|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dvojčki 2011
12.4.2011 22:39:48   
lil_
ruska skrivnost polnega dojenja je v tem, da se nic ne sekirasuser posted image drugac pa glede na to, da se ne dojimo od zacetka je blo potrebno veliko truda. drugac pa veliko tekocine in kr gre user posted image

lexy25 ja sej prov da kravzlata zivcke sicer je pa z vsakim nasmeskom vse pozabljeno user posted image kar se tice pomoci je nimam, ker sem cez dan sama. fant pa pride iz sluzbe popoldne ali pa celo zvecer. tako da se vec al manj cez dan ukvarjam s princesama, ko pa ju spraviva spat, pa je caz za pospravlanje, pranje perila, vecerjouser posted image dokler sta se kej spale je kar slo, sedaj pa je ves dan namenjen njima. kar pa se tice kosila, si zvecer pripravim kaj za drug dan, ali pa si naredim res kaj na hitro. cez vikende pa nam pomagata babica in dedek. ce ze popestvata otroka, da lahko kaj naredim je zelo super, ce pa moja mami se skuha kosilo, je pa sploh superuser posted image tko da ja, se nekako rihtamo.
potem pa niste dosti starejsi od nasih dveh. 21 dni pred PDP-jem pa je kar zavidljivo. ja ja trsica, tut tep zavidamuser posted image no pa sej zdej, glede na to da je z nasima princesama vse vredu, je vseeno tut ce sta malo pohiteliuser posted image
vrjamem, da obcudujes nas, ki dojimo. vem kako sem se pocutila sama, ko se nismo dojile. sem imela obcutek, da bom zarad crpanja zamudila otrostvo svojih otrok. sem bila lahko samo doma in crpala. dobro nisem nehala, je bilo potrebno zopet zacet user posted image sedaj pa z dojenjem nimam nobenega delauser posted image

upanje dobro d ani bilo infekcije. ja nam pri joku tut najbolj pomaga vozickanje. lahko se tako neutolazljivo jokata, ko jima nadanem kapo je ze skor vredu, ko ju dam v kosari ni ne duha ne sluha o joku, ko pa ju prinesem ven, najveckrat ze spitauser posted image ja tut me smo zunej do 19. ja mi se tut ne smemo nic ustavt.
tut pr ns mamo dva cist razlicna karakterja, ceprov za pocakat ni pridna nobena user posted image od zacetka sta se menjale, najprej je bila potrpezljiva druga, nato prva...zdej pa nobena user posted image
spat ju dam okrog 21. eno mal prej, drugo mal kasneje. imamo ritual, da fant skopa eno(ali pa jaz) nato se s prvo podojiva ali pa samo pocrkljava, ce je se sita od prej, nato jo dam v posteljo in zaspi. medtem fant skopa tadrugo in pol ponovimo postopek. pol pa se zbudita cez 4-5 ur. cez noc se kdaj zbudita tut pogosteje, ker velikrat med hranjenjem zaspita in ju ne budim. drugac pa spimo do nekje 8-9 zjutri. sta se zaceli zbujati z dnevom, pa sem ju prelisicla in zvecer spustim roleto...ker poleti ne mislm vstajati ob 5 user posted image
ja jaz sem tudi crpala in se strinjam da je nocna mora. ja pravijo da ce samo crpas ni enako kot dojenje in mleka kaj hitro zmanjka. tako da sta se nasi princesi zaceli dojit se pravocasnouser posted image

trsica se strinjam, da so ostale porodnisnice tut vredu. jaz sem se odlocila za Lj, ker sem bila od zacetka vodena v ambulanti za patolosko nosecnost in ker mi je groziv prezgodnji porod. mogoce pa sem bila tut zato trdno odlocena za Lj. ce bi jaz zdrzala 3v1 tako dolgo kot ti, bi sla mogoce tut jst v kranjuser posted image

ruska ne me narobe razumet, ampak imela bos dvojcka, tep pa se vozikanje do ZD ne zdi poceni.

mija75 ce popije samo 10ml, pomoje nima smisla dodat. drugac pa jaz, ce se mi zdi, da mam v kateri dojki premalo mleka in da se tista ne naje, jo dam se na drugo dojko. ceprav je to najveckrat samo moj trapast obcutek. pol pa ju skos brisem, ker se dve uri bruhata, ker sta se tok prenajedli user posted image mislim da sta cist po mamici user posted image tut pri nas se vedno vec smejimo. joj jst se nesmem usest za racunalnik, ce mam katero v narocju, je treba sam kroge nabirat, nic mirovanjauser posted image

upanje to pa je pridno spanje. no ceprov mene tut nocno hranjenje ne moti. pogresam pa le spanje cez dan. tudi ce se nardi da spi ena, druga sigurno ne user posted image joj da se kateri od nasih vozicek zameri...zaenkrat je to edino kar pomaga proti joku user posted image

araz nasidve sta stari 3 mesece in pol in se vedno spita v isti posteljici 120x60. vcasih se tut kej pobrcata al pa se cez noc zrineta cisto skupaj. drugace pa spita vsaka z ene strani. tut mi bi ju mogli pocas seliti vsako v svojo posteljo, pa mamici kr ni vsec, da tko hitro rasteta, tko da se kr mal vztrajam. drugac pa tut ce se stiskata sta cist srecni. vcasih ju dam cisto eno zraven druge in super zaspita. tut ce katera z rokami opleta po drugi ju ne moti. tko da zgleda se mata zlo radi al pa sta tesnega prostora navajeni se iz trebusckauser posted image drugac pa te obcudujem, da ob 16 mesecni navihanki pricakujete se dvojcke. no sej sem sama tut dovolj ubrisana in ze kr razmislam o naslednjem...no pa vseen mislim da bo mogu mal pocakat user posted image

trsica tvojemu podpisu se z vsakim tvojim postom ponovno nasmejem user posted image

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Dvojčki 2011
13.4.2011 5:59:30   
araz
Lil hvala ti za tvojo izkušnjo glede posteljice. Potem bom brez problema lahko kupila ta manjše posteljice user posted image .
Ja, tega se pa še kako dobro zavedam ,da bo prvo leto kar težko, z tremi tako majhnimi. Ampak kaj čmo, usoda je tako hotela in zdej se bomo morali malo potruditi in potrpeti. Sej pol bo pa tolk bolj lušten user posted image Prej 8 let nisem mogla zanosti zdej pa tako user posted image .


(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Dvojčki 2011
13.4.2011 11:08:30   
lil_
ce pa je tako, pol pa sploh ne bo problema. jaz verjamem, da bo vse super in boste cudovita druzinicauser posted image user posted image user posted image
kako se v zivljenju vse hitro obrne cisto v drugo stran user posted image

(odgovor članu araz)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Dvojčki 2011
14.4.2011 18:49:23   
upanje81
lil_ a se vsak dan kopate? Sprašujem zato ker naše se še nisouser posted image  niti 1x. So prave packice jim pravimuser posted image . Zdaj imamo zeleno luč za kopanje prej pa se zaradi tega kar sta prebolevale nista smeli, od začetka pa so ble vnete učke itd., tako da bosta prvič kopani skoraj pri treh mesecih. Do zdaj sem ju samo z mokro krpo zbrisala. Že komaj čakam da ju skopamo.

araz mi imamo tudi dve posteljici 60x120 od začetka sta bili obe v eni potem pa sta zboleli in so mi na pediatrični svetovali da ju ločim vsako v svojo zaradi okužb, čeprav če se mene vpraša se itak nalezeta ena od druge pa če ju še tako ločimo. Skratka mi imamo v spalnici dovolj prostora za dve zato smo ju ločili pa še rekli so mi da bolje da ju ločim zdaj ko sta mali, da se potem navadijo spat skupaj in ko bo posteljica pramajhna in ju bomo ločili ne bosta hoteli spat ločeno. Men se je pa tko fajn zdelo ko sta ležali skupaj in se dotikali z rokicami. Ju pa zdaj večkrat položim tako skupaj ležat ko se igramo in sta prav smešni ena drugi rokice cuzata in se smejita. Če nimate prostora je ta velikost za začetek čist dovolj velika za oba. No potem so vaši dvojčki še toliko bolj zaželjeni če ste se prej tako namatral, bravo in taki starši so nekaj posebnega
.
trsica ja mati narava poskrbi da niso vsi enako zahtevni drugače bi se nam mamam zmešalo.user posted image

Sta pa naši dve še vedno tako pridni čez noč po 6-7 ur, tudi dopoldan lepo spita, popoldan pa bolj gledata, ampak lahko tudi če sta budni kaj naredim jima paše da nekaj rušta. Zdaj jima dajem kar po 120 in več al manj kar lepo vse popijeta, tako da tudi spanec malo podaljšata. Smo zlo veliko zunaj no danes je kar mrzlo zato smo ble sam ene 2 urce. Jona še vedno ne obožuje vozička sam jo kar navajam na to da bo treba dneve preživet na svežem zraku, no če se voz premika potem še nekako gre. Zvečer  pa jima preberem kakšno pravljico in me tako poslušata da se kar utrudita Krla kar zaspi medtem.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Dvojčki 2011
14.4.2011 22:00:08   
lil_
upanje kopamo ju vsak drug dan. sam ju bomo zacel vsak dan (no glave lih ne) ker se jima je zacev vnemat vrat. ker sta dva mala pozeruscka in ker pojesta prevec kot bi bilo treba, pol se kar nekaj casa bruhata. in ker gre najveckrat vse po vratu, se jima kozica v vratni gubi vname. sej ju obrisem, pa vseen ni to to. najbrz tut vrocina naredi svoje. tko da zdej k bo bol vroce se bomo vsak dan kopal.
ja nasedve se tut kr neki casa nista kopale skor dva mesca, ker nista mele 3kg. pravjo da s kopanjem izgubijo energije za dva obroka in ce so prelahki se jim to zelo pozna.
ja tiste mokre krpe sm se tut jst navelicalauser posted image
kar pa pises o pridnosti in spanju...sem pa kar fous. nasedve sta danes spale eno uro+ v vozicku...pa je blo to to. sploh nocta spat cez dan...res prov nocta...sta lahko se tok utrujene in trmarta, pa se prov silta ne spat. sta zelo zvedave in se bojita da jima bo kej uslo. mislim da se ne zavedata, da je pred njima se celo zivlenje user posted image

aja k si napisala, za posteljico, da sta se dotikali z rokicami...mi ju imamo drugace obrnjeni...skupaj imata nogiceuser posted image

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Dvojčki 2011
15.4.2011 7:49:50   
upanje81
No potem pa glih prav da jih nismo kopal, pri nas ni patronažna nič omenila da je kaj narobe če je otrok lažji od 3 kg.
Ja našim se tud že vrat unema pa ribodermin fajn pomaga.
Ja glede spanja za enkrat čist ok sploh dopoldan bolj prespita popoldan in proti večeru pa se prebuditauser posted image , so bolj nočne ptice in potem gremo okrog 23 spat pa do 6.
V posteljici sem ju tudi jaz imela nekaj časa nogica poh nogice, sam smo jima potem dvignili ležišče naklon zaradi dihanja in pa zaradi polivanja in to ni več funkcioniralo.

Kakšno težo imata zdaj tvoji zvedavki, naše imata zdaj pri 2,5 meseca 4200 in 4600, je dr rekla da bolj počasi napredujeta in da je tako bolj prav kot pa da bi vzhajale kot kruh, da to ne bi blo dobro za kosti in mišice. Sam jaz kakor sem računala je to skor 1 kg na mesec, kar se mi ne zdi spet tko počasi kot je rekla. Je bil pa pred nami res en dečko,  ki ima pri 5 mesecih že 9kg oreng dec.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Dvojčki 2011
15.4.2011 10:47:17   
lil_
ja sej to ma vsaka patronazna kej po svojeuser posted image men nasa ni dovolila skor nicesar jest, ker pol otroke napenja in nevem kaj se vse. jst jem vse. no pomaranc in limon res se nisem in kaksnega fizola tudi ne, drugace pa jem vse.

jst sm 1x namazala z bepantenom, pa je tut pomagal. pol sm pa hotla vidt, da ce ne namazem, ce je lih tako vredu, pa se jima kljub temu lepo posusi, tako da sploh ne mazem vec. obrisem z mokro vato, pa do suhega popivnam in je.

tut mi smo jima dvignl lezisce, sam ne velik, tko da smo podlozil jogi na obeh koncih...in sta se vedno z nogicami skupej.

stari sta 3,5 meseca in mata 4440g in 4820g-smo bli ravno v sredo v posvetovalnici, zato pa vem tako tocno user posted image glede na to, da sta vasi imeli visjo porodno tezo, se mi zdi napredovanje cist super.
ja tut jaz sem racunala da dobimo cca kilo na mesec, tut men se ne zdi tako malo user posted image je pa zdravnica rekla, da super napredujeta user posted image ja jaz vedno srecam (v posvetovalnici, na UZ kolkov) kaksnega orenk dojencka, ki je datumsko mlajsi od nasih dveh, pa je ze cev korenjak. na UZ kolkov se je ena mamica skor zasekiralauser posted image

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Dvojčki 2011
16.4.2011 14:52:10   
upanje81
Mi smo pa kar notri že včeraj danes pa tudi je tako mraz zunaj da ju kar ne upam ven peljat, upam da bo jutri kaj bolje, da vsaj nebi mrzlo pihalo, ker notri je pa prav dolgčas vsem trem.
A je tudi pri vaših obdobje ko jejo več in potem kakšen teden ali več manj. Pri nas so zdaj kar en čas popile po 90, včasih 120 zdaj jima pa pripravim kar vsak obrok 120 ker je po tisti tabeli kako narediti mleko napisano da naj bi toliko star in težak dojenček popil, no počasi bi mogle že na 150 pa očitno nebomo še tako kmalu. Jona popije 120 brez problema prej je celo 150, karla pa štrajka že 1 teden ne vem al ji tole mleko brez laktoze ne paše, prav protestira za jest, včasih se ji kar želodček obrne, pa tko lepo je že jedla. Zdaj  pa popije 30 potem podreva kupčka in noče več, komaj jo shecam za 90 včasih več. Včeraj je jedla ob 20:30 šla spat ob 21:30 in spala do 6:00. Jona je vmes še enkrat jedla Karla pa ne. Me kar skbi zdaj to zavračanje hrane, se malo tolažima da je to sam obdobje.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Dvojčki 2011
16.4.2011 18:20:08   
katym
Ojla!

Se še jaz pridružujem tej temi...moja dvojčka sta že skori tri tedne stara, Lija in Maj. Imela sem carski rez v 35. tednu, sedaj smo se pa malo lovili s hranjenjem in poporodno otožnostjo, mi je blo kr malo težko, k sm prišla domov, pa nista hotela dvojčka jest, dobila sm vročino 38,5 v 15 minutah, in potem je izginila v pol ure...z Lijo smo se borili za dojenje, pa očitno ni imela tako razvitega refleksa za sesanje...ni pridobivala teže, tako da smo šli na umetno mleko aptamil premature...Maj je pa vztrajal in se dojiva polno...Lijo pristavim vsake toliko časa, ampak večinoma noče pit...mogoče bo še, al bo pa ostala na umetnem mleku...tako zdej se je pa en zbudil, moram it...lepo se imejte pa drugič malo več...



(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Dvojčki 2011
18.4.2011 7:48:37   
lina10
No , da se še jaz malo javim, stari smo že 2 meseca in pridno jemo in rastemo , da o teži ne govorim sta kar orenk deklce,Katja je velika 57 cm in težka 4335g, Špela pa je velika 56,5 cm in težka 5400g, sta kar pridne glede hrane če ne dobita željene količine sta pa pravi tečki, je pedijatrinja rekla, da sta pridne nič da preveč jesta ,Katja se je zelo poravila glede na to koliko je bila drobna ob rojstvu zgeda kot amnekenka Špela je pa bolj okrogla samo sta prav fletni bejbiki.

(odgovor članu katym)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Dvojčki 2011
18.4.2011 16:49:29   
trsica
Samo, da vam pomaham in gremo dalje u lajf. user posted image

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu lina10)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Dvojčki 2011
21.4.2011 16:01:56   
upanje81
Kdaj boste dale otroke iz košare v športen del vozička? Men se zdijo že zdaj zlo ozke kaj šele bo tko da si jih ne predstavljam notri do 6 mes oz dokler ne bosta sedele?
Drugače pa se borimo s hranenjem K štrajka na polno, lačna pa ne more jest, je ko pa podreva prvi kupček pa ne more več se zvija joka in ven rine dudo.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Dvojčki 2011
21.4.2011 20:19:45   
lil_
upanje vem kako je, ce smo me kaksen dan notri...se mi zdi, da smo vse sitne user posted image kar se tice hranjenja ti nemorem pomagati. sicer pa ce pridobiva na tezi, potem je sigurno vse ok.

katym mi je zelo zal za poporodno otoznostjo. jaz sem bila ok, pa ko sta se histericno drli bi najraje usla. tako da ce je to ze za tabo, res super! ce ti je v interesu dojit tudi lijo, jo probaj podojiti, ko se ze malo naje po flasi. tako smo se me navadle. od zacetka se nasi dve tudi nista dojili, ko pa sta bili lacni pa sploh ne, sta histericno jokali in nista vedeli kaj nej pocneta s prsmi. tako da sem ju najprej nahranila po flasi, d ani bilo histerije, potem pa sem ju probala pristaviti...cez cas nam je uspelo.

lina tudi meni se zdi 57cm in 4335g zelo manekenska postava. in tudi druga se mi zdi cisto vredu. drugace pa je pri nas zelo podobno. imamo enega spicka in enega ne spicka. nemorem rec da je bolj okrogla ker niuser posted image mata pa tut nasi cist manekenski postavi, sploh ker imata zelo dolge nogice.

trsica ja mahamo nazaj. a februarke kej bol spremlas kot tole? jst tja sploh ne upam pogledat, ker je tok strani, da se sploh nemorm vkljucit user posted image

upanje midva sva o sportnem delu ze razmisljala, bova pocakala toliko casa, da bosta sami drzali glavo. meni se kosare zdijo se dovolj velike, vendar imamo zelo zvedavi deklici in jima kosare ne odgovarjajo najbolj, saj nikamor ne viditauser posted image

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   Iščem cimro iz porodnišnice LJ
24.4.2011 20:00:41   
PC Baby
Sorry če se vrivam, ampak mogoče bom tukaj bolj uspešma. Bom kar prekopirala s foruma "po porodu":

Iščem punco, ki je v porodnišnici LJ rodila dvojčici nekje med 24. in 27.1.2011. Je iz Ribnice, ali Cerknice (sorry-sem pozabla) in z nama je bila v sobi ena, ki je FUUUUUL smrčala. Tega se boš ziher spomnila :)))))

Takrat si se namreč ful borila za tvoji punčici, da bi jih lahko dojila. Zdravniki in sestre so bili zelo skeptični, ker nisi imela mleka niti za eno, kaj šele dve, ti si se pa borila kot lev, hodila črpat mleko, jemala Tametil...

Ful bi ti privoščila, da se je vse uredilo in da se zdaj veselo dojite. Če se ti da, se mi javi na ZS. Rada bi samo slišala kako si.
Kakorkoli že pa srečno z malima princeskama - ziher vam gre super user posted image

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Dvojčki 2011
24.4.2011 21:13:06   
trsica
lil_ kar pridi k februarkam. jaz pa tu bolj malo pišem, ker imam običajno pripravljen cel roman, ki pa ga ne morem spisat, ker imam vedno enega v naročju (trenutno oba spita). user posted image
huh, mam zdajle čas, da malo napišem. torej, mi smo ok. oba sta kar pridna, če sta sita in previta. dojim ne več. sta na hipp-u in po moje sta zaradi tega "debela". kar mi ni všeč. user posted image pred kratkim sem ju na priblino zvagala in naj bi imela nadja cca. 5800g in david 6600g. nadja nosi 62 in ji je že na knap, davidu je pa že skoraj 68 premajhna (in 68 je za velikost 6 mesecev). user posted image včasih se vprašam, če imam res dvojčka. user posted image
jaz sem voziček dobila in sploh nimam košare, tko da smo že cel čas športni user posted image  oblečena sta pa v bodija in majčko, spodaj pa žabice in nogavičke. imam ju pa še vedno v zimskih vrečah, ki pa ju lahko postavim tako, da imata ventilacijo in jima ni vroče. user posted image  ma ta smotan veter je in takrat pa ni fino, če sta odkrita.

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Dvojčki 2011
27.4.2011 14:25:20   
upanje81
PC Baby, ja seveda se te spomnim, čeprav sem zamenjala kar nekaj cimer in se selila vem kdo si (Škofljica in rodila si punčko s CR). Ja to smrčanje pa je blo ekstra strong, kaj takega še nisem doživelauser posted image in sem prav komaj čakala, da gre smrčača domov in se bom spočila, no in ona je šla res domov jaz pa na drug oddelek, spočila pa se nisem so bile tam potem pa druge zgodbe.

Ja mleka je potem kar nekaj bilo stiskanje, tametil borba 100/na uro ampak za dve pa ne dovolj za vse obroke sploh potem ko sta pojedli več. Potem sem imela obe punčki 10 dni v bolnici še nista bili stari 1 mesec in sem mleko stiskala ga zamrzovala , nosila s seboj v bolnico itd. Potem pa je počasi začelo usihati  malo verjetno tudi od stresa, pa krče smo imeli 1 mesec zelo hude tako, da včasih enostavno ni blo časa it stiskat večkrat na dan. Skratka stiskala sem 2 meseca več ni šlo in vesela sem da sem vztrajala in dala vsaj nekaj mojima puncama. Bolje malo kot nič.

Se ti javim kaj na zs ko bo kaj več časa, kako ste kaj ve se lepo rihtate?

Ko sem hodila na obisk v bolnico k mojima punčkama  se mi zdi da sem te videla ob želežniški progi si šla z vozekom. Takrat sem se prav vprašala, no na isti dan sva rodili ti že veselo okrog z vozičkom jaz pa na to še pomislit nisem smela takrat, no zdaj pa že veselo vozičkamo in se potepamo naokoli.
Punčki sta za enkrat zdravi in se že veselo smehljata mamici, sta pravi dobrovoljki.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Dvojčki 2011
27.4.2011 20:38:07   
PC Baby
Super, sem vesela, da ste zdaj OK! Se mi je pa kar zdelo, da ti bo ratalo vsaj par mesecev obe dojit user posted image
No, lepo se imejte še naprej pa se mogoče še kaj slišimo.

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Dvojčki 2011
28.4.2011 18:38:23   
mija75
OJla punce,

spet se oglašam po dolgem času. Pri nas je zelo pestro, cel čas je nekaj. Prejšnji vikend smo bili na infekcijski (je Vita dobila infuzijo), zdaj pa upam komčno, da je konec bolnic. Dojim obe polno, krčki popuščajo, se veselo smejita, mal pa sta tudi že razvajenke...jih je treba kar veliko prenosit.

Zdaj se bomo začeli kopati vsak dan, ker mi je lažje kot s krpico umivat.

Uživajte, pa se še kaj javim.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Dvojčki 2011
1.5.2011 17:56:05   
trsica
Od danes dalje spita vsak v svoji postelji. user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu mija75)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Dvojčki 2011
1.5.2011 21:53:32   
mija75
nasi punčki tudi od danes naprej spita  vsaka v svoji postelji :)

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Dvojčki 2011
2.5.2011 16:27:00   
lil_
midva sva se pa lih danes pogovarjala da bi blo fajn ce bi, sam ju morva preselt v svojo sobo...pa sm jst prevec komot, da bi ju hodila tja dojit ponoc user posted image

(odgovor članu mija75)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Dvojčki 2011
3.5.2011 14:32:49   
upanje81
A so bli vaši škorčki že cepljeni, a cepijo nedonošenčke kasneje?

Ob kateri uri jih dajete spat in koliko vam spijo? Kje spijo čez dan?
Mi hodimo spat od 22-23 pa do 5, 6 kakorkdaj včasih več včasih manj. Čez dan spita kar na sedežni al pa v vozičku ju ne dajem v posteljico, ure čit različne al pa ena spi druga gleda :-)

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Dvojčki 2011
3.5.2011 21:08:07   
lil_
nasedve se nista bili cepljeni, ker na zadnji (2.) posvetovalnici se nista imeli 5kg, kar je pogoj za ceplenje. ne da jih cepijo kasneje, ampak je ceplenje pogojeno z kilogrami. nas caka ceplenje konec meseca, ceprov se se odlocam...cepiti ali ne cepiti user posted image

pri nas ju damo spat med 20-21. spita do devete ure zjutrej, ceprov se ponoci se vedno hranimo na 4 ure. vcasih prespita tut ze po 6, 7, 8 ur...sam kaj mi pomaga ce jih ena prespi tok, ce jih druga neuser posted image redko vstanemo pred deveto, se pa seveda tut nardi.
cez dan spita v vozicku al pa na taveliki postelji al pa v svojih lezalnikih. pr nas tut spita cist razlicno. cez dan je ena velik bolj pridna za spat kot druga. medtem ko prva spi, druga 3x spi in se 3x zbudi. se pa velikokrat nardi da od enga do druzga hranjenja bedi ena, od druzga do tretjega hranjena pa druga. tko da se fino menjata. ma mami skos delouser posted image

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Dvojčki 2011
4.5.2011 8:55:05   
trsica
naša dva bosta cepljena po programu, ostalo pa ne.

tudi pri nas je en večji zaspanček, kot drugi. odkar imata vsak svojo posteljo, ju dam tudi čez dan tja spat. največkrat pa spita na kavču ali ležalniku. še večkrat smo pa zunaj in ležita v vozu. zadnje čase David dober del poti prečuka, Nadja je pa sposobna celih pet ur držat učke skupaj. user posted image

naslednji teden imamo 2. posvetovalnico. me zanimajo njune mere, ker imam občutek, kot da nista dvojčka (dvojčki so baje majhni, suhceni, drobceni...) user posted image

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Dvojčki 2011
4.5.2011 9:17:28   
upanje81
No to pa nisem vedla, da morjo met 5 kg da jih cepijo, naša J jih ma po mojem občutku zdaj že več K pa ne vem če. Je začela spet nekaj štrajkat s hrano, J pa tako lepo zmaže vsak obrok 150 včasih bi še več pa ne vem če je glih ok, da je tak požerušček je blo do zdaj dolgo časa 90 zdaj pabi popila kar še in še. Tako da je spet kar velika razlika med njima, je bilo obdobje ko jo je K že lepo lovila in pojedla več zdaj pa se ji je ustavilo. Ima tudi zelo občutljiv želodček, če je mleko premrzlo, al pa če ji dam kake kapljice se ji kar obrne.

Lil ti boš kmalu že začela z gosto hrano, a ste že 4 mesece?

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?