|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 10:43:42   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Lukka, čisto resno, brez zajebancije in slabih namenov: res misliš, da ti kakšna strokovna pomoč (recimo kakšna družinska posvetovalnica, osebna terapija,...) ne bi prišla prav? Se mi zdi, da se za drugo stranjo interneta skriva ena zelo nesamozavestna oseba, ki išče potrditev, da je OK povsod okoli sebe, namesto da bi svojo "vrednost" dobivala iz sebe. Hočem reči, da mogoče ne bi bilo nič napačnega, če bi ti nekdo iz foha pomagal najti pot do sebe. Ker čeprav si gospodinjec, to ne pomeni, da se ti je treba podrejat možu in da mu moraš biti neskončno hvaležen. Saj mogoče streljam mimo, ampak iz do sedaj napisanega, se mi zdi, da je tako, le da se še nisi s tem sprijaznil. Pa kak hobi izven družinskega okolja tudi ne bi bil napačen, za tvoje samozaupanje in samozavest - da nisi odvisen od drugih, ampak zmoreš sam.


Vsakdo, ki se znajde v krempljih anoreksije ima tezave s samozavestjo. Enostavno pride do tega. In obdobje zdravljenja obsega velik del psiholoskega pristopa. Brez ustrezne rasti v samozavesti, se ne izvijes iz njenih krempljev. Potrbujes pandoloceno stalnico, dolocen red. To ni podrejanje, to je zgolj nek okvir, v katerem skusas cimbolj varno ziveti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 10:49:46   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Vsakdo, ki se znajde v krempljih anoreksije ima tezave s samozavestjo. Enostavno pride do tega. In obdobje zdravljenja obsega velik del psiholoskega pristopa. Brez ustrezne rasti v samozavesti, se ne izvijes iz njenih krempljev. Potrbujes pandoloceno stalnico, dolocen red. To ni podrejanje, to je zgolj nek okvir, v katerem skusas cimbolj varno ziveti.

A ne gre pri anoreksiji tudi za nadzor? Npr. nimaš nadzora nad svojim lajfom, imaš ga pa nad svojo prehrano in težo?

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 10:50:43   
RIJA*
Lukka, kako si se pa sestavil? Sam ali s pomočjo strokovnjaka (pa ne mislim zdaj tvojega moža)?

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 10:51:29   
Polona31

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

...komu bos pa pojamral ce ne svojim bliznjim??


Točno tako!!! Če pa človek živi v odnosu, kjer ga je strah pojamrati, ker bo partner zaradi tega znorel, pa...takšen odnos nima neke hude perspektive.

Lukkca sem do nekaj tem nazaj imela za čisto o.k. fanta, ki živi svoje življenje...živi celo umirjeno družinsko življenje, ampak...bolj ko berem njegove komentarje, bolj vidim da je še zelo daleč do tega, da bi živel
svoje življenje. Glede na to, da v takšnem čudnem družinskem vzdušju živi še otrok, še pa bolj podpiram tezo da...istospolne skupnosti o.k., ampak...s svojo usmerjenostjo ne bi smeli obremenjevati otrok. In tale punčka v Lukkčevi družini...
ne bi bila rada na njenem mestu. Res ne!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 10:52:30   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Vsakdo, ki se znajde v krempljih anoreksije ima tezave s samozavestjo. Enostavno pride do tega. In obdobje zdravljenja obsega velik del psiholoskega pristopa. Brez ustrezne rasti v samozavesti, se ne izvijes iz njenih krempljev. Potrbujes pandoloceno stalnico, dolocen red. To ni podrejanje, to je zgolj nek okvir, v katerem skusas cimbolj varno ziveti.

A ne gre pri anoreksiji tudi za nadzor? Npr. nimaš nadzora nad svojim lajfom, imaš ga pa nad svojo prehrano in težo?


nisem sicer luka in daleč sem od anoreksije user posted image ampak lahko je tudi v smislu nadzora...lahko pa samo kot reakcija na nekaj, kar se ti dogaja v življenju....ne vem...ločitev staršev recimo pri otrocih...pač neka psihična stiska...

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 10:54:02   
mateyka
Polona, pazi da te adminu ne zatoži, da si ga žalila..

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 10:55:17   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Lukka, kako si se pa sestavil? Sam ali s pomočjo strokovnjaka (pa ne mislim zdaj tvojega moža)?


Na zacetku v Ljubljani na kliniki, kjer so me samo spitali do dolocene teze, potem spustili domov in spet je bilo isto. Potem sem spoznal moza in takoj mu je bilo jasno, da imam tezave, ceprav sem bil majster za skrivat.
Nakar smo delali s psihologom in druzinsko.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   [Brisano sporočilo]
23.1.2014 10:56:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lukka)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 11:02:44   
mamica deklicam
no, bom pa še jaz dodala svoj komentar. Sem jaz tudi doma. Ampak se mojemu ne pustim ravno, da me uporablja za predpražnik. Je že res, da je pospravljeno in kuhano, a moška dela mora opraviti. Če ima več dela v službi in dela cel dan, nisem sitna in kaj naredim sama. So pa določene stvari, ki jih jaz ne morem. Da pa ne bi smela jamrati, če sem kdaj zmatrana. Haloooooooo. Pravijo v dobrem in v slabem. Če moram jaz poslušati, kako je utrujen in kako mu je šlo vse narobe, mislim da lahko pričakujem enako.

Sem tudi sama hodila v službo, imela dva otroka na grbi in še vso hišo za porihtati, da o kuhi ne govorim. Pa je bilo potrebno vse narediti, če ne drugače, da sem bila huda in ga nagnala da mi je pomagal.

Zato bi te prosila Lukka, res skuliraj se kakor so ti že rekle RR-ovke. Tu si usekal mimo, ima avtorica vso pravico biti huda na moža.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 11:17:12   
skuštrana
Lukka, glej, jasno da je anoreksija povezana s samozavestjo itd..ampak samozavest se ti ne bo " dvignila" tako da se podredis svojemu partnerju user posted image Moras prevzet kontrolomnad svojim življenjem, saj nisi vec otrok. Ce ne bos nikoli sprejel nobene svoje odlocitve ( in stal za njo) potem samozavesti ne bo in ne bo. Pa kako bos tamalo naucil da se postavi zase ce se pa se ti ne znas?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 11:26:43   
Lukka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Lukka, glej, jasno da je anoreksija povezana s samozavestjo itd..ampak samozavest se ti ne bo " dvignila" tako da se podredis svojemu partnerju user posted image Moras prevzet kontrolomnad svojim življenjem, saj nisi vec otrok. Ce ne bos nikoli sprejel nobene svoje odlocitve ( in stal za njo) potem samozavesti ne bo in ne bo. Pa kako bos tamalo naucil da se postavi zase ce se pa se ti ne znas?



Oooo, jaz se pa lepo znam postavit zase. Nisem kak lulcek... v dolocenih stvareh, tam kjer me pa lahko spodnese, pa se raje bolj drzim plota, hahahahahahahaha
In moj zakon je lep, brezskrbi. Seveda pride kdaj do trenja, ampak je lepo!

Kar se pa tice, ko je mislim, da uporabnica napisala da je vzrok lahko nevem locitev starsev... itd. Zapomnite si nekaj! Niso nikoli krivi starsi! Ne pri drogi, ne alkoholu, ne depresiji! To so naumili druzinski psihologi, da se fajn slisi! Vzrok je znotraj posameznika in dokler ga posameznik ne odkrije, ti loh dvajset_ psihologov buta, da so irivi starsi! Saj to je full prikladno a veste. Sedis pred psihologom, serjes ga na sto sihtov, hahahaha na koncu sompa starsi krivi!
Jaz 9ri sebi tocno vem, kaj je bilo! Nisem se mogel sprijaznit, da ne bom imel puce! Da bom drugacen! Eto,,pa se je zacelo. Ko sem poslihtal to, se je vse skupaj urejalo samo od sebe!

< Sporočilo je popravil Lukka -- 23.1.2014 11:28:06 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 11:32:29   
alda
no Lukka to se pa strinjam s tabo-najlažje je za vse krivit druge!

ampak za vraga razloži mi kako lahko imaš lep, dober zakon, ko veš,da boš za napačno besedo, dejanje fasal šamar,kot si napisal gori ?

Zame je to ista sorta nasilja kot bi te dejansko tolkel.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 11:32:29   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Nisem kak lulcek...


no ja..

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 11:42:16   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: alda

no Lukka to se pa strinjam s tabo-najlažje je za vse krivit druge!

ampak za vraga razloži mi kako lahko imaš lep, dober zakon, ko veš,da boš za napačno besedo, dejanje fasal šamar,kot si napisal gori ?

Zame je to ista sorta nasilja kot bi te dejansko tolkel.



Napisal sem bolj v prispodobi. Ni pretepanj!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 11:46:28   
skuštrana
Lukec, ne vem no.
Nisem psiholog ali psihiater ampak iz tvojih postov tule na rr ni tezko razbrati da si vcasih pravi lulcek....
Ce bi imel kaj samozavesti bi se malo postavil zase, pa ostal v Kanadi recimo..ce te ima tvoj tako zelo rad kot ti rad pisese tule gor, potem te ne bo kar zapustil ker si pokazal malo svojega ega. Ce te ima pa samo za igracko potem je pa itak vseeno. Pa naj gre, sigurno si lahko dobis boljsega..
cesa te je strah?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:24:58   
kalisi

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Lukka, glej, jasno da je anoreksija povezana s samozavestjo itd..ampak samozavest se ti ne bo " dvignila" tako da se podredis svojemu partnerju user posted image Moras prevzet kontrolomnad svojim življenjem, saj nisi vec otrok. Ce ne bos nikoli sprejel nobene svoje odlocitve ( in stal za njo) potem samozavesti ne bo in ne bo. Pa kako bos tamalo naucil da se postavi zase ce se pa se ti ne znas?



Oooo, jaz se pa lepo znam postavit zase. Nisem kak lulcek... v dolocenih stvareh, tam kjer me pa lahko spodnese, pa se raje bolj drzim plota, hahahahahahahaha
In moj zakon je lep, brezskrbi. Seveda pride kdaj do trenja, ampak je lepo!

Kar se pa tice, ko je mislim, da uporabnica napisala da je vzrok lahko nevem locitev starsev... itd. Zapomnite si nekaj! Niso nikoli krivi starsi! Ne pri drogi, ne alkoholu, ne depresiji! To so naumili druzinski psihologi, da se fajn slisi! Vzrok je znotraj posameznika in dokler ga posameznik ne odkrije, ti loh dvajset_ psihologov buta, da so irivi starsi! Saj to je full prikladno a veste. Sedis pred psihologom, serjes ga na sto sihtov, hahahaha na koncu sompa starsi krivi!
Jaz 9ri sebi tocno vem, kaj je bilo! Nisem se mogel sprijaznit, da ne bom imel puce! Da bom drugacen! Eto,,pa se je zacelo. Ko sem poslihtal to, se je vse skupaj urejalo samo od sebe!


Resnica je ravno nasprotna. Otroci in kasneje odrasli ljudje gremo v svet predvsem s popotnico, ki nam jo dajo starši. Zato pa je vzgoja tako pomembna. Če rad bereš, si preberi kakšno knjigo na temo pomena izpolnjevanja otrokovih potreb v prvem letu in pol življenja in ugotovil boš, kako zelo pomemben dejavnik so starši za kasnejše spoprijemanje otroka/odraslega z življenjskimi preizkušnjami. Če otrok v starših ne najde vedno opore in varnega zavetja, lahko gre marsikaj narobe. Morda si imel ti takšne težave, ker za svojo drugačnost nisi našel opore v starših? Se pa strinjam, da mora odrasel človek prej ali slej sam ali pa s pomočjo osebe, ki ji zaupa, opraviti z dilemami, ker večno kriviti starše za vse slabo na svetu pač ne gre. Definitivno pa so starši ključni pri vsem skupaj, že od rosne mladosti in tudi kasneje. Zato morda pomisli, kaj z svojim načinom vzgoje sporočaš svojemu otroku in kakšno popotnico mu daješ za življenje.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:29:22   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Lukec, ne vem no.
Nisem psiholog ali psihiater ampak iz tvojih postov tule na rr ni tezko razbrati da si vcasih pravi lulcek....
Ce bi imel kaj samozavesti bi se malo postavil zase, pa ostal v Kanadi recimo..ce te ima tvoj tako zelo rad kot ti rad pisese tule gor, potem te ne bo kar zapustil ker si pokazal malo svojega ega. Ce te ima pa samo za igracko potem je pa itak vseeno. Pa naj gre, sigurno si lahko dobis boljsega..
cesa te je strah?



Hejjjj, skuliraj se! Dobil sem najboljsega moza, kar jih obstaja! In hudirjevo ponosen sem na to. Imam krasen dom, krasno druzino, vsega dovolj!
Imam nekoga, s katerim rad zaspim! In nekoga, ki mu 100 odstotno zaupam.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   [Brisano sporočilo]
23.1.2014 12:34:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lukka)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:38:40   
Falotka
Ne vem sicer zakaj, ampak mn se zdi, da Lukka nobenega ne prepričuje...user posted image

< Sporočilo je popravil Falotka -- 23.1.2014 12:39:11 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:40:01   
Falotka
Še nekaj...fino vas je brat.user posted image

(odgovor članu Falotka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:44:26   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Lukec, ne vem no.
Nisem psiholog ali psihiater ampak iz tvojih postov tule na rr ni tezko razbrati da si vcasih pravi lulcek....
Ce bi imel kaj samozavesti bi se malo postavil zase, pa ostal v Kanadi recimo..ce te ima tvoj tako zelo rad kot ti rad pisese tule gor, potem te ne bo kar zapustil ker si pokazal malo svojega ega. Ce te ima pa samo za igracko potem je pa itak vseeno. Pa naj gre, sigurno si lahko dobis boljsega..
cesa te je strah?



Hejjjj, skuliraj se! Dobil sem najboljsega moza, kar jih obstaja! In hudirjevo ponosen sem na to. Imam krasen dom, krasno druzino, vsega dovolj!
Imam nekoga, s katerim rad zaspim! In nekoga, ki mu 100 odstotno zaupam.


Imas vse to kar pises gor, nimas pa sebe. Si kot en podaljsek svojega moza. Pa ce si to priznas ali ne....
Sicer pa, ce si ti zadovoljen s tem je cisto vseeno kaj drugi mislimo, a ne...ker kakor si bos postlal tako bos pa spal user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:47:02   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

. Ko sem poslihtal to, se je vse skupaj urejalo samo od sebe!



Lukka sereš skoz usta!
kaj si porihtan?
nič nisi porihtal, samo potlačil si....ko pa te bo tvoj mož našutiral čez prag, pa si gotof!
slepiš samega sebe...

in tisto o ločitvi staršev kot razlog za anoreksijo...ne kvačkaj...ker ne poznaš situacije....in če se nekaj tebi ne zgodi, to ne pomeni, da se tudi nikomur drugemu ne more...to je isto, kot če jaz rečem, da me ženske v sexualnem smislu ne zanimajo in zato na svetu ni lezbijk....


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:53:32   
mamica deklicam
a se še kateri zdi, da karkoli boste napisale in mu svetovale (Lukki da se razumemo), ne bo pomagalo ničuser posted image . Bo vse trdil kontra.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:55:16   
Falotka
Meni že...
No, ne samo zdi, prepričana sem v to. Kot on v svoje...

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kako bi reagirale, če...
23.1.2014 12:56:19   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: alda

no Lukka to se pa strinjam s tabo-najlažje je za vse krivit druge!

ampak za vraga razloži mi kako lahko imaš lep, dober zakon, ko veš,da boš za napačno besedo, dejanje fasal šamar,kot si napisal gori ?

Zame je to ista sorta nasilja kot bi te dejansko tolkel.



Napisal sem bolj v prispodobi. Ni pretepanj!

šamar, ignoriranje, zmerjanje ,....isto sranje samo drugo pakovanje

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?