|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Črka R
11.11.2010 7:41:41   
barni
Kdaj reče otrok črko R? Približno pri katerih letih?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Črka R
11.11.2010 8:14:59   
NEVA-1
Kakor kateri, moj sin je s pomočjo logopedinje, pri 5,5 letih začel pravilno izgovarjar črko R, hči pa že odkar govori, razločno in lepo izgovarja črko R, tako da ni nekega pravila-se mi zdi...če do petega leta še ne izgovarja R-ja se obrnite na logopedinjo, ker so  ta leta najprimernejša za učenje govora...

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Črka R
11.11.2010 8:44:35   
ribica.
eni nikol ne rečejo. Moja ga verjetno še zdaj ne bi, če ne bi hodile k logopedu. Slabo leto sva rabile, da ji je uspelo. Mislim da gre mlajši po čisto isti poti, enako ga ne reče. Seveda je pa odvisno kako tvoj otrok sedaj govori r. Moja sta ga oba nekako pogoltnila in sta ga hotela delati nekje v grlu, čeprav mi vemo da se r dela s konico jezika. Veliko blebetajte z jezičkom, se oblizujte kot muca in sploh čimbolj aktivirajte konico jezika, naj se steguje v vse smeri, potem bo pa tudi r lažje prišel. Drugače pač s pomočjo logopeda.

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Črka R
11.11.2010 8:45:46   
barni
Ne saj naša že govori R, ravn pred kratkim je začela kar na lepem en dan, samo je to tako izrazito, da se mi zdi, da zdaj samo to R slišim. Pa so mi rekli, da je zelo zgodnja (3).

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Črka R
11.11.2010 8:57:51   
mateyka
naša pri 2-2,5 letih. mislim, da od ronje tamala tudi enkrat takrat..

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Črka R
11.11.2010 9:12:14   
Špacka

IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ne saj naša že govori R, ravn pred kratkim je začela kar na lepem en dan, samo je to tako izrazito, da se mi zdi, da zdaj samo to R slišim. Pa so mi rekli, da je zelo zgodnja (3).


Ne ni zelo zgodnja, se pa razvija po pričakovanjih vseh strokovnjakovuser posted image
Moja je prejšni teden imela pregled pri logopedinji, stara je 5.5 let in še vedno ne govori črke r, tako da mora hodit na vaje....mi je pa logopedinja razložila, da je pričakovana starost od 3-3.5 let, tako da upa, da bosta do šole lahko popravili....


(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Črka R
11.11.2010 10:37:21   
delfinček76
 
Ne ni zelo zgodnja, se pa razvija po pričakovanjih vseh strokovnjakovuser posted image
Moja je prejšni teden imela pregled pri logopedinji, stara je 5.5 let in še vedno ne govori črke r, tako da mora hodit na vaje....mi je pa logopedinja razložila, da je pričakovana starost od 3-3.5 let, tako da upa, da bosta do šole lahko popravili....

 





Naš je tudi star 5,5 let, pa še vedno ne izgovarja črke r. Kakšne vaje pa vama je dala logopedija?
Včeraj mi je njegova osebna zdravnica rekla, da naj en mesec delava vaje doma (da, de, di, do, du in pa ta, te, ti, to, tu) če pa po enem mesecu ne bo bolje, naju bo napotila k logopedinji.

< Sporočilo je popravil delfinček76 -- 11.11.2010 10:39:02 >

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
11.11.2010 12:31:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu delfinček76)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Črka R
11.11.2010 12:39:42   
teja28
naš bo feb star 3 leta in svoje ime, ki se začne na R že dolgo pravilno izgovarja. vsi drugi Rji so pa vse prej kot R user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Črka R
11.11.2010 16:43:03   
NEVA-1
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

glede tega imam tud jz vprasanje: nas prvi je imel mocno prirascen jezik (toliko, da se ni mogel dojiti) in so mu rezali vezico. se zdaj namesto R izgovori J; prav tako namesto L. sestricna logopedinja me je opozorila, da bo zarad prirascenega jezika najverjetneje imel tezave in da bi blo smiselno zaceti z obiski pri logopedu. ampak tudi zdravniki praviloma ne nardijo nic, dokler ni kriza, tko da me zanima, na podlagi cesa ter pri kateri starosti poslje P v SLO otroka k logopedu? da ji malo zatezim...


V Sloveniji pri 5ih letih dobiš napotnico za logopeda, mene so pa že pred tem sistematskim pregledom opozorile vzgojiteljice v vrtcu, da bi bilo smiselno obiskat logopeda, ker ni govoril šumnikov in sičnikov, namesto R-ja pa je rekel L, tako da sva žačela pri že pred 5-im letom in sva hodila eno leto in pol, sedaj ko je v šoli hodi samo občasno, da vidi kako napreduje, ker sedaj je pa samo še vaja, vaja...izgovaorjavo ima OK, samo mu jezik uhaja med zobe in ima tako bolj "mehko" izgovorjavo, tako da delamo še natem... 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Črka R
11.11.2010 16:46:28   
NEVA-1
IZVIRNO SPOROČILO: delfinček76

Naš je tudi star 5,5 let, pa še vedno ne izgovarja črke r. Kakšne vaje pa vama je dala logopedija?
Včeraj mi je njegova osebna zdravnica rekla, da naj en mesec delava vaje doma (da, de, di, do, du in pa ta, te, ti, to, tu) če pa po enem mesecu ne bo bolje, naju bo napotila k logopedinji.


Midva teh vaj nisva nikoli delala, ampak sva preko J-ja in L-ja prišla do R-ja, tako da je najprej govoril j,j,j,j, nato nekaj časa l,l,l,l,l in potem rrrrrrrrrrrrr, upam da razumeš...

(odgovor članu delfinček76)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Črka R
11.11.2010 21:33:17   
Najaa
Tavečja je pri začela izgovarjat R pri 3 letih in dveh mesecih.

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
12.11.2010 9:45:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
13.11.2010 10:50:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
13.11.2010 11:04:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Črka R
13.11.2010 11:05:36   
Felicita
moj R je pršu mal po 6. rojstnem dnevu (brez logopeda); tamala je pa začela mal pred tretjim letom in je vse r-je zadela tam nekje kak mesec po tretjem rojstnem dnevu.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Črka R
13.11.2010 11:58:50   
natalia
Različno, naša je lepo izgovarjala že odkar je začela govorit, eni pa kasneje...

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Črka R
13.11.2010 21:58:25   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: NEVA-1

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

glede tega imam tud jz vprasanje: nas prvi je imel mocno prirascen jezik (toliko, da se ni mogel dojiti) in so mu rezali vezico. se zdaj namesto R izgovori J; prav tako namesto L. sestricna logopedinja me je opozorila, da bo zarad prirascenega jezika najverjetneje imel tezave in da bi blo smiselno zaceti z obiski pri logopedu. ampak tudi zdravniki praviloma ne nardijo nic, dokler ni kriza, tko da me zanima, na podlagi cesa ter pri kateri starosti poslje P v SLO otroka k logopedu? da ji malo zatezim...


V Sloveniji pri 5ih letih dobiš napotnico za logopeda, mene so pa že pred tem sistematskim pregledom opozorile vzgojiteljice v vrtcu, da bi bilo smiselno obiskat logopeda, ker ni govoril šumnikov in sičnikov, namesto R-ja pa je rekel L, tako da sva žačela pri že pred 5-im letom in sva hodila eno leto in pol, sedaj ko je v šoli hodi samo občasno, da vidi kako napreduje, ker sedaj je pa samo še vaja, vaja...izgovaorjavo ima OK, samo mu jezik uhaja med zobe in ima tako bolj "mehko" izgovorjavo, tako da delamo še natem... 


pri na sv Lj smo avtomatsko dobili napotnico pri 3 letih za lgopeda in potem čakajo,dajo vaje,do nekje 5 leta.
mi smo stari 4 leta pa je še jožica namesto rožica.user posted image če pa ga opozorim,pa se trudi in reče kot anglež,ni ne tč ne mš.itak pa prevladuje J.
pa smo v stavkih ornk govorili vse že pr 18 mesecih.

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?