|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: januarčki 2013
8.8.2013 9:24:16   
Bijoux
Ja itak, cene dvignejo na vseh stvareh, ki so povezane z otroki, nosečnicami, porokami, rehabilitacijo..to mi že nekaj časa ugotavljamo user posted image

Neonaia, super da si tole našla, sem si kar med zaznamke shranila..nikoli ne veš, kdaj pride prav.
Sem pa našla še tole..Airex blazine (to imamo mi) http://www.vitacenter.si/sl/Airex_blazina_za_vadbo_terapijo_rehabilitacijo_prosti_cas/, pa imajo različne dimenzije..pa recimo, da bi bila pri kateri malo bolj sprejemljiva cena..

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 1101
   RE: januarčki 2013
9.8.2013 7:14:11   
Majči_
Jutro...
da se še jaz malo javim preden postane prevroče za počet karkoli...upam da bo kmalu konec te vrčine ker ne vem več kaj počet s pikico, smo večino časa kar noter, na balkonu jo imam samo pozno popoldne pa še to zato, ker jo dam malo v bazenček da se pohladi.

drugače pa že puzamo wiiiiiii user posted image gre lepo po vseh štirih naprej in se sama vsede ko se ji ne da več. kar na lepem se je začela premikat in od takrat je cel svet njen. kobaca se okoli, pogleda v vsako škatlo, gre sama do svoje škatle z igračami in seveda zvleče vse ven hihi...prav luškana je, kot en mali hrošček...je pa začela tudi vstajat in to sama. sem jo najprej kar posedala nazaj, se mi zdi nekako prezgodaj, samo se zdaj ne sekiram več, če je sama stopila naj pa stoji user posted image posledično smo znižali posteljico čisto na tla, ker me je bilo strah da se bo zvalila čez ograjico. in zdaj me zjutraj počaka tako, da stoji ob ograji...moja buča majhna...

bili smo na bazenu že dvakrat prejšnji teden in je res uživala. v fredovem obroču sva jo imela (da smo stestirali pred morjem) in uživa v njem. komaj čakam, še en teden pa KONČNO morje.

za po tleh pa trenutno nimamo nič, kakšne pene ali kaj takega. ker tako ni pri miru niti minute. je imela prej eno res veliko deko, samo ko je začela puzat ji je deka drsela tako da sem jo dala stran. zdaj pa šiba po parketu, pa zunaj na balkonu po umetni travici. se sploh ne sekira kaj je pod nogami, samo da ne drsi. ji imam pa naemen kupit te puzle, samo ko bo čisto malo izgubila voljo da žvečenaj vsega kar ji pride pod roke user posted image

pa spet hrana...koliko obrokov imate ve zamenjanih? mi štartamo s flaško, potem neka sadna malica, pa zelenjavno ali zelenjavno mesno kosilo, potem malica nekaj mlečnega, jogurt ima še najraje, potem se pa ponavadi zatakne user posted image kakšen dan hoče tudi zvečer jest na primer gres ali kaj podobnega, večino dni pa kot da je žlica zvečer najhuje kar ji lahko pokažemo. in tako smo potem še na dveh flaškah ponavadi, eno za "večerjo" in eno pred spanjem. ji pa še vedno večino pasiram s paličnim user posted image ne vem če je to ravno pametno, samo noče jest če so majčkeni koščki. bi ji rada naredila zraven zelenjave še kakšno drugo stvar razen krompirja in riža pa nikakor ne vem kako naj potem to spasiram. kakšne kaše pa kus kus, a je že katera probala to spasirat? ker makaroni in špageti se mi ne spasirajo dobro pa če naredim karkoli....ah saj upam da bo počasi. aja pa kruha ali piškota tudi ne zna najbolje grizt. bolje rečeno držat, saj bi grizla če ji jaz držim, če ji dam v roke je pa takoj namesto igrače, tolče s tistim potem pa meče okoli. a vaši to že obvladajo?

ima katera izkušnje in kakšen pameten nasvet kaj od "potovalne lekarne" vzet s sabo na morje? ker mi gremo na otok pa bi rada imela vsaj približno vse, še to ne vem kje je najbližja lekarna tam...rada bi imela vse nujno, ne pa zdaj spet neke kreme in zdravila za kakšno RES bizarno situacijo ki se skoraj ne more zgodit. kakšen nasvet bi bil dobrodošel, če grem kar v lekarno mi bodo tako prodali vsako neumnost ko bodo zavohali mlado mamico user posted image

(odgovor članu Bijoux)
Neposredna povezava do sporočila: 1102
   RE: januarčki 2013
9.8.2013 9:02:18   
mini86
mi imamo dva obroka gh, to pa iz tega razloga ker gremo še na morje in nam pol tm rihtala še večerjo..ko pridemo nazaj pa takoj doi še večerjo:)

ja naša lepo drži piškot, kruh, lubenico, papriko, korenje..v roki in gloda..večkrat ji daj, ji pomagaj da neseta skupaj v usta, da dobi okus..lej itak se bo slej ko prej navadila, še nobenega ni večno mamica futralauser posted image

od lekarne pa ne rabiš nič drugega kot svečke/calpol in kej če jo kej piči..vse ostalo pri tako majhnih je boljše da pogleda zdravnik-je to tudi tanč napisala na monu..sj veste kdo je tanč ane

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Majči_)
Neposredna povezava do sporočila: 1103
   RE: januarčki 2013
9.8.2013 14:36:31   
Sadrika
Oooo neonaia - ta podlogica pa ruuuulaaa, ful fajn in vsaka ti čast, da si jo našla, jaz sem že skoraj obupala.Vse kar sem našla, da je ok, je blo pa fuuul drago, tole je pa res špica.
Majči, tvoja pa že tko mobilna, al kaj, ful fajn, tudi mi kar čakamo, kdaj bo.... pa še vseeno malo manjka, postavi se že na vse 4, samo se potem gunca naprej in nazaj, lahko tudi par minut, nato pa kot bi mu vse odrezal, pumf na trebuščka, doseže pa že vse, tko imamo sestavljeno po tleh iz 3 kompletov pazzl, pa ga je vsepovsod polno, prileze nekak iz enega konca do drugega, no, tudi malo mimo puzzl je že prišel, sem menda že tud vam razlagala 1x user posted image
Mi uvajamo zdaj popoldansko malico, imamo pa kosilo in večerjo že na žlico. Sadje je pa bolj tako-tako, mu ni glih... bolj všeč mu je, če sadju dodam jogurt ali skuto. Je prav smešen, ko vidi svoj "krožnik", pa čeprav ga samo pomivam, začne kar usta odpirat. Pa je zelo lepo začel jest po žlički. Tudi mi še moramo vse s paličnim spasirat, pa nam gre prav tako kašo (ajdova, prosena) kot testenine, sicer ne pride tako gladko spasirano kot pri kupljenih, ampak dovolj, da še gre skozi. Pa Tilen prav tako, če mu dam kaj v roke, se igra s hrano, udarja po tleh in tako (ironično, ko drugače gre pa vse takoj v usta) in baje je to ok, se glih tko s tem učijo, tako, da jaz mu kar pustim, tudi žlico hoče imet, ko ga hranim, pa se ne sekiram glih, ko tko pacava. Vse se da počistit.
Tudi mi odhajamo na morje naslednjo soboto in imam namen tudi samo Calgel in Calpol vzet seboj, no pa seveda vse kar imamo itak vsi doma (gazice, fiziološko, Kamagel, bepanthen, krema za sončenje.....)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 1104
   RE: januarčki 2013
9.8.2013 15:42:16   
neonaia
pri nas že grmi! user posted image ampak upam da ne bo toče in neurij...ste vidle kakšne krogle so padale z nemškega neba!? http://www.vreme-slo.si/index.php/component/k2/item/340-neurja-v-evropi-v-nem%C4%8Diji-padala-12-cm-debela-to%C4%8Da user posted image

uaaa, majči!user posted image super! prva januarčica je že skor shodilauser posted image

sadrika: ste že naročili blazino? boš poročala kako pa kaj..user posted image

mi mamo pa GH za dop.malico, kosilo in večerjo. za zajtrk in pop.malico(včasih se jo tut spusti) pa dobi mlekca.

v roki tut lepo drži in je..največkrat je to kruhek ali paprika (sadje ji dam v cucljalnik).je pa jedla že jagode! vem..so ful alergene, ampak so tko dišale (domače), da je tut ona dobila.ni blo nobene reakcije, pa sm ji 2dni zaporedoma dalauser posted image
rumenjak dobi 1x na teden zmešan v kosilo (različno pripravljen), na mlečne izdelke smo pa kr mal pozabluser posted image uno sadno skutko je dobila za 6m, pol pa nč več...bo jutr dubla.

na vse štiri še ne zna, ampak rito pa ful dviguje in se odriva z nogami..tko da prileze marsikamuser posted image

majči: če ne mara koščkov, lahko poskusiš testenine oz.kuskus zmlet preden jih skuhaš..samo moraš manj vode dat oz. glih prav. drugač sta pa še pšenični in koruzni zdrob..pa ji knedlčke v juhci skuhaš (rumenjak+zdrob), pa ne rabi priloge zravn.

uživimo v svežem preostanku dnevauser posted image

(odgovor članu Sadrika)
Neposredna povezava do sporočila: 1105
   RE: januarčki 2013
9.8.2013 16:30:10   
mini86
evo mija je pa danes jedla njoke z bučkino omako pa rdečo peso zravn..pri nas gre itak vse doluser posted image samo da se jeuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 1106
   RE: januarčki 2013
11.8.2013 21:36:25   
neonaia
čer.

mini: veš da sm že razmišljala o solati...pesa je super! bomo še mi probaluser posted image

zdej je bil par dni mir, dons pa spet...cel dan je bla po mal tečkana, zvečer pa nikakor ni mogla zaspat in jokala.nč pomagal, ziza, flaška, zibanje...pol si je pa cele roke začela v usta tlačit, tko da so verjetno zobki (dvojkice?).tko da je nakoncu calpol pomagu in je zaspalauser posted image

punce, js sm ful obsežno raziskavo nardila o avtosedežih in pršla do zaključka, da smo tuki zahojeniuser posted image skandinavci majo vse bolj pošlihtan..to področje tut.prej je blo men samoumevno oz. naučeno/videno, da gre otrok iz lupince v avtosedež obrnjen naprej.no na severu (tut drugje so seveda redke izjeme) pa večinoma vozijo otroke obrnjene nazaj do pribl. četrtega leta, nekateri še dlje, saj je to najbolj varno.poškodbe vratu skoraj da niso možne, med tem ko v naprej obrnjenem sedežu pogosto pride do njih.mene je prepriču tale video, jih je pa itak še ful..uglavnem mi smo se odločil in ga bomo naročil iz švedskeuser posted image
če pa kero še kej zanima, pa lahko tut kšn link prilimam (nočm takoj reklame delatuser posted image ).

lahko nočko vsem

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 1107
   RE: januarčki 2013
13.8.2013 14:03:13   
Sadrika
Uf, končno spi..... vse se nam je obrnilo in čez dan sploh ne spi več, ali pa zaspi za 10min... zdaj spi že pol ure in je pravi luksuz. Sem že ful utrujena user posted image , ker mu moram biti skoz za ritjo, ker se je začel plaziti, najprej po kolenih, zdaj pa že kar stopi na stopala in na rokice in gremo, pa umikam vseeee, se obrnem za minuto, evo, je že našel nekaj, kar niti pomislila ne bi, da bo kdaj, ufff.... Saj nam tudi zobki nagajajo, pa zopet ni nikjer nič videti, da bi ven lezlo, mu mažem z Calgelom po zgornji dlesni, mi je pa mama rekla, da se ji zdi, da ima spodnjo oteklo user posted image da bi dvojkice spodnje ven rinle, pred zgornjimi enkamiuser posted image ne vem no....
Zdaj o podlagi za na tla več ne razmišljam, ker potem bi jo itak mogla met čez celo stanovanje, sem si pa vseeno dala med bookmarke tvoj link neonaia.
Tudi Tilnu sem že skuhala peso, pa mu ni šla glih, bljak, ima pa ful rad, če mu dodam kam rdečo papriko, mnjami, pa še vedno ribo, kakršnokoli, do zdaj je jedel lososa, brancina, sardelo, orado, ciplja, skušo in prav vse je mnjami. Pa domačega zajčka sem dobila in mu ga stakim veseljem pripravljam, on pa nekako ni najbolj navdušen, hm?
Mini kako pa narediš njoke, brez jajc, ali z? Sem mu danes hotela prvič dati rumenjak, pa si na koncu nisem upala, se mi je zdel skoraj premalo kuhan, bom pa jutri... Koliko vam pa še kaj AM popijejo? Tilen ga skor noče več. Ajde, zjutraj (okoli 6h) je hud obrok, ker celo noč nič ne je in spije 210-220ml, potem dop.malica (ob ca.10h) pa izredno malo, največ 100ml, ok kosilo je precej obilno, pop.malica je tako-tako, večerja tudi, AM pred spanjem pa spet slabo, največ 100. Ne vem, silit ga pa tud ne morem. Aja, je pa zdaj sprejel cucelj Mam 3, za vodo pa uporabljava Nukovo stekleničko s trdim cucljem, nekaj podobnega temu http://www.nuk-usa.com/6-12months/learner-cups/disney-baby-micke-mouse-and-minnie-mouse-learner-cup-from-nuk.aspx
Uuuu neonaia- si pa res pridna, kako študijo si naredla okoli sedežev, pohvalno! In ja, tudi mene je prav strah že, ko bo moral it v onga, mi že imamo sedež, vendar bo obrnjen v smeri vožnje. Kakšnega si pa ti naročila?
Lepo bodte, morm it še kej nardit, preden se zbudi

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 1108
   RE: januarčki 2013
13.8.2013 15:34:23   
matejad
Pri nas leze prvi zobek ven, se tako lepo razločno vidi, posledično se razločno vidi tudi njeno razpoloženje, hahauser posted image  Dva dni vročine, danes malo boljše volje sicer, a še vedno tečkasta in neješča. Že tretji dan je samo na zizi. Sem klicala včeraj P, a so na dopustu, nadomestnemu pa nočem težit, razen res, če bo postalo huje. Skrbi me, da z mlekom čez ves dan dobi premalo hrane za to starost?
Uh, naša pa je kr zaspanka, sicer se je te tri dni zaradi vročine in bolečin ritem zrušil, a še vedno spi 3x po 1 uro. Normalno imamo pa ritem dopoldne 2 ure, popoldne 2-3 ure.


(odgovor članu Sadrika)
Neposredna povezava do sporočila: 1109
   RE: januarčki 2013
13.8.2013 16:05:19   
mini86
sadrika-js sm ji dala rdečo peso kot solato..to od ete..iz kozarca al kako nj rečm..
glede jajc pa js ne kompliciram..tud v testeninah so pa ji nič ni..glede alergije na hrano ne gledam tako zelo ker noben ni alergik v družini..
tudi filano papriko je že jedla..fižolovo juho..

mamo že enkici zgoraj uzuni..nobenega problema spljohuser posted image

sva se pa odvadle ponoči jest..se je res prej zbujala iz navade in sem se odločla da nehave in mi pridna spi v kosu 8-9huser posted image nimamo dop malice ker spi do 10h, potem okoli 13h ma kosilo, okoli 16h mlečno-sadno malico, potem pa še 2x joško pa spatuser posted image septembra ko se vrnemo z dopusta pa še večerjo zamenjamo z gh..

kadar bodo zobki ali bolezen jejo ponavadi manj..važno je da pije..ponujaj kakšno korenčkovo juhico z zdrobom da ne rabi toliko grist, jogurt..bodo vse nadoknadili brez skrbiuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Sadrika)
Neposredna povezava do sporočila: 1110
   RE: januarčki 2013
14.8.2013 14:02:51   
Mala BB
Mini86, te lahko vprašam kako si to dosegla? Da spi brez hranjenja. Naš se je prej zbujal samo 1x, malo pojedel in spal naprej. Zdaj pa se ponovno zbuja 2x, okoli 3 in ob 6ih. Vsakih ga dojim. Ne traja dolgo, ampak vseeno. Mislim, da je zaradi vročine, kaj pa vem.Spat gre drugače okoli pol 11 zvečer in spi do pol 8ih. In pol ima čez dan še vedno dve malce daljši rundici.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 1111
   RE: januarčki 2013
14.8.2013 16:36:57   
matejad
Prebolele 6. otroško bolezen.... Dopoldne po spanju se je zbudila vsa rdeča v obraz in pikasta po telesu, sem jo popokala in odpeljala na otroškega v našo bolnišnico.

Ja, pravi tudi P, da tudi če je samo na dojki, ni panike... važn, da pije. GH pa naj vseeno ponujam, enkrat bo že začela jest nazaj. Najnovejše mere so 6800g in 68cm, manekenka, nimaš kejuser posted image  nobeden nč težil glede kilaže....

Zobek je zunaj user posted image  Ji ni jasno, opleta z jezičkom okrog zobka, ker jo verjetno nervirauser posted image

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 1112
   RE: januarčki 2013
14.8.2013 16:50:57   
mini86
predvsem se morš ti tako odločit, oni so sposobni prespat noč od 6 meseca dalje brez hrane..
ko se je zbudila in bi jo ponavadi dala na joško sem ji ponujala dudo..prve tri noči mislim da se je še neki zbujala potem pa nič več..malo po ritki al pa sem jo božala pa je bilo ok..
sem pa bila jaz totalno neprespana..ker ko se je malo premaknila sem se že zbudila, študerala a bo ok duda, a bo zaspala nazaj, a se bo še kdaj zbudila..skratka..js sm mela več dela z vsem skupi kt pa onauser posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 1113
   RE: januarčki 2013
14.8.2013 20:07:16   
neonaia
hejhej.

sadrika: o, vi ste tut že na polno mobilniuser posted image naša se pa plazi po vojaškouser posted image s prstki na nogah se odriva, med tem ko se na komalcih prplazi kam..tko da ja..ne rabimo več podlaguser posted image
naš sedež bo pa ta: http://shop.carseat.se/car-seats/britax-hi-way-ii.html je najbolj kompakten in gre tut v manjši avto.varen je pa fuluser posted image


glede hranjenja ponoči se pa pridružujem mini...zdej se samo iz navade zbujajo (ne rabijo hrane) in zato ker vejo da bojo dobil zizouser posted image js ji ponudim vodo v flaški, če se slučajno zbudi, kar je zlo redko.pa ne dvigujem je iz posteljice.včasih se zbudi kšno uro po tem ko zaspi in zgleda tko kot da se je naspala.ampak ker sm tiho, jo samo pobožam, dam vodo, že ve da je nočka in zaspi nazaj in spi naprej celo noč.

tisti, ki mate že zgornja dva zobka zuni..sta tut tko narazen? user posted image se mi zdi mal preveč razmaka..upam da bosta šla skupi, ko še drugi zrastejo.

smo pa pridni ratal glede mlečnih izdelkov.zdej je dopoldanska malica mlečno-sadna, namesto žitno-sadna.jogurt obožuje (z in brez sadja).kr celega poje (180ml)+še kej pretlačenega sadja zraven.pa opazla sm, da več poje.prej je okol 200g, zdej pa kr okol 300g! user posted image
ja..hitr rastejo..

lep večer




(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 1114
   RE: januarčki 2013
15.8.2013 22:05:19   
a113
Pozdravljene,

do sedaj sem vas bolj brala, sedaj pa se pridružujem tudi jaz. Naša Lara je bila včeraj stara 7 mesecev. Zanima me glede spanja čez dan. Naša spi še trikrat (dvakrat približno uro in pol in enkrat okoli 40 min - torej okrog 3,5 ure čez dan). Budna zdrži okoli 2 uri, potem pa postane sitna in jo dam spat. Čez dan zaspi brez problemov user posted image . Okoli 3 ure pa je lahko budna po zadnjem spanju pa do večera.
Moj pravi, da bi mogla spati čez dan le 2 krat, ker potem zvečer težje zaspi (po vsaj pol ure klepetanja v postelji :-)), ne gleda na to ali je prej budna 3 ali 4 ure user posted image in se ponoči še ene 3x prebuja. A kaj ko je čez dan po 2 urah že čisto sitna. Si ne predstavljam , da bi jo mogla še pol ure nekaj animirat, ker jo takrat zanima samo še postelja.
Kolikokrat na dan pa spijo vaši dojenčki in koliko časa zdržijo budni?
Lep večer.
Andreja

< Sporočilo je popravil a113 -- 15.8.2013 22:09:51 >

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 1115
   RE: januarčki 2013
16.8.2013 8:21:34   
mini86
zobki so ponavadi malo narazen ker je že prostor za stalne ki pa so malo širši..brez panike..lepe nasmehe bodo imelai:)

naša hodi spat čez dan 2-3x, pač kokr nanese in nič nimam določeno na uro naštuderan kdaj gre in koliko spi..ma pa dva dni tudi naša že probleme z spanjem in mislim da je v igri prazna luna če se ne motim..

evo še spakiram do konca ker jutri zjutraj greeeemo na morjeuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu a113)
Neposredna povezava do sporočila: 1116
   RE: januarčki 2013
26.8.2013 16:41:11   
neonaia
hej!

huh, še dobr da smo ujel zadnji poletni teden na morju! user posted image
blo je super.
tamali so zrasli 3 zobki (dvojkice)! user posted image
samo prvo noč se je parkrat zbudla, drugač pa prrridna ful!

upam da bo še kej lepega vremena-jesen bo pa zdej zdej tuki... že gledam jaknceuser posted image pa ne vem a nej ji 74 al 80 kupm?
se mi zdi kr velka.večina 68k ji je zdej že premejhnauser posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 1117
   RE: januarčki 2013
2.9.2013 13:58:49   
Mala BB
Jp, pa se res vidi, da smo vsi na dopustuuser posted image . Kako ste? Kako malčki? Mi čisto ok, mali je cel naspidiran in ni niti sekunde na miru. Kar naprej bi se postavljal na nogice, vem da ni še ok in vsi mi govorijo, da ga malo bremzam.

Punce ima katera kakšen dober namig za stolček za hranjenje? Hvala!

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 1118
   RE: januarčki 2013
2.9.2013 16:14:20   
mini86
neonaia-kaj pa če kupiš 74/80user posted image

malabb-a ga še nimate v stolčku..v čem pa potem je..ker mi smo našo dal že pri 6 mesecih v stolček..prvo kšno dekico al pa brisačko podloženo zdj pa že brez..
nazaj ga pa nebi bremzala..ker to je njegov razvoj..eni prej eni kasnej..

tko kot moj 4 letnik..želi pisat..ni mi niti malo všeč ker mislim da se bo dolgočasil v šoli..ga pohvalim, če želi mu tudi besedo napišem da on prepiše..ga pa ne silim in ne spomnim za to..kokr sam želi..
ni glih isti primer ampak upam da razumeš bistvo..

mi smo iz 14 dnevnega dopusta..super je bilo..tamala da včasih že papa, buc da, pa že kar nekaj časa če ji rečeš a daš meni-npr kšno stvar jo da..
je več ali manj isto kot mi..včeraj je musako zmazala k tavelikuser posted image
danes je imela kruh z mlečnim namazom in kefir za zajtrk..skratka nobenega problema pri hrani

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 1119
   RE: januarčki 2013
3.9.2013 11:26:52   
neonaia
hejhej.

mini: jah..nimajo vse firme vmesnih številk..no tut jaknc nimajo nikjer.sam par sm jih najdla, ampak po 40€...mal preveč user posted image
ampak smo se znajdl in kupl rabljeno (ubistvu novo, še oprana ni bla) za 10€! user posted image pol pa še eno debelejšo k je skor bundica za 5€.zravn so pa te mamice prnesle še ful enih jesensko/zimskih oblekc, tko da smo ful zadovoljni-ful lepouser posted image

malaBB: naša je tut že v stolčku od 6m.mamo pa od ikee antilop k stane 12€- je super, tut na morje smo ga vzel. trip trap bo mela pa k bo mal večja, ker je brez varovala.

ja, Naia tut ful pleza in se dviguje na noge..plazi se pa še zmer po vojaško.včasih se tut dvigne na vse 4 in se mal guga.heh..pa ful je začela govort mama,baba, pa še neke svoje stavke user posted image
zabavna je ful.

lep dan

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 1120
   RE: januarčki 2013
3.9.2013 22:23:23   
Bijoux
Hej.

Ja, naš tudi že čebla, kok je pa smešen, sploh takrat, ko je na koga/kaj hud, ko izusti vse od dadada, mamama, amamam, tititi....res ga je veselje poslušat user posted image . Plazi se že, sedi v stolčku za hranjenje in vozičku, če je primerno privezan, ker vsede se pa še ne sam. Smo pa zelo pridni na fizioterapiji, res se vidi, da pomaga user posted image

Stolček za hranjenje smo mi kupili Peg Perego Prima Pappa, ker se še naklon hrbtišča spreminja, tako da naj bi bil primeren tudi za mlajše..pa nam prej ni prišel toliko v poštev. Zdaj par tednov odkar ga uporabljamo, je pa super.

Kombinezončka tud še mi nismo kupovali...jaz imam podoben problem, ko ne vem kako veliko kupit, ker naš mali pa raste kot trava po dežju. Trenutno nosi številke 74 in nekatere celo 80, pa je star 8 mesecev..kaj šele bo pri enem letu user posted image

Jaz sem danes videla dojenčka od svoje kolegice, star je komaj 1 mesec in sem ga tudi pestvala..ja nisem mogla verjeti, da je bil moj kdaj tako majhen. Res zanimivo, kako hitro lahko človek pozabi, kaj se mu je dogajalo dobre pol leta nazaj. In ko sem ga prijela, sem se počutila, kot da prvič tako majhnega otroka držim v rokah user posted image Smešno user posted image

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 1121
   RE: januarčki 2013
10.9.2013 18:14:57   
Gita 83
Pozdravljene mamice.

Prebiram vaše debate, pa me zanima ali se lahko vklopim v vaše debate? Sicer je bila moja mala rojena na začetku februarja in ne januarja, morala bi se roditi v sredini januarja. Si je vzela kar nekaj dni, preden je prijokala med nas. Tako da bi morala na koncu zamenjati majico na kateri je pisalo pridem januarja. :) Vseeno bi se rada vklopla v debato JANUARČKI 2013 če vam je prav. :)

Me pa na začetku zanima ali ima katera isti problem kot jaz?
Že dva meseca se trudim s sadnimi kašicami. Noče in noče jesti sadja. Naredila sem že vse možne mešanice in poje samo žličko ali dve. Stara je 7 mesecev. Za kosilo pa normalno poje cel obrok, zelenjavo, riž, krompir, meso....a sadnih malic noče in noče, vedno hoče zizo. Je imela katera podoben problem in kaj narediti? Kaj predlagate namesto sadnih kašic za malico dopoldan in popoldan, saj bi rada malice (dojenje) nadomestila z gosto hrano.

Hvala že v naprej.

(odgovor članu Bijoux)
Neposredna povezava do sporočila: 1122
   RE: januarčki 2013
10.9.2013 20:10:44   
neonaia
hej gita! seveda se nam lahko pridružišuser posted image kot vidiš smo zadnje tedne bolj malo tukaj, ampak upam da si bomo vzele spet več cajta...

si ji poskusla dat sadje s skuto ali jogurtom? sej če noče sadja, pa lahko same mlečne izdelke, žitne kašice ipd. če zelenjavo in meso lepo je, ni take panike.naša sicer vse je, ampak se mi tut zdi, da ma rajši zelenjavo kot sadje...no banane in jagode so pa razred zaseuser posted image

lep večer

(odgovor članu Gita 83)
Neposredna povezava do sporočila: 1123
   RE: januarčki 2013
10.9.2013 21:26:17   
mojca1987
hej gita :)

Naj te potolažim da je moja mala miš rojena 13.1.2013 in da še sedaj ne poje več kot 100ml mleka na enkrat. Niti goste hrane mi ne poje veliko npr. polovico tavelikega frutka... pije mi nič. ne vode, ne čaja ne soka nič od nič... sama tudi ne vem kaj naj naredim. ampak že more biti tako če je njej zadosti je tudi meni. čeprav mi lepo je sadje in zelenjavo :) in tudi kak piškotek že dobi.. ni pa neka suhica ima 7800 g :)

Mislim da bodo vse počasi začeli jesti sam rabijo svoj čas... zanima pa me čee katera dodaja že domače mleko ali pa alpsko mleko... sama sem ji ponudila alpskega namesto novalac in mi ga popije cca.20-50 ml. torej polovico manj.

ampak saj bo... še prekmalu bodo odrasli :)


lepo se mejte


(odgovor članu Gita 83)
Neposredna povezava do sporočila: 1124
   RE: januarčki 2013
11.9.2013 7:00:14   
Sadrika
Ojla punce
pri nas se je vse obrnilo na glavo user posted image in ful težko pridem do pc-ja in ko že, vas preberem, da bi kaj napisala pa ne, bom videla koliko mi bo zdaj uspelo
Gita dobrodošlauser posted image user posted image
Tudi mi smo bili na morju in je max užival v vodi. Samo tole spanje, ojej, smože vsi izmučeni. Me spi več podnevi nikjer drugje kot v kinderpetu, pa še to se zraven ubijam na sto in en način, da me že ful križ matra. Ne zaspi več v avtu, ne v vozičku, tako, da smo se že začeli izogibati celodnevnim izletom. Ampak, ko je zaspan, je pa zelo zelo siten, kar je razumljivo in je tako nemiren in ful brca v jajčki ali v vozičku. Nato sem ugotovila, da od vsega preizkušenega, ga najbolj pomiri moje petje user posted image hu, samo kaj, ko ima mama samo za kakšnih 15 min repetuarja na razpolago, potem se začnem pa že ponavljat, kot kaseta, no samo da na koncu zaspi. Saj zvečer ni problema, mi zaspi že na rokah, ko pije zadnjo flašo AM, ali pa zdaj te dni, ko dežuje in sva bolj blizu doma, ga pać dam v kinderpet in spi tudi po 3x čez dan, res da samo za pol ure, ampak se pozna, ni potem čisto ubit zvečer. Sprememba je tudi pri hranjenju, kosila mi noče več jest, poje največ 100g, lepo pa poje potem popold.malico in večerjo. Za kosilo pa ne vem več, kaj naj mu še skuham. Prej tudi ni hotel jesti sadja, pa sem ne vem več že kje, prebrala naj se sadju dodaja OH in sčasoma bi naj bil ta dodatek v vedno manjšem %. Tako sem mu dodajala kosmiče, pa kakšen plazma piškot, zdaj je pa res lepo začel jesti tudi samo sadje, včasih mu pa dodam še tudi kakšen jogurt in pa skutko ali kefir. Gita, poskusi prejšnji obrok od sadja zmanjšati, da bo bolj lačna. Ampak je pa zdaj kosilo skoraj izpustil in se bojim, da bo slabokrven, ker ne poje dosti zelenjave in mesa. Aha, pa je Tilen tudi že od 6.m v stolčku za hranjnje-triptrapu. Nočem ga pa siliti in mu tudi več flaše ne ponudim po kosilu. AM pa spije zjutraj ca.200ml, to je okoli 6.30-7.30, okoli 10h dobi drugo flašo,, to pa spije čisto različno, včas samo 40, ko ima pa dober dan, pa tudi 170, ob 13h ima kosilo, ob 16h sadno malico in ob 18h mlečno žitno večerjo, ob 19:30 se spravljamo spat in takrat dobi še flašo AM in spije od 100-170. Koščkov, niti pod razno še ne je, tako še vedno vse mixam. Sem mu na morju dala košček kruha in se je skoraj zadavil.
Sem že tudi ful iskala prehodne jaknice, pa ne najdem nič všečnega, no ali so bombažne jopice, ali pa bunde, ne najdem kakšnega anoraka ali kaj podobnega. Aja, nosi pa zdaj št.74/80 in sem hotela kupiti jaknico 86, pa se mi zdi ful velika, tako da bom verjetno (če bom seveda našla kakšno primerno) kupila kar 80, zdaj itak ne raste več tako hitro. Ima pa nekje 10.500g in 78cm.
Zobka ima še vedno samo 2, spodnji enkici, ga pa že tako dolgo matrajo ti zobki in sem ga nekaj časa ful mazala s Calgelom, pa očitno še ne bo kmalu nič, ker se še vedno nič ne vidiuser posted image
Ful ga moram merkati, ker mi pride res že vsepovsod in tako tisti miceni prstki dosežejo vsako mini vini režico in luknjico, ko prej niti pomislila nisem in posledično ne naredim več toliko kot sem in mi mora že partner pomagati pri gospodinjskih opravilih. No, saj je zadnji čas, da se je naučil sesati, pa kaj pomešati ma štedilniku, he he, pa tudi otroka kdaj pa kdaj sam pelje ven. Aja, kupili smo mu tricikel in je ful navdušen nad njim, tako zdaj bolj uporabljamo tega, kot voziček, razen, če greva sama v trgovino, vzamem rajši voziček, ker ga lahko bolj natovorim.
Tudi dvigovati se je začel na nogice in stoji ob opori, mu tudi najprej nisem tega dovolila, zdaj ga pa nočem ovirati pri napredku.
Za v avto še vedno uporabljamo lupinico in me je kar strah, ko bo šel v sedež, kar pa se bo vsak čas zgodilo, ker ima glavico glih komaj še v njej, ajde noge so že dolgo zunaj in ga že to ful moti, ker mora imeti pokrčene, kar je verjetno naporno pri dolgi vožnji, saj jih vmes stegne in se potem ful opre v naslonjalo sedeža, posledično se tudi jajčka ful nagne nazaj, ker nimam isofixa, ampak prekucniti se verjetno ne more. Ja, bojim se tega avtosedeža, ker imamo že nekaj časa kupljenega, jaz sem pa šele potem začela delati študije in ugotovila, da bi lahko prišla tudi do sedeža, ki je obrnjen v kontra smeri vožnje, ampak zdaj bomo pač uporabljali tega.
Aha, se je zbudil, puince javte se kej, pa se še beremo čao

(odgovor članu mojca1987)
Neposredna povezava do sporočila: 1125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?