|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julcki2020
24.6.2020 8:19:47   
hope2018
Sreckaaa to bo toooo💪💪💪🥰🥰🥰 hvalaa vsem za lepee zeljee mi smooo vreduuu fantic je skoz pri mamici je in spiii pa vcasih tudi ponagaja🥰🥰🥰🤪🤪🤪💓💓💓💓


(odgovor članu Bozicka)
Neposredna povezava do sporočila: 976
   RE: Julcki2020
24.6.2020 14:02:33   
Brisaca
Srečka, čestitke 🤗
Tale gestacijski diabetes so ena jajca 🤪. V zadnjih letih je meja za nosečnice ful padla. Jaz se drugič srečujem s tem: prvič sem se držala meritev in diete kot pijanc plota, sedaj drugič imam malo bolj "trezno" glavo. Pazim kaj in predvsem kdaj jem. Sladko jem v okviru obroka. Naučila sem se brat deklaracije in ugotovila, da ogromno stvari vsebuje skrite sladkorje. Ful imam rada sadje...pa ga naj ne bi jedela preveč. Pa lahko nap. pol banane 🤔...hahaha...Res pa je, da je sigurno lažje, če imaš samo dieto kot inzulin. Včeraj sem imela zadnjo kontrolo pred porodom - glikiran Hb je 5,9...torej sem na meji. Mi k sreči ni težila, le rekla je naj malo pazim. Pa dobila sem navodila: po porodu merim 3 dni in potem čez nekaj časa spet kakih par dni. Če bo v mejah (po porodu je lahko kar povišano), potem je to to. Svetujejo pa 1x/leto kontrolo sladkorja na tešče pri osebnem zdravniku. Nimam skrivnega recepta, kako se umirit pri gestacijskem diabetesu. Jaz sem si razčistila v glavi, da mi to ne sme predstavljati stresa in obremenjevati moje nosečnosti. Pomagali so mi domači, sprehodi in nenazadnje še ne 2 letni sin, ki mi ne dopušča razmišljanja o tem in vsakodnevnih meritev 90 min po obroku. Se vam pa danes javljam iz bolnice. Včeraj so me zadržali, zaradi povišanega krvnega tlaka. Če se v parih dneh ne umiri, bodo sprožili porod. Imam tudi nizko stopnjo proteinov v urinu. Sem pa nehala naotekat. V glavnem imam sum na blago preklampsijo. Počutim se zaenkrat ok, moram pa biti pod kontrolo. Lepo bodite in srečno, če bo kdo na poti v Rim. Blizu smo 😉. 

(odgovor članu Bozicka)
Neposredna povezava do sporočila: 977
   RE: Julcki2020
24.6.2020 14:17:10   
Metka234
Brisaca drzi se v bolnici! 💪 Jaz zaenkrat se nimam proteinov, izvidov krvi pa se niso dobili. Pritisk je doma se ok, ampak pac bolj na zgodnji meji. Ce bo kaj izven me poklicejo nazaj. Sicer pa drug teden v pon akcija - sprožitev. Odprta sem se vedno isto, danes mi je naredil stripping, je pa menda ze vse zmehcano, glavica prvega ze cisto nizko. Tako da zdaj ta vikend se moram cim bolj relaksirat in skusat odmislit vse skupaj, ce je to mozno 😑😃 Drzim pesti ce je katera v nizkem startu! 


(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 978
   RE: Julcki2020
24.6.2020 14:30:08   
Brisaca
Metka, drži se.


Jaz sem hotela včeraj še počakat s pritiskom, ker sem imela danes termin pri svoji ginekologinji. Potem pa sem dobila mail, da danes odpade, ker je cela ambulanta v izolaciji zaradi stika z obolelim s corono. Pol pa sem na akupunkturi vprašala zdravnico, kaj mi svetuje. Ker moja ginekologinja, bi mi že napisala recept, če bi ji po mailu javila vrednosti pritiska. Ampak UZ kontrole pa ne bi imela vsaj 3 tedne, kar pa sedaj na koncu ni ok. Pol pa sem se šla kar pokazat in prav je bilo tako. Striping je meni v prvo tudi pomagal...samo mene je kar bolelo 🥵. So mi naredili najprej striping, pol pa vstavili vaginaleto za sprožitev. Metka, ponedeljek bo hitro 😉. Mogoče pa se vmes kaj zgodi. 

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 979
   RE: Julcki2020
24.6.2020 14:52:56   
Bozicka
Uuuu Metka evo sedaj pa bo👍🏼👍🏼👍🏼. Bos ocitno naslednja. Brisaca kdaj imas ti rok? Dajta mi povedat, kaj je to Striping? Nekaj takega. Sploh ne sledim vec. Jst imam drug teden prvi ctg sele, pojma nimam ce se kaj odprta ali kaj. Saj to ne mores nic vedt ane? Mislim po obcutju? Ja traparije sprasujem ampak ker nevem kaj pricakovat ko je vse prvic. Brisaca a tebi bodo tudi sprozili? Zakaj pa? Moj pritisk pa je doma okoli 130 zgornji in 80 spodnji. A je to ok? Ker mi jd rekla g da naj jo kontaktiram ce bi imela zgornjega visjega od 145 in spodnjega nad 95, tako da predvidevam da je ok. Metka saj vem da spet o tem, ampak sem pozabla. Ta magnezij se lahko pijem? Mi je res ok. Skratka Metkic drzi se in mislimo nate.

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 980
   RE: Julcki2020
24.6.2020 15:07:00   
Brisaca
Božička jaz imam rok 15.7. Striping je mehčanje materničnega vratu, ki ga opravi ginekolog ali babica pri vaginalnem pregledu. Če si kaj oz. koliko cm odprta, lahko preveri le ginekolog/babica z vaginalnim pregledom. Bozicka imaš ok tlak. Jaz sem imela 150/90 in tudi čez. Če se mi tlak ne umiri, potem mi bodo sprožili zaradi nevarnosti preklampsije. Pazite nase 😉. 


(odgovor članu Bozicka)
Neposredna povezava do sporočila: 981
   RE: Julcki2020
24.6.2020 15:42:07   
Metka234
Hvala. 💗 Bozicka meni je rekel da je malo luscil ovoje, nekaj v tem smislu. Z rokami je to malo razmaknil spodaj. Je bil pa hiter, mene ni nic bolelo. Ni glih prijetno, ampak bolelo pa tudi ni. Ja tvoj pritisk je ok. Menda je v nosecnosti mejni nekje 140/90, meni so rekli da ce bo nad 150/100 doma takoj na urgenco. Je res boljse bit previden pa se it pokazat pa da te tam kontrolirajo kot pa da se doma sprasujes kaj in kako. Je pa menda spodnji se bolj nevaren ce je previsok. Meni potem gledajo proteine v urinu, jetrne teste, hemogram (trombocite), pa neke količnike ki statisticno napovejo moznost pojava preeklampsije v prihodnjih dneh. 


(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 982
   RE: Julcki2020
24.6.2020 16:40:56   
Metka234
Aja, magnezij pa kar pij, ja. Jaz ga tudi. 😊 To da si odprt pa ne cutis, se manj pa koliko si. Sicer meni kar pritiska dol in me tisci ce sem dolgo pokonci, ampak ne vedno in tudi ze dlje casa, ko je bilo se vse zaprto. 


(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 983
   RE: Julcki2020
24.6.2020 16:51:57   
Avgust 2020
Srečka meni se zdi, da je črtica rahlo vidna. Ponovi še enkrat čez kak dan ali dva; vsekakor močno verjamem, da je to to. Srečno user posted image

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 984
   RE: Julcki2020
24.6.2020 18:10:59   
Kate38


IZVIRNO SPOROČILO: Brisaca

Srečka, čestitke 🤗
Tale gestacijski diabetes so ena jajca 🤪. V zadnjih letih je meja za nosečnice ful padla. Jaz se drugič srečujem s tem: prvič sem se držala meritev in diete kot pijanc plota, sedaj drugič imam malo bolj "trezno" glavo. Pazim kaj in predvsem kdaj jem. Sladko jem v okviru obroka. Naučila sem se brat deklaracije in ugotovila, da ogromno stvari vsebuje skrite sladkorje. Ful imam rada sadje...pa ga naj ne bi jedela preveč. Pa lahko nap. pol banane 🤔...hahaha...Res pa je, da je sigurno lažje, če imaš samo dieto kot inzulin. Včeraj sem imela zadnjo kontrolo pred porodom - glikiran Hb je 5,9...torej sem na meji. Mi k sreči ni težila, le rekla je naj malo pazim. Pa dobila sem navodila: po porodu merim 3 dni in potem čez nekaj časa spet kakih par dni. Če bo v mejah (po porodu je lahko kar povišano), potem je to to. Svetujejo pa 1x/leto kontrolo sladkorja na tešče pri osebnem zdravniku. Nimam skrivnega recepta, kako se umirit pri gestacijskem diabetesu. Jaz sem si razčistila v glavi, da mi to ne sme predstavljati stresa in obremenjevati moje nosečnosti. Pomagali so mi domači, sprehodi in nenazadnje še ne 2 letni sin, ki mi ne dopušča razmišljanja o tem in vsakodnevnih meritev 90 min po obroku. Se vam pa danes javljam iz bolnice. Včeraj so me zadržali, zaradi povišanega krvnega tlaka. Če se v parih dneh ne umiri, bodo sprožili porod. Imam tudi nizko stopnjo proteinov v urinu. Sem pa nehala naotekat. V glavnem imam sum na blago preklampsijo. Počutim se zaenkrat ok, moram pa biti pod kontrolo. Lepo bodite in srečno, če bo kdo na poti v Rim. Blizu smo 😉. 


Brisaca, a ta glikiran Hb je tisti, ki je neko povprečje čez 3 mesece? Ker, če je to to, so mene dali na inzulin, ko sem tega imela 5,6 in jr moj diabetolog takrat zagnal že paniko. Vmes se mi je v nekaj mesecih povišal do 5,8, zdaj, nazadnje, ko pa diabetologinji niso bile všeč moje meritve iz prejšnjega tedna (in je razmišljala, da bi me poslala po inzulinsko črpalko), sem ga imela pa spet samo 5,5. Smešno je pa to, da imam pa meritve tega tedna (pon, tor in danes) tako nizke, kot jih še nisem imela odkar sem na inzulinu (zjutraj pod 4, po zajtrku in večerji pod 5 in po kosilu pod 6). Sploh ne razumem več tega (sladkor bi se naj slabšal do konca nosečnosti, zdaj imam pa zraven še stres zaradi tako bližnjega poroda, tako, da sploh ne razumem kako imam lahko pa zdaj sladkor tako nizek pri enakih dozah inzulina kot npr. prejšnji teden, ko se pol toliko nisem sekirala za nič). V glavnem, napeto pričakujem CTG v petek in to kaj bo ginekolog povedal o datumu sprožitve poroda (ali se bo odločil za nedeljo ali ponedeljek, ali bo izbral kak drug datum, glede na to, da pa zaenkrat zgleda moj sladkor v tem tednu čisto o. K.).Tiste,ki ste v bolnici pa - držite se. Verjetno se vam zelo kmalu pridružim tudi sama. 

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 985
   RE: Julcki2020
24.6.2020 19:30:29   
Brisaca
Kate, ja, glikiran Hb ali A1cHb naj bi bilo povprečje cca 3 mesecev. Meni so razložili, da pri uvedbi inzulina gledajo glikiran Hb in meritve pred in po obroku. In, če so meritve po obroku večkrat čez mejo, uvedejo inzulin. Zakaj si ga ti dobila, pa ne vem. Sedaj imaš nizke meritve. Koliko enot inzulina pa daješ? Kakšen inzulin pa imaš? Dolgo ali kratkodelujoči? Hvala vsem za lepe želje...ni fajn biti v bolnici, ampak tako pač je. Se bom pa naspala hahahaha. Pazite nase. 

(odgovor članu Kate38)
Neposredna povezava do sporočila: 986
   RE: Julcki2020
24.6.2020 19:37:44   
Brisaca


IZVIRNO SPOROČILO: Metka234

Hvala. 💗 Bozicka meni je rekel da je malo luscil ovoje, nekaj v tem smislu. Z rokami je to malo razmaknil spodaj. Je bil pa hiter, mene ni nic bolelo. Ni glih prijetno, ampak bolelo pa tudi ni. Ja tvoj pritisk je ok. Menda je v nosecnosti mejni nekje 140/90, meni so rekli da ce bo nad 150/100 doma takoj na urgenco. Je res boljse bit previden pa se it pokazat pa da te tam kontrolirajo kot pa da se doma sprasujes kaj in kako. Je pa menda spodnji se bolj nevaren ce je previsok. Meni potem gledajo proteine v urinu, jetrne teste, hemogram (trombocite), pa neke količnike ki statisticno napovejo moznost pojava preeklampsije v prihodnjih dneh. 





Metka, ja meni so naredili vse krvne in urinske teste. Proteini v urinu imam 1, ostalo je ok. Krvna slika je ok, tudi kreatinina in sečnine nimam povišane. Jutri bodo spet ponovili, da vidijo kaj se dogaja. Proteini v urinu lahko nakazujejo tudi začetek kakšnega uroinfekta. Dobila sem tudi zdravila za znižanje pritiska (metildopo) in je hitro prijelo. Tako, da se je tlak normaliziral. So me pa opozorili, da moram povedati, če bi dobila glavobol, bliskanje pred očmi, slabost itd. So kar pozorni na to preklampsijo. Saj je prav tako.Pazite nase in lep podaljšan vikend. 

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 987
   RE: Julcki2020
24.6.2020 19:55:01   
Kate38


IZVIRNO SPOROČILO: Brisaca

Kate, ja, glikiran Hb ali A1cHb naj bi bilo povprečje cca 3 mesecev. Meni so razložili, da pri uvedbi inzulina gledajo glikiran Hb in meritve pred in po obroku. In, če so meritve po obroku večkrat čez mejo, uvedejo inzulin. Zakaj si ga ti dobila, pa ne vem. Sedaj imaš nizke meritve. Koliko enot inzulina pa daješ? Kakšen inzulin pa imaš? Dolgo ali kratkodelujoči? Hvala vsem za lepe želje...ni fajn biti v bolnici, ampak tako pač je. Se bom pa naspala hahahaha. Pazite nase. 


Brisaca, najverjetneje so bile potem krive povišane meritve po obrokih (praktično nisem smela pojesti nič od ogljikovih hidratov, če nisem hotela imeti povišanega sladkorja - praktično sem nehala jesti vsakršen kruh, krompir, testenine, riž, celo 40g navadnih ovsenih kosmičev z navadnim jogurtom ne smem pojesti (še zdaj, ko imam inzulin ne!) , če nočem imeti sladkor vsaj 7.4) - v glavnem, noro! Takrat sem rekla, da naj res nekaj naredijo, ker meni bo strgalo (ne morem jesti vse dneve samo zelenjavo in meso). Od inzulina pa sem imela najprej Novorapid in Levimir (pred zajtrkom, kosilom in večerjo imam kratkega, zvečer še dolgega), pa so mi ga morali zamenjati, ker sem po 2 mesecih dobila neko alergijo na mestih vbodov, tako da imam zdaj Humalog in Insulatard (kratko delujočega dajem 10 - 12 enot - odvisno kaj jem, dolgodelujočega pa 12).Držim pesti, da se vam bo vsem dobro izteklo tole v bolnici. Zaupati je treba, da bo vse o. K. Smo pa zgleda zelo blizu skupaj glede teh rokov porodov. Kam pa imate namen it rodit? Sama bom v KR. 

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 988
   RE: Julcki2020
24.6.2020 22:32:29   
sladkosnedek
Hope iskrene čestitke, naj vam bo lepo :)

Sreča, upam, da ob ponovitvi testa druga črtica tudi izstopi in bo zagotovo to to.

Metka, držim pesti, da bo vse steklo po naravni poti.

Uf, vse ki ste v bolnici se dobr držte, predvsem bodte v izi, preberte kakšno fajn knjigo in mislte na lepe stvari, ki vas čakajo.

Jst sm mela ctg in še ni kazal nobenih popadkov, tko da sem naročena čez 10 dni. Sem pa vsak dan manj mobilna.

Tut jst bom rodila v KR.

(odgovor članu Kate38)
Neposredna povezava do sporočila: 989
   RE: Julcki2020
25.6.2020 6:05:08   
Brisaca
Evo...dobro jutro. Jaz bom rodila v MB, kjer tudi ležim. Upam, da me vmes še malo spustijo domov, glede na to, da se je pritisk normaliziral. Odvisno tudi od krvnih in urinskih izvidov. 

Trenutno sem na ctg, ki ga imam 2x/dan. Pazite nase in srečno. 

(odgovor članu sladkosnedek)
Neposredna povezava do sporočila: 990
   RE: Julcki2020
25.6.2020 20:39:42   
MacB
Uf, dogaja vam na polno. Naša pa še vedno maršira po mestu, včeraj in danes naredila par km sprehoda. Brisača, boljše da si v bolnišnici in si pod kontrolo, kot pa doma. Čakamo katera bo nasljednja, očitno metka user posted image

(odgovor članu Brisaca)
Neposredna povezava do sporočila: 991
   RE: Julcki2020
25.6.2020 20:52:47   
Bozicka
Mac tud jst se na polno marsiram po mestu oz sem v izolci na morcku. Tokrat z to razliko da sem za vsak slucaj materinsko sabo vzela in torbo nastimala🤪🤪, jutri greva se v Ikejo da kupiva se previjalno, potem imava pa res vse. Po moje bo metka naslednja ja.  Jst bom sla pa v postojno rodit. Res lepa izkusnja zadnjic ko sem sla na obrat in tudi  veliko pozitivnih izkusenj iz tam sem slisala in prebrala. 

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 992
   RE: Julcki2020
26.6.2020 11:18:45   
Srečka138
Zivjo vsi :))Naj vam povem povzetek, mojega cikla in kaj vse se je dogajalo. Ce koga to ne zanima, naj ne bere, ampak bi vseeno rada delila, ker prakticno imam samo vas, mojo nesojeno skupinico :)))Skratka moji cikli so od vedno dolgi nekje 28, 29 dni. Torej je ovulacija na 14.,15. dan. Prejsni cikel sem zacela jemat folno kislino, ces boljse da jo zacnem tokrat prej jemat. Pa so se zacele tezave, O sem cutila nekoliko kasneje kot bi morala biti sicer, mislim da nekje na 18., 19. dan, in zato je prisla M tudi nekoliko z zamikom ampak vseeno primerno glede na O, torej 32.dan. Ta cikel pa sva bila izjemno pridna okrog O saj sva si zelo zelela zanosit, saj je bilo ta mesec tocno pol leta odkar sva izgubila najinga soncka. In glej ga zlomka, svoje O spet nisem cutila, takrat ko bi jo morala. Tisti teden ko naj bi bila O sva si res uzela cas, se posvetila temu. In potem je bilo tega tedna konec, potem sva imela SO samo se 1x 3 dni po tistem "tednu"...in kar naenkrat mene okrog 20. Tedna zacnejo bolet jajcniki, sem rekla aha to bo to, O je spet prislla z zamudo. Kar je je, spet se je zacelo ogromno dela okrog hise, brezveze da se siliva nekaj, ker ne bo z uzitkom, ker sva bila enostavno preutrujena da bi sla v akcijo. Nekje 6-7 dni po tej zamujeni O sem na spodnjicah zagledala ogromen rjav flek. Meni ni bilo cisto nic jasno. Bolj kot sem brala kaj je to, manj mi je bilo jasno, kajti nemogoce da nama je uspelo ce tisti cas nisva bila aktivna. Ampak ocitno se nama je nasmehnila sreca in je bil ocitno tisti zadnji seks kljucnega pomena :DD. No preracunala sem si in M na bi prisla torej na 34.dan, na 32.dan sem delala test ker mi niii in ni dalo miru kaj pa ce bi mogla dobit M ze prejsni teden na 28.dan cikla. In prikazala se je zeloooo rahla crtica, saj je bilo dejansko po izracunih se malo prezgodaj. No primenjam slikico danasnjega testa. En dan po nepricakovani M. Sicer je se vedno malce slabsa, ampak mislim da je to to.
user posted image

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 993
   RE: Julcki2020
26.6.2020 12:52:30   
Metka234


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Zivjo vsi :))Naj vam povem povzetek, mojega cikla in kaj vse se je dogajalo. Ce koga to ne zanima, naj ne bere, ampak bi vseeno rada delila, ker prakticno imam samo vas, mojo nesojeno skupinico :)))Skratka moji cikli so od vedno dolgi nekje 28, 29 dni. Torej je ovulacija na 14.,15. dan. Prejsni cikel sem zacela jemat folno kislino, ces boljse da jo zacnem tokrat prej jemat. Pa so se zacele tezave, O sem cutila nekoliko kasneje kot bi morala biti sicer, mislim da nekje na 18., 19. dan, in zato je prisla M tudi nekoliko z zamikom ampak vseeno primerno glede na O, torej 32.dan. Ta cikel pa sva bila izjemno pridna okrog O saj sva si zelo zelela zanosit, saj je bilo ta mesec tocno pol leta odkar sva izgubila najinga soncka. In glej ga zlomka, svoje O spet nisem cutila, takrat ko bi jo morala. Tisti teden ko naj bi bila O sva si res uzela cas, se posvetila temu. In potem je bilo tega tedna konec, potem sva imela SO samo se 1x 3 dni po tistem "tednu"...in kar naenkrat mene okrog 20. Tedna zacnejo bolet jajcniki, sem rekla aha to bo to, O je spet prislla z zamudo. Kar je je, spet se je zacelo ogromno dela okrog hise, brezveze da se siliva nekaj, ker ne bo z uzitkom, ker sva bila enostavno preutrujena da bi sla v akcijo. Nekje 6-7 dni po tej zamujeni O sem na spodnjicah zagledala ogromen rjav flek. Meni ni bilo cisto nic jasno. Bolj kot sem brala kaj je to, manj mi je bilo jasno, kajti nemogoce da nama je uspelo ce tisti cas nisva bila aktivna. Ampak ocitno se nama je nasmehnila sreca in je bil ocitno tisti zadnji seks kljucnega pomena :DD. No preracunala sem si in M na bi prisla torej na 34.dan, na 32.dan sem delala test ker mi niii in ni dalo miru kaj pa ce bi mogla dobit M ze prejsni teden na 28.dan cikla. In prikazala se je zeloooo rahla crtica, saj je bilo dejansko po izracunih se malo prezgodaj. No primenjam slikico danasnjega testa. En dan po nepricakovani M. Sicer je se vedno malce slabsa, ampak mislim da je to to.
user posted image



Juhuhu srečka, super za tak razplet in seveda držim pesti še naprej! Da bo tudi 2021 babyboom 💗 Tisto je bila pa ziher vgnezditvena.
Vsem ostalim v nizkem startu pa srecno nazaj in zmerno vroce dni ter da bodo otrocki se naprej pridno rastli. Hope in veselje pa cim vec prespanih ur. 😎

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 994
   RE: Julcki2020
26.6.2020 21:59:33   
MacB
Bozcika, midva torbo imava kar v avtu in jo voziva vsepovsod zraven user posted image Sta dobla previjalno? Midva bova tudi šla verjetno v Postojno, ker se LJ ne izjasnijo v kateri fazi je lahko oče zraven. Sva pošiljala maile v LJ, PO in KR. Samo še LJ čakava, da odgovorijo katera faza je tista pri kateri sem lahko zraven.

srečka lej jo jej, ti samo piši sem ja, da te malo spremljamo kak pa kaj. Torej kdaj boš načeloma imela pdp? Marca 2021? Samo da bosta z otrokom v redu, pa upam, da te bodo dali kar na bolniško, da boš lepo v miru dočakala rojstvo svojega srčka. Glede črtice nimam pojma, imam raje cb in njihove pluske user posted image

metka, torej v ponedeljek 100% greš na umetno sprožitev? te kaj stiska?

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 995
   RE: Julcki2020
27.6.2020 0:00:30   
Srečka138
Hvala vam 😍❤MacB, za bolnisko mi k sreci ni treba skrbet, saj ze od prejsne N nimam sluzbe, ker je nisem dobila, potem je pa se korona zj....vse skupaj. Hvala bogu po eno strani.Bi te pa prosila, ali pa kogar koli, ki ima o tem kaj pojma. V prvi N sem se "spopadala" z nosecnisko sladkorno. Na pregledu v 8. Tednu sem imela sladkor povisan na 5,2..ker sem en vecer prej jedla cokolino, itak. Kasneje sem si eno jutro merila na tesce in sem imela 4.3, pa sem prejsni vecer pazila da nisem jedla nic sladkega, kruha...in ker zelim tokrat prej zacet pazit, me zanima ce ima kdorkoli kaksen jedilnik, oz. Kaksnih jedi se izogibat. Na netu je ogromno jedilnikov pa za nobenega se ne morem odlocit, ker vedno je v enem prepovedano nekaj kar v drugem ni, in sem ze cisto zmesana. Zato prosim tiste, ki ste to dali cez, oz. Se se vedno spopadate s tem, cesa vse se diabetiki izogibate. Spomnim se da sem sama zivela od zelenjavnih juhic, rzenega kruha, salame piscancjih prsi, pecenega piscanca...zanima me koliko lahko jem kaj krompirja ali pa riza? Namrec tega je zdaj na nasem jedilniku veliko, skoraj vsak teden.

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 996
   RE: Julcki2020
27.6.2020 8:18:38   
MacB
Srečka, ni tak težko. Enostavno zvečer ne jest prepozno, pa še zvečer jej lažjo hrano. Je pa tako, da zlato pravilo je, da ješ nekako tako 50% krožnika zelenjava, beljakovine 25%, ter 25% oh. In tukaj ti res težko pomagamo kaj bolj konkretno, ker vsakemu drugače dela telo. Midva sva lahko oba diabetika, pa če jaz pojem 100g kruha, 200g zelenjave in 100g mesa pa ti isto, bova imela cukre sigurno drugačne. Jaz ti polagam na srce tole: ne sekiraj se in ne ubadaj se preveč s tem, ker si boš s stresom še bolj škodila, jej večkrat po malo, če se pa kdaj slučajno pregrešiš pa naredi kakšen sprehod da z miganjem dodatno zbiješ ta cukr. Pire iz zelenjave delaj, ti povem da so izjemno okusni. Meni osebno je daleč najljubši pire iz zelene cvetače. Boš videla, da se boš tudi boljše počutila, ko ne bo toliko težke hrane. Jaz krompirja skoraj ne jem več, vsaj doma ne. Če pa kam grem, pa ga pojem malo. A verjemi, ga ne pogrešam. Riž pa jem normalno, saj tašča velikokrat dela sarmice. Pod črto - ne kompliciraj, ne delaj si tega stresa. Če maš rada kruh, pa si naredi bananin kruh.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 997
   RE: Julcki2020
27.6.2020 8:48:25   
Metka234
Ja Mac, v pon bo akcija. Kako dolga bo pa se ne vemo 😊 Upam da v roku 24 ur zrihtamo, lahko se pa vlece kot pri Veselje. Me stiska, ampak bom ze nekako. Je pa cuden obcutek ko mas datum. 😣😃 Partner je pa v Lj lahko zraven od takrat ko gres v porodno (ga poklices) - recimo mene bi dali v porodno lahko ze ce bi bla 3 cm odprta in bi predrli plodove ovije, druga bi pa prisla 7 cm odprta od doma v porodno. In potem si lahko se 3 ure po rojstvu zraven dokler si v porodni. Obiski pa 30 min/dan od 4-6h pop. Srecka jaz ti predlagam da en dan preden mas predviden odvzem krvi ne jes sladkarij/sadja, ker brez veze da si zaradi cokolina zvecer vodena kot diabetik, pa mogoce sploh nisi. Vsaj meni je tako rekla sestra in sem imela vedno ok vrednost. Pa tudi ogtt bodo zdej delal ti in lahko ze takrt ugotovijo. 

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 998
   RE: Julcki2020
27.6.2020 9:01:38   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Metka234

Ja Mac, v pon bo akcija. Kako dolga bo pa se ne vemo 😊 Upam da v roku 24 ur zrihtamo, lahko se pa vlece kot pri Veselje. Me stiska, ampak bom ze nekako. Je pa cuden obcutek ko mas datum. 😣😃 Partner je pa v Lj lahko zraven od takrat ko gres v porodno (ga poklices) - recimo mene bi dali v porodno lahko ze ce bi bla 3 cm odprta in bi predrli plodove ovije, druga bi pa prisla 7 cm odprta od doma v porodno. In potem si lahko se 3 ure po rojstvu zraven dokler si v porodni. Obiski pa 30 min/dan od 4-6h pop. Srecka jaz ti predlagam da en dan preden mas predviden odvzem krvi ne jes sladkarij/sadja, ker brez veze da si zaradi cokolina zvecer vodena kot diabetik, pa mogoce sploh nisi. Vsaj meni je tako rekla sestra in sem imela vedno ok vrednost. Pa tudi ogtt bodo zdej delal ti in lahko ze takrt ugotovijo. 



Nam so pa rekli, da je fajn tri dni prej jesti čisto normalno. Jaz sem en dan prej jedla sladoled, lubenico, češnje, itd pa sem imela sladkor normalen. Tudi na odvzemu so nam rekli, da hrana en dan prej ne igra nobene vloge. Ker če telo pravilno predela sladkor le ta ni povišan. 

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 999
   RE: Julcki2020
27.6.2020 10:47:04   
Metka234


IZVIRNO SPOROČILO: Sofie



IZVIRNO SPOROČILO: Metka234

Ja Mac, v pon bo akcija. Kako dolga bo pa se ne vemo 😊 Upam da v roku 24 ur zrihtamo, lahko se pa vlece kot pri Veselje. Me stiska, ampak bom ze nekako. Je pa cuden obcutek ko mas datum. 😣😃 Partner je pa v Lj lahko zraven od takrat ko gres v porodno (ga poklices) - recimo mene bi dali v porodno lahko ze ce bi bla 3 cm odprta in bi predrli plodove ovije, druga bi pa prisla 7 cm odprta od doma v porodno. In potem si lahko se 3 ure po rojstvu zraven dokler si v porodni. Obiski pa 30 min/dan od 4-6h pop. Srecka jaz ti predlagam da en dan preden mas predviden odvzem krvi ne jes sladkarij/sadja, ker brez veze da si zaradi cokolina zvecer vodena kot diabetik, pa mogoce sploh nisi. Vsaj meni je tako rekla sestra in sem imela vedno ok vrednost. Pa tudi ogtt bodo zdej delal ti in lahko ze takrt ugotovijo. 



Nam so pa rekli, da je fajn tri dni prej jesti čisto normalno. Jaz sem en dan prej jedla sladoled, lubenico, češnje, itd pa sem imela sladkor normalen. Tudi na odvzemu so nam rekli, da hrana en dan prej ne igra nobene vloge. Ker če telo pravilno predela sladkor le ta ni povišan. 



Ja saj to je res. Ce nimas sladkorne je nimas ne glede na hrano. Ampak jaz vseeno potem nebi jedla zvecer ravno cokolade, ker bi bla res jezna nase, ce bi zaradi tega si nakopala nepotrebni stres. 😊

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?