|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gremo v šolo 2011
19.1.2011 12:52:15   
Rubin.
Sicer pa smo iz Maribora user posted image .

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Gremo v šolo 2011
19.1.2011 22:15:44   
Janeja
Sem kar malo žalostna, ko berem kakšna vse srečanja imate v šolah, pa kam vse grejo vaši vrtičkarji že zdaj. Pri nas ni nič temu podobnega user posted image .
Pa da ne bom preveč kritična... Saj drugače sem zadovoljna z vrtcem in šolo, samo delajo pa res samo tisto najnujnejše. Taki izleti so pa po moje bolj "dobra volja" vzgojiteljic, a ne?

Bo pa naša Lea sigurno najmanjša in najlažja prvošolka. Že zdaj je v vrtcu za glavo manjša od ostalih. Pa važno, da je drugače zdrava, tale višina in teža je še najmanjši problem...

Uredi (umije, obleče,...) se pa že vse sama in je najbolj vesela, kadar gre lahko prespat k babici, da se lahko "važi" s tem, kaj vse že zna user posted image .

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Gremo v šolo 2011
19.1.2011 22:19:44   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: aleži

user posted image  uff, prej sem toliko napisala, da me je spet vrglo venuser posted image



Tale problem se da rešit!
Če ti ne objavi, kar si napisala in ti izpiše eno stran bla, bla, pritisneš desni miškin gumb in klikneš na "nazaj". Te vrne na tvoj napisan post, ki ga potem samo označiš, kopiraš in prilepiš v nov okenček za odgovor.

Upam, da nisem preveč zakomplicirala odgovora. Stvar deluje... preizkušeno ravno na prejšnjem odgovoru.

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Gremo v šolo 2011
20.1.2011 7:08:27   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

IZVIRNO SPOROČILO: aleži

user posted image  uff, prej sem toliko napisala, da me je spet vrglo venuser posted image



Tale problem se da rešit!
Če ti ne objavi, kar si napisala in ti izpiše eno stran bla, bla, pritisneš desni miškin gumb in klikneš na "nazaj". Te vrne na tvoj napisan post, ki ga potem samo označiš, kopiraš in prilepiš v nov okenček za odgovor.

Upam, da nisem preveč zakomplicirala odgovora. Stvar deluje... preizkušeno ravno na prejšnjem odgovoru.



Janeja, ne deluje vedno oz. odvisno od brskalnika. Lahko dobiš tudi prazen post, ko se vrneš. Torej, najbolj sigurna je uporaba copy pred objavo ter paste, ko ne gre.user posted image

Sicer pa je pri nas tako, da dodatne aktivnosti podpira tudi MOL (nekatere tudi sofinancira), odločitev pa je v rokah vodstva vrtca, torej ravnateljice in ne vzgojiteljic. Vsaj pri nas je tako. Ima ravnateljica vso komando, vzgojiteljice ne morejo nikamor iz ožjega okoliša vrtca, ne da bi bilo to prej odobreno s strani ravnateljice.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 20.1.2011 7:09:34 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Gremo v šolo 2011
20.1.2011 8:29:22   
juhica
Za seznam Andrej, 29.3. 2005, šole pa raje ne izdamuser posted image , sem še mal nova na internetuuser posted image .
Naš je damo dvakrat do zdej prespal drugje, pri svoji teti, pa pri prijateljici (kjer sta se baje pol noči režala, preden sta zaspala). Nekak nisem navdušena nad drugimi variantami, ki so organizirane v sklopu vrtca, se mi zdi še premajhen...

Naš je precej majhne rasti, 111 cm, pa ene 18 kg mu je uspel pridobitiuser posted image  - zdej pa tko, moja družina je mini, moževa pa kontrauser posted image

Pri nas vse mrtvo, glede vpisa in vsega, nč ne dogaja, sem šla gledat na stran šole, me pa skrbi kam dobiš obvestilo, na stalni naslov ali začasni, če katera slučajno ve?

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Gremo v šolo 2011
20.1.2011 8:51:44   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: juhica

Pri nas vse mrtvo, glede vpisa in vsega, nč ne dogaja, sem šla gledat na stran šole, me pa skrbi kam dobiš obvestilo, na stalni naslov ali začasni, če katera slučajno ve?



Nekako po logiki bi rekla, da na naslov stalnega prebivališča, mogoče pa se motim...

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Gremo v šolo 2011
20.1.2011 10:53:04   
tiat
Živijo.

Pa se javlja še ena. Mi smo iz Celja. Tia je rojena 11.9.2005
in bo tudi letos prvošolka.

Drugače pa obvlada črke ( velike tiskane), brati še ne zna, piše
po nareku, sešteva do 10 in to je to.

Glede vpisa so pa dane objavili v vrtcu na oglasni deski, da bodo vpisi potekali
med 3.-9. februarjem.



_____________________________

TO JE TO

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Gremo v šolo 2011
20.1.2011 22:19:12   
Lejči
Rubin in Zala, hvala za informacije user posted image Bom v ponedeljek poklicala na našo matično šolo in točno povprašala kako in kaj. Drugače sem pa navdušena nad tem, kako so vam predstavili šolo Rubin. Tu pri nas še nisem slišala, da bi bili starši in otroci povabljeni na kaj podobnega. Žal, ker je to po mojem ideja, ki bi jo bilo vredno posnemati.

Se pa strinjam, da so vaši petletniki že prave glavce. Naša črke sicer pozna, jih pa včasih narobe zapiše (npr. j ali pa c), bere še ne, bi pa cele dneve risala, tega se zares nikoli ne naveliča.  V vrtcu so pa letos že drsali in plavali, mislili smo tudi, da bodo šli na eno kmetijo za tri dni, pa je potem to žal padlo v vodo, ker se niso vsi starši strinjali s tem.

(odgovor članu tiat)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 8:24:40   
tilči
Dobro jutro!

Na spletni strani OŠ sem ravnokar prebrala,da imamo 3.2. spoznavni večer,ko nam bodo izročili vabila za vpis;9.,10,14 pa imamo vpis.Me je kar malo stisnilo,ko sem pomislila,da gre sedaj pa zares.Že kar prvošolček bo!
Vaši otroci so pa že zelo napredni.Naš je še bolj na kockah in bagerjih,sebe in bratca sicer podpiše,to je pa tudi vse.Zelo rad posluša pravljice,poje.V jeseni sva imela 3 obiske pri logopedu na mojo željo in sedaj res lepo izgovarja vse črke.
Je pa zelo napreden pri zobkih,saj ima že 2 šestici,2 stalni enki,2 mu ravno raseta,2 dvojkici pa se mu tudi že majeta.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 9:56:10   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Bo pa naša Lea sigurno najmanjša in najlažja prvošolka. Že zdaj je v vrtcu za glavo manjša od ostalih. Pa važno, da je drugače zdrava, tale višina in teža je še najmanjši problem...

Uredi (umije, obleče,...) se pa že vse sama in je najbolj vesela, kadar gre lahko prespat k babici, da se lahko "važi" s tem, kaj vse že zna user posted image .



Janeja, vaša Lea je, kot sem že napisala prava asica! Poglej kaj je zrastlo iz vaše drobtinice. Teža in velikost sta pri "naših" nedonošenčkih še najmanjša težava, važno je da je zdrava! In glede na to, kaj lahko vse potegne nedonošenost za sabo, jo je odnesla več kot odlično. Ponavadi gredo nedonošenčki leto dni kasneje v šolo, vaša navihanka pa kar z vrstniki! Bravo pupa.

Kaj se pa tiče samostojnosti naše pa je tako: ne zna si še vrezati kruha, namaže in podobno bp, ostalo kar se hrane tiče zna vse, tudi mleko pogret v mikrovalovni user posted image . Kaj se oblačenja tiče: žabe še ji delajo težave in vezalke, ostalo obvlada. Kar se higiene tiče: pomoč potrebuje pri umivanju zob in brisanju ritke, ostalo ji gre. Celo čop si je zadnjič naredila, sicer bolj tako*tako, ampak je bil. No pri teh stvareh, ki sem jih naštela, še rabi pomoč oz. nadzor. Ampak prakticirava - vsak dan user posted image .

Juhica - sva že dve user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: tilči

Je pa zelo napreden pri zobkih,saj ima že 2 šestici,2 stalni enki,2 mu ravno raseta,2 dvojkici pa se mu tudi že majeta.


Si me sedaj spomnila. Sem jaz tudi bila čist šokirana, ko sem videla, da ima že vse 4 šestice. Pa ne bi niti vedela, pa so imeli v vrtcu obisk zobozdravnice, ki jim je pregledala zobke in mi je mala doma povedala, da ima že stalne zobke odzadaj. Zgleda, da ne povzročaja nobenih težav, hb. Sicer pa ima že spodnji enki čisto izrastli, majejo se ji pa: zgornje enke in spodnje dvojke user posted image .

Zanimivo glede vpisov se mi pa zdi tole, da niso povsod na isti datum, sem mislila, da veljajo za celo Slovenijo.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 12:41:17   
Zala01
No poročilo s včerajšnjega sestanka:
vpisi so 15. in 16.2., v razredu jih bo max. 28, ta generacija 2005 je zelo velika, večja od lanske. Pričakujejo, da ob vstopu v šolo že znajo: si zavezat čevlje, zapret zadrgo, zapret gumbke. Obvladati morajo pincetni prijem, šiljenje svinčnika (rotacijsko gibanje), rezanje likov s škarjami in lepljenje v zvezek. To so osnove in to pričakujejo, da znajo. V šoli gradijo od tukaj naprej.
Drugače pa so bili vsi prijazni in imam dober občutek.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:04:55   
Nika v službi
Zala001, hvala za kratko poročilce. No, naša zna vse razen zavezovanja vezalk. Tega se sploh še nismo lotili, ker se meni res ne zdi tako zelo pomembno. Tudi sama ne maram čevljev na vezalke - kdo se bo pa še s tem ubadal!user posted image  No, ja, ampak se bomo lotili tudi učenje te veščine, da bo volk sit in koza cela.

Si pa naša zna zelo lepo obrisat ritko (večinoma samo pregledam, če je ok), ker jih k samostojnosti pri tem opravilu še posebej to, zadnje leto v vrtcu zelo spodbujajo. Od nekaterih staršev z naše OŠ sem namreč slišala, da je to tudi zaželena veščina v 1. razredu. Kar se mi zdi kar logično. Otrok mora znat poskrbet za osnovne stvari.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:08:42   
Precious
jaz pa otroka ne bom nič učila,kar bo vedel bo vedel,ga bodo že sami,saj zato so tam user posted image

še naši podatki za dat na seznam 16.04.2005

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:26:34   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

jaz pa otroka ne bom nič učila,kar bo vedel bo vedel,ga bodo že sami,saj zato so tam user posted image



No, verjetno se to nanaša na znanje črk, številk, ipd. Če pa si imela v mislih tudi ostale veščine, pa se s teboj ravno ne strinjam. Ker učiteljice v šoli prav gotovo niso zato tam, da bodo naše otroke učile zapenjanja, brisanja ritke, ipd.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:32:55   
Rubin.
Zala super za informacije. Se mi zdi ful dobro, da so vam to povedali, tako imamo še veliko časa za vajo user posted image .

Nika, kaj se tiče brisanje ritke, se meni tudi zdi fajn da znajo. Ker res ne vem, kako naj otrok iz wc prikliče učiteljico, saj wc niso zraven učilnice ampak čez hodnik. In me je prejšnji teden lepo presenetila, ko je rekla, da bo sama. Pri nas je vse tako potekalo,  ko je sama želela, takrat je to začela prakticirat. Se mi zdi, da mora pač otrok biti za to dovolj zrel in seveda motiviran.
Kaj se tiče vezalk, imamo mi doma ene teniske na vezalke, na katerih vadi - tudi njena želja. Sem pa vesela, ker so meni osebno lepši čevlji z vezalkami, kot pa tile na ježke. Za v vrtec pa obvezno na ježke, da ne rabi vedno prosit nekoga, da ji zaveže. Ker odvezan čevelj je lahko nevaren.

Pa šiljenje še mora vaditi. Ker najraje riše z flumastri, vodenkami in temparcami(valda bolj žive barve) smo barvice kar nekako zanemarili user posted image . Bo sedaj večkrat na meniju user posted image .

Super so te info!!!!

Ja februarja bo pa še bolj pestro user posted image .

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:33:43   
Zala01
no o brisanju ritke pa res ni bilo nič govora...ampak to mislim, da pa zdaj pri 5.letih že vsi obvladajo.
Imajo pa predmete:slo, matem., spoznavanje okolja, likovno vzgojo, šport, glasbo. Ang. imajo pa v podaljšanem bivanju, če hočejo.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:38:01   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Precious

jaz pa otroka ne bom nič učila,kar bo vedel bo vedel,ga bodo že sami,saj zato so tam user posted image



No, verjetno se to nanaša na znanje črk, številk, ipd. Če pa si imela v mislih tudi ostale veščine, pa se s teboj ravno ne strinjam. Ker učiteljice v šoli prav gotovo niso zato tam, da bodo naše otroke učile zapenjanja, brisanja ritke, ipd.


Se strinjam z Niko. Nekaj pa mora otrok tudi vedet, saj bo star že 5 let - mislim osnove (ne branja, šetetja...). Sicer pa samega učenja, brez otrokove motiviranosti, ne izvaja nobena, vsaj mislim tako ( v smislu, da sedi eno uro za mizo in vadi črke, številke....). Če pa je otrok zainteresiran, pa se mi zdi od mene neumno, da mu ne bi odgovorila. Npr. mene vsak dan sprašuje, kako se določeni besedi reče v angleščini, in jaz ji seveda odgovorim. Za mene to ni učenje, kot da jo jaz tega učim, ampak samo tešim njeno radovednost user posted image . Če pa si zraven še zapomni, pa toliko boljše.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 21.1.2011 13:43:46 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:42:02   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

no o brisanju ritke pa res ni bilo nič govora...ampak to mislim, da pa zdaj pri 5.letih že vsi obvladajo.


No naša je še pred tednom dni ni. Po koliko mi pove, jih še kar nekaj sovrtičkarjev ne obvlada. Jaz ponavadi sledim naravnemu razvoju, pa se na koncu vse poklopi user posted image .

Enako je bilo pri pleničkah. Pri 2,5 letih jo je še imela, pa sem vzgojiteljico vprašala, kako je s tem, ko bo šla pri 3 letih v vrtec. Če je kakšna težava, če jo bo še imela, pa je rekla, da ne. No čez 3 dni pa se je odločila, da je ne bo več imela in od takrat dalje je nima user posted image .

Pred nami pa je še juhu časa, tako da kakršnakoli skrb, da do takrat naši prvošolčki česa ne bi obvladali, je pomoje odveč.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:47:35   
Precious
Sem kje pisala o brisanju ritiuser posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:49:30   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

no o brisanju ritke pa res ni bilo nič govora...ampak to mislim, da pa zdaj pri 5.letih že vsi obvladajo.


No naša je še pred tednom dni ni. Po koliko mi pove, jih še kar nekaj sovrtičkarjev ne obvlada. Jaz ponavadi sledim naravnemu razvoju, pa se na koncu vse poklopi user posted image .


ups...Sem mislila, da to kar že znajo...
No, sej moj herojček si tudi zna zavezat vezalke ena 2 tedna šele.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:51:48   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Sem kje pisala o brisanju ritiuser posted image


Dragocenauser posted image , tvoj post je sledil mojemu, kjer sem pisala o veščinah brisanja ritke. Zato je bil verjetno od vseh nas malce narobe razumljen. Zato sem tudi napisala, da imaš verjetno v mislih predvsem učenje črk, številk...

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 13:54:23   
Precious
Jaz sem mislila na post od zaleuser posted image  

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 14:00:57   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Jaz sem mislila na post od zaleuser posted image  

je bilo govora o brisanju ritke na tej debati ja, je Nika to izpostavila. In jaz sem na njen post odgovorila. No tolk o tej zmešnjavi, ki je nastala. Pa brez hude krvi, prosim...je škoda.user posted image


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 14:13:48   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01
Pričakujejo, da ob vstopu v šolo že znajo: si zavezat čevlje, zapret zadrgo, zapret gumbke. Obvladati morajo pincetni prijem, šiljenje svinčnika (rotacijsko gibanje), rezanje likov s škarjami in lepljenje v zvezek. To so osnove in to pričakujejo, da znajo. V šoli gradijo od tukaj naprej.


Naj bi user posted image , pa ne; brez zamere user posted image

Jaz še vedno zavezujem čevlje nekaterim, odpenjam gumbke in podobno:)) Mi ni težko user posted image Da o škarjah ne govorim ...

Mamice, ne obremenjujte se preveč, otrok se ne da primerjati med seboj. Posebno sedaj ne, ko lahko v razred dobiš eno-letno razliko v letniku (januar - december) user posted image

Po izkušnjah sodeč se vse te začetne razlike poravnajo nekje v 2 ali 3.razredu user posted image

Lep vikend vsem user posted image

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Gremo v šolo 2011
21.1.2011 14:17:01   
Nika v službi
Vsej zmešnjavi z napačnimi interpretacijami se izognemo, če uporabljamo citiranje.user posted image

Nič se ne kregamo, samo izmenjujemo mnenja.user posted image


Aja, šiljenje. Pri nas je cela štala, odkar se je navdušila nad šiljenjem. Zdaj vsako barvico šili po nekaj sekundah uporabe, pa se - seveda - zlomi in spet šili. In to seveda vestno dela na list papirja, ki ga potem vestno SAMA hoče odnesti v smeti, pa vmes malce strese...grrrr. Potem ji dam tisti šilček s posodico in naj šili notri. Pa ga mora med šiljenjem držati, sicer se odpira in "pušča". In je nesnaga še večja. Pozor pred šiljenjem!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?