|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 14:48:14   
mateyka
ne morem se znebit občutka da imaš skoz neko tekmovanje za naklonjenost na tapeti. in da so mame manj vredne (tukaj verjetno refleksiraš).
recimo tole me spominja na to:
- da sem pač bil tudi sam v otroštvu vedno bolj vesel in ponosen, če sva kaj ustvarjala z očkom, ne z mamico.
- Postavil sem nekakšna svoja pravila, ki jih bo skušal upoštevat, če bo do kake dileme prišlo.


in štetje "točk" - kolikorat njega večkrat uboga kot tebe (maš tako tabelco v glavi in cahnaš - bognedaj da si zadaj)
tole:
- Ma svašta sem probal, res! Noče! Mož pa enostavno gre proti avtu, polža nekaj komplicira, on jo pogleda in reče - pridi polžek, gremo! TAMALA V AVTO, KO KRALJICA!!!

kot prvo, pogrešam besede kot SVA (postavila nekakšna pravila),
kot drugo, da mora bit ali oči ali mami - izbirat med vama; zakaj?? user posted image
kot tretje, res me zanima: zakaj se me moreš veselit zanjo in zanju? vedno ko njima neki laufa ali rata brez problema, tebe (z)moti, ker TEBI ni ratal. skoz ti ti ti - ker tebe ni prej ubogala, se nisi posoben veselit kako jo on zrihta.
ko on pride domov, to dojameš kot da "odpadeš kot gumb od hlač".
to mi pove kako zaznavaš situacijo - in ni dobro da vas vseh TREH ne gledaš kot celote. sej vem da boš zdej rekel da ja, samo podzavestno pišeš kot solo plesalec. IMHO zgleda kot da premalo čutiš njuno vez - kot dobro za njo in njega; da sebe zbrišeš in vidiš njuno ljubezen, kje je empatija do obeh, da si vesel ZANJU ko sta skupaj, da si sposoben uživat v momentu ko se onadva zaigrata, imata fino, ga uboga.. pogrešam to v tvojih postih..
no sej, po eni strani pa ti to zna dat občutek da si samo "gumb" od gat.. samo spet - da bi te to odtujilo; mislim, da je to dvoje povezano in da moraš odkrit zakaj se tolikokrat NE počutiš kot del tro-celote.

ok, sem too much zafrojdirala - over and out user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 8.5.2013 14:49:38 >

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 14:52:09   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Mene kliče Papi. Mož je pa oči.



A ni obratno.


moral bi bit. sej ni Lukka norvežan.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 14:55:57   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zakaj je pomembno kaj bodo ljudje rekli?
Zakaj imas potrebo dokazovati se, celo neznanim ljudem?

Ljudje bodo govorili ne glede na to kaj ti naredis, torej ... ma boli te uvo kaj ljudje govorijo, menda ne bos dovolil, da ti "kaj ljudje govorijo" doloca nacin zivljenja (za to je malo prepozno in malo prevec skoda, se ti ne zdi?) !!


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

pa se je pokazal tvoj problem... sploh ni vzgoja, sploh ni problem v komunikaciji med tabo in tvojim partnerjem ampak je v sprejemanju sebe in tvoje spolne usmerjenosti...


In če preneha histerizirat, pretirano skrbet, se upirat, se spraševat, dvomit, sumit, ji, pardon, mu postane vseeno kaj si ljudje mislijo... Kdo po potem Pappi???

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 16:12:02   
Lukka
Najprej dilema - kdo je oči in kdo papi. Oči je mož, čeprav bi on kot Norvežan res bil papi. Ampak sva se to domenila že na začetku. Da sva prepletla tudi to nacionalno razliko. Malo v šali malo zares. Zanimivo je, ko ga pokliče Oči, vsi pa mislijo, da mu je tako ime :)

Tisto, da jo bomo dali stran moram obvezno nekako "rešit", ker to si je pomojem tko zapomnila, da joj... Zvečer ko se bomo spet pogovarjali o dojenčku, ji bom "po njeno" razložil. Kar se tiče drugega otroka, ja, z možem sva se odločila zanj, sicer jaz z malo manj evforije, vendar pa zato čisto nič manj z ljubeznijo! Tako, da tukaj je zadeva "v teku" :) Delamo na tem :)))

Mogoče pa res zveni - jaz, jaz, jaz... Neeeeeeee, tega sicer nimam namena, je pa RES, da smo mi z malčico čez teden večinoma ločeni. Torej dopoldne sem JAZ, popoldne je MOŽ. To pa je res. Malo zaradi jezika, malo pa tudi zaradi mojih ostalih obveznosti. Redki so primerki (kakor včeraj, da smo šli vsi skupaj k tašči). Običajno takše obiske in izlete delamo od petka do nedelje.
Kako naj bom jaz zdaj ponosen, če je moža tako zelo ubogala in odšla v avto?? Ok, sem bil vesel, da smo šli končno lahko domov, ampak vseeno, ko gre z mano v trgovino se mi pa meče pred avtom na tleh, ker noče not. Gre zato, da ko sem potem sam z njo pa dobesedno nalašč nagaja.
Vesel sem, če se imata z možem lepo. Full sem vesel, vesel sem, če mi dasta mir, da lahko speglam v miru, da lahko v kuhinji v miru naredim nudlne, ker jih sicer pač ne morem, ker mi mala moko stresa po celi dnevni sobi, nekaj pa jo vleče tudi nama v spalnico.
Ampak gre za drugo stvar. Ne za "zaigranje". Evo današnje kosilo. Preden jo dam spat ji pripravim zelenjavno juhico in gresove knedeljčke. Po prvi žlički ona ŽEJNA! Ok, ji dam, ona se naceja, naceja, naceja, ko ji hočem vzet stran, ona tuli, se spet naceja. MA NORMALNO DA NI POJEDLA DO KONCA!!!
Ampak problem je v tem, da seveda, če je zraven mož enostavno on reče - polža, zdaj bova "petkrat v jamico vrgla" (to pomeni pet žlic bosta pojedla) "pol bova pa še vodo v jamo dala, vodo za ribice" (kao da bosta še popila).
Ma super! To njima laufa. Ko ji pa jaz danes reče, da bova v jamo dala, pa za ribice popila, me pa mala zabodeno gleda, da ne bova nič jame odpirala!!!
No, pa se lahko na glavo postavim! user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 16:19:50   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Mislim, da je že skrajni čas, da se te začne resno obravnavat kot humorno parodijo na homoseksualne stereotipe.




Tebe pa bi lahko obravnavali kot šolski primerek nizke in primitivne oblike izražanja. Tudi forum je lahko kultura, če imaš seveda sopisca kulturno osveščenega.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 18:32:03   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Mislim, da je že skrajni čas, da se te začne resno obravnavat kot humorno parodijo na homoseksualne stereotipe.




Tebe pa bi lahko obravnavali kot šolski primerek nizke in primitivne oblike izražanja. Tudi forum je lahko kultura, če imaš seveda sopisca kulturno osveščenega.


Ko Jude opozoriš na njihovo ekscesno, neprimerno vedenje, se v obrambo takoj sklicujejo na necivilizacijski holokavst.

Dejstvo je, da mi kulturno okolje ne ponuja toliko variacij na temo družinskega okolja, kot morda tebi, pa vendar kljub temu, ko se tako ljubeznivo odpiraš, daješ svoje družinsko življenje na vpogled, se ne morem izogniti vtisu, da smo na forumu v pretklosti podobnim obrazcem obnašanja bili že neštetokrat priča. Prva asociacija na to kar berem pri tebi, so številna nevrotična, konstatntno obsojajoča in moralizirajoča ko_o_čemu_kurva_o_poštenju bitja, ki s svojim renčanjem na nenormalnosti samo prikrivajo lastno svinjarijo. In kot tak, spominjajoč na tipično nevrotičarko, ne moreš delovati drugače kot karikatura, overacting stereotipa. Če sem iskren, sem pomislil (in še vedno nisem popolnoma prepričan), da tako pretiravanje lahko uprizori samo nekdo, ki se je v takšno vlogo slabo preoblekel. Torej sumim na potegavščino, ki - in očiten dokaz sem - očitno deluje.

Nizka in primitivna oblika izražanja bi vsebovala mnogo bolj sočen besednjak od tega.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 19:27:46   
Lukka
@Bakfark!

Ne razumem zakaj taka nastrojenost?! Res ne! Če se želiš pogovarjat in mi odgovorit mogoče na vprašanja, ki se jih tukaj na forumu (javno) sprašujem, si izredno zaželjena oseba. Če ne, pa se prosim ne oglašaj z neprimernimi pripombami, ki izražajo vse drugo, kot pa strpen dialog ali lastno mnenje.


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 19:34:44   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

@Bakfark!

Ne razumem zakaj taka nastrojenost?! Res ne! Če se želiš pogovarjat in mi odgovorit mogoče na vprašanja, ki se jih tukaj na forumu (javno) sprašujem, si izredno zaželjena oseba. Če ne, pa se prosim ne oglašaj z neprimernimi pripombami, ki izražajo vse drugo, kot pa strpen dialog ali lastno mnenje.




Imaš prav, bomse potrudil biti strpen in za spremembo razmisliti s svojo glavo.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 20:46:13   
aknela123
kokice, kokice!

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
8.5.2013 20:54:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

kokice, kokice!

Pa še en pir tokrat! user posted image

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
9.5.2013 9:00:35   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Ma super! To njima laufa. Ko ji pa jaz danes reče, da bova v jamo dala, pa za ribice popila, me pa mala zabodeno gleda, da ne bova nič jame odpirala!!!
No, pa se lahko na glavo postavim! user posted image


ja pa kaj pol no. sej ni konc sveta. sej ti govorimo, da so pri otrocih faze, da to ne traja večno, da se vse še spremeni 100x, da je odvisno kdo koliko časa preživi z otrokom, da je tudi odvisno kak pristop maš (mogoče lahko kaj premeniš pri sebi?); v glavnme nič nevidenega, nič posebnega nič tragičnega, nič nepopravljivega.

raj vpašaj punce za kake konkretne nasvete. jaz mislim, da bo to še najbolj koristno..
aja, pa napolni svojo notranjo malho s potrpljenjem - to mislim da ti manjka v večji količini in s polno malhko potrpljenja je ful lažje operirat z otroci user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
9.5.2013 9:15:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1
kokice, kokice!

Pa še en pir tokrat! user posted image


user posted image

user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
9.5.2013 9:51:23   
SU
Hhmmm... jaaa.... !!!P O T R P L J E N J E!!! ;) ...pa čimprej... še puberteta vas čaka!! user posted image (no, nas tudi... pa kr globoko diham, ko začnem o tem tuhtatuser posted image ) lp

_____________________________



(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
9.5.2013 12:36:42   
ronja
ne morem se znebit občutka da imaš skoz neko tekmovanje za naklonjenost na tapeti. in da so mame manj vredne (tukaj verjetno refleksiraš).

tak občutek sem tudi sama dobila. NI ti treba tekmovat za njeno naklonjenost, ona bo imela oba vedno rada! In tvoj uspeh se ne meri samo v tem, koliko uboga na besedo:). Meri se v tem, ali je dete srečno - ne ves čas, (ko se raztogoti bo itak vsa nesrečna, normalno) ampak tako na splošno. Da se ji ne zgodi kaj zelo hudega, če imaš to vpliv preprečit in da ji daješ občutek varnosti itd...

Razumem te, da nisi siguren vase, ali delaš prav. Vsi kdaj dvomimo, kasneje se režimo, kje smo dvomili:D. Malo dvoma je tudi ok, da se lahko popravljaš, sicer furaš ko tank svoje. Preveč pa ni dobro, ker te živcira, kot sam vidiš.

Kadar vidiš, da gre partnerju z malo (ali kje drugje) nekaj boljše, takrat poglej, kako on to dela. Včasih pali, če posnemaš, drugič pa boš moral najt svojo foro, ker bo njegova palila samo pri njem (recimo una jama, najdita si vidva svoj hec, ki bo palil, ne obupat, mala te pač preizkuša, vse nas mali non stop testirajo;)). Pa verjemi, da se včasih znajdeš na eni strani, drugič pa na drugi, mogoče se bosta z drugim otrokom pa vidva boljš poklapala, odvisno od karakterjev in vsega skup, sploh pa faze...

pri nas sta recimo punci eni taki mamini mazici - ne da bili glih ful razvajeni, samo recimo fuuuul rabita se pocrkljat - z mami! Enostavno kadar sta sitni, drugi niso dobri (ne glede na razlog, zakaj sta sitni). Ne da bi bil cel cirkus, če me ni, samo je pa recimo meni ful lažje - recimo danes je tavelika najdela očiju, da bi jo nekam poslala, če bi bila na njegovem mestu (nekaj podobnega je tudi on naredil:D), potem sem jo pa samo objela, pa jo vprašala, kajje v resnici narobe, je zbegano rekla, da ne ve in se stisnila in bila najbolj priden otrok na svetu... Samo to je rabila... Zato je pa njemu težila, ker je pač hotla mene (takrat, smo meli tudi obratne situacije, brez skrbi;). Trenutno se pa s taveliko meni ni treba res čist nič kregat, ker se lahko vse lepo zmeniva, z očijem pa nista glih tako na izi, mu teži včasih za take bedarije, da si ne moreš mislit (sploh če se on kaj heca, pa ji "takrat glih ne paše":D). Pač faza.

Punci sta obe precej crtljivi in še zdaj moram vedno jaz končat cartanje, da gremo kaj drugega počet, njima ni nikoli dovolj (oz. res zelo redko)... Mali pa - je neki čisto drugega. On se pride stisnit vsake tok za par sekund, pa kdaj pa kdaj za mal dlje, ves zadovoljen takrat, da ma na razpolago, ampak to je to. On bi se ves čas ravsal (otroško, seveda). Pa niti ni tako divji fantek, je baje bolj nežen v primerjavi z drugimi (jaz ne morem primerjat, mam samo njega). Samo je veliko manj navlečen name - on gre po svoje - ko so mi rekli, da bi 1-2 letnike lahko komot kar nekdo odpeljal iz igrišča, mi ni bilo čisto jasno, ker punci pri tej starosti niti približno ne bi kar šli s komerkoli (prostovoljno). On pa recimo bi.

In recimo sem videla, da tamali je pa nor na očija. Tudi punci ga mata in sta ga meli ful radi, samo sta meli kot tako mali kmalu dovolj cartanja z njim in sta potem hotli mene. Mali pa se ga nikoli ne naveliča. In sem pogledala, kaj dela on, da mu je tako všeč in ugotovila, da se bolj divje cartata, da malemu pač to bolj paše (surprise, surprise:D). In zdaj ga še jaz tak cartam, pa se tudi ne naveliča. Skratka: včasih je dovolj, da samo malo opazuješ, kaj dela drugi, kar lepo deluje in potem isto probaš, pa je. Lubi recimo ne opazi tako hitro tistih "mood swing-ov" pri puncah, zato se mu večkrat zjokata, ko se kaj zafrkava. Jaz sem bila pa premalo aktivna z malim. Vsi imamo še precej prostora za izboljšave, najlažje je pogledat, kako ratuje partnerju, ker ga maš ves čas pred očmi:).

bakfark ti pa nič hudega noče, on ima svoj način pisanja, ki se ga hitro navadiš in je prav simpatičen, ko ga malo bojlše spoznaš:). Če bi te hotel žalit, bi to gotovo zelo nedvoumno napisal, pa ziher bi bilo kaj cenzurirano;). Hotel je pa verjetno rečt samo to, kar vsi - da se sprosti. Sicer lahko narediš večjo škodo, ko bo nekaj planilo iz tebe kot z vso sproščenostjo (sama sem recimo prepričana, da če bi dete uletelo in vaju zalotilo pri seksu, pa bi ji to lepo razložila, bi bila to verjetno manj huda trauma kot če ji rečeš, da jo bosta dala stran, ko dobita dojenčka).
Hočem rečt, da vse stremenje za popolnostjo daje ravno obratne rezultate - dobiš občutek, da ti stvari uhajajo iz rok, nekdo, ki se pa manj trudi (partner), pa nima problemov in gre vse na izi. In se ti zdi podzavestno nefer. Njega uboga, pa se nič ne trudi, ti se na trepalnice mečeš, pa te ignorira. Torej posnemaj to - ne nujno samega sistema oz. njune fore, ampak njegov odnos - majčkeno bolj na izi:). Meni je tudi trapasto, kadar nekdo, s katerim nimam takega odnosa, poizkuša kopirat nekoga, s katerim ga imam - ne deluje pristno. Zato poskrbi za tisto pristno, potem bojo pa te fore same prišle, bosta pa ptička hranila, namesto ribice;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
9.5.2013 12:53:49   
ronja
Aja, pa še nekaj: tele fore, ki jih imajo določeni člani družine skupaj, so dostikrat zelo koristne:) Recimo punci vesta, da jaz ne štimam igric na računalnik (ker se mi večinoma ne da se potem kregat, če hočeta še, pa ker dostikrat rabim računalnik zase:D), pa sta lepo sprejeli, da to da oči:). Glih tako vesta, da v lutke ju pelje samo mami, ker so očiju res čisto trpljenje:D. Ali da packajo z mano, derejo se pa z njim.

Ko sem bila na p. smo šli večkrat v ZOO in če bi vsakič zagonila 10€ za vse vlakce, sladolede itd..., bi vsekakor lahko šli manjkrat. Zato sem jima to točno tako razložila in povedala, da kadar gremo same, tudi ne nosim vedno denarnice s seboj (kar je tudi res) in da si bomo več privoščili pa takrat, ko bomo šli vsi skup. To ma več plusov: puncama je jasno, kdaj bo kaj in ju ne frustrira, da bi ves čas težili in jaz ves čas govorila ne, ampak lahko uživata v tem, kar ZOO itak ponuja, vsake toliko, ko sem se pa spomnila vzet kaj s seboj, pa sem jima rekla in sta bili veseli (namesto da bi bili žalostni vse ostale obiske, ko nista šli na vlakec, recimo). In kadar gremo skup, je to posebej fajn dogodek in ni samo "še en izlet v zoo, kamor itak velikokrat gremo", ampak ima dodan bonus, ko smo vsi skupaj:).

Tako da na izletih, počitnicah,... smo pri nas bolj na izi in se mi zdi ok, da smo lahko vsi, vključno z malimi, še malo bolj sproščeni. Kadar sem pa sama z njimi, tudi na počitnicah na morju, recimo, jima pa tudi povem, da sama ne morem toliko, kot če sta dva in ju prosim za sodelovanje, da bojo pravila malo bolj stroga, dokler bomo sami, ker sicer ne bom sfolgala in drugične bomo mogli bit sami na morju (tega si valjda ne želita, da bi šli vse skup nazaj domov:D). Dva dni se kregamo, potem je pa navadno ok. In ko pride oči, sta ponosni, kaj vse sta se medtem naučili:)

To pravijo tudi psihologi v odgovor ločenim staršem - da je utopično pričakovat, da se bosta starša, ki sta se zaradi nesoglasij razšla, pa se lahko vse dogovorila okoli vzgoje in se kar strinjala, da je to bil dostikrat eno od večjih nesoglasij že preden sta šla narazen... In pravijo, da naj ima pač vsak svoja pravila in se bo otrok naučil, da je pri enem tako, pri drugem pa drugače.

Pozetek: lahko imaš ti dop. druga pravila oz. malo bolj dorečene detajle, kot jih imate, ko ste skup, pa je takrat bolj sproščeno in na izi - zato, da se boste meli fajn:). Otrokom je hitro jasno, kdaj lahko kaj. Punci imata pri vsaki babici in dedku svoja pravila, pri babi in dedu tv ves čas predvaja risanke, sladkarij je kolikor češ, dedi ima risanke zjutraj in vedno kupi šunko, bica jih vedno pelje na taluštno igrišče, itd... Naj ima vsak svoje male posebnosti v odnosu do otroka, partner, babice, dedki,... to samo bogati življenje:). Pa še lažje rečeš otroku v trgovini, ko hoče jogurt z bonbončki, da te pa babi kupuje:D. Čisto fajn, če je nekaj za vsak dan, nekaj pa za posebne dni (skupni izleti, babice in dedki, itd...) In obratno - kakšne stvari smejo vsak dan, ne pa ob posebnih priložnostih - recimo skakat po lužah - smejo vedno, samo ne če gremo na poroko ful lepo zrihtani:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 8:23:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zakaj je pomembno kaj bodo ljudje rekli?
Zakaj imas potrebo dokazovati se, celo neznanim ljudem?

Ljudje bodo govorili ne glede na to kaj ti naredis, torej ... ma boli te uvo kaj ljudje govorijo, menda ne bos dovolil, da ti "kaj ljudje govorijo" doloca nacin zivljenja (za to je malo prepozno in malo prevec skoda, se ti ne zdi?) !!


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

pa se je pokazal tvoj problem... sploh ni vzgoja, sploh ni problem v komunikaciji med tabo in tvojim partnerjem ampak je v sprejemanju sebe in tvoje spolne usmerjenosti...


In če preneha histerizirat, pretirano skrbet, se upirat, se spraševat, dvomit, sumit, ji, pardon, mu postane vseeno kaj si ljudje mislijo... Kdo po potem Pappi???


Mogoce bo Pappi postal to, kar v svojem bistvu je.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 8:26:53   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Najprej dilema - kdo je oči in kdo papi. Oči je mož, čeprav bi on kot Norvežan res bil papi. Ampak sva se to domenila že na začetku. Da sva prepletla tudi to nacionalno razliko. Malo v šali malo zares. Zanimivo je, ko ga pokliče Oči, vsi pa mislijo, da mu je tako ime :)

Tisto, da jo bomo dali stran moram obvezno nekako "rešit", ker to si je pomojem tko zapomnila, da joj... Zvečer ko se bomo spet pogovarjali o dojenčku, ji bom "po njeno" razložil. Kar se tiče drugega otroka, ja, z možem sva se odločila zanj, sicer jaz z malo manj evforije, vendar pa zato čisto nič manj z ljubeznijo! Tako, da tukaj je zadeva "v teku" :) Delamo na tem :)))

Mogoče pa res zveni - jaz, jaz, jaz... Neeeeeeee, tega sicer nimam namena, je pa RES, da smo mi z malčico čez teden večinoma ločeni. Torej dopoldne sem JAZ, popoldne je MOŽ. To pa je res. Malo zaradi jezika, malo pa tudi zaradi mojih ostalih obveznosti. Redki so primerki (kakor včeraj, da smo šli vsi skupaj k tašči). Običajno takše obiske in izlete delamo od petka do nedelje.
Kako naj bom jaz zdaj ponosen, če je moža tako zelo ubogala in odšla v avto?? Ok, sem bil vesel, da smo šli končno lahko domov, ampak vseeno, ko gre z mano v trgovino se mi pa meče pred avtom na tleh, ker noče not. Gre zato, da ko sem potem sam z njo pa dobesedno nalašč nagaja.
Vesel sem, če se imata z možem lepo. Full sem vesel, vesel sem, če mi dasta mir, da lahko speglam v miru, da lahko v kuhinji v miru naredim nudlne, ker jih sicer pač ne morem, ker mi mala moko stresa po celi dnevni sobi, nekaj pa jo vleče tudi nama v spalnico.
Ampak gre za drugo stvar. Ne za "zaigranje". Evo današnje kosilo. Preden jo dam spat ji pripravim zelenjavno juhico in gresove knedeljčke. Po prvi žlički ona ŽEJNA! Ok, ji dam, ona se naceja, naceja, naceja, ko ji hočem vzet stran, ona tuli, se spet naceja. MA NORMALNO DA NI POJEDLA DO KONCA!!!
Ampak problem je v tem, da seveda, če je zraven mož enostavno on reče - polža, zdaj bova "petkrat v jamico vrgla" (to pomeni pet žlic bosta pojedla) "pol bova pa še vodo v jamo dala, vodo za ribice" (kao da bosta še popila).
Ma super! To njima laufa. Ko ji pa jaz danes reče, da bova v jamo dala, pa za ribice popila, me pa mala zabodeno gleda, da ne bova nič jame odpirala!!!
No, pa se lahko na glavo postavim! user posted image


Ti kompliciras, se meces ob tla in "se postavljas na glavo". Oci je umirjen in sproscen in seveda, da njegovo bolj "pali".
Pravzaprav dete popolnoma cuti, da si napet, nezadovoljen, pikolovski in prevec.... "po bukli", pa se upira.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 8:34:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

@Bakfark!

Ne razumem zakaj taka nastrojenost?! Res ne! Če se želiš pogovarjat in mi odgovorit mogoče na vprašanja, ki se jih tukaj na forumu (javno) sprašujem, si izredno zaželjena oseba. Če ne, pa se prosim ne oglašaj z neprimernimi pripombami, ki izražajo vse drugo, kot pa strpen dialog ali lastno mnenje.


Bakfark ti je vec kot odogovoril na tvoja vprasanja. Zal pa ti tvoja .. nastrojenost... onemogoca razumevanje tistega, kar ti je povedal.
Nikoli se mi pa ni zdel dosezek, ko si nekdo prisvaja pravico dolocati kdo je zazeljen, kdo ni zazeljen, kaj kdo sme in kaj kdo ne sme pisati. To izraza vse drugo "kot pa strpen dijalog" in sprejemanje, da imajo drugi ljudje drugacen zorni kot, vidik, videnje in mnenje o zadevah. Izraza pa nezmoznost razumevanja povedanega ter posledicno povsem/precej/dokaj napacno interpretacijo.
Cas in izkusnje bodo naredile svoje, pa bos morda zagledal ogledalo, ki ti ga ponuja Bakfark.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 9:34:41   
Tippi
Lukka brez zamere, ampak daj zdaj se lahko končno izjasniš kaj si, oči al papi? enkrat praviš, da si ti oči, in mož papi, drugič obratno? a ti mal nas nateguješ?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 9:43:13   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Lukka brez zamere, ampak daj zdaj se lahko končno izjasniš kaj si, oči al papi? enkrat praviš, da si ti oči, in mož papi, drugič obratno? a ti mal nas nateguješ?


Slabo bereš, Tippi. Lukka je homoseksualec, dvomim , da bi te nategnil.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 9:45:01   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Lukka brez zamere, ampak daj zdaj se lahko končno izjasniš kaj si, oči al papi? enkrat praviš, da si ti oči, in mož papi, drugič obratno? a ti mal nas nateguješ?


Slabo bereš, Tippi. Lukka je homoseksualec, dvomim , da bi te nategnil.

lol user posted image
S tem ni nič narobe, me pa zanima, kaj je to zdej za en hec, enkrat je luka oči, drugič papi. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 15:42:02   
mateyka
Bakrfak in vsem istomislečim se pridružujem v prepričanju da je Lukkec nateg - nekak ne moreš na dolgo razlagat zakaj je norvežan klican pappi (kar bi blo sicer logično), pol pa v drugi temi trdit, da si pappi v bistvu ti, da sta se enkrat tko zmenila. očitno nategalec ne pozna dovolj mednarodnih družin, da bi vedel da se to preprosto NE bi zgodilo. no, zarad tega ker smo mi mednarodni/večnacionalni in vem kako se te stvari furajo, lahko javno izjavim, da je to dead giveaway, in da je tale zgodba o surogatsko-gejevskem-mednarodnem paru - nateg pomladi na RR.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 16:46:34   
Lukka
Uf............ to zdaj ste me pa prav šokirali no!!!

Hej, NIKJER, NIKDAR IN NIKOLI NISEM NAPISAL, DA MOJ OTROK MOJEGA MOŽA KLIČE PAPI. NIKDAR. Očitno ste prehitro prebrali poste. Zagotovo nikoli.
Preglejte vse poste za nazaj, pa verjemite, da pa res tega nisem nikoli napisal.

Kar se tiče pa natega... user posted image Jasno, preveč smo "čudna" družina, da bi nas lahko imeli za sebi enake. To razumem. Žal se ravno iz tega vidika (ali pač na srečo) nisem hotel nikdar vključevat na forume. Tokrat sem pač se. Najbrž je bila to tudi napaka.
Nekateri živimo tudi drugače. Nič hudega. Bom ostal tam kjer sem, konec koncev sem toliko časa živel brez forumov, bom pa tudi vnaprej.
Nisem hotel delat nikakršne zmede ostalim, ker vem da se razumete in si izmenjate izjemno veliko nasvetov. To mi je lepo in prav zato sem zajadral v to družbo. Ne bom pa jadral v njej, če vidim, da pač nekje nisem sprejet.

Vseeno hvala, bilo mi je lepo in vas bom z veseljem bral tudi naprej.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 16:59:01   
Lukka
obtoževanje vseeno boli, bom za konec (že zaradi sebe) pač samo prilepil post izpred nekaj časa. Mogoče že zato, da vsaj nekateri vidite, da nikoli nisem nič razlagal zlagano ali narobe. Nič. Če kaj mrzim, je to laž... Boli pa samo krivica.


No, ker
RE: homoseksualnost in pogovor
4.4.2013 12:54:19



Objave: 109
Član od: 2.4.2013
Kraj: Sever Evrope
Status: prisoten
Dan dan :)

Evo, pri nas smo imeli že kar burno dopoldne. Najprej iščemo sosedovo kužiko, ki je ušla od doma, na koncu jo pa stegne še naš kuža. Ni panike, vse dobro. Razen histeričnega joka, da kužka ni, nič hujšega. Zdaj smo že vsi lepo tam kjer je treba. Mož v službi, mala v mižalah, pes pa pri svojem kosilu. Jaz pa... Jaz pa končno malo časa zase.
Hvala za odgovore, neketerih še nisem v celoti prebral, jih bom pa zdajle še enkrat.

Aha, mogoče samo za nesporazum. Ne, jaz ne živim v nemško govoreči deželi. Ravno to je bil tudi problem, saj se angleško nisem dosti učil, prvi jezik mi je bil pač nemški. Partner je Norvežan. Oni pa nemško ne govorijo. To je bil kar velik minus za naju, vsaj na začetku, enostavno nisva znala komunicirat . No danes se temu sicer smejeva, ampak vseeno je bilo kar zaguleno...

Kar se pa tiče (Kalbo je napisal) o tem, da je v Sloveniji to drugače - ja. Vem, da je drugače. Mene je recimo presenetilo nekaj drugega tukaj. Evo, da povem kar konkreten primer.
Na enem od sprehodov srečamo eno izmed mojih znank z možem in dvema otrokoma. Tamala je imala (bilo je lani) tri leta, sinček pa mislim, da pet ali šest.
Skratka ona se dela tam liberalno na fertik. Pa še tko sem ji rekel - Daj nehaj, saj ni važno kdo kje kako - ona pa kar nabija: O super, da ste taka družina jaz to spoštujem, res tudi moj... Full fajn...
Potem dejansko slišim dober teden dni kasneje od svoje mame, kako me je ta ista gospodična nasajala nevem kje vse... Skratka, presenetilo me je to, da dejansko pred mano se vsi delajo oh in sploh in ni tega vidnega neodobravanja ali česar koli že, temveč je pa tisto "od zadaj".

Kar se pa tiče besede Papi hahahahaha, ja to je pa bla precej fora no. Midva s partnerjem trenutno komunicirava tako barvito, da ni šanse da naju kdo razume. Ena osnova zdaj seveda je angleščina (ki sem se jo hvalabogu naučil nekako za silo) on potem zraven še svoj jezik, jaz pa tudi svoj slovenski jezik. Ko sva razmišljala kaj in kako klicati sva pač rekla, da res mogoče najboljš - da ne bi po imenu - temveč nekako nadimke. Brez težav sva se odločila, da bo mala klicala Oči (dejansko v slovenskem jeziku) in Papi (sicer v njihovem jeziku Pappa).

Malo zmešnjave sva resda naredila sama, ampak načeloma zdaj enostavno marsikje mislijo, da sem jaz pač njej očka, partner pa nekdo po imenu "Oči".

LP
obtoževanje vseeno boli, bom za konec (že zaradi sebe) pač samo prilepil post izpred nekaj časa.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Mož popušča, jaz izpadem...
10.5.2013 17:38:48   
mateyka
Lukkec, ne jokaj; mam idejo.
lahko povabim mojga moža ki razume norveško in ti svojga pediatra, pa se mal z mojim možem na forumu pogovori v norveščini in bomo tako s pravilno norveško slovnico, ki jo bo moj mož potrdil, potrdili avtetičnost Lukkca. simpl :)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?