|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julcki2020
23.6.2020 7:22:08   
Brisaca
Kate, hvala za odgovor.

Tudi jaz sem slišala, da gestacijski diabetes na inzulinu radi sprožijo porod. Jaz prvič nisem bila na inzulinu, ampak so mi sprožili, zaradi zastoja rasti. Zanimivo je, da ima ful žensk z gestacijskim diabetesom (na inzulinu ali dieti) majhne in "lahke" otroke. Moj prvi je imel ob porodu 2420g v 39.tednu. Tudi jaz sem na začetku nosečnosti in ob dieti shujšala, vse skupaj sem se prvič zredila 6 kg. Na novorojenčka, ki ima manj kot 2500g gledajo še bolj. Meni je bilo najbolj grozno, ko ga označijo za zahirančka. Midva sva imela kar nekaj težav z dojenjem, pa naredili so kup preiskav...v glavnem, vse je bilo ok, le majhen je bil. Kate, ne skrbet, če bo otrok malo manjši in lažji...moj je vse not prinesel in je zdaj skoraj 2 leti star nagajivec hehehe. 

(odgovor članu Kate38)
Neposredna povezava do sporočila: 951
   RE: Julcki2020
23.6.2020 7:23:03   
Zora_
Hope, čestitkeeeee za vajin zakladek 🥰 bravo mami ☺️ in hvala za opisan porod. Uživaj v občudovanju in crkljanju 🐻

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 952
   RE: Julcki2020
23.6.2020 7:51:41   
Nata12
Hope čestitke zdaj pa uzivat v materinstvu ker te male štručke tako hitro zrastejo. Pri meni pa imam popadke zvečer ko spim pol cez dan se umirijo. 🙈 Zdaj pa bomo počasi kar ena za drugo dan D se približuje. Jaz sem prejela inzulin železa 2x tako, da zdaj bi bil čas da se kej zacne dogajat... Vsi smo neucakani... Mene pa najbolj zanima kako se mi bo ta 3tji porod začel😀 kaj bo prvo popadki al odtekla voda 😂🙈

(odgovor članu Zora_)
Neposredna povezava do sporočila: 953
   RE: Julcki2020
23.6.2020 8:12:56   
Srečka138
Hope. Iskrene cestitke ❤❤

(odgovor članu Nata12)
Neposredna povezava do sporočila: 954
   RE: Julcki2020
23.6.2020 8:34:06   
Bozicka
Hope ko sem brala sem se cist najezla in na jok mi je slo. Iskrene iskrene cestitke ❤️ ❤️ ❤️. Evo jst grem ps danes v zadnji shoping mi se nekaj stvari manka. Potem pa tudi jst pocasi torbo nastimam za vsak slucaj😀😀😀

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 955
   RE: Julcki2020
23.6.2020 9:49:59   
MacB
Čestitke hope. Upam, da boš vseeno malce zaspala, da si nabereš moči. Pravega korenjaka si rodila, se mi je kar prav zdelo, da moraš biti v akciji, ker ti ni v navadi, da toliko časa ne odpišeš user posted image Samo da sta oba zdrava user posted image

Brisača, ni nam tak hudo, meni osebno je najhuje, ko vidim da jo nekaj matra pa ne moreš pomagat. Naš mali npr očitno rad boksa tja dol pol pa jo lahko zaboli. Nagajivček je že zajuser posted image

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 956
   RE: Julcki2020
23.6.2020 10:51:00   
Avgust 2020
Hope, iskrene čestitke za malega sončka user posted image . Uživajte v skupnih trenutkih in crkljanju. Pa hvala za opis poroda; mene čaka konec avgusta in upam, da ne bo prehudo. user posted image

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 957
   RE: Julcki2020
23.6.2020 14:42:51   
Kate38
Hope, čestitke!!! 😀 Tudi meni je všeč, da si malo opisala dogajanje - sploh za tiste, ki gremo prvič v to, se mi zdi fajn, da malo izveš kako poteka in kaj je normalno in kaj ne.

Hja, moj gestacijski diabetes je kar nekaj - včeraj sem imela diabetologinjo, ki ni bila zadovoljna z meritvami (kao prevečkrat previsok sladkor po jedi). Samo pri meni je tako, da je lahko ob isti hrani v parih dneh razlike, popolnoma drugačna meritev (enkrat je o. K., drugič previsok sladkor ob isti dozi inzulina - potem pa bodi pameten!). No, je imela že idejo, da bi me poslala kar v Lj po inzulinsko črpalko, če bi ne bila že tako proti koncu. Sem jo samo gledala, če je slučajno na glavo padla. Na današnjem pregledu pri ginekologu sem tako kolebala ali mu naj to njeno komentiranje sploh povem ali ne... In seveda me je najprej vprašal po mojem sladkorju... Sem mu povedala, kako je na stvari, pa ga je začelo skrbeti.... Sva naredila UZ, kjer je vse bp, pa ga je še vedno mučilo. Sicer mi ni čisto jasno kaj bi lahko bilo narobe (sladkot imam kvečjemu do 7.4, kar ni katastrofa, tamala pridno in lepo raste (danes je na UZ nameril 3100 g) , brca, dovolj plodovnice, srček o. K., v glavnem vse oK.) - a mi zna katera razložiti kaj je sploh lahko narobe, če imaš malo previsok sladkor? No, nakar se je odločil, da naj pridem v petek na CTG, pa se bo takrat odločil kdaj bi on sprožil porod. Najbolj mu je dišala nedelja zvečer ali ponedeljek zjutraj, pa se ni dal kaj prepričati, da bi počakali do julija (sama bi si želela roditi julija - tudi pdp imam 8.7.).Tako da.... Bom videla v petek kako se bo odločil (sama sem si mislila, da bom imela vsaj še 1 teden, pa zgleda, da bo prej...). Kar malo me panika grabi. Kako ste se uspele umiriti tiste, ki ste že dale to skozi? 

(odgovor članu Avgust 2020)
Neposredna povezava do sporočila: 958
   RE: Julcki2020
23.6.2020 14:57:38   
Metka234
Kate jaz nimam izkusenj s sladkorno, ti pa želim miren zaključek nosečnosti. Jaz bi jim na tvojem mestu kar zaupala, boljše za sprožijo prej kot pa da se čaka in kaj zakomplicira. Baje lahko pri sladkorni plodovnica prej dozori itd. Otrok je itak dovolj velik in razvit! 😊 Jaz sem tudi v pričakovanju kaj bodo jutri povedali in bomo v roku 1 tedna verjetno sprožili. Sem tudi kar pod stresom, na momente bi kar takoj spoznala otročka, po drugi strani me je strah... Ampak sem skušam umirit in itak enkrat bo treba dat skozi. Predlagam da se prepustimo strokovnjakom in jim zaupamo, da presodijo kdaj je smiselno zaključit. 😃


(odgovor članu Kate38)
Neposredna povezava do sporočila: 959
   RE: Julcki2020
23.6.2020 15:22:10   
Kate38
Metka234, ja saj vem, saj vem... Samo panika me malo daje... 🥺

Kako pa to, da bodo tebi tudi sprožili? 

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 960
   RE: Julcki2020
23.6.2020 15:24:24   
Kate38
Aha, vidim, dvojčka sta. 😀 


(odgovor članu Kate38)
Neposredna povezava do sporočila: 961
   RE: Julcki2020
23.6.2020 16:24:52   
Metka234
Ja, zato. Ja itak, saj je normalno da nas panika daje. Jaz si potem prižgnem kakšno dobro muziko ali pa grem malo oblekice gledat v previjalno in sem potem polna pricakovanja. 😊 Nekako si skusam vizualizirat, da ta bolecina mine in na koncu dobis najlepse darilo na svetu. Je pa sigurno bolj stresno ko imas prav datum za sprozitev ali cr, kot pa ce cakas da te preseneti samo od sebe. Mamo to! 😎 


(odgovor članu Kate38)
Neposredna povezava do sporočila: 962
   RE: Julcki2020
23.6.2020 18:10:10   
Srečka138
Draaaaageee moje zenskee in en moskiii, a mi lahko se kdo pove ce slucajnooo prav vidim!?!?!?!user posted image

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 963
   RE: Julcki2020
23.6.2020 18:20:11   
MacB
Ah, jaz bom moral pa še čakati. Moja imela ctg, čez en teden ima spet. Mv je zaprt, pretok žil je ok, plodovnica tudi, mali je spal pa smo ga malo zbudili, da preverimo še srček, pljuča lepo dihajo. V glavnem videti je vse ok. Midva pa že malce nestrpna, js bolj kot ona.

Kate, sam imam diabetes že 6 let, pa mi ni bilo jasno zakaj imajo nosečnice tako nizko mejo (5,1), saj imamo mi višjo. Sem diabetologinjo vprašal če je res nujno upoštevati tako nizke vrednosti pa mi je rekla, da so najpogostejši zapleti pri nosečnicah vnetja sečnih poti, arterijska hipertenzija, povečana količina plodovne tekočine, preeklampsija in prezgodnji porod. Pri plodu je pa tak, da pride glukoza preko krvi do ploda, če je te preveč, telo matere izloča več inzulina, da se zniža glukoza. Posledično se poveča kopičenje maščobnega tkiva, torej se povečajo notranji organi in prej dozori skelet pri plodu. Za matere je potem nevarno, ker zna bit plod večji, saj to povzroča porodne poškodbe ali pa carske reze, ki niso ravno prijetni. Dokazano je, da imajo novorojenčki večje možnosti za zlatenico, dihalno stisko, hipoglikemijo (premalo glukoze v krvi) in motnje v uravnavanju kalcija in magnezija. Ampak polagam ti na srce, da se ne obremenjuj z vsem tem, ker je najbolj pomembno, da si mirna, sproščena,...veliko pripomore k temu. Verjemi. Ko sem sam imel operacijo zaradi nesreče, sem imel cuker vedno nekje med 10 in 12, sploh ni želel pasti pod 10, čeprav skoraj nič nisem jedel. Tako so mi delali živci. Ti pa lahko nekaj povem, nekdo ki ima urejeno sladkorno, ima lahko nore probleme (žile, srce, ledvice, oči), nekdo ki pa ne pazi in ima sladkorje vedno povišane, pa nima nobenih problemov. Tako da resno, ne ubadaj se s tem, če je s plodom vse ok. Sploh pa si zdaj pri koncu. Aja kar se tiče diabetologov, jemlji jih z rezervo, ker velikokrat pretiravajo. Sam sem svojega menjal, ker sem imel cukre vedno okoli 3,5-4,5 in ko sem prosil, da zniža količino zdravil, mi je rekel naj več jem. Pa še to - cukr ni odvisen samo od hrane, tudi gibanje in stres delajo svoje. Jaz če grem tečt, sploh ne rabim vzet zdravila, tako mi zniža cuker tek.

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 964
   RE: Julcki2020
23.6.2020 18:35:00   
puncka.
Vidim, da govorite o sladkorni in meni res ni jasno zakaj nas toliko s tem obrnemenjujejo. Jaz si merim sladkor ze 3 tedne (na testu z 75gr glukoze sem imela zelo povisane vrednosti) in niti 1x nisem imela vrednost nad dovoljenimi mejami!! Najvecji sladkor po obroku je bil 6,4.. In se to po tistem, ki je bil sestavljen po njihovo (jedla sem krompir, spinaco in kos mesa ter zeleno solato). Sama zelo pazim na prehrano ze od prej in vem kaj pomeni jesti zdravo in kako moje telo deluje in po kateri hrani se pocutim OK in kdaj ne. Pa me je sestra, ko sem ji poslala svoje meritve in jedilnike kar lepo okregala, da je moj jedilnik poln prekrskov. Ne smes sadja zvecer(pa se drzim pa jem samo kaksno grenivko ali jagodicevje), ne smes jogurta zvecer, ne smes cokoladice s sladili vsake toliko, ne toliko mascob, moras jesti vec OH-jev... Mi je tako pogrsala dan da vam ne morem povedat.. Sej sem ji potem kar rekla, da kako je lahko moj jedilnik tako napacen ce vrednosti kazejo drugo. In je rekla da to sigurno ker nosim dvojcka in onadva uravnavata moj sladkor.. Mislim kar nek izgovor.. Plus sama jem zelo malo OHjev.. In je rekla, da je to obcutno premalo.. Bi morala vec, pa nevem zakaj.. Od zadnjega pregleda sem se zredila.. Mala dva tudi in sta cisto OK velikosti in super razvita.. Sploh ne razumem, zakaj potem komplicirajo.. Ce so vsi izvidi OK!Mac B ves ti zakaj je tako pomembno, da jes ogromno cistih OH-jev? Zdravnica mi namrec ni znala odgovoriti na to vprasanje.. 
Hope cestitke za fantka! 🥰

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 965
   RE: Julcki2020
23.6.2020 18:35:51   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Draaaaageee moje zenskee in en moskiii, a mi lahko se kdo pove ce slucajnooo prav vidim!?!?!?!user posted image

Srečka, pojma nimam kako moram to gledat, ampak če je tisto, kar mislim da je - potem pa samo supeeeeeeeeeeeer in iskreno držim pestiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 966
   RE: Julcki2020
23.6.2020 18:49:54   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: puncka.

Vidim, da govorite o sladkorni in meni res ni jasno zakaj nas toliko s tem obrnemenjujejo. Jaz si merim sladkor ze 3 tedne (na testu z 75gr glukoze sem imela zelo povisane vrednosti) in niti 1x nisem imela vrednost nad dovoljenimi mejami!! Najvecji sladkor po obroku je bil 6,4.. In se to po tistem, ki je bil sestavljen po njihovo (jedla sem krompir, spinaco in kos mesa ter zeleno solato). Sama zelo pazim na prehrano ze od prej in vem kaj pomeni jesti zdravo in kako moje telo deluje in po kateri hrani se pocutim OK in kdaj ne. Pa me je sestra, ko sem ji poslala svoje meritve in jedilnike kar lepo okregala, da je moj jedilnik poln prekrskov. Ne smes sadja zvecer(pa se drzim pa jem samo kaksno grenivko ali jagodicevje), ne smes jogurta zvecer, ne smes cokoladice s sladili vsake toliko, ne toliko mascob, moras jesti vec OH-jev... Mi je tako pogrsala dan da vam ne morem povedat.. Sej sem ji potem kar rekla, da kako je lahko moj jedilnik tako napacen ce vrednosti kazejo drugo. In je rekla da to sigurno ker nosim dvojcka in onadva uravnavata moj sladkor.. Mislim kar nek izgovor.. Plus sama jem zelo malo OHjev.. In je rekla, da je to obcutno premalo.. Bi morala vec, pa nevem zakaj.. Od zadnjega pregleda sem se zredila.. Mala dva tudi in sta cisto OK velikosti in super razvita.. Sploh ne razumem, zakaj potem komplicirajo.. Ce so vsi izvidi OK!Mac B ves ti zakaj je tako pomembno, da jes ogromno cistih OH-jev? Zdravnica mi namrec ni znala odgovoriti na to vprasanje.. 
Hope cestitke za fantka! 🥰

OH nam dajejo moč. Če jih je preveč, se odlagajo in delajo šmorn, če jih je premalo, smo utrujeni. Ampak ni tu samo OH, ker tudi kombinacije z maščobami in beljakovinami delajo šmorn, ker maščobe. Drugače pa ja, če ješ kaj sladkega, si privošči po jedi. Ker na prazen želodec, bo šel cukr preveč gor. Jogurt je sladek, sadje ima tudi fruktozo, ki je sladkor. Sadja priporočajo samo za 1 pest in to dvakrat na dan (najraje med zajtrkom in kosilom ter med kosilom in večerjo), nikakor po večerji. Osebno jem zadnji obrok nekje 3 ure pred spanjem. Če vem, da grem spat okoli 21 ure, bom jedel najkasneje ob 18 uri, če gre spat ob polnoči, pa ob 21 uri jem. Ker če jem prehitro, me zna zjutraj glava bolet, če jem prepozno, mi pa cuker do jutra prehitro pade. Ampak, to sem opazil pri sebi. Ni nujno, da bo pri vas isto, na žalost je potreben čas, da se naučiš kako je pri tebi. Ne da onadva uravnavata tvoj sladkor, vplivata pa sigurno, ker zdaj nimaš v sebi le svojih 5-6l krvi in svojih x kg teže, ampak še dodatno količino krvi in dodatno y kg za urejat. To pa seveda vpliva. Po tej logiki, bi vsaka ženska morala imeti nižji sladkor kot sicer. Zato je panika, če ima kljub temu višjega. Kot sem že eni prej omenil, če je vse ok s plodom, se ne sekiraj. Sicer pa govoriš o prekrških, zato ne morem na pamet nekaj govoriti o tem, kaj bi naj delala narobe. Predvsem pazi na GI živil. Na začetku je težko, a ko se enkrat navadiš, niti ne rabiš več štet, preverjat ipd. .

(odgovor članu puncka.)
Neposredna povezava do sporočila: 967
   RE: Julcki2020
23.6.2020 18:59:58   
puncka.
Prekrsek je bilo to, da sem enx jedla polento, drugic jogurt za vecerjo, tretjic premalo OH, prevec sadja, itd.. Jogurt ce jem, jem izkljucno grski, ki ima 2% mascobe in vem, da ima tudi jogurt OH ampak spet ne toliko kakor npr krompir, ki ga oni priporocajo v jedilniku. Jedilnik ki so mi ga dali ima npr tudi 500gr jagod in 75gr ovsenih kosmicev ter 150ml jogurta za malico? Jaz osebno toliko ne morem pojest niti za zajtrk.. Ne pa za malico po zajtrku.. Pac jedilnike so razlozili zelo skopo.. In brez odgovorov na moja vprasanja.. Rezultati pa so vedno odlicni razen tisti dan na testu glukoze. Kontroliram si tudi ketone v urinu in so vsako jutro negativni. Zato sploh ne vem kje je problem. 


OH vem, da nam dajejo energijo ampak sama se pocutim po obroku, ki vsebuje vec OH-jev (npr polnozrnate testenine z neko domaco zelenjavno omako) slabse kakor po npr kosu mesa in zelenjavi. Tudi na nacin visoki proteini in visoke mascobe se prehranjujem ze 5 let.. In iskreno 75gr sladkorja jaz nisem pojedla v roku enega leta, ne pa v enem dnevu ze nevem koliko casa 😂😂

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 968
   RE: Julcki2020
23.6.2020 19:06:18   
puncka.
Aja mogoce nisem napisala. Tudi ko sem si po vecerji, ki je bila 150ml navadnega jogurta, 100gr borovnic merila sladkor je bil ta vedno ok. 


(odgovor članu puncka.)
Neposredna povezava do sporočila: 969
   RE: Julcki2020
23.6.2020 19:09:35   
Metka234


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Draaaaageee moje zenskee in en moskiii, a mi lahko se kdo pove ce slucajnooo prav vidim!?!?!?!user posted image



Srečkaaaa, jaz vidim! 💗 Ponovi še čez 2 dni in držim pesti zate. Poročaj! 😉

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 970
   RE: Julcki2020
23.6.2020 19:11:27   
Kate38
Srečka - črtici sta. Čestitke! 😀


Mac B - hvala za tako izčrpne informacije. Ravno danes sem naletela na članek, kjer so opisovali vse 3 tipe diabetesa (tip 1, tip 2 in nosečniški diabetes) v povezavi z nosečnostjo. In večino tega kar si zapisal je bilo zapisanega za primer, ko ima nosečnica diabetes tipa 2 že od prej in predvsem, ko ta ni zdravljen. Pri nosečniškem je pisalo pa spet zelo malo, predvsem to, da je lahko plod večji in da se dosti porodov konča s cr. Tako da si res nisem čisto na jasnem... V glavnem, sekirati se ne mislim več, niti s tem, da mi je diabetologinja celo rekla, da naj nadaljujem z inzulinom (pač, prilagojenim glede na meritve krvnega sladkorja) in meritvami krvnega sladkorja tudi po porodu, vse do pregleda pri njej, 6 tednov po porodu. Sem mislila, da me bo vrglo na rit, ker, kolikor sem od vseh ostalih slišala, bi se naj po porodu sladkor čisto znormaliziral in naj bi ne bilo prav nobene potrebe več po pikanju z inzulinom.Brisaca, hvala tudi tebi za odgovor in spodbudo. 😀 

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 971
   RE: Julcki2020
23.6.2020 20:00:11   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: puncka.

Prekrsek je bilo to, da sem enx jedla polento, drugic jogurt za vecerjo, tretjic premalo OH, prevec sadja, itd.. Jogurt ce jem, jem izkljucno grski, ki ima 2% mascobe in vem, da ima tudi jogurt OH ampak spet ne toliko kakor npr krompir, ki ga oni priporocajo v jedilniku. Jedilnik ki so mi ga dali ima npr tudi 500gr jagod in 75gr ovsenih kosmicev ter 150ml jogurta za malico? Jaz osebno toliko ne morem pojest niti za zajtrk.. Ne pa za malico po zajtrku.. Pac jedilnike so razlozili zelo skopo.. In brez odgovorov na moja vprasanja.. Rezultati pa so vedno odlicni razen tisti dan na testu glukoze. Kontroliram si tudi ketone v urinu in so vsako jutro negativni. Zato sploh ne vem kje je problem. 


OH vem, da nam dajejo energijo ampak sama se pocutim po obroku, ki vsebuje vec OH-jev (npr polnozrnate testenine z neko domaco zelenjavno omako) slabse kakor po npr kosu mesa in zelenjavi. Tudi na nacin visoki proteini in visoke mascobe se prehranjujem ze 5 let.. In iskreno 75gr sladkorja jaz nisem pojedla v roku enega leta, ne pa v enem dnevu ze nevem koliko casa 😂😂

Polente in krompirja sam ne jem, ker mi dviguje cuker. Polenta je iz koruze, ta je pa sladka. Raje si delam pireje iz zelenjave. Jogurti so pa itak sladki. 500gr jagod? Si ziher da si to prav vidla? To ni šanse, da bi smelo pisat. Verjetno 1 nula preveč napisana. V glavnem, ne sekiraj se, si že na koncu.

(odgovor članu puncka.)
Neposredna povezava do sporočila: 972
   RE: Julcki2020
23.6.2020 20:04:12   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: Kate38

Srečka - črtici sta. Čestitke! 😀


Mac B - hvala za tako izčrpne informacije. Ravno danes sem naletela na članek, kjer so opisovali vse 3 tipe diabetesa (tip 1, tip 2 in nosečniški diabetes) v povezavi z nosečnostjo. In večino tega kar si zapisal je bilo zapisanega za primer, ko ima nosečnica diabetes tipa 2 že od prej in predvsem, ko ta ni zdravljen. Pri nosečniškem je pisalo pa spet zelo malo, predvsem to, da je lahko plod večji in da se dosti porodov konča s cr. Tako da si res nisem čisto na jasnem... V glavnem, sekirati se ne mislim več, niti s tem, da mi je diabetologinja celo rekla, da naj nadaljujem z inzulinom (pač, prilagojenim glede na meritve krvnega sladkorja) in meritvami krvnega sladkorja tudi po porodu, vse do pregleda pri njej, 6 tednov po porodu. Sem mislila, da me bo vrglo na rit, ker, kolikor sem od vseh ostalih slišala, bi se naj po porodu sladkor čisto znormaliziral in naj bi ne bilo prav nobene potrebe več po pikanju z inzulinom.Brisaca, hvala tudi tebi za odgovor in spodbudo. 😀 

Ne vem ali je takšna navada, da pride vsaka na kontrolo po porodu, da vidijo če se res umiri. Ali imaš kakšne višje številke. Ne bi vedel, niti nočem ugibati. A v vsakem primeru, ne sekiraj se, boš to reševala takrat. Zdaj ne rabiš tega stresa.

(odgovor članu Kate38)
Neposredna povezava do sporočila: 973
   RE: Julcki2020
23.6.2020 20:49:46   
puncka.
Cisto zares! Pravilno je zapisano. Lahko ti slikam primer jedilnila, ki so nam ga dali. Samo kaj ko ne vem slike gor postat 😫


(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 974
   RE: Julcki2020
23.6.2020 21:38:26   
Bozicka
Srecka ti si nasa srecka🥰🥰🥰 jst tudi vidim dve crtici❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️. 

(odgovor članu puncka.)
Neposredna povezava do sporočila: 975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?