|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pomoč prosim!
30.8.2010 23:46:06   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


V resnici gre pa za odraslo osebo (tu ti pa lahko najdem, v katerem zakonu to piše, če te to res matra). On lahko pove mami, da kadi, ni mu pa treba. In če ne pove, je to njegova izbira, ne pa pooblastilo njej, da gre brskat po predalih in sama to preverit. 


Potem pravis, naj se kar izseli. Zakon  je jasen. Ni mu treba nic povedati, se manj pa mu je treba prazniti hladilnik, trositi elektriko, vodo...



Ne, zakon je jasen. Do 26-tega leta so starši dolžni otroka preživljati, pod pogojem, da se redno šola.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Pomoč prosim!
30.8.2010 23:46:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
sorry, to pa sploh ni res. večina kadilcev zelene substance ima v drugi roki pir (ali kak drug alkohol).


In to je najslabsa mozna kombinacija. Vsako pijanstvo "ubije" doloceno stevilo mozganskih celic - ki se ne obnavljajo. V kombinaciji s travo je njihovo stevilo najmanj dvojno (najmanj dvojno vecja skoda kot samo alkohol).


tell me about it.. ko sem prvič in zadnjič to dvoje skup probala, sem buhala ko vidra user posted image po eni strani še dobro, vsaj nisem vsega prebavila do konca - pametno telo, je zgleda dojelo kaj se dogaja pred mano user posted image

ehh, mladost ludost..

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Pomoč prosim!
30.8.2010 23:51:05   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


V resnici gre pa za odraslo osebo (tu ti pa lahko najdem, v katerem zakonu to piše, če te to res matra). On lahko pove mami, da kadi, ni mu pa treba. In če ne pove, je to njegova izbira, ne pa pooblastilo njej, da gre brskat po predalih in sama to preverit. 


Potem pravis, naj se kar izseli. Zakon  je jasen. Ni mu treba nic povedati, se manj pa mu je treba prazniti hladilnik, trositi elektriko, vodo...



Ne, zakon je jasen. Do 26-tega leta so starši dolžni otroka preživljati, pod pogojem, da se redno šola.



Prenocisce in hrana. Prezivljati to pomeni. Nobenih zurov, nobenih dobrin. Dobi toliko, da prezivi. Kot od sodisca dolocena prezivnina - 150 eur na mesec, z odtegljaji za stroske.
Blago tvojim otrokom, da se drzis crke zakona. Lahko so srecni. Brco dobijo po zakljucenem solanju ali po 26 letu starosti. Ker te zakon ne obvezuje vec....

Pa ne mislim zares, da tako delas s vojimi otroci, ali da bi. Hocem samo predstavit absurdnost inzistiranja na taksnih elstremnih staliscih in zakljuckih. Lahko pa se naprej nadaljujem v tem "tonu" - kot protuteza "tonu" do avtorice inicialnega posta.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Pomoč prosim!
30.8.2010 23:53:59   
ajsek
Ni res. Imaš na tem forumu čisto dovolj debat o primerni višini preživnine (tam gre sicer za preživnino ob ločitvi, ampak princip je isti), niti slučajno ne zadošča kruh in voda.

Sploh mi je pa tvoj princip razmišljanja - po moje, ali pa se poberi iz bajte - zgrešen. To si namreč ti naumila, v odgovoru meni si kar nekajkrat ponovila, naj se odseli, če mu kaj ne paše. Ne meni podtikat, da bom svoje otroke ven metale, to je očitno tvoja rešitev, kadar kdo ne igra po tvojih pravilih.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 0:05:38   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Ni res. Imaš na tem forumu čisto dovolj debat o primerni višini preživnine (tam gre sicer za preživnino ob ločitvi, ampak princip je isti), niti slučajno ne zadošča kruh in voda.


Brez zamere - to ni vec otrok. Sama si napisala do katerega leta je otrok - otrok, a sedaj naj bi 26 bil spet otrok?
Odrasel clovek, bodoci moz, pri polnih 18 je sposoben poskrbeti zase - odgovarja za sebe , tudi po zakonu. Obveznost starsa je, da mladi moz prezivi dokler mu je sola v napoto, da v polni meri poskrbi zase.

Sploh mi je pa tvoj princip razmišljanja - po moje, ali pa se poberi iz bajte - zgrešen.


Zasebnost, ko ti nihce ne sme nicesar dotaknit, da ne bi slucajno posegal v tvojo zasebnost je mozna samo, ce si na svojem. Skupno gospodinjstvo taksne zasebnosti ne pozna. In ker sem jaz odrasla oseba, ce moj otrok sesa po spalnici, je to poseg v mojo zasebnost? Zloraba otroka ker sesa v ne njegovi spalnici? Ali normalno druzinsko zivljenje?

To si namreč ti naumila, v odgovoru meni si kar nekajkrat ponovila, naj se odseli, če mu kaj ne paše. Ne meni podtikat, da bom svoje otroke ven metale, to je očitno tvoja rešitev, kadar kdo ne igra po tvojih pravilih.


Zakaj ne? Sama si prav lepo podtaknila tasco, ki nima meje in pomilovanje otrok in nevem kaj... Pa te ni niti najmanj motilo... ne vem zakaj te sedaj moti. Zakonska dolocila si sama vpeljala. Ne vem zakaj te sedaj motijo.  
Ne bos spostovala odraslost svojega "otroka" in ga bos se vedno ujckala in prenasala doma, ko za to ni nobene potrebe vec ( ne zakonske, ne drugace)?  Potem tesko tvoji snahi, saj bo imela posla z maminim sinckom?  Ali je zadeva vezana zgolja na pospravljanje?

Za vsakega, ki zahteva popolnoa zasebnost v skupnem gospodinjstvu obstaja resitev - naj gre na svoje. Velja za tasce, snahe, hcerke, sinove...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 6:52:04   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Marihuano in heroin mnogokrat enačijo, čeprav ima marihuana mnogo več skupnega z alkoholom, kot s heroinom. 

Glede vpliva na fiziologijo zdravja, morda. Glede na krog uživalcev pa je enačenje s heroinom vsekakor primernješe.

Prav pa je zavračati vsakršne opojne substance, ne glede na "legalnost". Tako kot se nihče ne vesli gledati popivati svojega otroka, tako se nihče ne veseli gledati svojega otroka uživati druge opojne substance. Zato, se postavljati "v bran" travci user posted image .



Če nebi bral površinsko bi ti blo jasno, da to ni nobeno postavljanje v bran travci. Marihuano lahko enačiš s heroinom glede na krog preprodajalcev in ne uživalcev.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 6:58:31   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Marihuana praviš je mamilo...kaj je pa alkohol? Alkohol je ravno tako mamilo, s to razliko, da je družbeno sprejeto. Torej mene ne zanima, kaj bo imel moj otrok v roki, joint, flašo piva, kozarec vina, ali pa šilce žganja. Vse to je zame ista pesem in na te stvari je treba najstnika pripravit, ne pa da si zatiskamo oči in bežimo od realnosti.
Torej med marihuano in heroinom je svetlobno leto razlike, je pa res, da je oboje prepovedana droga, alkohol pa ni. Marihuano in heroin mnogokrat enačijo, čeprav ima marihuana mnogo več skupnega z alkoholom, kot s heroinom. 




No, no, no...Jaz osebno bi raje svojega otroka zalotila s flašo piva v roki, kot pa z jointom. In dolgoletno uživanje marihuane pusti na možganih dosti hujše posledice kot pa konzumiranje alkohola v npr. študentskih itd norih letih. Moj svak je bil 10 let redni uživalec tele zadevščine in je danes dobesedno rastlina od človeka - samo spal bi. In tudi on pravi, da je tudi alkohol enako nevaren kot trava, le da je družbeno sprejet.


No no, pojdi si pogledat, kaj rata z možgani človeka, ki se ga 10 let vsak dan nalije do onemoglosti. Tvoj svak je bil dolgoletni redni uživalec marihuane, kar pa ni več nedolžna stvar in prav tako ni nedolžna stvar 10 let vsakodnevno uživat prekomerne količine alkohola.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 7:45:20   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Ni res. Imaš na tem forumu čisto dovolj debat o primerni višini preživnine (tam gre sicer za preživnino ob ločitvi, ampak princip je isti), niti slučajno ne zadošča kruh in voda.


Brez zamere - to ni vec otrok. Sama si napisala do katerega leta je otrok - otrok, a sedaj naj bi 26 bil spet otrok?
Odrasel clovek, bodoci moz, pri polnih 18 je sposoben poskrbeti zase - odgovarja za sebe , tudi po zakonu. Obveznost starsa je, da mladi moz prezivi dokler mu je sola v napoto, da v polni meri poskrbi zase.


Odgovarja za sebe, starši pa so ga dolžni preživljat. Polno preživljat, ne futrat z vodo in kruhom. In to ne glede na to, če mogoče kadi in zaklepa vrata svoje sobe. ZZZDR.


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
To si namreč ti naumila, v odgovoru meni si kar nekajkrat ponovila, naj se odseli, če mu kaj ne paše. Ne meni podtikat, da bom svoje otroke ven metale, to je očitno tvoja rešitev, kadar kdo ne igra po tvojih pravilih.


Zakaj ne? Sama si prav lepo podtaknila tasco, ki nima meje in pomilovanje otrok in nevem kaj... Pa te ni niti najmanj motilo... ne vem zakaj te sedaj moti. Zakonska dolocila si sama vpeljala. Ne vem zakaj te sedaj motijo.  
Ne bos spostovala odraslost svojega "otroka" in ga bos se vedno ujckala in prenasala doma, ko za to ni nobene potrebe vec ( ne zakonske, ne drugace)?  Potem tesko tvoji snahi, saj bo imela posla z maminim sinckom?  Ali je zadeva vezana zgolja na pospravljanje?


Ne, zadeva je vezana na to, da človeka sprejemaš kot odraslo osebo. Ne obstajata samo ti dve varianti, ki jih ti vidiš.
1. Vse bo po moje in lahko boš živel doma
2. Pojdi na svoje, pa ti ne bom več težila, ujčkala te pa tudi ne bom več.
Obstaja namreč še tretja opcija, da se družinski odnosi do te mere spremenijo, da ne gre več za dinamiko med mamo in otročičkom. V tem primeru je možno sobivanje tudi v odrasli dobi. Samo v Sloveniji je to težko, sploh v familijah, kjer gre mama samoiniciativno odraslemu sinu generalko delat. Po mojih kriterijih je to čisto prehud poseg v njegovo intimo, da bi šlo skozi. Pa čeprav ona plačuje elektriko, nima veze.



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 9:18:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Ne, zadeva je vezana na to, da človeka sprejemaš kot odraslo osebo. Ne obstajata samo ti dve varianti, ki jih ti vidiš.


Pa smo prisli do tega. Variant je veliko vec in so vezane s samim druzinskim zivljenjem znotraj dolocene druzine. Do sedaj si ti videla samo eno in edino varianto - mama bo zatezena tasca brez meje, ker je pospravila predal svojemu polnoletnemu sinu.
 
Obstaja namreč še tretja opcija, da se družinski odnosi do te mere spremenijo, da ne gre več za dinamiko med mamo in otročičkom. V tem primeru je možno sobivanje tudi v odrasli dobi.


Ce imam gospodinjsko pomocnico in le ta  naredi generalko - je to nedovoljen poseg v intimo? Ce bi gospodinjska pomocnica temu polnoletnemu sinu naredila generalko je to isto nedovoljen poseg v intimo odraslega cloveka ali je pravzaprav problem ker je pospravljala mama? Morda je tako strogo stalisce vezano za tvoja lastna dozivetja v tem obdobju...

Po mojih kriterijih je to čisto prehud poseg v njegovo intimo, da bi šlo skozi. Pa čeprav ona plačuje elektriko, nima veze.


Tocno tako - po tvojih kriterijih. Tvoji kriteriji so pa rezultat lastnega iskustvenega sveta.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 9:42:14   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Marihuana praviš je mamilo...kaj je pa alkohol? Alkohol je ravno tako mamilo, s to razliko, da je družbeno sprejeto. Torej mene ne zanima, kaj bo imel moj otrok v roki, joint, flašo piva, kozarec vina, ali pa šilce žganja. Vse to je zame ista pesem in na te stvari je treba najstnika pripravit, ne pa da si zatiskamo oči in bežimo od realnosti.
Torej med marihuano in heroinom je svetlobno leto razlike, je pa res, da je oboje prepovedana droga, alkohol pa ni. Marihuano in heroin mnogokrat enačijo, čeprav ima marihuana mnogo več skupnega z alkoholom, kot s heroinom. 




No, no, no...Jaz osebno bi raje svojega otroka zalotila s flašo piva v roki, kot pa z jointom. In dolgoletno uživanje marihuane pusti na možganih dosti hujše posledice kot pa konzumiranje alkohola v npr. študentskih itd norih letih. Moj svak je bil 10 let redni uživalec tele zadevščine in je danes dobesedno rastlina od človeka - samo spal bi. In tudi on pravi, da je tudi alkohol enako nevaren kot trava, le da je družbeno sprejet.


No no, pojdi si pogledat, kaj rata z možgani človeka, ki se ga 10 let vsak dan nalije do onemoglosti. Tvoj svak je bil dolgoletni redni uživalec marihuane, kar pa ni več nedolžna stvar in prav tako ni nedolžna stvar 10 let vsakodnevno uživat prekomerne količine alkohola.



No, ti ki preferiraš travo, imaš itak tako mnenje. Mularija ga ponavadi žura med vikendi, hašišarji, pa se ga zakajajo iz dneva v dan večkrat. Alkohol predvsem škoduje jetrom in prebavilom, na možgane ima pa posledice, če se ga človek vsak dan naliva 10 let do onemoglosti. 1 kozarček vina, piva ali 1joint na dan torej - to je vpršašanje.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 10:40:04   
MissElvira

In dolgoletno uživanje marihuane pusti na možganih dosti hujše posledice kot pa konzumiranje alkohola v npr. študentskih itd norih letih.


Bo kar držalo... Tetrahidrokanabinol oslabi povezave v nevronskih mrežah določenih centrov, posebej za kratkoročni spomin, časovno dojemanje in somatosenzoriko. A to le trenutno, takrat ko se ga oseba zadeva in je pod vplivom. V istem času se poviša aktivnost v drugih centrih, predvsem čustveno in abstraktno razmišljanje, zato se zdi človeku lastno razmišljanje precej smešno, saj pri polni zavesti spremlja, kaj se dogaja z njim.  A povezave med centri tudi sicer konstantno slabijo, saj celice sproti odmirajo, je pa res, da tudi vedno nastajajo nove. Nove povezave pa se krepijo takrat, ko jih človek zavestno trenira... se pravi, ko je intelektualno aktiven, da veliko razmišlja. Problem teh "hašišarjev" pa je v glavnem zelo pasiven način preživljanja časa, ki na koncu res lahko povzroči to, da se človek spremeni v vegetirajočo rastlino.


Brez zamere - to ni vec otrok. Sama si napisala do katerega leta je otrok - otrok, a sedaj naj bi 26 bil spet otrok?
Odrasel clovek, bodoci moz, pri polnih 18 je sposoben poskrbeti zase - odgovarja za sebe , tudi po zakonu. Obveznost starsa je, da mladi moz prezivi dokler mu je sola v napoto, da v polni meri poskrbi zase.


Moj fant je imel neke vrste "posvojenega" brata, za katerega je še do nedavnega skrbel - poba se je zelo slabo razumel s svojimi starši, je tudi v avtističnem spektru. Prvih par mesecev se je trudil nekako postaviti na svoje noge, študiral je, a samostojen še zdaleč ni bil niti finančno, niti osebnostno,  pa le 3 mesece mlajši od mojega. Njegovi starši niso opazili nič čudnega, saj - roko na srce - njegova nesamostojnost ni toliko izstopala med vrstniki. Fant mu je pomagal iskati dela, ki bi ga veselila, od športnega novinarstva, do prevajalstva, stroške stanovanja je kril le on, polnil hladilnik in skrbel za gospodinjstvo. Starši tega "brata" pa so mu vsak mesec dali nekaj denarja za stroške, ki jih je imel z njim. A ta "brat" se še vseeno ni mogel osamosvojiti, za nobeno delo se ni mogel osredotočiti, zabluzil je na faksu...

Nato pa se je začelo obdobje, ko je začel na veliko piti in to je skrival - pločevinke piva in steklenice žganih je imel skrite pod posteljo. Ko je moj fant to ugotovil, je bilo stvari konec. Še isti dan je "brata" izselil nazaj k staršem in zaprl vrata. Rekel jim je, da ko bo mali enkrat vedel kaj hoče v življenju, bo že speljal stvari. Če bo hotel biti pravnik, bo nekako izdelal faks, četudi bo vmes menjal univerzo. Če bo hotel biti stran od staršev, si bo tudi našel stanovanje, četudi mansardo z dvema cimroma, ki jo bo plačeval magari s kelnarjenjem.

Če je sin avtorice te teme že toliko odrasel, da ve kaj hoče, nabrž ve tudi zakaj se ga zadeva. A dokler živi pod mamino streho MORA upoštevati njena pravila in če mati ne prenese gandže, se ga nima kaj za zadevat. Alternativa je, da se osamosvoji in gre na svoje, a jaz sama poznam le malo 19 letnikov, ki bi bili toliko samostojni, da bi vedeli zakaj počnejo vse stvari, ki jih pač počnejo - od popivanja, žuranja, do študija stvari, s katerimi naj bi se v življenju ukvarjali.



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 12:06:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: MissElvira
Če je sin avtorice te teme že toliko odrasel, da ve kaj hoče, nabrž ve tudi zakaj se ga zadeva. A dokler živi pod mamino streho MORA upoštevati njena pravila in če mati ne prenese gandže, se ga nima kaj za zadevat. Alternativa je, da se osamosvoji in gre na svoje, a jaz sama poznam le malo 19 letnikov, ki bi bili toliko samostojni, da bi vedeli zakaj počnejo vse stvari, ki jih pač počnejo - od popivanja, žuranja, do študija stvari, s katerimi naj bi se v življenju ukvarjali.


Se popolnoma strinjam.

Najslabse kar se lahko zgodi je, da to (trava, alkohol) nekdo pocne ker vsi ostali to pocnejo. Tudi sama sem bila student, zurala sem ga po dolgem in pocez, pa me vseeno nikoli nista mikala ne alkohol ne trava. Dovolj sem videla okoli sebe, da mi je bilo jasno, da sebe v takem stanju ne zelim.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 14:37:41   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Marihuana praviš je mamilo...kaj je pa alkohol? Alkohol je ravno tako mamilo, s to razliko, da je družbeno sprejeto. Torej mene ne zanima, kaj bo imel moj otrok v roki, joint, flašo piva, kozarec vina, ali pa šilce žganja. Vse to je zame ista pesem in na te stvari je treba najstnika pripravit, ne pa da si zatiskamo oči in bežimo od realnosti.
Torej med marihuano in heroinom je svetlobno leto razlike, je pa res, da je oboje prepovedana droga, alkohol pa ni. Marihuano in heroin mnogokrat enačijo, čeprav ima marihuana mnogo več skupnega z alkoholom, kot s heroinom. 




No, no, no...Jaz osebno bi raje svojega otroka zalotila s flašo piva v roki, kot pa z jointom. In dolgoletno uživanje marihuane pusti na možganih dosti hujše posledice kot pa konzumiranje alkohola v npr. študentskih itd norih letih. Moj svak je bil 10 let redni uživalec tele zadevščine in je danes dobesedno rastlina od človeka - samo spal bi. In tudi on pravi, da je tudi alkohol enako nevaren kot trava, le da je družbeno sprejet.


No no, pojdi si pogledat, kaj rata z možgani človeka, ki se ga 10 let vsak dan nalije do onemoglosti. Tvoj svak je bil dolgoletni redni uživalec marihuane, kar pa ni več nedolžna stvar in prav tako ni nedolžna stvar 10 let vsakodnevno uživat prekomerne količine alkohola.



No, ti ki preferiraš travo, imaš itak tako mnenje. Mularija ga ponavadi žura med vikendi, hašišarji, pa se ga zakajajo iz dneva v dan večkrat. Alkohol predvsem škoduje jetrom in prebavilom, na možgane ima pa posledice, če se ga človek vsak dan naliva 10 let do onemoglosti. 1 kozarček vina, piva ali 1joint na dan torej - to je vpršašanje.


Če si iz vsega tega prebrala, da preferiram travo, pol se s tabo nimam kaj pregovarjat.  Alkohol pa direktno uničuje možganske celice, dokazano. Pa ta hip če se ga že grem udesit, to storim z alkoholom, marihuane že vsaj 10 let nisem tud od blizu videl, tko da preferiram alkohol, tako rekoč.

Torej za 15 letnika je baš vseeno, al se ga ulije ko majmun, al se ga pa zakadi. Oboje je za moje pojme enak problem.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 15:02:13   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ce imam gospodinjsko pomocnico in le ta  naredi generalko - je to nedovoljen poseg v intimo? Ce bi gospodinjska pomocnica temu polnoletnemu sinu naredila generalko je to isto nedovoljen poseg v intimo odraslega cloveka ali je pravzaprav problem ker je pospravljala mama? Morda je tako strogo stalisce vezano za tvoja lastna dozivetja v tem obdobju...


Ne se sprenevedat, pri gospodinjski pomočnici se točno ve, da si jo najel zato, da ti pospravlja, kar pomeni, da poseg v svojo zasebnost sprejmeš v zameno za spucano stanovanje. Jaz ne vem, če je sin naredil kakšen podoben zaključek, glede na to, da so bile v tistem predalu rizle.
Če bi pričakoval in želel, da mama tam pospravlja, bi jih najbrž prej umaknil, a se ti ne zdi? Na podlagi tega, da so bile tam, sklepam, da ni bil z mamo narejen noben dogovor o pospravljanju. In ja, zato je to poseg v zasebnost.

Vse o tem, da je to samo moje osebno mnenje in relativno mislim pa gladko ignorirat, ker popolnoma isto velja zate. Hvala.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 15:31:45   
tehnofil
pa se krepijo takrat, ko jih človek zavestno trenira... se pravi, ko je intelektualno aktiven, da veliko razmišlja. Problem teh "hašišarjev" pa je v glavnem zelo pasiven način preživljanja časa, ki na koncu res lahko povzroči to, da se človek spremeni v vegetirajočo rastlin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Marihuana praviš je mamilo...kaj je pa alkohol? Alkohol je ravno tako mamilo, s to razliko, da je družbeno sprejeto. Torej mene ne zanima, kaj bo imel moj otrok v roki, joint, flašo piva, kozarec vina, ali pa šilce žganja. Vse to je zame ista pesem in na te stvari je treba najstnika pripravit, ne pa da si zatiskamo oči in bežimo od realnosti.
Torej med marihuano in heroinom je svetlobno leto razlike, je pa res, da je oboje prepovedana droga, alkohol pa ni. Marihuano in heroin mnogokrat enačijo, čeprav ima marihuana mnogo več skupnega z alkoholom, kot s heroinom. 




No, no, no...Jaz osebno bi raje svojega otroka zalotila s flašo piva v roki, kot pa z jointom. In dolgoletno uživanje marihuane pusti na možganih dosti hujše posledice kot pa konzumiranje alkohola v npr. študentskih itd norih letih. Moj svak je bil 10 let redni uživalec tele zadevščine in je danes dobesedno rastlina od človeka - samo spal bi. In tudi on pravi, da je tudi alkohol enako nevaren kot trava, le da je družbeno sprejet.


No no, pojdi si pogledat, kaj rata z možgani človeka, ki se ga 10 let vsak dan nalije do onemoglosti. Tvoj svak je bil dolgoletni redni uživalec marihuane, kar pa ni več nedolžna stvar in prav tako ni nedolžna stvar 10 let vsakodnevno uživat prekomerne količine alkohola.



No, ti ki preferiraš travo, imaš itak tako mnenje. Mularija ga ponavadi žura med vikendi, hašišarji, pa se ga zakajajo iz dneva v dan večkrat. Alkohol predvsem škoduje jetrom in prebavilom, na možgane ima pa posledice, če se ga človek vsak dan naliva 10 let do onemoglosti. 1 kozarček vina, piva ali 1joint na dan torej - to je vpršašanje.


Če si iz vsega tega prebrala, da preferiram travo, pol se s tabo nimam kaj pregovarjat.  Alkohol pa direktno uničuje možganske celice, dokazano. Pa ta hip če se ga že grem udesit, to storim z alkoholom, marihuane že vsaj 10 let nisem tud od blizu videl, tko da preferiram alkohol, tako rekoč.

Torej za 15 letnika je baš vseeno, al se ga ulije ko majmun, al se ga pa zakadi. Oboje je za moje pojme enak problem.

Nč. Kr tako. K se citirate v nedogled.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 15:44:52   
kalbo
Nč, kr tako, mal bom zezat začel...


Da ne rečem kake besede na c

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 20:19:31   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ce imam gospodinjsko pomocnico in le ta  naredi generalko - je to nedovoljen poseg v intimo? Ce bi gospodinjska pomocnica temu polnoletnemu sinu naredila generalko je to isto nedovoljen poseg v intimo odraslega cloveka ali je pravzaprav problem ker je pospravljala mama? Morda je tako strogo stalisce vezano za tvoja lastna dozivetja v tem obdobju...


Ne se sprenevedat, pri gospodinjski pomočnici se točno ve, da si jo najel zato, da ti pospravlja, kar pomeni, da poseg v svojo zasebnost sprejmeš v zameno za spucano stanovanje.


A pri mamah / ocetih se ne ve, da pucajo stanovanje? Ve ckot jasno je, da je problem zgolj v tem, da je v vprasanju mama.

Jaz ne vem, če je sin naredil kakšen podoben zaključek, glede na to, da so bile v tistem predalu rizle.


Ne ves. Morda ih je pozabil. Morda jih sploh ne skriva, morda caka, da ih amma najde... enostavno ne ves, zato sodis zgolj po sebi.

Če bi pričakoval in želel, da mama tam pospravlja, bi jih najbrž prej umaknil, a se ti ne zdi?


Ne. Ker niti ne ves ali jih sploh skriva, morda jih je pozabil. Morda bi jih celo umaknil, ce ne bi pozabil - recimo.

Na podlagi tega, da so bile tam, sklepam, da ni bil z mamo narejen noben dogovor o pospravljanju. 
In ja, zato je to poseg v zasebnost.


Zato tudi pravim, da sodis po sebi.  Ne mores v tujem imenu dolocati kje je cigava meja zasebnosti. Lahko samo za sebe. Si lahko predstavljas, da si 19-letnik  ne zeli neke hude intime  v sobi? Morda niti nima kaj skrivati...  pa tudi taksni so.
BTW: Dogovor o pospravljanju z mamo... nekako kot dogovor s gospodinjsko pomocnico.. kaj sme in kaj zenska ne sme... user posted image

Vse o tem, da je to samo moje osebno mnenje in relativno mislim pa gladko ignorirat, ker popolnoma isto velja zate. Hvala.

Na to bi se morala spomnit - da je to zgolj in samo tvoje osebno mnenje, preden si povsem neosebno dolocala uporabnico za grozno, brez obcutka, brez meje, ki bo zagrenila zivljenje bodoci snahi...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Pomoč prosim!
31.8.2010 22:55:37   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ce imam gospodinjsko pomocnico in le ta  naredi generalko - je to nedovoljen poseg v intimo? Ce bi gospodinjska pomocnica temu polnoletnemu sinu naredila generalko je to isto nedovoljen poseg v intimo odraslega cloveka ali je pravzaprav problem ker je pospravljala mama? Morda je tako strogo stalisce vezano za tvoja lastna dozivetja v tem obdobju...


Ne se sprenevedat, pri gospodinjski pomočnici se točno ve, da si jo najel zato, da ti pospravlja, kar pomeni, da poseg v svojo zasebnost sprejmeš v zameno za spucano stanovanje. Jaz ne vem, če je sin naredil kakšen podoben zaključek, glede na to, da so bile v tistem predalu rizle.
Če bi pričakoval in želel, da mama tam pospravlja, bi jih najbrž prej umaknil, a se ti ne zdi? Na podlagi tega, da so bile tam, sklepam, da ni bil z mamo narejen noben dogovor o pospravljanju. In ja, zato je to poseg v zasebnost.


meni je ful smešno, da se tema problem droge (pardon popravljam, rizle, in bojazni mame da je kaj hujšega vmes) speljuje drugam s "posegom v zasebnost". kot eni ameriški odvetniki. da odvrnejo zadeve obtoženca od konkrentega problema. "administrativni" prekršek ali kako mu pravijo. saj veste, ker je policaj naredil neko papirologijo premalo (pregled hiše brez warrant-a, dokaz da je model npr. prekupčevalec ne šteje), se dokaz ne sme upoštevat na sodišču in obtoženec kljub krivdi lahko gre veselo čez vrata..
malo me tudi spominja na sina od moje prijateljice, ko je bil še mali. jo je vedno speljal na foro s kako nezaslišano kletvico, kadar je bil v škripcih s čim drugim in ga je oštevala. je takoj pozabila zakaj ga ošteva in začela bentit kake kolne in zakaj itd.. glavna stvar, zakaj je bil v škripcih, je pa kar poniknila..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 31.8.2010 22:58:31 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Pomoč prosim!
1.9.2010 10:14:44   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW: Dogovor o pospravljanju z mamo... nekako kot dogovor s gospodinjsko pomocnico.. kaj sme in kaj zenska ne sme... user posted image


A to se ti zdi grozno? Midve z mamo sva imeli že zelo zgodaj dogovor, da ona ne obeša mojih cunj. Po moji želji, ne zato, ker jih ona ne bi hotela.



mateyka, razlogov, zakaj bolj komentiram samo odkritje rizl, je več. Prvi je ta, da sem neverjetno alergična na ljudi, ki "po naključju nekaj najdejo". Rizle na dnu predala, ko pospravljajo sobo, sms na telefonu, kadar pogledajo na uro,... Ne se sprenevedat, to je brskanje.
Drugi pa je ta, da ne vem, kaj eni starši mislite, da lahko pri 19-letniku še dosežete. Tistega o metanju ven iz hiše sploh ne mislim resno jemat, ker se mi zdi absurdno, da bi sina res kdo ven vrgel zaradi kajenja trave. A obstaja kakšen vzgojni ukrep, ki ga lahko uporabiš pri 19 let starem človeku in ima dejansko kakšen učinek?
A naj ga kar v komuno za odvisnike pošlje?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Pomoč prosim!
1.9.2010 10:59:15   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW: Dogovor o pospravljanju z mamo... nekako kot dogovor s gospodinjsko pomocnico.. kaj sme in kaj zenska ne sme... user posted image


A to se ti zdi grozno? Midve z mamo sva imeli že zelo zgodaj dogovor, da ona ne obeša mojih cunj. Po moji želji, ne zato, ker jih ona ne bi hotela.


Skratka, ce polnoletni sin ne bi hotel, da mati pospravlja sobo, bi ukrepal. Pa bi sam pospravljal sobo, po njegovi zelji, ne zato ker ona ne bi hotela.

mateyka, razlogov, zakaj bolj komentiram samo odkritje rizl, je več. Prvi je ta, da sem neverjetno alergična na ljudi, ki "po naključju nekaj najdejo". Rizle na dnu predala, ko pospravljajo sobo, sms na telefonu, kadar pogledajo na uro,... Ne se sprenevedat, to je brskanje.
Drugi pa je ta, da ne vem, kaj eni starši mislite, da lahko pri 19-letniku še dosežete. Tistega o metanju ven iz hiše sploh ne mislim resno jemat, ker se mi zdi absurdno, da bi sina res kdo ven vrgel zaradi kajenja trave. A obstaja kakšen vzgojni ukrep, ki ga lahko uporabiš pri 19 let starem človeku in ima dejansko kakšen učinek?
A naj ga kar v komuno za odvisnike pošlje?


Seveda da obstaja.  Odvisen je od vseh preteklih vzgojnih ukrepih in odnosa, ki ga imata starsa in otrok. Ce si vzgojil dokaj zrelo in pametno bitje, bo premislilo o zadevah, ki mu jih imas za povedati. In ce 19-letniku stars/-a rece, da si dela skodo in argumentira svoje stalisce, ce je bil dotedaj stars vzgojno uspesen, bo mladostnik temeljito premislil o izrecenemu.




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Pomoč prosim!
1.9.2010 12:14:34   
ajsek
Haha, s koliko 19-letniki si se pa v zadnjem času srečala?
Najverjetnejši scenarij je ta, da bo mama v zameno za svoje argumentirane pomisleke proti kajenju trave dobila servirano obrazložitev, kako je trava v resnici manj škodljiva od alkohola, naštetih par domnevnih pozitivnih učinkov, očitek, da fotr vsak dan pir pije, pa mu ona nič ne teži in pričakovanje, da mama o izrečenem premisli vsaj tako temeljito, kot bo on. To slednje sicer niti ni neumno.

Pri vzgojnih ukrepih je pa ravno to bistvo. Pretekli vzgojni ukrepi! Kar si vzgojil, si vzgojil.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Pomoč prosim!
1.9.2010 13:51:26   
MissElvira
Ja, seveda bi pametoval nazaj, če bi se spuščala v debato o smiselnosti uživanja trave. A zakaj bi onadva sploh debatirala o tem? Če mame to ne moti in bi jo prepričal, da to ni nič takega, je vse lepo in prav - za svoje mnenje in stališče je odgovorna ona sama. Če pa ne, ima pa na izbiro ali zadevo opustiti ali pa, da gre na svoje in lahko tam kadi, kolikor ga je volja. Veliko 19 letnih študentov si skupaj s cimri najde stanovanje, s študentskim delom pa si pokrivajo svoje stroške. Če bo ob tem imel dovolj denarja še za gandžo, jo bo pač užival. A pametni se kaj hitro naučijo, da je denar bolje šparati za kaj drugega. Trava namreč ni tako poceni, sploh če jo redno uživaš.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Pomoč prosim!
1.9.2010 14:06:32   
ajsek
Čisto resno: A bi bila ti pripravljena reskirat svoj odnos s sinom zaradi tega?
Ene se pomoje ne zavedate čisto dobro razlike med tem, da triletniku, ki sredi trgovine doživi togotni izpad, rečeš "papa" in za vogalom čakaš, da se skulira in pride za teboj, in tem, da študenta vržeš ven. Obstaja opcija, da bo dejansko šel in ga ne bo več nazaj. A se ti zdi vredno?

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Pomoč prosim!
1.9.2010 14:59:47   
MissElvira
Čisto resno: s tem ga nebi vrgla ven, temveč bi mu postavila čisto realen ultimat. Saj, kot si sama dejala, to je odrasla oseba in je sposobna odločat in skrbeti zase. Če mati ne želi drog, jo lahko ali upošteva in živi pri njej, ali pa stoji za svojimi stališči in kadi travo na svojem. V nobenem primeru mu ne bo nič hudega a v primeru, da bi ostal pri njej, ji lagal in takšne stvari skrival, bo dobil zelo grdo karakterno lastnost. Veliko fantov mojih let je na žalost takšnih.

Pri meni je bilo podobno, a jaz sem odšla sama, saj sem že v srednji šoli ugotovila, da imam drugačna stališča kot moji starši. Naš odnos je bil zato na začetku res ohlajen, a me sedaj, pri 21ih tretirajo ne več kot majhno punčko temveč kot samostojno osebo. In ja, je bilo vredno prenašati hladen odnos tako mame, kot očeta in brata med tem časom. Je bilo pa res zelo težko, večina mojih sovrstnikov je še zelo nesamostojnih in pod vplivom in financami svojih staršev, četudi sami zase menijo drugače. Sem pa vmes spoznala mojega lubija, ki ima zelo razčiščene stvari in so mu takšni življenski viharji igrača... Tudi on se je osamosvojil takoj po končani gimnaziji, a njega so tudi že od malih nog vzgajali, da mora nositi odgovornost za svoja dejanja. Kot mi je enkrat dejal Colt, je to alte wiener schule... jaz pa lahko rečem samo:

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Pomoč prosim!
1.9.2010 15:10:26   
ajsek
Vprašanje je bilo postavljeno z vidika mame. Ali bi bila pripravljena tvegat, da se sin zares odseli zaradi postavljenega ultimata in se odnosi posledično ohladijo?
To, da se mora odselit, če noče nehat kadit trave, namreč najverjetneje ne pomeni, da bo za vikende še hodil domov s polno potovalko umazanih cunj (sicer sankcija ni logična), ampak se bo pač v celoti odselil. Kolikokrat bo torej še prišel? Enkrat mesečno na kavo? Samo za praznike? A je vredno?

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?