|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
9.10.2020 12:07:27   
D67a
Paulina in Lillchy hvala za odgovore glede opreme in informacij kaj se splača in kaj ne. Mi bo prišlo zelo prav! 
Sun mene kriz ni nič bolel, razen ce sem izvajala kakšne cudne poze pri jogi (posledično sem prenehala). 





(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: MARČEVKE 2021
9.10.2020 19:05:49   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

N**** kakšno pa imaš diagnozo?

Kronično vnetje s hipotirozo (premalo delovanje).

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: MARČEVKE 2021
10.10.2020 18:26:24   
Lizika90

IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

Lizika, ja.. 15.oktober je tudi dan otrok, ki so umrli med nosecnostjo ali kmalu po porodu. Tako da je povsod teh zgodb. In prav je tako, ker so to bili nasi otroci. Smo pa me tiste, ki smo v posebnem obdobju in se posebej obcutljive. Tako da ce te prevec prizadanejo, se jim kar ogni. Na prvem mestu sta ti in otrocek.🤗




To vem in se seveda strinjam da je prav govoriti o tem. Treba je širiti glas o tem ker vse preveč ljudem je o tem težko govoriti.
Žal mi je za vse, ki morajo po teh stopinjah, in take rane se ne zacelijo nikoli.
Vedno sem prebirala te zgodbe in jih čez nekaj časa tudi zopet bom.
A trenutno v tem stanju grem res rajši mimo njih, ker me preveč boli srce ob branju.
Drugače pa vsem ki ste šle skozi to želim veliko poguma user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: MARČEVKE 2021
12.10.2020 15:08:13   
Lizika90

IZVIRNO SPOROČILO: Paulina21

Pozdravljene Marčevke 2021!

Pridružujem se vašim klepetom, čeprav sem februarka. Forum Februarke 2021 je 'zaspal', ker so se vse preselile na FB. Rok imam 24. februarja in sem vam precej blizu.

Naredila sem domačo nalogo in prebrala vaše debate na prejšnjih straneh. Veselim se z vami, me je pa tudi užalostilo ko so nekatere forum zapuščale. Zgodba Srečke me je pretresla user posted image .

Na kratko o meni. To bo najin prvi otrok. Trudila sva se 5 let (pazit sva nehala pred 6 leti), za sabo imava vse živo, uspelo je v 4. IVF. Prejokala sva 3 spontane splave in predebatirala veliko razočaranj, razmišljala sva tudi že o alternativah (se bližava 40). Preposlušala sva cel kup bolj ali manj zgrešenih nasvetov kako naj se sprostiva, da potem pa bo, naj jem bolj mastno, za boljšo sluznico, kako moram po transferju zarodka nujno jit na ocvrte lignje, itd. 

Zdaj sem v 21. tednu, dobila bova deklico (izvedela sva pri NIFTY testu). Izvid nuhalne svetline je bil ok, v kombinaciji z nifty sva pomirjena. Nuhalno sva opravila v Dravljah pri dr. Nataši Tul Mandič. Čez 10 dni naju čaka morfologija, na katero pa zelo verjetno partner ne bo mogel z mano, ker je situacija s širjenjem okužb vsak dan hujša. Morfologijo bova opravila v domačem kraju, pri moji G (Lizika, sva sokrajanki ;)). Večjih težav nimam, slabosti so se umirile. Občasno krči, glavoboli in bolečina v hrbtu. Uživam v nežnih brcah, ki jih pa zdaj že kar dobro čutim. Jaz sem zelo hitro mogla po nosečniške hlače, ker se mi je takoj začelo poznat. Sicer sem med drobnimi, ampak normalne postave. Zdaj pa gredo kile kar hitro gor, verjetno mi manjka šport, pred nosečnostjo sem tekla.

Voziček imava že izbran, ne še kupljen. Odločila sva se malo boljši voziček (srednji cenovni razred) in dvomim da nama bo žal. No, nikoli ne veš. Se nama zdi pomembno pogledati pogoje garancije in sama kvaliteta materialov. Izgled gotovo ni na prvem mestu. Ni kaj, izkušnje pravijo, da je večinoma res tako, da drži rek »malo denarja malo muzike«. So pa izjeme. Otroška sobica je že 'zrisana', katere večje kose opreme bova kupila imava že odločeno, ne pa še kupljeno. Malenkosti pa kasneje :). Oblačilc nama verjetno ne bo treba prav veliko kupit, bova veliko dobila z druge roke.

Lepo bodite :) 


Pozdravljena!
O še ena IVF-ovka user posted image
Sem zelo vesela da vama je po toliko truda uspelo! Ker vem da so vsi tisti hormoni prava muka!
Ares da sva sokrajanki? Ja lepo lepo. A smem vprašati katero ginekologinjo imaš in kje? Meni ni nihče niti omenil, da bi lahko prišla s spremstvom na morfologijo.
Sicer jo imam 22.10
Tudi midva sva bila na nuhalni v Dravljah ampak pri Dr. Reševi.
Meni se trebušček komaj sedaj mogoče malce pozna. Tako da sem kar dolgo lahko nosila svoje hlače.
Glede opreme bova večino dobila, glede oblačilc se bo pa tudi vrjetno kaj našlo!
Edino za začetek bova kaj nakupila pa bo! user posted image

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: MARČEVKE 2021
12.10.2020 17:27:52   
Paulina21
Lizika90, pri dr. Petkovi sem v ZD Jesenice. Morfologijo imam pa naslednji ponedeljek. Na zadnjem pregledu je bilo omenjeno, da lahko kak dan pred pregledom povprašam ali bi partner lahko prišel z mano, da bodo videli kaj se da, glede na situacijo s covidom. Sicer niti takrat sestra ni omenila te možnosti sama od sebe, sem bila jaz tista, ki sem vprašala ali bi lahko prišel z mano. No, zdaj niti malo ne računam, da bi rekli, da lahko pride z mano user posted image , čeprav si oba zelo želiva.

Kdaj pa imate ostale kaj morfologijo?

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: MARČEVKE 2021
12.10.2020 18:00:58   
I did it again
Jaz imam morfologijo 2.11. Meni je G rekla, da partner ne sme biti zraven že na zadnjem pregledu ki sem ga imela. 

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: MARČEVKE 2021
12.10.2020 18:01:05   
I did it again
Jaz imam morfologijo 2.11. Meni je G rekla, da partner ne sme biti zraven že na zadnjem pregledu ki sem ga imela. 

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: MARČEVKE 2021
12.10.2020 20:26:19   
Lizika90

IZVIRNO SPOROČILO: Paulina21

Lizika90, pri dr. Petkovi sem v ZD Jesenice. Morfologijo imam pa naslednji ponedeljek. Na zadnjem pregledu je bilo omenjeno, da lahko kak dan pred pregledom povprašam ali bi partner lahko prišel z mano, da bodo videli kaj se da, glede na situacijo s covidom. Sicer niti takrat sestra ni omenila te možnosti sama od sebe, sem bila jaz tista, ki sem vprašala ali bi lahko prišel z mano. No, zdaj niti malo ne računam, da bi rekli, da lahko pride z mano user posted image , čeprav si oba zelo želiva.

Kdaj pa imate ostale kaj morfologijo?


Super, sem slišala da je ona zelo fajn user posted image
Tudi jaz sem se hotela vpisati pri njej ko sem se preselila, pa je imela seveda vse polno.
Tako da sem šla v SB.
Ampak imam tudi dobro ginekologinjo, le zoprno je ker dela samo enkrat tedensko.
Tako da če kaj neljubega pride vmes težko prideš do pregleda.
Jaz rajši sploh ne gojim upanja, da bi ga lahko vzela s sabo na pregled.
Upam samo, da se tele zadeve ne zaostrijo še bolj.

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: MARČEVKE 2021
13.10.2020 7:52:21   
lillchy123
Jst pa ne vem kdaj imam. 27.10. Mam pregled, ne vem pa a bo prou morfologija? Drugace mi je pa ze na prejsnjem pregledeu u bistvu naredila zgodnjo morfologijo.


Bolnice ze zaostrujejo ukrepe. Ni vec obiskov. Tako da moj ne gre zraven, je pa res, da je njemu ta uz kar neki, ker nic ne vidi 🤣 se rajsi crklja in pogovarja s trebusckov. In nestrpno caka brce, da ga se on zacuti.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: MARČEVKE 2021
13.10.2020 12:11:09   
I did it again
Kok pa kaj premike/ brcike cutite? Jaz jih obcasno ze kar konkretno, ceprav se mi zdi se malo prezgodaj... 


(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: MARČEVKE 2021
13.10.2020 17:25:18   
Paulina21
Ja jaz jih že dobro čutim user posted image . Nekje od začetka 20. tedna naprej.

(odgovor članu I did it again)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: MARČEVKE 2021
13.10.2020 18:39:33   
luri
Pozdravljene marčevke :)

Sama sicer spadam med aprilčice 2021, rok imam 2.4.2021, tako da je zelo verjetno da ob porodu postanem marčevka :)

Trenutno sem v 16. tednu nosečnosti in je moja 1. nosečnost.

Me pa zanima, kako ste glede toksoplazmoze? Ste jo prebolele že pred nosečnostjo, ali je še niste? Moji izvidi so bili v 1. trimesečju negativni. V zadnjih dneh sem dobila nek močen strah (skoraj že na meji s fobijo) pred to okužbo, ko sem prebrala kakšne so lahko posledice za plod (sploh v 2. in 3. trimesečju). user posted image

Mislim, da ne počnem nobene takšne stvari, da bi bila verjetnost za okužbo s toksoplazmozo zelo visoka: nisem v stiku z mački in njihovimi iztrebki, ne jem surovega mesa (tatarski biftek, suhih mesnin, premalo toplotno obdelanega mesa), zelenjavo in sadje pred zaužitjem dobro operem (vsaj mislim, da dovolj dobro), vendar je še vedno prisoten zelooo močen strah user posted image


(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: MARČEVKE 2021
13.10.2020 20:06:34   
N****
Jaz imam še 3.11. en pregled in 25.11 morfologijo. Jutri bom dopolnila 16 teden. Zaenkrat še nič ne čutim pa tut trebušček se mi še nič kaj ne pozna..mogoče res malo kot da bi bila napihnjena... Jaz sem že prebolela toksoplazmozo enkrat prej, so mi ugotovili sedaj. Kako ste pa kaj s kg? Js sem že skor 2 pridelala, pa tut drugač me je mal več skupi 🙈🙈

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: MARČEVKE 2021
13.10.2020 21:38:20   
D67a
IZVIRNO SPOROČILO: I did it again

Kok pa kaj premike/ brcike cutite? Jaz jih obcasno ze kar konkretno, ceprav se mi zdi se malo prezgodaj... 



Jaz jih zdaj tudi že kar konkretno čutim. Na začetku (nekje med 18 in 19. tednom) se mi je bolj zdelo, da so to brce, zdaj pa so nekatere kar močne. user posted image




< Sporočilo je popravil D67a -- 13.10.2020 21:39:01 >

(odgovor članu I did it again)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: MARČEVKE 2021
14.10.2020 20:39:43   
Lizika90
Jaz čutim brcike take nežne kakšen dober teden. Sem pa 19tednov in 4dni
Jih pa čutim večkrat na dan.
Naprimer kakšnih par pa potem čez nekaj ur spet par.

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: MARČEVKE 2021
16.10.2020 14:13:41   
lillchy123
jaz tudi zdajle že par dni čutim brce večkrat na dan. Včeraj je imelo dete prav žurko. Sam da sem se dala na kavč, je že skakal :)

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: MARČEVKE 2021
17.10.2020 17:35:43   
lillchy123
A je se kateri se vedno slabo? Saj je boljse in ni 24/7, je pa na momente se vedno kar hudo. 



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: MARČEVKE 2021
19.10.2020 10:52:28   
honnybunny
pozdrav vsem. da se še jaz malo javim. saj ne vem, kaj naj napišem, nekak ni kakšnih večjih sprememb user posted image počutje je zdaj OK, slabosti so se nehale. trebuh raste in že čutim, da se premika user posted image hehe ...
morfologijo pa imam 5.11. (upam, da ne bodo ukunili pregledov ali prestavili ali kaj podobnega ...) drugače pa delam od doma in lahko po službi samo še pojem in se zleknem na kavč, za kaj drugega nimam energije. sicer pa se zdaj itak ne sme (korona ...) user posted image a vas kaj skrbi da bi se okužile?

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: MARČEVKE 2021
19.10.2020 11:45:15   
D67a

IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

A je se kateri se vedno slabo? Saj je boljse in ni 24/7, je pa na momente se vedno kar hudo. 




Meni ni več slabo, hvala bogu. Na vsake toliko se pojavi kakšna vrtoglavica, stalno pa je prisotna utrujenost.
Upam, da se slabost čimprej konča user posted image

Jaz upam, da bo morfologija s partnerjem še vedno možna, pa čeprav je sedaj razglašena epidemija user posted image
Načeloma delam od doma, še vedno pa hodim v trgovino (ne tako pogosto), upoštevam da ostale regulative.

Držim pesti, da čimprej mine tale Covid in bo z drugim letom vse normalno user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: MARČEVKE 2021
19.10.2020 12:56:12   
lillchy123
Moj dragi je pa danes prvic zacutil brcike 🥰 



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: MARČEVKE 2021
19.10.2020 17:22:24   
Paulina21
Živjo!

Jaz sem pa danes imela morfologijo in sem zelo dobre volje user posted image . Vse je bilo ok, zdravnica si je vzela čas in vse lepo razložila. Sva tudi šteli prstke in je bilo prav zabavno, sploh ker je mala kar živahno migala. Spol že vem od rezultata nifty testa. Sem pa zdravnico vprašala pred pregledom ali bi mi dovolila posneti s telefonom kako minutko pregleda za partnerja, ki ne more bit zraven in je seveda dovolila user posted image . Dobila sem veliko sličic in nasploh je bilo super.

Glede covida in epidemije pa jaz nisem ravno sproščena. Saj ne zganjam panike, ampak vseeno se s partnerjem ne druživa za nikomur, z domačimi se dobimo zunaj in držimo razdaljo. Sem vseeno starejša nosečka in samo 5 let starejši zdravi so tudi pristali na intenzivni. Zdi se mi da bi bilo dobro naredit vse, da preprečim rentgen (ga kar naredijo če nosečnica dobi covid pljučnico, zapis priporočil za nosečnice z Golnika) in kakršen koli nepotreben zaplet v nosečnosti. Zdaj je znano, da nekje 18% nosečnic ima težji potek bolezni zaradi okužbe z novim koronavirusom, 4% pristane na intenzivni negi (tuji članki, predvsem z UK). Statistika ni tako zelo zelo grozna, ampak če pa gre kaj narobe bi se pa žrla, če bi vedela, da sama nisem naredila vsega, da se zaščitim. Skratka, čist mi gre na živce vse skupaj, z ukrepi vred, ampak se bomo že tudi čez tole epidemijo pregrizli. Upam da bo v času našega poroda ena luknja, taka kot na začetku poletja, ko je bilo komaj kaj okužb na dan user posted image . Si zelo želim, da nam v porodni sobi ne bo treba nositi mask in tudi, da bodo partnerji z nami.

Aja, slabo pa meni ni nič. Samo hrbet me pa boli zadnjih nekaj tednov.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: MARČEVKE 2021
19.10.2020 19:26:09   
N****
Js delam v vrtcu, je sploh kakšna možnost da greš na bolniško preventivno zaradi korone? Najbrž ne... drugače se še vedno počutim super, zato ne vem kako bi lahko šla v bolniško, delo od doma pa tudi ni možno 🤷‍♀️ moj je bil danes na testiranju ker je bil v službi  v stiku.. tako da smo tako povsod izpostavljeni, ne moremo se vsi izolirati... 


(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: MARČEVKE 2021
21.10.2020 15:33:27   
Lizika90
Živjo punce!

Meni slabo ni več, edino opazila sem da se zelo hitro zadiham ko grem na sprehod. Sem prebrala, da se to pojavlja pri veliko nosečnicah.
Pa kakšen dan sem nenormalno utrujena tudi če nič takega ne delam.

Paulina...super za lepo izkušnjo z morfologije, mene čaka jutri :)
Glede korone mene kar skrbi, sicer se sama držim večino doma, razen ko grem v trgovino.
Nas je pa veliko v gospodinjstvu in jih nekaj nemoteno hodi na delo, tako da upam da kdo kaj ne prinese.
Tudi na pregled grem po eni strani s strahom, saj imamo pri ginekologu majhno čakalnico glede na to da je ponavadi veliko čakajočih.

Jaz samo močno upam da bodo v času naših porodov lahko prisotni naši partnerji.

N****...glede preventivne bolniške bi se morala pozanimati pri osebnem zdravniku.
Glede na tvoje delovno mesto imaš velik spekter stikov.

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: MARČEVKE 2021
21.10.2020 15:35:10   
Lizika90
https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/publikacije-datoteke/pricakujemo_dojencka_vsebina_koncna_elektronski_vir.pdf

Sem našla še tale priročnik za branje, če katera mogoče najde kakšno pametno informacijouser posted image
Upam da bo odprlo.

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: MARČEVKE 2021
22.10.2020 8:21:15   
lillchy123
Ojla user posted image

jst sem bila včeraj spet čisto zanič. V primerjavi s 1.nosečnostjo, ko sem prekipevala od energije, je tale res čisto drugačna. Slabosti, stres, strah.. potem pride pa še dan, ko me vse špika in boli spodaj, ko ponoči ne spim in potem reeees začnejo delat živčki in vala.. živčna razvalina. ampak takšni so res slabi dnevi. na dober dan si dam kakšno glasbo in kaj odplešem user posted image . kaj čmo, tkole imamo. KOoomaj čakam torek, da mi povejo, da je maternični vrat ok in da lepo drži. Bližje ko so 24. tedni, bolj me je strah, da se zgodba ponovi.
sem pa tako vesela, ker mali razgrajač ress pridno razgraja. Sem morala včeraj prav počakati, da je nehal plesat po trebuhu, da sem šla lahko spat.user posted image

mah tale corona, ja..mi se pač ful pazimo. jaz res ne hodim nikamor. SEm pa vesela, da zdaj spet vsi nosijo maske in se držijo razdalje. Me je še bolj strah gripe, pa upam, da bo zdaj vsaj te manj na pohodu.

Čestitam vsem za lepe izvide morfologije.user posted image Meni je user posted image že prejšnjič celega premeruila, živahen je tudi ful, tako da me to niti ne skrbi. Ampak me zato toliko bolj maternični vrat in če šiv drži... user posted image

javite se kaj, je tok lepo prebrat kakšne lepe novičke user posted image


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?