|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dve generaciji pod isto streho
3.10.2011 20:29:33   
Nika v službi
Amorcek, brez panike in gneva. Pa če bi malce višji nivo slovnice uporabljala, bi se tudi lažje bralo (in razumelo).

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: dve generaciji pod isto streho
4.10.2011 11:44:50   
amorcek
a ni smešn da se lih te debate o življenju pod isto streho tko razvijejo:D user posted image user posted image user posted image user posted image

MIR Z NAMI:puser posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: dve generaciji pod isto streho
4.10.2011 11:47:46   
Nika v službi
Nekateri smo v miru (umirjeni) že ves čas....user posted image

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: dve generaciji pod isto streho
11.10.2011 13:55:21   
Micy

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

Mogoče sem jaz malo čudna, ampak meni se zdi čisto normalno, da če z nekom živiš skupaj, da imaš neke stvari tudi skupne (npr. žar na vrtu, pa piknike in podobno). Mi živimo skupaj z mojimi in se v povprečju super razumemo. Normalno, da kdaj koga kaj moti, ampak to so take malenkosti, da je škoda čas porabljati za njih. Imamo pa sicer vsak svojo kuhinjo, ampak kosila jemo skupaj, ker ata prihaja zgodaj iz službe in skuha za vse. Mi je smešno, da bi oni ob treh lepo papcali, mi bi pa takrat prišli iz službe in bi lačni še kakšno uro pacali po kuhinji. Večerje in zajtrke oz. razne prigrizke, pa jemo vsak zase, oziroma mi večkrat njiju "povabimo" k nam jest. Vrt oziroma dvorišče imamo pa skupno in eno teraso z mizo in žarom. Se mi pa zdi nekaj povsem normalnega, da prideta zraven kaj pojest, če imamo mi piknik, itak se z vsemi poznata in rada kaj počvekata. Pa tudi kadar ima kateri obiske in kuha kavo vedno druge vpraša, če pridejo na kavo. Je pa tudi res, da moja starša zelo malo časa preživita doma, mi pa tudi in se včasih vidimo samo za kosilo in tik pred spanjem. Pa nikoli nismo imeli nekih hudih debat o tem kako bomo funkcionirali, živimo pač in se sproti zmenimo, če je kaj treba. Če pa kdaj kam gremo tako da ne pridemo za kosilo domov, pa to tudi povemo in nas nobeden ne čaka in tudi ni nobeden užaljen zaradi tega.

Sem pa trdno prepričana, da bi šla na svoje, če bi si noro želela imeti vse svoje. Če že itak vlagam v to stanovanje, bi potem s tem denarjem komot nekaj časa plačevala najmenino v enem stanovanju in bi bilo vse moje. Problem rešen...


Pri nas funkcioniramo zelo podobno; moj oče kuha za vse, sicer sta oba moja starša že nekaj let upokojena. In sta nama čuvala ta malo do 2. leta, potem sta jo vozila v vrtec in iz njega, pa zdaj jo vozita v šolo in iz nje. Pomagata nam pri pranju, likanju, delimo si večino stvari, skupaj hodimo na prvomajska potepanja po tujini (ta naša popotovanja, kamor vzamemo tudi moževa starša, so pravzaprav že kar legendarna in se imamo super), moja starša našo madam vzameta tudi na počitnice na morju, na izlete, jo počuvata, ko si midva omisliva krajši oddih (do 1 tedna), skrbita za nas vse, ko nas ni doma, ko je otrok bolan. Po drugi strani pa sva midva v oporu njim, ko potrebujeta kaj glede zdravstva, nakupov, občasno (ampak res redko) pomoč na vrtu (ki ga onadva tako rada obdelujeta, midva pa sploh ne - in to čisto spoštujeta). Ma skratka mi ful dobro funkcioniramo in si želimo, da bi tako ostalo še dolgo, dolgo. Tudi njuna vnukinja dobi s tem ogromno in onadva isto.

Ajsku lahko povem, da pri nas v bistvu ne delamo velikih razlik med mojimi starši in med moževimi, torej med mojim tastom in taščo. Se odlično razumemo, pogosto vidimo, prirejamo družinske piknike, občasno skupne počitnice ali popotovanja. Oba prihajava iz družin, kjer je sobivanje generacij nekaj normalnega. Lahko bi šla nekam na svoje, ampak nama ni v najmanjšem interesu, dokler so tu starši. Zakaj le? Ogromno odtehta njuna pomoč in ogromno pomenimo mi v njunem življenju. Že ko kam sami oddidemo, mami reče, da je bila hiša prav prazna in tak mir, da je skrajni čas, da smo nazaj.

Se pa med tednom malo vidimo zaradi najinih delavnikov, tudi preko vikenda si plane čisto po svoje oblikujemo, mi gremo po svoje, oni po svoje. Se pa obveščamo za lažjo koordinacijo. Npr. v nedeljo nas ne bo, oznanimo, to pomeni, da če bosta doma in sta planirala nedeljsko kosilo, pomeni, da ni treba računat na nas. In obratno - onadva sta zelo mobilna, hodita naokrog, na kavice, izlete, obiske sorodnikov, gresta sama na dopust, skratka sta zelo aktivna upokojenca. Ko smo skupaj, nam je fajn, ko nismo, pač nismo in ni nobene zamere.




Tudi pri nas je podobno, samo da jaz živim s taščo in tastom in še z njegovo sestro, ki ima v mansardi svoje stanovanje. Mi pa imamo svojo kuhinjo in dnevno sobo v čisto spodnjem štuku, tast in tašča pa sta na sredini, kjer imamo tudi mi spalne prostore, kopalnico imamo skupno. Pa vam povem, da tako živim že 8 leto in se imamo super.
Smo iskreni en do drugega, in tast in tašča sta zlata človeka, če kaj ni uredu se kaj hitro zmenimo že sproti brez trme in muljenja. Se pač prilagajamo en drugemu.
Prekratko je življenje, da bi se kregali za brez veze.
In meni osebno je kreg zaradi vrta in vrtne ute brezvezno.
No je pa res da niso vse tašče zlate, tako kot moja.

NIKOLI res NIKOLI več pa nebi živela z svojima staršema, sploh ne z mamo. Smo si tok različni, da bi se prej pobili, kot pa skupaj živeli. To govorim sedaj, ko imam svojo družino in drugače gledam na stvari.
Ko sem šla od doma sem bila stara 18 let in od takrat živim z mojim možem in njegovo družino.

Seveda pa si tudi midva želiva imeti nekaj čisto svojega, najina želja je da bi imela hiško v kateri bo veliko smeha in zdravja. Taščo in tasta bom pa z veseljem gostila kadar bosta želela, brez kakršnega koli pomisleka.
Parcelo že imava, papirji se rihtajo, samo še gradbeno dovoljenje čakava. Hiško bova delala počasi, brez kreditov, saj nama tukaj nič ne manjka, pa še dobro se razumemo.

Vsak ima svojo izkušnjo mar ne??

Pa lep dan še naprej

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: dve generaciji pod isto streho
24.10.2011 16:42:24   
ssevin
Pa kaj si ti nor, kolko družin danes ni sposobnih živet za sebe, škoda.

(odgovor članu Micy)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: dve generaciji pod isto streho
25.10.2011 10:25:17   
pikpoka
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

Pa kaj si ti nor, kolko družin danes ni sposobnih živet za sebe, škoda.


Pa še več jih bo....

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: dve generaciji pod isto streho
26.10.2011 23:15:25   
Pupa1
Po svoje je lepo brati, da lahko dve generaciji živita tako zadovoljno skupaj, kot je to primer pri službeni Niki. Ampak priznam, da meni je to mal čudno, da živiš tako, da ti babi ali dedi pri teh letih vsak dan kuha kosilo, hodi po otroka itd...Kot da nikoli nisi zares prerezal popkovine. Je en pokazatelj nesamostojnosti, bi rekla.

(odgovor članu pikpoka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: dve generaciji pod isto streho
27.10.2011 9:12:37   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Po svoje je lepo brati, da lahko dve generaciji živita tako zadovoljno skupaj, kot je to primer pri službeni Niki. Ampak priznam, da meni je to mal čudno, da živiš tako, da ti babi ali dedi pri teh letih vsak dan kuha kosilo, hodi po otroka itd...Kot da nikoli nisi zares prerezal popkovine. Je en pokazatelj nesamostojnosti, bi rekla.


user posted image user posted image user posted image
In tisti samostojni imajo zato placano pomoc.... huda samostojnost.
IMO je najbolj bistvena razlika v tem ali si v skupno zivljenje prisiljen ali je to tvoj osebna in povsem lastna izbira. Sicer starejsa generacija bo, ko bo to potrebno imela pomoc doma s "neprerezano popokovino", druga pa kaksne placane streznice - ker so prerezali popkovino - figurativno , seveda....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: dve generaciji pod isto streho
27.10.2011 9:57:39   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Po svoje je lepo brati, da lahko dve generaciji živita tako zadovoljno skupaj, kot je to primer pri službeni Niki. Ampak priznam, da meni je to mal čudno, da živiš tako, da ti babi ali dedi pri teh letih vsak dan kuha kosilo, hodi po otroka itd...Kot da nikoli nisi zares prerezal popkovine. Je en pokazatelj nesamostojnosti, bi rekla.


user posted image user posted image user posted image
In tisti samostojni imajo zato placano pomoc.... huda samostojnost.
IMO je najbolj bistvena razlika v tem ali si v skupno zivljenje prisiljen ali je to tvoj osebna in povsem lastna izbira. Sicer starejsa generacija bo, ko bo to potrebno imela pomoc doma s "neprerezano popokovino", druga pa kaksne placane streznice - ker so prerezali popkovino - figurativno , seveda....


Ja, tako nekako, Frodo.user posted image Popkovino prerežeš v glavi, na psihološki ravni, že davno sem jo, brez skrbi,user posted image v realnem življenju pa jaz fizične povezanosti ne jemljem kot "biti pripet" s popkovino.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: dve generaciji pod isto streho
27.10.2011 10:20:05   
Pupa1
Nika, saj iz tvojih postopv se da razbrati, da si razgledana in na mestu ženska. Nič slabega nisem mislila...Vseeno pa priznam, da meni je to pač čudno, no, tak način življenja, da ti še vedno kuhajo starši in da z njimi živiš. Ne rečem, da je pa to čisto zgrešeno. Samo, da ste zadovoljni. Brez zamere.

Glede plačane pomoči (verjetno si, frodo, imela v mislih čistilko enkrat tedensko, kdor si jo pač lahko privošči? ne vem...)- dokler jo plača vsak sam iz svojega žepa, to ne spada pod to temo oziroma ne vidim nobene povezave.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: dve generaciji pod isto streho
27.10.2011 11:20:37   
Nika v službi
Biga, ni nobene zamere. user posted image Pravzaprav, če sem čisto iskrena, mi je prav malo pomembno, kaj si pravzaprav mislijo drugi, sploh v stvareh, za katere sem prepričana, da so ok in ki pri nas dobro delujejo. Kadar kaj napišem, preprosto želim podeliti svoj pogled, svojo prakso in prispevati k pluralnosti mnenj.
Na splošno vidim, da se naša familija kar precej razlikuje od povprečja - se dobro razumemo, tašča ni zmaj, mož je krasen mož, partner, očka, z njim nimam nobenih takih težav, o katerih pišejo na forumih, ta mala je sicer živahna in forte, ampak v osnovi pridna in zelo razumska za svoja leta, imam krasne starše, ki - kljub letom - uspevajo najti prostor v tem svetu, ki je tako drugačen od tistega, v katerem so odraščali oni, imam dom z veliko začetnico in mi res ni hudega. Ko omenjam svoj primer, se ne mislim hvalit, hočem samo povedati, da je mogoče. Ob nekaterih predpogojih seveda.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: dve generaciji pod isto streho
27.10.2011 11:53:15   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Ja, tako nekako, Frodo.user posted image Popkovino prerežeš v glavi, na psihološki ravni, že davno sem jo, brez skrbi,user posted image v realnem življenju pa jaz fizične povezanosti ne jemljem kot "biti pripet" s popkovino.



No, problematicno je, ko potrebujes fizicno delitev, da lahko domnevas, da si ali bos dosegel neodvisnost. Imas popolnoma prav, zadeva je v glavi. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: dve generaciji pod isto streho
27.10.2011 11:57:03   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1
Glede plačane pomoči (verjetno si, frodo, imela v mislih čistilko enkrat tedensko, kdor si jo pač lahko privošči? ne vem...)- dokler jo plača vsak sam iz svojega žepa, to ne spada pod to temo oziroma ne vidim nobene povezave.


Ma ne gre se za to.... vprasanje neodvisnosti. Dokler resno potrebujes nekoga, ki ti bo pomagal izpeljat zadeve je neodvisnost vprasljiva ( an neki recimo temu tako teoreticno ravni). Poanta mojega posta je v tem, da je bistveno razumevanje teh odnosov in motiv, ki stoji za odlocitvijo o skupnem zivljenju. Jaz oznosti nimam, bi pa vsekakor raje dala sina v varstvo za kaksen vecer moji mami, kot neki varuski. In resno, raje bi jedla kar skuha moja mama, pa tudi tasca recimo kot Pogrej in pojej... ali bliznja restavracija...
IMO - za otroke je najlepse ce imajo starse in stare starse "na kupu" - pod pogojem, da so zrele, racionalne in normalne osebnosti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: dve generaciji pod isto streho
27.10.2011 12:11:36   
ronja
bi pa vsekakor raje dala sina v varstvo za kaksen vecer moji mami, kot neki varuski. In resno, raje bi jedla kar skuha moja mama, pa tudi tasca recimo kot Pogrej in pojej... ali bliznja restavracija...

tudi jaz. Pa seveda velja isto za taščo. Samo živela pa vseeno ne bi z njima, kot tudi z marsikatero dobro prijateljico ne.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: dve generaciji pod isto streho
27.10.2011 12:46:13   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IMO - za otroke je najlepse ce imajo starse in stare starse "na kupu" - pod pogojem, da so zrele, racionalne in normalne osebnosti.



Eee, to je tisto, kar sem jaz imela v mislih, ko sem navedla "nekatere predpogoje".user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 90
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?