|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 8:37:24   
chocolatecake
Čestitke vsem nosečkam! Zgleda, da je junij kar ploden mesec. user posted image
Janchek81 Čudna ta tvoja ginekologinja, sem pa ja mislila, da vsak laik ve, da se jajčnika in tudi jajcevoda res izmenjujeta, a še zdaleč ne po zaporedju ta leva, desna, leva, desna, leva, desna... ampak naključno približno v 50% primerov ovulira desni in spet po naključju pri drugih 50% levi, lahko pa kdaj tudi oba, zase recimo vem, da funkcionira pretežno desni, od levega pa ni kaj veliko koristi, tako, da tudi odvisno od ženske. Sem pa tudi jaz presenečena nad izvidom in upam, da je res samo začasna posledica IMN oz zdravljenja.

Jaz bi na tvojem mestu počakala na nadaljne preiskave in potem šla v akcijo, če nimaš občutka, da se ti res zelo mudi. Saj sama praviš, da z samo zanositvijo nimaš težav in bi ti tudi tokrat lahko res kmalu uspelo.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 8:46:19   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: chocolatecake

Čestitke vsem nosečkam! Zgleda, da je junij kar ploden mesec. user posted image
Janchek81 Čudna ta tvoja ginekologinja, sem pa ja mislila, da vsak laik ve, da se jajčnika in tudi jajcevoda res izmenjujeta, a še zdaleč ne po zaporedju ta leva, desna, leva, desna, leva, desna... ampak naključno približno v 50% primerov ovulira desni in spet po naključju pri drugih 50% levi, lahko pa kdaj tudi oba, zase recimo vem, da funkcionira pretežno desni, od levega pa ni kaj veliko koristi, tako, da tudi odvisno od ženske. Sem pa tudi jaz presenečena nad izvidom in upam, da je res samo začasna posledica IMN oz zdravljenja.

Jaz bi na tvojem mestu počakala na nadaljne preiskave in potem šla v akcijo, če nimaš občutka, da se ti res zelo mudi. Saj sama praviš, da z samo zanositvijo nimaš težav in bi ti tudi tokrat lahko res kmalu uspelo.


Kakšne nadaljne preiskave, če je sama rekla, da naj kar poskusim zanositi in da me nikamor ne bo dajala naprej, dadaje samo tiste, ki imajo oba jajcevoda neprehodna ... pol bod pa pametn v tej situaciji user posted image

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 9:21:09   
chocolatecake
Janchek81 Sori, to sem pa spregledala, sam mislila, da so ti na samem pregledu svetovali, da se spet preveri čez čas, da vidijo če je posledica zdravil ali je dokončno stanje. Me spominja na mojo prejšnjo ginekologinjo, ona tudi nebi kar nič ukrenila.
Sporoči kaj bo rekel Pušenjak.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 9:26:32   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: chocolatecake

Janchek81 Sori, to sem pa spregledala, sam mislila, da so ti na samem pregledu svetovali, da se spet preveri čez čas, da vidijo če je posledica zdravil ali je dokončno stanje. Me spominja na mojo prejšnjo ginekologinjo, ona tudi nebi kar nič ukrenila.
Sporoči kaj bo rekel Pušenjak.


Ne, nč niso rekl, ker je bla tud sama zdravnica tko zmedena da joj .. ko je začela opravljati pregled in ko je kontrast spustila notr, je prvo rekla, da je fuč levi jajčnik in da ni prehodnosti ... ko me je spraševala za katerega so meni rekli je pa spremenila mnenje ... ob tem mi je 2x kontrast še notr spustila ... zdravnica je po pregledu samo omenila, da ta pregeld ni 100% in da če ne bi mogla zanositi, da bi šla na umetno oploditev. Tko sta obe ble kr mal zmedena, da joj ... in ne, ni omenila, da bi prišla še enkrat na ta pregled, ker je rekla sama zdravnica, da naj se zdaj posvetujem z svojo ginekologinjo ... pol bod pa brihnt? Sama, brez napotnice pa itak ne morm pridt na ta pregled user posted image
Zdaj sem pisala Pušenjaku in čakam na odgovor ... bom vidla kaj bo on komentiral na vse to ...

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 9:45:16   
MauMow
Janchek iz lastnih izkušenj lahko povem da moj desni jajčnik spi.... V glavnem ovulira samo vsake 3-4 mesece. Ostale mesece pa levi. Tako da teza tvoje G ni glih pravilna. user posted image

Jaz bi počakala par mesecev in če nebi bilo ok mogoče se odločila za kako laparo, da orng vidijo.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 10:26:12   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: MauMow

Janchek iz lastnih izkušenj lahko povem da moj desni jajčnik spi.... V glavnem ovulira samo vsake 3-4 mesece. Ostale mesece pa levi. Tako da teza tvoje G ni glih pravilna. user posted image

Jaz bi počakala par mesecev in če nebi bilo ok mogoče se odločila za kako laparo, da orng vidijo.


Tuki jaz nimam več nbene besede, to je parodija moje G ane, ker je ona tok prepričana v svoj prav ane .. tko, da en mesec bova počakala, al pa dva, pa začela delat na bejbiju...takoj k bo test pokazu user posted image pa da se naročim in da me ma pod drobnogledom, da ne bi pršlo do ponovne IMN ... druzga nimam kej narest ... ok, čakam še odgovor Pušenjaka oz. drugega njegovega mnenja user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 10:48:44   
Janchek81
Aja pa še to ... k so ene pisale glede tega pregleda .. šla sm na HSSG, res neboleč posopek oz. pregled, mene res nič bolel, .... k so ene pisale, da če so jajcevodi neprehodni, da zna bolet - mene ni nč user posted image
Tko, da ne vem katera je pisala, da ma tud ta pregled ..... nej gre kr u izi, ker je res tko hitr mim in čist neboleče....sam maybe neprijetno k ti razšir nožnico, sam to je isti postopek, kot pri jemanju brisa user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 11:01:37   
MauMow
Janchek držim pesti da bo vse BP

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 15:28:08   
Tikie
Janchek81 polagam ti na srce,pojdi še po drugo mnenje.Ta ginekologinja očitno nima pojma kaj govori.In kako ona ve,da boš zanosila ravno iz pravega jajcevoda?Kako ti garantira,da se ne bo ponovilo?Točno tko,kot je napisala chocolatecake in druge,pravila kdaj ovulira en in kdaj drugi ni.Poleg tega se ti lahko celotna zadeva ponovi.Umetna oploditev bi,če že, prišla v poštev ravno zaradi tega,da bi se izognila IMN.Ti maš pa zdej glavno vprašanje,kaj sploh s tem neprehodnim jajcevodom naredit.Tudi mene zanima kaj bo rekel Pušenjak,meni je vedno dobro svetoval.Stiskam pesti,da najdete rešitev,ki pa zagotovo ni 'delanje na bejbiju vsak drugi mesec'user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 15:34:22   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Tikie

Janchek81 polagam ti na srce,pojdi še po drugo mnenje.Ta ginekologinja očitno nima pojma kaj govori.In kako ona ve,da boš zanosila ravno iz pravega jajcevoda?Kako ti garantira,da se ne bo ponovilo?Točno tko,kot je napisala chocolatecake in druge,pravila kdaj ovulira en in kdaj drugi ni.Poleg tega se ti lahko celotna zadeva ponovi.Umetna oploditev bi,če že, prišla v poštev ravno zaradi tega,da bi se izognila IMN.Ti maš pa zdej glavno vprašanje,kaj sploh s tem neprehodnim jajcevodom naredit.Tudi mene zanima kaj bo rekel Pušenjak,meni je vedno dobro svetoval.Stiskam pesti,da najdete rešitev,ki pa zagotovo ni 'delanje na bejbiju vsak drugi mesec'user posted image


Čakam še mnenje Pušenjaka ... drugače sama Štolfa je zlo priznana ginekologinja, sam me je res začudilo kako je ona vse to jemala da je vse skor da ne brez problema .... klicala sem še eno ginekologinjo za Bežigrad in vprašala za njeno mnenje,.....problem nastane, da sem pač 'koristila' ta pregled prehodnosti jajcevodov in zato ne dajejo ponovno, ko ni pol leta mimo oz. potem ukrepajo, ko pride ponovno do IMN-ja, ker mi pripada podrobnejši pregled ko mi izostane M ... trapasto, ampak v večini baje, da bi mi tko svetovali oz. bi čakali na to, da zanosim in upali na najboljše, če bi se IMN ponovila pa ukrepajo ... zanimivo ane user posted image to naše zdravstvo .... čakajo, da pride do zapleta, da rešujejo zadeve .. mislm halooo ... sam mi pač zgleda da druzga ne bo preostal, da poskusiva potem delat na bejbiju in upava na najboljše - ko me bojo kontroliral, da bo hormon normalno rastel in da bo razvidno, da je nosečnost v maternici .... žalostno vse skupej, ampak resnično .. javim kaj bo odpisal Pušenjak ... njega sem tud prašala, če obstaja samoplačniški pregled prehodnosti jajcevodov, .... oz. velik vprašanj sm mu postavla, tako kot sem svoji G in da vidmo kakšni bodo njegovi odgovori .... pol bom pa presodila kako in kaj naprej .. itak pa kej dost nimam, ker moje G potem od 3.7. do 1.9 ni, ker je na dopustu ... zanimivo tud kako si ene prvošjo dopuste ... čeprou OK, roko na srce, ženska res dela k zmešana, sploh ne vem kako ji vse to znese ( dela v leonišču, porodnišnici in v UKC LJ ) ....

(odgovor članu Tikie)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 16:11:46   
Tikie
Janchek81ojoj...a to ti je dr.Štolfa rekla?Sej ne morem verjetn...čist me je na rit vrglo,da je to prišlo iz njenih ust?!?A ni dost,da se ti je ena IMN ŽE zgodila.. fak no.To slovensko zdravstvo je čist v riti.Najprej to...s 3emi splavi,da se ti morjo zgodit,da sploh kj raziskujejo naprej zakaj do njih prhaja,zdej pa še tole.. da rabš 2 IMN,ker se njim ne da ubadat.Katastrofa.Moji kolegici so pa rekl,ko je do IMN prišlo,da kje je bla prej,da so oni njo oppzoril,da ma večje možnosti zaradi zaraščenega jajcevoda,da zakaj ni šla to poštimat?! Haloo?!?Bom pa za foro še jst vprašala mojo gin.v Lj,kaj ona misli...sporoči kaj bo rekel Pušenjak.Pre(dolgi) poletni dopusti so pa v Leonišču kr standard jauser posted image .Če se bosta kljub vsemu odločila,da poskušata vseeno,ti pa želim,da se odvije kot se mora...in se ti tole ne ponovi.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   [Brisano sporočilo]
22.6.2015 21:01:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tikie)
  Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: II pričakujemo junija 2015
22.6.2015 23:03:32   
PupaOdA
Joooj Janchek, na žalost so res obupni postopki v tem zdravstvu, se precej držijo načela bolje kurativa, kot preventiva - žalostno. Ampak ne se jim pustit, ker vedno pa vsega le nimajo prav, če boš le kje opazila kakšno drugo možnost jo zahtevaj, ker si to zaslužiš.
Glede dopustov pa hvalabogu še nisem naletela, da bi bili več kot 14 dni - 3 tedne skupaj na dopustu.

Držim pesti Janchek, da boš čim prej zagledala najlepši plusek na svetu ;)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 7:49:14   
Janchek81
No evo punce, Pušenjak je odpisal ... ja načeloma res z enim prehodnim jajcevodom ne dajejo naprej na druge preiskave oz. ne čakajo ampak napotijo kr lepo, da se zanosi ponovno in potem pač spremljajo, ker če gre ponovno za IMN potem pa naredijo operacijo, ker so omejeni s strani države .... si morš mislt, šparajo ubistvu ....
Je pa tko, da zadeva ni tako slaba kot se je zdela ... ker je lahko tuidi drugi jajcevod čist ok, to dokazuje napisano, da je kontrast razpršen, kar pomeni, da je lahko zarastlina notri ampak spermij še vedno lahko pride do maternice, ker je tok mejhn ... druga stvar je pa ta, da če je popolnoma uničen jajčnik se pa lahko tudi tam zanosi - tega nisem vedla, ampak ok ...
Tko, da me druzga ne čaka kot da poskusiva in čakava kaj se bo zgodilo ... je pa ers zlo žalostno, da se more zgleda še kej ponovit, da me bojo lahko dal kam naprej user posted image
Sama upam, da ponovno ne pride do tega ....

Zagledati plus je najmanjša zadeva trenutno ..... bolj pomembno je, da se spermij pravilno ugnezdi v maternici in NE izven nje ....

(odgovor članu PupaOdA)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 12:50:46   
Že 1x mami
ja... varčevanje v zdravstvu... žalostno... janchek81 upa, da čimprej zagledaš + in bo potem vse ok.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 12:58:04   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Že 1x mami

ja... varčevanje v zdravstvu... žalostno... janchek81 upa, da čimprej zagledaš + in bo potem vse ok.



Ja, da zagledam + in da bo pravilno zarodek nameščen, se pravi v maternici.
No zdej sem se vseen kr lepo naročila 3.7. ob 10.50 k moji ginekologinji, ker mi pač ne da miru ta razpršenost kontrasta, ki piše, da je neenakomerna. Nej ona lepo pregleda ves izvid na lastne oči in ne da mene sprašuje prek telefona in nej pol ona presod kako in kaj naprej. Ma ful je enga bockanja s temi ginekologinjami v Leonišču. Prvo, da sploh prideš do njih, da te naročijo, pol k si naročen, da prideš na vrtso, v veliki večini me zna še kj napizdit, da sva se vse zmenile prek telefona, sam ji bom pač povedala, da sm prosila za drugo mnenje in da pač nej še ona enkrat pogleda mal kaj bi se dal nardit in ne da čakamo na naslednjo IMN in da se še kj zaštrikam s tem user posted image
Prou zmedena sm že .... k mi ni jasn, zakaj za boga se zdj dogajajo take stvari, dvakrat pa normalno zanosila, res .... a to lahko tud z leti pride al kaj ... pa nikol nč bovna, prehlajena maybe 2x letno, nobenih vnetij rodil al pa kj, .... sm kr mal slabe volje zarad vsega tega bockanja a navsezadnje upam na najboljš ...

(odgovor članu Že 1x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 13:00:01   
MladaMamiMojca
Pozdravljene punce,
vsem, ki ste že dočakale plusek iskrene čestitke,
sama imam doma že 6-letno punčko, sedaj pa sva s partnerjem v pričakovanju drugega user posted image , tako, da glede na to, da se mi zdi, da mi že zamuja (ker sem imela samo 1 menstruacijo, od 20.5.-25.5., prej sem jemala Cerrezete), imela sem tudi v tistem tednu okrog 5.5. manjšo krvavitev in roza izcedke ob lulanju, tako, da mogoče mogoče, bom tudi jaz na CB zagledala magični +, danes grem po CB digital, pa javim. Me je pa prejšnji teden zelo zelo ščipalo v desnem jajčniku, zdaj me tu pa tam, imam pa grozne menstrualne krče. Torej javim
še enkrat vsem user posted image , ki ste že dočakale user posted image , vse, ki pa še niste pa držim pesti, lp

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 14:31:53   
Lunca133
Pozdravljene,
Danes naredila test in pokazal se je + user posted image . Kar ne morem verjeti, da nama je ratalo v prvo. Kar gledam in gledam tist test. Mislim da bo vse prišlo se za menoj.

(odgovor članu MladaMamiMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 14:32:52   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca133

Pozdravljene,
Danes naredila test in pokazal se je + user posted image . Kar ne morem verjeti, da nama je ratalo v prvo. Kar gledam in gledam tist test. Mislim da bo vse prišlo se za menoj.


Iiiii čestitkeeeee ....user posted image user posted image

(odgovor članu Lunca133)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 14:43:11   
MauMow
Čestitke!!!

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 14:44:23   
Lunca133
Hvalaaa :)
Tudi tebi želim čimprejsni +, malo prebirala kaksne probleme imas.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 14:45:50   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca133

Hvalaaa :)
Tudi tebi želim čimprejsni +, malo prebirala kaksne probleme imas.


Hvala ... sej jaz se niti ne bojim, da + ne bi blo ... sva v marcu začela delat in sem + zadela še isti mesec, pa se je izteklo drugače kot bi se moglo user posted image
Jaz samo upam na + in da bo pravilno se ugnezdiu u maternici user posted image
Joj, če zdj tko za nazaj študiram ... včasih me ni blo strah na začetku, me je blo strah prvega pregleda in tko, da bo ja z otrokom vse ok, pa zgodnja mofologija,....itd, zdej me je že strah oz. me bo strah, ko bom zagledala +, če je pravilno nameščen .. a lahko šeee kej no user posted image

< Sporočilo je popravil Janchek81 -- 23.6.2015 14:46:44 >

(odgovor članu Lunca133)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 15:17:13   
Lunca133
Tukaj veliko punc drži pesti zate in tudi tebi se bo enkrat vse srecno izteklo...samo mocno verjemi v to.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 15:35:27   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca133

Tukaj veliko punc drži pesti zate in tudi tebi se bo enkrat vse srecno izteklo...samo mocno verjemi v to.



oooo sej verjamem močno v to user posted image sam sem pa mal šokirana glede na to, da sem dvakrat normalno zanosila user posted image
Sej upam, da tud mene čakajo taki lepi dnevi še, ko bo vse brez problema user posted image sem kar večni optimist user posted image

(odgovor članu Lunca133)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: II pričakujemo junija 2015
23.6.2015 15:49:58   
Tikie
Janchek81 in evo...smo dobili še en dokaz kako bedno zdravstvo imamo.Najlažje je ukrepat,ko se že zgodi,da ne bi naša zdravstvena blagajna čisto po pomoti odštela kakšen evro več za 'brezveze' in preveč v dobro pacienta.Žalostno res.Tudi zadeva z Leoniščem mi je dobro poznana.Čakanje,da se sploh lahko naročiš,čakanje na pregled,čakanje na...poleti pa pri njih ponavadi itak vse stoji do konca dopustovuser posted image
Zgleda,da ti drugega,kot iti z dvignjeno glavo in optimizmom naprej in upat,da se pikica ugnezdi tam kjer se mora,res ne preostane.Te bodo pa vsaj(upam) že od začetka budno spremljali-lej vsaj nekaj dobrega v temuser posted image Srečno in naj se čimprej zgodi,kot se mora oz.kjer se morauser posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Vzrok za ponavljajoče splave?
Raven naravnih celic ubijalk, ki krožijo po krvnem sistemu in lahko povzročijo splav, se poveča ob stresu, kakršnemukoli...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?