|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 13:20:45   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

kaj pa če bi bilo obratno... ti bi imela starše v tujini, bi si jih želela z otrokom obiskat, pa bi ti mož rekel, da ne, ker ne boš šla sama... kako bi se počutila?


Vedno je opcija javni prevoz. Vlak je povsem lepa resitev, pa se otroci so nacduseni, da se peljejo z vlakom; lahko noge pretegnes, se posprehajas, se igras z otrokom ipd...
Zdi se mi pa, da ce ne gre z avtom, sploh ne gre - ocka namrec (menda kaj bo selo reklo, da prihaja z vlakom)....

moje mnenje... preveč komplikacij, naj gre... zgodi se mu lahko ravno toliko kot če bi šla ti sama ali pa vsi skupaj in na to razmišljat, je brez veze...


Odebeljeno kratko malo ne drzi.  Zadosti kilometrov imam, da se zelo dobro zavedam, da je povsem drugace ce sta dva, ko otrok joce, ko hoce to pa ono.... pa sem mu morda zaleti... In ce malo premislis, je kar nekaj AC, ki nimajo pocivalisv vsake malo, a ustavljanje na odstavnem pasu je kar tveganje. Otroski jok ali kricanje ne deluje spodbudno na koncentracijo in sposobnost umirjene voznje. itn...

bo otroka že zrihtal in ker veliko mamic rado reče, da so zmeraj za vse same, evo tle bo pa zdej en, ki bi rad otroka s sabo nekam vzel in da bo lahko preživel čas sam z njim, pa da bo videl, kako je če si za vse sam...


Komot lahko to naredi tudi brez avta. Ima na voljo vlak, avtobus (se najbolj avtu podobno), letalo.....
In pravzaprav, ce sele mora videti kako je ko si popolnoma sam z otrokom, potem ne gre verjeti, da se sploh zaveda kako je sam z otrokom v avtu voziti 800 km.....


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 13:25:24   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ivao1

ja naj gre, prej se naj spočine, dobro se zorganizirajte, kakšne igračke, malico pripravite, večkrat se naj ustavi da se oba malo zluftata, mi na dolge poti vedno vzamemo prenosni dvd in najljubše sinove risanke, pa gre nekak. Recimo jz bi se upala it sama na tako pot,  seveda moreš it sproščen in ne obremenjen kdaj boš prišel na cilj, počasi od začetka do cilja pa je.


Ves, ko gres za dva dni oz. vikend pa se dodas velikonocni ponedeljek.. in krenes v petek popoldan, v torek moras biti pa v sluzbi... tesko se ne obremenjujes kdaj bos prisel. Zivcen sofer je pa resna nadloga in nevarnost na cesti.
Pred leti sem bila udelezena v prometni nesreci. Gospa se samo za trnutek pogledala vnuka na zadnjem sedezu, pa nas je 5 avtomobilov razsula, ker je na polno priletela v nas, ki smo cakali na kriziscu. Pa ni imela nevem kako hitrost... kot pac pred kriziscem...

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 13:39:39   
pomlad08
mene res zanima, zakaj ne bi šla z vlakom? to bi bila res fajn izkušnja za oba, medtem ko vožnja v avtu je pa bolj mučenje za moje pojme ...

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 14:12:46   
misar
seveda bi rekla, da lahko gre.

otrok je od obeh, če se on počuti sposobnega, da bo obvladoval otroka, potem je vsekakor na mestu, da ti NE KOMPLICIRAŠ.

Mene bi tud razkurilo, če bi mi moj rekel, da mi nekaj NE DOVOLI, ker misli, da jaz za to nisem sposobna. saj sem vendar odrasla in znam poskrbeti zase in otroka, ter lahko sprejemam odločitve v zvezi z otrokom.

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 15:35:25   
gita10
sicer je to res dlje od Bosne. Naša dva gresta vsak mesec - sobota zjutraj dol- nedelja nazaj 500 km to je sicer res 300 km manj ampak gresta za en dan tu pa bi si otrok odpočil v dveh dneh če je že to problem. Ampak jaz ga res ne vidim pa če se še tako trudim.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 15:42:48   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

sicer je to res dlje od Bosne. Naša dva gresta vsak mesec - sobota zjutraj dol- nedelja nazaj 500 km to je sicer res 300 km manj ampak gresta za en dan tu pa bi si otrok odpočil v dveh dneh če je že to problem. Ampak jaz ga res ne vidim pa če se še tako trudim.


Razlika je, ali je otrok star 2 ali 8 let.


_____________________________



(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 15:47:29   
Naja31
Valjda, da bi mu dovolila.
Če se on upa sam na tako pot, pa naj gre.

Sicer se bo pa njemu drl v avtu.

Jaz sem šla letos poleti sama s tamalima (1leto in pol, 4 leta in pol) v Srbijo, moj mož je ostal doma. Vožnja je bila nočna mora, dretje, sitnjarenje, ..., ampak sem ponosna nase, da sem se upala in da sem šla.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 15:48:37   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: misar

seveda bi rekla, da lahko gre.

otrok je od obeh, če se on počuti sposobnega, da bo obvladoval otroka, potem je vsekakor na mestu, da ti NE KOMPLICIRAŠ.

Mene bi tud razkurilo, če bi mi moj rekel, da mi nekaj NE DOVOLI, ker misli, da jaz za to nisem sposobna. saj sem vendar odrasla in znam poskrbeti zase in otroka, ter lahko sprejemam odločitve v zvezi z otrokom.


v celoti se strinjam. Otrok je od obeh in ne vem s kakšno pravico lahko ti to prepoveš.
Sva imela midvaz možem podobno debato. Meni ni bilo jasno kaj ima on za dovolit, da grem jaz na pot. 

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 15:51:16   
baguSka
Nism se hotla oglasat in spet bit tapametna brez otrok...

Vseeno pa bi povedala svoje mnenje: ne gre se tok zarad tega ce je kdorkoli sposoben tega al ja al ne! Tuki se gre predvsem za matranje otroka za moje pojme... user posted image Ne za vse! Ker nekateri res BP prezivijo tako pot, medtem ko drugi pa niti slucajno! In zakaj bi ga potem sploh matrali s takimi ubijalskimi voznjami... ne glede na to kdo je zraven njega.user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 15:54:29   
baguSka
Naja - konkretno tebi pravim zato, ker si ravno med zadnjimi... user posted image Sej ne gre tok za dovolit al pa nedovolit... meni se zdi da gre tuki predvsem za posiljevanje otroka s tako voznjo, ceprav VES, da take voznje TEZKO prenasa!!user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 16:40:24   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Če se on upa sam na tako pot, pa naj gre.

Sicer se bo pa njemu drl v avtu.




Aha, če se jima pa kaj zgodi zaradi dretja malega in posledično nedovolj pazljive vožnje..ja šment, sej se bo to njemu zgodilo. Res ne vem zakaj se sploh nerviram.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:15:15   
meymey
Moj je dovolj odgovoren, da bi znal ocenit ali lahko ali ne more na tako pot z otrokom. Upošteval bi svoje sposobnosti in prag tolerance najinega otroka.

Če bi rekel da ocenjuje, da bo lahko peljal, bi dovolila... kaj dovolila... strinjala bi se (nimam kaj za dovolit, je enako moj kot njegov).

Ne poznam vajine situacije, vsekakor pa ti očitno misliš da ne moreš zaupati presoji svojega moža. Ti ga najbolj poznaš. Je pa res, da so nekatere mame preveč sfokusirane na otroka in kaj one vse znajo in delajo zanj, da ne dajo priložnosti očetu, da se izkaže kot odgovoren starš.

1. ali je tvoj mož neodgovoren bedak, ki nerealno ocenjuje svoje in otrokove zmožnosti
2. ali si ti control freak mama, ki vedno VE kaj je najbolje za NJENEGA otroka

Odločitev naj pade glede na to, pod katero točko se bolj najdeta. user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:31:29   
*miska.mcc*
aja, se jst:

PROTI!

(odgovor članu meymey)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:34:06   
moni.
Ko sem bila v drugo noseča, je mož šel sam s starejšim (2 leti) na morje v Zadar - takrat 7ur vožnje. Bila sem polna raznih predsodkov, strahu... Ko se je to odločil sem sprva težko sprejela. Potem pa sem se sprijaznila in mu pomagala se organizirat. Ko sta se vrnila sin več ni imel plenice. Jaz pa sem mislila, da ga še nahranit ne bo znal.

Pa kaj če se bo otrok malo zmatral? Madona saj ga ne bo nihče tepel. Še vse kaj hujšega ga čaka v življenju.

Bolje bo, da moža podpreš in mu po najboljših močeh pomagaš. Šele takrat ko nas mamic ni zraven se pokaže kaj so naši moški sposobni.

(odgovor članu meymey)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:35:09   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Če se on upa sam na tako pot, pa naj gre.

Sicer se bo pa njemu drl v avtu.




Aha, če se jima pa kaj zgodi zaradi dretja malega in posledično nedovolj pazljive vožnje..ja šment, sej se bo to njemu zgodilo. Res ne vem zakaj se sploh nerviram.


Madona, kaj se mu bo zgodilo zaradi dretja?
A ti se še nikoli nisi vozila sama z avtom, otrok se je pa drl? Si z eno roko držala volan, z drugo pa otroka mirila? Upam, da ne.
Pustiš, da se otrok dere ali pa se zaustaviš.

Ampak ti možu pač ne zaupaš, in drugih mnenj nočeš slišati, a ne?



(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:36:36   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Naja - konkretno tebi pravim zato, ker si ravno med zadnjimi... user posted image Sej ne gre tok za dovolit al pa nedovolit... meni se zdi da gre tuki predvsem za posiljevanje otroka s tako voznjo, ceprav VES, da take voznje TEZKO prenasa!!user posted image


A po tej logiki nikoli nikamor ne greš?



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:45:09   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Naja - konkretno tebi pravim zato, ker si ravno med zadnjimi... user posted image Sej ne gre tok za dovolit al pa nedovolit... meni se zdi da gre tuki predvsem za posiljevanje otroka s tako voznjo, ceprav VES, da take voznje TEZKO prenasa!!user posted image


A po tej logiki nikoli nikamor ne greš?





Seveda ne. Ampak ce vidis da otrok npr bruha in mu je slabo, ne vidim razloga zakaj bi ga matrala s tem user posted image

Jaz tud samo sebe ne silim, da se grem vozit z letalom, ce ga ne prenesem!!! In tud nihce drug me ne bo...

Ko pa bo otrok dorasel takim voznjam in bo sposoben tako voznjo mirno prezivet, ga bom pa rade volje vozila naokoli!!

Tako kot bom sebe nekoc, ce bom sposobna prit na letalo... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:50:33   
Naja31
Če bruha, mu daš tableto proti slabosti. Potuješ ponoči, ko otrok spi.
Saj življenje se ne zaustavi ko dobiš otroka. Potrebno je več načrtovanj in živcev, ampak ni pa treba doma sedet zato ker otrok ne mara vožnje.

Sicer pa še vedno vemo koliko je star ta otrok, ki naj bi šel z očetom na pot.


Jaz tudi ne maram letenja, in vsakič ko sem na letalu si prisežem, da je to res zadnjič,če preživim user posted image . Ampak imam tako službo,ki vsake toliko zahteva letenje z avionom, in kaj naj šefu rečem, da ne morem ker se bojim letala.


< Sporočilo je popravil Naja31 -- 1.4.2010 17:51:58 >

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:51:26   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31


in drugih mnenj nočeš slišati, a ne?




Sploh ni res, zato pa sem vprašala. Ampak ste si tako deljenega mišljenja, kot ponavadi. Jaz pač spadam v skupino, ki je proti (hecno se sliši, ja), ker se mi zdi otrok še mali.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:52:38   
Naja31
Koliko je pa star?

Če ti zdaj ne moreš iti, pa pejte vsi trije naslednji vikend oz. ko greš tudi ti lahko.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:54:16   
baguSka
jah no, kot vem nekateri tud tablet ne prenesejo... ampak ok. tudi avtorica teme je napisala, da bo moz vozil podnevi in ne ponoci... ne vem no! sej ne da se zivljenje ustavi, samo prilagodis se pac! in ne vidim smisla da na vsak nacin otroka forsiram v neki, kar mu ne sede...

..

glede letala pa: jaz rajs siht pustim, ce bi morala!!user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:55:08   
posh
Poleti bo 2. Glej, letos pač ne smem na tako dolgo pot, zaradi rizične nosečnosti.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:55:40   
Naja31
Aja, vidim, 2 leti.

Nesreča se lahko zgodi na 2km razdalji ali pa na 200 km. Če je tvoj mož pripravljen na tako pot, zato da vnuka pelje k starim staršem, potem res ne razumem zakaj si tako proti. Normalno pa je, da te skrbi. Tudi mene vedno skrbi,ko se mož kam pelje, ko otroka kam pelje,.... to so normalne skrbi.

Moja prijateljica je šla sama z avtom v Nemčijo (eno mesto sredi Nemčije) s 4 letnikom in 1 letnikom.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:56:40   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Poleti bo 2. Glej, letos pač ne smem na tako dolgo pot, zaradi rizične nosečnosti.


Razumljivo.
Otrok je tudi še majhen, ampak kot sem že napisala, če je mož pripravljen.....

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ne morm spat zaradi tega!
1.4.2010 17:57:00   
posh
Življenje se z otrokom ne ustavi, pa se tudi svet ne bi ustavil, če eno leto ne bi šli, zaradi takšne situacije.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?