|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 7:25:55   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: populis


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Mah, kaj pa vem. Verjetno sploh ne bi težila. Ampak to sem jst. isto


Tudi jaz ne bi, ampak naša ne nosi dragih oblačil. isto


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 9:06:12   
mateyka
No tole je pa res za zjokat user posted image ...Ja tole s krajami je res grozno...moji ta večji so ukradli ganc novo kapo (v vrtec jo je nesla prvič) s tisto frizuro zgorajuser posted image ...kupila jo je tašča in je bila draga za dol padit. Največji štos je v tem, da sem sama delala v istem vrtcu kot vzg. in napisala sto in en plakat, če se lahko kapo vrne ( tamala je bila neizmerno žalostna)...rezultat ničen...No mogoče bi uspela, če bi tožila samo sebe user posted image ....


jaz pa vsako stvar ki je mal bolj pomemben del garderobe ali pa bolj fensi zdaj kar podpišem znotraj z tekstilnim flomastrom (zdrži do 60 topinj pranja). ker gre se za čist praktično zadevo na splošno. vrtec,igrišče, knjižnica, obiski.. whatever že; kdaj se zgodi, da mata dva otroka  iste al podobne stvari in da se pomotoma zamenjajo, in da ni blabla-ja čigavo je kaj - poglej kaj piše in je stvar jasna.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 9:18:24   
Najaa
Avtorica, sej bistvo vsega si že izvedela in to je, da če prineseš račun, da boš dobila denar. Ne vem, kaj tukaj ni jasno. Očitno je vrtec zavarovan za take primere kar je običajno.
Kjer sem delala, je neki punčki enkrat izginila jakna, pač so jo ukradli. In ker je bila čisto nova, je mama prinesla račun in seveda dobila denar. Zakaj pa ne, če imaš račun.
No moji dve ne hodita v vrtec razcapani in umazani, sta pa lepo oblečeni, enkrat v trenerki, drugič v oblekici... sploh ne razmišljam o oblačilih za vrtec in posebej za "na lepše", ker potem bi jih prerastli in je tak brezveze vse skupaj. Kadar se kaj umaže, uniči... pač se, nimaš kaj. Zginle so nam že ene hlače pa kapa, pa nimaš kej, se zgodi. Tožla jih ne bom. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   [Brisano sporočilo]
19.10.2010 9:37:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 9:50:25   
soncek78
Hello!

Prav isto se nam je nam zgodilo 2 tedna nazaj. Hišnik je prebarval nekatera igrala. Mislil je da so se posušila, a ni bilo tako...

Malčki so s poflajsali... in kaj... se zgodi.

Na znakec smo dobili pisno opravičilo s strani vrtca in še hišnik se je opravičil... celo nasmejali smo se na ta račun, saj so bili otroci kot zebrice...user posted image user posted image user posted image

No oblekle smo odnesli v čistilnico. In vse skupaj lepo rešili.user posted image

Saj tudi doma se zgodi da se fejst umažamo... that`s life.

Jaz na tvojem mestu ne bi težila, ampak to sem jaz. user posted image

Lep pozdravček.user posted image

_____________________________

Smile and the world will smile with you!

Najina Sončica Nika je pokukala na svet 03.04.2007.

19. 04.2013 nas je razveselil najin sonček Luka.

Sedaj imava dva čudovita zakladka :D


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 10:00:30   
ronja
Pojma nimam, ali kdo za to odgovarja ali ne in kako se s temi računi zrihta, ampak ti lahko povem, kaj bi jaz naredila: dala bi mir v vrtcu, povedala, da se zgodi in da bom že zrihtala, potem pa bi na hlače in jakno kaj frajerskega našila čez tisti dve široki črti. Če vzameš filc, se niti cefral ne bo in lahko prišiješ tudi na roke. Potem bi tamalo vprašala, kaj bi rada imela gor in bi skup naredili slikico in potem bi našila zvečer, ko bi ona spala.

Zadnjič je bila Ronja čisto barvasta po svojih edinih kavbojkah, ki jih zelo rada nosi. Vzg. mi je povedala, da so barvali in se je pač zgodilo, pa da gre dol. Sem rekla, da ni problema, če gre dol, pa sploh ne. No, dol sicer ni šlo, vsaj ne po 1. pranju, pa sem imela pač plan b, kako jih bom "uredila", če tudi po naslednjem pranju ne bo šlo dol (no, takrat pa je šlo, vsaj približnouser posted image ). To so samo stvari, nič pomembnega. Seveda nisi ravno vesel, ampak če ti še račun plačajo za čistilnico, pa sploh ni problema.

(odgovor članu cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 11:25:31   
rina22
Glede tistega, da naj bi hišnik dal opozorilo, da je nekaj prebarvano, se mi zdi res neumno. koliko otrok bi pa vedlo tole prebrat? in koliko od tistih, ki bi vedli prebrat, bi se tega držalo?

otroci so pač otroci.. tudi mi smo bli kot otroci več umazani kot čisti, pa če so nas preoblačli še pa šeuser posted image tak pač je...

če so ti rekli, da odnesi v čistilnico in jim prinesi račun, pač tak narediuser posted image drugače pa ne kompliciraj user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 12:48:18   
kristinaj
jst se verjetno ne bi sekirala, bi oprala in bi bilo tako kot je...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 15:03:10   
TRIŠ
Glede na to da je šele začetek sezone in ,da jaknice niso ravno poceni bi stopila do ravnateljice in malo povprašaj

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
19.10.2010 17:14:01   
digi
Hm, no glede tega, da so vzgojiteljice očetu rekle oz. svetovale kaj naj stori, so se verjetno tudi opravičile. Avtorica kot izgleda sploh še ni govorila z vzgojiteljicami in kot izgleda ji gre prej za kaj druga, kot pa zato, da bi se kdo opravičil.... Glede zavarovalnice - ne vem.... nisem zasledila v pogodbi bilo kaj glede oblačil itd. Odgovornost vzg. itd. ok, vendar mislim, da tukaj niso ravno mišljena oblačila itd. Sicer pa tudi če so.... Jaz sem že povedala kako in kaj..... Kaj bi še zdaj letala okrog ne vem koga vse, če je pa bilo ponujeno, kar se da ponuditi! Kdor pa misli tu rovat, pa se naj postavi v kožo tiste osebe, za katero je on mnenja, daje odgovorna... potem pa bomo videli kako in kaj ;)

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
20.10.2010 16:45:32   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Jaz nikoli nisem zatežila, saj sem si vzela na znanja da se v vrtcu oblačila uničujejo in umažejo in potrgajo in podobno.


Ja, normalnemu človeku je jasno, da se to zgodi med igro.
Kot mu je jasno, da se na sveže pleskane klopice nastavi napis - pazi, sveže pleskano.


tu se kar strinjamuser posted image


In to bo verjetno otrok prebral in ne bo sedel gor...Pa dajte no! Bodite ljudje! Vam se to ne more zgodit? user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
20.10.2010 17:41:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Jaz nikoli nisem zatežila, saj sem si vzela na znanja da se v vrtcu oblačila uničujejo in umažejo in potrgajo in podobno.


Ja, normalnemu človeku je jasno, da se to zgodi med igro.
Kot mu je jasno, da se na sveže pleskane klopice nastavi napis - pazi, sveže pleskano.


tu se kar strinjamuser posted image


In to bo verjetno otrok prebral in ne bo sedel gor...Pa dajte no! Bodite ljudje! Vam se to ne more zgodit? user posted image



No ja, vzgojiteljica menda vidi in opozori otroka user posted image .

Sicer pa ja, varnost nas ne briga, dokler se kaj ne zgodi, potem smo pa vsi pametni.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
21.10.2010 8:29:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: cezar

Pozdravljene, rabim eno pomoč oz. mnenje. Naša čmerla se je v vrtcu vsedla na sveže prebarvano klopco, pa tudi nihče ni vedel, da je pobarvana. Seveda ima čez celo rit črto,  prav tako je umazana tudi jaknica, ki jo je imela oblečena.

Ok, sem si mislila pač so to ene hlače in jakna, ki so uničene.

Ker mož vozi otroke v vrtec mu vsakič drugače povejo oz. mu svetujejo kaj naj naredimo.

Sedaj je celo varianta naj nesem oblačila v kemično čistilnico in naj jim prinesemo račune.

Zanima me kdo je v takem primeru odgvoren za uničeno oblačilo in kako je potrebno postopat.



Če želiš ukrepati se pač obrneš na upravo vrtca oz. na ravnateljico.....po vsej verjetnosti imajo zavarovanje.......

Iskanje odgovornosti pa se meni v takem primeru zdi brez smisla, ker se pač kaka nesreča oz. spodrsljaj lahko zgodi vsakemu......

Glede na to, da niti vzgojiteljice niso vedele, da je klop prebarvana, je nekdo pozabil obvestiti zaposlene v vrtcu, da so se čez vikend barvale klopi.....zdaj pa kdo je to bil, ali hišnik, ali ravnateljica ne vem.....in se mi zdi brez smisla iskati krivdo.....

Če pa vseeno želiš povrnitev stroškov čiščenja oblačil pa se obrni na upravo vrtca, ki ima zavarovanje za take primere.......

(odgovor članu cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
21.10.2010 10:21:03   
benika
Mene pa zanima ali bi avtorica tožila odgovorno osebo, če bi se mala usedla na klop, ki bi jo pred domačo hišo prepleskal mož?Ma ne vem no, zame jo to sebično molzenje denarja od vrtca. Sej bi jaknico lahko popacala kjerkoli (doma, v parku, pri prijateljih...) V tem primeru pa ne bi bilo panike, a neuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
21.10.2010 11:39:02   
majčica1508
Naši sem zadnjič dala plašček,ki je bil pregrešno drag prvič gor in kaj je bilo pridem jo iskat,se obujeva,želim dati plašček gor pa vidim,podloga strgana user posted image ....pa mi pravi 2,5letnica,mami stlgala sem, sem dol potegnila in mi je pokazala kako....očitno se ji je zelo mudilo user posted image ....pa mi je še V pol rekla,da je šibala po plašč,da se bo sama oblekla,ker so šli ven....in kaj potem,če je strgala se dogaja,pa kolkrat pride blatna v armanijevih kavbojkah....pa kaj potem imamo prašek,stroj,vodo in operemo,posušimo in jih spet na rit damo......kupujemo pa od Kika do Armanija user posted image ......zame je to vse potrošni materijal in nikoli ne kompliciram....Vedno rečem,da so to čari otroštva................
Obožuje skakanje po luži in zdaj,da nebi se popacala,kaj naj jo bremzam.......
Sicer pa vsaka posvoje

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
21.10.2010 11:41:16   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508
..kupujemo pa od Kika do Armanija user posted image ......zame je to vse potrošni materijal in nikoli ne kompliciram....Vedno rečem,da so to čari otroštva...

Armani je res čar otroštva, ja... user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
21.10.2010 11:48:51   
majčica1508
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508
..kupujemo pa od Kika do Armanija user posted image ......zame je to vse potrošni materijal in nikoli ne kompliciram....Vedno rečem,da so to čari otroštva...

Armani je res čar otroštva, ja... user posted image


pozabila dodati,da so umazane cunje čari otroštva user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
25.10.2010 11:46:47   
Raho
Ne vem, če ne bom začela vrtcu zaračunavati pranja in likanja cot od tamalih. Ja, neki red pa mora biti.

< Sporočilo je popravil Raho -- 25.10.2010 11:47:19 >

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
25.10.2010 17:33:30   
monta
Sej ne morem verjet da se 4 strani popišejo zaradi....OBLAČIL??? Pa kam smo prišli. Sama delam v vrcu in si lahko predstavljam situacijo: vzgojiteljica je otroke spustila na igrišče, sama jih je medtem štela, mogoče še kakšnemu popravila oblačilo, zavezala čevelj,..s kratka poskrbela za VARNOST otrok, mi se a tu pogovarjamo o fleku na oblačilih???????

Ne rečem da je scenarij res takšen kot sem ga opisala, ker se lahko zgodo da so bili že nakaj časa na igrišču, da ni bila pozorna ali karkoli drugega....sam mislim da ste dojeli bistvo, kaj sem hotela povedati!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
25.10.2010 23:59:05   
sandra85
vemo, da se v vrtcu igrajo z vsemi možnimi stvarmi in da vzgojiteljice ne morejo imet skozi vsakega otroka posebej na očeh!

ne kompliciram, če mi pride iz vrtca z uničenimi cunjami! vedno ga oblečem v najbolj preproste in komot cunjice! pa ne zato, ker bi mi bilo žal kakih dragih kavbojk, zgolj zato, da je on unih 6 ur v vrtcu komot, da ga med počitkom in igro nič ne tišči,...trenirkice so zakon!



_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu monta)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
26.10.2010 20:27:04   
jana banana
Mah se ne bi sekirala zarad tega...

Narisala bi manjkajoče črte po cunjah, da bi bla u stilu - pa še cool bi zgledala

(odgovor članu cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
2.11.2010 12:08:58   
mamamajča
Starševa dolžnost je, da otroka obleče v vrtec tako, kot je za vrtec primerno. V oblačila, v katerih se lahko otrok udobno giblje in ustvarja po mili volji. Kaj pa, ko si bo obleke uničil z barvo, lepilom, nekaj rezal s škarjami in si mimogrede prerezal majčko?

Starši, ki otroka oblačijo v draga oblačila, pač odgovornost nosijo sami. Ker otrok v vrtcu ni na modni reviji ampak v ustanovi, kjer lahko mirno sprošča svojo domišljijo in ustvarjalnost.

(odgovor članu jana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Uničeno oblačilo v vrtcu - kdo je odgovoren?
2.11.2010 12:16:50   
baby22
za krajo oz.uničenje oblačil....so odgovorni starši....zato pa ves čas vzgojiteljice ponavljajo, naj v vrtcu otroci ne nosijo novih-še huje dragih oblačil...ker se lahko strgajo, zapackajo, ... in navsezadnje jih kdo lahko ukrade... meni nič tebi nič nihče nič ne ve...ampak tko je....za pričakovat... user posted image

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 98
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




ker voziček mate?
baby girl 29



jane slalom pro (57%)

implast (7%)

quinny buzz (14%)

quinny speedy (21%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!