|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:06:32   
Zivljenjejelepo

Jaz najdem samo eno, pa se ta je pod "vodstvom" nekih zdravnikov.. Je zdaj tudi taksna ki bi jo ena od bodocih mamic ustvarila? Posljes link? Bi se res rada pridruzila in prebrala kaksne izkusnje, delila mnenja itd., ker je to zame vse novo. 
IZVIRNO SPOROČILO: Sukanček

Hej.. Se še jaz malo javim.. Druga nosečnost. Uspelo takoj, doma imam enoletnika. Tudi rojen marca. 🙉 Stara pa sem 27 let. Znakov nobenih, oziroma samo napihnjene joske, zaenkrat vse enako kot pri prvem.a boste kej pisale dnevnike nosecniske? 😁 Kateri je najboljši? 😊Sem pa videla da obstajata že dve skupine na fbju - marcevke 2021.




(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:17:34   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

evo, pa mamo našega 6mm velikega fižolčka, ki mu že bije user posted image tko da prvo bitko smo dobili in upam, da bo tako do zmage. Sem se kar zjokala, pa ne vem, ali od sreče, ker je srček in je vse ok ali od olajšanja, ker je samo en (prejšnja nosečnost se je začela z dvojčki). Dobila sem materinsko knjižico, nek paketek z revojp in reklamnimi vzorčki, kupila premamaduo tabletke, dobila terapijo utrogestan 200 2x dnevno in na mail koledar nosečnosti, s pdp-jem, koliko se lahko zredim in časovnikom pregledov v nosečnosti.

Srečka, ta pregled sem imela tako pozno, ker je bil samoplačniški. Moram jutri poklicat in se naročit na 1. uradni pregled 1.teden avgusta, kjer moram priti tešča zaradi odvzema krvi. pregledali mi bodo še nivo ščitniških hormonov , ker imam Hašimoto, urin in vzeli bris na bakterije. Na tem pregledu se bova tudi zmenile za datum za nuhalno, na pregledu nuhalne, kjer bomo že vedeli več kaj in kako pa se bova dogovorili, kater test za pregled kromosomov bom šla delat. Če bo nuhalna ok, potem bo to nifty ali nipty, če ne bo, potem amnio.Takoj ko dobimo potrditev, da je vse ok, grem na cerklažo.

Skratka zaenkrat je vse ok. V prejšnji N sem imela tak čas močne rjave izcedke, zdaj jih nimam. Tudi počutje je, če odmislimo celodnevno zaprtje,slabost in večerno utrujenost tokrat ok, je gin rekla, da te tegobe to pač pašejo zraven nosečnicam po 25 letu user posted image

je bil pa tako lep občutek, ko sem vsa nervozna na robu solz prišla v ordinacijo in me je bila gin tako iskreno vesela user posted image Je smao rekla, dajva kar takoj pogledat, sem ila v parih sek na stolu in še preden sem dojela, da mi je že vstavila sondo, je že rekla, vidim ga, srček je, en je, vse je v redu. Mi je dala malo časa za par solzic, potem mi je pokazala rumenjak, srček, ga zmerila, potem sva še poslušali srčka, pogledala je, da je u redu utrip, pregledala jajčnike, maternico, ni vidit nobenega hematoma, nobenih nepravilnosti. Skratka vse ok. in spet jokam.user posted image

Sva se pa tudi zmenile, da moram vedeti, da je ta nosečnost zame telo stresna, tudi če nimam takšnega občutka, zato je lahko tudi več slabosti in utrujenosti. In da grem pred nuhalno in vsemi preiskavami, ki bodo sledile še na eno hipnozo, da bom tudi podzavestno čim bolj mirna in sproščena. Ja. Moja gin je res zlata.


Wwaaaw kako lepooo 😍😍 sem kar malo zajokala zraven, resnicno drzim pesti da nam uspe priti do 40. Tedna. Res imas super G, takih je malo, tudi sama imam sreco z G, mi je namenila nekaj lepih spodbudnih besed, ko sem jo po pol leta ponovno poklicala za prvi pregled..Tudi mene je strah da bi bila noseca z dvojcki, zeliva si 3 otroke in v primeru da bo ta nosecnost lepa, jih bova sigurno imela, ampak to pomeni da gres skozi 3 nosecnosti, tako da me je bolj kot ne strah da bi bila "prikrajsana" treh porodov, kot da bi morala naenkrat skrbet za dva novorojencka hkrati.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:18:45   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Sukanček

Hej.. Se še jaz malo javim.. Druga nosečnost. Uspelo takoj, doma imam enoletnika. Tudi rojen marca. 🙉 Stara pa sem 27 let. Znakov nobenih, oziroma samo napihnjene joske, zaenkrat vse enako kot pri prvem.a boste kej pisale dnevnike nosecniske? 😁 Kateri je najboljši? 😊Sem pa videla da obstajata že dve skupine na fbju - marcevke 2021.



Dobrodosla sukancek. Pri vas bo tudi lusno z dvema malckoma. 😆😆

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:32:38   
Sukanček
Življenje je lepo

Tole sem najdla. Pa. Eno od zdravnikov ja.. 
user posted image

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:35:29   
Sukanček
Lilly super za srčka. 💗 Važno, da je eden.!!

Zakaj cerklaža? 
No jaz, če pridem do pdp ja bo čist ok. Ne do 40tedna hehe. Pri prvem sem komaj na 37t prilezla. Ampak baje to tudi ok - pdp termin. 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:36:15   
Zivljenjejelepo
Sukanček a lahko se link dodas, meni je ne najde. Verjetno je skrita? 🤷‍♀️


(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:36:30   
Sukanček
Srečka

Imaš ti tudi tako? 😁 Enega za drugim? 

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:54:21   
Sukanček
Življenje, ne vem kje se da copy 😑 kako pa pogledam če je skrita? Pomoje ni, ker piše samo zasebna.Dej mi pouej kako copy dam. 🙉

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 16:55:39   
Sukanček
https://www.facebook.com/groups/935054553677546/permalink/935862673596734/

A je? 🙉

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 17:03:23   
Zivljenjejelepo
Je, hvala! :) 


(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 17:12:09   
lillchy123

IZVIRNO SPOROČILO: Sukanček

Lilly super za srčka. 💗 Važno, da je eden.!!

Zakaj cerklaža? 
No jaz, če pridem do pdp ja bo čist ok. Ne do 40tedna hehe. Pri prvem sem komaj na 37t prilezla. Ampak baje to tudi ok - pdp termin. 



Ker se je prejšnja nosečnost začela z dvojčki, en plodek je odmrl v 7.tednu zaradi krvavitve iz hematoma, najina srčica Lara pa se je rodila v 24. tednu in zaradi posledic nedonošenosti sva se po 7tednih borbe morala od nje posloviti. Sicer je mnenje moje g da je šlo za splet nesrečnih okoliščin, ki so se začele s krvavitvijo v 7.tednu, saj pravega vzroka za prezgodnji porod nismo odkrili, ampak tokart ne bomo ničesar tvegali..

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 18:11:49   
Sukanček
Ojoj žalostno. 😑

Kaj sta bila dvojčka eno ali dvo? Dva otročka pa že imaš ane, če prav razberem? 
Nifty - nuhalna? Kej razmišljate? 😁💗

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 18:25:22   
Cebelica7
Hejlaa tudi jaz sem za da naredimo zaprto skupino za marcevke da si lahko pomagamo in delimo izkusnje, saj je tudi zame vse novo in sveze 🥰

(odgovor članu Zivljenjejelepo)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 18:49:50   
lillchy123


IZVIRNO SPOROČILO: Sukanček

Ojoj žalostno. 😑

Kaj sta bila dvojčka eno ali dvo? Dva otročka pa že imaš ane, če prav razberem? 
Nifty - nuhalna? Kej razmišljate? 😁💗


Dvojajcna.
Nuhalna vsekakor in ma podlagi izvida se odloca dalje. Pri nuhalni namrec tudi fizicno pogleda, da je z otrockom vse ok. Lahko pa recimo postavijo sum na kaksno stvar, ki je nifty ne odkroje. Zato je smiselno pocakati in se na podlagi izvida nuhalne odlocati dalje. 

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 19:05:31   
Zivljenjejelepo


IZVIRNO SPOROČILO: Cebelica7

Hejlaa tudi jaz sem za da naredimo zaprto skupino za marcevke da si lahko pomagamo in delimo izkusnje, saj je tudi zame vse novo in sveze 🥰


https://www.facebook.com/groups/935054553677546/permalink/935862673596734/
Tukaj imas link do skrite skupine. 

(odgovor članu Cebelica7)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: MARČEVKE 2021
16.7.2020 10:12:57   
Žanka
Pozdravljena.Stara sem bila novembra 40 let imam že 2 otroka stara 19 in 21let.Z možem nisva pazila 10 let in sma mislila ,že prej če bo kaj, vendar nikoli nič.Vedno sem mislila ,da je z menoj kaj narobe ali pa z njim.Niti nisem si mislila,da bo kaj nastalo in ja po tolkih letih si vsak misli,da nebo nič.Zadnji menstruacijo sem imela junija in bi morala jo dobiti prejšni tedn vendar je nisem ,vrtelo se mi je samo 2 dni,nakar mi hčera reče mami ,kaj če si noseča ,jaz pa v tistem ,kaj take govoriš.Grem zaj v ponedeljek po test ,ga naredim 2 krat in mi pokaže pozitivno.V tistem trenutku sem bila zelo šokirana,kak je mogoče,če nikoli ni uspelo po tolkih letih in ja grem drugi dan še enkrat po test in ga naredim in pokaže še enkrat pozitivno.Čez 3 dni ,ko sem zvedla ,da sem noseča povem možu in ni prišel do besed bil je šok ni moral verjeti ,da po tolkih letih,komaj zdaj da je uspelo.Sedaj morem obvezno jesti neka tablete folno kislino in čakam da me sestra pokliče za pregled.Rok imam 19.3.2021

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: MARČEVKE 2021
16.7.2020 17:10:49   
Srečka138
Evo danes na pregledu, smo izvedeli da je plod za en teden manjsi kolikor traja nosecnost, kar pomeni da sem dobro preracunala in zanosila en teden kasneje kot bi sicer morala glede na moje cikle. Tocnega pdpja mi se ni mogla povedat, tako da cakam do konca tega meseca ko imam ponovno pregled, sem pa sigurna da spadam med marcevke, kakor racunam mi pride pdp na 5.marca. Bolj tocno pa izvem konec meseca. Je pa izjemnoo lepo spet videti malega fizolcka z delujocim srckom. Takoj ko sem zagledala veliko crno piko sem spustila solzico, saj sem si najbolj zelela za zacetek da nosecnost je v maternici in da v njej biva detece. Sem pa bila skupaj s pregledom in oddajo krvi in urina konec v eni uri. Torej noseca sem 7t5d, plod pa je velik za nekje 6t4d.

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: MARČEVKE 2021
17.7.2020 11:41:56   
lillchy123
Srecka iiiiiii🥰



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: MARČEVKE 2021
21.7.2020 11:15:32   
Žanka
Pozdravljene.Trenutno jem že 1 tedn Novalac in mam takšne krče v desnem jajčniku ,zanima me če ima katera tudi po teh tabletih .Lp

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: MARČEVKE 2021
21.7.2020 16:57:31   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Žanka

Pozdravljene.Trenutno jem že 1 tedn Novalac in mam takšne krče v desnem jajčniku ,zanima me če ima katera tudi po teh tabletih .Lp


Tut jst sm jih imela, sicer ne po Novalacu, saj naj to nebi uplivalo, ker je ubistvu prehransko dopolnilo in ne hormonsko sredstvo. Krce ti zal ne znam pojasniti, lahko da se je sprozila ena "mini" ovulacija, saj je vrjetno cas ko naj bi prisla ovulacija (ce me razumes). Ce nimas nobenih lrvavih izcedkou ali cesa podobnega, te ne rabi nic skrbet. Mene ponavadi spikne v jajcniku in potem na gatah opazim ogromno belega toka, kar ni nic narobe.

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: MARČEVKE 2021
22.7.2020 15:54:59   
Lizika90
Pozdravljene!

Da se vam še jaz pridružimuser posted image user posted image

Ravno danes sem imela potrditveni UZ tako da sem danes videla mojo malo pikico. Sicer sem glede na zadnjo menstruacijo noseča 7t+5D. Predviden datum poroda imam glede na aplikacijo 5.3.2021, glede na oceno ginekologinje pa 11.3.2021. Sicer je nosečnost po IVF postopku, moja prva.

Se mi je pa zadnje tri dni pojavil nek rahlo rjavkast izcedek in občasno rahlo špikanje v jajčnikih. Samo močno upam, da se vse umiri. Sicer je danes Dr. rekla, da naj ne bi bilo nič narobe.


(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: MARČEVKE 2021
23.7.2020 23:39:34   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Pozdravljene!

Da se vam še jaz pridružimuser posted image user posted image

Ravno danes sem imela potrditveni UZ tako da sem danes videla mojo malo pikico. Sicer sem glede na zadnjo menstruacijo noseča 7t+5D. Predviden datum poroda imam glede na aplikacijo 5.3.2021, glede na oceno ginekologinje pa 11.3.2021. Sicer je nosečnost po IVF postopku, moja prva.

Se mi je pa zadnje tri dni pojavil nek rahlo rjavkast izcedek in občasno rahlo špikanje v jajčnikih. Samo močno upam, da se vse umiri. Sicer je danes Dr. rekla, da naj ne bi bilo nič narobe.




Se ti je glede izcedka in spikanja kaj umirilo?Tudi sama ze 3 dni opazam rjav izcedek z sluzjo. Me malo skrbi. Upam da je vse ok. Pregled imam sele cez en teden in upam da ne bom ponovno "oropana".

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: MARČEVKE 2021
24.7.2020 10:21:13   
Lizika90
Pozdravljena!

Zaenkrat se je izcedek umiril, špikanje pa kar ostaja občasno.
Sicer imam pregled pri svoji ginekologinji čez 2tedna.
Pri meni je kar vsak dan boj s toliko čustvi in strahu. Ampak moram biti pozitivna.
Saj sva se 3leta trudila za mali čudež brez uspeha.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: MARČEVKE 2021
24.7.2020 10:37:24   
Žanka
Pozdravljena.Mene je več ko en tedn špikalo,da sem mislila na koncu da so tablete krive.Mirem pa povedati da me že 3 dni ne špika nič več,čudež.Pregled mam komaj 19.8 prvič.

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: MARČEVKE 2021
24.7.2020 15:43:43   
I did it again
Pozdravljene,Da se še jaz vključim v debato, doma imamo že dva sončka in zdaj pričakujemo tretjega. Pdp mi po aplikacijah kaže 21.3., M imam redne sicer na 30 dni tako da pricakujem pdp priblizno 23.3. Prvi pregled imam 14.8., takrat pride moja G iz dopusta. Meni je najbolj zanimivo, da mi je bilo v prvih dveh nosecnostih ful slabo skos, cez cel dan, tudi ponoci sem se zbujala zaradi tega, zdaj pa cisto nic. Upam da ostane tako in da ni to kaksen slab znak... Zelim vsem vam da se vam nosecnosti cimlepse iztecejo. 

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?