|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moja tašča in tast
4.8.2011 22:34:39   
izalina
Čisto tako....moje razmišljanje na Kerensin prvi post ter pogled z drugega zornega kota....sklepam, da Mamika in njen nimata sklenjene najemne pogodbe. Kar pomeni, da nista dolžna (po zakonu) ničesar plačevati (tudi stroškov ne) user posted image Kot so nekatere napisale, da je hiša njuna, naj jo potem tudi sama vzdržujeta in plačujeta stroške zanjo.

Pa da ne bo katera mislila, da sem za življenje na račun koga drugega...daleč od tega. Smo tudi mi3 lepo v najemu in imamo mir ter se tako s starši dokaj normalno razumemo.


< Sporočilo je popravil izalina -- 4.8.2011 22:35:44 >

(odgovor članu frupka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 10:43:09   
frupka
Grozno mi je, da nekdo razmišlja na takšen način - saj je hiša moja, lahko počnem kaj želim. Saj smo vendra ljudje in živimo v 21 stoletju. Prav jezi me kadar berem, da se lahko ena mati tako obnaša do svojega otroka.

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 10:48:48   
kalbo
Mi živimo pod mojo strehouser posted image  v hiši ženinih staršev. Prvi pogoj, da zahtevaš zasebnost je, da nisi nikomur ničesar dolžan. Men na misel ne pride, da bi si od tasta izposojal denar, skupnih stroškov plačam raje več kot pol, kot manj, da je mir. Ne jem dol, toliko piva kot spijem pri tastu ga on pri meni. Nista staredva dolžna mene in mojih otrok vzdrževat. Onadva sta svoje spravla do kruha in enako velja za tvojega tasta in taščo. Osamosvoji se, pa tudi če pod tisto streho in šele potem s spoštovanjem seveda zahtevaj zasebnost.

(odgovor članu frupka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 11:14:04   
Katjuska986
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

noben ne prau, da je supr, da ji dihajo za ovratnik zato naj se odseli... ampak je pač lažje igrat mučenico na RR kot nekej narest... user posted image



Tudi to ni najlažji izhod. Je logičen ni pa najlažji! Tudi sama imam težavno taščo. In tudi tega nisem vedela, dokler si nisva uredila stanovanja pri njemu doma in vložil v obnovo več kot 60.000€. Noben ni pomislil, da bo prišlo do tega do česar je prišlo. Namreč od diktatorskega vedenja, brskanja po stanovanju, odločanja o vsem, opravljanja itd. S tem, da res nimam problem s tem kaj kdo reče o meni (čeprav vem, da sem za njo nesposobna baba - nesposobna diplomiranka - čeprav sem delala okoli hiše več kot pa ona celo življenje - ker je zelo narejena na denar in ji nikoli ni bilo nič treba) itd. Vse to sem tiho prenašala kar nekaj časa, pustila sem da je zadeve reševal moj mož. Čeprav vem, da zanj to ni bilo lahko, ker je bil med dvema vojnama. S tem, da sem se njemu na ljubo prilagajala in požirala žaljivke in nesmislene zadeve - vse da bi bil mir pri hiši, ker konec koncev sem le "tamlada". Tašča je seveda vse to izkoriščala vse dokler, me ni v dokaj visoki nosečnosti (5 mesec) spravila do točke, ko sem od živcev začela bruhati in doživela skoraj živčni zlom - natanko ne bom razlagala lahko pa povem, da je šlo za dogradnjo najinega stanovanja kjer je (kljub papirjem) začela uveljavljati svoje nerazumne in nepraktične predloge na način "če ti ni kaj prav pa lahko gresta". S tem, da bi take spremembe pomenile črno gradnjo in nama precej spremenile načrte za sobe in rabo prostorov. Da ne rečem da so ji bili vsi projekti predstavljeni že na začetku in da so ji bili všeč.
Da ne odplavam - prišlo je do tega, da sem se odločila, da z njo ne bom več živela. Med tem sem našla hiško, ki bi si jo sicer z dologročnim kreditom lahko privošlila in z načrti seznanila mojega. Moj že nekaj časa zaradi vsega skupaj ni hodil pravočasno domov po službi, ker je bil tudi z živci na koncu.
Zakaj nisva šla na svoje? Ker bi tasta kap, če bi šla. Ko sva povedala, da ne bova več živela pri njih, je tasta skoraj kap (do takrat je bil tiho, ker ni imel besede, pa tudi finančno je pomagal pri investiciji). No sam je potem taščo poskusil umiriti, kar je sicer za kratek čas pomagalo, jaz se tako ali tako nisem pogovarjala z nikomur. Sedaj pa je že spet vse isto. Sedaj ko bom rodila že našteva, kaj vse bom morala, ker sama tako ali tako ne bom znala skrbeti za otroka. Imam to srečo, da sem doma dobrodošla in tudi mami je vedno rekla, da rajši vidi da pridem domov, doker moža ni iz službe.
Veš ni vedno lahko oditi. Ker vem da bi tasta res kap (je že kar precej star). Je pa tudi pri nama logičen korak.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 11:55:15   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

Ko bosta tast in tašča stara in betežna, naj pa sama obdelujeta svoje gredice, se peljeta zdravniku itd. Če mene vprašaš, jima vnuka sploh ne bi več pripeljala. Ga raje pelješ svojim staršem, ki imajo veselje do njega.


in kakšen zgled daš s takim ravnanjem svojemu otroku? user posted image če ni po tvoje se maš pa pravico maščevat in izživljat nad starimi ljudmi, ker si itak zaslužjo...

đizs krajst, kakšni bodo naši otroci, če jih bomo tko vzgajal...



Vendar po drugi strani kakšen zgled daš pa otroku, če se vedno prilagajaš, popuščaš, če dovoliš, da hodijo po tebi, ti ukazujejo in ponižujejo? Zelo se strinjam s PapuaNG. So neke meje, ki jih določeni prekoračimo.

In ker sem sama še ne dolgo nazaj šla skozi fazo osamosvajanja sem na lastni koži občutila kako pomembna je pomoč staršev. Danes si brezkrben "otrok", jutri iščeš stanovanje, najemaš kredite, se spopadaš s stroški, včasih pomanjkanjem, včasih nevednostjo in premalo izkušnjami, se boriš za službo, preteguješ se na vsakem koraku. Če je ob tem še mali otrok je še toliko težje. In dostikrat je pomoč več kot dobrodošla, zaradi pomanjkanja časa, denarja, informacij, izkušenj. In zakaj bi moral biti tiho, če ti ob vsem tem še nekdo ves čas pametuje, nagaja, kontrira...

In če "ohladiš" odnose s tastom in taščo ali s svojimi starši zato, ker so ti oteževali življenje, ker so te poniževali, s tabo grdo ravnali in se hkrati nikoli pokesali in opravičili ne vidim razloga, zakaj bi se pa ti mogel njim razdajat ko oni poterbujejo pomoč, če je ti nisi dobil od njih, ko si jo potreboval.



_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 11:56:07   
mate0ja
očitno je dvakrat prikazano user posted image


< Sporočilo je popravil mate0ja -- 5.8.2011 11:58:05 >


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 13:26:58   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986

Veš ni vedno lahko oditi. Ker vem da bi tasta res kap (je že kar precej star). Je pa tudi pri nama logičen korak.


Oh, come on!!! Pa ne moreš zdej svoje sreče zapravit za to, ker misliš, da bo tasta kap (pa ga verjemi, ne bo)?!? Nekej podobnega delajo ženske, ki ne morejo pustit svojega moža, ker bo naredu samomor...(ja, valda, da ga bo) Izgovori?



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 13:30:09   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

Ko bosta tast in tašča stara in betežna, naj pa sama obdelujeta svoje gredice, se peljeta zdravniku itd. Če mene vprašaš, jima vnuka sploh ne bi več pripeljala. Ga raje pelješ svojim staršem, ki imajo veselje do njega.


in kakšen zgled daš s takim ravnanjem svojemu otroku? user posted image če ni po tvoje se maš pa pravico maščevat in izživljat nad starimi ljudmi, ker si itak zaslužjo...

đizs krajst, kakšni bodo naši otroci, če jih bomo tko vzgajal...



Vendar po drugi strani kakšen zgled daš pa otroku, če se vedno prilagajaš, popuščaš, če dovoliš, da hodijo po tebi, ti ukazujejo in ponižujejo? Zelo se strinjam s PapuaNG. So neke meje, ki jih določeni prekoračimo.

In ker sem sama še ne dolgo nazaj šla skozi fazo osamosvajanja sem na lastni koži občutila kako pomembna je pomoč staršev. Danes si brezkrben "otrok", jutri iščeš stanovanje, najemaš kredite, se spopadaš s stroški, včasih pomanjkanjem, včasih nevednostjo in premalo izkušnjami, se boriš za službo, preteguješ se na vsakem koraku. Če je ob tem še mali otrok je še toliko težje. In dostikrat je pomoč več kot dobrodošla, zaradi pomanjkanja časa, denarja, informacij, izkušenj. In zakaj bi moral biti tiho, če ti ob vsem tem še nekdo ves čas pametuje, nagaja, kontrira...

In če "ohladiš" odnose s tastom in taščo ali s svojimi starši zato, ker so ti oteževali življenje, ker so te poniževali, s tabo grdo ravnali in se hkrati nikoli pokesali in opravičili ne vidim razloga, zakaj bi se pa ti mogel njim razdajat ko oni poterbujejo pomoč, če je ti nisi dobil od njih, ko si jo potreboval.




V bistvu je to nekako res...Meni je edina logična posledica nagajanja, žaljenja, izkoriščanja, itd., da ohladiš odnose. Mislim, da imajo ljudje, ki leta in leta takole popuščajo, probleme s tem, kako se postavit zase...zato pa se tut ljudje tako obnašajo do njih (ker čutijo, da jim je to dovoljeno).


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 13:52:17   
jakipaki83
Japajade. Tasta bo kap in ti raje trpiš. Zakaj že? In bežiš od doma, da si umiriš živce. Meni se to ne zdi normalno. A si predstavljaš kako bo, ko boš rodila? In v kakšnem okolju bo odraščal otrok. BOlje da se odseliš, tasta zaradi tega nikakor ne bo kap. Najbrž bo slabe volje ali žalosten, zaradi selitve ga pa kap ne bo.
Skratka, če se s taščo ne da normalno pogovorit in če ne morete sobivati - pojdite drugam.Škoda živcev.

Se pa strinjam s Kalbom - čisti računi, dobri prijatlji. Tako v finančne smislu, kot drugače. Mi živimo pri moji tašči in tastu, ki sta sta moje in moževo popolno nasprotje. Pa kar vozimo. Jaz sem se naučila, da taščino stokanje poslušam, a ne reagiram. Tašča je dojela, da nisem rama za njeno stokanje, ki bo razumevajoče stokala zraven. Imamo ločeni gospodinjstvi, ločene račune, ločene vhode,... Nikoli ne predvidevam, da bo otroke pazila tašča. Če jih 1x na mesec, jih veliko. Enako moja mama. Skratka, vsi smo se malo prilagodili in navadili drug na drugega pa gre. So pa seveda dnevi, ko bi taščo najraje izselila user posted image No, ona pa najbrž mene kdaj. Ampak so tudi dnevi, ko bi izselila moža. On pa mene nikakor, ker sem tako zelo supeRR. user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 22:23:56   
frupka
Pri nama se dogaja nekaj podobnega. Midva z možem sva prej živela 5let, brez kakšnih skrbi - njegova mama(oče je pokojen) nama je kuhala, prala, likala v bistvu je vse postorila sama. Nikoli se ni pritoževala (no mogoče, če nama je 2x na leto zatežila, da bi lahko kaj pomagala). Potem sem jaz zanosila in ker je bila hiša stara sva jo midva obnovila. No takrat se je vse spremenilo. Skoz nama teži, da nič ne delava, da mora vse sama. Ampak nikoli ne teži meni temveč možu. Mislim, da prej si ni upala, ker je vedela, da lahko greva takoj - sedaj pa ve, da sva ves denar vložila v hišo.

Skratka ljudje smo čudna bitja.

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 23:19:33   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: frupka

Pri nama se dogaja nekaj podobnega. Midva z možem sva prej živela 5let, brez kakšnih skrbi - njegova mama(oče je pokojen) nama je kuhala, prala, likala v bistvu je vse postorila sama. Nikoli se ni pritoževala (no mogoče, če nama je 2x na leto zatežila, da bi lahko kaj pomagala). Potem sem jaz zanosila in ker je bila hiša stara sva jo midva obnovila. No takrat se je vse spremenilo. Skoz nama teži, da nič ne delava, da mora vse sama. Ampak nikoli ne teži meni temveč možu. Mislim, da prej si ni upala, ker je vedela, da lahko greva takoj - sedaj pa ve, da sva ves denar vložila v hišo.

Skratka ljudje smo čudna bitja.

pomojem se ima vso pravico pritoževat. Ne vem, kako lahko tkole živite v "tašča hotelu", potem pa še mislite, da se vam morajo umikat na vsakem koraku user posted image če bi bila tašča mal bolj odločna, verjemi, da ne bi pet let vaju tkole pedenala kot majhna otroka ...


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu frupka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Moja tašča in tast
5.8.2011 23:20:23   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986

Veš ni vedno lahko oditi. Ker vem da bi tasta res kap (je že kar precej star). Je pa tudi pri nama logičen korak.


Oh, come on!!! Pa ne moreš zdej svoje sreče zapravit za to, ker misliš, da bo tasta kap (pa ga verjemi, ne bo)?!? Nekej podobnega delajo ženske, ki ne morejo pustit svojega moža, ker bo naredu samomor...(ja, valda, da ga bo) Izgovori?


podpis!


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Moja tašča in tast
7.8.2011 14:56:31   
frupka
Zakaj pa so mama???

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Moja tašča in tast
7.8.2011 16:30:56   
stračatela
Zakaj pa so mama???


mame so zato da otroka vzgojijo da je kot odrasla oseba samostojen,se zna preživet..ne pa da te pedenajo ,kuhajo ,likajo.. še tam po 30-tem letu!mene bi blo sram da bi mi tašča al pa mama vse to delala ko bi imela že sama svojo družino

(odgovor članu frupka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Moja tašča in tast
7.8.2011 19:34:14   
Taddy78
katjuska oprosti, ampak da greš 60.000evrov vložit v nekaj kar ni tvoje in mogoče nikoli ne bo...ufff, to pa je res nepremišljeno. Sploh pa v bajto "tujcev"...no way. Nikoli ne bom razumela parov, ki so finančno sposobni živeti na svojem, pa si grejo delat prizidke ali pa vlagajo v hišo svojih ali partnerjivih staršev. Ampak res nikoli. To je ravno tako, kot da bi dal klošarju na cesti za počuvat žakl poln denarja in upal, da ga ne bo porabil. Dobro, so primeri ko stvar funkcionira, ampak da celo življenje v nekaj vlagaš in tvegaš, da ostaneš brez vsega, ker vlagaš v tujo lastnino...
katjuska pa se nekaj...tastu ob vajinem odhodu grozi kap verjetno zato, ker ve da bo ostal sam z zmajem user posted image

(odgovor članu stračatela)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Moja tašča in tast
7.8.2011 21:26:38   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Nikoli ne bom razumela parov, ki so finančno sposobni živeti na svojem, pa si grejo delat prizidke ali pa vlagajo v hišo svojih ali partnerjivih staršev. Ampak res nikoli. To je ravno tako, kot da bi dal klošarju na cesti za počuvat žakl poln denarja in upal, da ga ne bo porabil.
katjuska pa se nekaj...tastu ob vajinem odhodu grozi kap verjetno zato, ker ve da bo ostal sam z zmajem user posted image


user posted image user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Moja tašča in tast
7.8.2011 22:41:47   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: stračatela

Zakaj pa so mama???


mame so zato da otroka vzgojijo da je kot odrasla oseba samostojen,se zna preživet..ne pa da te pedenajo ,kuhajo ,likajo.. še tam po 30-tem letu!mene bi blo sram da bi mi tašča al pa mama vse to delala ko bi imela že sama svojo družino



Podpis!

(odgovor članu stračatela)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Moja tašča in tast
8.8.2011 10:33:00   
Katjuska986
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

katjuska oprosti, ampak da greš 60.000evrov vložit v nekaj kar ni tvoje in mogoče nikoli ne bo...ufff, to pa je res nepremišljeno. Sploh pa v bajto "tujcev"...no way. Nikoli ne bom razumela parov, ki so finančno sposobni živeti na svojem, pa si grejo delat prizidke ali pa vlagajo v hišo svojih ali partnerjivih staršev. Ampak res nikoli. To je ravno tako, kot da bi dal klošarju na cesti za počuvat žakl poln denarja in upal, da ga ne bo porabil. Dobro, so primeri ko stvar funkcionira, ampak da celo življenje v nekaj vlagaš in tvegaš, da ostaneš brez vsega, ker vlagaš v tujo lastnino...
katjuska pa se nekaj...tastu ob vajinem odhodu grozi kap verjetno zato, ker ve da bo ostal sam z zmajem user posted image


Hja. Vloženega denarja v teh letih je bilo res veliko - večinoma pa je to vložil moj, jaz le cca. 10.000 € pa še to v premičnine. Na začetku noben od naju ni vedel v kaj se spušča, ker jaz tašče nisem tako dobro poznala, hiša je v stvari od tasta (zgrajena je bila pred poroko) in rečeno je bilo, da se po prizidku naredi elaborat in se zgornje nadstropje prepiše na mojega - jaz tu nočem nič, ker imam doma napisane pol hiše. Po preselitvi je pa stanje ratalo precej drugačno, tudi o prepisu se nič več ne govori, tako da lej - v njihove zadeve se jaz ne bom vtikala, čeprav je vložen tudi moj denar.
Tasta bi z lahkoto kap - je star čez 70 in slabega srca.

Tudi v takem primeru se sicer naučiš živeti - s težavo ampak se. Tako kot z obrabo sklepa - boli ampak se naučiš živeti s tem.
Ena je spraševala kako bo ko se bo rodil otrok - normalno. Imam avto in ko bom le lahko, bom šla dopoldne domov, kjer je okolje drugačno. Popoldne ko je doma moj, je pa stanje tako ali tako drugačno. Odkar je pop.. nad stanjem ga ne upata več dražiti, ker pove stvari, ki jih jaz "ne smem" (ker sem tamlada) in ki jih nočeta slišati.
Ko bom šla delati bo otrok v vrtcu (5 min od moje službe), če pa zboli imam doma svoje starše, ki imajo čas ga popazit, brez da bi zato dobila občutek, da mi delata svetovno uslugo in da bi me skrbelo kako bo z otrokom.

Vem da imam kup izgovorov zakaj ne grem živeti drugam. Enostavno je prvi in glavni razlog ta - da trenutno nimava ne denarja da bi šla in niti ni čas primeren - sem pred porodom. Sem pa zadevo skušala rešiti tako, da enostavno grem domov če sem prosta. Če pa imam službo pa tako ali tako pridem kasneje domov kot pa moj. Večina teh, ki to pišejo nimajo take možnosti. Je pa težko iti pri današnjem socialnem položaju v najem. Se pa zavedam da je največkrat to edina rešitev.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Moja tašča in tast
9.8.2011 13:13:43   
frupka
In, če te tega niso naučile, oz.so vedno želele vse same postoriti...potem pa iz danes na jutri, pa popolnoma drugačno obnašanje. To je po mojem mnenju - tisto narobe.

(odgovor članu stračatela)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Moja tašča in tast
9.8.2011 13:14:30   
frupka

IZVIRNO SPOROČILO: frupka

In, če te tega niso naučile, oz.so vedno želele vse same postoriti...potem pa iz danes na jutri, pa popolnoma drugačno obnašanje. To je po mojem mnenju - tisto narobe.


q

(odgovor članu frupka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Moja tašča in tast
9.8.2011 13:38:21   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: frupka

In, če te tega niso naučile, oz.so vedno želele vse same postoriti...potem pa iz danes na jutri, pa popolnoma drugačno obnašanje. To je po mojem mnenju - tisto narobe.

lej, če se greš neko partnerstvo in življenje skupaj (kot par, družina), potem je pomoje normalno, da sam (s partnerjem) skrbiš za gospodinjstvo, ne pa, da se iz hotela mama preseliš v hotel tašča ... čeprav vidim vedno več takih, ki jim tako življenje v nedogled ustreza ...
no, po mojem mnenju pa to, da se enkrat odloči, da se tako ne gre več, čisto njena pravica ... edino neumno je bilo (pa spet po mojem mnenju), da vas je toliko časa pedenala user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu frupka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Moja tašča in tast
9.8.2011 18:11:36   
frupka

IZVIRNO SPOROČILO: scorpiogirl

IZVIRNO SPOROČILO: frupka

In, če te tega niso naučile, oz.so vedno želele vse same postoriti...potem pa iz danes na jutri, pa popolnoma drugačno obnašanje. To je po mojem mnenju - tisto narobe.

lej, če se greš neko partnerstvo in življenje skupaj (kot par, družina), potem je pomoje normalno, da sam (s partnerjem) skrbiš za gospodinjstvo, ne pa, da se iz hotela mama preseliš v hotel tašča ... čeprav vidim vedno več takih, ki jim tako življenje v nedogled ustreza ...
no, po mojem mnenju pa to, da se enkrat odloči, da se tako ne gre več, čisto njena pravica ... edino neumno je bilo (pa spet po mojem mnenju), da vas je toliko časa pedenala user posted image



:)

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Moja tašča in tast
9.8.2011 18:28:00   
frupka

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

katjuska oprosti, ampak da greš 60.000evrov vložit v nekaj kar ni tvoje in mogoče nikoli ne bo...ufff, to pa je res nepremišljeno. Sploh pa v bajto "tujcev"...no way. Nikoli ne bom razumela parov, ki so finančno sposobni živeti na svojem, pa si grejo delat prizidke ali pa vlagajo v hišo svojih ali partnerjivih staršev. Ampak res nikoli. To je ravno tako, kot da bi dal klošarju na cesti za počuvat žakl poln denarja in upal, da ga ne bo porabil. Dobro, so primeri ko stvar funkcionira, ampak da celo življenje v nekaj vlagaš in tvegaš, da ostaneš brez vsega, ker vlagaš v tujo lastnino...
katjuska pa se nekaj...tastu ob vajinem odhodu grozi kap verjetno zato, ker ve da bo ostal sam z zmajem user posted image


Primerjanje družine s klošarji na cesti, groza. Potem sta tvoja tašča in tast zate samo klošarja. Ja zaradi takšnih kot si ti, so družinske vrednote popolnoma zamrle. Če ne boš zaupal nekomu ki je del tvoje družine - pa so to bodisi starši od moža ali tvoji, ja komu zavraga po lahko zaupamo potem.
Včasih tašče živijo v velikih hišah in njihovi sini pač mislijo, da je smiselno ostati doma in pomagati mami. Mogoče so to eni razlogi. Ja, se potem zgodi to, da se mama čisto spremeni in bi rajši šel vstrana - ampak glej ga zlomka, ti pa si že vložil ves svoj denar v hišo. V resnici so ljudje frustrirani in nezadovoljni in na takšen način izražajo svojo moč.

Ti pa premisli malo pomen družine, znancev in klošarjev na cesti.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Moja tašča in tast
18.8.2011 14:02:05   
ronja
Oh, come on!!! Pa ne moreš zdej svoje sreče zapravit za to, ker misliš, da bo tasta kap (pa ga verjemi, ne bo)?!? Nekej podobnega delajo ženske, ki ne morejo pustit svojega moža, ker bo naredu samomor...(ja, valda, da ga bo) Izgovori?
Podpis.

Pa pod mateyko tudi. Kar se mene tiče, se navadno kar vrne: kar seješ, to žanješ, prej ali slej.

V bistvu je to nekako res...Meni je edina logična posledica nagajanja, žaljenja, izkoriščanja, itd., da ohladiš odnose. Mislim, da imajo ljudje, ki leta in leta takole popuščajo, probleme s tem, kako se postavit zase...zato pa se tut ljudje tako obnašajo do njih (ker čutijo, da jim je to dovoljeno).

Podpis. Nekateri ljudje pač vedno grejo do tam, dokler jim dovoliš. Kot mali otroci. In takim pač moraš postavit meje, ker jih sami nimajo, pa če so 100x odrasli. Če se pač ne obnašajo tako, pač ne moreš tega od njih pričakovat in se pač drugače obnašaš do njih, postaviš meje.

mame so zato da otroka vzgojijo da je kot odrasla oseba samostojen,se zna preživet..ne pa da te pedenajo ,kuhajo ,likajo.. še tam po 30-tem letu!

Podpis. Se strinjam, da otroku pomagaš tudi še ko je odrasel, samo ne na ta način, da mu vse k riti prineseš in gospodinjiš namesto njega.

In, če te tega niso naučile, oz.so vedno želele vse same postoriti...potem pa iz danes na jutri, pa popolnoma drugačno obnašanje. To je po mojem mnenju - tisto narobe.

No, ampak tebe pa tvoja mama verjetno je kaj naučila, a ne? In po moje je narobe, da se pustiš strešt. Ker se postaviš v vlogo otroka, kjer vse drugi zanj postorijo - in to se mi zdi vsaj tako narobe kot to, da ti enkrat pač poči film in hočeš, da ljudje sami spucajo svoj drek. Se pa strinjam, da je naloga staršev, da naučimo svoje otroke samostojnega življenja in vse gospodinjstvo gre tu zraven. In da moramo tudi spustit, da otroci odrastejo in sami poskrbijo zase in samo ponosno gledamo, kako fajn ljudje so postali. Vseeno pa to, da nekdo tega ni naredil, ne opravičuje izkoriščanja mama/tašča hotela.

tastu ob vajinem odhodu grozi kap verjetno zato, ker ve da bo ostal sam z zmajem

tast je odrasel moški, ki naj bi znal sam poskrbet zase in mu ni treba živet z zmajem, (ki si ga je med drugim tudi sam izbral), če noče. Zato pa res ne bi živela nekje, kjer skoraj živčni zlom dobim. To so samo izgovori.
Katjuška, ne mi zamerit, ni mišljeno slabo, vendar imam občutek, da se precej zanašaš na svoje starše: ker se tu ne zmoreš dovolj postavit zase, boš rajši dopoldne bežala od doma (to naj bi bil tvoj dom, ne?) k svojim doma in bo tisto še vedno nekak tvoj dom, tvojim je to všeč, ker imajo svojo hčerko na en način še malo doma... popoldne te on brani in ste lahko skupaj... saj vse nekak gre, ampak ni pa to to... Človek se mora počutit ok v svojem domu - primarnem, tam, kjer živi, je in spi. Da mu ni treba od tam bežat. Pa sem podobno počela (v zelo mili obliki sicer, ampak vseeno - tašča mi je vedno uletavala, ko sem bila na porodniški in ker ne ni razumela (tudi če sem 10x rekla, da danes pa res ne bi obiska), sem potem začela taktiko, da ko se je napovedala, sem nekam šla (in ji seveda povedala, da lahko pride, če je res tako nujno, da se oglasi, samo naju pa ne bo doma, ker greva ven/k prijateljici/... kamorkoli pač sva šli). In ko je kakih 10tič prišla v prazno stanovanje je malo omilila svoje izsiljevanje z obiskiuser posted image . Vendar pa bi danes delala drugače in lepo zahtevala mir v svojem stanovanju, pa pika. Se pa strinjam, da naj to to sin uredi s svojo mamo, tako da bo razumela in ga upoštevala in konec.

Če ne boš zaupal nekomu ki je del tvoje družine - pa so to bodisi starši od moža ali tvoji, ja komu zavraga po lahko zaupamo potem.

Zaupaš tistim, ki so zaupanja vredni, pa ne glede na sorodstvene odnose. Enim lahko zaupaš za ene stvari, drugim za druge, pa čeprav so vsi ok. Niso vsi za vse.

Včasih tašče živijo v velikih hišah in njihovi sini pač mislijo, da je smiselno ostati doma in pomagati mami. Mogoče so to eni razlogi. Ja, se potem zgodi to, da se mama čisto spremeni in bi rajši šel vstrana - ampak glej ga zlomka, ti pa si že vložil ves svoj denar v hišo. V resnici so ljudje frustrirani in nezadovoljni in na takšen način izražajo svojo moč.

Ne vem, če je čisti altruizem tu glavni povod. Bolj kot pomoč mami, vidim jaz tu izkoriščanje gospodinjske pomočnice v obliki mame... Ker ko je mama to vlogo zavrnila, pa pomoč ni več tako zelo v prvem planu... če so ljudje frustrirani in nezadovoljni skup, je po moje boljše, da grejo narazen, pa ne glede na tako opevane družinske vrednote.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Moja tašča in tast
18.8.2011 14:27:41   
Katjuska986

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Katjuška, ne mi zamerit, ni mišljeno slabo, vendar imam občutek, da se precej zanašaš na svoje starše: ker se tu ne zmoreš dovolj postavit zase, boš rajši dopoldne bežala od doma (to naj bi bil tvoj dom, ne?) k svojim doma in bo tisto še vedno nekak tvoj dom, tvojim je to všeč, ker imajo svojo hčerko na en način še malo doma... popoldne te on brani in ste lahko skupaj... saj vse nekak gre, ampak ni pa to to... Človek se mora počutit ok v svojem domu - primarnem, tam, kjer živi, je in spi. Da mu ni treba od tam bežat. Pa sem podobno počela (v zelo mili obliki sicer, ampak vseeno - tašča mi je vedno uletavala, ko sem bila na porodniški in ker ne ni razumela (tudi če sem 10x rekla, da danes pa res ne bi obiska), sem potem začela taktiko, da ko se je napovedala, sem nekam šla (in ji seveda povedala, da lahko pride, če je res tako nujno, da se oglasi, samo naju pa ne bo doma, ker greva ven/k prijateljici/... kamorkoli pač sva šli). In ko je kakih 10tič prišla v prazno stanovanje je malo omilila svoje izsiljevanje z obiskiuser posted image . Vendar pa bi danes delala drugače in lepo zahtevala mir v svojem stanovanju, pa pika. Se pa strinjam, da naj to to sin uredi s svojo mamo, tako da bo razumela in ga upoštevala in konec.


Kot si iz svojega primera videla se včasih nekomu ne da ničesar dopovedati. Seveda se zanašam na svoje starše - saj se lahko. Nudijo mi oporo tako in drugačno. Ko sem se selila nisem vedela kam se podajam. Živeti v takem okolju pa je težko. Sama tudi povem kar mislim - pa ne zaleže. Ko si enkrat že tako vztrajen da počasi postajaš nesramen zadevo samo še poslabšaš - samo še težje je živeti v takem vzdušju. Tudi to sem že probala. Ko ima nekdo občutek da je pameten za vse in da je zaradi lastništva tudi lahko pameten (in seveda ga boš ubogal) je težko dopovedati karkoli. Lahko je pametnjačit na primerih ko nekdo ni doživel podobnega. Najlažje je reči da se odseliš - saj je tudi to možnost. Samo s tem lahko finančno zelo preobremeniš svoj proračun, kar odpre kar nekaj novih, mogoče še hujših, problemov. Jaz sem se pač odločila da ostanem, kljub vsemu in tako kot si ti grem pač od doma k našim ali s kolegicam na kavo. Pa ne misli, da sem obupala nad vsem in da se ne postavim zase. Tašča je pred časom sama pripeljala tako daleč s svojim obnašanjem in pametnjačenjem, da sva resno pričela iskati možnosti za selitev. Takrat je po mojem prvič v življenju tast povedal svoje mnenje bolj na ostro in ji tudi obrazložil, da tako kot je ona nesramna sedaj do nas bomo tudi mi do nje ko bo stara. In ko bo rabila pomoč je ne bo dobila, ker jo zaradi obnašanja noben ne bo hotu niti pogledat. In celo zaleglo je, do te mere, da ne upa več dražit čez mejo na način "če ti ni kaj prav lahko greš", ker ji je tast tudi to povedal, da je on lastnik in da nima nihče pravice govort sinu, naj spoka. Čeprav je bilo to enkrat in po mojem ne bo nikoli več, da bi tasta spravila do te meje.
Kakorkoli vsak ima svoj primer. Vsakemu je v takih primerih težko, a roko na srce znajti se bo moral vsak sam. Najlažje je selitev na svoje, ki je vedno možna rešitev - le finančno lahko zelo obremenilna. Zavedati pa se moraš da s tem ne rešiš problema kar tako kot da bi "zaprl knjigo". Največkrat so ti problemi globoko zakoreninjeni in ker gre za starše enega od partnerjev, na katereje tako ali drugače navezan. Lahko s selitvijo rešiš en problem in odpreš kup novih v partnerski vezi - zlasti če se en od partnerjev ne strinja 100% s selitvijo. Je treba pretehtati in premisliti vse preden se naredi kaka tako korenita sprememba.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?