|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 11:03:21   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Drugače pa...človek ima z opico 97% skupnega genoma - pa se zdimo tako različni. Moški in ženska imata 98% skupnega genskega zapisa - pa se zdimo tako podobni. user posted image user posted image user posted image


Dobro povedano......


Ampak malo površno in poenostavljeno! Nekaj na to temo je povzeto tu:
http://www.geneplanet.si/abc_genetskega_testiranja/genetske_zanimivosti

Genetska podobnost. Ljudje imamo z bakterijo E. coli 7%, s črvi 21%, z mišmi 90% in s šimpanzi kar 98% podobnih genov. 

Ljudje smo si v genetskem materialu različni le v 0,1%, ostalega 99,9% pa je enakega.

Procenti torej v teh primerih ne povedo ravno veliko.

Aja, Gina, kje pa si dobila podatek za 98% skupnega genskega zapisa med moškim in žensko?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 11:12:35   
Bakfark
Mislim, da v tem trenutku lahko vskoči še ronja s pristavljanjem svojega piskrčka znanja v zvezi s tematiko genetske podobnosti... Pa lubija obvezno da ne pozabi.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 14:31:46   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Moškim in svinjam tudi manjka par procentov do 100, pa smo v bistvu isti.


Cloveku in tunam ne manjka nic pa spet nista isto... Ni mi pa se vedno nekako jasno kako to da nimamo vrsto gorile in gorilice, saj imajo oni tudi razlicen kromosom....  In clovek z gensko napako spada med ljudi, med moske, med zenske ali kar v neko novo vrsto? ...

Morda nisi vedel, korencek in clovek si delita 25%. Sedaj me zanima kateri del cloveka je korencek: spodnji ekstremiteti, trup, zgornji ekstremiteti ali bo kar glava - "bucka" - glej, glej... hm.. morda pa res je cloveka in buck tudi 25% ... skupnega - ce je korencek, kaj pa manjka buckam..   user posted image user posted image user posted image

Skrajsano: http://personal.uncc.edu/jmarks/interests/aaa/marksaaa99.htm

Knjiga je na predogledu na google books, pod imenom avtorja. Zelo zanimivo branje...

V slovenscini, zelo skrajsano...:
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/103770

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 15:02:49   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Drugače pa...človek ima z opico 97% skupnega genoma - pa se zdimo tako različni. Moški in ženska imata 98% skupnega genskega zapisa - pa se zdimo tako podobni. user posted image user posted image user posted image


Dobro povedano......


Ampak malo površno in poenostavljeno! Nekaj na to temo je povzeto tu:
http://www.geneplanet.si/abc_genetskega_testiranja/genetske_zanimivosti

Genetska podobnost. Ljudje imamo z bakterijo E. coli 7%, s črvi 21%, z mišmi 90% in s šimpanzi kar 98% podobnih genov. 

Ljudje smo si v genetskem materialu različni le v 0,1%, ostalega 99,9% pa je enakega.

Procenti torej v teh primerih ne povedo ravno veliko.

Aja, Gina, kje pa si dobila podatek za 98% skupnega genskega zapisa med moškim in žensko?


Pa dobro, lahko sem se za pol procenta zmotila, ni niti važno. Brala sem v knjigah o genomu, pa ne glih včeraj, pa dosti je bilo tega, tako da kakšna malenkost lahko tudi zleti iz glave, ampak osnoven point je pa isti. Moški imajo ta najmanjši kromosom drugačen kot me. In vseeno mi je, kaj cel svet misli, jaz menim, da smo ženske in moški gensko različni - tudi to je dokazano čisto na znanstveni ravni. MOje osebno mnenje je tudi to, da smo moške z razvojem družbe prisilili, da se poženščijo, in obratno, da smo ženske prisilili, da postanejo bolj "jang" in da to ni vedno nujno zelo dobro - včasih ja, včasih ne - kaj večkrat ja in kaj ne, naj se pa vsak sam odloči. Ne bom pa več brala na to temo, ker mi je brez smisla se prepričevat s komerkoli. Verjemi kar hočeš.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 16:56:47   
ronja
Ronja trenutno nima cajta za zaj*****, še za lubija premalo (da ga ne bom pozabla omenituser posted image ). Mi je pa vseeno smešno, da smo ženske in moški različni toliko kot se razlikujemo od miši, vsekakoruser posted image .

Moje mnenje: razlike in podobnosti se med dvema skupinama vedno da najt, ampak kadar je varianca znotraj skupine večja kot je razlika med skupinama, takrat to nima smisla. In tu je večinoma tako. (ne morem citirat profesorja za statistiko, kaj je rekel o njej, ker bojo *** - point je bil, da lahko s manipulacijami vedno dokažeš, kar želiš, vendar to še ne pomeni, da bo prav in da moramo pazit, kaj delamo s svojimi podatki - pameten možakaruser posted image ).

lilijana, jaz veliko laže bočno parkiram in berem zemljevide od večine fantov, ki jih poznam. nimam pa smisla za modo, ki ga ima moj brat... Etotigana;) Verjamem pa, da so določene lastnosti skupne več moškim kot ženskam in obratno, samo ne bi tako zelo strogo tega postavljala kot ti.

PS: genetiko se splača dokaj sproti brat, se vse hitro spreminja...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 17:04:19   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

lubija


lubija? user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 17:06:15   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Ljudje imamo z bakterijo E. coli 7%, s črvi 21%, z mišmi 90% in s šimpanzi kar 98% podobnih genov. 


blagor bakteriji E. coli

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 17:08:17   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Glej Frodo.....


Glej Liljana.... Kje so piškotki? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 17:12:18   
Spontan
Očitno ste že blizu rešitve za bučinga partnerja ali moškega.

Spremembo genov potrebuje? Zdaj pa ugotavljate ali mu vbrizgate malo genov bakterije E. coli, ali mišjih genov ali od svinje? user posted image user posted image

(odgovor članu Spontan)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
2.12.2010 20:11:43   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Spontan

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

lubija


lubija? user posted image


Zdiš se mi bolj zmeden kot spontan.

Očitno je ne bereš ravno temeljito, če ti še ni uspelo tega opazit ali pa spretno zatisneš oči vsakič, ko bi se iz zgodbe dalo naslutiti, da je oddana... Kakorkoli, prej ko se sprijazniš, lažje ti bo user posted image



< Sporočilo je popravil Bakfark -- 2.12.2010 20:12:40 >

(odgovor članu Spontan)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
3.12.2010 3:02:41   
ronja
haha, bakfark, kaj si me nasmejal! Po moje se nista razumela: spontan se je verjetno pritoževal nad mojo izbiro besed (ok, priznam, da lubi mogoče ni najbolj posrečena, ampak "izvenzakonski partner" se sliši preveč poslovno, "mož" ni, ker nisva poročena in ker nočeva bit, tudi teh besed ne marava uporabljat, "fant" je malo hecno, ko imaš enkrat otroke, "prijatelj" je premalo, ker s prijatelji (razen izjemomauser posted image ) ne spim, "dragi" se mi sliši, ko da ga zafrkavam, "moj" je zame preveč posesivno, "naš" je čisto butasto in tudi posesivno, "oče mojih otrok" je preveč oddaljeno - ko da jih je enkrat naredil, zdaj naju pa samo to druži, kar spet ni res... več se pa ne spomnim).

Iskreno dvomim, da bi se kdo zatreskal v virtualno mene (torej v 32 letno mamo 2 malih otrok, ki piše čisto predolge poste, ne zna nič povedat na kratko, včasih v nulo zafilozofira in nič ne spi - sound really dream womanuser posted image ).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
3.12.2010 9:00:00   
Spontan
Ja Ronja, najboljš da se ga znebiš, ker ga ne moremo definirat user posted image user posted image

Samo zmedo ti dela.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
3.12.2010 9:00:00   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Očitno je ne bereš ravno temeljito,


Če bi Ronjo bral temeljito, bi rabu dopust vsaj vsak drugi dan. user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: kako spremeniš partnerja v moškega
3.12.2010 9:00:00   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

"oče mojih otrok"


Si predstavljaš, da si nekje v gostilni na kosilu in tvoj LUBI malo zaluta med mizami, potem ga pa pokličeš "oče mojih otrok", tukaj smo, in se ene trije vstanejo ha ha user posted image   Nerodna situacija user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 214
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?