|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali preveč kompliciram?
12.11.2010 15:39:11   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Kako mi gredo na organe mamice,


Ejj ZARA, tale te bi na en organ rad na***** user posted image user posted image user posted image

Ne vem sicer na katerega, ampak pusti se presenetit user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ali preveč kompliciram?
12.11.2010 15:56:14   
ZARA
Prej mu bom kri popila. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Spontan)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ali preveč kompliciram?
12.11.2010 16:01:01   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Kako mi gredo na organe tašče, ki imajo sindrom mladih mamic. Mislim meni ni normalno, da se tašča koplje z mojim otrokom. V morju, ja, v banji pa ... OMG!
Vse ima meje, užaljenost gor ali pa dol.


Kako mi gredo na organe mamice, ki imajo sindrom velikih otrok. Ko je že meja med kopanjem v morju in kopanjem v banji OMB, OMG in OMG gromozanska, kakšen racionalen argument naj se uporabi ob takem stališču - sledite načelu tveganja???

Sprašujem se kdo tukaj presega mejo dobrega okusa, tisti, ki predlaga navidez nedolžno in naivno dejanje z izključno pozitivnim predznakom ali mentalni sklop človeka, ki v zvezi s tem istim dejanjem v svoji psihi skonstruira fantazijo grozljivke.

No, ne filozofirat. Meni je vseeno, če se vi vsi skupaj žokate v banji ali đakuziju. Meni pač ni, da bi se moje dete kopalo z bilokom od starih staršev, OK? In ja, jebe mi se, če misliš da presegam mejo (tvojega) dobrega okusa. ČAVO.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ali preveč kompliciram?
12.11.2010 16:37:51   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

No, ne filozofirat. Meni je vseeno, če se vi vsi skupaj žokate v banji ali đakuziju. Meni pač ni, da bi se moje dete kopalo z bilokom od starih staršev, OK?


Meni je popolnoma jasno, da recimo tebi osebno gre na organ nekdo od starih staršev, ampak če recimo vidiš, da bi otrok prav tako izrazil željo in bi ob tem nemara celo užival, zakaj - ne samo njega, temveč oba - prikrajšat za eno tako, strinjala se boš, definitivno zanimivo, prijetno izkušnjo? Je treba ravno bit bičarka brez nekega konkretnega razloga???

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
In ja, jebe mi se, če misliš da presegam mejo (tvojega) dobrega okusa. ČAVO.


V tem grmu torej tiči zajec, enostavno nisi bila sigurna na kak način to delit s svetom. ČAVO i tebi, pa lep vikend.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 12.11.2010 16:51:58 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ali preveč kompliciram?
13.11.2010 23:06:18   
urssi
Otroku bi pustila kopanje z babico, če bi vedela, da si otrok tega želi. Žal pa v tej situaciji ne bi bila ravno 100%, niti ne bi bila zravenuser posted image , ko bi se babica in mali kopala, da bi se prepričala. Glede tega, da bi babica ugotovila ali celo priznala, da otroku taka bližina ne paše pa skoraj ne verjamem. Sem že večkrat opazila, kako jo je mali odrival stran, ko ga je stiskala in lubčkala, pa zaradi tega ni odnehala in vsakič znova ga stiska mali pa jo odriva. Mislim, da je njena želja po bližini z vnukom tako močna, da se v taki situaciji nikakor ne more ali noče vživeti ali razmišljati o tem kako se počuti on. Mali gre ponavadi rad k babici in se je razveseli. Sem pa opazila, da kadar je dalj časa z njo težje zaspi, nemirno spi in včasih tudi joka pred spanjem. Menim, da je babica preveč vsiljiva, kar sem opazila tudi pri igri.

Res je, da tašča pač ne sodi v moj intimni prostor in menim, da si vnuk in babica lahko gradita enako kvaliteten odnos in spleteta vez tudi zunaj banje. Če pa bo kadarkoli moj otrok izrazil željo po kopanju z babico pa bom njegove želje upoštevala.
ja, starši vzgajamo svoje otroke v skladu s svojimi prepričanji, vrednotami, izkušnjami, znanjem in tudi predsodki in na ta način tudi vplivamo na njihovo življenje, razmišljanje, želje....kakor na njih vpliva tudi okolica. Mislim, da drugače ne gre?

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ali preveč kompliciram?
14.11.2010 2:47:34   
rezka
ja, dobro punce, kaj tako komplicirate? Ali ne znate preceniti, kako se vaš malček počuti v bližini babic in dedkov? Če gre tja z veseljem in ne joka ko odhajate, je malčku verjetno dobro in mu ne bo hudega. Pa saj nimate 150 let starih mam in tašč, ki bi bile čisto za časom. Imajo pač trenutno več časa za svoje vnuke, kot so jih imele za svoje otroke in to skušajo nadoknadit. To ni odkritje tople vode, to je že od nekdaj. Sama sem tudi babica in mi je v največje veselje, da pride vnukinja k meni, še malo pa bo prišla še druga in ves svoj čas posvetim njej, pospravljali in čistili bomo potem, ko bo šla. Pa dajte že enkrat razumet, da vam otroka nihče noče vzet, le posvečajo se mu vsak na svoj način. Pa vedite, da kakor so veseli da pridejo, so tudi veseli da grejo. Pomoč vam pa nudijo po svojih močeh in sposobnostih. Malo bolj razgledane in osveščene babice tako, druge drugače, vse pa imajo isti cilj, ugoditi otroku. Če pa kakšen dan niso skopami pa u nulo spedenani se pa tudi ne bo svet podru, največ velja, da so se počutili dobro in mu je lepo in kar največ velja, da se rad vrača.

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ali preveč kompliciram?
14.11.2010 15:41:11   
ronja
Malo bolj razgledane in osveščene babice tako, druge drugače, vse pa imajo isti cilj, ugoditi otroku.

Rezka, žal ni vedno tako zelo enostavno: ljudje včasih ne vidimo, da otrokom škodimo, kar pa ne pomeni, da tega ne vidijo drugi. Takrat tisti drugi otroke zaščitijo.
Ni šlo za to,d a bi se otrok nujno moral kopat, pač pa za mamine pomisleke o skupnem kopanju z babico, ker pač ni prepričana, da si otrok to želi. Kar zelo dobro razumem. Ker res NI NUJNO, da si otrok to želi in prav tako niti pod razno ni nujno, da ga bo babica upoštevala - kot ga lahko stiska sebi in ljubčka, čeprav otrok tega noče, se lahko tudi skupaj kopata, čeprav otrok tega noče. Sama sem tudi mislila, da babice tako reagirajo,s aj imajo valjda rade vnučke, vendar žal ni vedno tako. Včasih imajo tudi babice kakšne svoje probleme in enostavno ne morejo reagirat drugače kot posesivno, čeprav imajo vnuke rade. Samo ne vidijo, da jim to ne paše. Niso slabe, pa vseeno lahko delajo kdaj slabo.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu rezka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ali preveč kompliciram?
14.11.2010 16:13:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: urssi

.... Mali gre ponavadi rad k babici in se je razveseli. Sem pa opazila, da kadar je dalj časa z njo težje zaspi, nemirno spi in včasih tudi joka pred spanjem. Menim, da je babica preveč vsiljiva, kar sem opazila tudi pri igri.


Lahko bi tudi sklepali, da ni problem v "prevec" babice, temvec v "premalo" mamice, kadar je dlje casa pri babici.
Res je, da tašča pač ne sodi v moj intimni prostor in menim, da si vnuk in babica lahko gradita enako kvaliteten odnos in spleteta vez tudi zunaj banje. Če pa bo kadarkoli moj otrok izrazil željo po kopanju z babico pa bom njegove želje upoštevala.


Lahko kvaliteten odnos zgradijo tudi, ce bi ti bila zraven. Grem stavit, da tvoj otrok ni nikoli izrazil zeljo, da bi sel k babici, se manj , da bi ga tam pustila dlje casa, kaj pa sele cez noc. Pa to ni nobena ovira, mar ne? Ga pustis, sedaj bo pa se prespal tam. Samo ce se ne bosta skupaj kopala:))

ja, starši vzgajamo svoje otroke v skladu s svojimi prepričanji, vrednotami, izkušnjami, znanjem in tudi predsodki in na ta način tudi vplivamo na njihovo življenje, razmišljanje, želje....kakor na njih vpliva tudi okolica. Mislim, da drugače ne gre?


Seveda, da gre. Stars je oseba, ki bi za voljo otroka morala znati in moci premagati sebe, svoje predsodke, stereotipe itn...  redefiniratio vrednote, premisliti o prepricanjih....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ali preveč kompliciram?
14.11.2010 16:18:29   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Rezka, žal ni vedno tako zelo enostavno: ljudje včasih ne vidimo, da otrokom škodimo, kar pa ne pomeni, da tega ne vidijo drugi. Takrat tisti drugi otroke zaščitijo.
Ni šlo za to,d a bi se otrok nujno moral kopat, pač pa za mamine pomisleke o skupnem kopanju z babico, ker pač ni prepričana, da si otrok to želi. Kar zelo dobro razumem.


A se je prepricala, da otrok zeli prespati pri babici ali zgolj domneva oz. se je kar sama odlocila?

Ker res NI NUJNO, da si otrok to želi


Ni nujno, da si otrok sploh zeli prespati pri babici

in prav tako niti pod razno ni nujno, da ga bo babica upoštevala
 

in niti pod razno ni nujno, da ga bop mamica upostevala

Včasih imajo tudi babice kakšne svoje probleme in enostavno ne morejo reagirat drugače kot posesivno, čeprav imajo vnuke rade. Samo ne vidijo, da jim to ne paše. Niso slabe, pa vseeno lahko delajo kdaj slabo.


Včasih imajo tudi mamice kakšne svoje probleme in enostavno ne morejo reagirat drugače kot posesivno, čeprav imajo otroke rade. Samo ne vidijo, da jim to ne paše. Niso slabe, pa vseeno lahko delajo kdaj slabo.

Prav zanimivo je kako je pomembno mnenje oz zelja otroka, ko se "nam" zdi, da gre v naso prid,a pozabimo na govotovo identicno situacijo, ko "mi" ravnamo ne da bi pomislili ali si otrok to zeli ali mu pase.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ali preveč kompliciram?
14.11.2010 18:13:20   
*miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

ČAVO.


user posted image user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ali preveč kompliciram?
14.11.2010 19:43:52   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
. ČAVO i tebi, pa lep vikend.


user posted image user posted image Predlagam da ''ČAVO'' postane uradni RRovski pozdrav user posted image user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ali preveč kompliciram?
14.11.2010 23:12:45   
ronja
A se je prepricala, da otrok zeli prespati pri babici ali zgolj domneva oz. se je kar sama odlocila?

Nimam pojma za njo - za svoji dve ti lahko povem, da tudi še nista izrazili te želje in zato tudi še nista tam prespali. Pa nimam nič proti temu, da prespita pri starih starših - samo zdaj pač še ne vem, a to hočeta ali ne - zvečer je pri njiju drugačen čas in navadno kar rabita naju, zato še nismo silili.
Ni nujno, da si otrok sploh zeli prespati pri babici

Se strinjam.
in niti pod razno ni nujno, da ga bop mamica upostevala

Se tudi strinjam in sem to tudi hotela napisat, pa sem potem prehitro oddala. Samo sebe pač sama kontroliram in upam, da mi tudi drugi povedo, kadar delam narobe. Saj v glavnem se kar zmenimo.user posted image

Včasih imajo tudi mamice kakšne svoje probleme in enostavno ne morejo reagirat drugače kot posesivno, čeprav imajo otroke rade. Samo ne vidijo, da jim to ne paše. Niso slabe, pa vseeno lahko delajo kdaj slabo.

Se strinjam. A sem kje zagovarjala posesivnost mame? A sem kje napisala, da se mi zdi prav silit v otroka, čeprav si starš? NO, da ne bo nesporazuma: ne zdi se mi prav in jima dam prostor, kadar ga rabita/želita, tudi če bi se meni pa glih takrat pasalo crkljat. Sicer je to redko, ker sta pač tako mali, da bi non stop na meni viseli pa kaj skup počeli, ampak kadar se zgodi, se vsekakor ne štulim zraven. Zame in zanjo veljajo ista pravila, samo da imam jaz večje odgovornosti in s tem nekatere večje pravice. Vendar v osnovi so pravila ista: v otroke se pač ne sili, vsaj ne preveč, ker to nima nobenega smisla. Ne glede na to, kdo to počne.

Da pa te ne bo skrbelo: jaz tašči nisem preprečevala crkljanja, previjanja,... karkolipač si je želela... z vnučko, ker sem mislila, da bo itak sama videla, kaj ji paše in kaj ne, ker sem vedela, da jo ima zelo rada. Potem sem bila presenečena, najprej nisem vedela, kako odreagirat, ravno zato, ker nisem vedela, kaj je prav - da "zaščitim" otroka ali da jima pustim, da sami razvijeta svoj odnos. Mi je bilo pa zelo hudo, ko jo je potem Ronja začela odrivat in se ji izogibat, zato ker je bilo njej hudo in je jokala.

Zato pravim, da se ne splača silit. Ne zaradi mame, ampak predvsem zaradi otroka in babice. mama bo eno skupno kopanje verjetno že prenesla, tudi če ne bo glih najbolj srečna. Če bo sicer babica dala mir in se ne vtikavala vanje, ji to ne bo problem.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 6:07:41   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
In ja, jebe mi se, če misliš da presegam mejo (tvojega) dobrega okusa. ČAVO.

V tem grmu torej tiči zajec, enostavno nisi bila sigurna na kak način to delit s svetom. ČAVO i tebi, pa lep vikend.

user posted image user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 8:26:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A se je prepricala, da otrok zeli prespati pri babici ali zgolj domneva oz. se je kar sama odlocila?


Nimam pojma za njo - za svoji dve ti lahko povem, da tudi še nista izrazili te želje in zato tudi še nista tam prespali. Pa nimam nič proti temu, da prespita pri starih starših - samo zdaj pač še ne vem, a to hočeta ali ne - zvečer je pri njiju drugačen čas in navadno kar rabita naju, zato še nismo silili.


Vendar Ronja, ti nisi avtorica incialnega posta, kis e sprasuje ali komplicira... in katere enoletni otrok bo spal pri babici.

Se strinjam. A sem kje zagovarjala posesivnost mame? A sem kje napisala, da se mi zdi prav silit v otroka, čeprav si starš? NO, da ne bo nesporazuma: ne zdi se mi prav in jima dam prostor, kadar ga rabita/želita, tudi če bi se meni pa glih takrat pasalo crkljat. Sicer je to redko, ker sta pač tako mali, da bi non stop na meni viseli pa kaj skup počeli, ampak kadar se zgodi, se vsekakor ne štulim zraven. Zame in zanjo veljajo ista pravila, samo da imam jaz večje odgovornosti in s tem nekatere večje pravice. Vendar v osnovi so pravila ista: v otroke se pač ne sili, vsaj ne preveč, ker to nima nobenega smisla. Ne glede na to, kdo to počne.


Kolikor se spomnim, ne pogovarjamo se o tem kako ti, temvec kako avtorica incialnega posta. Sicer pa -
"sodis" o drugih po sebi, kar je prepogosto napaka.

Da pa te ne bo skrbelo: jaz tašči nisem preprečevala crkljanja, previjanja,... karkolipač si je želela... z vnučko, ker sem mislila, da bo itak sama videla, kaj ji paše in kaj ne, ker sem vedela, da jo ima zelo rada. Potem sem bila presenečena, najprej nisem vedela, kako odreagirat, ravno zato, ker nisem vedela, kaj je prav - da "zaščitim" otroka ali da jima pustim, da sami razvijeta svoj odnos. Mi je bilo pa zelo hudo, ko jo je potem Ronja začela odrivat in se ji izogibat, zato ker je bilo njej hudo in je jokala.


Niti najmanj me ne skrbi user posted image
In vidis kako temeljito ucno uro je dobila tvoja tasca ker je silila v otroka... tako bo dobila vsaka babica manj ali vec, ce otroku ne bo prav.

Zato pravim, da se ne splača silit. Ne zaradi mame, ampak predvsem zaradi otroka in babice. mama bo eno skupno kopanje verjetno že prenesla, tudi če ne bo glih najbolj srečna. Če bo sicer babica dala mir in se ne vtikavala vanje, ji to ne bo problem.


Problem je ocitno res najmanj v otroku. Mama bo prenesla, ce bo babica po PS-u. Za otroka se pa itak zmenimo kaj si zeli user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 8:27:04   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

No, ne filozofirat. Meni je vseeno, če se vi vsi skupaj žokate v banji ali đakuziju. Meni pač ni, da bi se moje dete kopalo z bilokom od starih staršev, OK?


Meni je popolnoma jasno, da recimo tebi osebno gre na organ nekdo od starih staršev, ampak če recimo vidiš, da bi otrok prav tako izrazil željo in bi ob tem nemara celo užival, zakaj - ne samo njega, temveč oba - prikrajšat za eno tako, strinjala se boš, definitivno zanimivo, prijetno izkušnjo? Je treba ravno bit bičarka brez nekega konkretnega razloga???



jaz pa se strinjam z Zaro. dokler moj otrok sam ne reče, da bi se kopal z eno ali drugo babi, se ne bo. potem se naj pa sami zmenijo...
in v intimen odnos med babi in vnukom po moje ne sodi skupno kopanje. ok, vsak ima svoje mnenje, sam men to ni čist normalno... v končni fazi, s svojimi otroci se ni kopala, pa bi se z mojimi???!!!???

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 9:51:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

jaz pa se strinjam z Zaro. dokler moj otrok sam ne reče, da bi se kopal z eno ali drugo babi, se ne bo. potem se naj pa sami zmenijo...
in v intimen odnos med babi in vnukom po moje ne sodi skupno kopanje. ok, vsak ima svoje mnenje, sam men to ni čist normalno... v končni fazi, s svojimi otroci se ni kopala, pa bi se z mojimi???!!!???


V bistvu otrok niti prvič sam ne reče ali kako drugače izrazi želje, da bi se kopal s katerim od staršev skupaj v banji.....pa se vseeno kopa......user posted image

Interesira me pa še nekaj......kaj je v bistu ta intimen odnos med starimi starši in vnukom......sem ga v tej temi že nekajkrat zasledila, pa nimam pojma kaj naj bi po vašem sodilo v ta intimen odnos......

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 10:05:18   
vesna_b
ne vem, povzela sem po predhodnih postih... ja, priznam
pač intima, kolikor OBA želita... tako babi, kot vnuk. mogoče bo kot starejša se lažje zaupala eni od babic, kot meni, mami. tudi prav, saj tudi jaz nisem mami vsega povedala, sam kopala se pa nisem z nobeno od babic, pa sem preživela... user posted image

sicer pa se je naša kot dojenček kopala sama, tudi sedaj se, ker najbolj uživa, ko nameče en kup igrač, in se notri pol ure igra, preden jo začnem umivat. enkrat je zlezla v tuš k mojmu, 2* k meni, in to leto na dopustu, doma ni izrazila take želje. mogoče tudi zaradi tega kupa igrač, ker na morje pa res nismo vsega vozili - tako da je niti z mano ne silim v banjo, če pa vidim, da se slači in da mi odpira kabino - ja super, le pridi... sem itak že prej umita, tako da...
sicer pa - jaz sem njena mama, moj je njen oče - je to le malo drugače. pismo, od samega rojstva dale sva bolj ko ne ob njej...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 10:10:28   
liliana
jaz sem njena mama, moj je njen oče - je to le malo drugače.


Drugače je zate.....dve ali triletnemu otroku, ali pa še manjšemu......pa se verjetno ne zdi dosti drugače, če vidi nago mamico ali pa če vidi nago babico........

< Sporočilo je popravil liliana -- 15.11.2010 10:11:35 >

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 10:43:54   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Prej mu bom kri popila. user posted image


komarka prišvasana user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 10:56:10   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

jaz sem njena mama, moj je njen oče - je to le malo drugače.


Drugače je zate.....dve ali triletnemu otroku, ali pa še manjšemu......pa se verjetno ne zdi dosti drugače, če vidi nago mamico ali pa če vidi nago babico........


ja, sam naša očitno nima želje po tem... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 12:25:37   
ronja
Kolikor se spomnim, ne pogovarjamo se o tem kako ti, temvec kako avtorica incialnega posta. Sicer pa -
"sodis" o drugih po sebi, kar je prepogosto napaka.

Res je, imaš prav. Vendar sta z Bakfarkom delala isto: sodila to babico po vajinih babicah, ki so same ugotovile, kdaj je otroku preveč... Kar tudi ni nujno res.

Niti najmanj me ne skrbi user posted image
In vidis kako temeljito ucno uro je dobila tvoja tasca ker je silila v otroka... tako bo dobila vsaka babica manj ali vec, ce otroku ne bo prav.

hehe, fajn, da te ne skrbi:) Vendar sem se jaz potem spraševala, a je bila ta učna ura, ki je bila za vse naporna, res potrebna... Malo sem začela dvomit v to, ali je prav to, kakor sem ravnala. Zdaj mislim, da ne bi več ravnala čisto enako. Ker je škoda, da se oba - otrok in babica in s tem še mama in oče, matrajo. Ne vidim pravega razloga, da bi se moral otrok dret ko jesihar, zato da bo babica enkrat čez 1 leto ugotovila, da je pa to res too much.

Problem je ocitno res najmanj v otroku. Mama bo prenesla, ce bo babica po PS-u. Za otroka se pa itak zmenimo kaj si zeli

Lej, za otroka pač ne moreš vnaprej vedet, a mu je do tega ali ne. Bo pokazal takrat, ko se bo dogajalo in če te ni zraven, ne veš. In če nisi ziher, da ga bojo upoštevali v dokaj intimnih željah, takrat si pač previden. če si ziher, ti ni treba bit. Razumem pa, da vsiljivim ljudem težje zaupaš.
In ja, meni se zdi ok počakat s takimi stvarmi, dokler pač otrok za vnaprej ne more povedat, ali bi mu to pasalo ali ne.

Oglašam se tu predvsem zato, ker sem sama ubogala vse temu podobne nasvete, da se v to (ta odnos) ne smeš vtikavat, da pusti, da se bo že zrihtalo, babi bo itak sama videla, če otroku ne paše, da se stvari (odnosi, navdušenje, vtikavnje, siljenje) unesejo, itd... in se ni nič zrihtalo in babi ni nič videla, dokler ni bila že štala in na koncu smo vsi jokali. Pa se mi zdi škoda, da bi še kdo ponavljal moje napake.

In se mi zdi, da včasih s pretirano potrpežljivostjo in puščanjem prostih rok naredimo več škode kot pa če smo kdaj sitni in malo kompliciramo... Si pač mislijo svoje, ampak globoko žalosten ni pa noben zato. Če pa je babica globoko žalostna zato, ker se ne sme kopat z 1 letnim vnučkom, se je pa tudi za zamislit...

Drugače je zate.....dve ali triletnemu otroku, ali pa še manjšemu......pa se verjetno ne zdi dosti drugače, če vidi nago mamico ali pa če vidi nago babico...

Videt ne. Kopat se pa ni nujno, da mu je isto. Ne gre za gledanje telesa, ampak za crkljanje v vodi, ko si nag, kar je pač intimno, kakorkoli obračaš. Sama si recimo ne bi želela it skup v banjo s svojim bratom, pa čeprav je čisto ok fant in nimava nekih strašnih problemov z intimo (komot se je en tuširal in si drugi zobe umival zraven, recimo - pa sva se videla naga in nama to ni bil nikoli problem). Ampak bit skup v bani, je pač večji fizični kontakt, večja bližina, bolj intimno. Ne znam razložit, ampak nima veze z izgledom. Koža na kožo je pač nek poseben občutek, to pa ja vsi vesteuser posted image . Je bolj intimno kot če se stisneš oblečen, pa kakorkoli obračamo. Sicer se ne bi tako radi slačili pred dragimiuser posted image . Zbanalizirat kopanje na pogled na telo, se mi zdi malo hecno...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 13:38:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Drugače je zate.....dve ali triletnemu otroku, ali pa še manjšemu......pa se verjetno ne zdi dosti drugače, če vidi nago mamico ali pa če vidi nago babico...


Videt ne. Kopat se pa ni nujno, da mu je isto. Ne gre za gledanje telesa, ampak za crkljanje v vodi, ko si nag, kar je pač intimno, kakorkoli obračaš. Sama si recimo ne bi želela it skup v banjo s svojim bratom, pa čeprav je čisto ok fant in nimava nekih strašnih problemov z intimo (komot se je en tuširal in si drugi zobe umival zraven, recimo - pa sva se videla naga in nama to ni bil nikoli problem). Ampak bit skup v bani, je pač večji fizični kontakt, večja bližina, bolj intimno. Ne znam razložit, ampak nima veze z izgledom. Koža na kožo je pač nek poseben občutek, to pa ja vsi vesteuser posted image . Je bolj intimno kot če se stisneš oblečen, pa kakorkoli obračamo. Sicer se ne bi tako radi slačili pred dragimiuser posted image . Zbanalizirat kopanje na pogled na telo, se mi zdi malo hecno...



Ne, saj v bistvu nisem mislila zbanalizirati.....disertacije pa tudi nisem imela namena delati iz nagega taščinega telesa in sprejemanju nekajletnega otroka le-tega telesa....user posted image

V bistvu je otroku lahko kopanje s taščo skupaj v banji tudi užitek......predvidevam......ker moj otrok, se sicer ni kopal skupaj s taščo v banji, izredno pa uživa, ko se kopa z njo.....tako zelo, da mene podi vstran in me noče v svoji bližini takrat.......in tudi, ko je na počitnicah pri tašči, spi skupaj z njo in tastom v isti postelji....loči jih le tanka pižama.....in se stiskajo eden k drugemu......

Sama se z mojim bratom tudi ne bi kopala v isti banji.......danes bi bil podvig že  to, kako bi se namestila skupaj v banjo zaradi prostorske stiske, ker pač nimamo velike kadi.......ko pa sva bila majhna pa sva se konstantno skupaj kopala.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 13:55:45   
ronja
Sama se z mojim bratom tudi ne bi kopala v isti banji.......danes bi bil podvig že to, kako bi se namestila skupaj v banjo zaradi prostorske stiske, ker pač nimamo velike kadi.......ko pa sva bila majhna pa sva se konstantno skupaj kopala.......

hehe, ko sva bila še otroka, sva se midva tudi, zdaj se pa ne bi. Čeprav sva si kar blizu. To je pač še bolj intimno kot objemanje, recimo.

Jasno, da se vnučki in stari starši stiskajo skup - če vsem paše, je to nekaj najlepšega! Včeraj sta prišla tast in tašča in so se igrali v sobi, medtem, ko sem v kuhinji pekla in je bilo nekaj najlepšega slišat tisti smeh in veselje iz vseh strani! In če bi se tako zabavali v bani, me tudi ne bi nič motilo. Samo če pa ne veš, a bo tako ali ne, pa pač počakaš.
in še vedno mislim da:
Koža na kožo je pač nek poseben občutek, to pa ja vsi vesteuser posted image . Je bolj intimno kot če se stisneš oblečen, pa kakorkoli obračamo.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 14:58:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sama se z mojim bratom tudi ne bi kopala v isti banji.......danes bi bil podvig že to, kako bi se namestila skupaj v banjo zaradi prostorske stiske, ker pač nimamo velike kadi.......ko pa sva bila majhna pa sva se konstantno skupaj kopala.......

hehe, ko sva bila še otroka, sva se midva tudi, zdaj se pa ne bi. Čeprav sva si kar blizu. To je pač še bolj intimno kot objemanje, recimo.

Jasno, da se vnučki in stari starši stiskajo skup - če vsem paše, je to nekaj najlepšega! Včeraj sta prišla tast in tašča in so se igrali v sobi, medtem, ko sem v kuhinji pekla in je bilo nekaj najlepšega slišat tisti smeh in veselje iz vseh strani! In če bi se tako zabavali v bani, me tudi ne bi nič motilo. Samo če pa ne veš, a bo tako ali ne, pa pač počakaš.
in še vedno mislim da:
Koža na kožo je pač nek poseben občutek, to pa ja vsi vesteuser posted image . Je bolj intimno kot če se stisneš oblečen, pa kakorkoli obračamo.



Ko sta se z bratom kot otroka kopala naga pa ni bilo intimno........zdaj, ko sta odrasla pa je intimno....? 

Počakaš na kaj.....? Da ti dveletni otrok pove: "Mami, jaz bi pa se kopal z babico?"
In, ko ste šli na morje na nudistično plažo prvič skupaj s hčerkama....sta ti onidve povedali ali kako drugače jasno nakazali, da si pa onidve želita na nudistično plažo razgaljeno babico gledat, ali pa si otroka kar peljala na plažo, ker si TI ocenila, da jima bo pa to všeč in da je to dobro zanju....?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ali preveč kompliciram?
15.11.2010 15:10:55   
ronja
Ko sta se z bratom kot otroka kopala naga pa ni bilo intimno........zdaj, ko sta odrasla pa je intimno....?
Je bilo intimno, samo takrat sva si bila še bolj intimno blizu. Hočem rečt, da je to dinamika in to, da imaš nekoga rad, še ne pomeni,d a bi ga spustil tako blizu.

Da ti dveletni otrok pove: "Mami, jaz bi pa se kopal z babico?"

Da ga lahko vprašaš: Bi se ti kopal z babi? in ti on odgovori.

V bistvu smo na morju šli na raznorazne plaže (so pa res skoraj vse nudo, pač tak otok - nenudo je samo tista tik ob hišah, kjer se vse greznice not zlivajo, zato ni najbolj priljubljena), potem sva pa spraševala, kam hočeta it, ker je bilo nama večinoma vseeno, njima pa ne. Gledanje nage babi se mi ne zdi sporno, kot sem že ene 100x tu napisala, zato se mi tudi moje ne zdi sporno. Na plaži lahko 1letnik tudi odplazi stran, v bani pa ne more. In na plaži se ne cartaš toliko nag z otrokom, ker je preveč zanimivih stvari okoli in bo otrok non stop letal okoli.

Večinoma smatramo plažo za precej manj intimno. Sicer pa se vprašaj: bi ti bilo ok, da bi se tvoj mož  nag kopal v bani z drugo žensko? Kaj pa če bi bil nag na nudo plaži (če si pač nudistka)? Vidiš, da JE razlika. Kar se mene tiče, so lahko na plaži zraven tudi druge nage punce, lahko imamo tudi skup brisače in se skup kopamo, pa me nič ne moti oz. mi je navadno še všeč, kadar mi paše družba (in sem kar družabno bitjeuser posted image ). Če bi si pa lubi v bano zvlekel eno deklico, pa ne bi bila ravno najbolj srečna, tudi če bi se samo kopala. In ti garantiram, da obratno tudi veljauser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?