|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: tandemska peka peciva
23.12.2012 22:37:51   
mateyka
sej sem glih hotla rečt, da vse kar je povezan s peko, ni smetenje user posted image
tko da - fire away! user posted image

btw, moji mehki medenjaki so uspeli in so tipi-topi user posted image tko da me je zdej malo manj strah za naprej user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: tandemska peka peciva
23.12.2012 23:51:47   
rozilu
OOO, me veseli da nisem edina čudakinja, ki je nora na peko piškotov user posted image

Sem jih napekla že kar nekaj vrst letos (8-10), nekateri so itak že zmanjkali, eni pa kar ostajajo (jih dobro skrivam - predvsem pred sabo user posted image ). V bistvu sem izkorsitila prejšnji vikend, ko mojega ni bilo doma. (Ker njemu to gre na živce user posted image ... in jih sploh ne je (razen njegovih izbranih linških oči)... tko da jih večinoma jaz pojem, obiski so bolj redki, ker smo bolni... v bistvu ne vem če se bojo letos porabli user posted image )

Nekako sem si na zač. decembra naredila plan katere bom pekla, ampak ta se je skoz dopolnjeval, smetanove sem pekla 2x, nekaj sem jih ponovila od lani (kokosove "ržene hlebčke", amarettine: iz belhjakov in mandljev pa kavo, ta je tudi v čokoladni kremi, mmmm), nekaj pa na novo odkrivala (florentince, poprove,...). Sem ene 3 na dan napekla - približno tako kot so že druge povedale: medtem ko je testo počivalo, sem zamesila drugo... Tudi če je dlje počivalo kot predvideno. Itak tamala ni dopuščala glih ob vsakem času packanja. Je bla pa ful zagnana pri izrezovanju: komaj sem razvaljala (meni se je zdelo premalo), je že na sredo zabasala modelček... OK, nič več valjanja. Pol se je izkazalo, da je čisto OK, če so malo debelejši.

Pa tko kot malaMravljica sem delikatne zadeve delala zvečer/ponoči. Linške oči čisto brez tamale, ker so ful tanko razvaljani (uh, še ful so se drobili in sem živce zgubljala) in natančno odrezani... pol pa še packanje z marmelado.

user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: tandemska peka peciva
24.12.2012 0:00:28   
mateyka
omg, kva sem amaterka - vse tok razturate..
[img]http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/im-ok-smiley.gif?1292867624[/img]
ne, ne bom zdej obupavala; bom spekla ves seznam, ki sem ga sestavila z ljubeznijo, pa če me pobere! user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: tandemska peka peciva
24.12.2012 6:04:08   
Hope2
Še nikoli nisem pekla več sort piškotov, že zato, ker nismo neki hudi piškotoljubci. Ampak zdaj ste me čist zrajcale.user posted image .

Pravkar naredila svoj plan. Danes naredim paštetkino testo za piškote. Iz tega testa bodo 1. piškoti normalni (normalni rogljički), 2. konce rogljičkov bom namočila v čokolado in povaljala v kokosu 3. bodo žepki, nafilala bom s čokolado, kokosom in marshmallowsom, 4. temu testu dom dodala nutelo ali kakav ter začimbice (cimet, mlete klinčke, ingver, pimet) in jih izrezala v obliki zvezdic

5. piškoti bodo pa rženi hlebčki. Tile so obvezni, ker nam gredo še najbolj v rituser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: tandemska peka peciva
24.12.2012 14:00:21   
Hope2
Uspelo mi je napeči 6 vrst piškotov v 2,5 urah in še kosilo skuhati. Maratonuser posted image
- navadni rogljički
- nutelini rogljički- krajci namočeni v čokolado in kokos
- dišavne zvezdice
- polnjene dišavne zvezdice (polnjene z mint chocolate)
- polnjeni navadni piškoti (v obliki kroga) polnjeni s čokolado in marshmallowsi
To vse iz osnovne paštetkine mase, le da sme tej masi dodajala dodatke.

Potem pa sem še spekla ržene hlebčke. To so v bistvu madljevi piškoti, ki zgledajo kor rženi kruhki

Vsi so uspeli zelo fajn, čeprav sem najbolj cvikala, ka se bo nutela obnesla v tej masi in kako se bo testo lepilo ob polnjenih piškotih

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: tandemska peka peciva
24.12.2012 21:52:37   
ronja
zanima me recimo ali pečete/delate več piškotov/peciva hkrati (ali vsako zaključite preden začnete z novimi piškoti),

Verjetno že veš odgovor (oz. že vsi veste:D) - hkrati, itak, I love multitaskinguser posted image . Nikoli ne končam ene stvari prej, predno začnem naslenjo. Ne vem, če mi je to že kdaj v življenju uspelo, še fantje so se mal prekrivaliuser posted image
ali vpliva to na izbor piškotov (da se vrstni red in bolj pokrije) ali izbirate po tem kar imate raje, četudi se kdaj zakomplicira?

A moram to sploh odgovarjat?user posted image Itak da tiste, ki jih imamo rajši in ja, itak da se zakompicira - ampak taka sem - kompliciranauser posted image
a prej naredite seznam in pogledate koliko se kaj dela in naredite tak mali plan kaj prvo in kaj zadnje, kaj vmes..

Seznam - misliš na listku? Hehe, listkov mam milijon, vsega mi nikoli ne rata naredit, naredim pa zato še precej, akr ni na listkih. Na seznamu, katere piškote bi rada naredila, v glavi, je recimo kakih 100 piškotov, od tega jih dam 50 v ožji izbor, recimo 10 za letos na listke, naredim jih potem mogoče 5-8, od tega vsaj trije niso bili na seznamu, recimo - toliko o učinkovitosti: I suck!user posted image Pa všeč mi je spontanost: da nekaj vidiš, pa pobrskaš, pa najdeš nekaj za porabit, pa potem narediš nekaj tretjega ali pač kaj improviziraš:). Rada pa tudi probavam nove recepte, tako da se vsake toliko kakega držim, če mi ne zgleda, da bo presladek ipd... (tega prilagajanja sestavin niti ne štejem za improvizacijo, ampak za sledenje receptu v okviru zdrave pameti:D).

Kadar sem totalno v kuhanju, takrat je to kar zadeva, ki vzame koncentracijo, ja. Da bi se pa temu 100% lahko posvetila, pa se mi zdi, da še nekaj let ne bouser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: tandemska peka peciva
26.12.2012 11:30:07   
malaMravljica
Dam se jaz eno slikco mojih piskotkov, enkrat tam na sredi peke sem slikala, pol se mi niti ni dalo vec.

user posted image

Uff linske oci, so delikatne ja, sam moj mali je itak tudi tam pomagal in je delal soncke ven in vedno na sredi testa zacel rezat in delal take presledke med piskoti, sem mu govorila da ne, sam kaj ces. Pol sem pa jaz male srcke tam umes se ven izrezovala, pridej tudi zelo lepi, sam se bolj previdno morem delat z njimi, ker so manjsi. Mali je seveda hotu tudi medvedke iz tistega testa rezat, sam tam me pa ni premagal, tisto pa ne gre. Sva delala pa ene s podobnega testa in sva naredila medvekde in jih polnila z nugatom. Tudi zelo fini. No, to so pa najine ta lepe linkse ocke.

user posted image

no, danes je mali ze spraseval, ce bova spet pekla, sem rekla da ne in je sel k ociju ce bosta onadva user posted image in ga je oci vprasal kajin je rekel kar torto.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: tandemska peka peciva
26.12.2012 11:31:30   
malaMravljica
Rozilu, tvojih slikc mi pa ne odpre cist do konca, sam tko od strani se vidi, da so neke mega dobrotice gor .

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: tandemska peka peciva
27.12.2012 9:50:33   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Dam se jaz eno slikco mojih piskotkov, enkrat tam na sredi peke sem slikala, pol se mi niti ni dalo vec.

user posted image  


O, bogato user posted image user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: tandemska peka peciva
30.12.2012 0:31:17   
Vijoličarka
Paštetka, hvala ti za dodatna pojasnila. Vse sem shranila.

Meni je letos uspelo speči samo mehke medenjake in pa zmagala sem v bitki s sirovim zavitkom. Ampak piškoti pa so nek cilj, ki se vsako leto bolj kristalizira, enkrat se bom lotila, važno je, da imam plan in pojasnila.

Mala mravljica, ti si čisti norc. user posted image  

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: tandemska peka peciva
1.1.2013 8:28:34   
lily32
Paštetka, vse dobro v novem letu in hvala za recept in zelo natančna navodila za peko še z moje strani. Druge praznične peke smo se lotile kar po tvojih navodilih in piškoti so super uspeli. user posted image Še mali sta uživali.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: tandemska peka peciva
2.1.2013 21:38:17   
rozilu
mM, super tvoji piškotki zgledajo, mmmm :)

Ne vem zakaj ti noče mojih resize-at, meni lepo pokaže zmanjšane slike? Jih je pa na žalost že zmanjkalo, pa ravno v petek bi jih rabila za zakusko... Mi jih je pa baje mama napekla...






(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: tandemska peka peciva
3.1.2013 15:51:20   
Paštetka
Vijoličara in lilly, me veseli, da so vama všeč.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: tandemska peka peciva
4.1.2013 9:19:44   
Najaa
mateyka kaj pa tvoji piškotki, a so šli po planu?

Mala Mravljica user posted image reees bogato.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: tandemska peka peciva
15.1.2013 19:00:41   
brkn83

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

TDTP uauuuuuser posted image user posted image user posted image

Ja, UAU! Nasploh tam od 14. slike dalje, ko so mešane na pladnju. Mljask!


Čisto resno vprašanje. Je katera od vas, ki tandemsko pečejo peciva... blizu Celja doma? Rada bi njena najboljša prijateljica postala user posted image   user posted image



Ja js obožujem peko, in sem iz Celja.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 65
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Osvežilna velikonočna torta
Kako na hitro pripravimo sadno, osvežilno in obenem slastno torto?
3 preproste ideje za igrivo kuhanje z otroki
S kakovostnimi posodami Rosmarino Hexa PRO bo kuhanje otročje lahko, zato so idealna izbira, še posebej, kadar kuhate sk...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?