|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julcki2020
27.6.2020 12:39:44   
MacB
Metka hvala za info glede LJ porodnišnice, malo smotano je to ampak ok. Držim pesti, da ne bo trajalo tak dolgo jauser posted image

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 1001
   RE: Julcki2020
27.6.2020 13:15:46   
Srečka138
Fora je, ker pri meni je dejansko moznost za sladkorno, namrec imata jo moj oce in babica, babica je na inzulinu, oce se pa ne zmeni za to, moral pa bi jemat tablete..in verjetno sem zaj...ker sem sla to povedat... ampak nimas kaj, bolje da vejo, ce slucajno do cesa pride. Vem, vecer pred odvzemom krvi ne smem jesti sladkega, ampak se zal takrat tistemu cokolinotu res nisem mogla upret. Pa ze to nisem imela namerjenega veliko sladkorja, samo kaj cmo, pac imajo tako nizke kriterije. Kot pravim sem si sla mislim da 3 dni kasneje merit sladkor h babici, vecer prej nisem jedla nic sladkega, oz. Sem za vecerjo jedla rzen kruh in salamo piscancjih prsi, pa sem zjutraj namerila 4.3, kar je spet malo. Sem pa bila ze narocena na diabeticno kliniko, ampak zal do nje nisem prisla ker je bilo prej vsega konec, tako da niti ne vem kako kaj tam izgleda, niti nisem dobila napotkov in jedilnikov...
Aja se to vam povem, ste dejansko ediiiina skupinica na ringaraja, ki ste tako povezani in vzdrzujete tole vzdusje do poroda. Zadnjic sem imela prevec casa in sem sla malo brskat, vecina skupinic  propade ze po nekaj mesecih, ta pa dejansko fura do konca, sem res vesela da vam uspeva 🙂🙂

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 1002
   RE: Julcki2020
27.6.2020 17:37:58   
MacB
No ja, ko bejbe rodijo, ni več časa za bit kle, tak da bomo videli kako dolgo bo trajalo to tukaj. Drugače pa je ziher en izmed razlogov, da skupina še traja tudi to, da je vsaj en dec kle, pa ga rade pridete pogledat user posted image user posted image

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 1003
   RE: Julcki2020
27.6.2020 19:56:07   
Kate38
Evo, še mene danes tu. Včeraj sem šla zjutraj na CTG, pa pregledali so mi maternični vrat (spet fejst boleča izkušnja), pa izmerili pritisk. No, maternični vrat je bil malo zmehčan in rekli so, da sem na silo odprta 2 cm. Pri tlaku se je pa zaustavilo - med CTG-jem je bil malo višji, pa so rekli, da mi bodo še 1x zmerili - no, vsaka naslednja meritev je bila še slabša, saj sem si seveda v mislih govorila, da ne sme biti visok. 🙄 Pa sem ostala notri. Vendar sem imela od jutrišnjega grobega pregleda cel čas krče v maternici in rahlo krvavkaste izcedke, še ponoči sem se zbujala s krči. Danes zjutraj pa je bil spet CTG in je izrisal 3 popadke. Pri ponovnem pregledu materničnega vratu pa bi naj bila odprta za 3 cm. So me poslali nazaj v sobo in mi rekli, da naj sporočim, če se bo kaj bolj začelo dogajati. Vmes so bili popadki že na 5 min, pa se je potem spet vse umirilo. Na večernem CTG-ju, pa so se spet risali zraven. Tako, da, v kolikor bo šlo tako dalje, mi bodo pustili, da bo steklo vse naravno. Popadke sicer imam, vendar zelo neredne. Zdaj pa čakamo kaj bo... 


(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 1004
   RE: Julcki2020
27.6.2020 20:37:02   
Brisaca
Hope, držim pesti, da se začne in potem hitro konča. Srečno.

Jaz čičam in čakam. Lušči se mi čep...že 3 dan. Nisem vedela, da lahko to luščenje traja dlje časa. Pritisk je malo ok, pa se malo dvigne na 140, pa spet pade. CTG je že kazal včeraj neke popadke, pa nekaj me je zvijalo...vmes se umirilo, pa spet kak...Hodim pod tuš, hodim po stopnicah in pregovarjam dete, da je čas, da pride ven 😀. Srečno tistim, ki čakate 😉. Sicer pa lep pozdrav vsem. 

(odgovor članu Kate38)
Neposredna povezava do sporočila: 1005
   RE: Julcki2020
28.6.2020 9:27:47   
Bozicka
Pozdravcek vsem. Metka kako si? Kdaj imate ostale pdpje da ste vse v tako nizjem startu? Ocitno sem jst zadnja. Pdp 20.7. Sploh nevem ce se ze kaj dogaja ker nevem kako bi to moglo izgledat. V sredo ctg in komaj cakam. Trenutno pa se na morju in se pac bolj okorno premikam😂😂. Ja Mac evo koncno sva kupla se previjalno in naceloma je sedaj to to. Ostalo bomo pa sproti. Jst samo upam da ta korona nebo spet vse obrnila na glavo da nebi mogli bit partnerji zravn. Drzimo pesti💪💪💪💪Aja Mac v postojni so mi rekli da naceloma je moz lahko ves cas zravn in 3 ure po porodu. Upam da drzi. Ej Metka in Brisaca vidve ki sta tako blizu bosta vzeli epeduralno oz. kaj protibolecinskega?

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 1006
   RE: Julcki2020
28.6.2020 9:53:17   
Brisaca
Bozicka, jaz imam DPD 15.7., a sem hospitalizirana zaradi suma na preeklampsijo. Visok krvni pritisk, beljakovine v urinu. Čep se je odlepil in nekaj se je začelo dogajati. 

Sem v MB, kjer je možnost epiduralne le med tednom od 8h do 14h. Če bo šlo, bi epiduralno. Drugače pa vsaj kakšno protibolečinsko injekcijo. Srečno vsem 😉.

(odgovor članu Bozicka)
Neposredna povezava do sporočila: 1007
   RE: Julcki2020
28.6.2020 10:43:24   
MacB
Bozicka, saj zato pa je Postojna v prednosti pred LJ in čeprav imava do LJ 15km, do Postojne pa ene 60km, bova šla v Postojno.

Midva imava pdp 7.7., a se malemu nikamor ne mudi. CTGji ne kažejo ama ništa, v torek bo nov ctg pa da vidimo. Prejšnja dva sta bila bolj kot ne mirna.

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 1008
   RE: Julcki2020
28.6.2020 12:27:16   
hope2018
Evoo da se vam se jaz javim..... Mi smo vceraj koncno prisli domov..... Po nestrpnem cakanju na ta dan se od vceraj ckljamooo z nasim atijeeem in se navajamo na novo okolje🥰🥰🥰 v cetrtek bi lahko sla domov ce nebi moji izvidi krvi bili slabi in sicer hemoglobin mi je cisto padel zato sem dobilaa zelezo direktno v zilo.... Potem so me nalsednji dan zopet pregledali in se je rahlo povisal vendar ne kaj prevec.....zato so mee se v petek pustili na opazovanju..... Maliii je lepo dobival na teziii vsi izvidi njegovi bp... Tako da sva res koncno docakala to soboto da so naju spustili domov..... Sedaj pa se razvajamooo pod atijevim okriljem in pridnoo pocivamoo po navodilih zdravnika.... Dojimo se pridnoo se prevec mleka imam moram zraven se pumpati ker drugace mi bo joske raznesloo....🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🙈🙈🙈🙈 Drzimoo pestiii metkaaaa jutriii porocaaaaj kako booo pa brez strahuuu vredno je vsegaa trudaaa in bolecine!!! Mac b ti pa tudii pocasi se bliza tudi vas datum juheeeej..... Redno vas spremljam tako da kar pridno naprej porocajteee🥰🥰🥰🥰👶👶👶👀👀👀👀

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 1009
   RE: Julcki2020
28.6.2020 14:19:59   
Metka234
Hvala vam 💗 Upam da ze jutri sporocim lepe novicke oz. v nekem normalnem casu. Jaz tudi se nimam takoj pdp, ampak pri dvojckih sprozijo ko so donoseni in cakajo vecinoma najdlje do polnega 38. tedna, dlje redko, ker naj bi cca 14 dni prej dozoreli in so potem proti koncu samo komplikacije lahko in bog ne daj kaksna mrtvorojenost (ce se spomnite trboveljskih dvojckov pred leti).

Hope zelo lepo je slisati da ste tako lepo zalaufali. Uzivajte na polno! 😍Ja, potem ko bodo vse strucke zunaj bomo imeli verjetno manj casa za forum 😉 Imejte se lepo kolikor se pac da - v bolnici, pri montazi previjalne itd. 🌞

(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 1010
   RE: Julcki2020
28.6.2020 14:23:50   
Metka234
Aja glede EA sem pa slisala da jo nekateri odsvetujejo pri dvojckih, ker ce si kao cisto zadet lahko nimas takega obcutka ko je treba drugega potisnit hitro ven. Sem tudi vprasala v lj in je rekel dr da to ni ravno pravilo, imajo pa nekateri tako stalisce, tako da je rekel da bom ze videla kaksna bo situacija in kaj bosta rekla anesteziolog in porodnicar, ki bosta zraven. Tako da se prepuscam toku dogodkov. Ce bo slo brez super, ce bo pa fino bolelo bom pa prosila za karkoli mi bodo dovolili in se jim bo zdelo smiselno. 😊


(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 1011
   RE: Julcki2020
28.6.2020 14:24:02   
MacB
Hope kako pa se ti drugače počutiš? Lahko vse normalno delaš ali je ati tisti, ki mora malce več pomagati? Jej rdečo peso, kuhano špinačo (ta vsebuje več železa kot sveža), temno čokolado, suho sadje, stročnice, tofu (če ga lahko, jaz ne morem),...v glavnem, brez skrbi, porihtalo se bo vse. Pa si se le dočakala vajine stručkice, ne znam si predstavljati kako je ko si naenkrat v 3. Ne šeuser posted image

Uživajte hopeuser posted image

metka, tudi midva greva tako, sproti in bomo videli kako in kaj. user posted image

brisača drži se, dobro je to, da si v porodnišnici, kjer lahko takoj urgirajo, upam da se ne sekiraš (preveč).

božička, mogoče bomo skupaj user posted image

< Sporočilo je popravil MacB -- 28.6.2020 14:26:45 >

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 1012
   RE: Julcki2020
28.6.2020 14:44:11   
Alayne
Najprej čestitke Hope :) obilo lepih trenutkov z novim družinskim članom ti želim ;)
Eto, da še jaz komentiram to o sladkorni. Jaz jo imam že od prej Tip 1, na črpalki in senzorju. Med nosečnostjo sem se trudila precej. Plod deluje zdrav, dovolj plodovnice etc. moj glikiran hemoglobin nikoli ni šel nad 4.8. Nikoli sladkorja v urinu etc. tudi diabetologija je rekla, da je z mojimi sladkorji tako zadovoljna, da me sploh ne rabi več gledat in me je na naslednji pregled naročila šele dva meseca po porodu. Zredila sem se vsega skupaj 11 kg zaenkrat. Pritisk je bp, plodovi gibi popolno,  ctg izgleda dobro.
AMPAK. Na zadnjem APN pregledu so dejali, da je plod makrosomen. Torej prevelik in bo potreben carski rez. Oba s partnerjem sva velika, ampak jih to ne briga, ker imam pač sladkorno (tudi ce popolno urejeno), sem tvegana in je to to. Skoda pa res sem se trudila na polno. Problem je baje, da sem za dobro urejene sladkorje porabila preveč inzulina, ker se potreba pač poviša in je inzulin rastni hormon in otrok bolj raste. Tako, da zmage ni. Jesti moreš, gibala sem se, inzulin moreš dat... ampak ja, je kar je.  V 34. Tednuje mala imela žal že 2880g ocenjenih in so sklepali, da jih bo imela vsaj 4000 na koncu, kar je pa preveč tvegano :( čez dobre tri tedne, me torej čaka carski rez :(

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 1013
   RE: Julcki2020
28.6.2020 17:00:39   
MacB
Ma ja, inzulin je res ****. Če bi bila na tabletah, bi bilo drugače. Koliko enot inzulina pa vzameš dnevno? Škoda, da ne odstopajo od tega svojega priučenega znanja. Držim pesti, da bo vse v redu.

< Sporočilo je popravil MacB -- 28.6.2020 17:01:53 >

(odgovor članu Alayne)
Neposredna povezava do sporočila: 1014
   RE: Julcki2020
28.6.2020 17:18:25   
Alayne
Tudi jaz, sej jim pa zaupam, da bodo naredili tako, da bo najbolje za vse.
Pred nosecnostjo sem porabila tam okoli 50-70 enot, sedaj pa kdaj tudi vec kot 100. Se mi zdi, da jem pa manj. Sploh bazalni odmerki so se povišali....
Držim pesti, da se za ostale tudi vse dobro izide :)

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 1015
   RE: Julcki2020
28.6.2020 21:56:25   
Nata12
Pozdravljene

Cestitke staršem lepo se crkljajte :) da se še jaz oglasim :) pr meni se dogaja pa se umiri zdaj se mi trenutno zgodilo da sem se prehladila zamasen nos suh kaselj 🙈😑😑😑 ne spim popolnoma nič ce bi me zdaj primlo za rodit nevem kako bi sfolgala pomoje bi bila izmučena kot Jezus🙄😑😑Jutri imam 2.ctg bomo vidli kaj bo rekel G. Uglavnem čakam da se ta prehlad umiri ubistvu sploh nimam pojma kako bodo jutri na triaži reagirali zaradi covid19 😶 ce recem da sem prehladila 😑joj vse zakomplicirano.... 

(odgovor članu Alayne)
Neposredna povezava do sporočila: 1016
   RE: Julcki2020
29.6.2020 3:00:33   
Brisaca
Sem snoči napisala tekst in preden sem ga potrdila, mi je vse zbrisalo 🤪🤣. 


Torej, mi smo od včeraj 4. Dobili smo fanta 3430g in 50cm. Oba sva zdrava. 
Za tiste, ki vas skrbi sladkor po porodu. Otrok je imel ok sladkor; jaz pa 6 ur po porodu 5,4, kar je tudi ok. 
Torej, ležala sem v bolnici od torka, ko so me hospitalizirali zaradi povišanega pritiska...bil je od 120-155/80-102. Potem je še urin pokazal stopnjo 1 proteinov, tako, da so postavili sum na preeklampsijo. Že ob sprejemu, so mi povedali, da bom verjetno do poroda v bolnici.Dobila sem zdravilo za znižanje pritiska metildopa 250mg/2x/dan. Pritisk je malo skakal, vendar se zadnje dni umirjal. Po porodu sem imela pritisk 132/82. Že par dni sem imela izcedek oz. luščil se mi je maternični čep. Pa vmes nekaj lažnih popadkov. Že par dni sem se sprehajala po stopnicah in hodniku, da gravitacija naredi svoje. Včeraj zjutraj pa je začelo ščipat in pojavila se je bolečina v križu. Okoli 11h so se začeli popadki. Ves čas do odhoda v porodno, sem hodila, stala in se zibala (nasvet anesteziologinje, kamor sem hodila na akupunkturo). Kosilo. Okolu 15h sem imela redne popadke od 45-60 sek na 4-5 minut. Popadke sem predihavala, si pomagala z mokro brisačo. Ker je bila nedelja in le dežurni zdravniki, sem morala kar nekaj časa čakati na vaginalni pregled zdravnice. Od sobe do ambulante sem šla počasi s postanki, ko sem predihovala popadke. Gospa...odprta ste 10 cm, plodovni mehur bo zdaj zdaj počil. Urgentno v porodno z vozičkom. Ne hodite več. V porodni pa vse polno. Kaj zdaj? Nekam me bodo že dali rodit 🤣. Pripeljejo posteljo/voziček za prevoze bolnikov in me dajo v porodno h gospe, ki čaka na porod od petka 😅. Med nama namestijo špansko steno. V porodno sem prišla 15.30. Rodila sem 16.12. Moj dragi je prišel pol ure pred porodom, ker je moral počakat varstvo za starejšega sina. Jaz dopoldne nisem delala panike glede varstva, ker vem, da se popadki lahko zavlečejo. Potem pa je bila panika🤣🤣🤣, ker je skoraj zamudil porod. Torej porod se je naravno začel. Proti koncu so naravni popadki malo pojenjali, tako, da sem dobila umetne, ki hitro primejo. Punce, ne pozabit zapret oči pri iztisu in pritiskat kot, da kakate 😉. Pri meni je šlo hitro, burno in ja...boli...ampak, ko rodite, pozabite na bolečine in adrenalin naredi svoje. Zdi se vam, da bi lahko šle na maraton, čeprav ste se še par minut nazaj spraševale, če boste zmogle 🙃. Metka, fajn zrihtaj danes. Tiste z otročki v rokah - čestitke in mirne noči. Ostalim pa srečno. Ni lahko, boli, ampak zmogle boste. Srečno. 

(odgovor članu Nata12)
Neposredna povezava do sporočila: 1017
   RE: Julcki2020
29.6.2020 6:38:28   
Metka234
Waaa, iskene cestitke Brisaca! 💗😍 Juhuhu, otrocki se kar rojevajo! In hvala za ta zapis res iskreno, sem rabila zdajle tole prebrati. 💪💪💪

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 1018
   RE: Julcki2020
29.6.2020 8:30:18   
Srečka138
Cestitke brisaca ❤❤❤Metka, srecno danes in upam da nam kmalu sporocis lepe novicke ❤❤❤

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 1019
   RE: Julcki2020
29.6.2020 9:54:41   
Bozicka
Brisaca 👏👏👏👏👏 in iskrene cestitke ❤️❤️❤️ Torej pravis da se da zdrzati. No saj gremo vse pocasi za teboj😱😱 mene je kar strah priznsm. Metka danes pa sem v mislih steboj in se veselim tvojih novick. Jst pa slph nevem kaj pricakovat res. V sredo ctg pa bomo potem videli kako in kaj. Do pdp imam se natanko 3 tedne ampak glede na to kako vse prej se tes nikoli neve. Evo Mac mi se pa mogoce res v postojni srecamo😜😜. A ti si rekel da se bo tvoja odlocila za epeduralno?

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 1020
   RE: Julcki2020
29.6.2020 11:19:00   
hope2018
Mac b jaz se vredu pocutim sicer vcasih zelo zaspano in v glavi imam vcasih tak pritisk kot da bi me glava bolela pa me ne in potrebujem spanec odspim in je boljse.... Vecino dnevaa prelezim je ati tu da poskrbi za vse..... Nisem ga se videlaa v tej luci tako skrbnega in vescega za vse resnicno kapo dol kako zelo je priden! 🥰🥰🥰 Pravi da jaz poskrbim za najino strucko on bo pa za naju oba🥰 ker itak nasa strucka hoce samo zizoo in to je to haha...


Brisacaaaaa cestitkeeeeee juheeeeej koncnooo🥰🥰🥰🥰 uzivaj v najlepsih trenutkih💓💓💓
Metkaaa danesss. Smoo s tebooojj komaj cakam da nam sporociiis lepee novickeeeee jupiiiii🥰🥰🥰👶👶

(odgovor članu Bozicka)
Neposredna povezava do sporočila: 1021
   RE: Julcki2020
29.6.2020 19:11:56   
MacB
Brisača ja, je treba shranit če veš da že dolgo pišeš, ker te avtomatsko odjavi in zato izgubiš vse, kar si pisal.

Nikjer nisi omenila, da si rabila kaj proti bolečinam, a to zato ker si imela naraven porod brez vsega? Drugače pa iskrene čestitke, spočij se in potem akcija naprej user posted image

Nata12, drži se, upam da ti bo čimprej boljše.

Alayne to je kar lepa številka enot inzulina, a nič kritičnega, čeprav saj veš, za plod in nosečnice so drugačna pravila kot za ostale.

Ma božička, moja več sama ne ve kako pa kaj. Ene ji pravijo naj ne tvega češ da je preveč komplikacij z epiduralno...bomo videli kako bo, ko bomo tam. Zdaj je ena na fb pisala, da je Postojna malce zaostrila pogoje. Ma bomo videli.

Hope, lepo to prebrat user posted image

(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 1022
   RE: Julcki2020
30.6.2020 0:20:19   
Brisaca
MacB, hvala. Sem zdaj skapirala, da si prej shranim 😉.


Ja, pri meni ni bilo časa za protibolečinske stvari. Je šlo prehitro. Epiduralne pa tako ne bi dobila, ker je bil vikend. Pazite nase in srečno!

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 1023
   RE: Julcki2020
30.6.2020 5:51:07   
Nata12
Mac B hvala. Je že boljše dobila inhalacije na urgenci uporabljam ventolin, pijem slezov sirup tako, da se pomirja. Ampak na ctg me ne spustijo dokler ne prinesem izvid da sem negativna na covid 19. Tako,da danes grem na odvzem brisa.


Trenutno mi se še nic ne dogaja konkretno. Danes imam se neki za zrihtat zgleda, da moja punčica ze ve da nisem lih pri močeh.. 💞




(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 1024
   RE: Julcki2020
30.6.2020 8:30:17   
Bozicka
Nata kdaj pa imas ti pdp? Kje pa imas pregled da moras najprej na test za covid? Je to sedaj praksa? Jst imsmJutri ctg upam ne bodo ksj komplicirali. Msc vidvs pa danes ctg kajne? Javi se. Metka kako je pri tebi?

(odgovor članu Nata12)
Neposredna povezava do sporočila: 1025
Stran:   <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?