|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 20:02:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

do tri preštejem. če ne boš ubogal, se bova resno pogovorila...


tale metoda pri nas pali že nekaj mesecev, upam da bo čimdlje. Stara je 5 let.

Menj je prijateljica psihologinja rekla, da je prva puberteta od 2-5 leta...pri nas je nekako tako. tista 'ta prava puberteta' je pa druga.

ti si slišala, da so tri pubertete...upam, da neeeeeuser posted image

Vse najboljše za 6. svečkouser posted image user posted image



bom rekla ŠELE nekaj mesecev user posted image  kako ste pa prej reševali? user posted image

hvala za čestitke user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 20:17:33   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

pri nas 1,2,3 ni nikol palilo.user posted image niti 1 po riti...se manjuser posted image
marta s tabo se sploh ne kregam...pac izrazam mnenje.


Ja saj jaz tudi. Nisem vzela kot kreg.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 21:07:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82



Nisva pa čisto na nasprotnih bregovih.user posted image


Bova čez kakšni 2- 3 leta na istem breguuser posted image ...ma ne, da ne boš narobe razumela...da ti želim kaj takšnega.
Današnji otroci (ena prijateljica je rekla, da so novodobni) so tako neverjetno pogumni, da glava boli. Dobesedno. Ko si želiš, samo eno stvar, da po vseh kolobocijah, ostane živ. Nikomur ne želim takšnega strahu, ko sem ga sama preživela, ko je letela na cesto in je trije nismo mogli dohitet. HB da takrat ni pripeljal avto Poznam kar nekaj otrok, pa vem samo za enega fantka, ki je bolj previden.
Naša je bila na šivanju brade, drugič na slikanju glave, mačka jo je spraskala po obrazu, pudl zažvekal za prstke, poletela po stopnicah.... Ko paziš, pa pogledaš vstran za sekundo, naslednjo sek. pa moliš boga, da ne pride do tragedije.

< Sporočilo je popravil mika -- 25.1.2010 21:08:22 >

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 21:35:22   
mika
user posted image ..me je ven vrglo, pa moram še enkrat pisat...
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

do tri preštejem. če ne boš ubogal, se bova resno pogovorila...


tale metoda pri nas pali že nekaj mesecev, upam da bo čimdlje. Stara je 5 let.

Menj je prijateljica psihologinja rekla, da je prva puberteta od 2-5 leta...pri nas je nekako tako. tista 'ta prava puberteta' je pa druga.

ti si slišala, da so tri pubertete...upam, da neeeeeuser posted image

Vse najboljše za 6. svečkouser posted image user posted image



bom rekla ŠELE nekaj mesecev user posted image  kako ste pa prej reševali? user posted image

hvala za čestitke user posted image


Imaš prav...šeleuser posted image

vedno jo najprej skušam motivirat, da bova nekaj skupaj počeli ali bova kam šli. Med tednom sva popoldan sami, ker mož dela.

Če je začela nagajat, sem ji zagrozila, da kar sem ji obljubila, ne bo. včasih je zaleglo, včasih ne.
Enkrat je bilo res hudo in sem jo kaznovala s tem, da ni smela po tuširanju k dediju. Adiiiiiio, mislim, da je to bila kazen stoletja. Jok tak, da mislim da so vsi sosedje slišali. Nisem pa popustila. Tako je grožnja z dedijem delovala lep čas. Dedi me je prosil, naj si z možem izmisliva drugo kazen, ker pol je še on kaznovanuser posted image
Enkrat sem jo kaznovala (je že pozabila, da mislim resno) da je šla spat prez pravljice...isto...drenje do onemoglosti, ampak spet nisem popustila. Ta kazen je še vedno aktualna, tako da kar hitro uboga.

vrstni red je pač tak..najprej motivacija...pol grožnje...po ta novem štetje 1,2,3 in še grožnje nisem rabila uresničit.

Če pa preveč najeda, ko pade v nek svoj trans, pol pa kr štetje...takrat pa še ne ve kakšna kazen slediuser posted image  in pri dvojki se že umiri.

Mislim, da jo štetje 'zbudi', da gre za res...pri grožnjah še okleva

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 21:37:49   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

user posted image ..me je ven vrglo, pa moram še enkrat pisat...
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

do tri preštejem. če ne boš ubogal, se bova resno pogovorila...


tale metoda pri nas pali že nekaj mesecev, upam da bo čimdlje. Stara je 5 let.

Menj je prijateljica psihologinja rekla, da je prva puberteta od 2-5 leta...pri nas je nekako tako. tista 'ta prava puberteta' je pa druga.

ti si slišala, da so tri pubertete...upam, da neeeeeuser posted image

Vse najboljše za 6. svečkouser posted image user posted image



bom rekla ŠELE nekaj mesecev user posted image  kako ste pa prej reševali? user posted image

hvala za čestitke user posted image


Imaš prav...šeleuser posted image

vedno jo najprej skušam motivirat, da bova nekaj skupaj počeli ali bova kam šli. Med tednom sva popoldan sami, ker mož dela.

Če je začela nagajat, sem ji zagrozila, da kar sem ji obljubila, ne bo. včasih je zaleglo, včasih ne.
Enkrat je bilo res hudo in sem jo kaznovala s tem, da ni smela po tuširanju k dediju. Adiiiiiio, mislim, da je to bila kazen stoletja. Jok tak, da mislim da so vsi sosedje slišali. Nisem pa popustila. Tako je grožnja z dedijem delovala lep čas. Dedi me je prosil, naj si z možem izmisliva drugo kazen, ker pol je še on kaznovanuser posted image
Enkrat sem jo kaznovala (je že pozabila, da mislim resno) da je šla spat prez pravljice...isto...drenje do onemoglosti, ampak spet nisem popustila. Ta kazen je še vedno aktualna, tako da kar hitro uboga.

vrstni red je pač tak..najprej motivacija...pol grožnje...po ta novem štetje 1,2,3 in še grožnje nisem rabila uresničit.

Če pa preveč najeda, ko pade v nek svoj trans, pol pa kr štetje...takrat pa še ne ve kakšna kazen slediuser posted image  in pri dvojki se že umiri.

Mislim, da jo štetje 'zbudi', da gre za res...pri grožnjah še okleva

To s štetjem mi je všeč. Dobra ideja.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 21:54:13   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


To s štetjem mi je všeč. Dobra ideja.user posted image


Ponavadi pali  pri večjih otrocih, ko se dejansko zavedajo posledic-kazni.

dvo ali tri letniku, je to igra...Pri teh moraš imet velikoooo domišljije, v paketu z ogromno dozo energije in oko sokolovo...pa včasih še to ni dovolj

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: telesno kaznovanje
25.1.2010 21:55:11   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


To s štetjem mi je všeč. Dobra ideja.user posted image


Ponavadi pali  pri večjih otrocih, ko se dejansko zavedajo posledic-kazni.

dvo ali tri letniku, je to igra...Pri teh moraš imet velikoooo domišljije, v paketu z ogromno dozo energije in oko sokolovo...pa včasih še to ni dovolj

Si mislim ja.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 8:35:44   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa

Kako lahko rečete "vzgojna" ali v afektu in da vam je žal!!?? A moža tud za uho ko vam stopi na živec?? Je vam normalno tudi da vam mož da kakšno "vzgojno"? Ker če je normalno udarit otroka ..pol pa najboljše da se vsi tepemo, ko nam nekaj ni prav!!! GROZA!!

Moj mož ne skače brezglavo na cesto in se ne zaletava po strmih stopnicah.In moja ni dobila po riti zato, ker meni ni bilo prav...sem že napisala zakaj in se mi ne da ponavljat

Stopite mal v glavo otroka.....kako nekdo , ki ga ljubi najviše na svetu (mama, ati..) ..kako ga lahko udari in mu nanese bol?? Kakšni sklepi in zaključki lahko pridejo iz takega ravnanja v njagovi glavi?

Sem skoz v glavi svojega otroka. Zato tudi dobro funkcionirava. Mi 100% zaupa. Npr. pri zobozdravniku, ko je dobila zvezdico sem ji povedala da malo boli in hitro mine. Na stolu sem jo čuvala in ji govorila še malo, še malo....na koncu je rekla, da sploh ni bilo hudo.
Pred kratkim je dala kri iz prsta, sem ji po resnici povedala, da jo bo malo zapeklo in da bom jaz z njo in ne bo hudo. se je sprostila in ni niti 'au' rekla.Ponosno je šla ven in vsem povedala kako je bila pogumna.
 
 Ko jih je dobila po riti, je vedela zakaj. V mojo ljubezen do nje, ni podvomila, ker sem toliko z njo in vedno ob njej in  tista po riti, tega ni spremenila.

 Ne razumem nekaterih, ki delate iz tega takšno tragedijo, kot da nikoli niste bili sami otroci. Ali so pa vas res tako pretepali, da mešate vzroke za eno po riti, ki se zgodi zelo redko, s pretepanjem, poniževanjem in kaj vem s ščim. Upam vsaj, da imate tako ubogljive otroke, pa zato ne razumete. Resnično upam, da nimate otrok z močnim karakterjem in rešujete z besedami, pa nič ne rešite. Potem upam, da bo moj otrok čimdlje od vašega, ker bo šele takrat videl, kaj je trpljenje, nemoč in poniževanje



Mika kapo dol. Se strinjam čisto z vsem, kot da bi sama opisovala našo Uš in najin odnos.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 8:44:50   
Neni13
Da še jaz nalijem malo olja na ogenj.user posted image

Dodajam pred kratkim objavljen članek v Jutranjem listu:

http://www.jutarnji.hr/djeca-koja-dobivaju-po-straznjici-uspjesnija-su-u-zivotu/460615/


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 8:47:10   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: viledka

Ob pogovoru s kolegicami sem ugotovila, da edina izmed njih še nikoli nisem udarila svoja fanta (4 in 1 leto). Ker sem sama proti takemu načinu vzgoje, so me opozorile, da smo mame premehke, da ga mu je treba vcasih dat eno cez rit oz malo udariti po rokici. Saj ne, da bi ga teple - le malo našeškajo vsake toliko.  Zanima me vaše mnenje....


Ne se čudit, sem enkrat nekje prebrala slovensko statistiko, ki gre zelo zelo zelo v prid šeškanju po riti (mislim da je okoli 10 procentov staršev odgovorilo, da svojim otrokom še nikoli niso dali ene čez rit, ne me zdej držat za besedo ampak tako nekako je bilo).

Jaz svojim ne dajem ene čez rit, pa imamo  5 letnico s težkim karakterjem, ki bi si po mnenju drugih vsak dan to zaslužila. Prav rine čez glavo skozi zid oz. skače čez jarke kjer je mostuser posted image Priznam da me je strah pubertete, sploh če se spomnim svoje. In v globalu sem kar zadovoljna kako smo z njo furali, tako da bomo tako tudi nadaljevali. Sicer še pridejo dnevi, ko je res katastrofa, ampak jih je vse manj in postaja eno razumno dekletce z veliko svoje volje in trme. user posted image Je pa res da nama njena vzgoja pobere energije in energije in da ni vedno enostavno, sploh ker imamo še dva zadaj. Lahko se samo zahvalim nekomu tam zgoraj za debele živceuser posted image

Ta srednji je pa srček, z njim se da vse zmenit, pravo nasprotje. Včasih se res vprašam kako za vraga sem lahko rodila dva tako različna karakterjauser posted image

Za tretjega bomo pa še videli kakšen bo.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 10:52:40   
lilka
Ta tema je zmeraj vroča, ko se zopet odpre....

Ker je naslov telesno kaznovanje jaz temu rečem NE in pri meni ne pride v poštev v nobeni obliki in pika in konec. Pač vsak po svoje, s svojimi razlogi, vzroki ali izgovori če želite. Pri nas pač ne, ker ne razumem, zakaj bi moralo otroka zabolet, da si bo zapomnil, da nekaj ne želim da počne. Pač poskušamo to drugače.
To je moje mneje in pač vsak po svoje, kot se njemu zdi prav.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 10:56:20   
liliana
Pri nas pa včasih rečemu temu tudi DA......in to brez opravičevanja in iskanja razumevanja pri drugih forumašicah......

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 11:03:51   
lilka
No to sem mislilauser posted image , da se odločiš in za tem stojiš, tako jaz za svojim NE(pa čeprav dobivam očitke, če mislim da sem poplna mam zato in podobno) kot ti za svojim DA, sej straši menda moremo vedet zakaj nekaj počnemo in zakaj nekaj ne.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 11:18:39   
Sanikaa



IZVIRNO SPOROČILO: mika



 Ko jih je dobila po riti, je vedela zakaj. V mojo ljubezen do nje, ni podvomila, ker sem toliko z njo in vedno ob njej in  tista po riti, tega ni spremenila.



Mika seveda da ni podvomila v tvojo ljubezen saj si njena mamica , ki je obožuje! Njen idol si, ki v njenih očeh ima vedno prav in si nepogrešljiva. In s takim dejanjem nisi zamajala njeno ljubezen do tebe ampak NJENO SAMOSPOŠTOVANJE , ki je jezgra otroške psihe. Večina vas laika menja samozavest in samospoštovanje.
Zato si samo pihajte na dušo in se opravdavajte kako je to "popolnoma ok". Hvala bogu da niste bile moja mami. Seveda da bo vam otrok prišel do živega ..na vama je da uporabite samokontrolo in ne udarite!! Seveda če ste sposobne tega. Kako pišete niti ne. Jaz tudi upam da moj otrok ne bo v bližini vašega , ker bo reakcija, ko ne bo nekaj po njegovem , kopija mamice. Udaril bo, ker sam ne bo znal drugače odreagirat.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 11:45:27   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Sanikaa




IZVIRNO SPOROČILO: mika



 Ko jih je dobila po riti, je vedela zakaj. V mojo ljubezen do nje, ni podvomila, ker sem toliko z njo in vedno ob njej in  tista po riti, tega ni spremenila.



Mika seveda da ni podvomila v tvojo ljubezen saj si njena mamica , ki je obožuje! Njen idol si, ki v njenih očeh ima vedno prav in si nepogrešljiva. In s takim dejanjem nisi zamajala njeno ljubezen do tebe ampak NJENO SAMOSPOŠTOVANJE , ki je jezgra otroške psihe. Večina vas laika menja samozavest in samospoštovanje.
Zato si samo pihajte na dušo in se opravdavajte kako je to "popolnoma ok". Hvala bogu da niste bile moja mami. Seveda da bo vam otrok prišel do živega ..na vama je da uporabite samokontrolo in ne udarite!! Seveda če ste sposobne tega. Kako pišete niti ne. Jaz tudi upam da moj otrok ne bo v bližini vašega , ker bo reakcija, ko ne bo nekaj po njegovem , kopija mamice. Udaril bo, ker sam ne bo znal drugače odreagirat.


Sanika, pišeš iz neke teorije, ki izhaja iz opazovanja trpinčenih otrok.

Ljuba ženska, a ti sploh razumeš o čem pišem?

O kakšni samokontroli govoriš? Preberi zgoraj kaj sem napisala kako funkcionirava...če ne razumeš preberi še enkrat in kje najdeš potrebo o samokontroliuser posted image .

Bolj samozavestnega otroka, z zelo dobro oblikovano samopodobo (to mi vzgojiteljice od samega začetka govorijo) ne boš našla, kot je moja hčerka.

Tiste po riti se sploh ne spomni, je pa delovala v momentu. Pa kaj ti misliš, da jaz nisem ponavljala eno in isto...ne na cesto, avto te lahko zbije....ko pokvarjena plošča. Držala za roko, imela vedno čist blizu mene... Še sama je učila pol leta mlajšo punčko, da ne sme na cesto in jo kao pazila. Punčka je šla  stran, ona pa na cesto, pa spet jovo na novo...


In ne , ne opravičujem se, še najmanj pa tebi ali komurkoli na RR. Sama sem odgovorna za svoja dejanja in odgovorna za svojega otroka.

In ne moja hčerka ne tepe drugih otrok. Očitno zelo malo poznaš otroško psihologijo in kot sem napisala, enačiš s trpinčenimi otroci.

Pa ne...res ne morem verjet, da ene tako omejeno razmišljate, da ne ločite zrnje od plevela. Tudi prav. Ampak ponavadi takšni izvejo na bolj trd način....upam, da je tvoj otrok bolj vodljiv, pa ti tega ne bo trebauser posted image .


(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 11:47:58   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pri nas pa včasih rečemu temu tudi DA......in to brez opravičevanja in iskanja razumevanja pri drugih forumašicah......


sem  končala z razlago, se mi ne da več....


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 11:51:21   
lilka
Joj no...ni ločevanje zrnja od plevela, sem mislila, da smo to že dognale, ali je zrnje ali je pa plevel, ali fizično kaznuješ svojega otroka ali pa ga ne, DA ali NE . telesna kazen je telesna kazen, ne govorimo o trpinčenju amapak o teleni kazni, če jaz prav razumem.
Če si svojega otroka udarila po riti, mene prav ne briga zakaj si ga, ker jaz mojega pač nikoli nebi.

Maš prav, tudi meni se ne da več...

< Sporočilo je popravil lilka -- 26.1.2010 11:52:18 >


_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 12:15:17   
marta82
Vedno bo tako... Nekatere bomo odločno proti, druge bodo trdile da brez tega včasih ne gre. Skupaj ne bomo nikoli prišle.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 12:21:06   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

spet tema, kjer se bo izkazalo kako popolne so RR-mame user posted image



Ta titula že dolgo, dolgo pripada meniuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 13:47:52   
lilka
O ne ne, meni meniuser posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 13:49:29   
Anonimen
no no no  user posted image

(odgovor članu lilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 13:52:43   
lilka
user posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 13:58:51   
ZARA
Ni čudno, da vam otroci zrastejo čez glavo in še dlje, ker jih ujčkate do nezavesti.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 13:59:20   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

spet tema, kjer se bo izkazalo kako popolne so RR-mame user posted image


Zakja vedno ko je kakšna tema ala tale odprta pride na dan, da se gre za tekmovanje popolnih RR-mam...ma meni gre to že pošteno na živce. Če nekdo neki vpraša in drugi odgovorijo, a se gre tle za tekmovanje ali kaj??? user posted image
butasto, da bolj ne bi moglo bit.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: telesno kaznovanje
26.1.2010 14:20:31   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

spet tema, kjer se bo izkazalo kako popolne so RR-mame user posted image


Zakja vedno ko je kakšna tema ala tale odprta pride na dan, da se gre za tekmovanje popolnih RR-mam...ma meni gre to že pošteno na živce. Če nekdo neki vpraša in drugi odgovorijo, a se gre tle za tekmovanje ali kaj??? user posted image
butasto, da bolj ne bi moglo bit.


Seveda, da se gre za tekmovanje.

In da, jaz sem malček butasta. Pa prav fajn se zaradi tega počutim v svoji koži. Raje malce butasta kot pa preveč pametnauser posted image

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?