|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 21:53:15   
sazi
Tukaj pa: ogrevanje + 50% (ne glede na majhno površino se stanovanje ogreva tudi od sosedov, v hiši so pač zunanje stene),  .


Sem sicer želela napisat več, pa me čas priganja... samo o tem spodaj:
Tukaj pa: ogrevanje + 50% (ne glede na majhno površino se stanovanje ogreva tudi od sosedov, v hiši so pač zunanje stene),

mi smo imeli prej v 47 m2 stanovanju približno tolikšen strošek ogrevanja, kot ga imamo sedaj za 200 m2 - pa nimamo pasivne hiše, niti toplotne črpalke, pa še izolacije je samo 8 cm (smo kupili 3.podaljšano gr. fazo, pa je bilo že narejenouser posted image ) - ogrevanje na plin, talno gretje, toplo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 22:12:21   
zmajaz
E - točno to - če je nova hiša z dobro izolacijo in dobrimi okni, je izguba toplote majhna - lahko celo manjša kot  v nekem starejšem stanovanju v bloku, ki ni ustrezno izolirano.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 22:15:45   
m_o_i
strosek ogrevanja v stanovanjih je bistveno nizji, ko se placuje dejanska poraba ( individualni stevci) in ne poraba glede na kvadrate stanovanja!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 22:23:05   
Andromeda
Košenje trave je mala malca proti snegu...Pozimi je vse prej kot luštno kake pol ure prej vstat in z dvorišča sneg skidat, da se lahko odpelješ v službo...No, sej majo v baumaxu oz. "sem-že-pozabla-kje" snežne freze po cca 400-500 eurov, samo je treba potem tole frezo tudi nekam pod streho dat...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 22:26:28   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


No, tudi z upravnikom znajo biti dogovarjanja, načeloma pa drži - samo računam (najbrž še vedno narobe user posted image ), da pri novogradnji ni tako, da je vsaj eno leto garancije proizvajalca in da potem nekaj časa traja.




Mi imamo 2 leti garancije na obrtniška dela in 10 let na gradbena dela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 11:07:24   
Freya88
No, kolker sem na hitrco prebrala... so ti ze vecino vse napisali... da dodam se samo eno... se kdaj naredi, da je pred zimo mrzlo ko hudic... v tem primeru si v bloku ne mores kaj (kjer je centrala seveda)... cuti i trpi... ker jo vklopijo ko oni tako zelijo, v hisi to porihtas ko ti tako zelis:)

in da ti povem se eno prigodo iz bloka: nasi zgornji sosedi so neizmerno radi prhali tepihe, tekace, posteljnino (whatever je pac mozno)... in sem zaradi tega lahko pometala tudi dvakrat na dan:S in sem se en dan zdrla, je pomagalo za en teden, potem pa isto in tako dalje se je dogajalo en mesec... Dokler!!! nisem en dan pomedla celega stanovanja, na vecji smetisnici zbrala smeti, sla do njihovih vrat, pozvonila, in ko mi je odprla penzionistka in me napizdila kaj da ji zvonim, sem ji gladko malo vrgla vsebino smeticnice v narocje!!! Mene pa ne bo noben je*al v glavo!!!! Od takrat je sicer mir... ampak odnosi pa res niso najboljsi:S kaj mormo, moja dva pa zaradi tega zdaj pometata enkrat na dan, ali enkrat na dva dni...:D

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 12:33:55   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

No, kolker sem na hitrco prebrala... so ti ze vecino vse napisali... da dodam se samo eno... se kdaj naredi, da je pred zimo mrzlo ko hudic... v tem primeru si v bloku ne mores kaj (kjer je centrala seveda)... cuti i trpi... ker jo vklopijo ko oni tako zelijo, v hisi to porihtas ko ti tako zelis:)




Ne bo držalo! Pri nas se vklopi gretje takrat, ko mi želimo. Imamo upravnika, ki upošteva naše želje in tudi pripombe oz. pritožbe.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 12:46:28   
Saša27
Vsekakor hiša, ki meni osebno pomeni svobodo, v smislu, da lahko okrog svoje hiše greš po svojem, si urediš okolico po svoje, pozidaš obliko hiše po svoje, posadiš rože po svoje,... Priznam, so tudi slabosti, vendar se mi je v letu dni, ki sem jih preživela v bloku vse skupaj zelo zamerilo in po svoji volji nikoli več ne bi šla v blok.

Imava kolege, ki živijo v bloku in lahko rečem, da iskoristijo vsako priložnost (sploh poleti), da so pri nas, kjer je za njih raj kar se miru tiče.

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 21.10.2010 12:48:30 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 13:06:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Varianta 2.
Montažna hiša, atrijska, 81m2, cena na ključ 86.800€.
Parcela na primerljivi lokaciji, ca. 30.000€. Kar je skupaj ca. 117.000€, od nekaj manj od stanovanja samega.
Ker do zdaj niti približno nisem razmišljala o hiši, nimam pojma, koliko stanejo papirji user posted image . 10.000? 20.000€? Pojma nimam.


Nezanemarljiva postavke so tudi:
- zemeljska pripravljalna dela
- strošek temeljev oz. kleti (to ni zajeto v ceno montažne hiše na ključ)
- geodet (zakoličba + evidentiranje stavbe)

< Sporočilo je popravil Otika -- 21.10.2010 13:07:11 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 13:22:54   
neanja duo
Tisti,ki imate hiše...kakšni so pa kaj mesečni stroški(položnice-elektrika,voda,komunala,ogrevanje)?Npr.hiša 150-180 m2?

lp in hvala lepa za odg.

nd

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 13:39:06   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

No, kolker sem na hitrco prebrala... so ti ze vecino vse napisali... da dodam se samo eno... se kdaj naredi, da je pred zimo mrzlo ko hudic... v tem primeru si v bloku ne mores kaj (kjer je centrala seveda)... cuti i trpi... ker jo vklopijo ko oni tako zelijo, v hisi to porihtas ko ti tako zelis:)




Ne bo držalo! Pri nas se vklopi gretje takrat, ko mi želimo. Imamo upravnika, ki upošteva naše želje in tudi pripombe oz. pritožbe.



Jp. Pri nas so začeli kar kmalu kuriti, večina tistih, ki živijo v hišah, so takrat še zmrzovali in govorili, da pa ja ne bodo že zdaj začeli kuriti. user posted image

Ne vem, meni je v bloku prav fajn. Smo v manjšem bloku z 12 stanovanji. Sosedje (kolikor jih sploh vidim) so fajn, včasih kakšno rečemo, se pa zgodi, da tudi po par dni nikogar ne vidim. V bloku je mir, ni nobenega đumbusa. Seveda kdaj pa kdaj, sploh zvečer, slišiš iz zgornjega stanovanja premikanje stolov, ampak to pa res ni nič. Za blokom imamo zelenico z otroškim igriščem in hribčkom, ki je pozimi fajn za sankat. Imamo 5m2 balkon, ki je za nas več kot dovolj. Oba imava avto v garaži - ni nobenega kidanja snega in jutranjega zmrzovanja v avtu. Hiša pa... Tast in tašča stav hiši in je nonstop nekaj za delat, če hočeš imeti kolikor toliko urejeno, pa hiša sploh ni tako zelo velika - trava, rože ipd. Jaz nimam interesa, da bi popoldne urejala okolico bajte, se raje drugače sproščam, gremo kam na sprehod, se igram s sinom ipd. Jaz sem sicer ves čas živela v bloku, mož pa v hiši ampak se vseeno strinja, da je z bajto preveč dela, če hočeš imeti urejeno okolico. OK, odvisno koliko imaš zemlje okoli, ampak hiše, npr. dvojčki, kjer imaš eno fliko zemlje, s tem res ni veliko dela ampak nimaš pa nič zasebnosti, ne moreš zunaj imeti piknika, ker imaš soseda pred nosom in to mi ne potegne - imam več zasebnosti na našem blokovskem balkonu, kjer me nihče ne vidi, pa še pogled na prelepe vršace. user posted image Je pa res, da je hiša z vrtom fajn poleti, ko si lahko veliko zunaj, edino to je meni velik plus pri hiši.

Poleg tega imamo poleti ponoči komot odprt balkon, brez strahu, da bo kdo noter prišel (edino, če ima eno orenk lestev, ampak preden bi prišel do nas, bi ga ziher slišala user posted image ), rolet nam ni treba zvečer spuščat dol v strahu, da mi kdo noter gleda...

Poleg tega je za hišo na ugodni lokaciji/parceli treba odšteti precej ojrotov samo za parcelo in dovoljenja ipd., kje je potem šele hiša - midva pa nimava namena se zakreditirati za 20 ali več in let in potem gledati na vsak euro.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 13:55:09   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo

Tisti,ki imate hiše...kakšni so pa kaj mesečni stroški(položnice-elektrika,voda,komunala,ogrevanje)?Npr.hiša 150-180 m2?

lp in hvala lepa za odg.

nd


Hiša z garažo nekje 200m2, pa plačujeva 50€ elektrike, 9€ smeti, 8€ voda, 45€ telefon, televizija in internet, 12€ RTV, ogrevanje cca. 800€ letno.

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 21.10.2010 13:56:43 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 14:40:20   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Jaz nimam interesa, da bi popoldne urejala okolico bajte, se raje drugače sproščam, gremo kam na sprehod, se igram s sinom ipd.


Sprehodim se s kosilnico in hkrati se še igram s sinom, ker on ima otroško kosilnico in mi pomaga, ko jaz pulim plevel ali travo, pa on odnaša le tega v vrečkouser posted image . Sve na istem, le da mora moj sine fizično delatuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.10.2010 14:42:41 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 15:09:47   
ronja
Te razumem: midva sicer cen še nisva primerjala, sploh ker nama ni za gradit, bi rajši že narejeno kupila, če bi že morala, ampak sva pa gledala večsobna stanovanja, pa jih je v bistvu zelo malo - in za ta denar navadno dobiš že hišo, to je res (vprašanje v kakem stanju, lahko daš še 1x toliko za obnovo...).

Vendar je treba pri teh montažnih vedet, do katere faze bi to bilo narejeno... in kako. Pa koliko pridejo razna gradbena ipd... dovoljenja. Nimam pojma, da se ne bo kdo usajal, samo pravim, da je treba vse to vračunat. Ker kolikor vidim pri ljudeh v okolici, dajo za hiše precej več, pa so v gl. montažne...

Aja, še eno vprašanje - ali sploh vidite smisel v tako majhni hiši?
Ker za mene ima več kot dovolj prostorov, ampak ko pogledam po naši zemlji, so večinoma vse večje.

Jaz ga vidim. Ker ne nameravam živet s svojimi odraslimi otroki skup. Takrat naj gresta na svoje (bova pa pomagala pri tem po svojih močeh). Ampak večina jih je pa drugače razmišljala, ko so hiše delali...

Najvecja razlika, ki jo opazam (pa nimam otrok se!) je ta, da smo se mi zbirali pred blokom kot cebele v panju, pri hisi pa se druzijo bolj par sosedov in je to to.

ja, to sem tudi jaz prvo opazila in tudi najbolj pogrešala - pa sem bila že najstnica, ko smo se preselili.

Svoboda... se po moje vsi zavedamo, kar se tega tice da je hisa 1A.

Odvisno: če hiše ne moreš za 1 mesec pusti, da greš na morje, potem j* tako svobodouser posted image . Je pa tudi druga plat "nesvobode" - to, da veš, da ti bo nekdo gotovo pomagal, če boš potrkal, pa je samo 2 metra stran, je lahko tudi zelo dober občutek...

Sicer sem bila vedno zaprisežena stanovanju, sploh ker sem poizkusila oboje in verjeli ali ne, meni je bilo v bloku bolj fajn (v otroštvu in zdaj). je pa res, da obstaja točno en sam človek, za katerega bi šla v hišo (to pa lahko 3x ugibate, kdo je) - pa še to od nedavna, odkar si tako zelo želi imet čisto svoj vrt... Navsezadnje je tudi on šel iz hiše (kjer pa niso imeli vrta) v stanovanje z manouser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 15:58:39   
ronja
Evo, tole me najbolj zanima, tako v smislu časa (recimo košnja trave user posted image ) kot v smislu stroška. Kaj je treba v novo hišo vložit, poleg gradnje same?

Hm, no, da pogledam, kaj so moji sorodniki v tem času naredili v svojih montažnih hišah: svak se je ravnokar (dobesedno) vselil v svojo montažno hišo, vendar jo je dal naredit le do 2. ali 3. stopnje, če se ne motim in je potem imel še 43 različnih obrtnikov in podjetij, ki so mu delale razne stvari, ker pravi, da pride tako ceneje (sicer ne v slo., ampak so bili pa delavci iz slo). Poleg tega sta njegova oče in mama (torej tast in tašča) in tudi ženina oče in mama NON STOP delala tam. Pod non stop pomeni dobesedno: vsaj nekdo od njih je bil vedno tam in delal: polagal ploščice, pulil plevel iz trave, kar češ, ni da ni... Tast in tašča sta totalno zmatrana od tega projekta, mislim, da se svak tega sploh ne zaveda. Teden dni po njihovi selitvi, si še vedno nista odpočila, se jima vidi, da sta čisto iztrošena. NJeni isto. Tako da bajta pobere ogroooomno energije! Tako da: on je še svašta delal potem, ko so montažno hišo zmontirali (res pa je, da komplicirata u iber - samo vrata imata od 5ih različnih proizvajalcevuser posted image ).

Moj oče je v montažni hiši, v kateri smo včasih vsi živeli najprej naredi par dodatnih oken. Potem je naredil ene 7 škarp, pa še en kup drugih stvari. V klet je original voda tekla, zdaj je  naredil tako, da ne teče, je pa vseeno svetloba itd... Res pa je, da je moj oče picajzl (zdaj veste, po kom mi touser posted image ).

Zdaj ima to hišo brat, ki še vedno ni končal z urejanjem te hiše, ker se sproti kvari, predno uspe eno zrihtat, je že kaj drugega... Je pa ogromna (za moje pojme - je bila pač mišljena za 5 člansko družino, pa precej sob je še ekstra...). Ampak brat je v zadnjem času recimo naredil okenske police, kamin na vrtu, senčnike na vrtu, oče je pred tem naredil vrtno pohištvo, brat je uredil ene prehode, vrt, napeljal elektriko do tam, kjer jo hoče imet (elektrika je bila v vsaki sobi, ampak samo 1 ali 2 vtiča, recimo - in tam, kjer bi imel omaro - to ti baš pomaga... POtem se mu je na strehi cegl odkrušil in mora zamenjat, če noče met luknje, ker je bilo lani velik osnega, pa take bedarije... Ma, vsako posebej nič, ampak se nabere! Trava je še najmanj! kosi se res v povprečju 1x na teden, da je "normalno". Midva bi mela se zaraščeno, samo midva sva biologa, nama je tisto lepouser posted image . KO vse končaš, lahko greš spet vse prebelit.

Čeprav v stanovanju se bolj aktivno migam - ko grem hodit, grem "orng" hodit v naravo..okrog hiše si pa bolj na vrtu, se mi zdi, da manj aktivno. Si pa več na zraku, to je fejst plus.

To je zelo res: v stanovanju poleti nisi nič not, pa se bolj zmigaš, v hiši pa si ves čas na vrtu in lenariš. Je pa fajn, da lahko zunaj ješ, to je meni ful plus (samo pri nas lahko jemo na mini balkonuuser posted image - no, vsaj dokler sva bila sama, sva lahko, zdaj je to malo težje...

Čas imam že vgrajen in je največji dejavnik - ker do zdaj se mi je zdelo, da je to najbolj pomembna razlika do stanovanja.

To je tudi moj največji protiargument hiši - ker moraš ves čas nekaj delat okoli nje in potem ti ne ostane ne časa ne energije za kake izlete, hobije, ki niso povezani z urejanjem okolice,... Saj je lahko tudi to luškano delat, ampak non stop popravljat in pucat ni pa čist nič luškano. Sama imam zdaj v stanovanju veliko manj dela kot sem ga imela kot najstnica v hiši...

V stanovanju imaš tudi 2 teglca rož, ki jih ob daljši odsotnosti pač neseš sorodnikom ali pa daš sosedom ključ, v hiši vse zalit je pa že ornk projekt in ne moreš vsega nikomur odnest... Si bolj zapikan, po mojih izkušnjah.

V stanovanjih je veliko boljša razporditev, večja funkcionalnost.

Podpis.
V hiši je veliko več možnosti za vlom, veliko več oken, balkonskih vrat, garaže...

Še en podpis: v soseski hiš, kjer sem živela, so že večkrat vlomili (ne nam, ampak sosedom), vsako poletje komu. V soseki blokov, v kateri živim, še nisem slišala za vlom - edino eni sosedi so torbico ukradli (iz rok).
Pa to klicanje mojstrov, ja... MOja nočna mora! In okna: v bajti sem rabila 1 dan, da sem vsa okna pomila, tu rabim pol ure, če sem res pedantna (imamo točno 3 oknauser posted image ).

Smem vprašat - glavni razlog?

Pri meni je bilo sicer obratno. najprej blok, potem hiša, zdaj spet blok, pa ti bom vseeno odgovorila: glavni razlog je svoboda!

Drži. To bi znalo biti tudi smotano, ker sem večkrat sama, zna bit, da bi me bilo strah v hiši. Res.

V veliki hiši je včasih res nelagoden občutek - pa nimam problemov hodit sama po temi po gozdu, neobljudenih poteh, ipd... Ampak tak osamljen občutek je, da prav veš, da si sam. Tega v bloku nimaš.

Aja, pa ogrevanje - brat ma zelo mrzlo v hiši, pa pozimi plača plina 300 E, včasih še več (ogreva se na plin, ima po hiši centralno, enako kot mi, ki imamo tudi vsako stanovanje svojo pečko in plačamo po porabi), čeprav pozimi kuri tudi peč na drva, midva dava max. 70, če cel mesec ne gre nad nulo, pa imava lepo toplo, pa smo v zelo starem zelo slabo (beri NIČ) izoliranem bloku... Sicer so pa stroški za plin tu mali, ker plačujemo po porabi. Ko ne rabiš, izklopiš.

mili, poleg tega finančnega računanja, ki ti ne bo kaj dosti novega prineslo (hiša JE dražja, kakorkoli računaš), premisli predvsem, kak človek si ti, tvoj mož in tvoj otrok: mene recimo "hrup" od sosedov prav nič ne moti, niti lubija ne, niti tamalih ne. Tamalidve komot zaspita, tudi če se sosedova punčka dere, mene ne moti, če slišim, kaj se druga soseda kregata, dokler je samo kreganje, je ok, lubija ne moti, če sliši koga potegnit vodo v wcju, itd... nisem tako na intimo usekana. Verjetno zato, ker ko si enkrat v bloku, veš, da ljudje ne poslušajo tebe in ti ne poslušaš njih. To je zvok, ki ga sploh ne spustiš v možgane, se ne sekiraš zanj.
V hiši slišiš ljudi kosit, slišiš sosede se pogovarjat za tvojo ograjo, ravno tako te vidijo iz okna, če se naga sončiš, itd... Samo "občutek" imajo nekateri drugačen. Verjetno zato, ker v hišah ljudje bolj gledajo, kako imajo drugi, več primerjajo, več je tega "tipično slovenskega", skratka. Vsaj po mojih izkušnjah.

bojana, zakaj pa v stanovanju ne moreš bit bosa? tega pa res ne razumem? Mi smo vsi celo poletje bosi v stanovanju... Pa na mini balkončku pečemo kostanj in koruzo, hehe. In tudi psa smo imeli, dokler ni boščika umrla (je bila 17,5 let stara...). iN ne boš verjela, celo psička je bila vidno bolj srečna v bloku! ker sva imela več časa, več sva se z njo ukvarjala, več je bila z nama! Prav pomladila se je, ko smo se preselili! (to so nama vsi rekli, ni da bi bilo samo najino opažanje!) Pri nas imam za ropotijo (kolo, voziček, rolerji...) kolesarnico in klet - za vozičke je celo en poseben prostorček.
kot otrok nisem skoraj nikoli šla na javno igišče

jooooj, ne veš, kaj si zamudila! meni je pa to glavni razlog, da bi rada živela v urbanem okolju - da se otroci lahko družijo! ne da visijo na svojih krasnih igralih cele dneve zunaj... sami...

aja, mili, moj brat je že menjal nekatera okna - pa hiša še ni 15 let stara... Pa lak na opažih odstopi, pa je treba pobrusit in prelakirat, pa to pa ono...

če ogrevaš 80 kvadratov v bloku ali hiš

Ej, zmajaz, je kar konkretna razlika - ker je razlika, ali se ogrevajo še vsi okoli tebe, ali pa ti mejiš z vsemi stenami na okolico, ki je na minus ... celzija pozimi. Pa elektrike in vode več porabiš, ko pucaš vse to in ko zalivaš vrt. to ziher.

delo je tut takrt ko se ti najmanj da met to delo

To si pa tako dobro povedala, felicita!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 16:07:10   
ronja
freya, pri nas si vsak sam vklopi gretje, ko želi, plačamo pa po porabi. Niso vsa stanovanja ista. Mene je v hiši non stop zeblo, v stanovanju me pa neuser posted image .

Ne vem, meni je v bloku prav fajn. Smo v manjšem bloku z 12 stanovanji. Sosedje (kolikor jih sploh vidim) so fajn, včasih kakšno rečemo, se pa zgodi, da tudi po par dni nikogar ne vidim. V bloku je mir, ni nobenega đumbusa. Seveda kdaj pa kdaj, sploh zvečer, slišiš iz zgornjega stanovanja premikanje stolov, ampak to pa res ni nič. Za blokom imamo zelenico

Podpis. Samo grička nimamo, ostalo je pa isto. Samo je grad blizu, pa lahko gremo tja se sankatuser posted image .

imam več zasebnosti na našem blokovskem balkonu, kjer me nihče ne vidi

To sem tudi jaz opazila.

Saj kdor je "naredi sam" mojster, pa da sta dva taka skupaj - super, bosta uživala v rihtanju hiše. Ampak nimamo vsi veselja s popravljanjem stvari... Če bi pa imela sanjsko hišo, bi imela pa en velik notranji bazen, tak 25 m dolg (lahko čist ozek), pa skakalnico, pa eno malo jezerce zunaj,... No, to bi mi bilo potem simpatično urejat. Ampak pucat pa neuser posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 19:08:05   
Poka
Jaz v bloku ne morem bit, ker me zanima 1000 in 1 stvar in niti slučajno blokovsko stanovanje ni dosti veliko. Poleg tega je inštrument, ki ga igram precej glasen in me je hotel sosed tožit, jaz sem ga pa hotela pretepst... user posted image

Zdaj sem sicer mislila, kako je fajn, da si v hiši in da imaš mir pred sosedi, pa me je že preden imam psa, strah, da mi ga sosed zastrupi - če ga ne bodo prej kmeti z vilami razkosali, glede na to, da mu je en že  rekel, da bi se na njegovem mestu odselil in vse prodal... user posted image

Držim se načela - čeprav sem zelo zelo družabno bitje, da je bolje, da se čim manj z drugimi ukvarjaš in živiš sam zase.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Stanovanje ali hiša!?
21.10.2010 19:08:58   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Jaz nimam interesa, da bi popoldne urejala okolico bajte, se raje drugače sproščam, gremo kam na sprehod, se igram s sinom ipd.


Sprehodim se s kosilnico in hkrati se še igram s sinom, ker on ima otroško kosilnico in mi pomaga, ko jaz pulim plevel ali travo, pa on odnaša le tega v vrečkouser posted image . Sve na istem, le da mora moj sine fizično delatuser posted image


Ja, samo razlika je v tem, da mene to ne veseli delat, tako kot je ronja napisala. Meni bi bila košnja, puljenje plevela, delo na vrtu ipd. totalno odveč. Enkrat, dvakrat ja, potem bi imela pa za nekaj časa dovolj.user posted image

Drugače pa moij sine pri tašči tudi fizično dela - trajba svojo kosilnico do onemoglosti. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Stanovanje ali hiša!?
22.10.2010 9:57:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


No, tudi z upravnikom znajo biti dogovarjanja, načeloma pa drži - samo računam (najbrž še vedno narobe user posted image ), da pri novogradnji ni tako, da je vsaj eno leto garancije proizvajalca in da potem nekaj časa traja.




Mi imamo 2 leti garancije na obrtniška dela in 10 let na gradbena dela.


10 let user posted image ? Uauuu.
Kje točno to?

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Stanovanje ali hiša!?
22.10.2010 10:02:28   
Anonimen
Hm, no, da pogledam, kaj so moji sorodniki v tem času naredili v svojih montažnih hišah: svak se je ravnokar (dobesedno) vselil v svojo montažno hišo, vendar jo je dal naredit le do 2. ali 3. stopnje, če se ne motim in je potem imel še 43 različnih obrtnikov in podjetij, ki so mu delale razne stvari, ker pravi, da pride tako ceneje (sicer ne v slo., ampak so bili pa delavci iz slo). Poleg tega sta njegova oče in mama (torej tast in tašča) in tudi ženina oče in mama NON STOP delala tam.


To je samo osnova - zato sem tudi primerjala ceno na ključ pri stanovanju in ceno na ključ pri hiši, ker to se mi zdi edina relevantna primerjava.

Ker, 43! obrtnikov, plus statistika, ki jo vodiš zraven - no way, razen če bi toliko noter padla, da bi me zanimalo. Ampak me zaenkrat niti pod razno ne user posted image .

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Stanovanje ali hiša!?
22.10.2010 10:08:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vendar je treba pri teh montažnih vedet, do katere faze bi to bilo narejeno... in kako. Pa koliko pridejo razna gradbena ipd... dovoljenja. Nimam pojma, da se ne bo kdo usajal, samo pravim, da je treba vse to vračunat. Ker kolikor vidim pri ljudeh v okolici, dajo za hiše precej več, pa so v gl. montažne...


Ronja, mi ne gre vse v enem postu citirat user posted image , sem se izgubila v tvojih sobanah.

Definitivno na ključ, ali skoraj na ključ, razen tam, kjer znam narediti sama (user posted image ) ali zelo bližnji sorodniki, ki so majstri za to (in ne samo priložnostni ljubitelji).

Znesek za dokumentacijo mi ostaja uganka - ampak ker do predvčerajšnjim sploh nisem razmišljala o tej možnsoti, ga ne poznam - razen da je veliko user posted image .

Prednost hiše, ki jo gradiš danes, je tudi v kakovosti, ker se več toliko ne gradi, ker se ne mudi in ker naj bi preživeli samo najbolj profesionalni (moja predpostavka, lahko ni realna). Stanovanja, ki so že narejena, so bila končana konec 2008 in v 2009, to je v času, ko se je najbolj hitelo in najbolj fušalo in vprašanje, kakšna je kakovost.

Aja, pomembna razlika je še čas - stanovanje je vseljivo takoj, hiša prej kot enem letu težko.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Stanovanje ali hiša!?
22.10.2010 10:36:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

mili, poleg tega finančnega računanja, ki ti ne bo kaj dosti novega prineslo (hiša JE dražja, kakorkoli računaš), premisli predvsem, kak človek si ti, tvoj mož in tvoj otrok: mene recimo "hrup" od sosedov prav nič ne moti, niti lubija ne, niti tamalih ne. Tamalidve komot zaspita, tudi če se sosedova punčka dere, mene ne moti, če slišim, kaj se druga soseda kregata, dokler je samo kreganje, je ok, lubija ne moti, če sliši koga potegnit vodo v wcju, itd... nisem tako na intimo usekana. Verjetno zato, ker ko si enkrat v bloku, veš, da ljudje ne poslušajo tebe in ti ne poslušaš njih. To je zvok, ki ga sploh ne spustiš v možgane, se ne sekiraš zanj.
V hiši slišiš ljudi kosit, slišiš sosede se pogovarjat za tvojo ograjo, ravno tako te vidijo iz okna, če se naga sončiš, itd... Samo "občutek" imajo nekateri drugačen. Verjetno zato, ker v hišah ljudje bolj gledajo, kako imajo drugi, več primerjajo, več je tega "tipično slovenskega", skratka. Vsaj po mojih izkušnjah.


V osnovi je lahko investicija zelo podobna - za točen izračun bi rabila ceno dokumentacije, kasneje pa je razlika v ceni življenja večja. No, to je bilo tisto, kar me je sploh privedlo do računanja in razmišljanja, ta finančni impulz.

Drugače pa tudi mene hrup v bloku ne moti, recimo na pralne stroje v soboto sem se tako fino navadila user posted image , da ropotajo. Pa nekega ekstra hrupa res ni, se mi zdi podobno kot tebi. V hiši sosedje kosijo travo (razen če nisi čisto osamljen), psi lajajo, petelini kikirikajo user posted image ..v bistvu to še bolj slišiš, ker v bloku je več nekih konstantnih zvokov, se mi zdi, ki jih sploh ne slišiš.


(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Stanovanje ali hiša!?
22.10.2010 14:29:56   
ronja
Jaz v bloku ne morem bit, ker me zanima 1000 in 1 stvar

Ti garantiram, da to ni ovira. Ker potem bi bila jaz že parkrat pokojnauser posted image .

Poleg tega je inštrument, ki ga igram precej glasen in me je hotel sosed tožit, jaz sem ga pa hotela pretepst.

Jaz sem v bloku naredila OŠ klavirja... Kaj je tako zelo bolj glasno? V trobila lahko daš not dušilec, bobne imajo navadno ljudje v kleti,...

Meni bi bila košnja, puljenje plevela, delo na vrtu ipd. totalno odveč. Enkrat, dvakrat ja, potem bi imela pa za nekaj časa dovolj.

Podpis.

Prednost hiše, ki jo gradiš danes, je tudi v kakovosti, ker se več toliko ne gradi, ker se ne mudi in ker naj bi preživeli samo najbolj profesionalni (moja predpostavka, lahko ni realna).

hahaha, kje si pa to pobrala?user posted image Mislim, da tvoja predpostavka ni najbolj realna... Vsaj kolikor sem imela priložnost videt pri svaku in nekaj prijateljih, ki gradijo: vsem se mudi, vsi obrtniki zamujajo, ker imajo ogromno dela in jim je čisto vseeno, tudi če jim ti odpoveš, ker imajo še toliko drugih,... MOgoče res samo tadobri, ampak če pa vzameš taslabe, potem si pa kvaliteto nekam narišiuser posted image .

Se pa zelo strinjam s tvojim odstavkom o hrupu. Mene sosedje tu ne uspejo zbudit, v hiši pa - ko ti pod odprtim oknom začne kosit z eno od tistih 500evrskih kosilnicuser posted image ... se slišiuser posted image . Mislim, da če greš v hišo, je življenje bolj naporno (hiša pač zahteva več financ, časa in energije, zato da ne razpade - kot blok, samo da blok rihtajo drugi, ti pa samo plačuješ, pa še to vsa stanovanja skup in se bolj razdeli - pa sproti plačuješ, pri hiši pride pa kar naenkrat kak nepredviden velik strošek - vsaj pri teh hišah, ki jih jaz poznamuser posted image ) in zato je dobro imet en dovolj velik razlog (recimo, da si en od partnerjev tako zelo želi hišo ali da bi rad imel vrt, ali da hoče imet svoje pred pragom (to so sploh moški dostikrat tako teritorialni), ali da bi rad imel otroke skoz na oku in jih hočeš met na svojih igralih, ne pa da grejo na javno igrišče, itd...)

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Stanovanje ali hiša!?
22.10.2010 14:36:23   
water lily
Jst bi pa mela eno večje stanovanje z atrijem in bi bla presrečnauser posted image
Sam takih v naših koncih ne delajo, kar je bližje lj. je pa predragouser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Stanovanje ali hiša!?
22.10.2010 14:47:55   
ronja
Jst bi pa mela eno večje stanovanje z atrijem in bi bla presrečna

Jaz tudiuser posted image . Sanja svinja kukurz... a kukuruza nemauser posted image . "bo pa še malu za počakat", a ne? pa se bova potem skup selili, vodna lilijauser posted image

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?