|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
15.9.2010 11:39:20   
nebo
Pozdravljene,
 
2violina - imam eno vprašanje zate, nekaj časa že spremljam ta forum (no odkar sem v službi skoraj več nič) in vem, da že kar nekaj časa hujšaš oz. bolje rečeno tekaš. Daj mi ti povej koliko časa že tečeš, koliko krat na teden in koliko kg ali bolje celo obsega si izgubila v tem času? Sem radovedna ne? Ampak res mi je všeč, ker mislim, da si ti zelo vztrajna pri svojem teku...kar jaz zadnja dva meseca nisem, prej v času porodniške sem tekla tudi po 5 krat tedensko ali več, odkar sem v službi, mala otroka, pa faks, tečem 1-2 krat ali pa še to ne in že imam občutek, da sem celka mehkauser posted image  saj kg gredo dol, če pazim pri prehrani, samo rada bi še malo večuser posted image  skratka všeč mi je to, da tekaš....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 376
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
15.9.2010 11:45:52   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

evo se še jest javljam... dans opravla še zadnjo študijsko obveznost in sem absolventka user posted image kot bi rekli lolcats - I'm happee nao user posted image

za nagrado si bom privoščla mali greh - fige user posted image tok so mel lepe, sem jih mogla kupit user posted image sicer so bli za zajtrk vaflji, kosilo bo zelena solata s krompirjem in jajčkom, večerja pa... čaj verjetno... sploh ne pogrešam več večerje user posted image

dejmo punce, dobro nam gre user posted image


user posted image  za absolventski staž...
in user posted image  za to, ker večerje ne pogrešaš več. A nekaj malega le daj v usta zvečer, da ne bo telo preveč varčevalo pri pretvorbi energije. Saj veš kako to gre...

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 377
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
15.9.2010 12:02:56   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Pozdravljene,
 
2violina - imam eno vprašanje zate, nekaj časa že spremljam ta forum (no odkar sem v službi skoraj več nič) in vem, da že kar nekaj časa hujšaš oz. bolje rečeno tekaš. Daj mi ti povej koliko časa že tečeš, koliko krat na teden in koliko kg ali bolje celo obsega si izgubila v tem času? Sem radovedna ne? Ampak res mi je všeč, ker mislim, da si ti zelo vztrajna pri svojem teku...kar jaz zadnja dva meseca nisem, prej v času porodniške sem tekla tudi po 5 krat tedensko ali več, odkar sem v službi, mala otroka, pa faks, tečem 1-2 krat ali pa še to ne in že imam občutek, da sem celka mehkauser posted image  saj kg gredo dol, če pazim pri prehrani, samo rada bi še malo večuser posted image  skratka všeč mi je to, da tekaš....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


nebo  Tudi ti si pričela ločevati z nami 4.1.2010 kajne?
Torej 4.1. zjutraj sem tehtala natančno 80 kg. Bila sem brez kondicije in jezna sama nase, na ves svet in vse odvečne kg. Tako sem pričela počasi s steperjem, dolgimi sprehodi. Tam nekej v mesecu marcu pa sem pričela s tekom. Kg so se počasi a vztrajno topili. Vse skupaj sem v prvi rundi spravila dol 16,4 kg. Avgusta sem imela 40 rd in posledično malo več feštala, tako, da sem jih pred drugim štartom imela 65,5.
Glede teka pa takole. tečem ko imam čas. Odvisno tudi samo 2 x na teden ali pa 4 -5 x na teden. Tečem pa od 5 km kjr je moja najkrajša razdalaj in najmanjkrat uporabljena pa vse tja do 15 -20 km na enkrat seveda s spremstvom, ki me oskrbi z vodo.  Vmes tudi kolesarim. V tem mesecu sem kolesarila 2 kar močni turi (62 km -poli maraton in 72 km - kolesarjenje po krajevnih skupnostih občine Žalec.  Grozno hribovit teren. ) Torej rekreiram se rada pa naj bo to kolo ali pa tek. Izkoristim vsak trenutek. Pazim pa, da vsaj dan  v tednu počivam. Moje telo se je bistveno spremenilo. Izoblikovalo. Edino kar si še želim je odpravit odvečno maščevje okoli trebuha (pri meni večna nadloga) in ja izgubiti še 10 kg. Vendar počasi. Sedaj gredo kg zelo počasi dol a sem s svojim načinom življenja zadovoljna in vem, da bo šlo. 
Glede izgube cm. Nisem spremljala.Spremljat sem jih pričela v tem mesecu in se bom merila 1x na mesec. Tako da se bo to videlo kmalu.
Lahko pa ti povem, da kavbojke, ki sem jih za novo leto komaj zaprla dobim sedaj gor in dol brez da bi gumb in zadrgo sploh odprla. Moja konfekcija pa je iz XL prešla na M (38 -40) odvisno od modela.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 378
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
15.9.2010 15:43:18   
poli*
Pozdravljene punce.
Jaz sem se danes zjutraj informativno tehtala in sem zgleda že poplačala za pregrešno nedeljo user posted image . No, še 100g sem zgubila zraven.
Z možem se drživa tega prehranjevanja brez problema... tako bi lahko jedla celo življenje (no, saj ponavadi je bilo tako, ampak potem se je nabralo nekaj pregreh).
Popoldneve veliko preživljam zunaj s tamalo, tko da pri miru nisem in zgleda nekaj porabim user posted image .

Občudujem tebe 2violina, da toliko pretečeš user posted image .

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 379
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 8:34:30   
nebo
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina

IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Pozdravljene,
 
2violina - imam eno vprašanje zate, nekaj časa že spremljam ta forum (no odkar sem v službi skoraj več nič) in vem, da že kar nekaj časa hujšaš oz. bolje rečeno tekaš. Daj mi ti povej koliko časa že tečeš, koliko krat na teden in koliko kg ali bolje celo obsega si izgubila v tem času? Sem radovedna ne? Ampak res mi je všeč, ker mislim, da si ti zelo vztrajna pri svojem teku...kar jaz zadnja dva meseca nisem, prej v času porodniške sem tekla tudi po 5 krat tedensko ali več, odkar sem v službi, mala otroka, pa faks, tečem 1-2 krat ali pa še to ne in že imam občutek, da sem celka mehkauser posted image  saj kg gredo dol, če pazim pri prehrani, samo rada bi še malo večuser posted image  skratka všeč mi je to, da tekaš....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


nebo  Tudi ti si pričela ločevati z nami 4.1.2010 kajne?
Torej 4.1. zjutraj sem tehtala natančno 80 kg. Bila sem brez kondicije in jezna sama nase, na ves svet in vse odvečne kg. Tako sem pričela počasi s steperjem, dolgimi sprehodi. Tam nekej v mesecu marcu pa sem pričela s tekom. Kg so se počasi a vztrajno topili. Vse skupaj sem v prvi rundi spravila dol 16,4 kg. Avgusta sem imela 40 rd in posledično malo več feštala, tako, da sem jih pred drugim štartom imela 65,5.
Glede teka pa takole. tečem ko imam čas. Odvisno tudi samo 2 x na teden ali pa 4 -5 x na teden. Tečem pa od 5 km kjr je moja najkrajša razdalaj in najmanjkrat uporabljena pa vse tja do 15 -20 km na enkrat seveda s spremstvom, ki me oskrbi z vodo.  Vmes tudi kolesarim. V tem mesecu sem kolesarila 2 kar močni turi (62 km -poli maraton in 72 km - kolesarjenje po krajevnih skupnostih občine Žalec.  Grozno hribovit teren. ) Torej rekreiram se rada pa naj bo to kolo ali pa tek. Izkoristim vsak trenutek. Pazim pa, da vsaj dan  v tednu počivam. Moje telo se je bistveno spremenilo. Izoblikovalo. Edino kar si še želim je odpravit odvečno maščevje okoli trebuha (pri meni večna nadloga) in ja izgubiti še 10 kg. Vendar počasi. Sedaj gredo kg zelo počasi dol a sem s svojim načinom življenja zadovoljna in vem, da bo šlo. 
Glede izgube cm. Nisem spremljala.Spremljat sem jih pričela v tem mesecu in se bom merila 1x na mesec. Tako da se bo to videlo kmalu.
Lahko pa ti povem, da kavbojke, ki sem jih za novo leto komaj zaprla dobim sedaj gor in dol brez da bi gumb in zadrgo sploh odprla. Moja konfekcija pa je iz XL prešla na M (38 -40) odvisno od modela.


Ja super no, kapo dol, ker to pa je res veliko.
Ja jaz sem začela z vami, pa s skupino kasneje, pa še eno skupino kasnejeuser posted image user posted image user posted image user posted image , ma sem en drekast karakter, kar se tiče hrane. Predvsem sladkarije so moja šibka točka. Sem pa sedaj šla gledat koliko sem takrat pisala na seznam in ja imela sem nekje 68 kg, danes jih imam v soboto sem jih imela 62,2, ker sem bila pridna, medtem ko danes recimo kar 64 kguser posted image . Ma ja saj kg mene niti ne obremenjujejo toliko, kot to, da imam zelo močna stegna (59 cm) in zadnico (100 cm), metem ko pas 80 cm...user posted image  in imam velik problem s konfekcijo oz. še bolje s hlačami.
Torej tudi jaz tečem, začela sem lani septembta s kolesom (takrat sem bila mesec dni po porodu) in sem do letos marca gonila sobno kolo skoraj vsak dan z oblečenimi švic hlačami tj do 45 minut, no seveda na začetku manj in potem sem letos marca začela tečt. Dokler nisem šla v službo (2.8.) sem tekla 30 minut skoraj vsak dan, sedaj pa mi zmanjkuje časa. Tečem tu in tam, pa tudi doma na sobno kolo ne grem, ker zvečer padem dol. Kondicija bo pa po moje hitro splahnela, če ne bom nadaljevala. Torej rada bi zgubila še kak cm v moja bederca, to pa s samo hrano ne bo šlo, aja pa če bi prišla na 58 kg, bi bila tudi zadovoljnauser posted image user posted image  je pa res, da se poznajo tudi leta ne user posted image user posted image user posted image  (36).

Uživaj ob teku. 20 kmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  mogoče v naslednjem življenju ko bom pikapolonicauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 380
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 8:44:08   
**Tinkara78**
Dobro jutro!

Vas redno berem, se pa nisem oglašala. To poletje sem sklenila, da je čas za spremembe.

Zadnjih šest let imam težo kot sem jo imela ko sem šla rodit. Torej bi rada najprej izgubila 7 kg, ki sem jih pridelala z nosečnostjo. Imam nekaj zalog tudi od prejuser posted image . So pa to hormonske zaloge in grejo težje dol - ali se samo meni tako zdi!? MOgoče tudi leta vplivajouser posted image .

Pri meni zgleda moj plan tako, da dnevno eno uro posvetim rekreaciji - cca. en mesec redno. Ko je bilo vreme in sem imela varstva sem šla pred sedmo uro zjutraj, zdaj hodim po šesti zvečer. In sicer kolesarim, hoja in po novem stopnice. Vse pa delam na podlagi srčnega utripa in sicer med 60-70% maksimalnega utripa, ko se kurijo maščobe. Sem pa začela tudi s trebušnjaki in v kratkem začnem z vajami za prsi. Je pa en dan na teden fraj - pač ko so kakšne druge obveznosti. Imam srečo, da se moj tudi redno ukvarja s kolesarjenjem in se potem izmenjujeva brez problema tudi pri varstvu. Bom pa pozimi verjetno vključila fitnes, aerobiko, spinning - ne vem še točno kaj.

Izgubila sem 1,7 kg s tem, da je v cm dosti več (v začetku ko nisem bila pozorna na srčni utrip sem v večini pridobila najbolj na kondiciji). Spravim na sebe stvari, ki jih prej nisem mogla.

Kar se pa hrane tiče jem manj in zvečer po 17.-18.00 nič oz. nekaj zdravega. Tudi sladkarije me več ne vlečejo.

Moj plan je izgubiti 10 kg. Predvsem pa malo oklestiti telo.



(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 381
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 9:30:11   
2violina
Jutro ...

Danes je pri nas en tak turoben dan, v službi napetko, da bo vsak čas eksplodiralo... Komaj čakam, da bo popoldne, da grem domov. Upam, da bo vreme zdržalo, kajti za danes imam v planu en vsaj dvourni tek. V glavi sem si že zarisala progo. Drugače pa sem danes na sadju in kavici. No na čajček tudi ne smem pozabit.
In ostale sotrpinke, ki se že dlje časa niste javile... Ste morda obupale?


_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 382
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 9:51:37   
soncnica 3
user posted image 2violina, prava motivatorka si postala za nas. Smo res firbčne, ker si prava "zgodba o uspehu", ker ponavadi hujšanje in tek promovierajo tisti, ki so idealnih mer. Kako si ti začela s tekom? Kako si se motivirala, kaj pa obutev /sam ne reci mi, da si si kupla kakšn etekaške copate za 200 evrov, ker jaz potem kar odpadem...user posted image , ko jih nimam od kje vzet/

Punce, jaz sem tako tako, ko že mislim, da bo šlo, pa spet padem...ampak se skušam pobrati.
Pri meni so boljši in slabši dnevi, ko že mislim da se imam pod kontrolo, pa spet gre vse k user posted image .
Tolk me izčrapvajo user posted image krči, pol pa sem čist hin in lačna in..., pa nimam pravega časa, da bi si kuhala, kot naj bi... Ne vem, nekako se bom pač morala v roke vzet.
Se pa trudim, da sem do 12ih na sadju, potem pa ostalo ločujem. Nesrečna s svojimi +10 kg.
Tudi jaz imam večne probleme z nogami in bedri, zgornji del ni ne povzroča veliko težav. 
Ta teden se bojim da pri meni ne bo nobenega učinka, sem kar večkrat grešila. prav nesrečna sem, ker skoraj nič ne morem obleči, sem pa tolk trmasta, da si nočem kupit nič za 75 kg, ker imam dovolj za obleči za 65 kg. Torej SUMMA SUMMARUM: shujšam 10 kg, pa bo!!!user posted image user posted image user posted image , če ne pa v kopalkahuser posted image user posted image user posted image

Punce, dejmo, saj res ni lahko, trudimo za naprej in zase.

< Sporočilo je popravil soncnica 3 -- 16.9.2010 9:54:56 >


_____________________________

BOMO ZMOGLE, BOMO JA!!!!!

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 383
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 12:06:52   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: soncnica 3

user posted image 2violina, prava motivatorka si postala za nas. Smo res firbčne, ker si prava "zgodba o uspehu", ker ponavadi hujšanje in tek promovierajo tisti, ki so idealnih mer. Kako si ti začela s tekom? Kako si se motivirala, kaj pa obutev /sam ne reci mi, da si si kupla kakšn etekaške copate za 200 evrov, ker jaz potem kar odpadem...user posted image , ko jih nimam od kje vzet/

Punce, jaz sem tako tako, ko že mislim, da bo šlo, pa spet padem...ampak se skušam pobrati.
Pri meni so boljši in slabši dnevi, ko že mislim da se imam pod kontrolo, pa spet gre vse k user posted image .
Tolk me izčrapvajo user posted image krči, pol pa sem čist hin in lačna in..., pa nimam pravega časa, da bi si kuhala, kot naj bi... Ne vem, nekako se bom pač morala v roke vzet.
Se pa trudim, da sem do 12ih na sadju, potem pa ostalo ločujem. Nesrečna s svojimi +10 kg.
Tudi jaz imam večne probleme z nogami in bedri, zgornji del ni ne povzroča veliko težav. 
Ta teden se bojim da pri meni ne bo nobenega učinka, sem kar večkrat grešila. prav nesrečna sem, ker skoraj nič ne morem obleči, sem pa tolk trmasta, da si nočem kupit nič za 75 kg, ker imam dovolj za obleči za 65 kg. Torej SUMMA SUMMARUM: shujšam 10 kg, pa bo!!!user posted image user posted image user posted image , če ne pa v kopalkahuser posted image user posted image user posted image

Punce, dejmo, saj res ni lahko, trudimo za naprej in zase.


Saj o začetku sem že pisala.  Je pa nekaj vse je v glavi. In pri meni je bilo že veliko ne –uspešnih začetkov in hitrih vdaj. Zato sem vedela, da moram pričeti drugače. Ne samo z odrekanjem hrane temveč tudi z rekreacijo. Ko sem s kleti v dnevno sobo privlekla steper sem bila deležna marsikatere zbadljivke s strani domačih. Saj veš večni pričetek brez vztrajanj in odrekanj.
Začetki mojih tekaških podvigov so se pričeli skupaj z najmlajšo hčerko. Skupaj sva šli en krog (3,6 km sedaj izmerjen) in ga malo pretekli in veliko prehodili. In tako z dneva v dan, vse dokler nama ni uspelo celotno razdaljo pretečt. Sama sem na netu našla, da moraš biti aktiven vsaj 30 minut (v 60-70% srčnem utripu), da se ti pričnejo topiti maščobe zato sem si nabavila merilnik srčnega utripa (cenen v Intersportu, ki je po 3 mesecih spustil dušo) in z njim v območju topljenja maščob trenirala na steperju, tekla pa sem pod »višjimi obrati« tudi vedno dlje kot 30 minut. Naslednja spodbuda za tek mi je bil tek na 5,5 v Radencih. Tja sem šla s prijateljico. Zame odličen rezultat mi je dal ponovnega elana…….
Obutev – pričela sem s svojimi domačimi nike sport runing copati, ki sem jih imela »za vsak dan«. Ko sem dobila v Intersportu dobropis za uro pa sem si nabavila malo boljše copate (glede na to kam obračam nogo). Sem pronator. (spet našla na netu). Kupila sem si copate za 100 Eur. Se mi še ne zdi ravno ne vem kako velik strošek.  Švic majice in tekaško jakno sem kupila v Hoferju v akciji in sem zelo zadovoljna. Hlače za tek pa v Intersportu (tudi v akciji).  Zasoljena cena je vsaj zame le cena športnega modrčka (50 Eur a sem pri nakupu kuristila 20 % popust Hervis bon). Sicer lahko brez njega tudi tečeš.  

Sedaj pa tek preprosto potrebujem. ko tečem premišljujem  o vsakodnevnih problemih, o obveznostih, o sitnih otrocih……
Da te potolažim Iz lastnih izkušenj ti povem, da sta mene moji dve najmanj izčrpavali in utrujali, ko sta bili majhni. Kljub temu, da je najmlajša bila še precej bolna in non stop po bolnišnicah. Počakaj, da ti zrasteta boš potem videla, ko boš imela doma enega ali kar dva pubertetnika.

Grehi – tudi sama sem jih imela veliko. So zdravi, če so v mejah normale (moja ugotovitev). S tem ne shujšaš prehitro, telo se počasi prilagaja in ti z njim, zato je jo jo efekt manj verjeten.

Verjemi, kjer je volja tam je moč. Verjemi vase, pojdi korak za korakom in iz svojega besednjaka črtaj besede kot so:

  • samo danes še ....

  • jutri začnem....

  • preveč sem utrujena, da bi .......

V življenju moramo biti pozitivni ...

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 384
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 12:16:51   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina


Sama sem na netu našla, da moraš biti aktiven vsaj 30 minut (v 60-70% srčnem utripu), da se ti pričnejo topiti maščobe zato sem si nabavila merilnik srčnega utripa (cenen v Intersportu, ki je po 3 mesecih spustil dušo) in z njim v območju topljenja maščob trenirala na steperju, tekla pa sem pod »višjimi obrati« tudi vedno dlje kot 30 minut.
Obutev – pričela sem s svojimi domačimi nike sport runing copati, ki sem jih imela »za vsak dan«. Ko sem dobila v Intersportu dobropis za uro pa sem si nabavila malo boljše copate (glede na to kam obračam nogo). Sem pronator. (spet našla na netu). Kupila sem si copate za 100 Eur. Se mi še ne zdi ravno ne vem kako velik strošek.  Švic majice in tekaško jakno sem kupila v Hoferju v akciji in sem zelo zadovoljna. Hlače za tek pa v Intersportu (tudi v akciji).  Zasoljena cena je vsaj zame le cena športnega modrčka (50 Eur a sem pri nakupu kuristila 20 % popust Hervis bon). Sicer lahko brez njega tudi tečeš.  

Sedaj pa tek preprosto potrebujem. ko tečem premišljujem  o vsakodnevnih problemih, o obveznostih, o sitnih otrocih……
V življenju moramo biti pozitivni ...


Bi se podpisala pod to zgoraj. Glede utripa.

Sama brez merilnika srčnega utripa sploh več ne morem vaditi. Včeraj sem sicer probala kombinacijo hoje in teka. Pa mi tek ne leži tako zelo, ker imam večji prsni obseg. 

Sama sem ugotovila, da je moja vadba najbolj učinkovita, če sem oblečena v športno opremo. Za kolesarjenje imam vso opremo, za hojo pa kombiniram tudi kaj iz kolesarjenja (jakno npr.),.. copate pa trenutno uporabljam kot sem jih imela že prej. Čeprav na dolgi rok bom morala nekaj nabaviti. Vendar to puščam na spomlad.

Sama pa ta čas izkoristim zase. Temu jaz pravim "moja ura". Si je pa težko vzeti svojo uro, če doma ne sodelujejo. In ne vem kako bi bilo, če me doma ne bi podpirali.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 16.9.2010 12:20:13 >

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 385
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 14:13:53   
poli*
Pozdravljene sotrpinke.
Jaz danes malo grešim, ampak za to sem vedela že dva dni v naprej. Namreč, hčerka bo čez mesec in pol praznovala 2. rojstni dan in kot že za mnogo priložnosti ji bova z možem sama naredila torto-pikapolonico. Sem pa morala poskusiti speči biskvit, če sploh rata ok po določenem receptu. Nastal je božanski! user posted image
Ker pa nisem vedela kam z biskvitom, sem ga narezala na kockice, vmes dala marmelado (okus kot rolada) in po vrhu polila s čokolado. No, malce sem tudi jaz poskusila, da vidim, če je sploh dobro user posted image  user posted image . Ostalo bom pa sestri dala, ko pride kasneje na obisk.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 386
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 15:21:50   
Felicita
no, glede utripa bi jest samo tole dodala (ravno včeri sem prebrala):


The misconception: Working out a lower rate burns more calories from fat than a high intensity workout
Why we want to believe it: We live in lazy times. This misconception gives us a great excuse to put in minimal effort at the gym while feeling like we are achieving great things. It is true that you will burn a greater percentage of fat in a low intensity workout, but you burn more calories from fat in a high intensity workout of the same duration. Confusing? In a low intensity workout you might burn 200 calories – of which 60% (120 calories) is from fat, but a high intensity workout of of the same duration might burn 400 calories (35% from fat – 140 calories). This shows that it is obviously better to do the high intensity training because not only do you burn more calories, you also get a much better cardiovascular workout.

poleg tega se mi zdi, da te teli merilci utripa polenijo oz. napsihirajo... ker potem loviš tiste utripe gor pa dol, pa računaš, pa se ustavljaš... pozabiš pa poslušat telo in mišice, kok zmore, kaj hoče. preprosto. jest zato tečem kokr lahko, še muziko sem skenslala, tko da sem samo jest in cesta. in basta.
Sicer pa, kot kateri paše user posted image važno da se miga user posted image



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 387
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 16:29:59   
TDTP
**Tinkara78**

Sem pa začela tudi s trebušnjaki in v kratkem začnem z vajami za prsi.

A mi lahko zaupaš kakšne so te vaje za prsi, namreč tudi sama bi rada da se malce pomanjšajo, povesile so se itak od dojenja dveh otrok, vseeno, pa bi jim rada malce vrnila obliko če lahko! In bravo, za vso telovadbo ki jo premoreš, mi kr vliješ več motivacije! lp

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 388
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 17:20:56   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

no, glede utripa bi jest samo tole dodala (ravno včeri sem prebrala):


poleg tega se mi zdi, da te teli merilci utripa polenijo oz. napsihirajo... ker potem loviš tiste utripe gor pa dol, pa računaš, pa se ustavljaš... pozabiš pa poslušat telo in mišice, kok zmore, kaj hoče. preprosto. jest zato tečem kokr lahko, še muziko sem skenslala, tko da sem samo jest in cesta. in basta.
Sicer pa, kot kateri paše user posted image važno da se miga user posted image




Sicer ne vem, če si kdaj merilec uporabljala. Jaz če presežem 70% se nikoli ne ustavim, ker itak presežem samo pri vzponu v breg in na stopnicah. Hodim pač tisto uro in več v teh okvirih in na koncu sem vedno čisto premočena od znoja, vendar še vedno zmoren normalen vzpon v 7.nadstropje in naslednji dan normalno hodim.  Za en čas itak dobiš občutek in veš kdaj si čez, brez da bi gledal. Meni tempo v teh okvirih paše. Tudi sama ne poslušam muzike, ker sem samo jaz in cesta... in včasih družba, ki pač dela v okviru mojega tempa.



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 389
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 17:26:26   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: TDTP

**Tinkara78**

Sem pa začela tudi s trebušnjaki in v kratkem začnem z vajami za prsi.

A mi lahko zaupaš kakšne so te vaje za prsi, namreč tudi sama bi rada da se malce pomanjšajo, povesile so se itak od dojenja dveh otrok, vseeno, pa bi jim rada malce vrnila obliko če lahko! In bravo, za vso telovadbo ki jo premoreš, mi kr vliješ več motivacije! lp



Trenutno študiram knjižice iz serije Lepa&zdrava - sem jih dobila za darilo že pred leti. In sicer:
- Trebuh,noge in zadnjica
- Proč z maščobami- Načrt za gibanje
- Trebuh, roke, prsi

Na daljši rok si mislim narediti sklop vaj. No za začetek so pač trebušnjaki, ker je trebuh res šibka točka.

Ker danes dežuje bom verjetno šla na stopnice. Računam tam na 10 x v 7 nadstropje. Verjetno to pomeni 11x- ker vedno dodam nekaj za nagradouser posted image .

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 390
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
16.9.2010 19:05:19   
Pigy
Javljam se vam, da vam povem da malo grešim.user posted image Najbolje da si zamislim da moram spravit še 20 kg dol, mogoče bom pridna kot prvo rundo. Očitno sem prepametna za ločevalno in se držim manj žri.user posted image Imam pa občutek da si mi je mal obseg zmanjšal, al pa so se hlače raztegnile.

Uglavnem dela imam full. Dobila sem še službo, ampak mi sploh ni ušeč, samo kaj čem delala bom, dokler kej boljšega ne dobim. Na razgovor sem šla vsa opečena, sem si polila kavo iz štedilnika po levi roki, na desni mam opeklino, kr sm neki iz pečice vlekla vn. Uglavnem, očitno sem se jim zasmilila, ko so videli moje prste.user posted image

Danes sem hodila cele 2 uri, me sedaj tako noge bolijo, tečem po stanovanju gor pa dol, da me nihče ne vidi da sem brez kondicije user posted image user posted image , mogoče se opogumim in odidem tečt do stadiona in nazaj.   Na aerobiko še nismo šle, kr kolegica ma neki na faksu za končat.

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
evo se še jest javljam... dans opravla še zadnjo študijsko obveznost in sem absolventka  kot bi rekli lolcats - I'm happee nao  


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

lp



_____________________________

Živi za učenje in naučil se boš živeti.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 391
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
17.9.2010 8:40:01   
2violina
Jutro..

tudi moj včerajšnji sadni dan je minil z malo greha. Sem v večernih urah (pred 20) pohrustala eno hrenovko z žara, seveda brez kruha. Je tako lepo dišalo, ko sem jih pekla za hčerko in dragega. Kaj čmo bo že..

Sem pa tekla. Sicer ne 2 uri kot sem si zadala. To mi je onemogočil dež. Sem pa s hčerko tekla "njen krog" 2,8km, nato pa malo levo in malo desno vse v območju 15 minut od doma naredila vsega skupaj 8,3 km. Nekaj je.
Bi pa potrebovala nekoga, da mi spraši zadnjico, in me prisili, da se potrudim s trebušnjaki. Sva jih s hčerko spomladi že lepo vsakodnevno delali, sedaj pa je z njene strani polovička z moje pa čista nula.user posted image user posted image
Felicita - glede utripa je pa tako, sama se ne obremenjujem ko tečem je moj utrip višji kot v 60-70%. Mi je pa utrip vsaj v začetku močno pomagal.
Mi je pa ura, ki sem si jo sedaj kupila dodatna motivacija za tek in lovljenje tekaških km.

Pigy - čestitke za službo. Naj bo takšna ali drugčana služba je le. Sedaj pa v borbo, da najdeš tisto sanjsko. Tudi sprehod oziroma hitra hoja je rekreacija - tako, da kar veselo naprej. Kg bodo že zbežali le vztrajat moramo.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu Pigy)
Neposredna povezava do sporočila: 392
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
17.9.2010 11:17:32   
soncnica 3
Dobro jutro, punce.

Pri nas je sicer dež, mapak drugače kar ok, ker je petek!!!

Pigy, čestitke za službo, user posted image bolje nekaj kot nič. Jaz sem se morala tudi kar močno trudit, da sem prišla do v redu službe. Med prvo nosečnostjo sem hodila na faks (ob delu), vmes rodila, hišo sva opremljala in se šele sedaj rešujeva kreditov, saj od obojih staršev nisva imela drugega kot fizično pomoč, ker nama niso finančno mogli pomagati. Pa je šlo... Vztrajno išči, pa boš tudi ti našla službo, ki ti bo všeč.

"TISOČ MILJ DOLGA POT SE ZAČNE Z ENIM SAMIM KORAKOM!"


< Sporočilo je popravil soncnica 3 -- 17.9.2010 11:18:16 >


_____________________________

BOMO ZMOGLE, BOMO JA!!!!!

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 393
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
17.9.2010 12:21:31   
**Tinkara78**
Pozdravljene!

Včeraj zvečer sem bila prepričana, da ne bo nič iz telovadbe saj nisem imela varstva. Potem pa pride moj na vrata pa sem že držala opremo v rokahuser posted image . Tak, da sem potem takoj letela po stopnicah gor in dol. Prehodila zadano in potem prijetno utrujena zaspala.

Naj bo vikend aktivenuser posted image

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 394
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
17.9.2010 13:35:29   
poli*
Pozdravljene!
Vidim, da ste nekatere zelo vztrajne in tako je tudi prav. Škoda edino, da je sedaj dežek, da se ne da iti na sprehod/tek (ja, saj vem, vsak izgovor je dober user posted image ).Včeraj sem se malo pregrešila s tistim biskvitom (to sem že pisala), tko da sem za kazen ali za nagrado (kakor si vzameš user posted image ) imela zakosilo samo zeleno solato. Mislim, da mi kilogrami trenutno stojijo. No, samo da gor ne gredo user posted image .

Lepo se imejte in dober tek!

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 395
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
17.9.2010 13:48:35   
2violina
En deževen pozdrav vsem in vsaki posebej.

Na samem začetku je bilo toliko pozitivizma in zagnanosti, sedaj pa nas je še tako malo. Dajmo punce saj bo šlo le vztrajne moramo biti.
Tinkara - tebi kar velja, ker imaš rekreacijo kar v domači stolpnici  user posted image  user posted image (če sem prav razumela).

Ko sem sama pričela z rekreacijo sem tudi (v službi doma ga nimamo) dvigalo zamenjala s stopnicami. 
Poli - mali grehi in samodisciplina v naprej - je pot do uspeha. Morda s kakim ovinkom (kot pri meni) a z zagotovostjo. 
Meni je tale deževen vikend malo uničil načrte vendar bom če že drugega ne se psihično pripravljala, da bom pričela tudi s trebušnjaki in kakšno domačo telovadbo.

Bodite pridne ...... se tipkamo v ponedeljekuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 396
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
18.9.2010 7:08:37   
TDTP
Pozdravljene sem še živa in še sem med vami, sam tale dež me je čis iz tira vrgel! hvala bogu do hiše ne more, nam pa je firmo čist poplavilo, ravno čakam na klic, kako hudo je, ker ni dostopno od nikjer, da bi lahko zraven prišel! Bogi ljudje, ki živijo na ogroženih mestih! Ampak kljub dežju, se še naprej uspešno držim diete "manj žri", v ponedeljek pa vidimo kar bo naj bo, čeprav imam malo malo upanja, da bo šlo kaj dol, sem danes zjutraj bila na tehnici, pa je isto, ampak nič ni narobe, če bo 50 g bom vesela! Bo pa šlo po malem dol, a kljub temu bom mogoče do poletja ugledala 5x,xx kg, kar si že skoz želim - nazadnje sem imela 5 spredaj, ko so šle kile samo gor, to je pa bilo nekje v 5 razredu, zdaj pa je že 17 let od tega!!!user posted image Ne morem verjet, da leta tako letijo! V glavnem, malo sem se vam javila, fajn bodite in upam, da niste med ljudmi, ki jih sedaj najbolj skrbi vreme! lp

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 397
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
18.9.2010 7:18:41   
al1*
Ja, res je grozno to vreme. Upam, da bo kmalu spet sonček.

Včeraj sem malce grešila za malico v službi, drugače sem kar pridna, edino časa za gibanje mi kronično primanjkuje. Zdaj pa bo še vikend deževen in ne bomo mogli nikamo.

Upam, da bo v ponedeljek na tehtnici kazalo malo manj kot prejšni teden.


_____________________________

lp


(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 398
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
18.9.2010 9:43:37   
Felicita
jest sm včeri grešila - s pico za RES pozno večerjo... dans grem pa na poroko, kar pomeni da spet ne bo prov 'light' dan user posted image pa še ta dež me čist nervira, skoz bi sam jedla user posted image no sej bo, sam nej neha padat pa jest morm nehat smrkat, pol pa naprej tečt. upam da bojo temperature še držale.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 399
   RE: 1.9. - bomo zmogle, bomo JA!
18.9.2010 12:58:40   
Aninchy
Jst tud v tem vremenu sam na hrano mislimuser posted image No, pa grema se mi, ampak mi tamal ne pusti kej velikuser posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?