|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gremo v šolo 2011
23.9.2011 15:09:00   
bumerang
Špelin@, zakaj pa bi morala vprašati učiteljico, če želiš domov odnesti DZ in zvezke?
In če misliš, da je prav, da otroku slediš vsak dan in da se z otrokom vsak dan pogovarjaš ob zvezkih o tem, kaj so počeli, to počni brez vsake slabe vesti, ker si na dobri poti.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 726
   RE: Gremo v šolo 2011
23.9.2011 15:34:38   
uškinamama
Ostalega ne bom kometirala, ker očitno na tej temi različna mnenja in izkušnje ter izmenjava le-teh s strani dotičnih niso zaželjeni.



Ne nori user posted image , saj vidiš , da zdaj  končno razumeta da domača naloga ni sladkorna pena.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 727
   RE: Gremo v šolo 2011
23.9.2011 15:52:51   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ostalega ne bom kometirala, ker očitno na tej temi različna mnenja in izkušnje ter izmenjava le-teh s strani dotičnih niso zaželjeni.



Ne nori user posted image , saj vidiš , da zdaj  končno razumeta da domača naloga ni sladkorna pena.




No, no a vaju so tudi v prvi razred sprejeli user posted image ?

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 728
   RE: Gremo v šolo 2011
23.9.2011 16:31:17   
uškinamama
user posted image  Mogoče ne bi bilo slabo , če se vpišeš še ti. Otroci že v prvem razredu obvladajo pomen besede domača naloga user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 729
   RE: Gremo v šolo 2011
23.9.2011 21:38:16   
Leela
ja zadolžitev kaj prinesti in to res ni domača naloga v klasičnem pomenu. Je pa res, da je treba o tej stvari misliti, razmišljati oz. to naresti četudi vzame 5 sekund. S tem se učijo sami razmišljati o svojih odgovornostih in to vodi k dobrim oz. edinim pravim navadam. Ne da starš misli namesto otroka in namesto njega naredi -ne glede na to kako dolgo traja. Za nekatere otroke ni to nič posebnega, drugi pa se morajo to naučiti.

To z lutko miško se mi zdi fajn strategija. Ne to da so jo naredili ampak je pomembno tudi to, da so se sami spomnili da imajo zadolžitev. Učiteljica pa je postavila nek tolerantni čas, da se otroci to naučijo (ne tako kot v case-u črna pika user posted image )

Meni se trenutno zdijo prave DN v stilu pisanja v delovni zvezek še zaenkrat nepotrebne.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 730
   RE: Gremo v šolo 2011
24.9.2011 11:39:34   
Katrin
Lepo vas je brati, spet user posted image

Ste me nasmejale z debato o domačih nalogah user posted image Ja, mnenja so različna in vedno bodo.

No, naša Kaja ima domače naloge že od drugega tedna dalje: barvanje v DZ, barvanje UL, naloge v RJI, naučiti se pesmico in podobno... Ni nam dolgčas user posted image

Sicer smo OK, tako Kaja kot jaz sva se že ujeli v šolski ritem, dnevi so prekratki:))

Lep vikend vsem,
katrin


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 731
   RE: Gremo v šolo 2011
26.9.2011 21:49:21   
*bubi*
No, ko je že takšna debata o nalogah:
moj prvošolček je po dveh tednih vprašal: pa kdaj bomo mi dobili take prave domače naloge?
Jaz: pa saj dobite kaj za dokončat.
On: Eh, mami, to da moram nekaj do konca pobarvat in naredim takoj v podaljšanem bivanju, za mene ni naloga user posted image  

Evo, danes sem drugič opazila, da je imel v DZ nekaj označeno in DN zraven napisano.

Sicer pa so se prejšnji teden morali eno kratko pesmico naučiti - cel teden časa so dobili (od ponedeljka do petka), ampak očitno vsak dan v šoli ful vadili. V sredo sem ga vprašala, kako se bo naučil pesmico, če berila domov ne prinese (jaz je nisem znala). In odgovor? Eh, mami, saj jaz to že znam user posted image  No, mi je povedal, da kakih pet, šest sošolcev pesmice v petek ni znalo. user posted image

Zadolžitve v stilu prinesite to in to, poiščite in izrežite slike, prinesite tematsko obarvane knjigice,... so pa imeli že v vrtcu, zadnje leto vsak teden, pogosto vsak dan. Sem vesela, da je bil že v vrtcu ful skrben in ponosen, da se je spomnil in prinesel.... zato pa verjetno zdaj v šoli to pogreša user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 732
   RE: Gremo v šolo 2011
27.9.2011 13:22:51   
tehnofil
Eto, ta vikend smo imeli prvo domačno nalogo in sicer narisati tri stvari. user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 27.9.2011 13:23:12 >

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 733
   RE: Gremo v šolo 2011
28.9.2011 21:00:50   
tilči
mene pa nekaj zanima v zvezi z bralno značko,če mi lahko katera pomaga:kako zahtevne naj bodo zgodbice ter ali morajo pesmice zapeti ali povedati?
Bom sicer njegovo učiteljico vprašala,kako je s tem,me pa vseeno zanima,kako je drugje po šolah.Ali imate določeno,katere knjige naj bi prebrali,ali je prosta izbira?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 734
   RE: Gremo v šolo 2011
28.9.2011 21:09:21   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: tilči

mene pa nekaj zanima v zvezi z bralno značko,če mi lahko katera pomaga:kako zahtevne naj bodo zgodbice ter ali morajo pesmice zapeti ali povedati?
Bom sicer njegovo učiteljico vprašala,kako je s tem,me pa vseeno zanima,kako je drugje po šolah.Ali imate določeno,katere knjige naj bi prebrali,ali je prosta izbira?



kolk vem so knjige določene....dela pa se isto kot v vrtcu, prebere in z svojimi besedami pripoveduje..prav tako pesmico..

Komaj čakamo bralno znaćkouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 735
   RE: Gremo v šolo 2011
28.9.2011 21:18:35   
Janeja
Pri nas si za bralno značko knjigice otroci lahko izberejo sami. Ni pomembno katero, tudi če je to pravljica, ki jo vsi znajo že na pamet (npr. rdeča kapica ali kaj podobnega). Bistvo je, da otroci naglas pripovedujejo zgodbo pred razredom in se učijo "govorništva", preberemo jim jih tako mi. Glede zahtevnosti je pa nam učiteljica rekla le, da so npr. knjigice o Pikiju že malo prelahke, ostalo pa po lastni presoji.
Lea je za prvo knjigico že poročala Malo radovednico iz zbirke Knjigibube. Zdaj bova pa prebrali verjetno kakšnega Miška Tipa. Pesmica? Verjetno je mišljena kakšna za zdeklamirati, ne za zapeti?!

Nalog tudi pri nas ni veliko. Čez vikend je morala poiskati slike o jeseni in jih prilepiti v zvezek, kaj več pa že ni bilo. Nosijo pa torbice vsak dan domov in notri zvezke, v katere so kaj delali. So kar pridni. Najbolj ji je všeč reševanje DZ za matematiko.

< Sporočilo je popravil Janeja -- 28.9.2011 21:20:40 >

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 736
   RE: Gremo v šolo 2011
28.9.2011 21:49:10   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tilči
mene pa nekaj zanima v zvezi z bralno značko,če mi lahko katera pomaga:kako zahtevne naj bodo zgodbice ter ali morajo pesmice zapeti ali povedati?
Bom sicer njegovo učiteljico vprašala,kako je s tem,me pa vseeno zanima,kako je drugje po šolah.Ali imate določeno,katere knjige naj bi prebrali,ali je prosta izbira?

Nam je učiteljica na sestanku povedala, da si lahko knjigo izbere otrok sam. Obstaja sicer priporočeni seznam, ki pa je bolj za pomoč in usmerjanje, nikakor ni obvezujoč. Res pa mora biti knjiga/zgodba malo daljša od parih stavkov user posted image  Povedati morajo obnovo treh knjig (ob slikah, imajo knjigo pri sebi, ko pripovedujejo) in se na pamet naučiti dve pesmici (ni dovolj ena kitica, minimum je, da ima pesmica vsaj dve kitici).
 
Še nekaj glede domačih nalog: pri nas jih še nekaj tednov ne bo, potem pa počasi začnejo s tem.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 737
   RE: Gremo v šolo 2011
28.9.2011 22:48:34   
Rubin.
Tilči, na spletni strani naše OŠ je seznam 26 knjig od katerih si 3 izberejo za Prežihovo bralno značko. Poglej, če ga imate tudi vi. Knjige pa predstavi na tak način, da v šolo prinese dotično knjigo in ob pomoči le-te oz. slik, pripoveduje pravljico. Pri nas smo jih večina že prebrali, pa ne bo nič škodilo, če jih še enkrat user posted image .  Aja lahko pa si izberejo tudi knjigo izven teh okvirjev.

Saraya - danes sem vaju videla, kako maširata iz šole user posted image .

Lepo da ste se javile, lepo vas je brati user posted image .

Sonček je čudovit, jesenske barve so fantastične, izkoristite lepe dni.


(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 738
   RE: Gremo v šolo 2011
28.9.2011 22:52:58   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.


Saraya - danes sem vaju videla, kako maširata iz šole user posted image .





res? kaj me nisi za rokav pocukala...?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 739
   RE: Gremo v šolo 2011
28.9.2011 22:56:38   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.


Saraya - danes sem vaju videla, kako maširata iz šole user posted image .





res? kaj me nisi za rokav pocukala...?


Bolj težko, sem bila v avtu user posted image .

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 740
   RE: Gremo v šolo 2011
28.9.2011 22:58:18   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.


Saraya - danes sem vaju videla, kako maširata iz šole user posted image .





res? kaj me nisi za rokav pocukala...?


Bolj težko, sem bila v avtu user posted image .



ajauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 741
   RE: Gremo v šolo 2011
29.9.2011 13:33:14   
tilči
Danes sem vprašala učiteljico glede bralne značke in si sami izberejo knjige,ob kateri potem povejo obnovo.Imajo pa 2 zgodbi in 2 pesmici za povedat.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 742
   RE: Gremo v šolo 2011
29.9.2011 21:25:59   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: tilči

mene pa nekaj zanima v zvezi z bralno značko,če mi lahko katera pomaga:kako zahtevne naj bodo zgodbice ter ali morajo pesmice zapeti ali povedati?
Bom sicer njegovo učiteljico vprašala,kako je s tem,me pa vseeno zanima,kako je drugje po šolah.Ali imate določeno,katere knjige naj bi prebrali,ali je prosta izbira?


Naši so dobili priporočen seznam knjigic, izberejo pa lahko karkoli.

Nisem pa prepričana, če mora biti tudi kakšna pesmica.... mislim, da pravljice zadostujejo.


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 743
   RE: Gremo v šolo 2011
30.9.2011 11:06:26   
Špacka
Za bralno značko obstaja en seznem knjig prav za 1,razred, mi smo tak seznem dobili že v vrtcu, sedaj v šoli pa si lahko s tem seznamom pomagamo, oz. izberejo knjigo po svoji izbiri.
Morajo pa prebrati 5 knjig in 2 pesmici, kar veliko glede na to koliko pišete, da imajo vaši otroci. Sicer smo pa tudi pri DN v samem vrhu, imajo jo vsak dan razen petka, vikend imajo prost, da lahko berejo za bralno značkouser posted image user posted image
Je pa bil ta teden bolj športen, en dan so imeli orientacijski pohod, en dan so imeli kros...je bila Špacka malo razočarana, ker ni bila prva, ker prvi so dobili nagrado, ona za šesto mesto pa ni dobila ničuser posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 744
   RE: Gremo v šolo 2011
4.10.2011 13:46:20   
tilči
Po enem mesecu pouka se je že pokazalo,da naš Nejc sedi na ušesih in si je prislužil dopolnilni pouk.Še kakšen tak junak?
Saj se mi je že takoj zdelo,da bo kaj takega,drugače je sposoben,vidim po zvezkih,da mu gre,a posluša pa res ne.In ko njegova trma udari ven,ga ne premakneš več.
Jutri pa začnejo z angleščino.
Kako kaj pa ostali prvošolčki?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 745
   RE: Gremo v šolo 2011
4.10.2011 13:58:23   
Nika v službi
Naši so danes na športnem dnevu na Sv. Jakobu, en ŠD pa so že dali skozi (park Brdo pri KR).

Za bralno značko uporabljamo priporočeni seznam, ki ga dobiš v knjižnici (to prakso smo imeli že v vrtcu), povedati mora 3 pravljice in 3 pesmice.Je pa učiteljica rekla, da lahko tudi kaj izven seznama, se ne držijo tako strogo. Nika bo verjetno jutri povedala pesmico Maček Muri.user posted image

Naša madam je v šoli pridna, prislužila si je že mavrico (kar je pri nas najboljši mogoč znak), vsa navodila in domače naloge nikoli ne pozabi in vse dosledno izpolnjuje, tudi šola ni več taka beda, kot je bila na začetkuuser posted image , tako da smo zelo zadovoljni.

V tem tednu tudi začenjajo z interesnimi dejavnostmi, me zanima, kako ji bo všeč pevski zbor in plesne.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 746
   RE: Gremo v šolo 2011
4.10.2011 21:13:09   
Rubin.
Špacka o pri vas jih pa prav nič ne šparajo user posted image , no sej ne vem če je to dobro ali slabo. Naša je bila na začetku ful navdušena, da se bodo učili in da bodo imeli naloge ipd., potem pa kar malce razočarana, ker tega ni, sedaj pa pravi da se ji zdi prav fajn, da se "nič ne učijo" user posted image .  Te pa bodi pameten user posted image .

Tilči user posted image  Dopolnilni pouk po enem mesecu prvega razreda, prvič slišim. Sicer jaz dopolnilnega pouka ne jemljem kot nekaj slabega, ampak kot pomoč, ampak vseeno, tako hitro? Kaj se bodo pa tam "učili"? Je pa res da so otroci ful različni. Eni so že zelo zreli, ene pa gledam, ko pridem po gdč., kot da bi bili stari 4 leta user posted image .
No jaz upam da mu bo ta dp v veliko pomoč, pri čimerkoli pač.

Nika - ja kaj naj rečem, tvoje dete je sen vsake mame user posted image  in bravo prvošolka Nika, samo tako dalje, čimveč mavric. To želim seveda tudi vsem ostalim.

Pri nas je stanje še vedno v navdušenju. Vsak dan delajo kaj v zvezek ali DZ, še vedno so veliko zunaj. Vpisala je nekaj krožkov. Jo pa moram pohvaliti, da je bila najboljša v košarki in je za nagrado dobila košarkaško žogo in mesec dni brezplačne vadbe. Ampak malce oklevam, ker že hodi k plesnim in k plavanju. Ona bi itak hodila vsak dan nekam, samo meni ni user posted image .

Uživajte še v tem indijanskem poletju, v petek nas bo že zeblo, brrrrrr.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 747
   RE: Gremo v šolo 2011
4.10.2011 21:15:26   
*bubi*
Pri nas so začeli že 3. teden v septembru s krožki, bubi si je izbral likovni krožek in angleščino z gibanjem.
Danes so imeli športni dan, jutri bodo pekli kostanje. Ni jim hudega user posted image

Za dodatni in dopolnilni pouk je učiteljica napovedala, da jih bodo razvrstili v skupine po enem mesecu... no, zdaj bi bil čas za to. Pojma nimam, po moje ne bo nikamor razvrščen, razen če bodo vsem dali to uro zraven.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 748
   RE: Gremo v šolo 2011
4.10.2011 21:19:35   
Rubin.
Bubi, a vam je kaj rekla, čemu bo namenjen dp? Pri nas ni bil nič omenjen. Bom pa šla v novembru na govorilne ure, tko da izvem malce informacij še iz "nasprotne" strani user posted image , pa bom mogoče vprašala glede tega, kako je pri nas.

So pa na prvem rs rekli, da bomo v oktobru vabljeni starši med klopi, da vidimo, kako in kaj delajo, v bistvu bomo kakšno uro ali dve preživeli kot učenci z našimi otroci - komaj čakam user posted image .

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 4.10.2011 21:20:07 >

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 749
   RE: Gremo v šolo 2011
4.10.2011 21:30:36   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tilči
Po enem mesecu pouka se je že pokazalo,da naš Nejc sedi na ušesih in si je prislužil dopolnilni pouk.Še kakšen tak junak?
Saj se mi je že takoj zdelo,da bo kaj takega,drugače je sposoben,vidim po zvezkih,da mu gre,a posluša pa res ne.In ko njegova trma udari ven,ga ne premakneš več.
Jutri pa začnejo z angleščino.
Kako kaj pa ostali prvošolčki?

Pri nas imajo zaenkrat samo dodatni pouk, za dopolnilnega pravi učiteljica, da je še prezgodaj.
S krožki so začeli že drugi teden pouka, letos res kmalu, tako da naša prvošolka, ki hodi k krožku nemščine, že obvlada več jezika od starejše sestre, ki ima letos ta predmet redno user posted image

Pri nas smo dočakali prvo (tini-mini user posted image ) domačo nalogo.
Tudi naši so že imeli dva športna dneva, izkoriščajo tole krasno vreme na polno user posted image


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?