|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
22.3.2014 9:17:24   
Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a

Stanislava sploh tvoj besedni zaklad je neverjeten


Se pozna, da še vedno veliko berem?


mogoče tudi kvačkanje kaj pripomore k temu user posted image


Ali pa natur talent user posted image .

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
23.3.2014 18:02:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a


Sprejeti različna mnenja je prav fino, sprejeti toliko zafrkancije in norčevanja ter posmehovanja pa verjemite ni niti malo luštno.
Stanislava sploh tvoj besedni zaklad je neverjeten in res ne vem no, očitno ste v tej skupini vse nadpovprečno inteligentne in vam tista, ki ni z vami od začetka ne seže niti do kolen ...
Hvala vam, da ste prebrale moj članek, esej, spis, karkoli in vse lepo vam želim, lp


Za RR je na sploh značilno, da smo vse uporabnice nadpovprečno inteligentne.......če nam tega druge RRevke ne potrdijo, to ponavljamo same tako dolgo, da nam druge uporabnice začno verjeti in spodimo takov vstran tisto, ki naš samohvale ne jemlje resno.....

ker pa jabolko ne pade daleč od drevesa so seveda naši otroci sami mali Ajnštajni.......pod strokovnim in budnim očesom inteligintne matere čustveno, socialno, grafomotorično, matematično, alfabestko itd. itd. precej pred svojimi vrstniki......

in ker so taki mali ajnštajni, zelo dovzetni na vplive iz okolja, jih eden običajen vpis v šolo tako vrže iz tira, da bodo imeli travmo celo življenje in bodo zaradi zdolgočasene študentske vpisovalke v šoli tepeni celo življenje, ker bo ona kriva, da je otroku povzročila tako travmo, da nikoli, ampak res nikoli ne bo mogel razviti svojega ajštanovskega potenciala, ker je pri 5,5 letih na vpisu v šoli doživel tak travmatski šok......

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
23.3.2014 18:39:57   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a


Sprejeti različna mnenja je prav fino, sprejeti toliko zafrkancije in norčevanja ter posmehovanja pa verjemite ni niti malo luštno.
Stanislava sploh tvoj besedni zaklad je neverjeten in res ne vem no, očitno ste v tej skupini vse nadpovprečno inteligentne in vam tista, ki ni z vami od začetka ne seže niti do kolen ...
Hvala vam, da ste prebrale moj članek, esej, spis, karkoli in vse lepo vam želim, lp


Za RR je na sploh značilno, da smo vse uporabnice nadpovprečno inteligentne.......če nam tega druge RRevke ne potrdijo, to ponavljamo same tako dolgo, da nam druge uporabnice začno verjeti in spodimo takov vstran tisto, ki naš samohvale ne jemlje resno.....

ker pa jabolko ne pade daleč od drevesa so seveda naši otroci sami mali Ajnštajni.......pod strokovnim in budnim očesom inteligintne matere čustveno, socialno, grafomotorično, matematično, alfabestko itd. itd. precej pred svojimi vrstniki......

in ker so taki mali ajnštajni, zelo dovzetni na vplive iz okolja, jih eden običajen vpis v šolo tako vrže iz tira, da bodo imeli travmo celo življenje in bodo zaradi zdolgočasene študentske vpisovalke v šoli tepeni celo življenje, ker bo ona kriva, da je otroku povzročila tako travmo, da nikoli, ampak res nikoli ne bo mogel razviti svojega ajštanovskega potenciala, ker je pri 5,5 letih na vpisu v šoli doživel tak travmatski šok......


liljana user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
23.3.2014 19:35:20   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


in ker so taki mali ajnštajni, zelo dovzetni na vplive iz okolja, jih eden običajen vpis v šolo tako vrže iz tira, da bodo imeli travmo celo življenje in bodo zaradi zdolgočasene študentske vpisovalke v šoli tepeni celo življenje, ker bo ona kriva, da je otroku povzročila tako travmo, da nikoli, ampak res nikoli ne bo mogel razviti svojega ajštanovskega potenciala, ker je pri 5,5 letih na vpisu v šoli doživel tak travmatski šok......


kot mati sem očitno pogrnila na celi četi user posted image user posted image user posted image user posted image

nimam malega Ajnštajna user posted image user posted image

si grem kar žile z električnim brivnikov vrezatuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
23.3.2014 19:51:53   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


in ker so taki mali ajnštajni, zelo dovzetni na vplive iz okolja, jih eden običajen vpis v šolo tako vrže iz tira, da bodo imeli travmo celo življenje in bodo zaradi zdolgočasene študentske vpisovalke v šoli tepeni celo življenje, ker bo ona kriva, da je otroku povzročila tako travmo, da nikoli, ampak res nikoli ne bo mogel razviti svojega ajštanovskega potenciala, ker je pri 5,5 letih na vpisu v šoli doživel tak travmatski šok......


kot mati sem očitno pogrnila na celi četi user posted image user posted image user posted image user posted image

nimam malega Ajnštajna user posted image user posted image

si grem kar žile z električnim brivnikov vrezatuser posted image



Čas je, da utrgaš sad spoznanja...čeprav si vpis že zamudila

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
23.3.2014 20:31:07   
Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


in ker so taki mali ajnštajni, zelo dovzetni na vplive iz okolja, jih eden običajen vpis v šolo tako vrže iz tira, da bodo imeli travmo celo življenje in bodo zaradi zdolgočasene študentske vpisovalke v šoli tepeni celo življenje, ker bo ona kriva, da je otroku povzročila tako travmo, da nikoli, ampak res nikoli ne bo mogel razviti svojega ajštanovskega potenciala, ker je pri 5,5 letih na vpisu v šoli doživel tak travmatski šok......


kot mati sem očitno pogrnila na celi četi user posted image user posted image user posted image user posted image

nimam malega Ajnštajna user posted image user posted image

si grem kar žile z električnim brivnikov vrezatuser posted image


Mi te je prav žal Rija user posted image .

Upam, da se vsaj tu najdeš:
Za RR je na sploh značilno, da smo vse uporabnice nadpovprečno inteligentne.......če nam tega druge RRevke ne potrdijo, to ponavljamo same tako dolgo, da nam druge uporabnice začno verjeti in spodimo takov vstran tisto, ki naš samohvale ne jemlje resno.....

user posted image


user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 7:32:30   
Jabček


Za RR je na sploh značilno, da smo vse uporabnice nadpovprečno inteligentne......


user posted image


HB, da sem se včlanila!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 8:53:37   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček



Za RR je na sploh značilno, da smo vse uporabnice nadpovprečno inteligentne......


user posted image


HB, da sem se včlanila!


jp! kak sem šele jaz hvaležna.....glede na to, da sem poleg vsega še blont user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 12:43:41   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček



Za RR je na sploh značilno, da smo vse uporabnice nadpovprečno inteligentne......


user posted image


HB, da sem se včlanila!


jp! kak sem šele jaz hvaležna.....glede na to, da sem poleg vsega še blont user posted image


Ni vse v pameti. Raj sem neumna pa srečna kot pametna in zafrustrirana. Preveč znanja lahko tud škodi.

_____________________________



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 12:47:44   
ronja
Preveč znanja lahko tud škodi.

ko iščeš službo, ziheruser posted image . Mal heca, precej resnice;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 13:19:50   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Pri nas je tudi pisalo, da mora otrok priti zraven, pa ga nismo vzeli zraven. Sicer bomo vpis odložili vendar ga tudi naslednje leto ne bom vzela s seboj. Zakaj že? Tudi niso nič vprašali, kje je otrok, tako da... Brezveze.


Dandanes je itak že vse brezveze.


No, ne mi s takimi, prosim. In kaj je imel tvoj otrok od tega, da je šel s teboj? Aja, bonbon, saj res. In kaj punčka, o kateri si pisala? In če ne bi šel s teboj, kaj bi bilo drugače?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 14:48:30   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Pri nas je tudi pisalo, da mora otrok priti zraven, pa ga nismo vzeli zraven. Sicer bomo vpis odložili vendar ga tudi naslednje leto ne bom vzela s seboj. Zakaj že? Tudi niso nič vprašali, kje je otrok, tako da... Brezveze.


Dandanes je itak že vse brezveze.


No, ne mi s takimi, prosim. In kaj je imel tvoj otrok od tega, da je šel s teboj? Aja, bonbon, saj res. In kaj punčka, o kateri si pisala? In če ne bi šel s teboj, kaj bi bilo drugače?


Življensko izkušnjo, pa še za dva sošolca iz vrtca je ugotovil, da bosta njegova sošolca tudi v šoli ( in se mu zdi to zdaj blazno fajn). In starši deklice so mogoče ugotovili, da je njihova deklica celo preveč občutljiva za šolsko okolje in bodo mogoče poskušali do jeseni naredit kaj v tej smeri. Imam prijateljico, ki uči razredni pouk ( ne sicer na tej šoli) pa pravi, da veliko otrok na začetku v šoli joče. Pri nekaterih to ni samo prvi teden ampak lahko traja mesece. Nekatere stari je fajn vedet pred 1. septembrom. Zakaj bi bilo otroku sploh karkoli treba, če lahko vse zanj čisto vse naredimo starši in jim ni treba niti s prstom mignit. Če je pa potem kaj v šoli narobe so itak učiteljice vsega krive.


_____________________________



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 17:07:40   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Pri nas je tudi pisalo, da mora otrok priti zraven, pa ga nismo vzeli zraven. Sicer bomo vpis odložili vendar ga tudi naslednje leto ne bom vzela s seboj. Zakaj že? Tudi niso nič vprašali, kje je otrok, tako da... Brezveze.


Dandanes je itak že vse brezveze.


No, ne mi s takimi, prosim. In kaj je imel tvoj otrok od tega, da je šel s teboj? Aja, bonbon, saj res. In kaj punčka, o kateri si pisala? In če ne bi šel s teboj, kaj bi bilo drugače?


Življensko izkušnjo, pa še za dva sošolca iz vrtca je ugotovil, da bosta njegova sošolca tudi v šoli ( in se mu zdi to zdaj blazno fajn). In starši deklice so mogoče ugotovili, da je njihova deklica celo preveč občutljiva za šolsko okolje in bodo mogoče poskušali do jeseni naredit kaj v tej smeri. Imam prijateljico, ki uči razredni pouk ( ne sicer na tej šoli) pa pravi, da veliko otrok na začetku v šoli joče. Pri nekaterih to ni samo prvi teden ampak lahko traja mesece. Nekatere stari je fajn vedet pred 1. septembrom. Zakaj bi bilo otroku sploh karkoli treba, če lahko vse zanj čisto vse naredimo starši in jim ni treba niti s prstom mignit. Če je pa potem kaj v šoli narobe so itak učiteljice vsega krive.



Ja, res jaka izkušnja, ki traja 5-10 minut. In v teh 5-10 minutah res izveš veliko - ja, nekateri jočejo, in ti zdaj misliš, da tvoj ne bo, ker mu je bilo teh 5-10 minut tako fajn? In zakaj te je potem zmotilo, da je skritizirala risbo tvojega otroka? Pač povedala ti je nekaj, kar je dobro da veš pred septembrom. Daj no, jemanje otrok na vpis je brezveze. Mož uči na eni od največjih OŠ v Sloveniji in tam otroku ni treba na vpis, pedagoginja, ki ima to na skrbi pravi, da je to povsem nepotrebno.

Ker otroka nisem vzela s seboj na vpis, pa vse naredim namesto njega, kajne? Res dobro sklepaš, bravo. user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 17:15:29   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78




pms? user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 17:31:05   
Stanislava_
Življensko izkušnjo, pa še za dva sošolca iz vrtca je ugotovil, da bosta njegova sošolca tudi v šoli ( in se mu zdi to zdaj blazno fajn).


Kakšno že? Razen da mu je zdaj fajn.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 17:58:05   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Življensko izkušnjo, pa še za dva sošolca iz vrtca je ugotovil, da bosta njegova sošolca tudi v šoli ( in se mu zdi to zdaj blazno fajn).


Kakšno že? Razen da mu je zdaj fajn.




pravkar sem mojega mulca, 2 razred vprašala, kako je bilo na vpisu v oš...pa me proba prepričat, da ni bil user posted image user posted image


medtem se spomni, da si je prvi dan na morju dol vtrgal noht....pa je bilo to pred 4 leti...

toliko o življenskih izkušnjahuser posted image


joj, koklja....moj vendar ni ajnštajnuser posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 18:05:33   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Življensko izkušnjo, pa še za dva sošolca iz vrtca je ugotovil, da bosta njegova sošolca tudi v šoli ( in se mu zdi to zdaj blazno fajn).


Kakšno že? Razen da mu je zdaj fajn.




pravkar sem mojega mulca, 2 razred vprašala, kako je bilo na vpisu v oš...pa me proba prepričat, da ni bil user posted image user posted image


medtem se spomni, da si je prvi dan na morju dol vtrgal noht....pa je bilo to pred 4 leti...

toliko o življenskih izkušnjahuser posted image


joj, koklja....moj vendar ni ajnštajnuser posted image



Kaj češ, kokljica. Čas naše šole in življenjskih spoznanj je očitno že minil user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 18:15:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


Ja, res jaka izkušnja, ki traja 5-10 minut. In v teh 5-10 minutah res izveš veliko - ja, nekateri jočejo, in ti zdaj misliš, da tvoj ne bo, ker mu je bilo teh 5-10 minut tako fajn? In zakaj te je potem zmotilo, da je skritizirala risbo tvojega otroka? Pač povedala ti je nekaj, kar je dobro da veš pred septembrom. Daj no, jemanje otrok na vpis je brezveze. Mož uči na eni od največjih OŠ v Sloveniji in tam otroku ni treba na vpis, pedagoginja, ki ima to na skrbi pravi, da je to povsem nepotrebno.

Ker otroka nisem vzela s seboj na vpis, pa vse naredim namesto njega, kajne? Res dobro sklepaš, bravo. user posted image


Meni tudi ni prav jasno, zakaj bi otrok moral biti na vpisu v osnovno šolo.....komot bi lahko napisali, da otroka ni treba s sabo jemati, ne pa da otrok naj gre na vpis......

Ker pri nas se šolska strokovna delavka ni menila s hčerko nič.....le bombone ji je ponudila in jo na koncu vprašala, če gremo zdaj na tortico..... Drugače sem pa tiste papirje le jaz izpolnjevala in je bilo v nekaj minutah fertik......

Pač vpis je birokratska zadeva in ni treba neke fame delati iz tega......

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 18:26:33   
Jabček
Kolikor berem morajo otroc pri teh letih vpisnico ze sami izpolnit ;))) hm, zdaj pa resno - kaj boste, ko otrok ne bo izpolnjeval vseh vasih pricakovanj? Oz ko sola in vse ostalo ne bo izpolnjevalo otrokovih pricakovanj? Ampak to je realnost. Ne vem kako ne pri vas, ampak meni zivljenje nonstop mece polena, slej ko prej se moras spopast z njimi. Tudi sama recimo marsikdaj pricakujem drugacno situacijo, kot jo dozivim, pa ne morem v jok pa na drevo?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 18:34:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Kolikor berem morajo otroc pri teh letih vpisnico ze sami izpolnit ;))) hm, zdaj pa resno - kaj boste, ko otrok ne bo izpolnjeval vseh vasih pricakovanj? Oz ko sola in vse ostalo ne bo izpolnjevalo otrokovih pricakovanj? Ampak to je realnost. Ne vem kako ne pri vas, ampak meni zivljenje nonstop mece polena, slej ko prej se moras spopast z njimi. Tudi sama recimo marsikdaj pricakujem drugacno situacijo, kot jo dozivim, pa ne morem v jok pa na drevo?


Itak da je v takem primeru sistem kriv.......user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
24.3.2014 19:38:38   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Tudi sama recimo marsikdaj pricakujem drugacno situacijo, kot jo dozivim, pa ne morem v jok pa na drevo?


Kaj češ, če si jabček, ki pade z drevesa user posted image ..kako boš šla nazaj gor.

Mogoče....lastovka v naslednjem življenju,

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
25.3.2014 7:37:47   
Jabček
Hihi, jabka s črvom, črv lahko spleza na drevo user posted image

Ne, resno včasih se sprašujem, če samo jaz doživljam zaj situacije v življenju in želim, da moj otrok ve, da ni vse rožnato, da je vedno nekdo, ki ti po glavi skače, tut če si predsednik.
Pač razočaranja se bodo vrstila - v tem primeru ob vpisu, potem ob slabi oceni, ob nerazumevanju učiteljev, pa se skrega s prijateljem, prvič bo slej kot prej ''nesrečno'' zaljubljen/a, mogoče mu ne bo uspelo priti na željeno srednjo al pa faks, tut milijoni ne bodo kar sami na računu. Odraščanje prinese odgovornost. Ampak to nas privaja na življenje?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
25.3.2014 8:12:40   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček
kaj boste, ko otrok ne bo izpolnjeval vseh vasih pricakovanj?


jih pač ne bo

želim pa, da se potrudi in spoprime z zadevami, s katerimi se mora oz. za katere se odloči

in če kljub resno vloženemu trudu ne gre, se bo iz tega, upam, naučil kaj pomembnega za življenje - če drugega ne, da je treba včasih določene zadeve ali opustiti ali se jih lotiti drugače

če pa gre, ga bo pa tako ali tako razganjalo od veselja in ponosa - in mene prav tako user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
25.3.2014 10:16:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Hihi, jabka s črvom, črv lahko spleza na drevo user posted image

Ne, resno včasih se sprašujem, če samo jaz doživljam zaj situacije v življenju in želim, da moj otrok ve, da ni vse rožnato, da je vedno nekdo, ki ti po glavi skače, tut če si predsednik.
Pač razočaranja se bodo vrstila - v tem primeru ob vpisu, potem ob slabi oceni, ob nerazumevanju učiteljev, pa se skrega s prijateljem, prvič bo slej kot prej ''nesrečno'' zaljubljen/a, mogoče mu ne bo uspelo priti na željeno srednjo al pa faks, tut milijoni ne bodo kar sami na računu. Odraščanje prinese odgovornost. Ampak to nas privaja na življenje?


Vpis je vpis....je zgolj birokratska zadeva.....če starš otroku doma predstavi vpis v osnovno šolo kot neko pravljico, kjer bo otrok center pozornosti šolske strokovne delavke oz. vseh delavcev na šoli in je potem tako starš kot otrok razočaran in prizadet se ne gre pri tem za prizadetost in razočaranje pri otroku zaradi neke tretje življenjske situacije, ko nam življenje meče polena pod noge ampak je otrok prizadet in razočaran zaradi pretiravanja matere, ki je vpis v šolo grozno poveličevala in je otrok mislil, da ga bodo pa na vpisu vsi po rokah nosili, da bo orkester igral ipd.....potem je pa dobil le dva bombona......

Razočaranje v tem primeru je totalno nepotrebno.....razočaranje je povzročil starš, ki je delal famo okrog eneg navadnega vpisa......

Prav tako je s šolo.....če šolo starš sprejme kot odgovornost, kot delo in ne zgolj kot zabavo oz. varstvo in ustanovo socializacije otroka, jo bo verjetno tako sprejel tudi otrok.....da šola prinaša tudi odgovornosti......

Razočaranja pa gredo k življenju.....zato pa ni potrebno otroku vpisa in obiskovanja šole zgolj predstavljati kot nekega nadnarovno čudovitega dogodka, kjer je vse podrejeno otroku in otrok zgolj maskimalno uživa.....ampak realno, vpis je pač vpis....šola je pa ustavnova, kjer se podaja znanje.....znanje se pa podaja tudi na tak način, da je treba delati in se učiti (tudi doma).....in učiti se je pač treba tudi takrat, ko se otroku ne da.....

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
25.3.2014 14:54:05   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


Ja, res jaka izkušnja, ki traja 5-10 minut. In v teh 5-10 minutah res izveš veliko - ja, nekateri jočejo, in ti zdaj misliš, da tvoj ne bo, ker mu je bilo teh 5-10 minut tako fajn? In zakaj te je potem zmotilo, da je skritizirala risbo tvojega otroka? Pač povedala ti je nekaj, kar je dobro da veš pred septembrom. Daj no, jemanje otrok na vpis je brezveze. Mož uči na eni od največjih OŠ v Sloveniji in tam otroku ni treba na vpis, pedagoginja, ki ima to na skrbi pravi, da je to povsem nepotrebno.

Ker otroka nisem vzela s seboj na vpis, pa vse naredim namesto njega, kajne? Res dobro sklepaš, bravo. user posted image


Meni tudi ni prav jasno, zakaj bi otrok moral biti na vpisu v osnovno šolo.....komot bi lahko napisali, da otroka ni treba s sabo jemati, ne pa da otrok naj gre na vpis......

Ker pri nas se šolska strokovna delavka ni menila s hčerko nič.....le bombone ji je ponudila in jo na koncu vprašala, če gremo zdaj na tortico..... Drugače sem pa tiste papirje le jaz izpolnjevala in je bilo v nekaj minutah fertik......

Pač vpis je birokratska zadeva in ni treba neke fame delati iz tega......



Ne vem kod dela tu famo. Lahko bi se vpisali nap. kar po internetu kar se mene tiče, pa tiste strokovne delavke, ki je očitno samo za bombone dajet ne bi bilo treba plačat iz državnega proračuna, ker je očitno tam brez veze. Če pa že na vabilu piše naj pride otrok zdraven je meni nekako normalno, da ga peljem. Lahko bi napr. plačala varuško in ga pustila doma al pa šla prej iz službe in si pisala minus ure. Zakaj že? Aja, da otroku ne bi bilo treba it z mano. Če bi na vabilu pisalo da ga ne smem pripeljat, ga ne bi. Zakaj me je zmotilo to, da je skritizirala risbo? Verjetno zato ker sem človek. Ostalega ne bom komentirala.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?