|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 7:22:26   
katym
aja, pol pa ko enkrat zaspita, oba spita do ene 4h, pol pa še naprej do 6h, tko da lačna po mojm da ni, če ne bi se mi zbujala tut ponoč, ane?

ruška: pri nas podirajo suhe kupčke, razn takrat k se napenjata za kakat al pa k jima kej ni prov, k smo bli pa na AM, je blo pa večina kupčkov mokrih...amapak samo tistih, po obrokih z AM...najbrž ji ni pasalo mešanje hrane, mojega mleka in AM...drgač pa ne vem, zakaj bi pol prej uvajal gosto hrano, mi jo bomo tako ali tako, če bom imela dovolj mleka, uvajali pri 5ih mesecih oziroma po dopolnjenem petem mesecu enkrat...

(odgovor članu katym)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 8:42:52   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: 2pikici

Hej!

Že nekaj časa nazaj je ena od vas spraševala, kako delate mleko za vnaprej.

Če kateri pomaga jaz sem ga delala takole:
prekuhano vodo sem pohladila na okoli 60 C in jo dala v litersko termovko, preostalo vodo sem pa imela v lončku pač na sobni temperaturi. Ko sem delala obrok sem zmešala toplo vodo iz termovke in hladno iz lončka ter dodala mleko, zmešala in obrok je bil pripravljen...nobenega hlajenja, pogrevanja, vedno svež obrok in brez nepotrebnega joka...

Uživajte s svojimi sončki še naprej...Lp



Kaj pa narediš, če ti vsak pusti recimo 90ml? A prihraniš do naslednjega obroka ali zavržeš?

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu 2pikici)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 8:45:14   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: katym

aja, pol pa ko enkrat zaspita, oba spita do ene 4h, pol pa še naprej do 6h, tko da lačna po mojm da ni, če ne bi se mi zbujala tut ponoč, ane?



Kaj pa, če probaš z dudico? Pri nas pri tamali deluje in spi dalje. Tamalmu je pa treba naredit mal za jest, da zaspi naprej (cca. 30-60ml), ne mara dude, pa nošenje tudi ne pomaga.

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu katym)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 8:49:27   
lina10
Katym jaz ne dojim več drugače pa če se ponoči Katja zbudi ji pa dudico dam pa spi naprej, Špela mmi pa prespi celo noč do 7ih pa poje malo počebla pa še malo zaspi, Katja je pa bolj namirna ,tako da se ponoči zbuja. Dudica ji je pa pasala le ena najcenejša iz Mullerja,ki niti ni bila en euro druge mi je ven pluvala, pa začeli smo počasi z uvajanjem hrane sta prav hecne, kako se zmrdujeta ko probata nista glih fino navdušeni.

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 9:13:24   
katym
lina10, sm mela narobe v mislih, da ste se polno dojil? Kok sta pa stari tvoji dve? Kako je blo pa takrat s spanjem, k si ju dojila? Mi smo zdele stari 3,5 meseca...

Pri nas ne marajo čis nobene dudice, mam ene 3 različne znamke, pa mi niti ni več za zapravljat za te dude, k nobene ne sprejmeta, Lija jo sicer pljune vn, pa ne joka, Maj se pa čis histerično začne dret, k jo vidi, ampak z njim nimam problemov...

(odgovor članu lina10)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 9:51:49   
2pikici



IZVIRNO SPOROČILO: trsica

IZVIRNO SPOROČILO: 2pikici

Hej!

Že nekaj časa nazaj je ena od vas spraševala, kako delate mleko za vnaprej.

Če kateri pomaga jaz sem ga delala takole:
prekuhano vodo sem pohladila na okoli 60 C in jo dala v litersko termovko, preostalo vodo sem pa imela v lončku pač na sobni temperaturi. Ko sem delala obrok sem zmešala toplo vodo iz termovke in hladno iz lončka ter dodala mleko, zmešala in obrok je bil pripravljen...nobenega hlajenja, pogrevanja, vedno svež obrok in brez nepotrebnega joka...

Uživajte s svojimi sončki še naprej...Lp

 

Kaj pa narediš, če ti vsak pusti recimo 90ml? A prihraniš do naslednjega obroka ali zavržeš?


vedno sem ostanek zlila stran in naslednjič naredila novega...
je pa res da nisem pretiravala s količino, če sem videla da konstantno pijeta 170ml sem toliko mleka tudi naredila, nisem delala polnih flaš ker itak toliko nebi popili...sedaj ko smo na kravjem mleku je lažje lahko ostanke zlijem nazaj v lonček in naslednič pogrejem ali ga pa spijem sama...

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 10:01:57   
2pikici
Aja kar se tiče zbujanja in hranjenja ponoči...jaz sem jima vedno kadarkoli sta se ponoči zbudili pripravila mleko...ali je bilo to ob 1h ali 4h ali 6h in nismo nikoli imeli težav, vedno sta popili mleko, v hipu zaspali nazaj in spali do jutra...če sem jima ponujala čaj, vodo, dudo sta se zbudili 100x nima smisla...sedaj imamo že 2 meseca mir ponoči in mi spita od 19h-7h, stari smo pa 13,5m.

(odgovor članu 2pikici)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 10:08:38   
lina10
Moji sta sedaj stari 5 mesecev, spimo pa tako ze od 2 mesecev naprej včasih tudi Katja spi po celo noč čisto odvisno od dneva sedaj smo bili bolj malo zunaj ko je bila takšna vročina in se kar pozna je bolj nemirna Špela se mi je pa že začela preobračat iz hrbta na trebuh in skozi telovadi in se smeji zraven ko jo popravljam, Katja pa ji tudi že uspe ali pa se prevali na bok in tako zaspi.

(odgovor članu 2pikici)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 12:05:19   
Lunca31
Vikend je bil krasen. Včeraj smo bili na Višarjih in sta bila neskončno pridna in zlata. Ljudje se kar ne morejo načudit. Pa kako je hecno in lepo, ko imaš povsod prednost in vzbujaš radovedne poglede in občudovanje. Meni pride kar nerodno ;))

Mismis - mi uporabljamo HIPP komarčkov čaj, ki je še od rojstva dalje.

Ruška - obstajata 2 CD v kompletu z naslovom MAVRICA. Gor imaš 100 pesmic in zraven besedila user posted image . Nisem pa še poslušala. Obstaja tudi knjigica Miselni razvoj dojenčka, kjer so po mesecih predlagane priporočene pesmice in igrice. Poglej v knjižnjici in če ti je všeč, si lahko še vedno kupiš.
Pa tudi na internetu je verjetno polno vsega, če bi imela čas iskati.

Katym - mi se sicer ne dojimo, a če se ponoči zbudita pred recimo 4.uro, jima ponudiva dudko. Če ne bi takoj zaspala nazaj, bi jima dala mleko.
Zaspita pa vedno v postelji, nikoli do sedaj v naročju. Včasih brez dude, brez božanja. Včasih dudko podložim s pleničko, da ne pade user posted image

(odgovor članu lina10)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Dvojčki 2011
18.7.2011 22:28:00   
anchika
lunca 31: tudi nas ko kam gremo z dvojčki nas vsi gledajo pa občudijejo. Pomisli  kako nas gledajo ko še dva majhna držita voziček!
Tud mi smo mal ta vikend  pohajali pa smo srečali neke tete in strice in so nas  gledali in občudovali in potem ena reče  " o zdaj mate 2 fanta in 1  punco " pa jaz rečem " ne ne tukaj je pše en fant" Ta starejši je bil mal proč od nas ga niso videli in pol vsi waaaa.

(odgovor članu Lunca31)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Dvojčki 2011
19.7.2011 4:03:58   
ruška
IZVIRNO SPOROČILO: trsica

IZVIRNO SPOROČILO: ruška

IZVIRNO SPOROČILO: mismis
evo sem se razpisala, zdej grem pa hudo mravljico peti

Ali veste za kak dober CD ali karkoli kje so zapisane lepe pesmice za otroke? Ne spletu najdem besedilo, melodijo pa ne. Ne poznam nobeno slovensko pesmico, rada bi se pa naučila. Včasih svojima neki šuškam in mumljam... brezveze.
Mismis? Ti očitno imaš izkušnje 
Al pa Tikatoka in Hijenca, ki delate v vrtcu, če se ne motim. 

Poleg pesmic bi rada naučila take kratke igre, ne vem kok se jim reče... biba leze!




V Sparu imajo njihov CD Sparky najlepše pesmice.user posted image

user posted image hvala

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca31

Ruška - obstajata 2 CD v kompletu z naslovom MAVRICA. Gor imaš 100 pesmic in zraven besedila user posted image . Nisem pa še poslušala. Obstaja tudi knjigica Miselni razvoj dojenčka, kjer so po mesecih predlagane priporočene pesmice in igrice. Poglej v knjižnjici in če ti je všeč, si lahko še vedno kupiš.
Pa tudi na internetu je verjetno polno vsega, če bi imela čas iskati.



hvala tudi tebi user posted image

Bom šla v mesto naslednji teden, upam da bom imela čas za trgovino in knjižnico. Imam kar nekaj CD-ov s pravljicami, ampak zaenkrat jih poslušam sama. Prav veselim se pesmicam. Na spletu bom pa poiskala biba leze. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca31

Zaspita pa vedno v postelji, nikoli do sedaj v naročju. Včasih brez dude, brez božanja. Včasih dudko podložim s pleničko, da ne pade user posted image

Kok ti je to uspelo?
Jaz sem rekla da jih ne bom naučila na naročje, pa mi zadnje čase vse bolj zahtevajo bližino. Oba sitnarita in nočeta spat, veliko jokata, ali se celo dereta. Ne vem drugo kot ponudit jima nežnost tedaj in jih pomirit na ta način.
Moja dva ne marata dud.

IZVIRNO SPOROČILO: anchika

lunca 31: tudi nas ko kam gremo z dvojčki nas vsi gledajo pa občudijejo. Pomisli  kako nas gledajo ko še dva majhna držita voziček!
Tud mi smo mal ta vikend  pohajali pa smo srečali neke tete in strice in so nas  gledali in občudovali in potem ena reče  " o zdaj mate 2 fanta in 1  punco " pa jaz rečem " ne ne tukaj je pše en fant" Ta starejši je bil mal proč od nas ga niso videli in pol vsi waaaa.

user posted image


Zdej eno zdravstveno vprašanje. Ali dajete svojim dojenčkom vitamin D? Nam je pediatrinja rekla dve kapljici. V priporočilu piše da se ne sme predozirat (seveda), jaz pa ne vem kakšna količina se sploh spodobi za dojenčka, ker neki ga je tud v prilagojenemu mleku. Na spletu ne najdem informacijo kolikšna mera je za dojenčke.


(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Dvojčki 2011
19.7.2011 10:57:53   
Lunca31



Zdej eno zdravstveno vprašanje. Ali dajete svojim dojenčkom vitamin D? Nam je pediatrinja rekla dve kapljici. V priporočilu piše da se ne sme predozirat (seveda), jaz pa ne vem kakšna količina se sploh spodobi za dojenčka, ker neki ga je tud v prilagojenemu mleku. Na spletu ne najdem informacijo kolikšna mera je za dojenčke.


[/quote]
Še ne znam uporabljati citatov user posted image

Ruška / vitamin D - pri 2.mesecih mi je ena mama rekla, da vitamina D ne daje do 3.meseca, ko naj bi se prebava uredila. Takrat sem mimogrede to omenila patronažni sestri, ki je odgovorila, da jih to dosti prakticira. Prenehala sem tudi jaz in bomo sedaj ponovno začeli z 1 kapljico. Predvidevam, da jima jo bom dala zvečer, da se bo, če se bo, karkoli dogajalo med spanjem.
So pa tudi starši, ki teh kapljic sploh ne rabijo.
Kar se pa spanja tiče, imamo res veliko srečo, da tako lepo zaspita. Recept definitivno ne obstaja. In zelo lepo si napisala, da jima nudiš nežnost - to potrebujejo oni in mi user posted image . Sicer pa se bo, slej kot prej, tudi spanje 'uredilo'.
Važno je, da poskusiš ob vsem naporu poskrbeti tudi zase, saj le tako lahko funkcioniraš v družini.

In še to; včeraj zvečer sva z možem prvič pustila otroke mojim staršem, ki sta ju dala tudi spat (sva imela neodložljive obveznosti). Nikoli si ne bi mislila, da bo to zame tako stresno! Par minut pred hišo in ko sem stala pred vrati, mi je srce tako bilo, kot pred CR user posted image
Bilo je itak vse OK. Pa saj so že marsikaterega malčka ukrotili in vzgojili user posted image

Anchika - a veš, da so na našem koncu v roku 2,5 meseca rojeni 4 x dvojčki?? user posted image user posted image

(odgovor članu ruška)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Dvojčki 2011
19.7.2011 12:45:45   
anchika
a  ja lunca, jaz  pol poznam eno ki je rodila mesec dni pred mano pol ti Ti si iz okolice postojne . S kje si točno? A pol je še kaka. Ja v Ajdovšni jih je 2

(odgovor članu Lunca31)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Dvojčki 2011
19.7.2011 12:46:18   
anchika
Zgleda da je v naših koncih blo kaj v zraku-haha

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Dvojčki 2011
20.7.2011 12:29:01   
katym
lunca: super, da ti tako uspeva, da ti sami zaspijo..je pa razlika med dojenjem pa flašo...pri nas Lija, dokler je bla na flaši, ni niti enkrat zaspala v naročju, vedno v posteljico, sama od sebe, ni niti zajokala...zdele k je pa sam dojena, je pa problem, dude noče, nahranjena je dovolj, ampak ona bi v naročju z mojo dudo zaspala :) sej zdej je že bolš...bomo se trudil, da ne bo glih pri meni zaspala, pa bo...

ruška: d3..mi mamo ad3 zrd zlatence, pa jima kr dajem..včasih kkšn dan pozabim, dajem pa zjutri..ni nobene razlike za krčke, jih nimamo več, pa jih tut nismo mel velik...dajem pa tut kapljice za železo, ker sta bla zlatenčna nedonošenčka, pa mamo kr kuro zdravil za narest..kr gre user posted image

pri nas je blo tut ogromno dvojčkov, tri samo takrat k sm bla js v porodnišnici :) nekej je blo v zvezdah user posted image

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Dvojčki 2011
20.7.2011 20:25:40   
ruška
vitamin D

http://sl.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D

http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/zakonodaja/mednarodna_zakonodaja/VARNOST_%C5%BDIVIL/SMERNICE_PREHRANJEVANJA_DOJENCKE_P-4_preview.pdf

http://www.zdruzenje-nutricionisti-dietetiki.si/strokovni%20clanek%20Vit%20D%20in%20Ca%20120606.pdf

Ko sem prebrala, sem prišla do zaključka da so dve kapljici preveč, ker moja deca ga precej dobijo v prilagojenem mleku. Z mlekom ga dnevno dobijo 6 mikrogramov in z 1 kapljico apotekarskog D vitamina dobijo 5 mikrogramov. To je skupaj 11. Priporočajo pa 10 - 12,5.

Pediatrinja nam je pa predpisala dve kapljici.... Dobro je preverit.

(odgovor članu katym)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Dvojčki 2011
21.7.2011 10:47:44   
Lunca31
Ruska, hvala za analizo in izračun user posted image - jima bom začela dajati po 1 kapljico.

Punce, ob 5.uri, ko sem položila v posteljico našega fanta, me je tako usekalo v križu, da mi je delalo kar slabo user posted image . Sem takoj vzela Nalgesin in nekako še malo zaspala. Sedaj sem malce boljše. Ne vem pa, ali je to križ, ali ledvice ali mora danes to tako bit user posted image

Imejte se fajn!

(odgovor članu ruška)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Dvojčki 2011
21.7.2011 11:44:14   
anchika
jaz zaenkrat vitamina d ne dajem ker že tako jih matra trebušček. Mijim dtarejšim sploh jim nisem dejala. Sonček, zrak, morje, prehrana tu dobivata vitamin D

(odgovor članu ruška)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Dvojčki 2011
22.7.2011 11:19:38   
anchika
Kupila peg perego aria twin. Lep!

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Dvojčki 2011
22.7.2011 12:08:37   
lina10
Ja je lep pa zelo lahek pa praktičen za uporabo jaz sem zelo zadovoljna z njim pa tamali dve tudiuser posted image user posted image ,ko se vozkata.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Dvojčki 2011
22.7.2011 22:16:08   
anchika
lina 10 : kdaj si jih dala v peg peregota, kolk so bili stare?

(odgovor članu lina10)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Dvojčki 2011
23.7.2011 12:46:04   
lina10
Jaz sem jih imela od začetka pa ni bilo nič narobe sedaj so pa stare 5 mesecev in se super notri počutita.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Dvojčki 2011
24.7.2011 10:48:08   
mismis
Lunca, hvala za info o čaju, sem ga že nabavila in jima ga dajem čez dan za pit...

ruška, melodije otroških pesmic dobiš tudi na youtubu, odtipkaj otroške pesmice pa jih dobiš...http://www.youtube.com/results?search_query=otro%C5%A1ke+pesmice&aq=0&oq=otro%C5%A1ke

anchika, superca za vozičekuser posted image user posted image user posted image

vitamin D, mi ga še  ne dajemo, lepo čaka doma na polici, že tako našo Zarjo vse zvija in krči

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu lina10)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Dvojčki 2011
25.7.2011 10:12:15   
tikatoka
Dan pince

da se na hito pofočkam. Imeli smo prvo posvetovalnico in naša fanta lepo rasteta, Matic se je zredil za dobri dve kili, Jure pa dober kilogram. Zrasla pa sta za 2cm Matic Jure pa za 2,5 cm user posted image . No Vitamin D smo dobili, pa ga še nisem začela dajat, bom danes začela. A je imela katera krče po D3 kapljicah?
Tudi sama sem imela pregled in mi je nekaj ostalo v maternici tako da grem v četrtek na histeroskopijo user posted image , no ampak grem še isti dan domov tako da ni take panike. Otroke bo čuval mož in moja sestra mu bo pomagala. Mleko si črpam tako da bosta imela moje mleko, potem pa samo upam da bom čimprej doma.
Ruška Sama imam kar nekaj pesmaric v pdf-ju, če želiš mi na SZ sporoči mail, pa ti z veseljem pošljem, da boš imela veliko pesmic, pa kar boš želela si boš pa sprintala. Jaz mojimdvema trenutno vrtim samo instrumentalno glasbo, se mi zdi bolj umirjena, pol kasneje bosta pa ostale pesmice poslušala, ki jih imam pa tudi ogromno.

Drugače smo imeli pri nas včeraj zeloooo naporen dan pa mislim da jih niso matrali krči/napenjanje ampak kr neki, prav celo popoldne sta jokala, pa se je en umiril pa je drugi začel, no ampak zvečer sta pa lepo zaspala in spala do 3.30 zutri user posted image . Sem se tolažila s tem da je biovremenska napoved da se ne izrazim grdo čist u podnu.

Kako ste ostali, je bilo še pri kateri pester vikend?

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Dvojčki 2011
25.7.2011 20:06:18   
anchika
lina10: so lepo ležali od začetka v peg peregotu čeprav se ne da naslonjalo prav dol? Si jioh zvezala?

(odgovor članu tikatoka)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?