|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tašča
25.5.2013 11:19:43   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi
Ker tudi na dolgi rok ta zadeva zares ni rešljiva. Hočem rečt, da partner ima take starše, kakršne ima in tega ne bo/mo spremenil/i. Lahko se odmaknemo, a do kam? A potem naj gre vsaka zveza zaradi mame/očeta/brata/sestre narazen? Ker take stvari se žal dogajajo. In zdi se mi fer, da če imaš nekoga rad ga tudi ob tem hudem ne zapustiš. Saj najbrž tudi njemu ni vseeno, a če ne reši s pogovori, kaj naj naredi. Se odpove mami? Jo pač malo proba omejit, a je vseeno njegova mama, ne more je kar vsepovprek 'skenslat'.


Zakaj vsaka zveza?... o tej se piše. Vedno se na RR posplošuje, da zakaj bi vsako zvezo razdrl, ker gre nekaj narobe, ampak že to, da se nekdo odloči na rr spraševati... ima probleme, ki jih sam ne zna rešit.
Saj tisti, ki imajo ok veze ali male problemčke bodo že rešli in ostali skupaj in se o njih ne piše na rr. Na ta forum večino pridejo opisi vez, ki res nimajo prihodnosti. Če gre avtorica stran od maminega sinčka - bolane tašče, še ne pomeni, da bodo vse veze na tem svetu razpadle, kjer je tašča zmaj.

Do kam se odmaknit? Do tja, kjer imaš svoj mir in svobodo. Eni jo potrebujejo veliko, eni osnovno, malo, da lahko dihajo in mirno spijo. To si vsak zasluži in mora delati na tem, da dobi.
Kolikor berem, njemu ni hudo, edina tukaj, ki trpi je avtorica. In zakaj ne bi imela življenja ali veze, kjer ne trpi niti malo?
In od avtorice pričakujemo, da se bo podredila, požrla in ignorirala žaljivke in nekvalitetno življenje v imenu ljubezni? Ajoj, pa saj prvo moraš imeti sebe rad, potem pa pridejo ostali na vrsto. Ta ženska bo v taki vezi celo življenje trpela.
Življenje ima eno (npr. user posted image ) partnerjev pa je veliko, ki bi jo lahko osrečili. HB ni otrok v vezi.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Tašča
25.5.2013 11:24:22   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Podpis pod bubu bibi. Tudi meni so se pojavljala taka vprašanja. Včasih je treba pogledati širše dobro in ne samo sebe. Jaz sem prav zaradi moža in otrok spustila svoj ego in ni mi žal. Zdaj vem, da sem se prav odločila. In po več letih borb lahko rečem, da se s taščo končno normalno razumem. Če bi čakala na prvo spremembno z njene strani je verjetno nikoli ne bi dočakala.


Avtorica nima otrok, torej lahko čisto brez slabe vesti gleda le v dobro sebe, lahko je sebična kolikor ji je volja. In ja, naj gleda samo sebe, naj se vpraša ali je srečna, ali je svobodna ali lahko tako živi do konca življenja... če ne, potem si uredi svoje življenje tudi brez tega moškega in tašče.
Ti si se spremenila, ona piše, da se njen partner ne misli spreminjati, ob tem pa tudi tašča ostane ista... ego zniža tisti, ki ima previsokega, če si ti v svoji vezi bila tista, je bilo na tebi, da se urediš, če pa je v njeni vezi partner in tašča... potem se ona nima kaj spreminjat.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Tašča
25.5.2013 11:33:02   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Podpis pod bubu bibi. Tudi meni so se pojavljala taka vprašanja. Včasih je treba pogledati širše dobro in ne samo sebe. Jaz sem prav zaradi moža in otrok spustila svoj ego in ni mi žal. Zdaj vem, da sem se prav odločila. In po več letih borb lahko rečem, da se s taščo končno normalno razumem. Če bi čakala na prvo spremembno z njene strani je verjetno nikoli ne bi dočakala.


Avtorica nima otrok, torej lahko čisto brez slabe vesti gleda le v dobro sebe, lahko je sebična kolikor ji je volja. In ja, naj gleda samo sebe, naj se vpraša ali je srečna, ali je svobodna ali lahko tako živi do konca življenja... če ne, potem si uredi svoje življenje tudi brez tega moškega in tašče.
Ti si se spremenila, ona piše, da se njen partner ne misli spreminjati, ob tem pa tudi tašča ostane ista... ego zniža tisti, ki ima previsokega, če si ti v svoji vezi bila tista, je bilo na tebi, da se urediš, če pa je v njeni vezi partner in tašča... potem se ona nima kaj spreminjat.


hec je ravno v tem, da se osebe z visokim egom tega sploh ne zavedajo oz. če njih vprašaš so vedno za vse drugi krivi. lahko se pa sli s cveta na cvet, kot je to zdaj moderno i vedno krivi druge za vse okrog sebe. in prav vsak človek ima ego. in to da ga kdaj sustiš ne pomeni, da imaš previsokega ampak da si tega sposoben. eni ga pač niso sposobni požret nikoli. jaz sem ji samo svoj predlog dala avtorica bo itak naredila kar hoče. saj ne rabi mene poslušat če noče.

_____________________________



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Tašča
25.5.2013 11:53:25   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

jaz sem ji samo svoj predlog dala avtorica bo itak naredila kar hoče. saj ne rabi mene poslušat če noče.

Jasno user posted image  tudi mene ne rabi user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Tašča
25.5.2013 13:00:45   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ANA70
...Po nekaj mesečnem spoznavanju sva sklenila, da zaživiva skupaj, pri njemu...
zato moram razmišljati o tem, ali si res ne zaslužim boljšega življenja. Če ne bi imela partnerja tako rada, bi še danes odšla.

Tu je bistvo. Če sta tako sklenila, potem ti mora tudi zagotoviti pogoje za takšno bivanje. Lahko pa tudi skleneta kasneje kaj drugega.


Morda se je stopnjevalo počasi, pa niti ne vidiš kako bolno je vse skupaj. Mislim, da ti ni treba živeti na tak način. Vprašanje pa je ali te ima partner tudi tako rad, da ti privošči človeku bolj dostojno življenje.

(odgovor članu ANA70)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Tašča
25.5.2013 13:13:19   
BellaB
Visok ego al pa ne... noben ni dolzan prenasat zaljivk.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Tašča
25.5.2013 13:31:57   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Visok ego al pa ne... noben ni dolzan prenasat zaljivk.


Saj jih ni treba. Samo odditi skoz vrata ni vedno najboljša možna rešitev. Je zgolj najlažja. In če se prav spomnim ni nihče svetoval eni punci, ki je imela pred kratkim težave s sodelavcem v službi zaradi žaljivk naj oddide skoz vrata in pusti sužbo zarad tega. Pa je po moje službo lažje zamenjat kot svojega partnerja. Vsi so iskali neke druge možne rešitve. Pri taščah jih pa nihče ne išče ampak vsi napišejo samo idi.

_____________________________



(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Tašča
25.5.2013 13:39:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Samo odditi skoz vrata ni vedno najboljša možna rešitev. Je zgolj najlažja.


Včasih je najboljša in edina, če želiš svobodo in ohraniti živce in zdravje, in niti ne najlažja. Vse odvisno od človeka, ki ima težave. Pa saj vsak drugače gleda na te težave... user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Tašča
25.5.2013 16:44:01   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Samo odditi skoz vrata ni vedno najboljša možna rešitev. Je zgolj najlažja.


Včasih je najboljša in edina, če želiš svobodo in ohraniti živce in zdravje, in niti ne najlažja. Vse odvisno od človeka, ki ima težave. Pa saj vsak drugače gleda na te težave... user posted image


jaz tudi mislim, da je to odvisno od primera. ker včasih je tašča tista ki vdira v zasebnost, včasih pa snaha prezahtevna v svojih pričakovanjih. vse je odvisno koliko so se razširjene družine sposobne prilagodit en drugemu, da so lahko VSI zadovoljni. in to nikoli ni lahko. če samo eden ne sodeluje, je lahko zelo oteženo sobivanje, mogoče celo nemogoče. in ZATO ni univerzalnega recepta/zdravila (a la prilagodi se tašči.. prilagodi se mladim..) za srečne skupne razširjene družine; ker morajo vsi sodelovati in se medsebojno poslušati.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Tašča
25.5.2013 21:34:44   
bubu_bibi
No ja, o posploševanju na RR lahko celo nov forum odpremo... user posted image

Saj nisem napisala, da ona naj žaljivke posluša/prenaša. Pa od kod vam podatek, da je njemu vseeno za njo (partnerko)? Saj je šel k mami, ji večkrat rekel, jo prosil, naj neha, nekaj je celo izpeljal 'kazni'. Je on kriv, da ni zaleglo enkrat za vselej pa tudi stokrat? Ali je to dokazal s tem, da mami ni jezika odsekal, ali kako? Pa takoj kufrov ni spakiral in šel?

Če avtorici ni za poslušat ali se s partnerjevo mamo za pogovarjat/komunicirat naj jo pozdravi (dober dan) in gre svojo pot in se na njeno 'lajanje' ne ozira. Saj imajo ločena stanovanja. Ni treba razdreti zveze, kjer se dva imata rada, samo, ker ima tašča preveč za povedat. In je pač partner priznal: glej, moja mat se ne bo spremenila, kakšna pač je, a je moja mat in se ji me morem/nočem odpoveat. Prosim prezri njene opazke, se z njimi ne ubadaj, jaz pa ji bom pomagal, kakor vem po svoji vesti.

In sprašujem se, če bi on s tem, da je odšel dokazal, da ima partnerko rad, s čim še bi to njej moral dokazovati in do kam bi to peljalo? Da mame ne bi smel peljat kam, it k njej na obisk, kmalu še po telefonu se ne bi smela slišat? Ker tudi te stvari lahko partnerko motijo in ji kradejo varnost (čeprav tega ni napisala in to je verjetno moje posploševanja, a tovrstnih debat je bilo tu gor nešteto).

Moj point torej (da ne bom predolga): če se partnerja imata rada, ju ne tašča, ne mama, ne nič ne bo ločilo. Ni stvari, ki je skupaj ne bi mogla rešiti. Če pa osnovna predpostavka ni takšna, potem pa je itak vse stvar debate in odločitve: tega ne bom prenašal/a in naredim konec.

ps. A če bi enako lajala nanjo soseda iz dvojčka, bi se tudi morala odseliti? Če ne, potem je tu bolj problem v pričakovanjih kot v lajanju, ker le-to se da preslišat. In se strinjam, zelo težko je živeti, če te člani partnerjeve družine ne spoštujejo. Tako, po človeško.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Tašča
25.5.2013 21:56:26   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi
Moj point torej (da ne bom predolga): če se partnerja imata rada, ju ne tašča, ne mama, ne nič ne bo ločilo. Ni stvari, ki je skupaj ne bi mogla rešiti. Če pa osnovna predpostavka ni takšna, potem pa je itak vse stvar debate in odločitve: tega ne bom prenašal/a in naredim konec.



Ok, zdaj je ona tukaj primer, zato sem napisala brezveze posploševati in ugibati neke stvari. Imamo podatke, ki jih je ona napisala in zdaj je to edina resnica.
Jaz sem prepričana, da pa ljubezen ne premaga vseh ovir, ja, mogoče se imata rada zelo, neverjetno močno, ampak če sta bolj švoh karakterja, ju bo psihično nasilna ženska, ki živi blizu njih in je del njune družine.. ja, lahko komot to vezo uniči. Kljub njuni neizmerni ljubezni. Mogoče tudi zato, ker on zelo ljubi tudi svojo mamo... 2 žensk naenkrat pa ne moreš ljubit, a ne? user posted image
Ja, lahko bi ona ignorirala, če bi bila tak tip človeka, da ji to e bi prišlo do živega. Ampak potem se ne bi oglasila na forumu. Tudi ona se čez noč ne more spremeniti in take žaljivke, ki jih je deležna je nasilje. To bo preprečil ali njem partner, sicer ni to njegova naloga, ker je ona polnoletna, ali pa bo sama. Mislim, da v prvi vrsti mora sama za to poskrbeti. Njen izgleda to ni sposoben, ne zna ali noče. V takem primeru se je res dobro vprašati ali je pravi za njo. Ona pa mora za sebe poskrbeti, noben drug torej ne bo.
Če se je ženska sposobna iz ranljive užaloščene partnerice spremeniti v močno, odločno osebo, ignorirat taščo in tudi partneru pokazati, kako je treba s taščo... potem super.
Ker pa se večina v takem okolju težko spreminja, ko je ranljiv... je najbolje, da se umakne. Malo pride k sebi, morda naredi samo pavzo s partnerjem, se ne razide z njim... in se spravi na svoje noge, in se umakne v okolje, kjer je noben ne bo žalil in ji blatil ime.
Pa saj piše, da je parten par dni jezen na taščo, potem pa ji spet izpolni vsako željo.... eh, ta vzorec se vedno ponavlja... žal mi je vsakega, ki živi v takem okolju. Odrasla oseba se lahko sama umakne, otroci so si pa ubogi, če so tega deležni. Njih pa je treba umaknit. Ok, malo izven...

Jaz sem si osvežila spomin, pa sem prvi post spet prebrala... grozno!

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Tašča
26.5.2013 0:06:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Jaz sem prepričana, da pa ljubezen ne premaga vseh ovir..


ja, če živiš v ludnici, jih verjetno res ne, se ti prej sfuzla, pa če se maš še tako rad user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

No ja, o posploševanju na RR lahko celo nov forum odpremo... user posted image

Saj nisem napisala, da ona naj žaljivke posluša/prenaša. Pa od kod vam podatek, da je njemu vseeno za njo (partnerko)? Saj je šel k mami, ji večkrat rekel, jo prosil, naj neha, nekaj je celo izpeljal 'kazni'. Je on kriv, da ni zaleglo enkrat za vselej pa tudi stokrat? Ali je to dokazal s tem, da mami ni jezika odsekal, ali kako? Pa takoj kufrov ni spakiral in šel?


od kje nam podatek. da je njemu vseeno? saj tega, da mu je vseeno ni noben rekel.
on kriv, da je ona taka? tega tud ni noben rekel.
dokaz z odsekom jezika? ne štekam.
takoj kufrov spakiral? noben tukaj ne ve točno koliko časa se tole vleče, samo tisti ki predlagamo odselitev, sklepamo da avtorica te teme ni odprla te teme "takoj" ko ji je tašča čivknila besedo "pritepenka". naštela je en kup stvari, ki se dogajajo in os njej problem, piše celo da je poskušala stvari umirit sama, se spoprijateljit; torej sklepamo da to traja nekaj časa. a tebi se zdi da se je vse to zgodilo v enem tednu?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Tašča
26.5.2013 12:01:29   
josephine27
Mateyka v prvem postu piše, da ona z njo ne razpravlja, pove pa njemu in čaka od njega, da bo on to rešil. Meni se to zdi njena bistvena napaka pri vsem tem skupaj. Nejga postavlja med obe v zelo težek položaj in čaka da ga bo rešil. On ga noče oz. po mojem mnenju bolj ne zna, ker verjetno vse to skupaj tudi njemu ni všeč. In ona prav zaradi tega še bolj trpi. Se pravi, da sama sebi povzroča še dodatno bolečino. V bistvu mora on izbirat med mamo in partnerko in verjemi, da tudi če v končni fazi izbere partnerko ( kakor naj bi storil zdrav moški) in se odselijo njemu rana še vedno ostane. Lahko se odseliš samo če se na grd način rana ostane. Ni lahko s tako rano živet. Ta rana lahko zaznamuje njun odnos tudi potem ko se odselita. Tašča ga lahko naprimer klicari 100 krat na dan naj ji prinese to in ono. Zato v prvi vrsti zagovarjam to, da se stvari pošlihtajo na drugačen način in ne z odhodom čez prag.

V bistvu edino rešitev vidim v res odprtem pogovoru z možem. Potem pa morata oba tašči postavit mejo do kje lahko gre. Vem, da je težko postavljat meje, če si tak človek, da jih ne znaš ampak prav vsak se jih lahko nauči, če želi. In če bosta dovolj dolgo dosledna se bo tudi tašča enkrat naučila tega, kar bi se mogla že zdavnaj. Ni pa tu nobene čarobne palice, ki bi delovala čez noč.

_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Tašča
26.5.2013 20:14:09   
medo uhec
Mislim, da tvoj mož ne razume kako se počutiš in se mu zdi da se bo že nekako vse rešilo samo od sebe,.... jaz bi se na tvojem mestu še enkrat pogovoril z možem in mu vse razložil,.. Poskušaj ugotoviti koliko mu sploh življenje v dvoje s tabo pomeni in ali je pripravljen sploh za trdno vezo kaj storiti. Če bo ob odkritem pogovoru še naprej ostal pasiven potem si v težavah,.. Pa o teh stvareh se pogovarjajta ko sta oba dobre volje in na "varnem terenu" in ko se oba počutita neprizadeto, najboljše zvečer preden zaspita,...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Tašča
26.5.2013 22:50:06   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Mateyka v prvem postu piše, da ona z njo ne razpravlja, pove pa njemu in čaka od njega, da bo on to rešil.


zdaj ne razpravlja - več.
pred tem pa - citiram:
Tudi z njo sem na samem začetku želela vzpostaviti neki človeški odnos,
jaz to berem kot da ni bila mutava (avtorica teme).

Meni se to zdi njena bistvena napaka pri vsem tem skupaj. Nejga postavlja med obe v zelo težek položaj in čaka da ga bo rešil.


ja, jaz bi tudi pričakovala, da ga moj partner reši.
primer: če se skupaj s partnerjem meniva kje bova živela in mu jaz predlagam, da greva živet k mojim staršem in mu moji starši rečejo v faco, da je pritepenec in lažnivc, da seksa vsepovsod in hodi na grupni seks; oprosti ampak jaz bi se čutila odgovorno do te mere, da posredujem. zakaj? ker sem ga JAZ spravila v tako situacijo s svojim predlogom. on je tukaj ZARADI mene in moji starši si dovolijo take stvari z nekom, ki meni pomeni mojo polovico!
to se sploh ne bi dogajalo, če ne bi jaz posredno povzročila te situacije s svojim predlogom.
in še nekaj - močno sumim da je on svojo mater dobro poznal že od prej in je v bistvu vedel kam bo šla, v tak tretma. meni se pa to zdi mal hudo enmu narest. sebično. samo da si zadovoljiš partnerski del, si pripravljen enga zvlečt v tako situacijo? ehhh.. mene bi vest pekla če bi enmu to nardila, 100%. v bistvu mu ne bi mogla.

On ga noče oz. po mojem mnenju bolj ne zna, ker verjetno vse to skupaj tudi njemu ni všeč.


to se tudi meni dozdeva. da nima pojma kaj narest da bo kaj efekta. samo če je tako - a ni bolje odit kot zgubit partnerja? lej, sej lahko oddaja svoj flet. pa kaj če svojo mamo okol vozaka za NUJNE stvari. mislim, da lhako frizerja preskoči, to ni normalno. a tebe kdo k frizerju vozi, a drugače ne bi šla?

V bistvu mora on izbirat med mamo in partnerko


ne, izbira med odraslostjo in bolezensko navezanostjo.

in verjemi, da tudi če v končni fazi izbere partnerko ( kakor naj bi storil zdrav moški)


ni nujno. ker ni nujno da je "zdrav moški". tle na RR je en kup nezdravih maminih sinov bilo že omenjeno..
in koneckoncev ne vemo zakaj se je ločil (lahko je bila tašča že prej problem).

njemu rana še vedno ostane.


ah dej no, kaka rana? prerez popkovine?

Lahko se odseliš samo če se na grd način rana ostane.


zakaj samo na grd način? pač jo obvestita da se selita, ker jima ne paše njej tretma. če bo "na grd način" selilo, bo samo, če bo delala scene. a zdej bosta pa tam ostala in trpela, da ne bo on slučajno dobil "rane" al kaj?
kakor sem rekla, saj da lahko flet v najem. lahko se kasneje vrneta. ni NOBENEGA razloga za grd način, če to primerno zastavita in se ona (tašča) primerno vede. samo vsi vemo da je verjetno to problem "rane" - da bo tašča mela rano in pol bi njega bolelo, a ne? čustveno izsiljevanje in krdiva otroku. ja , to bo..

Ni lahko s tako rano živet. Ta rana lahko zaznamuje njun odnos tudi potem ko se odselita.


ja, težko se je počutit krivega za tujo rano, ki je nastala s tem da si odrasel, ker ti starš nabija krivdo, ki je v bistvu ne bi smel.
in ja, lahko zaznamuje in uniči odnos, če partnerjema to ni jasno (zgornji stavek). če pa jima je, pa krivde in "rane" ni. in vseeno pomagaš svojemu staršu v mejah normale in ni zamere. še vedno ga maš rad.

Tašča ga lahko naprimer klicari 100 krat na dan naj ji prinese to in ono.


a to se tebi zdi ok in sprejemljivo? meni je to bolestno. in to se mora nehat. s tem da se osdeliš, je vse to lažje - postavljat meje in omejit tako izkoriščanje ki meji na bolestno navezanost.

V bistvu edino rešitev vidim v res odprtem pogovoru z možem. Potem pa morata oba tašči postavit mejo do kje lahko gre. Vem, da je težko postavljat meje, če si tak človek, da jih ne znaš ampak prav vsak se jih lahko nauči, če želi. In če bosta dovolj dolgo dosledna se bo tudi tašča enkrat naučila tega, kar bi se mogla že zdavnaj. Ni pa tu nobene čarobne palice, ki bi delovala čez noč.


tle sva na isti fronti. samo mislim da sta to že poskusila pa ne dela, se spomniš (da partner ne zna)? če ne zna bit dovolj dosleden doma, je veliko bolje da da malo distance (fizične) vmes. zato govorim odselitev. sej ni treba da stanovanje v hiši proda. naj ga da v najem za eno leto npr.; in v tem letu skuša postavit distanco in pravila in bit dosleden. če bo štimal ji lahko omeni da poskusno pride nazaj, če se bo obneslo. in potem vidiš a bo začela po starem al ne. sam še vedno lahko greš. če je pa ok, pa ostaneš.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.5.2013 22:58:17 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Tašča
27.5.2013 10:14:47   
ANA70
O,kako sem bila presenečena, ko sem danes odprla svojo temo. Res ste se potrudili in hvala vam za to.
Kaj naj rečem? Zmedena sem, ker imam tega človeka tako rada. On je edini, ki mi je dal tisto kar sem mislila, da zame ne obstaja. On me je naredil za žensko, ker pred njim nikoli z nikomer nisem mogla uživati, ker sem imela posledice spolnih zlorab. Ne vem, zakaj vam vse to pišem, ampak čutim, da moram dati ven iz sebe, ker tukaj kjer živim nimam nikogar s katerim bi se pogovorila o teh stvareh.Sinoči sva se spet pogovarjala in povedala sem mu, da vem, da mu ni lahko ker ima tako mamo. Tudi o svojih bojaznih in strahovih sem mu povedala. Ne predstavljam si življenja kjer nisem varna, oz. kjer lahko pričakujem, da me nekdo čez nekaj časa vrže iz hiše. Strah me je živeti v hiši kjer lahko na vsakem koraku pričakujem napad od nekoga, ki me sploh ne pozna, vendar me žali že od samega začetka. Vem, da je neumno, vendar sem svojemu partnerju predlagala, da se poročiva, ker poroka bi meni dala neko varnost, občutek, da pripadam sem, da je tu moj dom. Mislim, da me takrat tudi te žalitve ne bi tako prizadele, ker bi si lahko rekla:ej, tu je tvoj dom, tu je tvoj mož, ki te ima rad. Vendar je njegov odgovor bil, da zaenkrat še ne, da me ima rad,da sem nekaj najlepšega kar se mu je zgodilo, vendar na ta korak še ni pripravljen. Ne z mano, ne z nikomer, to je bil njegov odgovor.
Tako sem zmedena, obupana, da ne vem več kaj naj naredim.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Tašča
27.5.2013 11:57:53   
ANA70
Prosim pomagajte mi, z nasvei ali čimerkoli. Jzsem čisto otopela, ne vem več kaj naj naredim.

(odgovor članu ANA70)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Tašča
27.5.2013 12:12:35   
petea
Ana70,
dobila si že veliko nasvetov.

Dejstvo je, da 'delo' in odločitve pa so sedaj na tebi.


Predlagam ti, da se poskusiš za nekaj dni umakniti kam za sebe, da v bolj nevtralnem okolju premisliš o vsem skupaj in se lažje odločiš o svojih nadaljnjih korakih.
Da morda v roke vzameš še kakšno knjigo avtorjev, ki so se ukvarjali s področjem medsebojnih odnosov (npr. izmed slovenskih Košiček, Rozmanova, Rugelj, Trstenjak ...), resno pretehtaš svoje želje, pričakovanja, zmožnosti.


Ko si malo bolj razjasniš celotno zadevo, se boš verjetno tudi lažje odločila.
Koraki pa seveda ne bodo lahki, kakršnekoli odločitve boš sprejela, bo verjetno kup težav in ovir na poti do željenega cilja.

Želim ti, da najdeš zaupanje v sebi in se odločiš tako, da boš s svojo odločitvijo lahko pomirjeno živela ter da boš znala prisluhiti predvsem sebi.
Srečno!

(odgovor članu ANA70)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Tašča
27.5.2013 13:14:09   
ronja
Evo, včeraj sva se pogovorila, oziroma sem mu povedala vse kar sem na lastna ušesa slišala, da je govorila o meni. Šel je k njej in ona je vse zanikala. Zdaj je izpadlo kot da si vse izmišljujem.

če bolj verjame mami kot tebi, potem je boljše it na svoje - ne zaradi tašče, ampak zaradi partnerja.
Rekel ji je, da naju naj pusti na miru, da z njo nima več nič, naj si sama vse priskrbi. Njen odgovor je bil: a že spet? To pa zato, ker jo to že velikokrat rekel, pa je držalo samo par dni.

Jasno,d a ga ne jemlje resno, če pa se ne drži tega, kar reče! Še mali otroci vejo, kaj ne bo odrasla ženska...
Na koncu sva se pa midva spričkala. Še pred tem sem mu predlagala, da se odseliva, pa je rekel, da je preveč vložil v svoj dom, da ne gre nikamor. In kaj mi potem preostane? Nič drugega kot to, da ga pustim naj živi pri mamici, naj ji streže, ona ga pa naj veselo žali naprej.

Nekak tako - podpis pod MashoM.

Zarad tasce se jst ne bi umikala in sla narazen s partnerjem, to pomeni, da je ona zmagala.

Zaradi tašče ne, zaradi partnerja, ki mu več pomeni zemlja, ki jo tam obdeluje kot pa partnerkin duševni mir, pa. Ne zdi se mi fer zahtevat od človeka, da naj rata popolnoma imun na žaljivke - večina nas tega ni sposobna, še če se odločimo, kaj šele, da to nekdo drug od nas zahteva - nekdo, ki naj bi nas mel rad... Ona bi morala postat popolnoma drug karakter kot je zato, da se njemu ne bi bilo treba selit in to naj bi bila strašna ljubezen?... Ne vem, no, vsak ljubezen drugače vidi in vsekakor imamo druge poglede... pa ne gre za zmago, naj zmaga ona, če se on ne more odlepit, naj ga kar ima, v tem primeru ga sama ne bi hotela...

Hvala lepa za tako zvezo, če ti mora sodišče povedati, kaj je prav. Njen partner iz bajte ne gre, v bajti živi tašča.. meni čisto jasen zaključek.

Če bi morala pravico v zvezi z njegovo mamo iskat na sodišču, potem se taki vezi res rajši odpovem... Pričakujem od njega, da bi zrihtal, pa če je to še tako zoprno.

Pa recimo, da bi se on odselil z njo. In živita naprej, njegova mama pa kaj? Ne obstaja veČ? Ga kliče, povabi na kosilo/kavo/rd... - gre najbrž sam, ker njegova polovica mame ne mara, ali se pa tudi na telefon ne javi? Pa recimo, da pridejo otroci in potem kaj? Nimajo stika z babico, ker je zlobna? Ga imajo, ampak takrat mamice ni zraven? Gredo tja takrat vsi? Pride ona k njim? Ker ima otrok pravico do babice, vsaj tako se tu, na RR, bere, ne glede na to, kakšen odnos do nje ima otrokova mamica.

Bubu bibi, iz distance je lažje, mariskaj se da rešit. Mama obstaja, ga pokliče, povabi na kosilo, kavo, on gre, včasih tudi ona, tudi otroci, ko/če bojo. Samo da si tašča vpričo njega ne bo upala tako žalit snahe, ker je že zdaj ne vpričo njega. Tašče so vpričo sinov veliko bolj previdne;). Zato je pa fajn, če nam ni treba živet skupaj. Kar se pravice do babice tiče, pa mislim, da je precej odvisno od tega, kakšna je babica oz. kak odnos imajo. Ne zdi se mi nobena tragedija, če otrok nima stikov z babico, ki je vedno pod vplivom alkota, recimo. Moji imajo srečo z babicami, vendar vem, da ni povsod tako.

Zveze ne grejo narazen zaradi mamic/očetov/sestr/bratov/... ampak zato, ker en partner ne zna postavit svoje družine na prvo mesto;). Fer je, da v tem hudem ne zapustiš svojega partnerja, ja in fer je, da ne pustiš, da kdo hodi po njem ali ga žali, celo svojim sorodnikom ne;). Tudi to je fer.
Podpis pod bubu bibi. Tudi meni so se pojavljala taka vprašanja. Včasih je treba pogledati širše dobro in ne samo sebe.

josephine, kaj pa bi bilo tu "širše dobro"? On, ki pravi, da mu zemlja pač preveč pomeni in da naj ona žaljivke enostavno presliši? Otrok nimata, nikogar, ki bi nastradal, če se ona odloči živet življenje brez zmerjanja... Se ti zdi prav, da se enostavno odloči, da bo pač trpela, glede na to, da pravi, da ni tak karakter, da bi ji lahko šle te reči mimo?

Kakorkoli že, to je njegov problem. Če ga rešuje tako, da vedno ostane sam, je to njegova izbira.
Nihče ne more zahtevati od tebe, da ga moraš tako ljubiti, da bi dan na dan prenašala žaljivke, grožnje in zlobno opravljanje.

Podpis pod vijoličarko, kot vedno;).

Do kam se odmaknit? Do tja, kjer imaš svoj mir in svobodo. Eni jo potrebujejo veliko, eni osnovno, malo, da lahko dihajo in mirno spijo. To si vsak zasluži in mora delati na tem, da dobi.
Kolikor berem, njemu ni hudo, edina tukaj, ki trpi je avtorica. In zakaj ne bi imela življenja ali veze, kjer ne trpi niti malo?
In od avtorice pričakujemo, da se bo podredila, požrla in ignorirala žaljivke in nekvalitetno življenje v imenu ljubezni? Ajoj, pa saj prvo moraš imeti sebe rad, potem pa pridejo ostali na vrsto. Ta ženska bo v taki vezi celo življenje trpela.
Življenje ima eno (npr. user posted image ) partnerjev pa je veliko, ki bi jo lahko osrečili. HB ni otrok v vezi.

Podpis pod lulu.

lahko se pa sli s cveta na cvet, kot je to zdaj moderno i vedno krivi druge za vse okrog sebe.

Dejansko ne vem, če je ona kriva za to, da jo tašča zmerja, da seksa vsepovsod z vsemi... A tebi se res zdi, da je to treba prenašat? MIslim, zakaj pa?
Morda se je stopnjevalo počasi, pa niti ne vidiš kako bolno je vse skupaj. Mislim, da ti ni treba živeti na tak način. Vprašanje pa je ali te ima partner tudi tako rad, da ti privošči človeku bolj dostojno življenje.

Tako je.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ANA70)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Tašča
27.5.2013 13:33:53   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ANA70

On je edini, ki mi je dal tisto kar sem mislila, da zame ne obstaja. On me je naredil za žensko, ker pred njim nikoli z nikomer nisem mogla uživati, ker sem imela posledice spolnih zlorab.

Tako sem zmedena, obupana, da ne vem več kaj naj naredim.




malo sem ven izrezala in na to ti bom samo nekaj napisala. Izgleda, si marsikaj pretrpela in se postavila na noge. Na nekaj bi te opozorila... Bi rekla, da imaš napačno predstavo o sebi, si premalo samozavestna.
ON je edini, ON te je naredil za žensko,... malo grugače razmišljaj. Sama si se naredila taka ženska, na silo te noben ni mogel, vsa moč se skriva v TEBI, NE v njemu. Ne pripisuj mu nadnaravnih sposobnosti, ker si TI tista, ki je zaslužna za to, da si danes takšna kot si.
S temi mislimi v glavi se odpravi naprej v življenje in boš videla, da bo dosti lažje in tudi bolj odgovorno, ker boš za svoje življenje znala sama poskrbeti.
Po moje mora človek biti toliko sposoben, da če ga zapustijo vsi ljudje (družina, prijatelji,...) - oz. jih zapusti, mora preživeti, se postaviti na noge in biti srečen. To naj bo tvoj cilj.
Ko boš to dosegla in v to verjela, ti on ne bo EDINI, ker si potem odvisna od njega, kar pa ni zdravo, in ne bo noben drug tisti, ki ti bo dajal sanje,... sama si jih boš.
Ja partnerja je fajn imeti, se s kom družit, mu zaupati, sexati, ustvariti družino,... ampak dokler boš imela v stavkih, on on on, boš imela probleme.
Tudi jaz predlagam kakšno knjigo, mi je všeč Rugelj in njegova ostra beseda. Ne dovoli, da je ženska odvisna, mlahava in neodločna, ker je potem le žrtev nasilnežev. Kar ti tudi si... psihično nasilne tašče.

Izbij si iz glave, da ti bo poroka dala varnost. To je čisto pravljično in znanstvena fantastika.
Mogoče edina poroka, ki bi tebi zelo ustrezala je poroka tašče z nekom in njena selitev v moževo stanovanje user posted image

(odgovor članu ANA70)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Tašča
27.5.2013 13:54:38   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Izbij si iz glave, da ti bo poroka dala varnost. To je čisto pravljično in znanstvena fantastika.


se strinjam



IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Mogoče edina poroka, ki bi tebi zelo ustrezala je poroka tašče z nekom in njena selitev v moževo stanovanje user posted image


user posted image user posted image user posted image
dobra in zelo resnična

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Tašča
27.5.2013 14:42:53   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Bi rekla, da imaš napačno predstavo o sebi, si premalo samozavestna.
ON je edini, ON te je naredil za žensko,... malo grugače razmišljaj. Sama si se naredila taka ženska, na silo te noben ni mogel, vsa moč se skriva v TEBI, NE v njemu. Ne pripisuj mu nadnaravnih sposobnosti, ker si TI tista, ki je zaslužna za to, da si danes takšna kot si.
S temi mislimi v glavi se odpravi naprej v življenje in boš videla, da bo dosti lažje in tudi bolj odgovorno, ker boš za svoje življenje znala sama poskrbeti.


Podpis!


Sama tudi ne razumem, zakaj naj bi ti poroka dala varnost. Četudi bi se poročila, ne bi bilo nič drugače. Še vedno bi živela, kjer živita, še vedno bi tašča izvajala svoje vaje. Če misliš da bi tašči kaj pomenilo, da sta zdaj poročena in da bi se kar resignirano umaknila, si, po moje, delaš utvare. Prej bi podvojila svoje moči, ker kot poročena bi predstavljala večjo nevarnost, kakršnokoli nevarnost pač tašča v ženskah svojega sina vidi.

Če opevanje NJEGA, ki naj bi iz tebe naredil žensko, pogledamo še iz druge strani, vidimo nekoga, ki dopušča, da mu ljubljeno osebo žalijo in ji grozijo ter nekoga, ki v bistvu to na novo rojeno žensko jemlje bolj tako-tako. Če že ne zmore urediti s svojo mamico, potem bi ti lahko izpolnil vsaj željo po poroki. Torej ni pripravljen narediti absolutno nič, da bi se ti bolje počutila.

Kaj hočem reči, da ni nujno, da je moški, ki je sposoben spraviti v duši ranjeno žensko do orgazma, tudi resnični vitez na belem konju. Nekateri moški so sploh trikratni doktorji, ko je treba cvetličiti in spraviti žensko v posteljo. In slednje dostikrat v bistvu nič ne pomeni. Pravzaprav gre moškim, ki jim za žensko v bistvu ni kaj dosti mar, na tem področju dosti bolje, kot moškim, ki do izbranke veliko čutijo in se bojijo, da ga bodo kaj polomili.

Mogoče se za vsem tem cvetličenjem v resnici skriva ravnodušnost in nič drugega, kot gola potreba po spolnosti. Če pa že ne ravnodušnost, pa strahopetnost in pomanjkanje ljubezni.

Sama nisem karakter, ki bi se znal umazano boriti in pred takimi, kot je tvoja tašča, pogrnem na celi črti. Od osebe, ki pravi, da me ljubi, pričakujem, da me ne bo izpostavljala trpinčenju in mi prigovarjala, naj potrpim, ker tako pač je. Torej bi šla.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Tašča
27.5.2013 15:30:31   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Mateyka v prvem postu piše, da ona z njo ne razpravlja, pove pa njemu in čaka od njega, da bo on to rešil.


zdaj ne razpravlja - več.
pred tem pa - citiram:
Tudi z njo sem na samem začetku želela vzpostaviti neki človeški odnos,
jaz to berem kot da ni bila mutava (avtorica teme). Jaz tega žal ne razumem tako, da se je kdaj skušala potegnit zase temveč, da je zgolj prijazno kimala, ker je želela lep odnos. Mogoče razumem narobe

Meni se to zdi njena bistvena napaka pri vsem tem skupaj. Nejga postavlja med obe v zelo težek položaj in čaka da ga bo rešil.


ja, jaz bi tudi pričakovala, da ga moj partner reši.
primer: če se skupaj s partnerjem meniva kje bova živela in mu jaz predlagam, da greva živet k mojim staršem in mu moji starši rečejo v faco, da je pritepenec in lažnivc, da seksa vsepovsod in hodi na grupni seks; oprosti ampak jaz bi se čutila odgovorno do te mere, da posredujem. zakaj? ker sem ga JAZ spravila v tako situacijo s svojim predlogom. on je tukaj ZARADI mene in moji starši si dovolijo take stvari z nekom, ki meni pomeni mojo polovico!
to se sploh ne bi dogajalo, če ne bi jaz posredno povzročila te situacije s svojim predlogom.
in še nekaj - močno sumim da je on svojo mater dobro poznal že od prej in je v bistvu vedel kam bo šla, v tak tretma. meni se pa to zdi mal hudo enmu narest. sebično. samo da si zadovoljiš partnerski del, si pripravljen enga zvlečt v tako situacijo? ehhh.. mene bi vest pekla če bi enmu to nardila, 100%. v bistvu mu ne bi mogla. Čeprav je bilo zagotovo to na njegovo pobudo je bila končna odločitev tudi njena. Nihče je ni zvezal in zvlekel tja živet. Šla je zaradi sebe, ker je želela bit s tem moškim. Ona je to želela

On ga noče oz. po mojem mnenju bolj ne zna, ker verjetno vse to skupaj tudi njemu ni všeč.


to se tudi meni dozdeva. da nima pojma kaj narest da bo kaj efekta. samo če je tako - a ni bolje odit kot zgubit partnerja? lej, sej lahko oddaja svoj flet. pa kaj če svojo mamo okol vozaka za NUJNE stvari. mislim, da lhako frizerja preskoči, to ni normalno. a tebe kdo k frizerju vozi, a drugače ne bi šla?

V bistvu mora on izbirat med mamo in partnerko


ne, izbira med odraslostjo in bolezensko navezanostjo.

in verjemi, da tudi če v končni fazi izbere partnerko ( kakor naj bi storil zdrav moški)


ni nujno. ker ni nujno da je "zdrav moški". tle na RR je en kup nezdravih maminih sinov bilo že omenjeno..
in koneckoncev ne vemo zakaj se je ločil (lahko je bila tašča že prej problem).

njemu rana še vedno ostane.


ah dej no, kaka rana? prerez popkovine? Lej vsak ki nima "poštimanih" odnosov s svojimi starši ima rano, pa če si to prizna al pa ne

Lahko se odseliš samo če se na grd način rana ostane.


zakaj samo na grd način? pač jo obvestita da se selita, ker jima ne paše njej tretma. če bo "na grd način" selilo, bo samo, če bo delala scene. a zdej bosta pa tam ostala in trpela, da ne bo on slučajno dobil "rane" al kaj?
kakor sem rekla, saj da lahko flet v najem. lahko se kasneje vrneta. ni NOBENEGA razloga za grd način, če to primerno zastavita in se ona (tašča) primerno vede. samo vsi vemo da je verjetno to problem "rane" - da bo tašča mela rano in pol bi njega bolelo, a ne? čustveno izsiljevanje in krdiva otroku. ja , to bo.. Lej z vsega kar je napisano sem 100% da ona te novice, da se bo sin odeslil ne bo nikoli mirno sprejela. Zato sem napisala na grd način, ker je od nje kakršna koli druga rekacija skoraj nemogoča. Jaz nisem nič tu govorila o taščini rani ampak zgolj o moževi.

Ni lahko s tako rano živet. Ta rana lahko zaznamuje njun odnos tudi potem ko se odselita.


ja, težko se je počutit krivega za tujo rano, ki je nastala s tem da si odrasel, ker ti starš nabija krivdo, ki je v bistvu ne bi smel.
in ja, lahko zaznamuje in uniči odnos, če partnerjema to ni jasno (zgornji stavek). če pa jima je, pa krivde in "rane" ni. in vseeno pomagaš svojemu staršu v mejah normale in ni zamere. še vedno ga maš rad. Če bi jima bilo to jasno do takšne situacije kot je sploh ne bi prišlo

Tašča ga lahko naprimer klicari 100 krat na dan naj ji prinese to in ono.


a to se tebi zdi ok in sprejemljivo? meni je to bolestno. in to se mora nehat. s tem da se osdeliš, je vse to lažje - postavljat meje in omejit tako izkoriščanje ki meji na bolestno navezanost. Ne ne zdi se mi sprejemljivo. To sem omenila zgolj za opozorilo, kaj se lahko zgodi, ker je imela ena na RR pred časom že težave s tem.

V bistvu edino rešitev vidim v res odprtem pogovoru z možem. Potem pa morata oba tašči postavit mejo do kje lahko gre. Vem, da je težko postavljat meje, če si tak človek, da jih ne znaš ampak prav vsak se jih lahko nauči, če želi. In če bosta dovolj dolgo dosledna se bo tudi tašča enkrat naučila tega, kar bi se mogla že zdavnaj. Ni pa tu nobene čarobne palice, ki bi delovala čez noč.


tle sva na isti fronti. samo mislim da sta to že poskusila pa ne dela, se spomniš (da partner ne zna)? če ne zna bit dovolj dosleden doma, je veliko bolje da da malo distance (fizične) vmes. zato govorim odselitev. sej ni treba da stanovanje v hiši proda. naj ga da v najem za eno leto npr.; in v tem letu skuša postavit distanco in pravila in bit dosleden. če bo štimal ji lahko omeni da poskusno pride nazaj, če se bo obneslo. in potem vidiš a bo začela po starem al ne. sam še vedno lahko greš. če je pa ok, pa ostaneš.
Se strinjam, da če drugače ne gre je pač treba naredit tudi fizično distanco, samo to, da nekaj ne zanš pa lahko tudi samo izgovor. Saj tudi plavat enkrat nismo znali, pa se vozit s kolesom, ...pa smo se naučili. Vse se lahko načiš če imaš voljo. Ampak včasij je lažje reči ne znam.




_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Tašča
27.5.2013 15:32:56   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Sama tudi ne razumem, zakaj naj bi ti poroka dala varnost.


mogoče neko vrsto potrditve z njegove strani, da je to-to ali ona "ta prava".
jaz načeloma ne vidim nič narobe s poroko, samo v tem primeru gre v obratni smeri - poroka je potrditev in ne "zasiguranje" (varnosti). ko se odločiš za poroko, se počutiš tako varno s to osebo, da se upaš poročit user posted image

Od osebe, ki pravi, da me ljubi, pričakujem, da me ne bo izpostavljala trpinčenju in mi prigovarjala, naj potrpim, ker tako pač je. Torej bi šla.


podpis.

in upam si trdit, da če bi ti trdno verjela, da si ti sama omogočila sebi toliko sprostitve, da si lahko enkrat uživala z moškim, da ne bi bilo nemogoče srečati tistega "pravega" moškega, ki bo vse to kar rabiš in kar je normalno (v smislu ljubezni) - vključno s tem da te bo hotel imet, obdržat in te bo resnično čuval in varoval (pred zlorabami kakršne zdaj dnevno doživljaš od tašče) ter ljubil. vem da je možno, ker to imam tudi jaz in tudi druge ženske. tiste ki se niso zadovoljile z "second best". ene še iščejo, ene so pa v neidealnih zvezah zavestno. no, na vsakem posamezniku je, za kaj se bo odločil. tudi pri tebi je samo na tebi kaj boš imela.

in kaj točno je bilo to, da si se v tem primeru lahko toliko sprostila in zaupala, da je bilo sedaj drugače, kot z drugimi moškimi? si kdaj to analizirala? (ni ti treba odgovarjat če je preveč intimno in nočeš)

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Tašča
27.5.2013 15:45:47   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: ANA70

Prosim pomagajte mi, z nasvei ali čimerkoli. Jzsem čisto otopela, ne vem več kaj naj naredim.


Lahko prebereš knjigi: Ženske, ki preveč ljubijo in V kletki ljubezni. Vem, da to tvojih težav ne bo rešilo, mogoče boš pa sebe in svojega partnerja videla še na drugačen način in lažje sprejela odločitev, kakršnakoli že bo.

_____________________________



(odgovor članu ANA70)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?