|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:06:18   
mišk
Jst osebno ne bi težila, tudi če bi se šlo za draga oblačila. Umazano, raztrgano ipd. vzamem kot nekaj kar paše k vrtcu, čeprav kaj takšnega še nisem doživela. Nosijo pa hčerke v vrtcu tista oblačila, ki so "za ta boljš".

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:08:13   
Volga
tukaj boš težko prišla do merodajnega odgovora,, jaz bi se na tvojem mestu obrnila do bolj kompetentnih oseb, ki se spoznajo na te stvati, recimo matoz ali Čeferin.


Ko dejansko misliš, da si že vse butaste prebral, se porodi nova user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:15:37   
Klemy82
Ja, dobro no... meni se tudi ne zdi nič takega... kaj pa moja nečakinja, so v vrtcu packali z nekimi barvami in jo je en fantek po glavi namazal z zeleno in tega nismo spravili dol... ji je bilo kar parkrat treba glavo oprat, da se ji je spralo vse dol... je pač hodila 2 meseca okoli z zelenimi fleki po glavi pa ni noben panike delal... kaj pa naj bi? Tožili fantka, oz. njegove starše? Vzgojiteljico? Kar ravnateljico vrtca, ki je kupila te barve? Ali kar vse po spisku, najbolje, aja, pa še proizvajalca barve, ker se je ne da sprat, Amerika, here we come...user posted image

< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 18.10.2010 19:16:55 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:19:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

kaj pa naj bi? Tožili fantka, oz. njegove starše? Vzgojiteljico? Kar ravnateljico vrtca, ki je kupila te barve? 


Daleč razmišljaš user posted image .

Pač je treba zaščitit, če se kaj dela, to je vse. Ni treba nikogar tožit (od kje ti ideja user posted image ), je pa čisto ok, če se pove. In priložiš račun zraven - ker ljudje "čudežno" razumejo stvari, ko je zraven še nekaj stroška.

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:23:13   
atea
Ja najbolje bo vsak dan otroka obleč v zlata oblačila za v vrtec, poem pa izstavit račun
vam ne bo treba hoditi v službo, boste že v vrtcu zaslužili.
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:47:19   
*miska.mcc*
cakte.... a se gre avtorici tukaj za unicena oblacila, ali zato ker se je otrok prisel v stik s strupeno barvo?

ker naprimer....banalen primer:
ce bi prisel domov z razzrto majico od varekine. ne bi norela zaradi lukenj, ampak zaradi tega kako je otrok do varikine prisel.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu atea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
18.10.2010 19:47:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu atea)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
18.10.2010 19:48:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:48:59   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

cakte.... a se gre avtorici tukaj za unicena oblacila, ali zato ker se je otrok prisel v stik s strupeno barvo?

ker naprimer....banalen primer:
ce bi prisel domov z razzrto majico od varekine. ne bi norela zaradi lukenj, ampak zaradi tega kako je otrok do varikine prisel.



za tole ji gre  Seveda ima čez celo rit črto,  prav tako je umazana tudi jaknica, ki jo je imela oblečena, piše v prvem postu, je treba brat.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:50:45   
*miska.mcc*
pa še nekaj. na vsakem prvem roditeljskem sestanku za vse tri otroke nas je vzgojiteljica "prosila" naj otroke oblacimo v poceni cunje. ker jim je res tezko gleat dolocenega fensi otrocka, kako stoji na robu peskovnika in zalosten opazuje druge otroke. sam si pa ne upa v pesek, da ne bo mamica huda, ker se bo umazaluser posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:51:29   
*miska.mcc*
ahjoj user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
18.10.2010 19:56:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:59:44   
Kerensa*
V kolikor bi šlo "samo" za poškodovanje oblačila (barva na njem namreč ni uničenje), potem bi jaz vprašala vzgojiteljico, kako je prišlo do tega. Kristalno jasno mi je, da ne morejo imeti 9 ur vseh 20 otrok non-stop na očeh, sploh pa, če npr. vzgojiteljica pospravlja mizo, pomočnica vzgojiteljice pa npr. previja enega od otroka. Kakor je bilo zapisano - zgodi se "za treptaj oka".
Tudi pri uničenju bi vprašala, kaj se je zgodilo. Trenutno si niti ne predstavljam situacije, ki bi se morala zgoditi, da bi jaz potem v vrtec dostavila račun iz čistilnice in pričakovala povrnitev stroškov (če pa le tega ne bi bilo, pa kakšno odškodninsko tožbo).

Bi pa, v dotičnem primeru, zagotovo rekla (najprej vzgojiteljici), kakor pravi Milijonarka, naj v prihodnje področje, kjer se tako ali drugače kaj dela, zaščitijo. Vem, da otrok ne zna brati, ampak zna pa vzgojiteljica in med njene dolžnosti ob varovanju otrok spada ustno navodilo (po potrebi večkrat ponovljeno) otrokom, kam naj ne hodijo (in kontrola upoštevanja tega).

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 19:59:46   
*miska.mcc*
ja ok, milena. ti ne teziš. nekaterim starsem pa je skoda cunj. in pol pi.z.dijo na otroke, ce se umazejo. jst sem bla cela srecna, ko sem vsa blatna in poflekana od trave dobla.
sem vsaj vedela, da so bli na zraku in uzivali.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 20:05:36   
pelin
pa še nekaj. na vsakem prvem roditeljskem sestanku za vse tri otroke nas je vzgojiteljica "prosila" naj otroke oblacimo v poceni cunje. ker jim je res tezko gleat dolocenega fensi otrocka, kako stoji na robu peskovnika in zalosten opazuje druge otroke. sam si pa ne upa v pesek, da ne bo mamica huda, ker se bo umazaluser posted image


Podpis!!
user posted image user posted image user posted image joooj ne zdržim več...ne morem bit tiho...pa sem že rekla, da se ne bom več pustila sprovocirat...ok...sam še tokrat ...pa na kratko ...častna beseda..user posted image
Ne...v nobenem vrtcu niso zaposleni odgovorni, če se otrok umaže in niti pod razno, ti ne bo nihče vračal stroškov...Do takih primerov lahko pride še mnogokrat (alkoholni flomastri na katere malčki kar prežijo , če ga kje mimogrede pozabiš, naoljene verige pri vrteških kolesih, smola na lesenih igralih in plezalih...), prav tako ni nihče v vrtcu odgovoren, če kakšen otrok izgubi kakšen debel zlat furželj, uhan...Iz preventive se vse to vsako leto res razloži na prvem sestanku...nekateri to upoštevajo, drugi žal ne...
Vem da si jezna zaradi obleke, vendar bi morala to jezo bolj obrniti k sebi...upam, da kdo od mojih staršev ne razmišlja tako...
Eh...ni mi uspelo bit kratka...pa drugič...user posted image


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 20:16:13   
Kerensa*
Za primer kraje pa... Naš vrtec zaklepa vhodna vrata (najprej se stropi v garderobo, iz nje pa v igralnico). Odklenejo jih (preko domofona) takrat, ko kateri od staršev pozvoni in iz vseh igralnic na našem traktu se vidi na vhodna vrata (tudi vzgojiteljice vedno pogledajo). Tako vsaj zmanjšajo "krog osumljencev" user posted image , čeprav se v 4-ih letih še ni zgodilo, da bi mojemu Mladiču kaj ukradli. Če bi pa vseeno mu... enkrat se pač zgodi, ne glede na nadzor. Če bi se pa konstantno ponavljalo (vsaj več, kot npr. 3x), bi pa zagotovo šla najprej do vzgojiteljice in po potrebi dalje. To bi omenila tudi na roditeljskem sestanku in predlagala povečan nadzor (fizični ali mehanski), dokler pa tega ne bi uvedli, pa ne bi v garderobi puščala ničesar več. Niti Mladičevih čevljev ne. Če mi ne bi mogli zagotoviti, da bo šel domov v istih čevljih, kot je prišel v vrtec, potem bi pričakovala, da jih spravljajo v igralnici (če ne drugače, pa na okenski polici) ali v prostorih zaposlenih.
Šele potem, če niti takrat ne bi nič naredili, bi pa pričakovala povrnitev stroškov. In tudi tožila, če ne bi bilo dogovora.


< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 18.10.2010 20:17:00 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:11:21   
mateyka
če kakšen otrok izgubi kakšen debel zlat furželj, uhan...


kaj je furželj?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:14:03   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: digi

Nihče! Tako kot v čakalnici pri dohtaru ni nihče odgovoren. Mislim pa da lahko potem še najmanj pričakujemo, da bo kdo v vrtcu odgovoren, ker potem bi vzgojiteljice morale pazit na cote in ne na otroke. In če rečejo enkrat nest v čistilnico, drugič račun?! Saj moraš nest v čistilnico, da dobiš račun! Kje je nejasnost?! I don´t get it user posted image


V pogodbi jasno piše, da je za otrokove predmete v času bivanja v vrtcu odgovren vrtec!

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:22:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: digi

Nihče! Tako kot v čakalnici pri dohtaru ni nihče odgovoren. Mislim pa da lahko potem še najmanj pričakujemo, da bo kdo v vrtcu odgovoren, ker potem bi vzgojiteljice morale pazit na cote in ne na otroke. In če rečejo enkrat nest v čistilnico, drugič račun?! Saj moraš nest v čistilnico, da dobiš račun! Kje je nejasnost?! I don´t get it user posted image


V pogodbi jasno piše, da je za otrokove predmete v času bivanja v vrtcu odgovren vrtec!


Točno tako.

Čeprav jaz osebno sigurno nebi zahtevala povračilo škode.

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:27:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pa še nekaj. na vsakem prvem roditeljskem sestanku za vse tri otroke nas je vzgojiteljica "prosila" naj otroke oblacimo v poceni cunje. ker jim je res tezko gleat dolocenega fensi otrocka, kako stoji na robu peskovnika in zalosten opazuje druge otroke. sam si pa ne upa v pesek, da ne bo mamica huda, ker se bo umazaluser posted image



Res je tud to. Sama pa žal nimam srca dat otroka v zapacane cunje in hojladri v vrtec. V 99% ima naša frajla lepe cunje, ki jih še vzg. same občudujejo, vendar je tud frajla tak karakter da se ne sme umazat.Še preoblečena je vsak dan drugače zarad tega njenega karakterja.user posted image Je cel hudič, če je sam polita. Tud če je sam voda. Ko so pa v peskovniku mi pa vedno znova in znova povedo, da lepo sedi na robu in se igra. Ni šans da gre noter in se vsede na mivko.user posted image   Pa ji ne prepovedujem tega.user posted image



(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:28:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cezar

Pozdravljene, rabim eno pomoč oz. mnenje. Naša čmerla se je v vrtcu vsedla na sveže prebarvano klopco, pa tudi nihče ni vedel, da je pobarvana. Seveda ima čez celo rit črto,  prav tako je umazana tudi jaknica, ki jo je imela oblečena.

Ok, sem si mislila pač so to ene hlače in jakna, ki so uničene.

Ker mož vozi otroke v vrtec mu vsakič drugače povejo oz. mu svetujejo kaj naj naredimo.

Sedaj je celo varianta naj nesem oblačila v kemično čistilnico in naj jim prinesemo račune.

Zanima me kdo je v takem primeru odgvoren za uničeno oblačilo in kako je potrebno postopat.




Če so klopco barvali, bi jo mogli zaščitit. Kaj in kako boš zdej ti ukrepala pa je tvoja odločitev.

(odgovor članu cezar)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:36:16   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Volga



Ko dejansko misliš, da si že vse butaste prebral, se porodi nova user posted image


Samo res user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:41:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: digi

Tako kot v čakalnici pri dohtaru ni nihče odgovoren.


V pogodbi jasno piše, da je za otrokove predmete v času bivanja v vrtcu odgovren vrtec!


Mah ja, nihče ni nikjer za nič odgovoren user posted image .

Meni so tudi na "javnem" prostoru - beri ne doma, ukradli obleko (med drugim tudi mojo) in je imetnik prostorov oz. tisti, ki tam opravlja dejavnost, vsem povrnil škodo , in to zelo enostavno, ker je imel pač vse zavarovano proti kraji. Simpl kot pasulj. No, ne tako simpl kot vse butaste.

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:44:18   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Volga



Ko dejansko misliš, da si že vse butaste prebral, se porodi nova user posted image


Samo res user posted image


user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:47:08   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: cezar

Pozdravljene, rabim eno pomoč oz. mnenje. Naša čmerla se je v vrtcu vsedla na sveže prebarvano klopco, pa tudi nihče ni vedel, da je pobarvana. Seveda ima čez celo rit črto,  prav tako je umazana tudi jaknica, ki jo je imela oblečena.

Ok, sem si mislila pač so to ene hlače in jakna, ki so uničene.

Ker mož vozi otroke v vrtec mu vsakič drugače povejo oz. mu svetujejo kaj naj naredimo.

Sedaj je celo varianta naj nesem oblačila v kemično čistilnico in naj jim prinesemo račune.

Zanima me kdo je v takem primeru odgvoren za uničeno oblačilo in kako je potrebno postopat.



Nisem brala odgovorov, ampak vrtci in šole imajo zavarovanja za te reči. Če nekdo nekaj ukrade, lahko dobiš povrnjene stroške, samo do uprave stopi z računom in to je to.

Drugače pa res ne vem kako to, da dandanašnji vse odgovornosti prevzemajo proč od otrok. Ne, to mi ni jasno. Prejemajo jasna sporočila,  da ne glede na to, ali se zgodi nesreča ali da je bil nekdo štorast ali pa nepazljiv, saj ni važno kaj od tega, mora nekdo tretji odgovarjat. NESREČA je bila. Nesreče se dogajajo. Kaj češ. Lahko jih sprejmeš kot nesreče, lahko pa delaš cirkuse iz tega, pa iščeš krivca, ki ga v primeru nesreč v bistvu ni. So nesreče.

(odgovor članu cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?