|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dvojčki 2011
4.5.2011 21:17:06   
lil_
nasedve sta tut ponavad voznjo z vozickom prespali, zdej pa sta cedalje bolj firbcni in jima je muka lezat v kosari. radi bi gledali okrog, pa nevem, ce ju ze lahko dam v sportni del vozicka ali ne. bi mogla probat, d avidim, kako jima tisti paski pridejo, ker se mi se vedno zdita bolj drobniuser posted image

trsica kaj je to cepljena po programu?

men se tut po obcutku zdi razlika med nasima kr velika, bomo vidl konc mesca kaj bojo rekl.

ja vceri sta meli 4 mesece, ampak je patronazna rekla, da bi blo fajn ce pocakat z gosto hrano, zarad nedonosenosti. ceprov jst o ksnem gresu zvecer ze kr razmisljam user posted image sam nevem iz kerga mleka ga narest. kravjega baje do enga leta nesmejo, alpski sploh ni fajn. a jima lahko gres nardim s svojim mlekom? se mi zdi cudno, ampak najbrz bi slouser posted image s hrano bom pocakala do posvetovalnice, pa bom tam prasala kako in kaj.

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Dvojčki 2011
4.5.2011 21:29:36   
trsica
cepljenje po programu je to, kar je "obvezno" in brezplačno. proti raznim rotavirusom in klopom pa ne. user posted image

jaz jima zvečer že kake tri tedne dajem v mleko piškot (plasmon, brez glutena), da dlje spita. zdaj smo ju spravili do tega, da spita od 21-ih pa tja do 3-eh, 4-ih. davidu je uspelo enkrat spat celo že do 5:30. user posted image

pa, kot sem že napisala, imam tak voziček, ki nima košare in smo že od začetka "športni". sta pa za zdaj še vedno v polležečem položaju.user posted image

< Sporočilo je popravil trsica -- 4.5.2011 21:31:20 >


_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Dvojčki 2011
5.5.2011 9:26:10   
katym
Lil - gres delaj s svojim mlekom, alpsko in kravje absolutno nista primerna še za tako majhne...itak se mleko ne kuha ampak samo segreje, tko da je res filing čuden, da delaš s svojim mlekom- men se je to zdel še bolj čudno, k sm delala na primer brokoli z mojim mlekom...pol ga js nism mogla pojest za njo, k je vedno ful pustila :)

Mi mamo pa dans prvi pregled..da vidimo...

Eno vprašanje...mi uporabljamo aptamil premature še vedno za Lijo, sam po mojm ma že okol 3500g. Bi počas prešaltal že na aptamil 1, sam me zanima, kako se ta prehod naredi? Mešamo dva aptamila v eno flaško al enkrat aptamil premature enkrat aptamil 1?

Punce, kako vam uspeva, če ste same in imate oba dvojčka budna naenkrat in bi oba rada naenkrat jedla? pismo ej, js sm čis mokra takrat od švica, Maja dojim, Lijo po flaški...cel žur...ju mam kr na blazini za dojenje...ful raje vidim, da se z razmakom hranita, da še Lijo v miru pristavljam, da se čez dan malo doji, kokr ji uspe...

Mi mamo pa dans prvo posvetovalnico...super, vam poročam..lep pozdravček

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Dvojčki 2011
5.5.2011 9:39:07   
trsica
ne vem, zakaj bi mešala PRE in 1. porabiš enega in načneš drugega. mi smo šli iz aptamila na hipp brez mešanja.

glede hranjenja ti pa ne moram pomagat, ker imam oba na flaši. včasih se mi dereta oba hkrati. se pač dereta tisti dve minuti. kaj čem.

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu katym)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Dvojčki 2011
5.5.2011 10:10:44   
mija75
ojla,

katym - jaz obe dojim in če je panika kar obe naenkrat na joške vržem  :). Problem je potem podiranje kupčka, ker obe polivata in jih je treba nekaj časa pokonci držat. No tukaj pa malo prešpricam, ker ne znese. Je pa tudi meni veliko boljše posebej dojit. Večkrat pride hvalabogu tako, da se ne zbujata hkrati.

Punce jaz pa ne vem kaj narest, da bi mela malo manj mleka. Me skrbi,da spet dobim mastitis, ker mam čist trde prsi. Po dojenju še načrpam čez 100 ml. Problem je, ker Vita ne zaspi drugače kot na joški. Zaradi stalnega pristavljanja se mi očitno dela toliko mleka user posted image . PO dveh mastitisih mi res ni do tretjega user posted image .

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Dvojčki 2011
5.5.2011 10:25:21   
taja2008
Ojla, punce...

Da se vam še jaz malo javim.... Mi imamo tudi zelo pestro....Imam zdej vse 3 otroke doma in je živi kaos....user posted image
Tristan mi je vse pobral od Taje, ki hodi v vrtec, smo bli non stop bolni, zdaj nam je ostal samo še zamašen nosek in tudi ne vem več kaj naj delamuser posted image . Smo bli vsak teden v bolnici, enkrat bronhiolitis, enkrat začetek pljučnice, pa viroza.... Skoz neki...Zdej je ta velka doma, pa je ok. Mami se pa meša....user posted image user posted image

Tudi mi pridno rastemo, Tisa ima že okoli 5200g, tristan 4900g- se mu vidi, da je bil bolj bolan ampak zdaj je začel pridno jesti. Upanje81: Tudi pri nas poje Tisa 120ml vode+ žlice mleka not, Tristan pa 90ml+žlice mleka. Ampak nč ne kompliciram. Tisa je na 3 do 4 ure ali več, Tristan pa bolj pogosto. Na koncu sta po količini nekako skupaj. Tist na škatlah od mleka pa ne glej preveč, je larifariuser posted image user posted image Men je Taja pri 1 letu pojedla 180ml + žlice mleka, ne pri 6 mesecih, kot piše na škatli. Pa je danes lepa, zdrava, postavna punčka. Ker če predoziraš tole mleko potem maščobne blazinice ostanejo, ker pri dojenem otroku izginejo. Tako da tut ni dobr preveč tamalčke filatuser posted image user posted image To je moje mnenje.....

Zdejle pa alarm, se je ta velika zbudila, pa jo moram met skoz na očeh, če ne je prec piz......user posted image

Se še kej vam javim....

_____________________________

11.1.2008 sva dobila prvega sončka-TAJA
8.2.2011 sva dobila še dva sončka-TRISTAN in TISA

(odgovor članu mija75)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Dvojčki 2011
5.5.2011 21:52:34   
lil_
ok sem predvidevala da je to po programu, sam me je zbegal to, ker zdej ni nic obvezno.

pr ns je biv rekord v spanju 8ur v kosu...pa brez piskota...sam kaj k mamo dva otroka in ce se zarad ene zbudim vsake 4 ure, mi tistih 8 nic ne pomagauser posted image

ja to da ju mas ti ze skos v sportnem delu vem. sigurno jima je pa zanimivo, ker gledata naprej.

katym ja res je cudn filinguser posted image

jst sm vecino casa sama in najraje vidim, ce cez dan jesta istocasno. za dojenje uporablam blazino, prej k jo pa nisem mela, sem pa ju podlozila s povstri. tut ce enga futras po flasi bi pomoje z blazino lepo slo. ce pa mas blazino za dojenje pa res ne vidim problema.

mija jst podiram kupcke po kavbojsko user posted image mam blazino za dojenje in ko se najesta ju obrnem na trebuscek, ker je blazina rahlo posevna in ker zdej tut ze pridno paseta kravice...same podreta kupcka. ce kdaj kej polijeta nic hudga. tko da ja...tut kupcke podiramo na enkratuser posted image
za manj mleka...manj pit mogoce. drugac pa se ti dela se vec mleka, ker po dojenju se crpas. sem imela tut jst tezave s prevec mleka...jst sm si pol rekla, da v enm dnevu nebom fasala mastitisa in sem pustila prsi trde do vecera in ce je blo zvecer res hudo, sem izcrpala mleko samo zvecer. ok no ce je bla sila sem izcrpala tudi kdaj cez dan. drugace pa tudi ce crpas ne crpaj kolikor gre ampak samo toliko da olajsas prsi. ce imas po dojenju v prsih samo 100ml mleka te (saj po mojem mnenju) nemorjo prevec tiscat.

(odgovor članu taja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Dvojčki 2011
5.5.2011 22:42:32   
Julija33
Pozdravčki vsem dvojnim mamicam, že dalj časa vas spremljam, pa sem se odločila da se vam priključim. Doma imamo 3 in pol leta starega fantka in 10.02. smo dobili še dve punčki. Na kratko bom opisala potek teh prvih treh mesecev. Rodila sem z carskim rezom, ker je bila Vida (dvijčica B) obrnjena na ritko in zdravniki niso hoteli tvegat. Rok sem imela 21.02. tako da sta bili punči kar veliki in sicer Valentina 2965g in Vida 3120g. Prvi mesec sta se dojili obe, nato se je Valentina odločla, da prekine in jo od drugega meseca hranim z adaptiranim mlekom (dva obroka ji dam moje mleko), Vida pa je polno dojena. Glede količine pa sedaj spije od 90-120ml na obrok. Na začetku smo se kar namatrali z našimi punkami saj so imele kar dosti krčev, pri prvem sinčku sploh nismo poznali joka. On je jedel in spal, nikoli jokal. Ti dve mali pupiki pa sta se od nekje tretjega tedna kar drli, in to takšen jok, da sem v časih jokala še jaz. Ampak vse slabo mine in že dobra dva tedn krčev ni večuser posted image .
Glede spanja, naši dve damo med 20-20:30 v posteljo in potem spita do 2:30 (nekje) se najesta in potem spita do 6-7ih, ko je itak ura za štimanje za vrtec velikega bratca. Prejšnji teden se je dogajalo kar nekaj dni da sta spali do 5ih, lažno veselje.
Jaz imam tudi športni voziček že od začetka, ravno tako kot če bi bili v košari ne vidita naprej, saj je ležišče ravno in ne privzdignjeno. Glede vezanja pa jih nimam še zavezanih saj ne morejo ven. Starejšega sina nisem nikoli vezala, je pa bil res zelo priden in miren dojenček. Ti dve pa bom morala po vsej verjetnosti imet zavezane ko bo seveda čas za to.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Dvojčki 2011
5.5.2011 22:47:01   
lealan
Živjo,

najprej vsem čestitke za vaše sončke user posted image user posted image user posted image .
Upam, da se vam bom kmalu tu pridružila, pdp imam 17.06. tako da čakam ......

Imam pa vprašanje za trsico, če sem prav zasledila si rodila v Kranju. Zanimajo me
tvoje izkušnje, jaz se odločam med KR in LJ.
Hvala


lp vsem

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Dvojčki 2011
6.5.2011 22:25:25   
HoneybeeMaja
Ola punce!
Po dolgem času se še jaz malo oglasim....

Najprej dobrodošle nove dvojne mamice,sem videla,da je hijenca rodila user posted image ,za njo sem še posebej vesela,vse dobro in veliko sreče! user posted image user posted image user posted image

Mi smo pridni,še vedno (trkam po lesuuser posted image ) spimo celo noč,še vedno se delno dojimo in dohranjujemo,sta pa ogromna,pri 3,5 mesecih ima Zoja 63cm in 6500g,Maj pa 62cm in 5900g,v globoke košare našega Impalsta gremo že zelo na tesno user posted image .V torek smo bili po programu tudi prvič cepljeni,na srečo je bil edini stranski učinek,da sta cel popoldan prespala in sem lahko v miru in pošteno očistila stanovanje user posted image .

Me pa zanima,kdaj se dvojčki začnejo zavedati en drugega? Naša dva že veselo čebljata z mano,se smejita,ampak drug drugega pa vztrajno ignoriratauser posted image .



_____________________________

Sometimes when you hope for a miracle,you get two...

(odgovor članu lealan)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Dvojčki 2011
6.5.2011 22:37:33   
HoneybeeMaja
Berem,da ste debatirale o prehodu iz globokih košar v športne dele,no mene so v razvojni ambulanti posebaj opozorili,da dokler vsaj približno ne obvladujejo glavic,strogo globoka košara in ravna podlaga,pri nas Zoja že zelo obvladuje glavo,podpiramo jo samo še pri dviganju in spuščanju na podlago,Maj pa zeloooo zaostaja za njo in mora imeti glavico cel čas podprto,tudi ko ga položim na trebušček jo dvigne samo cca.30%.

_____________________________

Sometimes when you hope for a miracle,you get two...

(odgovor članu HoneybeeMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Dvojčki 2011
7.5.2011 21:16:17   
lil_
pr nas se tut se ne zavedata ena druge, ceprov pa se mi je dva dni nazaj zgodilo da sta se po tem ko sta se podojili (na blazini) da je ena gledala drugo in se ji zacela smejat...druga je gledala mim, kot ponavadi. pri naslednjem hranjenju pa sta se zamenjali in se je druga smejala prviuser posted image
drugace ce ju kazemo med sabo, najveckrat zacneta jokatuser posted image

pri nas ze zelo lepo drzita glavi, tko da mogoce pa ju lahko pocasi spravimo v sportni vozicek.

a vse hodite v razvojno ambulanto?

(odgovor članu HoneybeeMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Dvojčki 2011
8.5.2011 9:59:53   
trsica
Julija, pozdravljena. Te bom dodala na seznam. Ko ga najdem. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Julija33

Jaz imam tudi športni voziček že od začetka, ravno tako kot če bi bili v košari ne vidita naprej, saj je ležišče ravno in ne privzdignjeno. Glede vezanja pa jih nimam še zavezanih saj ne morejo ven. Starejšega sina nisem nikoli vezala, je pa bil res zelo priden in miren dojenček. Ti dve pa bom morala po vsej verjetnosti imet zavezane ko bo seveda čas za to.


Tudi pri nas je tako. Čeprav nista v košarah, še vedno ležita na ravnem, le ležišče je malce dvignjeno, ker je tak voziček.

IZVIRNO SPOROČILO: lealan

Imam pa vprašanje za trsico, če sem prav zasledila si rodila v Kranju. Zanimajo me
tvoje izkušnje, jaz se odločam med KR in LJ.
Hvala




Tudi jaz sem kolebala med KR in LJ. Še spraševala sem tu na forumu. Pa sem se potem odločila kar za KR, saj sta obe dovolj kvalitetni, da poskrbita za otročke. Moram pa dodat, da sem zadnji mesec itak ležala gor in smo bili že skoraj na TI. user posted image Ker sem imela še povišane jetrne encime, so itak vsi samo čakali, da rodim. Tako sem še na samem porodu imela pol porodnišnice zraven sebe. Pa še babco sem poznala. user posted image Hrana in ostalo osebje pa kot v vsaki bolnici.

IZVIRNO SPOROČILO: HoneybeeMaja

Mi smo pridni,še vedno (trkam po lesuuser posted image ) spimo celo noč,še vedno se delno dojimo in dohranjujemo,sta pa ogromna,pri 3,5 mesecih ima Zoja 63cm in 6500g,Maj pa 62cm in 5900g,v globoke košare našega Impalsta gremo že zelo na tesno user posted image .V torek smo bili po programu tudi prvič cepljeni,na srečo je bil edini stranski učinek,da sta cel popoldan prespala in sem lahko v miru in pošteno očistila stanovanje user posted image .

Me pa zanima,kdaj se dvojčki začnejo zavedati en drugega? Naša dva že veselo čebljata z mano,se smejita,ampak drug drugega pa vztrajno ignoriratauser posted image .




Mi imamo cepljenje v torek. Vidim pa, da nismo samo mi oversized. Pa tvoja sta celo samo dojena. user posted image
Naša dva sta se med prvomajskimi prvič zagledala. In sta se smejala drug drugemu. To pa je tudi vse zaenkrat.

IZVIRNO SPOROČILO: HoneybeeMaja

Berem,da ste debatirale o prehodu iz globokih košar v športne dele,no mene so v razvojni ambulanti posebaj opozorili,da dokler vsaj približno ne obvladujejo glavic,strogo globoka košara in ravna podlaga,pri nas Zoja že zelo obvladuje glavo,podpiramo jo samo še pri dviganju in spuščanju na podlago,Maj pa zeloooo zaostaja za njo in mora imeti glavico cel čas podprto,tudi ko ga položim na trebušček jo dvigne samo cca.30%.


Tudi pri nas je fantek zeloo zadaj glede glave. No skoraj vsega. Me je pa presenetil s koordinacijo rok, saj mu uspe načrtno prijeti visečo igračko. Kar, sicer zelo napredni pučki, še ne.

IZVIRNO SPOROČILO: lil_

a vse hodite v razvojno ambulanto?


Meni sta kolega, ki tudi imata dvojčke in našega pediatra, rekla da on vse dvojčke avtomatično pošlje v razvojno. Bomo videli v torek, kaj bo rekel. So pa pri njima ugotovili šele v razvojni, da ima eden bolj razvito levo stran, drugi pa desno. user posted image

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu Julija33)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Dvojčki 2011
8.5.2011 21:57:51   
upanje81
ojoj ste se razpisale, kdo bo pa vse tole prebral:-))

Mi smo bli v petek v razvojni, rokovanje z novorojenčkom telovadba itd, čist zanimivo sam časa doma zmanjka za vse tole pa  pri dveh je tole rokovanje komplicirano. Čez 1 mes imamo kontrolo in če ne bo bolje bomo šli na fizioterapijo. Kaj pa ostale tudi hodite v razvojno, fizio??
No in sem vprašala glede vozička in nam je svetovala čimdlje ravno, ker športni ni čist raven in da se do 2 leta pri nedonošenčkih gleda korigirana starost (dejanski termin poroda), in da sta tako stari 2 in ne 3 mesece, tako da je rekla da še kar malo počakat s športnim delom. In tudi napredek v razvoju gledajo za 2 meseca-. 18 imamo pregled pri našem pediatru in me prav zanima kaj bo ona rekla glede košar.
katym mleko se kar zamenja, mi smo šli iz prematur kar na aptamil 1 in je blo ok. No pa kar nekaj mlek smo sprobali in smo vedno kar zamenjal nič mešal. Zdaj nam najbolje sede hipp 1.
Glede hranjenja je pa men čist ok če se obe hočta na enkrat hranit no ok 15 min razlike je čist super, kot pa da bi en jedel zdaj drug pa čez 2 uri, ker potem lahko sam hraniš cel dan. Pri nas je ena bolj potrpežljiva kot druga, sam probam vedno presodit katera je v stanju da počaka. Nočem da vedno čaka ena, se morata obe navadit da nista sami. Tisti ki čaka pa kaj zapojem ,se z njo pogovarjam itd.
Pa mama mora bit umirjena, se mi zdi da to pa zlo čutjo.
Trsica a ti daš obema flaški na enkrat, a ju hraniš v stolčku? Jaz sem tud že o tem razmišljala zdaj ko lepše požirata sam kako bi pa potem kupček podiral. Mi podiramo kupček 3x npr če popijeta 150.
taja2008 o tebe sem pa že prav pogrešala. Me kar zmrazi ko sem prebrala bronhiolitis se ne smem spomnit kako je blo pri nas, ko sta obe revci še ne 1 mesec stari pristali v bolnici. A je blo hudo, je potreboval kisik? A sestrca se pa ni nalezla zanimivo. Upam da je zdaj vse ok, mi se kar držimo nosek je klasika pucamo, se pa kar vsakega kašljanja, smrkanja kihanja kar ustrašim, ker je bilo zadnjič vse tako nedolžno videt v resnici pa je bilo stanje zelo resno.
Naše popijta 145 ml vode + 4 merice mleka (skupaj 160 ml), včasih pa tudi manj imata prav obdobja. Ja na škatli pa itak piše da bi mogle popit tolk že precej prej.
J ima 5400 k pa 4700.
 
HBMaja o kake korenjake imaš ti.
Naši dve se včasih že opazita ena joka druga se ji pa smeji, pa papcata roke ena od druge-:), z mano pa tudi že zelo čebljata sploh K, J pa lepo opazuje igrače in se obrne za njimi če ji jih kažem.

Lil_ ja naj bi šli vsi dvojčki, sploh pa nedonošenjčki v razvojno, nas je kar dala ker je rekla, da je dobro da se čimprej naučimo rokovanja z njimi. Zdaj moram prav mislit kako katero primem, to da je treba pa menjat strani kako jih pestvaš in dviguješ leva, desna pa mi verjetno ne bo ratalo, ker to bi si mogla pa že pisat. Še pri enem ni to enostavno kaj šele pri dveh.

Mi smo zdaj končno po teh boleznih in izolaciji stopil v svet civilizacije:-), sprejemamo obiske in hodimo okrog,  v petek smo bli prvič v šopingu v soboto in danes smo hodil po roj.dneh in sta bili zlo pridni in utrujeni od vsega tako da sta lepo spali čez noč. Danes sem ju dala spat že kar ob 20 (zato ima mama čas za forum) , me prav zanima kako se bo tole obneslo, ker običajno ju damo spat med 22-23 uro.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 1:21:58   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: upanje81
Trsica a ti daš obema flaški na enkrat, a ju hraniš v stolčku? Jaz sem tud že o tem razmišljala zdaj ko lepše požirata sam kako bi pa potem kupček podiral. Mi podiramo kupček 3x npr če popijeta 150.


Kakšnem stolčku? A misliš ležalniku? Jaz sem ugotovila, da ju je najlažje hranit leže z malce dvignjenim vzglavjem. Imam to ta trdo blazino za dojenje in je čist ql.

IZVIRNO SPOROČILO: upanje81
Naše popijta 145 ml vode + 4 merice mleka (skupaj 160 ml), včasih pa tudi manj imata prav obdobja. Ja na škatli pa itak piše da bi mogle popit tolk že precej prej.


Kako pa to doziraš? A ni pri Hippu 120ml+4 žličke, 150+5 žličk itd? A imaš ti z namenom drugačno doziranje?

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 12:30:31   
upanje81
naše pike so spale danes od 20-4:30 in nato še do 8:00. S tem sta preskočile en obrok in jih je blo včeraj sam 4 in ne 5 kot običajno. Koliko obrokov imate vi na dan? Mi jemo čez dan na 4 ure
 
trsica ja ležalnik, lupinca karkoli to sem mislila. A ti ju potem na tej blazini hraniš oba hkrati najprej enega potem drugega?
Joj zdaj si me pa prestrašla sem že mislna da jaz predoziram zadevo. Jaz uporabljam hipp 1 bio in v navodilih piše 145 ml vode in 4 merice mleka pride 160 obroka, za 110 ml vode 3 merice pride 120 obroka. Kaj je več različnih mlek hipp 1?? Jaz ga kupujem v šparu, al pa v pikapolonici. Kakšnega pa imaš ti?

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 13:38:47   
lealan
Tudi jaz sem kolebala med KR in LJ. Še spraševala sem tu na forumu. Pa sem se potem odločila kar za KR, saj sta obe dovolj kvalitetni, da poskrbita za otročke. Moram pa dodat, da sem zadnji mesec itak ležala gor in smo bili že skoraj na TI. Ker sem imela še povišane jetrne encime, so itak vsi samo čakali, da rodim. Tako sem še na samem porodu imela pol porodnišnice zraven sebe. Pa še babco sem poznala. Hrana in ostalo osebje pa kot v vsaki bolnici.


Hvala Trsica, sem se odločila za KR


LP

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 14:55:12   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: upanje81

naše pike so spale danes od 20-4:30 in nato še do 8:00. S tem sta preskočile en obrok in jih je blo včeraj sam 4 in ne 5 kot običajno. Koliko obrokov imate vi na dan? Mi jemo čez dan na 4 ure
 
trsica ja ležalnik, lupinca karkoli to sem mislila. A ti ju potem na tej blazini hraniš oba hkrati najprej enega potem drugega?
Joj zdaj si me pa prestrašla sem že mislna da jaz predoziram zadevo. Jaz uporabljam hipp 1 bio in v navodilih piše 145 ml vode in 4 merice mleka pride 160 obroka, za 110 ml vode 3 merice pride 120 obroka. Kaj je več različnih mlek hipp 1?? Jaz ga kupujem v šparu, al pa v pikapolonici. Kakšnega pa imaš ti?


Ha?user posted image  Sem šla prav gledat navodila in pri meni piše drugače. Kupujem pa samo v Mullerju.user posted image Hranim ju pa tako, da imam enega v naročju, drugega pa na blazini. Če pa nista naenkrat lačna, pa vsakega leže.

Ajaa. Sem se spomnila. Kakšne barve pa je številka 1 na škatli? Jaz imam temno modro številko brez podlage. Imaš ti mogoče roza podlago? To je potem še stara škatla. Sem se spomnila, da je bilo tam drugačno doziranje.

< Sporočilo je popravil trsica -- 9.5.2011 15:07:55 >


_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 16:55:39   
upanje81
Trsica kako pa kupčke podirate če oba hraniš na enkrat?
Jaz imam škatlo svetlo modre barve Infant Milk BIO 1 (na škatli je enka bele barve na temno modri podlagi pa oranžen slonček gor leži). A je to mleko  v millerju kaj ceneje v pikapolonici je 12,90 800 g.
Kolk ti pa popijeta in koliko obrokov imate na dan?

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 20:58:23   
lil_
a nej nabi za razvojno ambulanto svetoval ze v porodnisnici? k nm ni noben nic reku, tut pediater ne...no mogoce pa bo ksna beseda vec o tem ko bomo mel ceplenje. torej konec meseca. joj morem malo povprasat zaradi goste hrane. sem vceraj govorila z enim ki ima dvojcka in so zaceli z gosto hrano pri sestih mesecih.

podiranje kupckov...najprej podres kupcek enemu nato se drugemu. jaz ju dam tudi na trebuh in podereta kupcek med pasenjem kravic.

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 21:41:47   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: upanje81

Trsica kako pa kupčke podirate če oba hraniš na enkrat?
Jaz imam škatlo svetlo modre barve Infant Milk BIO 1 (na škatli je enka bele barve na temno modri podlagi pa oranžen slonček gor leži). A je to mleko  v millerju kaj ceneje v pikapolonici je 12,90 800 g.
Kolk ti pa popijeta in koliko obrokov imate na dan?


Zdaj sem pa še bolj. user posted image user posted image user posted image  Jaz običajno uporabljam Hipp BIO Combiotik. Je pa svetlo modra enka, nič podlage. Zraven piše Bio-Anfangsmilch von Geburt an güt sättigend. Oranžen medvedek leži pod modro mavrico. Če pa nimajo tega, pa navadnega Hipp BIO Bio-Spitzenqualität mit dem Besten aus der Natur. Je pa temno modra enka brez podlage. Oranžen medvedek sedi pod drevesom. Oboje je 600g. Prvi stane 8,49€, drugi pa 7,95€. Pa, kot sem že parkrat napisala, Müller uvaža direkt iz Nemčije in je tudi mleko nemško (slovenska navodila so priložena). Ostali pa uvažajo preko posrednika in je mleko narejeno za "vzhodni trg" (slovenska navodila so napisana na škatli). Baje je razlika v kakovosti očitna. user posted image Pozabila napisat, da imam eno škatlo za dva dni.
Kupček najprej podere Nadja, ker ga hitreje. Za njo pa potem še David. Jaz ju na trebušček ne upam dat direkt po hranjenju, ker polivata.

< Sporočilo je popravil trsica -- 9.5.2011 21:47:12 >


_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 21:46:01   
trsica
Z gosto hrano bomo poskusili s četrtim mesecem (tako, kot pri ta starejšem sinu). Itak že zdaj zvečer dobivata piškotek v mleko. Doma imam kupljen korenček od Hipp-a. Piše, da je notri samo korenček in voda. Sadje bom že zmiksala. Zelenjavo ala korenje pa ne. Kakšna koleraba in cvetača sta pa itak dovolj mehki, da ju lahko speštam z vilico.

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Dvojčki 2011
9.5.2011 22:25:48   
upanje81
lil_ za razvojno ambulanto te napoti pediater avtomatično ko gre za dvojčke, malo povprašaj na naslednji posvetovalnici.

Uvajanje goste hrane se baje itak kar naprej spreminja zdaj je pri 4 mes, prej pa je blo pri 6 ne glede na to al so dvojčki al ne. Mene zanima če je pri nedonošenčkih kaj drugače al se gleda kronološka al korigirana starost.
A ti tudi oba hkrati hraniš?

trsica no zdaj bom začela pa razmišljat katero mleko kupovati, če je razlika v kakovosti tako velika user posted image  Meni miller ne diši samo iz razloga ker mi ni tako dostopen kot špar.

Glede teh kupčkov sprašujem toliko ker si ne predstavljam kako oba na enkrat hraniti in podirati kupčke. Ker mi podiramo z vsako 3 kupčke na obrok ne popijemo vse od enkrat (če popijeta 150 podiram na 100,50 in še na koncu), jih je na začetku ko smo vse na enkrat popil preveč matralo. In ko vzamem flašo da podremo kupček je cel protest in jeza.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Dvojčki 2011
10.5.2011 2:47:06   
trsica
Eh. Glede uvajanja GH je tko. Že pred 7 leti, ko sem bila noseča, so govorili, da se kao začne uvajanje pri 4 mesecih. Ko pa sem rodila, so začeli psihirat s 6 meseci. Itak probaš in če gre, ok. Če pa ne gre, pa tud ok. Jaz bom probala že naslednji teden, ko bo kak teden po cepljenju. Da vidim reakcijo. Nekako pričakujem, da bo David sprejel, Nadja pa še ne. Bomo videli.user posted image
Kar se Müllerja tiče, so meni tko predlagale prijateljice, ki so vse to že dale skozi. user posted image

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Dvojčki 2011
10.5.2011 7:54:50   
trsica
user posted image
 
14.12.2010
user posted image d3lfink4 (PDP 1.2.2011) user posted image user posted image Neža/Eva 1880g/2180g, 43cm/43cm

3.1.2011
user posted image lil_ (PDP 23.2.2011)user posted image user posted image Loti/Neli 1830g/1740g ,43cm/43cm

16.1.2011
user posted image HoneybeeMaja (PDP 6.2.2011)user posted image user posted image Zoja/Maj 3250g/2500g, 51cm/48cm
 
25.1.2011
user posted image  upanje81 (PDP 2.3.2011)user posted image user posted image Karla/Jona 1850g/2515g ,44cm/47cm

27.1.2011
user posted image trsica
(PDP 14.2.2011) user posted image user posted image Nadja/David 2850g/2900g, 47cm/47cm

31.1.2011
user posted image petrap (PDP 10.2.2011) user posted image user posted image Maj/Nal 2960g/2570g, 46cm/51cm
 
8.2.2011
user posted image  taja2008
(PDP 1.3.2011) user posted image  user posted image Tisa/Tristan 2450g/2470g, 47cm/47cm
 
10.2.2011
user posted image  Julija33 (PDP 21.2.2011)user posted image user posted image Vida/Valentina 3120g/2965g ,?cm/?cm
11.2.2011
user posted image   lina10 (PDP ?.3.2011)user posted image user posted image Katja/Špela 2210g/2670g ,47cm/49cm
 
26.2.2011
user posted image    mija75 (PDP 12.3.2011)user posted image user posted image  Vita/Zarja 2935g/2730g ,52cm/51cm
 
?.?.2011
user posted image  katym
(PDP ?.?.2011) user posted image user posted image Lija/Maj ?g/?g, ?cm/?cm
 
 
user posted image = 16 user posted image = 6
 


< Sporočilo je popravil trsica -- 10.5.2011 8:02:58 >


_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?