|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MAJ 2022
18.9.2021 18:39:44   
Hope90
Zdravo, a ima mogoče še katera pdp v maju 2022? 🙂 Če bo vse kot mora biti, bo to moj prvi otrok, pdp je 21.5.2022. Kdaj imate prve preglede, jaz šele v 8. tednu. Malo je še vse skupaj nerealno...☺️
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MAJ 2022
18.9.2021 20:12:38   
bimbolica
Živjo,

Jaz imam pdp maja, vendar bo verjetno vseeno aprila ker bo carski rez.Jaz bom zdravstvu sporočila šele čez en teden ko bom vsaj 7tednov. Je trenutno vse se preveč ''lomljivo''

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MAJ 2022
18.9.2021 20:39:04   
Hope90
Živijo, čestitke in fingers crossed, da bo vse ok. Jaz sem sporočila čisto takoj, ker imam predispozicijo za strdke in mi bodo bolj podrobno spremljali kri med nosečnostjo, pa mi je bilo tako svetovano že pred zanositvijo... A imaš kakšne specifične znake? Pri meni poleg odsotne menstruacije, malo bolečih prsi in občasnih krčev (kot pred menstruacijo) nič ne kaže na to. Upam, da tako ostane čim dlje. 🙂 


(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MAJ 2022
18.9.2021 21:58:19   
Lupka29
Pozdravljene punce! 
Tudi sama sem včeraj zagledala plusek, sem že pred testom kr vedela, da sem noseča, ker sem imela ze več kot teden dni tak čuden filing v telesu (da se nekaj dogaja), pa prsi so rahlo bolece na dotik...in seveda M ni prišla v dogovorjenem terminu😊Je pa to moja 2.nosecnost, tudi v prvo sem rodila maja, tako da imamo doma 2 leti in 4 mesece staro divjakinjo. Prva nosecnost je bila bp, upam, da tako ostane, bo pa v tej ziher manj počitka, ker ob otroku to ne gre😅 Upam, da se nas čim več zbere za kake debate in da bo maja prikukalo na svet polno malih sončkov😍

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MAJ 2022
18.9.2021 22:07:00   
bimbolica
Ja krče imam, pa prsi tudi že od kakšnega 4ga tedna. Slabo mi je tudi samo ne tako hudo kot v prvi nosečnosti. Mogoče se pride za mano. V drugi nosečnosti, katero sem splavila mi ni bilo kaj preveč slabo samo sem izgubila dokaj zgodaj. Mislim da se zna prava slabost šele pričeti čez kak teden ali dva. 

Kako daleč pa si? 

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MAJ 2022
19.9.2021 9:36:20   
Katja_5_2022
Pozdravljene punce :)Cestitke vsem v skupini, se pa tudi jaz z najvecjo sreco pridruzujem skupini.Pdp imam 5.5.2022.Je pa to moja prva nosecnost❤️Krce imam,malo bolece prsi na dotik ter tudi malo slabosti.Za enkrat je moje pocutje vec kot odlicno.


(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MAJ 2022
19.9.2021 10:04:16   
Frkla
Živjo punce, še ena tukaj. Po mojih izračunih naj bi bil pdp 4.5.2022, ampak so moji cikli se malo hecali z mano, pa bomo videli po pregledu za koliko sem se zmotila. :) Prvič sem imela ss, tako da sem zdaj skos malo v strahu. Poleg izostanka M in napihnjenih jošk ne opažam zaenkrat ničesar. Mogoče voham malo bolj intenzivno. Tako da se mi včasih zdi, da sploh ni res, da sem noseča. Pregled imam konec meseca, ko bom v devetem tednu.  

(odgovor članu Katja_5_2022)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MAJ 2022
19.9.2021 17:56:16   
Hope90
Čestitke vsem v skupini. 🙂 
Bimbolica, sem čisto na začetku, 5 teden teče, pdp pa je 21.5.2022. Kdaj pa si imela splav (kateri teden), če te lahko vprašam? 
Sama sedaj res nimam nobenih znakovn. Slabo mi ni, neke želje po hrani nimam, utrujena nisem pretirano. Zgolj napete prsi, odsotnost menstruacije, rahli krči v maternici in pozitiven test. 🙂 Saj oba z možem ostajava realna do prvega pregleda. Je pa to moja prva nosečnost, tako da je vse novo zame. 🙂 


(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 9:27:33   
Vijolica12
Pozdravljene punce.

Tudi sama sem zagledala plusek😁 po mojih izračunih imam pdp 24.5.Znakov zaenkrat še nobenih (razen izostanka m), je pa to moja prva nosečnost in jo seveda spremlja ogromno vprašajev 😀Pregled imam v sredini oktobra in upam, da je vse kot mora biti. 

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 10:48:15   
Hope90
Čestitke in dobrodošla v "Majski" klub. 😉☺️ Meni so se zelooo spustili mozolji po obrazu in hrbtu v tem tednu (progesterona za odvoz, očitno...). 


(odgovor članu Vijolica12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 11:20:56   
Katja_5_2022
Tudi pri meni ogromni napad mozoljev.. hujse kot v casu pubertete hehehe

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 15:02:08   
bimbolica
Dobrodošle majčice,


Hope90, tisti splav meni osebno ni bil nekaj posebno travmatičen, je bil le pika na I. Imela pa sem ga pri 6+5, danes pa sem en dan čez. Mene je bolj strah kasnejše nosečnosti, saj nimam ravno prijetnih izkušenj. Tako da jaz bom trepetala vsaj, dokler ne zaslišim joka. Upam pa, da bom lahko trebušček skrivala čim dlje. Saj računam povedati v službi šele po morfologiji (ja vem, pobožne želje). Kaj pa vem, mogocey celo uspe, glede na to da bo zima. 

(odgovor članu Katja_5_2022)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 15:15:46   
Hope90
Mogoče pa res, ker prihaja obdobje jopic in puloverjev... 🤞

Jaz bom v službi najverjetneje povedala po nuhalni, ne verjamem, da bom lahko dlje "skrivala". Stvar je tudi v tem, da bom morala na preglede v UKC zaradi prebolele tromboze in bom veliko odsotna.. 
A ste poleg partnerja povedale še komu? 🙂 

(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 15:41:33   
bimbolica
Midva ne. Bova enemu paru povedala po nihalno, ker imata podobno zgodbo kot midva. 

Ostalim pa se bova izogibala upam da do božiča. A vidva sta že delila novico?

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 15:46:45   
Vijolica12
Čestitke vsem😀

Jaz nekako še ne dojemam, nimam nobenih znakov🤷‍♀️Midva nisva povedala še nikomur, bova pa zdržala verjetno samo po prvem pregledu. Se bodoče babice in dedki že dooolgo veselijo teh novic 😁

(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 16:10:02   
Hope90
Prijateljica, s katero tudi delava skupaj, je sama "ugotovila", ker imam res napihnjene in večje prsi. 😅 In je kar fino imeti enega "zaveznika" v službenem okolju, ki razume... Mislim, da bova družini povedala kmalu po prvem pregledu oz. okoli nuhalne. Nisva pa še govorila o tem. 

(odgovor članu Vijolica12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 16:40:14   
Lupka29
Ooo, se kar nabiramo😊 midva bova tudi domacim povedala po nuhalni (in verjetno tudi niftyju, glede na mojo starost), v sluzbi pa po morfologiji...malo me skrbi, kako bom uspela skrivati, ker se v drugo menda trebuscek prej opazi...

Zanima me, ali ste kaj razmisljale o cepljenju za Covid (tiste, ki še niste)? Menda ginekologi kr forsirajo k temu, ker smo nosecnice toliko bolj dovzetne za bolezni in menda tudi tezje prebolevajo...sama se kar malo bojim, bolj zaradi otroka kot sebe...sem kar neodlocena

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 16:56:16   
bimbolica
Odloči se sama, jaz ti bom povedala le kaj opažam. 

Sama sem v eni posebni skupini starsev. V zadnjem mesecu so se oglasile tri, ki niso bile cepljene in so fasale kovid med nosečnostjo. Nekatere so imele le manjšo vročino, nekatere malce težjo obliko. Vse tri so bile okoli 20tednov noseče ko je posteljica odpovedala (zaradi kovida infekcije, ki jo je imela mama). Otročki, kljub temu da mame niso prenesle infekcije na otročke, je ta infekcija napadla dojenčkovo življenjsko linijo tj. posteljica, kar je povzročilo da je srček nehal biti. 
Jaz vem, da ne bom riskirala in sem dvojno cepljena

(odgovor članu Lupka29)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 17:05:08   
bimbolica
Če še nisi cepljena in bi se rada, pa bi jaz na tvojem mestu po skalah do drugega trimester. Po 12tednu


(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 17:05:55   
bimbolica


IZVIRNO SPOROČILO: bimbolica

Če še nisi cepljena in bi se rada, pa bi jaz na tvojem mestu po skalah do drugega trimester. Po 12tednu





*Počakala

(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: MAJ 2022
21.9.2021 21:42:08   
Hope90
Zdravo. Sama sem polno cepljena in se bom še tretjič, če bom imela nizko koncentracijo protiteles (si grem zamerit v kratkem) in če bodo ginekologi rekli, da je ok. Že zaradi sebe, ker v primeru, da zbolim za covid, imam dosti večjo možnost strdkov... Pa tudi zaradi otroka, seveda. 


(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: MAJ 2022
22.9.2021 11:58:56   
Hope90
Mogoče še eno bolj "intimno" vprašanje... Kako ste pa kaj z libidom? 🙃 Sama ga niti nimam od cca pričakovane menstruacije naprej. Ves čas imam neke krče, on-off sem napihnjena, počutim se "debelo", čeprav imam isto kg kot prej, zgolj občutek... In to niso ravno predpogoji za romantičen večer. 😉 

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: MAJ 2022
22.9.2021 12:32:16   
bimbolica
Mene razganja, samo sva abstinencna in bova bila še kak teden. Ko sem noseča vedno fasem vnetje mehurja vvprvih dveh mesecih. Pa ravno ne bi rada bila na antibiotikih, v začetku nosečnosti. 


(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: MAJ 2022
22.9.2021 17:18:49   
Frkla
Poleg naju ve moja najboljša prijateljica. Ostali pa bojo še malo počakali. Vsaj do nuhalne. Vzdržna pa lih nisva 🙈Kako ste kaj s počutjem? Meni se že dva dni zdi, da se mi nek balon not napihuje. No, sej verjetno se res 🙃

(odgovor članu bimbolica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: MAJ 2022
25.9.2021 9:57:12   
NajaRaja
Ojla :) se ena ki pricakuje maja 🙃 prvi pregled sem imela ze v 7. tednu, po uz naj bi bil pdp 1.5. Doma ze imamo majcka 2020, tako da bo kar pestro 😄 se nam pa ze odkar je prvi v vrtcu non stop ponavljajo prehladi in ostale vrtcevske radosti. V sestem tednu sem pristala na antibiotikih zaradi vnetja uses (prvic v zivljenju, valda dobila reakcijo na penicilin ker sploh nisem vedela da sem alergicna 🙄), zdajle pa spet “uzivam” z vnetim grlom….noro res.Drugace pa nekih nosecniskih znakov nimam, ze pri prvem je bilo celih 9 mesecov kot da nisem noseca, tako da upam da bo tudi tokrat slo tako gladko ☺️Kar se pa cepljenja tice se pa sploh ne morem odlocit. Sem tudi ze slisala da je virus napadel posteljico in otrocek ni prezivel, po drugi strani pa za primer, ko se je mamica cepila in imela kmalu za tem ss (je pa res da ni bilo nujno povezamo s tem).   Verjetno se bom odlocila po niftyju.

(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?