrožat in nič ni zaleglo, sem jo pa po riti.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:18:06   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Tiste, ki otroka kaznujete z udarcem: zanima me, kaj pozitivnega menite, da otrok od tega odnese? Kako je to vzgojno?
Gre za situacijo, ko vam popustijo živci in udarite pa vam je potem žal in se zavedate, da to ni bilo ok ali zavestno udarite in ste prepričane, da te naredile nekaj dobrega za otroka oz. vzgojnega?

Nisem vprašala z željo po provukaciji ampak je bila to tema moje diplomske - sicer z drugega zornega kota pa me res še ta vidik zanima.


Govorim za mojega. Od "prvič po riti " je odnesel življenje - stal na robu ankaranske ceste in vedenje, da ko mama reče "ustavi se", se ustavi. Niti ne morem pomisliti, da bi omahnil čez rob user posted image .  Ni mi žal, da sem ga. Drugič sem ga , ko se mi je skril in se bila že čisto nora od skrbi...no takrat pa mi je bilo žal in bi lahko drugače rešila situacijo.

Ima 4, 3 leta in je vsak dan lažje z njim. Je pa eden od tistih otrok , ko ne hodi ampak teče, hopsa, hodi vzratno user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:18:27   
Ulla80
jaz sem prepričana, da je en najstnik sposoben miljonkrat bolj vlečt ven živce, kot dve in triletniki ( o takih pretežno teče debata na tem forumu).
in fascinantno mi je, da vam tok mali potegnejo živc tolk, da se morate posluževat pretepanja? user posted image kaj boste pol z najstniki?
jst vem da je ni stvari, k bi jo tak mali otrok naredil, da bi ga čez rit zato. je ni. garantirano. si pa komot predstavljam da najstniku eno pošteno primažem, sploh če pomislim nase v tem obdobju user posted image user posted image user posted image

drgač se bom pa vzdržala komentarjevuser posted image une pokale al plakete al kva že sem tak že pobralauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:18:29   
biga
noranate, čestitke tudi tebi, če ti lahko uspeva le s tepežem. kako žalostno. bi bilo zanimivo primerjat tepene otroke in tiste, ki so vzgojeni na bolj human način, čez pet let, kot praviš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:19:38   
Ulla80
Od "prvič po riti " je odnesel življenje


ah uška daj no user posted image ne bluzi...kakšno dramatiziranje.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:22:37   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Od "prvič po riti " je odnesel življenje


ah uška daj no user posted image ne bluzi...kakšno dramatiziranje.



tiho dilerka user posted image , ko prideš na primorsko te povabim na ogled kraja zločina....samo obljubi mi , da ga ne boš še ti potem  user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:23:46   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Od "prvič po riti " je odnesel življenje


ah uška daj no user posted image ne bluzi...kakšno dramatiziranje.



če kdo dramatizira, si to ti.  pač ne razumeš zakaj je dobil eno po riti, po tvoje bil pretepen

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:24:25   
Ulla80
tiho dilerka user posted image , ko prideš na primorsko te povabim na ogled kraja zločina....samo obljubi mi , da ga ne boš še ti potem user posted image .


user posted image user posted image dil. (user posted image )


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:24:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa
Dokazano je da taki ljudje ko se najdejo v življenskih stiskah lažje naredijo tudi samomor,

Glede na to, kaj vse sem jaz že preživela v življenju, bi morala po tej logiki že zdavnaj narediti samomor, sodeč po tem, koliko so mene pretepali v otroštvu. user posted image  No, pa še kar brcam naokrog. user posted image  In ja, tudi moja mladiča vsake toliko dobita kakšno vzgojno. Je pa res, da ugotavljam, da od teh vzgojnih ni efekta in da veliko bolj zaleže kaj drugega.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:27:04   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa
Dokazano je da taki ljudje ko se najdejo v življenskih stiskah lažje naredijo tudi samomor,

Glede na to, kaj vse sem jaz že preživela v življenju, bi morala po tej logiki že zdavnaj narediti samomor, sodeč po tem, koliko so mene pretepali v otroštvu. user posted image  No, pa še kar brcam naokrog. user posted image  In ja, tudi moja mladiča vsake toliko dobita kakšno vzgojno. Je pa res, da ugotavljam, da od teh vzgojnih ni efekta in da veliko bolj zaleže kaj drugega.

To ne obstaja. "Vzgojna" mislim. Če sama praviš, da ne zaleže, kako je potem "vzgojna"?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:29:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa
Dokazano je da taki ljudje ko se najdejo v življenskih stiskah lažje naredijo tudi samomor,

Glede na to, kaj vse sem jaz že preživela v življenju, bi morala po tej logiki že zdavnaj narediti samomor, sodeč po tem, koliko so mene pretepali v otroštvu. user posted image  No, pa še kar brcam naokrog. user posted image  In ja, tudi moja mladiča vsake toliko dobita kakšno vzgojno. Je pa res, da ugotavljam, da od teh vzgojnih ni efekta in da veliko bolj zaleže kaj drugega.

To ne obstaja. "Vzgojna" mislim. Če sama praviš, da ne zaleže, kako je potem "vzgojna"?

"Ena vzgojna" je pogovorni izraz - ne jemlji tega čisto dobesedno. user posted image  No, pa četudi vzameš dobesedno, je to pač pri nas še vedno vzgojni ukrep, ki nima efekta. Saj ni edini. Ponekod tudi pogovor ne zaleže, pa ga priporočajo vsi. user posted image  

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:30:29   
Anonimen
sploh pa.....


otroka je treba naucit , da telo boli!!!!! ste čudne!user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:31:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
otroka je treba naucit , da telo boli

To vedo tudi brez "ene vzgojne". Saj jih fašejo v šoli in vrtcu od vrstnikov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:32:34   
Anonimen
kerensa...."kopirala" sem post od  miljonarke....


ce ste brale( ne najdem teme), pol veste kako sem "ven padla" na njene izjaveuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:33:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
kerensa...."kopirala" sem post od  miljonarke....ce ste brale( ne najdem teme), pol veste kako sem "ven padla" na njene izjaveuser posted image

Nisem brala omenjenega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:34:07   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


"Ena vzgojna" je pogovorni izraz - ne jemlji tega čisto dobesedno. user posted image  No, pa četudi vzameš dobesedno, je to pač pri nas še vedno vzgojni ukrep, ki nima efekta. Saj ni edini. Ponekod tudi pogovor ne zaleže, pa ga priporočajo vsi. user posted image  


Pri nas, pa je bilo kontra. Ko je dobila, je bilo vzgojno. Ampak ker sem se tega poslužila res redko, mogoče 2-3x, je zaleglo.

Drugače je pa že lep čas kazen, da ji zvečer ne bom pripovedovala pravljice. samo omenim ji, pa se umiri. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:35:40   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

kerensa...."kopirala" sem post od  miljonarke....


ce ste brale( ne najdem teme), pol veste kako sem "ven padla" na njene izjaveuser posted image



jaz sem brala, ja. Pa se mi sploh ni dalo komentirat, ker se mi zdi, da je samo provocirala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:35:59   
Kerensa*
Pri nas opozorila in/ali grožnje z odvzemom ugodnosti ne zaležejo. Zaleže edino ignoranca za toliko časa, da se umirita. Ampak ignorirati dva histerično kričeča hiperaktivca je pa tudi svojevrstna umetnost. user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:37:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
kerensa...."kopirala" sem post od  miljonarke....ce ste brale( ne najdem teme), pol veste kako sem "ven padla" na njene izjaveuser posted image

Nisem brala omenjenega.


ja ja....tp je njena izjava....da je treba otroka naucit, da telo boli...in da nevem kaj delata z mozem, da oo mala vedla da vcasih telo boi....

bom pol najdla zdj sibam b solo

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:38:22   
Sanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa
Dokazano je da taki ljudje ko se najdejo v življenskih stiskah lažje naredijo tudi samomor,

Glede na to, kaj vse sem jaz že preživela v življenju, bi morala po tej logiki že zdavnaj narediti samomor, sodeč po tem, koliko so mene pretepali v otroštvu. user posted image  No, pa še kar brcam naokrog. user posted image  In ja, tudi moja mladiča vsake toliko dobita kakšno vzgojno. Je pa res, da ugotavljam, da od teh vzgojnih ni efekta in da veliko bolj zaleže kaj drugega.


No s tem si pa vse povedala!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:41:37   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Ja, beseda lahko bolj boli, kot pet udarcev, prav tako, če ga trdno primeš na nepravi način. Zato je pomembno, kaj mu rečeš, s kakšnim tonom, in kako ga primeš. V mislih sem imela primer, ko me sinček udari, kar se pri nas v navalu trme velikokrat zgodi. Trdno ga primem pomeni, da ga primem za rokici, počepnem in mu resno rečem, da se to ne dela. In vem, da ga pri tem fizično ne boli, toliko občutka imam. Takrat ima potem premor namesto, da ga udarim po riti. In po minuti ali dveh odprem vrata sobe ali jih sam, se stisne k meni in se mi opraviči. Pri besedah pa ravno tako izbiram. Nikoli ga nisem žalila ali zmerjala, ampak obsodim le njegovo vedenje, kadar je neprimerno. Zdaj bodo nekatere spet napisale, kako smo ene super mame, a temu ni tako. Se le trudimo, da bi lepo vzgojile otroke brez nasilja.


biga, zelo lepo napisano. in res je, odločnost, ki jo pokažemo pri otroku (resnejši glas, tudi odločnejši prijem), ni isto kot telesno ali drugo nasilje. in res je, obsoja se dejanje, ne osebe.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 12:45:13   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

. Ampak ignorirati dva histerično kričeča hiperaktivca je pa tudi svojevrstna umetnost. user posted image


o ja user posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 25.1.2010 12:46:55 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?