|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 32 [33] 34   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gremo v šolo 2011
22.5.2012 10:26:23   
dps1
številke do 20 (računanje plus, minus, tudi na več številk), geometrijski liki,

abeceda po učbeniku Lili in Bine (http://www.modrijanovaknjigarna.si/slv/Ucbeniki/Ucbeniki/Osnovna-sola/1.-razred/Lili-in-Bine2); učbenik je za prvi in drugi razred 



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 801
   RE: Gremo v šolo 2011
22.5.2012 11:00:05   
Nika v službi
Ja, tudi pri nas seštevajo in odštevajo z več števili, do 20 zaenkrat. Zdaj so imeli itak 2 tedna plavalni tečaj (financira MOL) in je vsa ponosna prinesla domov Zlatega morskega konjička. Itak je že na začetku rekla, da je to "izi bizi", saj plavanje pač obvlada (hodila na plavalni tečaj, plava od 4. leta dalje). Pa je bilo ta teden potem težko začeti s poukom, so se med plavanjem povsem razpustili...

Čaka nas še mesec pouka, potem pa počitnice. Pri nas imajo še nekaj izletov (ZOO, Kamnik...), sistematski sledi v začetku junija, z roditeljskimi smo zaključili.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 802
   RE: Gremo v šolo 2011
3.7.2012 20:40:28   
Rubin.
Pozdravljene "moje" prvošolke, čez dva meseca že drugošolke user posted image . Kako so vaši malčki pregurali prvi razred? So/ste zadovoljni? Je prvi razred izpolnil vaša pričakovanja? No zdaj sigurno uživajo zaslužene počitnice.
Jaz in moja Mala miss sva super zadovoljne, tako z usvojenim znanjem, kot z navadami, odgovornostjo, v bistvu z celim paketom šole user posted image .
Malce je bila žalostna, ker se šola končala, že drugi dan je pogrešala učiteljici, sošolke in šolo na sploh, ampak hb za Lent festival in 14 dnevne aktivnosti user posted image .

Skratka navdušenje je trajalo celo leto, rezultati so temu primerni in če bo v drugem razredu tako, se nimam kaj pritoževati user posted image .

Evo en kratek report od mene, če je še katera "tukaj" bi z veseljem prebrala tudi njenega.

Imejte se lepo, uživajte počitnice in se "vidimo" 3. septembra!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 803
   RE: Gremo v šolo 2011
4.7.2012 8:20:37   
dps1
hja, pa smo zaključili prvošolčke. mi zadovoljni. če mene vprašaš, veliko zahtevajo od njih za prvi razred. sicer pa, očitno mali to vse obvladajo, ker je vse "izi".

naši se morajo zglasiti v šoli zadnji teden avgusta, da pripravijo programček za prvošolčke za prvi šolski dan. to mi je všeč, ker so tako tudi nam lani pripravili.

lepe počitnice vsem.user posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 804
   RE: Gremo v šolo 2011
4.7.2012 9:42:15   
*bubi*

Tudi bubi je uspešno končal prvi razred. Jaz sem zadovoljna, on je zadovoljen, tako da komaj čaka, da bo drugošolček.
Ja, se mi zdi, da so kar veliko stvari delali in se učili, vendarle to ni enakovredno naši mali šoli.

Črk jim ni uspelo vseh spoznati, bodo nadaljevali septembra, pa še vseeno je to več, kot so delale prejšnje generacije.

No, tako zelo samostojen in odgovoren ni, kot piše Rubin za svojo princesko. Ga je le treba na kaj spomniti, mu pomagati skupaj poiskati barvice,... fantek pač user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

ampak hb za Lent festival in 14 dnevne aktivnosti user posted image .



user posted image user posted image to pa res... ko bi bilo celo poletje tako user posted image


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 805
   RE: Gremo v šolo 2011
5.7.2012 7:25:55   
Nika v službi
Tudi pri nas sami pozitivni odzivi. Naša Nika je navdušena nad šolo in bi tja hodila še med počitnicami. Edino, česar se je veselila, je kasnejše odhajanje spat - to je res dobra stran počitnic, pravi.user posted image

Pri nas so se naučili seštevanje in odštevanje do 20, branje in pisanje velikih tiskanih črk, Nika je uspešno opravila bralno značko, osvojila Zlatega plavalnega delfinčka in bila posebej pohvaljena za vzorno delo in pomoč sošolcem in sošolkam.

Za 2. razred že imamo prav vse potrebščine vključno z novo torbo (letos si je zaželela torbo na koleščkih), na koncu avgusta kupimo še copate in smo pripravljeni za nove izzive.

Lepo poletje vsem!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 806
   RE: Gremo v šolo 2011
27.8.2012 22:35:36   
tilči
še malo pa gremo v 2.razreduser posted image
Kdaj začnejo pouk? Pri nas se ob 8.30 zberejo na igrišču,če bo lepo vreme,drugače pa v jedilnici.Nič pa ne piše,kaj morajo imeti s sabo.Ali morajo vaši drugošolčki prinesti že torbo s sabo,a je dovolj beležka in copati? Tudi ne piše na spletni strani,koliko časa imajo pouk?user posted image Verjetno že v štartu 4 ure.Sem pa izvedela,da bo imel zelo strogo učiteljico.Upam,da v tej smeri,da ga bo pripravila do tega,da jo bo poslušal in se že v šoli naučil,drugače bova spet vsako popoldne visela za mizo

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 807
   RE: Gremo v šolo 2011
29.8.2012 22:26:57   
*bubi*
Tudi mi smo že v nizkem štartu za 2. razred.

KAr se tiče tvojih vprašanj, pa ima vsaka šola drugače organiziran prvi dan. Jaz sem danes končno našla informacije na spletni strani šole.

Naši recimo morajo imeti torbice, da bodo lahko domov odnesli učbenike iz sklada (letos jih itak še ni veliko), pa beležko in peresnico. Imajo kar konkreten program, če traja od 8-12.30 user posted image  Je pa že prvi dan organizirano podaljšano bivanje.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 808
   RE: Gremo v šolo 2011
31.8.2012 10:56:10   
tilči
tudi pri nas so sedaj napisali,kaj rabijo-beležko,pisalo,copate ter torbo za učbenike
Pri nas začnejo ob 8.30 pa do 11.30.Varstva prvi dan še ni

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 809
   RE: Gremo v šolo 2011
3.9.2012 13:33:14   
Nika v službi
Začeli smo 8:30 v jedilnici, nagovor ravnateljice, predstavitev učiteljic, kratek klepet in razdelitev po razredih. Na spletni strani šole smo že od sredine avgusta imeli obvestilo o poteku 1. šolskega dne za vse razrede, pa urnike (naši imajo prvi dve uri razredni uri, potem pa glasbeno vzgojo in matematiko) in jedilnike. So se res lepo in pravočasno pripravili, vse poteka in deluje kot vsak obilčajni dan, vključno z jutranjim varstvom in OPB. Našo drugošolko sta pobrala babi in dedi danes izjemoma pred kosilom oz. po zadnji šolski uri (ob 11:50).

V šolo smo prišli s polnimi torbami, saj so danes že vse potrebščine spravili v svoje predalčke. Med tednom, tako kot je to bilo do sedaj, domov ne nosijo ničesar razen torbe, beležke in peresnice.

Naj bo začetek prijeten za vse!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 810
   RE: Gremo v šolo 2011
3.9.2012 16:41:26   
Rubin.
Drage drugošolke in drugošolci, vsem želim lep in uspešen začetek šolskega leta in prav takšno nadaljevanje.
Da bi radi v šolo hodili in se seveda tudi kaj naučili :).
 
user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 811
   RE: Gremo v šolo 2011
3.9.2012 16:50:54   
Rubin.
Pri nas so začeli ob 8.20 in tako bo vsak dan, imeli so dve uri, potem pa voila. Naši Mali miss je bilo seveda prekratko user posted image . Sicer pa podobno kot pri Niki, kaj se ureditve tiče. Skratka začelo se je super, tako kot lani in upam da bo tudi trajalo, tako kot lani.


Nika, kakšne predstavitve učiteljic? A to misliš za OPB?

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 812
   RE: Gremo v šolo 2011
3.9.2012 20:13:26   
Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Nika, kakšne predstavitve učiteljic? A to misliš za OPB?



Ja, vseh učiteljic - razredničarke in popoldanske učiteljice ter tistih iz OPB-ja. Pri nas se učiteljice vsako leto menjajo.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 813
   RE: Gremo v šolo 2011
4.9.2012 9:01:03   
*alja*
Koliko je pa otrok v vaših razredih??

Pri nas jih je samo 12 in se mi kar "smilijo" saj nimajo neke družbe nima "izbire" pri prijateljicah. Nimam pojma zakaj mi je to tako grozno.

Drugače se je pa pouk začel kar vredu.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 814
   RE: Gremo v šolo 2011
4.9.2012 9:28:11   
Nika v službi
Pri nas je število otrok enako kot v 1. razredu (24 otrok), saj je razred ostal nespremenjen.

Alja, nisem vedela, da je potrebno imeti veliko "izbiro" pri prijatejih. Meni bi bilo zelo všeč, če bi bilo otrok manj, ker se učitelji lahko vsakemu bolj posvetijo, delo je nedvomno prijetnejše z manjšo skupino kot z veliko. Zdaj, ko se razredi združujejo zaradi normativov, je pravi luksus, če je otrok zgolj 12!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 815
   RE: Gremo v šolo 2011
4.9.2012 10:05:44   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Koliko je pa otrok v vaših razredih??

Pri nas jih je samo 12 in se mi kar "smilijo" saj nimajo neke družbe nima "izbire" pri prijateljicah. Nimam pojma zakaj mi je to tako grozno.

Drugače se je pa pouk začel kar vredu.


? pri nas jih je 10 in so samo 3 dekleta. Še nikoli se ni pritoževala. Ji je vsaj jasno, da je treba odnose negovat. Ker ima na razpolago samo 2 sošolki, jima ne bo nagajala in se z njima kregala, ker bo potem brez družbe.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 816
   RE: Gremo v šolo 2011
4.9.2012 10:15:17   
Nika v službi
Kakšne strašanske razlike so v številu otrok po razredih! A pa je pri vas, ki imate 10, 12 otrok, še kakšen 2. razred ali je to edini?

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 817
   RE: Gremo v šolo 2011
4.9.2012 10:27:02   
nyna84
Pri nas imamo podružnično šolo, zato je otrok vedno malo. 1. in 2. razred sta skupaj, 3. razred je posebej (v tem je moja gospodična) in 4. in 5. razred sta tudi skupaj.
Letos jih je v 2. razredu 9, v prvem pa mislim da 8. Tako da jih je vseh skupaj 17.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 818
   RE: Gremo v šolo 2011
4.9.2012 10:36:22   
*alja*
Ne ni drugega razreda to je edini, je manjša občina. Saj smo glih za glih ujeli posebej razred da niso drugega in tretjega združili, letos pa se ena izpiše pridemo iz 13 na 12 tak da ne vem kaj bo pol drugo leto.

Pa saj sem napisala da ne vem kaj mi je zakaj tako razmišljam, ampak 1-vih je 22 in je prav lušno jih videt kako se zabavajo igrajo v tem razredu pa tega ni tok vidnega.

Torbe pa nosijo že vsak dan domov, tam pustijo samo pripomočke za likovni pouk. Včeraj so imeli tudi že nalogo napisati ali narisati kaj so počeli med počitnicami.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 819
   RE: Gremo v šolo 2011
7.9.2012 14:01:04   
dps1
tudi naših je 12 (3 punce). ampak ko smo zvedeli, kaj vse se bodo učili v tem letu- halo?? bodo naredili znanstvenike do 9. razreda??male tiskane črke, pisane črke, številke do 100, plus-minus do sto, ulomke, poznavanje celotnega koledarja, notranje organe čl.telesa.. in ne vem kaj še vse.. meni se zdi, da ful preveč za 2. razred. kaj pa ve pravite?

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 820
   RE: Gremo v šolo 2011
7.9.2012 14:29:38   
Nika v službi
Ulomki v 2. razredu?! To mi nenazadnje najbolj ven skače iz vsega. No, tudi ostalo, ampak tale je huda. Prijateljček od naše ta male je zdaj v 3. razredu in sigurno ni še jemal ulomkov, pa tudi pisanih še ne zna, bere pa male tiskane, tako kot naša.

Mi imamo RS v sredo, me zanima, kakšen učni načrt bodo nam predstavili....

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 7.9.2012 14:31:07 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 821
   RE: Gremo v šolo 2011
7.9.2012 19:50:17   
*bubi*
Bubi je dobil novo sošolko in jih je zdaj 26. Kar veliko. Sicer pa je navdušen in pravi, da je v drugem razredu lažje kot v prvem. user posted image po moje ne ve, kaj ga še čaka user posted image
V šolo nosijo vsak dan potrebščine po urniku, pove jim recimo ali rabijo za SLJ jezik ali književnost. Mi je pa padlo v oči 7 ur SLJ na teden!
Učiteljica je ista kot lani, za opb je druga, vendar jo poznajo že od lani.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 822
   RE: Gremo v šolo 2011
7.9.2012 20:49:10   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi


IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Nika, kakšne predstavitve učiteljic? A to misliš za OPB?



Ja, vseh učiteljic - razredničarke in popoldanske učiteljice ter tistih iz OPB-ja. Pri nas se učiteljice vsako leto menjajo.


Zanimivo. Pri naših je prva tri leta ista učiteljica, za OPB pa druga. Ampak je tudi zelo fajna, jo poznam še iz "mojih" časov :).

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pri nas je število otrok enako kot v 1. razredu (24 otrok), saj je razred ostal nespremenjen.

Alja, nisem vedela, da je potrebno imeti veliko "izbiro" pri prijatejih. Meni bi bilo zelo všeč, če bi bilo otrok manj, ker se učitelji lahko vsakemu bolj posvetijo, delo je nedvomno prijetnejše z manjšo skupino kot z veliko. Zdaj, ko se razredi združujejo zaradi normativov, je pravi luksus, če je otrok zgolj 12!


Podpis pod Niko, s to razliko da jih je ostalo 25. In bi tudi bila zeloooo vesela, če bi jih bilo manj, kljub temu, da jih zelo hvalijo, da so delaven razred, homogen ipd. Ampak učiteljica se vseeno lažje posveti manj otrokom, kot takemu številu. In ja če jih je samo 12 je to praktično "nadstandard".

Dps1, ulomki user posted image . Mi imamo RS v torek, tako da bom več izvedela takrat. Sva z Malo miss preleteli dz in knjige, pa me ni nič podobnega zbodlo v oči. Res pa nisem gledala stran za stranjo, ampak bom sigurno jutri, ker me res zanima. Koliko sem videla, je računanje do 100, merske enote, denar, tako na hitro. Je pa omenila, da bodo vzeli male tiskane črke in pisane. Velike tiskane so že lani. V šoli so dobili berilo in knjigo za SPO. Ur imajo 21, v ponedeljek 5 ostale dneve 4.
Bubi - sem sedaj šla gledati koliko imajo česa in imajo enako kot vaši 7 ur slj, 4 ure mat, 3 ure spo, 3 špv, 2 uri gv in 2 uri lv. Jah očitno so mnenja, da ne znajo slovensko user posted image , hecam se, da se ne bo kdo na to obesil. Sicer pa torbo nosijo vsak dan domov, v njej pa imajo po urniku. Kar mi odgovarja, da lahko sproti pregledujeva.
Sicer pa je šele začetek, navdušenje nepopisno, še bolj pa da so z sošolci spet skupaj.
Imajo že tudi naloge. Bi rekla, da se je začela kar prava šola. Drugo leto bo pa še bolj zanimivo, ko bodo ocene user posted image .

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 7.9.2012 20:52:38 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 823
   RE: Gremo v šolo 2011
7.9.2012 21:28:44   
Katrin
Pozdrav še z moje strani user posted image

Tudi naša gospodična je šla z veseljem ponovno v šolo. Imajo isto razredničarko, v OPB pa je letos druga učiteljica. No, naši so štartali na polno, domača naloga vsak danuser posted image

Včeraj ni šla v šolo, ker sva imeli pregled, pa je doma potem delala še 3 ure šolsko delo in DN. Ampak je pridna in rada dela stvari za šolo.

Kar se ulomkov tiče - brez panike, dekleta - nič takega ni v drugem razredu user posted image

Bodite dobro in izkoristite topel vikend,
katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 824
   RE: Gremo v šolo 2011
7.9.2012 21:51:55   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Ur imajo 21,
Bubi - sem sedaj šla gledati koliko imajo česa in imajo enako kot vaši 7 ur slj, 4 ure mat, 3 ure spo, 3 špv, 2 uri gv in 2 uri lv.


Ja, točno tako je.... pa ne vem, zakaj imam jaz nekje v daljnem spominu, da smo mi imeli vsak dan 4 ure, ob petkih pa samo 3 user posted image Ravno 2 uri SLJ viška hodita


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  30 31 32 [33] 34   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 32 [33] 34   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?