|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Srček me boli...
25.3.2011 0:23:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mana_t

kaj pa naj naredim po tvojem?


Ne vem, glede na podatke, ki si jih navedla na začetku.
Lahko se obrneš še na varuha otrokovih pravic.


miljonarka, če mati otroka meni, da se otroku pri očetu slabo godi, da ga zapostavlja, zlorablja tako ali drugače mora očeta kazensko ovadit.


Če sem prav razumela, je zadeva že v uradnem postopku, na CSD in ponovno na sodišču kot uradnem organu. Meni se za razumno reševanje sporov to zdi dovolj, ne bi šla še v kazensko ovadbo. Ampak lahko se motim, da je to pri vseh dovolj.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Srček me boli...
25.3.2011 0:32:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urška

kot sem napisala: velika večina otrok (nalašč ne bom napisala da vsi) ločenih staršev si želi, da bi starši živeli skupaj.


Ne vem, če je to osnovna potreba, prej privzgojen način življenja.

Otrok si verjetno želi ljubezen, odprtost, življenje brez napetosti med starši, potrjevanje tega, da drugi od staršev dela prav in dobro z njim (in ne iskanje dlake v vsakem jajcu), pričakuje najbrž tudi, da bodo osnovna vodila, ki jih postavljata oba od staršev v življenju enaka, ali vsaj ne a priori nasprotna od drugega. Ravno tako pa pričakuje in potrebuje, da je vsak od staršev nekoliko svoj (ker tudi družinskega življenja ne upravlja samo enoumna glava), da vsakega od njih malo obrne po svoje, enako kot bi ju, če bi živeli skupaj, potrebuje tudi toliko svobode, da lahko naredi kakšno lumparijo, brez da bi eden od staršev doživel živčni zlom - pri ločenih starših prej iz principa kot iz dejanskega vzroka.

Verjetno potrebuje še kaj, a v njegovo glavo ne moremo videti.

A ne glede na to, življenje ubira svoja pota, in nas včasih preseneti. Ne glede na vse, ali pa ravno zaradi tega, otrok ubira svojo pot.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Srček me boli...
25.3.2011 0:33:51   
mika
zakaj red? si mogoče pomislila, da jim red in rutina dajeta takim otrokom nek občutek sigurnosti in varnosti? in to otroci ločenih staršev zelo potrebujejo. da vejo kdaj bodo doma in da so lahko 300% da bo oče prišel po njih, ko je to dogovorjeno.
si pomislila, da se otrok naverjetneje bolje počuti, če ve, da bo oče v petek prišel po njega, kot pa da do zadnje minute ne ve ali bo ali ne?


Napisala si, da ruši red njej -materi in ne otroku, zato sem tudi tako odgovorila.
Ja, je hudo, da očeta ni, ko se dogovorijo in skrajno neodgovorno. samo v tem primeru razumem, da ta oče pride prevečkrat in kadar se mu zazdi, ne pa da ne pride. V bistvu njej ruši red in ne otroku, ker se ga ta veseli in ne zgleda nesrečen.

sej tud pri nas ne gre vse po planu....pride kaj vmes....pa se hčerka zeloooo veseli, pa je treba odpovedat in je pol žalostna.

Če pa bivši partner da otroka spat k babici, je pa cel cirkus, ker je bivši in se otroka losa tako, da je pri babici. Druga stvar  je, če bi to delal konstantno.
A mame pa nikol ne dajo otroke prespat k svojim staršem?

Zdaj se bere kot, da zagovarjam od mane bivšega...pa ga ne! samo z drugega zornega kota gledam, ker smo vsi primorani kdaj prelomit obljube ali se pa ne moremo držat dogovora.



(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Srček me boli...
25.3.2011 0:39:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Zdaj se bere kot, da zagovarjam od mane bivšega...pa ga ne! samo z drugega zornega kota gledam, ker smo vsi primorani kdaj prelomit obljube ali se pa ne moremo držat dogovora.


Če predpostavljam (zgolj predpostavka user posted image ), da je pač še en "neodgovoren semenodajalec", bo iskanje vsak dlake v jajcu s strani matere prineslo rezultat točno nič. Na ta način ni variante, da se kaj spremeni.

Meni se zdi zadeva enostavna.
Stiki naj se določijo redno, ker je tu prišlo do kratkega stika - kar se že dela.
In v obnašanju očeta naj se nehajo iskati samo minusi, ker obnašanje samo po sebi ni negativno, ampak ga mama tako vidi v osnovnem kontekstu, ki je majav. Razlika med tem, da se očetu reče hvala, da si otroku kupil Lego kocke, in tem, kako se ga kritizira, ker ga spet "samo podkupuje", je vesoljna. In ta del je odgovornost mame, da preseže svojo bolečino in zamero in se obnaša razumno in ljubeče.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Srček me boli...
25.3.2011 0:46:43   
mika
In v obnašanju očeta naj se nehajo iskati samo minusi, ker obnašanje samo po sebi ni negativno, ampak ga mama tako vidi v osnovnem kontekstu, ki je majav. Razlika med tem, da se očetu reče hvala, da si otroku kupil Lego kocke, in tem, kako se ga kritizira, ker ga spet "samo podkupuje", je vesoljna. In ta del je odgovornost mame, da preseže svojo bolečino in zamero in se obnaša razumno in ljubeče.


In takrat, ko bo to dosegla, potem bo otrok dobil najboljše kar iz te situacije lahko dobi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Srček me boli...
25.3.2011 9:56:06   
*goldfish*

Meni se zdi zadeva enostavna.
Stiki naj se določijo redno, ker je tu prišlo do kratkega stika - kar se že dela.
In v obnašanju očeta naj se nehajo iskati samo minusi,


Sploh ni zadeva enostavna. Ker ne poznaš mojega bivšega. Saj nekoč je verjetno bil za mene popoln mož....ampak težava je v njem. Noče ali ne more preboleti tega da sem ga zapustila, da sem se lahko pobrala na noge, da lahko živim brez njega...štekaš? Njegov ponos je ranjen. Zato mi na vsakem koraku greni življenje. Marsikaj bi naredil in je že naredil, samo da bi mene ponižal, mi vzel dostojanstvo....
Ker pa ve...da mi sine pomeni vse na svetu in da zanj hočem samo najboljše, mi tu nagaja. On ne vdii oz. se ne zaveda da s tem dela škodo otroku. On samo vidi cilj. Mi je zadnjič izjavil, da vse kar počne, dela načrtno. Da bo sine sam izjavil, da hoče biti pri njemu in da se bo mene losal. Zdaj razumeš?
V ponedeljek imamo sestanek na csd. Me je včeraj obvestil, on!!!, da sestanek odpade. Jaz pa mislim, da je spet to del njegovega načrta, da se sestanka ne bi udeležila ne jaz ne on. Zakaj? Ve samo on. Ker če bi res sestanek odpadel, bi mene verjetno obvestila socialna delavka, ne pa moj bivši.

Res se zdi, da ko to pišem, da je vse samo v moji glavi. Ampak ni! Jaz vem, da na kakovost stika z otrokom ne morem vplivati. Vplivam pa lahko na urnik, da bomo vsi vedeli, aha danes pa je petek, gre atek po malega!

to kar pa je Frodo napisal....mislim, da moj bivši tega nikoli ne bo razumel!



_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Srček me boli...
25.3.2011 10:22:44   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Otroci dobro vedo, pri kom je kakšen red. ne vem zakaj bi bilo drugače pri ločenih starših.

Lahko pa napišeš, mogoče bom potem razumela. 


Otroci se na zalost prehitro navzamejo navad in nacinov odraslih, pa tudi sami zacnejo manipulirati, izkoriscati ipd... Imela sem sosolko, ki je zagrenila zivljenje obema starsema. Materi in novi druzini ter ocetu in njegovi "zeni". Selila se je od enega do drugega, izsiljevala, podtikala, prikrajala resnico, sovrazila novega moza matere in njegovi dve hcerki iz prvega zakona.... Oceta hujskala proti partnerici. In zacela je takoj, ko je opazila, da se ne pogovarjata in dogovorita v toliksni meri, da ona ne more izkoriscati. Ni bilo reda. Vse je bilo odvisno od njunih zelja, dogovorov, pa tudi otroka je treba upostevati mar ne, pa so upostevali tudi njo in ji dali moc v roke. 


naša je veliko pri tastu ali pa pri mojih starših. In glede nato kako ji tast popušča, bi nas vse po vrsti zvozila kakor bi želela. Pa nas ne. Ker dobro ve kaj pri kom lahko.


Ker dobro ve, da je relacija med tastom in njo zelo drugacna kot relacija med vama in njo. In vi ste kot celica ozje druzine enotni. Zamisli ce bi ti nekaj prepovedala, oce pa naslednjo sekundo dovolil... res menis, da bi bilo enako kot s tastom? Vas lahko s tastovim dovoljenjem za izhod na igrisce izsiljuje? - Ne. Bi lahko z ocetovim dovoljenjem za odhod na igrisce iznicila tvojo prepovefd? - Seveda. V tem je razlika. In v tem, da otroci niso neumni in vedo, da starsevski odlocitvi imata enako tezo, za razliko od odlocitve starih starsev. In pri 14-ih otrok locenih starsev lahko izsiljuje s socialno itd, kar pa v primeru dedka to ne more...



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Srček me boli...
25.3.2011 10:25:53   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mana_t


V ponedeljek imamo sestanek na csd. Me je včeraj obvestil, on!!!, da sestanek odpade. Jaz pa mislim, da je spet to del njegovega načrta, da se sestanka ne bi udeležila ne jaz ne on. Zakaj? Ve samo on. Ker če bi res sestanek odpadel, bi mene verjetno obvestila socialna delavka, ne pa moj bivši.


Poklici na CSD in povej, da te je bivsi obvestil o bla bla... in preveri. Pa ne tako kot bi dvomila v resnicnost izjav bivsega, temvec lepo povej, da ce ze odpade bi se ti zmenila kar za nov termin, saj bi rada cim prej uredila zadeve. Po reakciji ti bo vse jasno.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Srček me boli...
6.4.2011 9:55:02   
anitaz
Najbolj so vedno pametni tisti, ki nikoli niso bili v tej situaciji. In naj si tega ne želijo, ker je žal tako, da NIHČE na CSD ali sodišču se ne zanima za otroka, njegove želje, njegove potrebe...ampak gledajo samo zakone. Če s tem škodijo otroku, jih popolnoma nič ne zanima. Ne poznam enega primera, kjer bi nekdo pohvalil njihovo delo. Žal. Če bi lahko, bi vse CSD-je ukinila, ker ne delajo v dobro otroka. Če bi delali, ne bi bilo tragedij, ki se dogajajo, sploh zadnje čase....
Najbolje za otroka je, da se starša znata pogovarjati, dogovovarjati v dobro otroka, poslušati njegove želje, potrebe, ...ker NIHČE drug ne bo naredil popolnoma nič.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Srček me boli...
6.4.2011 20:01:53   
newlife
se popolnoma prepoznam v tvojem pisanju, user posted image , na žalost...enako je pri nas
zanimivo pa je, da tamali očeta tako spoštuje in ceni, da mi gre na bruhanje!

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?