|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
13.7.2005 22:43:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:46:01   
Gina
:)-:)- si me nasmejala, splišni.... pa saj duša ne plaši nikogar....samo navezana je na zemljo, ker je tam pač bila nekaj časa, pa je potem zanjo to tak šok, kot porod npr. in se ne more takoj od zemlje ločiti...:)- no, tako pravijo. Ti pa čutiš to dušo, ker so tako močne energije prisotne ob vsem tem. Ali po domače, ta duša igra tam "glavno vlogo", logično, da jo moraš čutit. Skratka, duša ti nič noče, samo tebe je strah ob tem lastnih občutkov, ker jih nisi vajen v tako močni meri. Eh, sem zašla v preveč ezoterične vode.:)-:)-:)-

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:46:46   
Gina
Deni prevod: tresla.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:47:26   
Anonimen
Ja, samo te duše kar daleč do mene pridejo, ker jaz nikoli ne grem v njihovo bližino oziroma v bližino teles, kjer so prej bile. Ampak me vedno najdejo!

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:50:17   
Joe
Zanimiv paradoks pri vsakem, ki verjame v reinkarnacijo (torej v mnoga življenja pred tem in po njem), najlažje ponazorimo z vprašanjem:

Kako lahko verjameš, da si TI bil inkarniran (="umesen" po slovensko, lat. caro = meso), če se ne spominjaš prejšnjih življenj?

Če se ne spominjaš, potem je debata o reinkarniranju zgolj filozofsko šahiranje o ustroju sveta, nima pa pomena za osebno spraševanje o smrti, vsaj za večino ljudi.

Če se spominjaš, te moram vprašati: Kako živo se spominjaš prejšnjih življenj? Od stopnje je odvisna (tudi) koristnost/tolažilnost trditev o reinkarniranju.

(Meni je npr. bolj malo mar za leta tega mojega življenja, ki so že minila. Pomemben mi je sprotni občutek, v njem se kot del javlja tudi zadovoljstvo nad izpolnjenostjo oz. kakrnim koli ugodnim učinkom iz preteklosti.)

V ozadju je temeljni princip: za osebno tolažbo je precej malo vredno, če je nesmrtnost zgolj neosebna. Če ni nesmrten posameznik (oz. njegov duh, um, duša ali karkoli temu podobno zanimivega), ampak npr. duh človeštva ali kultura ali civilizacija, bi to večini ljudi bilo figo v tolažbo.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:52:30   
Gina
Splišni, v resnici ni prostora, niti časa. Duša ne pretečće razdalj, da bi prišla do koga. Pomisliš in tu je. ravno tako je s časom. Energije niso odvisne od teh dimenzij. to si samo ljudje lahko predstavljamo - čas in prostor. Pa tudi ne vem, zakaj si energije predstavljate kot grde. V resnici so redkokatere grde ali škodljive, veliko več je dobrih. Sami jih obrnemo naokoli, kadar nas je strah. Preženi strah in pregnal boš grde energije. Če verjameš, da je duši lepo in ok, bodo energije okrog tebe lepe. pričaraj si jih, saj ni tako težko.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:52:51   
nejcko

Splišni - ti bi pa komot kakšen skeri muvi zrežirala. Đizus, punce, nehajte, ker tudi jaz ne bom spala!!!!


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
13.7.2005 22:53:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:55:40   
Anonimen
Oh, nejcko, ne skrbi, saj bodo vsi zobmiji danes z menoj spali.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:56:39   
Anonimen
Ojoj, pri meni ... upam, ojoj, zdaj že upam, da bodo samo spali ... ali pa okoli postelje stali in se me ne bodo dotikali ...

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:56:39   
Anonimen
Jaz sem že rolete na oknih dol potegnila:)-:)-:)-

Lp:sloncek:

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:57:09   
Gina
Daj no mir, Joe, veliko težje je verjet v reinkarnacijo, kot tolažit se, da življenje enkrat mine. A ni lažje tistim, ki ne verjamejo? Mislijo, da enkrat vse mine in super. Ma to bi bila idila. Jaz ne verjamem v nič. Jaz stvari vem. To je tisto, kar je grozljivo.

Vsak človek pa itak pride z nekim namenom na svet. Ti si si izbral pot, ko živiš za vsak dan. Super. Jaz tudi. Čeprav imava vsak sicer drugo mišljenje o reinkarnaciji, se strinjava, da je vsako vedenje za naprej ali nazaj oslarija, če ne živiš vsak dan tako, kot ti je všeč in fajn. In res je oslarija vedeti komurkoli karkoli o prejšnjih življenjih ali karkoli že, ker če ne bi bilo, bi vsi vse vedeli, a ne.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
13.7.2005 22:58:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:59:25   
Anonimen
Ne, ker ni ne časa ne razdalje ... buuuuuuuu!

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   Vojna v meni....
13.7.2005 22:59:58   
Anonimen
Deni ampak me je vseeno malo strah:(

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
13.7.2005 23:00:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:01:04   
Gina
:)-:)-:)-

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:04:45   
nejcko

Gina, ok, tole z dušami mi je jasno. Ampak zakaj se pa potem jaz tudi mrtvih živali bojim - a zato, ker tudi verjamem v njihovo dušo?


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:10:24   
Joe
Gina, težavnost "resnic", v katere je potrebno verjeti, ni ljudi kaj prida ovirala, če so v verovanju videli kakšno dobrodelno učinkovanje.

(Pri krščanstvu so standardni primeri: troedini Bog, Jezus s človeško in Božjo naravo, ki si ne nasprotujeta, nauk o opravičenju grehov človeštva (ta mi je top of the lows), brezmadežno spočetje tako Marije kot Jezusa, vstajenje z dušo in telesom itn.)

Pravim pravzaprav le, da takšna verovanja, med katera spada tudi načelo reinkarniranja, ne gredo dobro vštric z razumom. Jaz mu pravim razum, kdo drug pa racionalistična zadrtost.

Kakorkoli pa, če velja zakon karme, ki poganja reinkarnacijo, potem mora njegov zagovornik verjeti, da je 60 milijonov ljudi v šestih letih 2. svetovne vojne MORALO položiti račune za sedaj in za nazaj. In to so samo tisti, ki so umrli, ne pa npr. bili ranjeni, pohabljeni, ustrahovani, oropani svojcev in imetja itn. Če bi rekli, da so nemara sami v prejšnjih letih morili druge, takoj odvrnem, da je vedno več klanih kot klavcev.

Primerov iz sedanjosti je tudi več kot preveč.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:14:26   
Seven*
Smrt jemljem zelo naravno. Verjamem pa v posmrtno zivljenje v Biblijskem smislu. To pomeni, verjamem v ponoven Jezusov prihod in Novo zemljo. Upam, da bom delezna tega.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:15:33   
teta beta
Jaz v reinkarnacijo ne verjamem, v posmrtno življenje pa. Pa ne bi zdaj tu ravno razlagala, kako si to predstavljam, ker mi v bistvu niti ni jasno, kako. Enostavno rečeno, se mi zdi življenje preveč enkratno in čudežno, da bi lahko bilo naljučno.

Smrti same pa me ni strah, čeprav sem se pobližje z njo srečala že v mladih letih, ko mi je pri 9. umrla mama. Zaradi takih stvari morda res drugače razmšljaš. Jaz se npr. še vedno "pogovarjam" z njo, ji potožim, če mi je hudo ipd. In zdajle, ko sem noseča, se mi zdi, da jo čedalje bolj pogrešam in bi dala nevem kaj, da bi vsaj za 5 minut prišla nazaj.

Joj, čist sem pozabla, kaj je že bila tema. No, skratka, ko bo prišel dojenček bo tudi mene najbrž strah smrti, pa ne zaradi smrti same, pač pa zaradi otroka. Smrt vedno prizadane samo tiste, ki ostanejo...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:18:54   
Seven*
Joe, hitro se popravi. To kar si pisal je rimokatoliska cerkev uvedla. Sama Biblija govori cisto drugace. (ampak to je ze stvar neke druge debate)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:19:28   
polona2
Predvsem se je potrebno zavedati minljivosti, to, da si stara, kolikor pač si, Zara, še ne pomeni, da imaš že pol življenja za seboj, mojega ali tvojega življenja je lahko že jutri konec,
jaz se bojim te minljivosti, bolj, kot smrti same, ne prebolevam dobro takih izgub, ko premine nekdo, ki mi je blizu, me uniči in občutki ob izgubi nekoga, ki mi je drag, prehajajo skozi različne faze, žalost izgublja barvo,
verjamem v reinkarnacijo, vsaj tako si razlagam razne prebliske, ki me včasih prešinejo, občutke nelagodnosti, ki se mi kar na lepem pojavijo, npr.v Celovcu, kamor sem hodila v sr.šolo, sem enkrat čakala na trolo, mimo postaje se je pripeljal tip na kolesu, ko sem ga zagledala, sem doživela šok, samo prebledela sem, začela sem se tresti in tudi besede nisem spravila iz sebe, še danes ne vem, kaj na tistem človeku me je spravilo v tako grozo, edino razlago najdem v tem, da sva se že nekje srečala, v kakšnem od prejšnjih življenj:zmeden2:.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:20:49   
Gina
:)-:)- Joe, na karmatične zakone se pa bolj slabo spoznaš. Ne delujejo po načelu nekaj dam, kontra se mi vrne. Ampak po načelu nekaj dopuščam, še slabše se mi bo zgodilo, dokler ne bom imel dosti in prekinil take karme.
A ni malo čudno, zakaj so se vse res strašno hitre razvojne spremembe zgodile ravno v zadnjih 100, 200 letih, prej pa milijone let nič kaj posebnega, počasen razvoj? Zakaj le?

Ampak v bistvu nisem nameravala več o karmi govorit, ker si ti itak na tem svetu z namenom, v tem življenju razviti svoj razum in na osnovi tega delat najbolje. Jaz to čisto zagovarjam, da je to super, za tiste, ki tako čutijo in da ni prav, da bi jih človek s čim posiljeval. In vem, da to ni v nobenem primeru slabo, prej dobro. Torej presliši, kar sem napisala. Ti po svoje, jaz po svoje, pa bova oba srečna, a ne.

V bistvu mi je vedno žal, ko se pregloboko spustim pri teh debatah. Res mora vsak po svoje, tako kot čuti. To je edino prav in fajn.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   Vojna v meni....
13.7.2005 23:21:54   
polona2
Joe, za filozofa si nekam preveč "statističen":zmeden:?!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?