|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:47:40   
pelin
kaj je furželj?
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

če kakšen otrok izgubi kakšen debel zlat furželj, uhan...


kaj je furželj?


user posted image user posted image Takšna debela verižica...

Andromeda...o kateri pogodbi pa ti to govoriš...jast še nobene takšne nisem dobila v roke...user posted image
Njamka...saj noben ne govori  da moraš otroka v vrtec poslati v zapacanih cunjah...user posted image Če bi takšnega pošiljala tja, te bi prijavili na socialno....Odsvetujemo le draga fensi šmensi  oblačila, zaradi katerih se starši radi sekirate...in žal so otroci v takšnih tudi res nesproščeni...
Bravo zame..user posted image sem že krajša...


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:48:38   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: cezar
Pozdravljene, rabim eno pomoč oz. mnenje. Naša čmerla se je v vrtcu vsedla na sveže prebarvano klopco, pa tudi nihče ni vedel, da je pobarvana. Seveda ima čez celo rit črto,  prav tako je umazana tudi jaknica, ki jo je imela oblečena.

Ok, sem si mislila pač so to ene hlače in jakna, ki so uničene.

Ker mož vozi otroke v vrtec mu vsakič drugače povejo oz. mu svetujejo kaj naj naredimo.

Sedaj je celo varianta naj nesem oblačila v kemično čistilnico in naj jim prinesemo račune.

Zanima me kdo je v takem primeru odgvoren za uničeno oblačilo in kako je potrebno postopat.

Jaz osebno bi bila vesela, če bi mi predlagali tole in bi se nehala razburjat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:52:13   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mateja8

IZVIRNO SPOROČILO: cezar

IZVIRNO SPOROČILO: digi

Nihče! Tako kot v čakalnici pri dohtaru ni nihče odgovoren. Mislim pa da lahko potem še najmanj pričakujemo, da bo kdo v vrtcu odgovoren, ker potem bi vzgojiteljice morale pazit na cote in ne na otroke. In če rečejo enkrat nest v čistilnico, drugič račun?! Saj moraš nest v čistilnico, da dobiš račun! Kje je nejasnost?! I don´t get it user posted image

Ne vem kje je nejasnost?? Prav to sprašujem vas....Sicer pa je govora o računu novih hlač, ki so bila kupljena 14  dni nazaj...

A po tvoji logiki torej, če nekaj kopljejo na igrišču vrtca in le-to ni ustrezno zavarovano in  nekdo pade v njo ni nihče odgovoren.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Uničenje cunj pa res ne moreš primerjati s telesno poškodbo. user posted image user posted image user posted image user posted image  
Če so bila oblačila draga, potem ti lahko rečem, da boš spoznala, da v vrtec sodijo poceni cote.

Podpis pod matejo8, digi in ostale somišljenice.

Moja ta srednja hči gre vsak dan domov tako umazana, da eni starši kar oči izbuljijo, ko greva iz vrtca. Pa kaj? Saj je otrok, meni pa dol visi. In nikoli ne hodi v vrtec v "ta gmašnih" oblačilih. Nimam srca, da bi ji to naredila. Sicer pa: vsak po svoje ptiček poje.

(odgovor članu mateja8)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:54:52   
ledenka
mene v tem primeru ne bi skrbelo za obleke, ampak za to, da klop ni bila ustrezno zaščitena... otrok da roko gor, potem roko v usta, ne travno prijetna misel. vsekakor bi pričakovala od vrtca, če kaj delajo, da tja zraven ne pustijo otrok. vsekakor malomarnost s strani vrtca, za kar bi pričakovala vsaj ustrezno opravičilo.

absolutno me ne moti, če se otrok umaže pri vsakodnevnih običajnih aktivnostih - hrana, pesek, trava, barvice itd.



_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:56:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

kaj je furželj?
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

če kakšen otrok izgubi kakšen debel zlat furželj, uhan...


kaj je furželj?


user posted image user posted image Takšna debela verižica...

Andromeda...o kateri pogodbi pa ti to govoriš...jast še nobene takšne nisem dobila v roke...user posted image
Njamka...saj noben ne govori  da moraš otroka v vrtec poslati v zapacanih cunjah...user posted image Če bi takšnega pošiljala tja, te bi prijavili na socialno....Odsvetujemo le draga fensi šmensi  oblačila, zaradi katerih se starši radi sekirate...in žal so otroci v takšnih tudi res nesproščeni...
Bravo zame..user posted image sem že krajša...




Imamo ogromno dragih oblek, vendar naš otrok tega ne ve. Ve samo, da so lepa.user posted image Sicer pa ne vem zakaj se tako spotikate, če so oblačila še boljša od malo boljših? A ti nimaš rada lepo urejenega otroka v vrtcu? Počesanega, barvno usklajenega, umitega... men je to nekak logično. Kar kupim, kupim po svojih zmogljivostih.  In ne, moj otrok NI nesproščen, moj otrok je živ za 5 ostalih. Če maš pa ti izkušnje s sekirajočimi se starši pa tud prav. Mene majo radi kot starša, ker sem vsesplošni flegmatik. Ne kompliciram, ne delam panike...user posted image

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:56:19   
Anonimen
Prejemajo jasna sporočila,  da ne glede na to, ali se zgodi nesreča ali da je bil nekdo štorast ali pa nepazljiv, saj ni važno kaj od tega, mora nekdo tretji odgovarjat. NESREČA je bila.


Eno je nesreča, ki se zgodi, drugo je malomarnost.

Malomarno je, da se ne označi mesta - sveže barvano. In se napis ne odstrani šele, ko je mesto popolnoma posušeno.

Normalno se takšno mesto označi in pač vidiš, da je sveže barvano - in se ne usedeš. Nesreča je, če vidiš, se spotakneš, in vseeno pristaneš na riti user posted image . Ampak ta dva butasta pojma je očitno težko ločiti.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 21:57:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

mene v tem primeru ne bi skrbelo za obleke, ampak za to, da klop ni bila ustrezno zaščitena...

absolutno me ne moti, če se otrok umaže pri vsakodnevnih običajnih aktivnostih - hrana, pesek, trava, barvice itd.




Točno to.

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
18.10.2010 22:02:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:07:55   
pelin
A ti nimaš rada lepo urejenega otroka v vrtcu? Počesanega, barvno usklajenega, umitega... men je to nekak logično. Kar kupim, kupim po svojih zmogljivostih.
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Čisto enako (pa mogoče še bolj) imam rada tudi nepočesanega , neurejenega in barvno neusklajenega (to zadnje  mi pa še sploh dol visi) otročka, ker se mi kakšen neumiti revež še smili po vrhu...Ja , saj te razumem, tudi jaz sem rada svoje opedenala od vrha do tal...in tudi nimam nič proti, če jih drugi...Samo zatakne se takrat, ko pride zaradi teh oblačil do problemov s starši...Če si ti takšen starš kot praviš, pa tako ni panike...

Milijonarka...tudi s tabo se strinjam, samo point je v tem, da se avtorica sploh ni oglasila zaradi teh škodljivih vplivov barve, temveč, ker si je deklica uničila oblačila...To mi je kar nekaj...Definitivno, pa bi lahko kakšno pritožbo podala zaradi škodljivosti barve...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:10:18   
Anonimen
Milijonarka...tudi s tabo se strinjam, samo point je v tem, da se avtorica sploh ni oglasila zaradi teh škodljivih vplivov barve, temveč, ker si je deklica uničila oblačila...To mi je kar nekaj...Definitivno, pa bi lahko kakšno pritožbo podala zaradi škodljivosti barve...


Ne, niso bile barve v vprašanju - je bila pa odgovornost.
In tu je odgovoren "vrtec", ker je šlo za malomarnost.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
18.10.2010 22:10:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:11:23   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Jaz nikoli nisem zatežila, saj sem si vzela na znanja da se v vrtcu oblačila uničujejo in umažejo in potrgajo in podobno.


Ja, normalnemu človeku je jasno, da se to zgodi med igro.
Kot mu je jasno, da se na sveže pleskane klopice nastavi napis - pazi, sveže pleskano.


tu se kar strinjamuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:15:03   
pelin
Zanima me kdo je v takem primeru odgvoren za uničeno oblačilo in kako je potrebno postopat.
IZVIRNO SPOROČILO: cezar




Milijonarka...seveda gre za odgovornost...ampak se avtorici ne gre za to, da bi izvedela kdo je odgovoren da se je otrok namazal z zdravju škodljivo barvo (kar tudi nikjer ne piše, da je takšna bila), temveč jo zanima kdo bo prevzel odgovornost za uničena oblačila...Kapiš?
Hočem povdariti, da bi na ta način, da bi izpostavila to škodljivost barve za zdravje otroka še mogoče kaj dosegla, če pa se bo vrtela le okrog oblačil, pa ne bo nič konkretnega opravila...
Mimogrede...vseeno mi ni jasno, kaj so ti otroci sploh tam počeli...


< Sporočilo je popravil pelin -- 18.10.2010 22:17:13 >

(odgovor članu cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:17:59   
Anonimen
Ma kapila sem že nekje na sredini prve strani, čeprav ne iz prve user posted image . Odgovoren je vrtec, vprašanje je samo, kdo krije škodo - ali zavarovalnica (to je pač treba vprašat v vrtcu, ker vsi tega niti ne vedo) ali vrtec - v tem primeru se morata pač sama (ona in vrtec) dogovorit o načinu in višini kritja škode.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:20:21   
Anonimen
Hočem povdariti, da bi na ta način, da bi izpostavila to škodljivost barve za zdravje otroka še mogoče kaj dosegla, če pa se bo vrtela le okrog oblačil, pa ne bo nič konkretnega opravila...
Mimogrede...vseeno mi ni jasno, kaj so ti otroci sploh tam počeli...


Kako ti ni jasno user posted image ? Pač igrali so se kot se igrajo otroci.

Nimajo veze barve - malomarno je, da se sveže barvanega mesta ne zaščiti. Ali drugače, opuščeno je bilo potrebno dejanje, to je zaščita. Zdaj pa menda razumeš user posted image , ob tretji ali kateri ponovitvi že.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:20:30   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Samo je pa nekaj ne...
Midva sva sinu ravno kupila novo bundo... Ker stare pač nima.. In tu pa priznam, da bi mi bilo grozno, če bi se kar umazala.
Ne bi nič težila ali karkoli, pač kupila novo, je pa zoprno. Za ostale stvari bi se pa ne sekirala (majčke, trenirke itd)




Tole se pa strinjam. Jaz mu potem kupim še budo "za po dvorišču", ki je ni škoda. Samo potem pa ta lepa ostane lepa, čista in premajhna.user posted image

Kaj pa če bi zdaj ugotovili še,  kdo je odgovoren, da bo treba klopco še 1x prebarvat? Punčka, vzgojiteljica, hišnik ali pa kar avtorica teme (ker je otrok še mladoleten)?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:21:48   
Anonimen
Kaj pa če bi zdaj ugotovili še,  kdo je odgovoren, da bo treba klopco še 1x prebarvat?


Tisti, ki mesta ni zaščitil. Ali nadrejeni, če ni izpolnil izobraževanja varstvo pri delu za zaposlene.

Pobarval jo bo še enkrat, če bo treba, od plače mu pa najbrž ne bodo trgali user posted image .

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 18.10.2010 22:23:10 >

(odgovor članu piko12)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:25:03   
pelin
Ne mislim s tem, da mi ni jasno, kaj so tam delali otroci v fizičnem smislu...s tem sem mislila opozoriti na to, kaj so razmišljale vzgojiteljice da so jih tja vlekle...
Drugače pa jast že razumem...ja....samo zate nisem sigurna...Še enkrat si preberi moj in avtoričin post...bistvo vsega je....DA AVTORICO BOLJ SKRBI ZA TO, KDO BO PREVZEL ODGOVORNOST ZA UNIČENA OBLAČILA IN NE ZA TO, DA SE JE OTROK DOTIKAL ŠKODLJIVE BARVE...
Da pa bi morali zaščititi sveže  popleskane klopi je pa tako vsem jasno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:28:57   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Ne mislim s tem, da mi ni jasno, kaj so tam delali otroci v fizičnem smislu...s tem sem mislila opozoriti na to, kaj so razmišljale vzgojiteljice da so jih tja vlekle...
Drugače pa jast že razumem...ja....samo zate nisem sigurna...Še enkrat si preberi moj in avtoričin post...bistvo vsega je....DA AVTORICO BOLJ SKRBI ZA TO, KDO BO PREVZEL ODGOVORNOST ZA UNIČENA OBLAČILA IN NE ZA TO, DA SE JE OTROK DOTIKAL ŠKODLJIVE BARVE...
Da pa bi morali zaščititi sveže  popleskane klopi je pa tako vsem jasno...

user posted image

Ma dajte no... Letos spomladi je moja hči prišla iz vrtca z raztrgano vetrovko - med igro na vrtčevskem dvorišču je "zapela" v vejo od grmovja in -resk-
Na kraj pameti mi ni padlo, da bi od kogarkoli zahtevala kakršnokoli odškodnino.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:31:31   
a.biba
user posted image  Kako lepo se da eno vprašanje skritizirat...

Po moje, če ti je do tega, da ti povrnejo škodo pač nesi v čistilnico ali izstavi račun in ne kompliciraj. Se je pač zgodilo - lahko bi bilo kaj hujšega, ker nesreče in napake se pač žal dogajajo.

Glede oblačil v vrtcu, pa sem lani skoraj dol padla, ko je punčka na tečaju rolanja rekla - stara 3 leta, da ona pa ne sme padit po travi, ker mami ne dovoli, da se umaže... nauk zgodbe - pojdi v kik, nakupi kar rabiš in če se kaj uniči vsaj ne bodo tekle solze, pa mogoče bo otrok lahko imel brezkrbno otroštvo vsaj na tem področju! Ne moreš se sekirat zaradi neke cunje, pusti otroku brezkrbnost, ker še prehitro vse mine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 22:39:07   
Anonimen
Pelin, v katerem vrtcu ti delaš?

(odgovor članu a.biba)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
18.10.2010 23:10:02   
viledka
kakšna vzgoja otrok: čim prej jih izobraziti koga se lahko toži in kje pobrat denar.....  Ne morem verjet razmišljan staršev, ki ne sprejmejo pomanjklivosti vrtca. Ne vem zakaj taki starsi ne date otroka varuški - mogoče celo dvema, ki bodo na vsakem koraku z otrokom in pazile na vsako malenkost. Pa vzemite jih iz vrtca pa ne boste imele problemov - ali pa pustite službo, pa jih boste znale bolje paziti same.....

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 0:59:59   
alexjera
V naši občini ima javni vrtec v pogodbi zapisano, da za oblačila in obutev odgovarjajo zaposleni v vrtcu. Naša dva pa hodita v zasebni, beri katoliški, kjer starši kradejo kot srake, pardon ne vsi, samo nekateri, pa si vodstvo in zaposleni zatiskajo oči in zadevo ignorirajo user posted image user posted image user posted image .


Jaz bi na tvojem mestu najprej prebrala pogodbo, če pa tam nič ne piše, bi pa malo opomnila vzgojiteljice, da pač ne pobiraš denarja po cesti in naj malo pazijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 5:50:09   
pelin
Naša dva pa hodita v zasebni, beri katoliški, kjer starši kradejo kot srake, pardon ne vsi, samo nekateri, pa si vodstvo in zaposleni zatiskajo oči in zadevo ignorirajo user posted image user posted image user posted image .
IZVIRNO SPOROČILO: alexjera


No tole je pa res za zjokat  user posted image ...Ja tole s krajami je res grozno...moji ta večji so ukradli ganc novo kapo (v vrtec jo je nesla prvič) s tisto frizuro zgorajuser posted image ...kupila jo je tašča in je bila draga za dol padit. Največji štos je v tem, da sem sama delala v istem vrtcu kot vzg. in napisala sto in en plakat, če se lahko kapo vrne ( tamala je bila  neizmerno žalostna)...rezultat ničen...No mogoče bi uspela, če bi tožila samo sebeuser posted image ....
Njamka...oprosti ampak res ne želim pisati imena vrtca...še posebej , ker je le ta v manjšem kraju....lahko samo rečem, da je čisto zaresen, s ta pravimi otroci in  starši ter seveda z vsakdanjimi problemi user posted image ...

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 6:47:04   
ZARA
Pelin, mene pa zanima kaj od tega si ti napisala. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?