|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gremo v šolo 2011
4.10.2011 21:31:36   
*bubi*
Rubin, kaj si mislila z dp? Dodatni ali dopolnilni pouk?

No, pri nas so na rd zelo poudarjali, kako bodo individualizirali učne načrte, razdelili otroke v skupinice in z vsakim delali od tam, ko že zna... kao gradili naprej. Kaj bo s tem, mi je velika neznanka, konec koncev delam v šolstvu in mi je jasno, da je takšna individualizacija pri 25 otrocih v razredu zelo težka (da ne rečem nemogoča).

Kar pa se dodatnega in dopolnilnega pouka tiče - omenila je, da bodo združili obe paralelki, zato je morda celo možnost, da bodo vse otroke razvrstili k eni od teh dveh oblik in jim nudili dodatno uro.
K dopolnilnemu pouku bodo uvrstili otroke, ki potrebujejo dodatno razlago, delajo stvari počasneje in rabijo še pomoč. Predvsem je rekla, da lahko pri tej uri nekatere stvari razloži še enkrat.

Dodatni pouk pa je namenjen nadgradnji osnovnih ciljev.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 751
   RE: Gremo v šolo 2011
4.10.2011 22:24:15   
Rubin.
Aja sem tako čudno napisala, mislila sem dopolnilni pouk. Sej vem kaj kateri pomeni, ampak se mi zdi za oba še prehitro. No po eni strani je pa fajn, če vidi, da kateri res ne razume oz. ne dojema, da se mu nudi čimprejšnja pomoč ali obratno.
No pri nas ni ne enega ne drugega, vsaj zaenkrat ne.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 752
   RE: Gremo v šolo 2011
5.10.2011 20:17:37   
tilči
Danes sem govorila z učiteljico,zakaj Nejc rabi dopolnilni pouk.Ne posluša,zato slabo sledi razlagi,ko pa mu lepo še 1x razloži,pa ve,zakaj gre.Pa tudi riše še zelo slabo,tako da bova doma vadila,pa ravne črte vleči,ki so osnova kasneje za črke.Zelo slabo se izraža,zato morava veliko brati in da potem sam razlaga pa knjigi.Je rekla,da je še precej otročji.Ko je treba poslušati,je zadnji,a za neumnost je pa prvi zraven.
Jih je pa 5 zaenkrat na dopolnilnem.je rekla,da ni treba,da bo vsak teden na dopolnilnem,pač pa toliko,da dojame

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 753
   RE: Gremo v šolo 2011
5.10.2011 21:29:43   
*bubi*
tilči, otrok bo dozorel. Po eni strani je fino, da se učiteljica takoj zavzame in nekaterim otrokom ponudi dodatno pomoč. Bo verjetno sproti ocenila, katerim bi bilo dobro še kaj ponoviti.

Se spomnim še iz svojih časov na razredni stopnji, da je učiteljica v petek po tretji uri povedala, kateri učenci naj tisti dan ostanejo na dopolnilnem pouku... torej niso bili fiksno določeni.

rubin, ja, saj bomo videli, kako bo s tema dvema dp user posted image  bom jutri na govorilni uri malo povprašala.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 754
   RE: Gremo v šolo 2011
6.10.2011 8:44:16   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*
tilči, otrok bo dozorel. Po eni strani je fino, da se učiteljica takoj zavzame in nekaterim otrokom ponudi dodatno pomoč. Bo verjetno sproti ocenila, katerim bi bilo dobro še kaj ponoviti.


Se strinjam z napisanim. Meni se tudi zdi dobro, da se čimprej opazi in čimprej urgira, če kaj ni vredu in se dela na tem. Ker dlje časa čakaš več se nabere in potem posledično je tudi več dela. Tako kot z vsem v življenju user posted image . Tilči držim pesti, da vama čimprej rata.

Ok, Bubi poročaj user posted image .

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 755
   RE: Gremo v šolo 2011
6.10.2011 18:01:20   
tilči
Saj vem,da mu ne bo škodilo,kvečjemu koristilo,ker vsaj tako posluša in sodeluje,ko mu učiteljica posebej razloži.Sedaj tudi doma pridno vadi,le poslušati mora še začeti,ker je včasih kot en mesečnik,ves zasanjan,nič ne sliši

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 756
   RE: Gremo v šolo 2011
7.10.2011 8:39:17   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Ok, Bubi poročaj user posted image .


bubi nima kaj poročat okoli dpuser posted image user posted image user posted image

včeraj sem ukradla tistih 10 minut, ki so nam dodeljene, spraševala 100/h, do tega pa nisem prišla.
Sem pa vesela, bubi je bil pohvaljen, pravi da je v tem enem mesecu viden napredek - predvsem glede discipline (kar verjetno velja za vse otroke, so se pač morali naučiti nekega vrstnega reda, dvigovanja roke,...) Same učne obveznosti sicer super opravlja, ima koncentracijo, potrpljenje,... Kar pa se razigranosti tiče (v nevodenem času), pa itak že vem user posted image user posted image user posted image  Te stvari so mi bile pomembne, ker bo bubi star 6 let šele v drugi polovici novembra in sem malo cincala, kaj narediti z vpisom. No, zdaj vidim, da smo se prav odločili.

Sem pa vprašala, kako se je odločila glede pisanja oz. učenja črk in pravi, da bodo letos na pomlad začeli. Da bosta otroke sicer še stestirali, ampak opažata, da večina že piše in bosta zato prilagodili učni program.



_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 757
   RE: Gremo v šolo 2011
7.10.2011 8:40:25   
*bubi*
Mimogrede, Rubin - ti veš, katera sem jaz? user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 758
   RE: Gremo v šolo 2011
7.10.2011 13:02:09   
Rubin.
Bubi hvala za raport user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Mimogrede, Rubin - ti veš, katera sem jaz? user posted image



Mimogrede da user posted image .


Kaj se spoznavanja črk tiče, jih bodo naši tudi spoznali že v prvem razredu, smo morali dokupiti zvzek v te namene (ima na eni strani črte, na drugi strani pa je brez črt).

Danes pa tako turobno vreme user posted image , smo se malce razvadili user posted image .

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 759
   RE: Gremo v šolo 2011
7.10.2011 14:49:06   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Kaj se spoznavanja črk tiče, jih bodo naši tudi spoznali že v prvem razredu, smo morali dokupiti zvzek v te namene (ima na eni strani črte, na drugi strani pa je brez črt).


Mi smo bili naprošeni, da tak zvezek dokupimo za namene OPB. Pa vidim, da vadijo risanje kakšnih vzorčkov, na levi pa kaj drugega narišejo.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 760
   RE: Gremo v šolo 2011
11.10.2011 7:32:50   
tilči
Mene pa zanima,katere barvice so resnično dobre,ker naš ima ves čas polomljene konice,ker močno pritiska,tako da ima dnevno za nalogo ošilit barvice?Ali ima kateri od vaših tiste debele barvice? Nejc je rekel,da dva imata v v razredu.Se mi zdi,da jih tudi lažje drži,ker je precej okoren v prstih,pa tudi močnejše mi delujejo.Ima jih za doma,pa se mu še niso zlomile

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 761
   RE: Gremo v šolo 2011
11.10.2011 8:09:21   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: tilči

Mene pa zanima,katere barvice so resnično dobre,ker naš ima ves čas polomljene konice,ker močno pritiska,tako da ima dnevno za nalogo ošilit barvice?Ali ima kateri od vaših tiste debele barvice? Nejc je rekel,da dva imata v v razredu.Se mi zdi,da jih tudi lažje drži,ker je precej okoren v prstih,pa tudi močnejše mi delujejo.Ima jih za doma,pa se mu še niso zlomile


3 leta nazaj smo imeli isti problem z barvicami. Pri nas smo poskusili vse "dražje" variante barvic in tudi cenejše. Jolly se nam niso obnesle, ker so se špice non stop nekaj lomile. Faber so se obnesle samo tiste trikotne. Staedler sploh ne.
Na koncu smo pristali pri BIC Evolution (obvezno Evolution), ki so stale okoli 3€ in smo jih v MB dobili v Leclercu. Z njimi je lepo risal in barval, lahko so se šilile in špice dolgo zdržale.

Debele  barvice je imel, mah ne spomnim se firme, ampak samo za barvanje velikih zade. Ker pri pisanju in ozkih likih te barvice niso dovolj natančne in greš hitro preko roba. No, vsaj pri nas so bili glede tega striktni.

lp

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 762
   RE: Gremo v šolo 2011
11.10.2011 8:43:55   
Nika v službi
Pri nas se super obnesejo Staedtler trikotne ergosoft ali ultragrip ali kaj so že, tiste z belo konico. Nič se ne lomijo (pa tudi ne pritiska ravno nežno), krasno se šilijo in nasploh sem res zadovoljna. Imamo tudi Faberjeve, ki so prav tako zelo dobre, čeprav je prijem pri teh trikotnih Staedtlerjih še boljši.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 763
   RE: Gremo v šolo 2011
11.10.2011 18:05:06   
tilči
Danes je bil Nejc pri dopolnilnem.Učiteljica je rekla,da lepo dela,vendar ga je potrebno ves čas usmerjat ter da moramo doma veliko vadit:spredaj-zadaj,spodaj.zgoraj.Popoldne sva to vadila in mu je čisto vse jasno,tako da ne vemuser posted image
potem da mora vaditi fino motoriko.Tudi to sva delala in se mi zdi,da se mu je stanje močno popravilo,res da je bil kot dojenček precej trd v skepih,tudi v rokah,a je precej boljši.Sva igrala mikado,pobiral je kovančke,dajal žebljičke v tablo brez problema.
Na splošno se mi zdi,da se je njegovo stanje močno popravilo,vsaj doma.Prej ni znal biti pri miru 5 minut,sedaj brez problema 1 uro riše,barva,vleče črte;je pa res,da ga je potrebno usmerjati.
Saj bo ,z veliko vaje in potrpljenja bomo premagali ovireuser posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 764
   RE: Gremo v šolo 2011
12.10.2011 12:33:52   
tilči
Domača naloga:prinesti polža v šolouser posted image Saj mu skoraj nisem verjela,a ko je povedal,da je sošolka prinesla pikapolonico,pa en polža,sem ugotovila,da je celo poslušal
Gremo v lov za njimi po vrtuuser posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 765
   RE: Gremo v šolo 2011
12.10.2011 15:32:30   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tilči
prinesti polža v šolo

Lazarja user posted image

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 766
   RE: Gremo v šolo 2011
19.10.2011 11:26:02   
Star_a
Dan!  malo štrajkate s pisanjemuser posted image  
Mi že cca 2 tedna nismo v šoli,razlog: bolezni,bolezni....user posted image   Kar se tiče dopolnilnega in dodatnega pouka ,je to pri nas že od nekdaj praksa in tako je tudi prav. pri nas jih kar veliko hodi k dopolnilnemu ,skoraj polovica razreda. Tam pristanejo tudi tisti,ki nočejo govorit obnove ipd. Drugče pa pri nas se učijo o neživi in živi naravi,zato je tudi treba kakšno živalco prinestuser posted image

zdaj pa moram štartat ,ker gremo v zdr. dom

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 767
   RE: Gremo v šolo 2011
19.10.2011 21:01:24   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

Drugče pa pri nas se učijo o neživi in živi naravi,zato je tudi treba kakšno živalco prinestuser posted image



user posted image  to bi bilo mojemu bubiju všeč user posted image

ko so oni govorili o domačih ljubljenčkih, je kar učiteljica prinesla svoje želvice user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 768
   RE: Gremo v šolo 2011
21.10.2011 15:03:46   
tilči
Mene pa zanima,če so bili vsi vaši šolarji že cepljeni proti hepatitisu oz. so dobili 3. dozo?Naš je do sedaj dobil 2,sedaj pa ne vem,a 3. dobijo,ko imajo skupaj zdravniški pregled,mislim,da v marcu.Ga je mož takrat peljal,pa ni nič vprašal,zdravnica pa tudi ni nič rekla.Saj drugače ga bodo že poklicali,saj so ga za 2. dozo tudi,pa smo morali prestaviti,ko je preboleval norice.
pa še to:ali je kdo naročen na Lilibi.si? Je to ok za naše šolarje? Nejc mi navira,naj naročim,samo potem mu dnevno 1 ura za računalnikom ne uide.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 769
   RE: Gremo v šolo 2011
21.10.2011 15:42:08   
*bubi*
Jaz pričakujem, da bodo 3. dozo dobili na sistematiki. Jih bomo itak morali starši peljat.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 770
   RE: Gremo v šolo 2011
21.10.2011 18:57:55   
Star_a
Pri nas gredo na cepljenje s šolo user posted image

Mi nismo nikjer naročeni,ker ne dovolimo zaenkrat še računalnika.Smo že poskusili pa je bilo preveč teženja in preveč sedenja za njim

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 771
   RE: Gremo v šolo 2011
28.10.2011 10:34:03   
*bubi*
Pa smo dočakali prve šolske počitnice user posted image user posted image user posted image user posted image Naši so začeli že danes, imajo fraj user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 772
   RE: Gremo v šolo 2011
28.10.2011 10:58:17   
Nika v službi
Mi cepljenja proti hepatitisu b sploh še nismo imeli, sedaj imam datum za 1. dozo 09.11., vendar bom verjetno prestavila, ker bom službeno odsotna, mož pa je tudi ravno v istem terminu zaseden. Pri nas cepljenje proti hepatitisu ne opravljajo hkrati z ošpicami ampak posebej.

Pri nas je danes normalni pouk, s to razliko, da se bodo nekaj slikali po obrazu (neke pajke ali nekaj takega, pač v stilu halloweena). Drugače pa je vse brez posebnosti, bili smo na prvih govorilnih urah in izvedeli, da je naša prvošolka zelo pridna, da uboga in spoštuje avtoriteto, lepo sledi pouku in je sploh prisrčno dekletce.user posted image Edina pripomba je bila, da je malce površna pri barvanju (to pa itak že vemo, ker barvanja res ne mara) in da jo naj tukaj pač spodbujamo, da naredi manj, pa tisto bolj natančno. Pri nas namreč v DZ ocenjujejo pravilnost rešene naloge in obliko, oboje je pomembno in zato naša občasno dobi poleg zvezdice še pikico. Tista pikica pomeni, da je sicer pravilno, a ne najlepše oz. ne najbolj natančno.

Zdaj nas čaka krasen podaljšan vikend doma, 01.11. pa šibamo za 5 dni na dopust na morje. Juhej, se že veselimo.

Lepe krompirjevke tudi vam vsem!


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 773
   RE: Gremo v šolo 2011
28.10.2011 13:00:21   
Paštetka
pa še to:ali je kdo naročen na Lilibi.si? Je to ok za naše šolarje? Nejc mi navira,naj naročim,samo potem mu dnevno 1 ura za računalnikom ne uide.


na Lillibi nismo naročeni. Smo preizkusili tisto brezplačno 3 dnevno aplikacijo, in jima ni bila zanimiva, saj obvladata računalnik že precej, in so jima bile te igrice brezveze.
Imata doma Ipad in ga lahko vzameta kdaj želita.
Meni se v dobi računalniištva ne zdi pametno, da jima ga jemljem vstran. Sestrica je stara 4 leta in ga obvlada v nulo. Tudi tuje jezike se tako učita, saj je vse v angleščini. Po eni strani tako prišparamo na tečaju.
Tudi v učilnici imajo naši računalnik in lahko igrajo igrice.
Sicer sta na začetku kar precej bila na Ipadu, zdaj pa niti ne več. MOgoče pol ure na dan.
Sta pa veliko zunaj. Čim gresta lahko ven na zrak, gresta rajši ven, kot pa noter igrata igrice. 3x na teden pa imata še druge športne aktivnosti.
Meni se zdi to čisto OK.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 774
   RE: Gremo v šolo 2011
14.1.2012 17:31:46   
Katrin
Kako se kaj imajo naši/vaši prvošolčki? user posted image user posted image

Naša pika gre rada v šolouser posted image , so pa pri nas zaštartali na polno s črkami, pisanjem in branjem ter računanjem (delajo skoraj toliko kot jaz v 2.razredu - še po starem UN) user posted image

Imejte se lepo in oglasite se kaj:))

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?