|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gremo v šolo 2011
14.1.2012 21:05:18   
*bubi*
 Ja, zdaj pa se verjetno že kar kažejo razlike med šolami in učiteljicami.

Naši so recimo pisali števila do 5, spoznavali do 10. Računali še nič.

Črk še niso začeli, jih pa učiteljica zdaj individualno testira, da vidi, kje so.

Sicer pa gre bubi rad v šolo, težav nima in upam, da tako tudi ostane. Z bralno značko tudi napreduje, 3 knjigice je že predstavil.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 776
   RE: Gremo v šolo 2011
15.1.2012 21:52:44   
Janeja
A take razlike v učnih programih so med šolami???
Naši poznajo številke od 0 do 5 in z njimi tudi računanje + in -. Tudi račune kot npr.: 5-_=3   Se mi je nejprej zdelo to kar zahtevno računanje za 1.razred, zdaj pa so z veliko vaje otroci to osvojili in Lea sama prosi, da ji piševa račune in vadi.
Tudi črke se že pridno učijo A, E, I, N, M, T, V Z njimi pišejo besede, berejo...
Kar veliko se jim dogaja. Pišejo, rišejo, lepijo in to tako pridno, da smo z januarjem kupili že drugi zvezek, saj je prvi že poln user posted image



(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 777
   RE: Gremo v šolo 2011
15.1.2012 22:17:38   
valči
So razlike ja očitne.V naši OŠ je že razlika,ker ima Lara drugo učiteljico,kot jo je sin imel in več jemljejo,je bolj dosledna,kar me res veseli,ker s sinom so kar težave...jih je "šparala",sedaj pa branje....jao,se kar muči,mu ni in ni-muke.

Lara pa je sicer pozabljiva,pozablja,da ima nalogo,da zvezek v predal,domov prazna torba,drug dan dobi zaspančka,ker je breuz naloge,pol pa jokuser posted image Ampak ji govorin,naj se potrudi in misli na šolo...Pa oblačila tam pozablja.

Glede snovi.Računajne +- do pet,veliko barvajo,črke tudi,ne vem kere,samo jih vse pozna,pa je prej nisem nič učila.Pa pojejo,lepijo,bralna značka ji je zakon,je obnovila že 8 knjigic od 10,šiša brata,ki jih je le 6 od 10.Derugače rada gre,pa rada je na PB.Aja,pa rada piše besede-vstavi manjkajočo črko.To ji je ful všeč.Nariše sonce,dan tri črke,ona pa more 2 ugotovit.Pa rada se pogovarja z mano tako,da ugiba,koliko zlogov imajo besed.To bi neskončno trenirala.

Če pa ji kaj ne gre,kar obupa,reče,da ne zna in ne bo.Pa jo pol čakam,povem sicer,da ni v življenju tako,da ne smemo obupat.Saj bo,glavno,da imajo voljo naši prvošolčki.user posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 778
   RE: Gremo v šolo 2011
17.1.2012 9:25:44   
Katrin
Ja, razlike so sedaj v 1.razredu res velike user posted image

No, mi2 sva doma že drugi dan, ker ima Kaja vročino in je danes že rekla: "Kdaj grem spet v šolo, doma mi je dolgčas!" user posted image Ravnokar sva rešili preverjanje za slovenščino, sedaj bere knjigico user posted image

No, upam, da se kmalu pozdravi:)

Lepo bodite:)

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 779
   RE: Gremo v šolo 2011
17.1.2012 9:44:13   
Nika v službi
Živjo,

pri nas smo pri črki K (gredo po vrsti), številke so spoznali do 10, začenjajo z branjem, ker sta učiteljici presodili, da je razred tega sposoben že letos (sicer v njunem prvotnem planu učenja branja ni bilo). Imeli smo 2 roditeljska sestanka do zdaj in konec januarja sledi prvo "spričevalo".

Naša Nika snov obvladuje brez problema, pisati zna že vse črke in če si besede pravilno izgovori, jih tudi brez napak zapiše. Branje ji še ne gre tekoče, je pa zdaj v neki fazi, ko bi samo brala, tako da pričakujem, da ji bo branje dokaj lepo steklo v bližnji prihodnosti.

Pisanja se učijo preko zlogovanja in ploskanja, na to temo delajo veliko vaj (št. zlogov, dolga - kratka beseda, prva - zadnja črka, ipd.), pri matematiki pospešeno spoznavajo like (trikotnik, kvadrat, valj, kvader, kocka).

Veliko barvajo, lepijo, ustvarjajo, naša je še naprej zelo površna pri barvanju (ker ji to pač že od nekdaj ne leži) in naredi res predvsem in zgolj zato, ker je treba. Na hitro in površno. Tu se bo morala popravit.

Sicer je zelo odgovorna, stvari si zapomni, ne pozablja, v šolo hodi rada, prav tako jo navdušuje udeležba v pevskem zborčku in na plesnih vajah.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 780
   RE: Gremo v šolo 2011
17.1.2012 13:00:01   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Živjo,

pri nas smo pri črki K (gredo po vrsti), številke so spoznali do 10, začenjajo z branjem, ker sta učiteljici presodili, da je razred tega sposoben že letos (sicer v njunem prvotnem planu učenja branja ni bilo).

Naša Nika snov obvladuje brez problema, pisati zna že vse črke in če si besede pravilno izgovori, jih tudi brez napak zapiše. Branje ji še ne gre tekoče, je pa zdaj v neki fazi, ko bi samo brala, tako da pričakujem, da ji bo branje dokaj lepo steklo v bližnji prihodnosti.

Pisanja se učijo preko zlogovanja in ploskanja, na to temo delajo veliko vaj (št. zlogov, dolga - kratka beseda, prva - zadnja črka, ipd.), pri matematiki pospešeno spoznavajo like (trikotnik, kvadrat, valj, kvader, kocka).

Veliko barvajo, lepijo, ustvarjajo, ...

Sicer je zelo odgovorna, stvari si zapomni, ne pozablja, v šolo hodi rada, prav tako jo navdušuje udeležba v pevskem zborčku in na plesnih vajah.



Super user posted image user posted image user posted image

Pri nas je enako, le da se niso odločili za spoznavanja črk po abecedi, ker potem težje pišejo besede user posted image

lp, k

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 781
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 8:59:41   
tehnofil
Naši so pri številki 8. Glede črk  ne vem, je pa maili povedal, da so pisali A-H. Odštevanja pa še ne.

Je zadnjič rekel, da je šola tečna, ker so same naloge. Drugače pa zelo rad hodi v šolo. Sedaj sva doma zaradi bolezni in smo vzeli delovne zvezke, da bomo doma delali pa je naloge naredil takoj za hec, da sem rekel zakaj pa si cel dan v šoli, če za naloge celega tedna narediš v eni uri? user posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 782
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 9:51:31   
Špacka
O, super, eni znajo malo več, eni malo manj, odvisno od učiteljice, kako si razporedijo UN.
Pri nas so s pisanjem črk šele začeli, črk ne jemljejo po vrsti, ampak od lažjih do težjih. Do sedaj so vadili zloge, prve črke oz. zadnje črke v besedi, zdaj dobijo celo besedo in morajo povedati katero črko slišijo...špacka ima pri tem nekaj težav, ker še vedno zelo hitro zamenja sičnike in šumnike, s črko r se še vedno borimo, vadimo in upam da bo.
Matematika je pa zakonuser posted image poznajo števila do 10, seštevajo in odštevajo do pet, oz. kdo želi težjo nalogo dobi račun do 10, poznajo zaporedja, večje, manjše, like...
V prvem tedno leta so pisali prvo kontrolno nalogo, so imeli eno polo nalog, v glavnem imela je samo eno napako in je bila tako ponosna, midva pa še bolj user posted image
Veliko ustvarjajo, čeprav sta se učiteljici potožili, da letos ni toliko časa, ker je snovi kar veliko.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 783
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 10:39:02   
uškinamama
Zapisali so številke do 9 - odštevajo in seštevajo še ne.  Vzeli so črke n,m, i, e, a...in z njimi zapisujejo, recimo mama ima nino....Geometrijska telesa, geometrijske like, zaporedja...
Se kar dogaja. Uš navdušen, po novem hoče biti vsaj uro v podaljšanem bivanju user posted image .

Vprašanje.Kako vaše otroke učijo brat? Da črkujejo  m.i.n.a  (tako sem se jaz učila brat) ali , da vlečejo npr. miinna?


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 784
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 10:41:31   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


Vprašanje.Kako vaše otroke učijo brat? Da črkujejo  m.i.n.a  (tako sem se jaz učila brat) ali , da vlečejo npr. miinna?



Po zlogih. Mi - na. Ploskajo in štejejo zloge. Potem to zapišejo ali preberejo.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 785
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 10:46:49   
uškinamama
Aha, tudi naši so najprej po zlogih, zdaj pa vlečejo (no po pravici tega vlečenja je vedno manj user posted image ). Super.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 786
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 15:31:46   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Vprašanje.Kako vaše otroke učijo brat? Da črkujejo  m.i.n.a  (tako sem se jaz učila brat) ali , da vlečejo npr. miinna?



Dobronameren nasvet user posted image : nikoli ne učite svojih otrok brati po črkah, niti pisati. Pri pisanju naj vlečejo zloge, prav tako pri branju - vlečejo in povezujejo, ne črkovat!!!

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 787
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 15:32:30   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Aha, tudi naši so najprej po zlogih, zdaj pa vlečejo (no po pravici tega vlečenja je vedno manj user posted image ). Super.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 788
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 15:48:44   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Katrin RR

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Vprašanje.Kako vaše otroke učijo brat? Da črkujejo  m.i.n.a  (tako sem se jaz učila brat) ali , da vlečejo npr. miinna?



Dobronameren nasvet user posted image : nikoli ne učite svojih otrok brati po črkah, niti pisati. Pri pisanju naj vlečejo zloge, prav tako pri branju - vlečejo in povezujejo, ne črkovat!!!

lp, k



No hvalabogu ga nismo učili user posted image  brati, sploh.  Nas je pa opozorila pa na govorilnih urah, da zdaj , ko berejo, da morajo  "vlečti" in ne črkovat . Je kar nekaj otrok, ki  "berejo" že od prej in imajo zdaj probleme, ker pač črkujejo.
Meni je bilo to ful čudno (da vlečejo, mala uš bere kot da poje user posted image ), saj sem sama iz generacije , ko smo črkovali. Se prav spomnem kakšne travme sem imela pri branju - ko sem počrkovala zadnjo črko sem pozabila kaj je bila prva user posted image  (+ disleksija). Je pa še kar nekaj šol kjer črkujejo (malo sem potipala po terenu user posted image ).
Sem prav zadovoljna.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 789
   RE: Gremo v šolo 2011
18.1.2012 16:33:13   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
No hvalabogu ga nismo učili brati, sploh.  .... Se prav spomnem kakšne travme sem imela pri branju - ko sem počrkovala zadnjo črko sem pozabila kaj je bila prva user posted image .

Mi imamo ta teden roditeljski sestanek na temo branje kjer bodo predstavile (učiteljica, logopedinja, psihologinja) kako naj pomagamo otrokom brati .

Se pa spomnim da sem tudi jaz imel težave katera je že prva črka preden se prišel do zanje, ne vem pa kdaj se je to nehalo. Verjetno ko so mi črka postale čisto domače.

Drugače pa mali prebere kakšno besedo iz firbca. Je pa lansko leto ko je bil star 5 let in je bila junglemanija, ene dve minute gledal v reklame in "sestavljal" črke v glavi in potem se obrne in reče - oči, tle piše interšpar!.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 18.1.2012 16:35:54 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 790
   RE: Gremo v šolo 2011
20.1.2012 8:53:58   
Leela
Pri nas so pisali številke do 5, tudi seštevanje in odštevanje. Črki so se naučili 2. Imajo pa na tabli obešeno abecedo in se jo je naš že naučil, prav tako vse črke, čeprav je znal enih 6 pred 1. razredom. Se ravno tako učijo zlogovat in tudi že pravilno prebere krajše besede.
Tudi jaz se spomnem, da mi je bilo brat v prvem razredu muka  in mi ni šlo. Zdaj se pa brez velikih težav več naučijo se mi zdi.

< Sporočilo je popravil Leela -- 20.1.2012 8:54:43 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 791
   RE: Gremo v šolo 2011
24.1.2012 9:01:07   
mojca*
sem malo uletela.....user posted image
so tu na temi kake mariborčanke?
zelo bi bila vesela kake ki ima otroka na oš ludvik in tistih z oš tabor I, odločamo se namreč med šolama in so mi mnenja zelo dobrodošla....hvala vam.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 792
   RE: Gremo v šolo 2011
1.2.2012 10:23:53   
Star_a
Pozdravljene.
Mi smo pa naredili eno spremembno in smo otroka prepisali v drugo šolo.Moj je zelo dober v šoli.Se nimam za kaj sekirat,ker črke pozna,št. tudi .Računat tudi zna( seštevanje-odštevanje do 14 ).Tko da vem da nima problem s tem.V šoli uživa,najbolj pa na podaljšanem bivanju,kjer se lahko igrajo user posted image   . Sistamatski ste že vsi imeli? Mi smo ga že prejšnji mesec.

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 793
   RE: Gremo v šolo 2011
3.2.2012 9:43:54   
saska27
mojca*, pred letom dni sem bila v isti dilemi ... Spraševala sem okrog in dobila različne odgovore, potem pa se pač sprijaznila, da je povsod kaj dobrega in kaj slabega. Mislim, da 100% odgovora, kje je boljše, ne moreš dobiti, razen če ima kdo enega otroka na eni in drugega na drugi šoli in lahko primerja. Pa še to ni ziher, saj vsak otrok, vsak starš, vsak učitelj vidi po svoje.
Jaz sem se bolj nagibala k Taboru I (ker se mi je zdela sodobnejša), potem pa smo upoštevali hčerino željo in je zdaj prvošolka na Ludviku. V razredu ima samo enega fanta, ki je z njo hodil v vrtec, drugi so bili vsi novi, pa nima nobenih težav - z vsemi se dobro razume. Njene učiteljice so tudi v redu, ampak ta informacija ti ne bo nič pomagala, ker bo tvoj sin imel druge. Glede dela v šoli so nam na roditeljskem sestanku povedali, da naj nas ne moti, če se na drugi šoli že učijo črke ali že računajo ... vsaka dela po svoje, prilagojeno učencem, na koncu pa bodo vsi prišli do istih ciljev.
Verjetno ti s tem odgovorom nisem nič pomagala. Predlagam, da upoštevaš bližino šole, pot do tja (meni sicer to ni nič pomagalo, ker je do obeh zelo nevarna pot), kam si sam želi (prijatelji ...).   

P. S.: Morda ti bom lahko odgovorila čez dve leti - sin, ki gre v šolo naslednje leto, je namreč zdaj prepričan, da gre na Tabor, ker bodo tam njegovi prijatelji iz vrtca. user posted image

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 794
   RE: Gremo v šolo 2011
3.2.2012 9:51:37   
mojamura
ja sem bila s sinom na sistematskem v sredo....v roku leta pa pol je mel kar 3 sistematske
novembra 2010 zato ker je bil 5 star, pol aprila 2011 za šolo in še zdaj en pregled hehe


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 795
   RE: Gremo v šolo 2011
17.2.2012 10:26:02   
corfu
Pozdravljene

Po dolgem času se malo javljam...

Naš fant v šoli uživa, pospešeno delajo na branju, pri matematiki so se naučili števila do 10 ter seštevanje in odštevanje. Zelo veliko poudarka imajo na besedah, zlogih, vstaljanju manjkajočih besed, nasprotja. Bralno značko in domače branje je že opravil in je čist ponosen user posted image user posted image .
Naučili so se abesedo, dneve v tednu, mesece, morajo znati povedati svoj naslov in rostni datum. Najmanj težav našemu dela matematika, kjer res raztura in največkrta dobi dodatne naloge, ki so težje oz. niso samo do števila 10. Vadit mora grafomotoriko in biti malo bolj natančen pri barvanju. No, pa na govornilnih prejšnji teden je bil pohvaljen kao lepo zna sam tvorit stavke in pisat povedi.

Zdaj se pa že veseli počitnic, namreč s ponedeljkom prične s smučarskim tečajem.

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 796
   [Brisano sporočilo]
12.4.2012 19:16:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu corfu)
  Neposredna povezava do sporočila: 797
   RE: Gremo v šolo 2011
18.4.2012 18:48:59   
Katrin
user posted image user posted image user posted image

Naša sončica je prejšnji mesec prinesla domov preverjanje matematiko in so bili računi tudi s petimi in več števili user posted image

5+2+1-3+1-2= in podobno....

Še dobro, da se ne izgubijo vmes user posted image

lp, k

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 798
   RE: Gremo v šolo 2011
19.4.2012 18:13:41   
corfu
Tudi pri nas že nekaj časa računajo z več števili, tako kot je dala Karin primer.

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 799
   [Brisano sporočilo]
10.5.2012 19:20:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu corfu)
  Neposredna povezava do sporočila: 800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Punkcija - IVF
Vitaebella

Koliko časa je trajala punkcija v IVF postopku?

5 min (11%)

10 min (4%)

10-15 min (4%)

15-30 min (2%)

Zdelo se je, da je ne bo nikoli konec (3%)

Nisem bila v postopku umetne oploditve (75%)


Število vseh glasov: 328

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!