|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
7.3.2015 23:09:52   
malaMravljica
noo.. si sla nas precekirat user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
7.3.2015 23:11:49   
Stanislava_
Recimo Zavarovalnica Triglav:
Seznam plačnikov (skupen znesek plačil: 756.375.613,52€):

Ali Zavarovalnica Maribor: Seznam plačnikov (skupen znesek plačil: 402.236.293,35€):

itn.

Tako da nič bat, država nas dobro (za)varuje user posted image user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
7.3.2015 23:14:29   
Stanislava_
Pejmo naprej, je zanimivo user posted image .

Mercator: skupen znesek plačil: 402.236.293,35€
Spar: 3.765.930,43€

Nisem vedela, da je Spar tako drag in da se v njem ne splača kupovati.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
8.3.2015 0:22:21   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Recimo zanimivo je to, da imamo guvernerja centralne banke, ki je totalno nesposoben karkoli prodati državi. Mislim, kako lahko sploh void banko, če še za svoj denar ne zna poskrbeti, da se bo obračal. Cinizem off.


Možnih je tudi, da je človek idealist, naivnež, lahko pa da ima kakšen d.o.o. .user posted image


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
8.3.2015 10:30:32   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Recimo zanimivo je to, da imamo guvernerja centralne banke, ki je totalno nesposoben karkoli prodati državi. Mislim, kako lahko sploh void banko, če še za svoj denar ne zna poskrbeti, da se bo obračal. Cinizem off.


Možnih je tudi, da je človek idealist, naivnež, lahko pa da ima kakšen d.o.o. .user posted image



Čeprav je iskalnik dober, ne išče po imenu lastnika podjeta in ne išče po funkciji nadzornega sveta, kjer si nekateri tudi pridno polnijo žepe, ali po drugih javnih funkcijah. Prej omenjeni professor je bil, spet kako priročno user posted image ,še malo dekan te iste fakultete, in ji se sam sebi naročal razsiakve.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
9.3.2015 9:41:48   
HuAnita
Kot sem že nekje napisala... Obstaja pa kup malih s.p.jčkov, zaradi narave dela pripetih na državne jasli, pa ne naklepaš skupaj za jurja, ampak ko odšteješ stroške, praktično za miminalca???!!! In marsikdo ne dela 176 ur, ampak bistveno več...
Meni ni jasno - če sej je 10 let kazala potreba po teh predavanjih, da niso koga redno zaposlili za to obdobje? Mu daš 2 čuka plače, če je prof., pa ima 10 let redno delo + plačo, pa še država prihrani cca 300.000 eur?!?
Na bruhanje mi gre, ko gledaš ta Supervizor, kaj vse razkrije, kdo vse in koliko dobiva....
Priznam da za to konkretno žensko pred ministrovanjem še slišala nisem, pa vidim, da nam je, kot ena do mnogih, spulila denarja za denimo za kak zdravstveni dom ali študenstki dom...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
9.3.2015 13:03:33   
ronja
Se strinjam, da je dobro stvari malo raziskat. Recimo zdaj so zelo "v modi" razna predavanja za bodoče podjetnike - za mlade raziskovalce so celo obvezna (in popolnoma in res čisto zanič! Ampak da se res ČISTO NIČ ne naučiš v 2 dneh - škoda denarja in časa, so pa obvezna in država kar dobro plačuje tem pametnjakovičem... smo bili vsi živčni, ker smo meli za naredit delo, tam pa gledamo v luft in čakamo, da bo konec - smo vsi povedali, da je zanič, pa se nič ne spremeni... ker pač to nekomu ne paše...)
Poleg tega pa je zdaj namesto subvencij več teh predavanj, ki jih delno sponzorira EU, delno Slo. (to niso bila ista predavanja, so bila pa enako brezveze). Srčno upam, da so predavanja na Ekonomski fakulteti sicer na vsaj 10x višjem nivoju, sicer ni čudno, da smo, kjer smo... Ker so bila res popolnoma brezvezna, da se v nekaj mesecih, vsak teden par ur, nič ne naučiš, ampak da res čisto nič novega ne izveš, nobenih praktičnih nasvetov, nobene razlage o davkih, kaj in kje moraš kaj prijavit itd.... Da zveš na eni kavi s prijateljico, ki ima sp ali doo, 100x več kot v par mesecih predavanj s plačanimi "strokovnjaki"... to je malo mimo... Nimaš pa komu rečt, ker nikogar ne zanima, ker to itak plača "država". Ampak jaz bi pa rajši, da država kaj drugega plača s tem denarjem - je precej stvari, kjer bi pa država lahko kaj pametnega naredila s tem...

Na Zavodu sem povedala, da je bil tečaj za nemščino odličen, tečaji podjetništva pa podn od podna, vendar se oni ne sekirajo, ker tega ne plačajo oni... (samo vabilo pošljejo). In tako nimam pojma, komu bi sploh lahko rekla, da je zadeva zanič. Ker ko sem omenila organizatorjem, seveda ne bojo šli v svojo skledo pljuvat... so rekli, da ljudje ne bi razumeli, če bi šlo hitreje... Sem rekla: "Pa saj nismo debili, no..." Odgovor je bil, da bi bila presenečenauser posted image .

Stana, v slo. je problem, da imamo precej velik delež bazične znanosti - tu lahko gledaš napredek samo v primeravi s tujino, ni pa nekega takojšnega aplikativnega rezultata. Vidi pa se, kdo je dober po objavah, recimo. Vendar same objave ne prinesejo denarja takoj (ga pa na dolgi rok z evropskimi projekti).

Sranje ne bo več, ko bo ena ronja imela delo in redno službo. Pa še kdo.

Hvalauser posted image . Saj delo še najdem (sicer popolnoma nepovezano z mojo izobrazbo:D), s službo je pa res bolj nikakvo:D. Najhujše pri vsem mi je v bistvu to, da je ljudem, ki jih pokličem, hudo, ker me ne morejo vzet, ker bi mi radi pomagali, pa še za svoje nimajo. In imaš slab občutek, ker bi rada kaj prispevala, tako pa imam občutek, da sem v breme... In če gledam državo, zgleda, da ima trenutno največ od mene, če sem doma in ima nekdo drug mesto v vrtcu... Vsekakor dela v tem smislu - kar je malo trapasto, če me je tako pridno šolala. Saj ima to veliko plusov za nas, je pa vseeno malo hecno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
9.3.2015 17:51:02   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

v slo. je problem, da imamo precej velik delež bazične znanosti - tu lahko gledaš napredek samo v primeravi s tujino, ni pa nekega takojšnega aplikativnega rezultata. Vidi pa se, kdo je dober po objavah, recimo. Vendar same objave ne prinesejo denarja takoj (ga pa na dolgi rok z evropskimi projekti).

Saj delo še najdem (sicer popolnoma nepovezano z mojo izobrazbo:D), s službo je pa res bolj nikakvo:D. Najhujše pri vsem mi je v bistvu to, da je ljudem, ki jih pokličem, hudo, ker me ne morejo vzet, ker bi mi radi pomagali, pa še za svoje nimajo. In imaš slab občutek, ker bi rada kaj prispevala, tako pa imam občutek, da sem v breme... In če gledam državo, zgleda, da ima trenutno največ od mene, če sem doma in ima nekdo drug mesto v vrtcu... Vsekakor dela v tem smislu - kar je malo trapasto, če me je tako pridno šolala. Saj ima to veliko plusov za nas, je pa vseeno malo hecno.


Problem ni delež bazične znanosti, ampak aplikacija v realnost. Žalostno je, da v narodu kmetov (še tri generacije nazaj je bila večina življa kmečkega), ne znamo uporabiti znanja biologa, če se lahko navežem kar na tebe konkretno. Enako kot je žalostno in pomeni za družbo tako finančno kot socialno izgubo, da znanja ne mores uporabiti, pokazati in ga graditi v realnosti, čeprav smo vanj investirali ne vem koliko denarja. Kot bi si zgradili vilo, spali pa še vedno v šotoru.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
9.3.2015 18:47:55   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Meni ni jasno - če sej je 10 let kazala potreba po teh predavanjih, da niso koga redno zaposlili za to obdobje? Mu daš 2 čuka plače, če je prof., pa ima 10 let redno delo + plačo, pa še država prihrani cca 300.000 eur?!?


Vprašanje na mestu.

Meni gre na živce, da je bolj glavno tisto, kar naredimo potem, ne tisto, kar je osnova.

Otrok naj se igra.
Šolar naj se šola.
Student naj študira.
Delavec naj dela.
Upokojenec naj uživa sadove vsega prej naštetega in skrbi za sebe.

Pri nas je pa vse pomešamo. Cvetoča in pisana dežela smo, vsi znamo vse če ne prej pa potem.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 14:20:01   
Vijoličarka
http://www.24ur.com/novice/slovenija/kpk-2.html

Večina njenih honorarjev torej izvira iz proračunskih sredstev. Sicer izplačanih preko 'tržnih dejavnosti preko fakultete', v bistvu pa po ovinkih iz proračuna.

Ne le, da je skrajni čas, ampak je 20 let prepozno, da se dreza v to osje gnezdo, predvsem pa da se ga uniči. Kar se je zgodilo ronji, torej da je bila deležna brezveznih predavanj, ki so bila izvedena izključno zato, da so bili predavatelji plačani, je huda in razpasena anomalija.

Ta gospa je 'delala' družbi nekoristno delo in bila zanj dobro plačana. Zato, ker ona in njej podobni 'tržijo' svoje 'znanje' preko mafijsko organizirane mreže, katerih glavna 'tržna dejavnost' je molža javnih sredstev.

Šolstvo, predvsem visoko šolstvo je prav taka greznica, kot je zdravstvo. 'Zasebno' in 'tržno' se tu smatra iznajdljivo pretakanje javnega denarja v zasebne žepe.

Supervizor napoveduje, da bo znižal mejo iz 200.000 na 150.000 za javno objavo. Zdaj, po moje res ni treba planiti kar na vsakega, prav gotovo so ljudje, ki so, kar so prejeli, tudi pošteno zaslužili. Je pa takih, kot je bivša ministrica, veliko. In vlada, ki ima (tako kot vlade pred njo), rada varčevanje, ima tukaj ogromno maneverskega prostora in priložnost za lepe prihranke.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 16:01:25   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Ta gospa je 'delala' družbi nekoristno delo in bila zanj dobro plačana.


Kaj pa je sploh delala?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 16:13:33   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam, da je dobro stvari malo raziskat. Recimo zdaj so zelo "v modi" razna predavanja za bodoče podjetnike - za mlade raziskovalce so celo obvezna (in popolnoma in res čisto zanič! Ampak da se res ČISTO NIČ ne naučiš v 2 dneh - škoda denarja in časa, so pa obvezna in država kar dobro plačuje tem pametnjakovičem... smo bili vsi živčni, ker smo meli za naredit delo, tam pa gledamo v luft in čakamo, da bo konec - smo vsi povedali, da je zanič, pa se nič ne spremeni... ker pač to nekomu ne paše...)



resnica! Pa ni samo obvezno za mlade raziskovalce... takih skupin je ogromno, ki morajo na taka predavanja. Sem bila del njih kot poslušalec in tudi na drugi strani (ne kot predavatelj user posted image ).
Za bruhat! In se totalno strinjam... če bi ta predavatelj (kdorkoli) govoril o svojem s.p.-ju, o svojih problemih na katere naleti, o borbi za obstanek... potem bi bilo zanimivo poslušat in naučil bi se nekaj. Tako pa je to gradivo sestavljeno za 5-šolce. Ničemur ne koristijo v reali. Iz interneta jih potegnem v 2 minutah.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 16:17:28   
ronja
če bi ta predavatelj (kdorkoli) govoril o svojem s.p.-ju, o svojih problemih na katere naleti, o borbi za obstanek... potem bi bilo zanimivo poslušat in naučil bi se nekaj

Sem šla tudi na taka in en je bil ok, ostalih 15 pa enako zanič kot una druga. Oboja so bila čisto na istem podn nivoju! Ne vem, ali je študij na ekonomski tudi sicer tak, ampak tole me je totalno šokiralo! Ker v gimnaziji smo šli z veliiiiiiiko hitrejšim tempom in se v eni šolski uri tudi nekaj naučili, kaj šele v enem dnevu!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 16:19:02   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

če bi ta predavatelj (kdorkoli) govoril o svojem s.p.-ju, o svojih problemih na katere naleti, o borbi za obstanek... potem bi bilo zanimivo poslušat in naučil bi se nekaj

Sem šla tudi na taka in en je bil ok, ostalih 15 pa enako zanič kot una druga.


upam, da bo oni en preživel, ostalih 15 pa ne user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 16:20:29   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

če bi ta predavatelj (kdorkoli) govoril o svojem s.p.-ju, o svojih problemih na katere naleti, o borbi za obstanek... potem bi bilo zanimivo poslušat in naučil bi se nekaj

Sem šla tudi na taka in en je bil ok, ostalih 15 pa enako zanič kot una druga. Oboja so bila čisto na istem podn nivoju! Ne vem, ali je študij na ekonomski tudi sicer tak, ampak tole me je totalno šokiralo! Ker v gimnaziji smo šli z veliiiiiiiko hitrejšim tempom in se v eni šolski uri tudi nekaj naučili, kaj šele v enem dnevu!


IMO je take tecaje treba ukiniti. Ukiniti NPZ-je (to je sele milijardni posel), maturo (tudi to je milijardni posel), zakljucne izpite, prevetriti odlocbe in podobne denarokradce.

Evo ga RIC:
"Prihodki javnega zavoda v višini 4.819.700,68 EUR (brez upoštevanih presežkov preteklih let) bodo
v letu 2014 glede na vir financiranja sledeči:
– sredstva državnega proračuna MIZŠ 4.141.971,82 EUR: (PP 863410, 667610, 667210,
483110);
– sredstva državnega proračuna MDDSZ 131.034,00 EUR (Ukrep 2611-11-0080, PP 5511,
Razvoj nacionalne kvalif. strukture);
– tržna dejavnost 155.232,71 EUR;
– sredstva iz prihodkov redne dejavnosti 118.109,10 EUR;
– sredstva iz ESS sredstev MIZŠ: 273.353,05 EUR.
Celotni odhodki javnega zavoda naj bi v letu 2014 znašali skupaj 4.961.969,65 EUR in sicer:
– za plače s prispevki 1.737.790,80 EUR;
– za druge osebne prejemke (prehrana, prevoz, regres, jubilejne nagrade, solidarnostne
pomoči) 194.717,61 EUR;
– za dodatno pokojninsko zavarovanje (KAD) 5.800,14 EUR;
– za blago in storitve 495.964,32 EUR;
– za druge operativne odhodke 2.457.347,03 EUR;
– za investicijske odhodke v višini 70.349,75 EUR.
Načrtuje se, da bo javni zavod ustvaril presežek prihodkov nad odhodki 36.919,78 EUR. "

da dodam vir: http://www.ric.si/mma/RIC%20LDN%202014%20sprejet%20na%20svetu/2014061614265040/

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 10.3.2015 16:27:47 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 16:24:59   
LuLu
punca je danes prinesla obvestilo iz šole, da se zbira denar za plesni športni dan. Palačilo 3 €. No, še en "predavatelj", ki ga je treba plačat, pa čeprav se da to tako lepo zastonj pripravit. Veliko je teh (ne)obveznih srečanj, kjer bo nekdo lepo zaslužil... začnejo se že v 1. razredu.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 16:37:48   
ronja
Ukiniti NPZ-je (to je sele milijardni posel), maturo (tudi to je milijardni posel), zakljucne izpite, prevetriti odlocbe in podobne denarokradce.

A pa da ima vsaka fakulteta sprejemce? Ker nekako moraš selekcionirat bodoče študente - po moje bi bilo dobro, da ne more glih vsak naprej študirat - če se ni dovolj potrudil/ni kljub trudi nikakor dovlj pameten, je boljše, da dela kaj drugega. BI pa pustila nekak odprte možnosti,d a bi lahko človek vseeno študiral ali naredil sr. šolo kasneje, ne da te zacementira v življenju, če starši mislijo, da si gumpec, recimo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 19:12:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam, da je dobro stvari malo raziskat. Recimo zdaj so zelo "v modi" razna predavanja za bodoče podjetnike - za mlade raziskovalce so celo obvezna (in popolnoma in res čisto zanič! Ampak da se res ČISTO NIČ ne naučiš v 2 dneh - škoda denarja in časa, so pa obvezna in država kar dobro plačuje tem pametnjakovičem... smo bili vsi živčni, ker smo meli za naredit delo, tam pa gledamo v luft in čakamo, da bo konec - smo vsi povedali, da je zanič, pa se nič ne spremeni... ker pač to nekomu ne paše...)



resnica! Pa ni samo obvezno za mlade raziskovalce... takih skupin je ogromno, ki morajo na taka predavanja. Sem bila del njih kot poslušalec in tudi na drugi strani (ne kot predavatelj user posted image ).
Za bruhat! In se totalno strinjam... če bi ta predavatelj (kdorkoli) govoril o svojem s.p.-ju, o svojih problemih na katere naleti, o borbi za obstanek... potem bi bilo zanimivo poslušat in naučil bi se nekaj. Tako pa je to gradivo sestavljeno za 5-šolce. Ničemur ne koristijo v reali. Iz interneta jih potegnem v 2 minutah.


Ne, ni za bruhat.
Še vedno ti ostane, da sprašuješ, lahko tudi provociraš. Če drugega ne, se bo učitelj naučil odgovarjati na provokacije, ti pa se boš znala postaviti zase, za svoj čas in deloma tudi za svoj denar, to je za denar, ki bi lahko bil porabljen za nekaj koristnega. To ni odgovor in izgovor za slaba predavanja, ampak, če si že tam, vsaj nekaj naredi, da ne trošiš časa.

Po mojih izkušnjah so najbolj bazična vprašanja najboljši zadetek v žilo. Že dolgo let nazaj sem na nekem službenem pol-izobraževanju postavila sila primiitvno vprašanje - koliko denarja in zadovoljstva nam bo nek (po mojem mnenju kvazi) projekt prinesel, in so me gledali kot tele v nova vrata. Predvidevam, da je cello kdo razmišljal, da postavi pred vrata mene, ampak. Vprašanje je bilo zgolj malo prezgodno, zadevo so čez nekaj let popolnoma ukinili, ker je pomenila zgolj strošek, brez dodatnih prihodkov. Vprašanja pa še vedno psotavljam...ampak so se že navadili odgovarjati kakšno leto prej kot bi bilo nujno potrebno.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 10.3.2015 19:14:12 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 19:43:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

punca je danes prinesla obvestilo iz šole, da se zbira denar za plesni športni dan. Palačilo 3 €. No, še en "predavatelj", ki ga je treba plačat, pa čeprav se da to tako lepo zastonj pripravit. Veliko je teh (ne)obveznih srečanj, kjer bo nekdo lepo zaslužil... začnejo se že v 1. razredu.


Učiteljica nemščine in angleščine si nabijata ure s podaljšanim bivanjem, na šoli pa za tečaj tujega jezika najamejo zunanjega izvajalca, ki ga starši seveda plačajo (in to ne malo)......kot da ne bi mogli to tako organizirati, da bi to bil krožek, kot ga imajo nekatere šole.....

Ja.....začne se že v prvem razredu.....ta famoznost zunanjih, torej že po defaultu pametnih predavateljev......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 20:13:29   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam, da je dobro stvari malo raziskat. Recimo zdaj so zelo "v modi" razna predavanja za bodoče podjetnike - za mlade raziskovalce so celo obvezna (in popolnoma in res čisto zanič! Ampak da se res ČISTO NIČ ne naučiš v 2 dneh - škoda denarja in časa, so pa obvezna in država kar dobro plačuje tem pametnjakovičem... smo bili vsi živčni, ker smo meli za naredit delo, tam pa gledamo v luft in čakamo, da bo konec - smo vsi povedali, da je zanič, pa se nič ne spremeni... ker pač to nekomu ne paše...)



resnica! Pa ni samo obvezno za mlade raziskovalce... takih skupin je ogromno, ki morajo na taka predavanja. Sem bila del njih kot poslušalec in tudi na drugi strani (ne kot predavatelj user posted image ).
Za bruhat! In se totalno strinjam... če bi ta predavatelj (kdorkoli) govoril o svojem s.p.-ju, o svojih problemih na katere naleti, o borbi za obstanek... potem bi bilo zanimivo poslušat in naučil bi se nekaj. Tako pa je to gradivo sestavljeno za 5-šolce. Ničemur ne koristijo v reali. Iz interneta jih potegnem v 2 minutah.


Ne, ni za bruhat.
Še vedno ti ostane, da sprašuješ, lahko tudi provociraš. Če drugega ne, se bo učitelj naučil odgovarjati na provokacije, ti pa se boš znala postaviti zase, za svoj čas in deloma tudi za svoj denar, to je za denar, ki bi lahko bil porabljen za nekaj koristnega. To ni odgovor in izgovor za slaba predavanja, ampak, če si že tam, vsaj nekaj naredi, da ne trošiš časa.



sprašujem, tudi kako provokativno vprašanje je že bilo. Bi ta čas sigurno porabila za kaj drugega, ampak to so bila prostovoljna obvezna predavanja. In ni šel MOJ denar za to, šel je naš.. tudi tvoj... bi ga z veseljem porabila za kaj bolj koristnega, če bi znali požrešneži najti kaj koristnega, da je obvezno.
Po končanem predavanju pa bom rekla kako, če bo predavatelj še pri volji zapravit čas z mano.
Predavanja nekatera pa so slaba.
Postavit se zase je edino tako, da ne greš na obvezna predavanja. To pa prinese posledice, ki jih moraš sprejeti. Te so pa različne.
Ta obvezna predavanja tudi večinoma ni bilo nekaj kar bi me zanimalo ali sem že to vedela. Kaj naj tam glumim... tiho sem in čakam, da mine čimprej.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 20:17:58   
Stanislava_
Lulu, ne se takoj nervirat, da to ni TVOJ denar. Kot sem napisala, deloma je tudi tvoj. S podnapisi, toliko kot moj ali od koga drugega.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 20:22:33   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Lulu, ne se takoj nervirat, da to ni TVOJ denar. Kot sem napisala, deloma je tudi tvoj. S podnapisi, toliko kot moj ali od koga drugega.


ne, saj ni nerviranje... sem mislila tako, da ni šlo direkt iz moje denarnice, nisem si ga izbrala in plačala čisto privat... mogoče ne bi smela dati velikih črk user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 22:56:33   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ukiniti NPZ-je (to je sele milijardni posel), maturo (tudi to je milijardni posel), zakljucne izpite, prevetriti odlocbe in podobne denarokradce.

A pa da ima vsaka fakulteta sprejemce? Ker nekako moraš selekcionirat bodoče študente - po moje bi bilo dobro, da ne more glih vsak naprej študirat - če se ni dovolj potrudil/ni kljub trudi nikakor dovlj pameten, je boljše, da dela kaj drugega. BI pa pustila nekak odprte možnosti,d a bi lahko človek vseeno študiral ali naredil sr. šolo kasneje, ne da te zacementira v življenju, če starši mislijo, da si gumpec, recimo.


Sprejemci pri tistih faxih kjer je scena specificna - agrft, arhitektura, akdemije za glasbo in umetnost ipd... pri ostalih - kriteriji. Visji kriterji ze od osnovne sole. Sprejemi razgovori - ocena motiviranosti, motivi itn... za to pa ne potrebujemo se en center za nekaj milionov, to so delali vcasih kar faxi sami in dobro jim je slo.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 22:59:19   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

punca je danes prinesla obvestilo iz šole, da se zbira denar za plesni športni dan. Palačilo 3 €. No, še en "predavatelj", ki ga je treba plačat, pa čeprav se da to tako lepo zastonj pripravit. Veliko je teh (ne)obveznih srečanj, kjer bo nekdo lepo zaslužil... začnejo se že v 1. razredu.


Učiteljica nemščine in angleščine si nabijata ure s podaljšanim bivanjem, na šoli pa za tečaj tujega jezika najamejo zunanjega izvajalca, ki ga starši seveda plačajo (in to ne malo)......kot da ne bi mogli to tako organizirati, da bi to bil krožek, kot ga imajo nekatere šole.....

Ja.....začne se že v prvem razredu.....ta famoznost zunanjih, torej že po defaultu pametnih predavateljev......



Kaj na to porece ravnatelj/ica ? Ste kaj povprasali?



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Eni se rodijo s petardo v riti.
10.3.2015 22:59:51   
nananaja
Srčno upam, da so predavanja na Ekonomski fakulteti sicer na vsaj 10x višjem nivoju, sicer ni čudno, da smo, kjer smo...


tam okoli leta 2006/7 je bil na študiju matematike na FMF uveden predmet finančna matematika, takoj za tem pa so celo razpisali smer finančna matematika.

tako med študenti matematike je bilo slišati, da naj bi ekonomska fakulteta sproducirala premalo kvalitetnih diplomantov... pobuda za tako smer naj bi prišla iz gospodarstva

pa nekako je bil to čas, ko je zašumelo okoli izjave ministra za visoko šolstvo in znanost, ki je bodočim študentom pred vpisom predlagal, naj si ogledajo, koliko katerih diplomantov je prijavljenih na zavodu za zaposlovanje kot iskalcev prve zaposlitve - kot primer je navedel ravno enormne številke diplomantov ekonomije in visoke poslovne šole



EF ima na zalogi še ene par podobnih Setnikar Cankarjevi...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?