|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJ 2022
5.4.2022 16:03:14   
Hope90

Hej, danes sem imela na kliniki za žilne bolezni, kjer so me pobožali po duši in rekli, da ful dobro zgledam za osmi mesec, nič kaj utrujeno. 😅 No, tudi novice so super, lahko rodim v Nm, tudi porod imam lahko kakršen želim. Vse bp. UZ v APN imam pa jutri, to sem malce bolj na trnih. Sem pa sedaj v dobrem tednu dobila skoraj 2 kg, tako da upam, da je šlo nekaj tega tudi v babya, ne samo v mojo rit. 😅 Uu, super, da se je spustil, pri meni je še visoko, čist v pljučih. 🙈Babymoon je obvezen, Frkla! 😉 Midva greva kar naslednji vikend v Brda, pa čeprav je velikonočni vikedn... En odklop še rabimo. 🙂 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Oj! Kako je? :) Hope, kdaj imaš ta teden pregled? Js sem še vedno dobro, brez posebnosti. Edino ob vsakem obratu ponoči se zbudim. Samo dokler nazaj zaspim, se ne sekiram prav posebej. Se mi pa zdi, da je otročič se kr spustil, ker ima strašno veselje me v mehur žokat. Do zdaj tega nisem tolk občutla. Sem pa še vedno v odlašanju. Prav na živce si že grem. Jutri pa res oddam vlogo na csd pa pripravim ruzak za v Rim ;)
Pa zdaj me je nekaj popadlo, da bi še na vikend oddih nekam šla ;D



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: MAJ 2022
7.4.2022 10:50:09   
Frkla
Ijuj kako je fino slišat dobre novice! Kako je blo pa včeraj? So kile tam kjer morjo bit? ;) Js sem tudi od zadnjega pregleda pridelala konkretne 3. No vsaj do zadnjič, bomo vidli kaj bo vaga jutri na pregledu pokazala :D Sicer pa tak ni čudno. Sladko mi ful paše zadnje cajte. Pa se tud ne upiram lih :P Aneda, da je treba še hitro nekam? Sem bla malo optimist, da bi že kr ta vikend. Pa bo zgleda tudi naslednji. Klinc pa velikonočni, jajce lahko tudi kje drugje jemo, ni treba da doma :D Gnezdenje te je že zapopadlo? Js še kr čakam, da me prime :P

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: MAJ 2022
7.4.2022 14:09:00   
Hope90

Tudi včeraj je bilo vse ok. 🙏😁🙌 Baby v mejah normale, tu v Lj so namerili, da ima sedaj v 34. tednu (33+4) že 2.2 kg. Kar bi pomenilo, da je od prejšnjega ponedeljka pridelal 0.6 kg. Če je, vsa čast mi. 😂 Sicer sem se res za skoraj 2 kg zredila v teh 10ih dneh, samo pomoje se je moja ginekologinja pri meritvah prejšnji teden malo zmotila.. Kakorkoli, vse je ok, tako da sem happy. ☺️Ja, nujen je pobeg od doma... Tudi midva greva ravno za veliko noč, tokrat bova pač malo drugače praznovala ta praznik, pa kaj. Drugače pa ja, imam vse več ali manj ready. Še malo stvari preperem. Kakšen dan se mi ful da, pa čistim okna, pomivam tla, sesam.. Kakšen dan pa pač samo ležim na kavču in se mi nič ne da. Bi bila pa vesela, da mi uspe vse postorit, preden pride baby.. Upajmo, da bo tako. 😅🤞

IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Ijuj kako je fino slišat dobre novice! Kako je blo pa včeraj? So kile tam kjer morjo bit? ;) Js sem tudi od zadnjega pregleda pridelala konkretne 3. No vsaj do zadnjič, bomo vidli kaj bo vaga jutri na pregledu pokazala :D Sicer pa tak ni čudno. Sladko mi ful paše zadnje cajte. Pa se tud ne upiram lih :P Aneda, da je treba še hitro nekam? Sem bla malo optimist, da bi že kr ta vikend. Pa bo zgleda tudi naslednji. Klinc pa velikonočni, jajce lahko tudi kje drugje jemo, ni treba da doma :D Gnezdenje te je že zapopadlo? Js še kr čakam, da me prime :P



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: MAJ 2022
18.4.2022 20:02:08   
Hope90
Hejla, punce, kako ste? Frkla, že kaj gnezdiš? 🙂 Sta uspela it na kratek dopust? Midva sva skočila za en dan (oz. 1x prespat) in bilo je super. 😊 Dobro jedla, malo slikala trebušček, si privoščila čas samo za naju dva.. Lepo je bilo. Zdaj pa nas čakajo še zadnje priprave, še vedno nisva sestavila posteljic. 😅🙈 Jutri imam pregled v 36. tednu, potem pa se res moram lotit še teh zadnjih malenkosti... Kako si ti, kaj napreduješ s pripravo? 🙂 

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: MAJ 2022
19.4.2022 12:18:01   
Frkla
Haaaj :)
Še kr sem po starem. Počutje bp. Lena isto kot sem bla. :P Gnezdenje me je prijelo prejšnji ponedeljek lih za 3 ure. Cotke sem oprala in posušila, zdej mam pa vse na kupu, ker je toooolk tega in se mi še ni dalo zložit in pospravit. Obupna sem. Sestavljanje postlce še tud pri nas čaka. Sem pa uspela naročit še previjalno podlogo, tak da manjkajo mi mnda še samo vložki, potem pa mam doma mnda vse. Samo še zorganizirat je treba vse pa napakirat. Ja, tudi tega še nisem. (: Aja, pa še kr ne vem kaj bom otročku oblekla za domov. Verjetno hlačke na stopala, body na kratke rokave in jopca čez ne bo dovolj. Kljub dekici? Bom mogla enega z dolgimi rokavi najt. Kaj si ti napakirala? :)
Jaaaa, na oddih sva pa uspela it. Tudi ta vikend :) Šla sva kr na obalo, dve nočitvi, ampak itak mi je zmanjkalo časa še za kakšno masažo, ker je blo treba jest pa bit zunaj na soncu. Prehodila sem cca 17km na dan, dobila eno uradno slikco za spomin :D, pa se basala s sladoledom. Fajn je blo. Polna luna me je malo skrbela, ampak ok, sej je bla Izola blizu ;D Obupna sem, še kr nekako ne dojamem, da teče 38. teden.
Ti si ok? Bolečine so popustile?

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: MAJ 2022
19.4.2022 17:54:30   
Hope90
O, ful dobro za oddih. Jaz sem tudi bolj kot ne jedla na oddihu, sva si privoščila 6 hodni menu, 3 ure sva jedla.. Božansko. Ni čudno, da imam že 15 kg več kot pred zanositvijo. 😅 Pa so še 4 tedni pred mano. 🙈😅 Drugače sem ok, hrbet je bolje, boli občasno oz sem se kar navadila na to. Baby je ful aktiven, kar je super. Edino zgaga mi gre na živce, ampak mi pomaga Rennie. Bolečine v dimljah se mi pojavljajo, pa so čisto znosne. Prejšnji teden sem imela neke čudne fake popadke v križu, kar 2 uri so trajali oz hodili v valovih. Sem že mislila, da bom kam šla.. No, potem so se umirili in od takrat je vse kul. Zvečer sem po navadi utrujena in tečna, diham kot stara mama na cigaretih, ampak pod črto mi ni nič hujšega. 😉😅V bistvu malo komaj čakam, da se vse skupaj začne dogajat. Danes sem srečala kolegico pri zdravnici in je bila čisto siva v obraz, trebuh nizko, kot da je pri kolenih, bolečine v križu, slabost.. Začetek poroda, je šla domov še eno odspat preden gre v bolnico. Ona cela boga, jaz pa v mislih "oh, blagor, jaz bi šla tudi rodit."😅 Po drugi strani mi je pa kul, da imam še cca 4 tedne, da lahko malo bolj na easy gnezdim. Samo, če se pa baby odloči prit prej, pa ne bom nič jezna. Danes sva imela UZ, naj bi imel že 2.7 kg. 🙌 
Aja, v torbo za v bolnico sem si pripravila en mini kompletek v 50ki, bodi z dolgimi rokavi, hlačke s stopalkami in nogavičke. Jopico, dekico in kapico prinese očka. Sem pa njemu pripravila še en komplet v 56ki, če mali ne bo tako mali, da ga prinese s seboj.😉 Isto, bodi z dolgimi rokavi, hlačke, nogavičke, copatke, jopico in kapico. Če bo ful toplo, ga pač ne bom z dekico pokrila... Nimam čist filinga koliko je treba babye oblečt, sicer. 
A od kozmetike imaš že vse? Jaz sem kupila fiziološko v ampulah, hladilno mazilo in en bepanthen, sterilne zložence za popek, od Aderme milo s cold kremo (isto kot trdo milo) in krpice za umivanje od toto. Pa tisti nov paket v DM sem si vzela, za dojenčka, not je kar nekaj koristnih stvari, od tuš gela za nas, do mini sudokrem kreme, ki jo je čisto fino imet "za vsak slučaj".Nisem pa še kupila škarijc za nohte, termometra in aspiratorja za nos. Pa koša za plenice še nimam.. Ti to že imaš? 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Haaaj :)
Še kr sem po starem. Počutje bp. Lena isto kot sem bla. :P Gnezdenje me je prijelo prejšnji ponedeljek lih za 3 ure. Cotke sem oprala in posušila, zdej mam pa vse na kupu, ker je toooolk tega in se mi še ni dalo zložit in pospravit. Obupna sem. Sestavljanje postlce še tud pri nas čaka. Sem pa uspela naročit še previjalno podlogo, tak da manjkajo mi mnda še samo vložki, potem pa mam doma mnda vse. Samo še zorganizirat je treba vse pa napakirat. Ja, tudi tega še nisem. (: Aja, pa še kr ne vem kaj bom otročku oblekla za domov. Verjetno hlačke na stopala, body na kratke rokave in jopca čez ne bo dovolj. Kljub dekici? Bom mogla enega z dolgimi rokavi najt. Kaj si ti napakirala? :)
Jaaaa, na oddih sva pa uspela it. Tudi ta vikend :) Šla sva kr na obalo, dve nočitvi, ampak itak mi je zmanjkalo časa še za kakšno masažo, ker je blo treba jest pa bit zunaj na soncu. Prehodila sem cca 17km na dan, dobila eno uradno slikco za spomin :D, pa se basala s sladoledom. Fajn je blo. Polna luna me je malo skrbela, ampak ok, sej je bla Izola blizu ;D Obupna sem, še kr nekako ne dojamem, da teče 38. teden.
Ti si ok? Bolečine so popustile?



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: MAJ 2022
20.4.2022 10:22:42   
Frkla
Mmmmm, 6 hodni meni! Js bi tud user posted image Haha, js sem tud nekje na +14kg. Pa sej ni čudno. Sladoled? Ja, prosim! 4 kepce! Pol se pa redi počasi :p O super, samo da si boljše. Js zaenkrat ne smem jamrat, me nič ne boli, za zgago pa k sreči ne vem kak zgleda. Niti otrdevanje trebuha. Tak da bom pomoje malo v šoku, ko se bo začelo :) Ahahahah, jaa, stara mama na cigaretih user posted image user posted image Js v soboto prilezem na vrh klifa, pa me svakinja po telefonu vpraša, a si ti mal zadihana? Ja no shit, sherlock. Mal pa sem res :D Js sem še tudi na tej stopnji, ko še ne bi šla na dva dela. V bistvu mi je še čisto ok tak, pa glede na to da še kr nimam vsega, naj še malo počaka :D No, predolgo pa spet ne. Ampak tam ene 4 dni pred rokom bo super :D Wuhu! 2,7 kg! To pa ni več prelahko :) Pri meni so isto zmerli na zadnjem pregledu. Bomo vidli kaj bojo rekli v petek. Kdaj maš ti naslednjič pregled?
Ja mene tud to bega, ko ne vem kolk je zdej to treba oblečt. Pomoj bom vzela kar bodi s kratkimi, ker mi je pač lep in paše h kompletu, pa tako jopco/majčko z dolgimi rokavi za čez, bom pa pomoj kupla še eno malo bolj konkretno jopco 62, če ne bi bla dekca preko dovolj, da potem še to oblečem. Pa malo večje, pa računam da bo prav še potem, ko bomo perajt za v voziček. Al pa še lepo en navadn bel bodi z dolgimi rokavi v torbo, pa bomo oblekli po potrebi tega namesto onega s kratkimi.
Od kozmetike mam pa js tud fiziološko v ampulah, zložence, dva seta za čiščenje popka (to mnda tud patronažna potem prinese), toto krpice za umivanje, olivno olje, toto trdo milo sem dobila (to še ne vem, če bo v uporabi), toto palčke mam (tud ne vem lih kolk bo prav prišlo). Škarjice, ščipalec pa neke pilce sem naročila, so na poti, isto krtačo in glavnik (neko poceni zadevo), aspirator sem se pa odločla da bom naknadno. Termometer še rabim. Pa pomoj bom zaenkrat tud s tem počakala. Navadnega mam, če bo treba, bom samo skočila po tistega z mehko konico. To je kr prednost. če maš ključe od lekarne doma ;D Alkohol mam tak vedno doma, za kake škarjice razkužit, za popek pa fiziološka pa pomoj bom uporabla ofenosept sprej. Koš za plenice pa dobim za darilo. Za prvo silo smo opremljeni. Samo iz škatl je še treba spravit pa na mesto dat. Čeprav mal improvizacije bo treba, ker namreč kopalnice še kr nimam do konca zrihtane. Ampak bomo se že znajdli. Kr ne morem verjet, da smo že tak na koncu. Al smo lih po palčki lulale!

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: MAJ 2022
20.4.2022 10:42:52   
Hope90

Sej to, meni se tudi zdi, da je kot včeraj, ko sem se zmedeno gledala v ogledalo in držala clear blue v roki. 🙂 Ofenosept bi lahko še vzela, ja, to pride prav tudi pri ostalih ranicah.. Nikoli narobe, če je v prvi pomoči.. Naslednji pregled imam čez 14 dni, 3.5., to bom že v 38. tednu oz dopolnjen 37. in še malo.. Takrat naj bi imela tako UZ, da preveri lego in ctg. Javi, kaj ti bodo rekli na tvojem. 🙂 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Mmmmm, 6 hodni meni! Js bi tud user posted image Haha, js sem tud nekje na +14kg. Pa sej ni čudno. Sladoled? Ja, prosim! 4 kepce! Pol se pa redi počasi :p O super, samo da si boljše. Js zaenkrat ne smem jamrat, me nič ne boli, za zgago pa k sreči ne vem kak zgleda. Niti otrdevanje trebuha. Tak da bom pomoje malo v šoku, ko se bo začelo :) Ahahahah, jaa, stara mama na cigaretih user posted image user posted image Js v soboto prilezem na vrh klifa, pa me svakinja po telefonu vpraša, a si ti mal zadihana? Ja no shit, sherlock. Mal pa sem res :D Js sem še tudi na tej stopnji, ko še ne bi šla na dva dela. V bistvu mi je še čisto ok tak, pa glede na to da še kr nimam vsega, naj še malo počaka :D No, predolgo pa spet ne. Ampak tam ene 4 dni pred rokom bo super :D Wuhu! 2,7 kg! To pa ni več prelahko :) Pri meni so isto zmerli na zadnjem pregledu. Bomo vidli kaj bojo rekli v petek. Kdaj maš ti naslednjič pregled?
Ja mene tud to bega, ko ne vem kolk je zdej to treba oblečt. Pomoj bom vzela kar bodi s kratkimi, ker mi je pač lep in paše h kompletu, pa tako jopco/majčko z dolgimi rokavi za čez, bom pa pomoj kupla še eno malo bolj konkretno jopco 62, če ne bi bla dekca preko dovolj, da potem še to oblečem. Pa malo večje, pa računam da bo prav še potem, ko bomo perajt za v voziček. Al pa še lepo en navadn bel bodi z dolgimi rokavi v torbo, pa bomo oblekli po potrebi tega namesto onega s kratkimi.
Od kozmetike mam pa js tud fiziološko v ampulah, zložence, dva set_a za čiščenje popka (to mnda tud patronažna potem prinese), toto krpice za umivanje, olivno olje, toto trdo milo sem dobila (to še ne vem, če bo v uporabi), toto palčke mam (tud ne vem lih kolk bo prav prišlo). Škarjice, ščipalec pa neke pilce sem naročila, so na poti, isto krtačo in glavnik (neko poceni zadevo), aspirator sem se pa odločla da bom naknadno. Termometer še rabim. Pa pomoj bom zaenkrat tud s tem počakala. Navadnega mam, če bo treba, bom samo skočila po tistega z mehko konico. To je kr prednost. če maš ključe od lekarne doma ;D Alkohol mam tak vedno doma, za kake škarjice razkužit, za popek pa fiziološka pa pomoj bom uporabla ofenosept sprej. Koš za plenice pa dobim za darilo. Za prvo silo smo opremljeni. Samo iz škatl je še treba spravit pa na mesto dat. Čeprav mal improvizacije bo treba, ker namreč kopalnice še kr nimam do konca zrihtane. Ampak bomo se že znajdli. Kr ne morem verjet, da smo že tak na koncu. Al smo lih po palčki lulale!



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: MAJ 2022
23.4.2022 7:36:31   
Frkla
Ekola, pregled za mano. Precej na hitro je blo vse pogledano, sem pričakovala ctg, pa ga ni nardila. Sicer konec koncev niti nima smisla, glede na to da niti ne vem kako zgleda otrdevanje trebuha, otroka dobro čutim, tak da mogoče res brezveze. Pogledala je urin in pa hiter uz za pretoke, plodovnico, lego. Plodovnica je še bistra in naj ne bi še nič kazalo na kakšno bližajočo se akcijo. Kar mi je čisto ok :) Kr naj še zdrži kakih 10 dni vsaj :) Sem pa lepo pridelala 2kg v dveh tednih (bravo, res. Sicer pa kaj drugega sem pa pričakovala po vikend oddihu :P ) Tak da zdaj naj bi omejila sladko. Jej.
Kako si ti?

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: MAJ 2022
23.4.2022 8:12:48   
Hope90
Hejla. Lepo in super, da je vse ok. Pa fino, da je pogledala pretoke, meni so jih samo v Lj, moja jih nikoli ne... Ej, jaz sem v enem tednu pridelala 1.6 kg, se tolažim, da nima veze tole na koncu. 😅 Gin. ni glede kil nič težila nazadnje, še dobro. 😎 Sladko mi pa v bistvu ful paše. Se mi zdi, da samo še juhe, bel kruh in datlje jem. No, pa čokolado in palačinke. 😅🙈Drugače sem pa ok. Sobica se beli, ko mož zaključi, sestavina še posteljico in zibko in bo to, to. 😊💞
Imam pa ful večji trebuh, prej sem imela 3 tedne skoz 100 cm obseg, sedaj je v enem prišel na 102 cm. Baby je občutno zrasel, ker sem težja, širša in totalno okorna. Mal mi je vsega dost počasi. Sicer naj bo notri še ta teden, da dopolniva 37. (naslednja sobota, danes ravno štartava v ta teden), ampak potem pa lahko res pride, takoj ko želi. Mama is ready. 😅 Koliko je pač mogoče bit pripravljen. 😅🙈
A boš pisala kakšne porodne želje za v bolnico? 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Ekola, pregled za mano. Precej na hitro je blo vse pogledano, sem pričakovala ctg, pa ga ni nardila. Sicer konec koncev niti nima smisla, glede na to da niti ne vem kako zgleda otrdevanje trebuha, otroka dobro čutim, tak da mogoče res brezveze. Pogledala je urin in pa hiter uz za pretoke, plodovnico, lego. Plodovnica je še bistra in naj ne bi še nič kazalo na kakšno bližajočo se akcijo. Kar mi je čisto ok :) Kr naj še zdrži kakih 10 dni vsaj :) Sem pa lepo pridelala 2kg v dveh tednih (bravo, res. Sicer pa kaj drugega sem pa pričakovala po vikend oddihu :P ) Tak da zdaj naj bi omejila sladko. Jej.
Kako si ti?



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: MAJ 2022
25.4.2022 11:22:33   
Frkla
Za mano je vikend neuspelega odrekanja sladkem :P Ne, ni res, sem zavrnla smetano na sladoledu pa kakav ;D Pa eno limonado sem namesto vroče čokolade. Neki pa je :P Mi pa tud ful paše sladko. Lahko bi žvela na palačinkah :D No, sicer pa ne morm rečt, da je to lih na novo in zaradi nosečnosti :P Samo prej se ni nikjer poznalo, zdej pa samo kile gor. Pa sem misla, da se nakoncu umiri zadeva :D Haha! U wish, ja. Sem si pa za foro tud trebuh zmerla. Me je kr malo na rit vrglo. 108 cm!! Pa se mi niti ne zdi, da bi bil posebej velik. Pa od nekdaj sem bla med suhimi. Zlo suhimi. Sem malo guglala (ne vem zakaj), večji trebuh bi lahko nakazoval tudi ozko medenico. Upam, da to ne pomeni ultra težkega poroda. Zdej me je pa kr malo zaskrbelo. Ampak agilna pa še isto ko v petem mescu. Pol me potolaži, da nardit tak nimam kaj, je kak pač je :) Sem pa danes štartala 39 teden. Oziroma danes je dopolnjenih polnih 38.
Sva pa za vikend celo sestavla postlco, oprala sem posteljnino, tak da samo to še oblečem pa je to pripravljeno. Potem pa še samo finese za v porodnišnico. Za mene in za otročka. Danes dobim še cotke za iz porodnišnice pa previjalni ruzak sem si privoščla. Tak da ta teden bi še ziher bla v enem kosu, tam 5.5.22 se mi pa kr dopade datum, tak da lahko pride. :D Vidva sta končala z beljenjenjem?
Za porodne želje sem pa najprej rekla, da ne bom mela nič, potem sem pa našla tole: https://www.sb-celje.si/oddelki-in-ambulante/ginekolo%C5%A1ko-porodni%C5%A1ki-oddelek/porodni-blok/priprava-na-porod-in-star%C5%A1evstvo/primer-porodnega-na%C4%8Drta, pa mi je blo všečno, tak da sem to prilagodila svojim željam (beri: brisala, kar se mi ni zdelo zame pomembno), pa bom mela to sabo.

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: MAJ 2022
25.4.2022 14:55:35   
Hope90
Hejla. Hehe, jaz se tudi bolj kot ne neuspešno borim proti napadom volćje lakote (predvsem sladkega, palačink in belega kruha s tunino pašteto - zadnje dni je to hit.user posted image ). Od začetka do sedaj sem pridobila že +17 kg (ravno danes sem se stehtala in me je skoraj kap). Sicer se mi zdi, da je tole v zadnjem tednu bolj kot ne voda - imam res velika lička, tudi po nogah vidim, da malce zatekam... No, če nič drugega se lahko tolažim s tem...

U, pridna sta bila. Midva še nisva dokončala sobice, bova sedaj med prazniki. Potem je pa res to-to. :) Sem si danese kupila še pidžamo za dojit in copate za v porodnišnico, zdaj sem pa čisto ready. ;)

Hvala za link, je uporabno - nekaj malega bom tudi sama napisala. Čisto toliko, da dam na papir, da si želim narven in čim bolj umirjen začetek poroda (upam sicer, da bo cel porod tak)..

5.5 je lep datum, ja. :) Držim pesti, da se vajin baby s tem strinja. :)
Jaz sicer pravim, da lahko pride naš tudi že aprila, ampak pomoje bom čisto panična, ko se bo zared začelo. user posted image Mogče tisti prvi vikend, 7.5., take pravljične številke - če bo takrat, bo super. :) :)
Se mi pa sedaj vsak večer telo lepo pripravlja na porod - trebuh otrdeva, baby pritiska navzdol, zvija me, slabo mi je.. Par dni nazaj sem imela občutek, da bo res ven pogledal, križ me je bolel, občutek menstrualnih krčev.... Ampak nič, zjutraj se zbudim s čist mehkim trebuhom, da moram kar preverit, če sem sploh noseča. Kot da bi odrezal... Očitno treningi pred pravo akcijo. :)


IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Za mano je vikend neuspelega odrekanja sladkem :P Ne, ni res, sem zavrnla smetano na sladoledu pa kakav ;D Pa eno limonado sem namesto vroče čokolade. Neki pa je :P Mi pa tud ful paše sladko. Lahko bi žvela na palačinkah :D No, sicer pa ne morm rečt, da je to lih na novo in zaradi nosečnosti :P Samo prej se ni nikjer poznalo, zdej pa samo kile gor. Pa sem misla, da se nakoncu umiri zadeva :D Haha! U wish, ja. Sem si pa za foro tud trebuh zmerla. Me je kr malo na rit vrglo. 108 cm!! Pa se mi niti ne zdi, da bi bil posebej velik. Pa od nekdaj sem bla med suhimi. Zlo suhimi. Sem malo guglala (ne vem zakaj), večji trebuh bi lahko nakazoval tudi ozko medenico. Upam, da to ne pomeni ultra težkega poroda. Zdej me je pa kr malo zaskrbelo. Ampak agilna pa še isto ko v petem mescu. Pol me potolaži, da nardit tak nimam kaj, je kak pač je :) Sem pa danes štartala 39 teden. Oziroma danes je dopolnjenih polnih 38.
Sva pa za vikend celo sestavla postlco, oprala sem posteljnino, tak da samo to še oblečem pa je to pripravljeno. Potem pa še samo finese za v porodnišnico. Za mene in za otročka. Danes dobim še cotke za iz porodnišnice pa previjalni ruzak sem si privoščla. Tak da ta teden bi še ziher bla v enem kosu, tam 5.5.22 se mi pa kr dopade datum, tak da lahko pride. :D Vidva sta končala z beljenjenjem?
Za porodne želje sem pa najprej rekla, da ne bom mela nič, potem sem pa našla tole: https://www.sb-celje.si/oddelki-in-ambulante/ginekolo%C5%A1ko-porodni%C5%A1ki-oddelek/porodni-blok/priprava-na-porod-in-star%C5%A1evstvo/primer-porodnega-na%C4%8Drta, pa mi je blo všečno, tak da sem to prilagodila svojim željam (beri: brisala, kar se mi ni zdelo zame pomembno), pa bom mela to sabo.



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: MAJ 2022
29.4.2022 13:21:19   
Frkla
Hoojla :) Najprej klasično vprašanje v teh dneh: se že kaj dogaja? :P Pri meni nič. Še vedno ne vem, kako zgleda otrdevanje trebuha, niti karkoli drugega. Kak teden še naj bo tako, pol pa bo počasi dosti. Danes sem sitna za pošizit. Nič nisem nardila, nobene neke volje, samo tečnarim sama sebi.
Sem pa včeraj končno spravila skupaj ruzak za sabo. Pol za domov pa cotke pa pleničke sem naložla, ostalo bo pa že poiskal :D
Si me pa kr malo potolažla s temi kilami. Js sem bla zadnjič +16 in je rekla naj pazim, da se ne zredim zdaj preveč, ker bo pol to težje ven spravit. Ja pismo, ne vem lih kolk nadzora mam zdele na koncu, no. Sploh pa se mi zdi, da otrok ni tak ogromen, trebuh je pa pomoj večji zaradi tega, ker je vse skupaj bolj spredaj. Ker se mi zdi, da noben notranji organ ni lih utesnjen :D Pa zadnjič sem mela tud gležnje malo otečene, pa ponoči mi dlani rahlo zatečejo, pa lička, ja :D Tak da tudi računam kako kilo na račun vode. Sej sladoled pa ne redi :P

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: MAJ 2022
29.4.2022 13:46:01   
Hope90

Hejla. Ej, nič še. Sicer trebuh otrdeva zvečer, baby dol pritiska, ampak ni pa nič drugače kot prejšnji teden. Mu še paše notri... Mah, jaz jem kar mi paše. Zajtrk, potem eno kavo in piškte/ napolitanke/pač obvezno nekaj sladkega vmes, potem kosilo + sladico (itak) in večerjo. Vmes popoldne pa še kakšen kos sadja, datlje in ananas. Več kot pred nosečnostjo, ampak jbg. Se bom že potem držala nazaj, ko bomo enkrat na gosti hrani. Sedaj je čas za zaloge za mleko. Pa baby rabi rjavo maščevje, da bo znal regulirat toploto. 🙂😉
Jaz sem se pa končno umirila. Nehali so se "obiski" in kavice s kolegicami, ker so vsi na dopustu... In mi prav paše, da imam mir. Malo več pospravljam, gnezdenje me je udarilo s polno silo. 🙂 Ampak sem na easy, hodim na sprehode s psičkama, vsak dan nekaj pospravim in malo več počivam. Čist kul mi je... Po eni strani komaj čakam, da baby pride, po drugi pa takega "zena", kot ga imam sedaj v lifeu ne bo več. Tako da če tole traja še kakšen teden, bo čist kul. 🙂 No, razen ob večerih, takrat imam vsega dost, ker mi baby pritiska dol, zgaga me peče in vse mi je težko... 😅 Če me zvečer vprašaš, takoj podpišem, da grem rodit. Zdajle, ko sedim na terasi in se sončnim, pa se mi nič kaj ne mudi... 😉 
Lepe praznike, upam, da boš čim prej boljše volje. 🙂 Se javim v torek po pregledu, če ne prej. 😉


IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Hoojla :) Najprej klasično vprašanje v teh dneh: se že kaj dogaja? :P Pri meni nič. Še vedno ne vem, kako zgleda otrdevanje trebuha, niti karkoli drugega. Kak teden še naj bo tako, pol pa bo počasi dosti. Danes sem sitna za pošizit. Nič nisem nardila, nobene neke volje, samo tečnarim sama sebi.
Sem pa včeraj končno spravila skupaj ruzak za sabo. Pol za domov pa cotke pa pleničke sem naložla, ostalo bo pa že poiskal :D
Si me pa kr malo potolažla s temi kilami. Js sem bla zadnjič +16 in je rekla naj pazim, da se ne zredim zdaj preveč, ker bo pol to težje ven spravit. Ja pismo, ne vem lih kolk nadzora mam zdele na koncu, no. Sploh pa se mi zdi, da otrok ni tak ogromen, trebuh je pa pomoj večji zaradi tega, ker je vse skupaj bolj spredaj. Ker se mi zdi, da noben notranji organ ni lih utesnjen :D Pa zadnjič sem mela tud gležnje malo otečene, pa ponoči mi dlani rahlo zatečejo, pa lička, ja :D Tak da tudi računam kako kilo na račun vode. Sej sladoled pa ne redi :P




(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: MAJ 2022
4.5.2022 10:54:04   
Frkla
Oooj! Kako je? Kaj novega? ;) Upam, da so bili lepi in mirni prazniki. Pri meni so minili lepo v znamenju roštilja, kot se za prvi maj spodobi :P Dobra volja je pa zadnjič tudi hitro prišla nazaj. Samo en dan tečkanja je bil vmes. Včeraj sem bla pa na pregledu, nič novega, edino malo se je že trebuh spustil. Pa kila na tedn je šla spet gor. ****. Kakršnihkoli znakov, da bi se kaj bližalo ni, tako da mirno uživam dalje. :) Kako je bilo na tvojem pregledu?

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: MAJ 2022
4.5.2022 12:19:23   
Hope90

Hejla, jaz imam tudi kilo več kot na prejšnjem pregledu, pa mi kar malo dol visi za to. 😅 Superca, da si bolje. 😉 Jaz sem imela tudi tak tečen dan v ponedeljek, mi je šlo kar na jok, nič mi ni bilo ok.. Ampak je bilo tudi potem takoj v torek bolje. Pregled je šel čez ok, dobila 3d slikico babya, ki je že malo stisnjen in nič ne izgleda, da mu paše to 😅🙈... Sem pa imela na ctg že vidne popadke, 3 v 20ih minutah. 😅 Ampak so očitno Braxton Hicks, ker se še nič ne dogaja.. Je bila pa zdravnica presenečena, da jih ne čutim oz da ne bolijo. Pač čutim otrdevanje trebuha, ni pa boleče. So pogosti zadnji teden, tudi bolj tekoče in večkrat hodim na wc, zadnjih par dni me skoz nekaj zvija, imam občutek kot da sem 5 minut pred menstruacijo... Sploh ko ležim oz počivam čutim kot da sem prvi dan menstruacije. Baby je tudi že kar nekaj časa z glavo dol, ni pa še čisto v medenici. 
Uglavnem naslednji pregled imam 13.5., naslednji petek, ampak je zdravnica rekla, da ona misli, da se ne bova več videli in da bo vesela, ko ji javim novico. 🙂 Upam, da res. Imam počasi dost tega. 😅 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Oooj! Kako je? Kaj novega? ;) Upam, da so bili lepi in mirni prazniki. Pri meni so minili lepo v znamenju roštilja, kot se za prvi maj spodobi :P Dobra volja je pa zadnjič tudi hitro prišla nazaj. Samo en dan tečkanja je bil vmes. Včeraj sem bla pa na pregledu, nič novega, edino malo se je že trebuh spustil. Pa kila na tedn je šla spet gor. ****. Kakršnihkoli znakov, da bi se kaj bližalo ni, tako da mirno uživam dalje. :) Kako je bilo na tvojem pregledu?



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: MAJ 2022
5.5.2022 12:28:30   
Frkla
Očitno je to normalno, kila na teden gor :P Js samo upam, da gre to v mene, ne v otroka. Ne bi si želela enega 5kilaša :P Iii, verjetno še zadnja slikca iz brloga? :) Super, da so že ctg priklopli. Meni ga bojo zgleda šele v ponedeljek v bolnišnici. Grem pa še jutri enkrat k svoji. Danes slabo kaže, nič ne bo s 5.5. ;) Ti se boš prej rešla kot js :D Pri meni še vedno nobenega znaka :D Js zdej ciljam na naslednjo sredo :D Majo pa ti naši pikeci idealno priliko trofit petek 13, hehe :D

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: MAJ 2022
5.5.2022 13:00:36   
Hope90

Ja, ej, pomoje bo tudi moj čakal naslednji teden, nič ne kaže, da bi kaj bilo... Ti popadki so, pa niso. Pridejo in grejo, en dan so že ful pogosti, grem pod tuš in kot da bi odrezal, konec. Danes jih pa recimo sploh ni. 😅🤷‍♀️ Mah, pa saj, bo ko bo. Mi je čist fino te dni, na easy ss sprehajam s psi, mal počivam, mal popravljam.. Čist ok mi je. 🙂 Ampak ja, ne bi pa rada, da bi šli čez rok. Ker če ima že ta teden 3.1 kg, koliko bo šele okoli 21.5. 🙈Saj 11.5 ali pa 13.5. sta ful lepa datuma. No, recimo tudi 7. maj se sliši kul, tko mal pravljično. Podpišem. 😉😅Bomo videle, kako nas kaj tile naši "zakladi" upoštevajo... Glede na to, da so bikci, bodo prišli, ko bodo sami hotli. Pa še takrat najverjetneje trmasto. 😅
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Očitno je to normalno, kila na teden gor :P Js samo upam, da gre to v mene, ne v otroka. Ne bi si želela enega 5kilaša :P Iii, verjetno še zadnja slikca iz brloga? :) Super, da so že ctg priklopli. Meni ga bojo zgleda šele v ponedeljek v bolnišnici. Grem pa še jutri enkrat k svoji. Danes slabo kaže, nič ne bo s 5.5. ;) Ti se boš prej rešla kot js :D Pri meni še vedno nobenega znaka :D Js zdej ciljam na naslednjo sredo :D Majo pa ti naši pikeci idealno priliko trofit petek 13, hehe :D



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: MAJ 2022
9.5.2022 13:59:50   
Frkla
Ojla! Kakšno je stanje? :) Pri meni vse mirno. Danes sem bila na ctg, nič se ne dogaja. Dete živahno, plodovnice dovolj, pretoki ok, kontrakcij nobenih. Tako da se nam še vedno nikamor ne mudi :D Me je pa zdravnica v bolnici danes kr razveselila, je rekla kak drobižek sem in da je mislila na uč, da tole dete bo pa lih 2,5kg, če, namerila je pa potem 3,6kg. Tak da juhej, danes si nabašem sladoled s smetano :D Ker v teh parih dneh, ki so mi še ostali, pa verjetno res ne morem baby elephanta vzgojit ;D

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: MAJ 2022
9.5.2022 15:46:26   
Hope90

Ojla. 🙂 Ful dobro za komentar zdravnice in uživaj v sladoledu. 🙌😊
Pri meni je tudi še zatišje oz se nič konkretnega ne dogaja.. sicer imam še vedno vsak dan prisotne BH popadke, pritisk na dol, hodim bolj tekoče na WC, trebuh se mi je še malo bolj postavil ven in nizko.. ampak baby ustraja notri in nič ne kaže, da ima namen kaj kmalu it ven. 😅 Kaj čmo, očitno si je zaželel dvomestno rojstnodnevno številko... Naj mu bo. 😉Mogoče pa čaka na polno luno naslednjo ponedeljek. 😅🤷‍♀️ 
Uživaj v sladoledu in ostalih sladkostih. 😊 Sva na vezi. 🤗
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Ojla! Kakšno je stanje? :) Pri meni vse mirno. Danes sem bila na ctg, nič se ne dogaja. Dete živahno, plodovnice dovolj, pretoki ok, kontrakcij nobenih. Tako da se nam še vedno nikamor ne mudi :D Me je pa zdravnica v bolnici danes kr razveselila, je rekla kak drobižek sem in da je mislila na uč, da tole dete bo pa lih 2,5kg, če, namerila je pa potem 3,6kg. Tak da juhej, danes si nabašem sladoled s smetano :D Ker v teh parih dneh, ki so mi še ostali, pa verjetno res ne morem baby elephanta vzgojit ;D



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: MAJ 2022
13.5.2022 16:35:37   
Frkla
Ooj :) Kako? Se kaj premika? Pri meni še vedno popolnoma nič. Zdaj mam pa že tud js malo dosti tega lagodja :D Prav nič od nič, no. Tale vikend bi bil zdaj kr primeren. Upam, da se zmiga kaj.

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: MAJ 2022
13.5.2022 17:07:12   
Hope90

Hejla. 
Evo, pa se. Na ctg zjutraj so bili vidni redni popadki na cca 5 minut že. Okoli 12h mi je malo odtekla voda, tako da sem šla v porodnišnico ob nekje dveh.. Sicer so se ob sprejemu popadki malo ustavili, pa nisem še dovolj odprta, zato so me dali na oddelek. Ampak se spet stopnjujejo, so nekje na 5-7 minut, čedalje močnejši... Upam, da kmalu pridemo na tisto eno uro na pet minut, da grem v porodno. 🤞💪🙌 Ful kul babica je v porodnem bloku, res bi rada pri njej rodila.. Tako da zdaj počivam, mal hodim, predihavam. Še večerjo počakam pa grem, sem se odločila. 😅 Hec, res upam, da danes zaključimo. Baby je živahen, tako da sem pomirjena. 
Se javim. 😊 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Ooj :) Kako? Se kaj premika? Pri meni še vedno popolnoma nič. Zdaj mam pa že tud js malo dosti tega lagodja :D Prav nič od nič, no. Tale vikend bi bil zdaj kr primeren. Upam, da se zmiga kaj.



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: MAJ 2022
13.5.2022 17:19:00   
Frkla
Ooooo kak fajn!! Ful sem vesela za tebe! Ta plan z večerjo je super :D Nabereš še novih moči, potem pa akcija! Waaa, si me nahajpala, kot da bi mene začelo špikat :D Držim pesti za taboljšo babico in da bo čimhitreje in minimalno boleče. Mislim na tebe! Js grem pa dalje skakat po žogi in se basat z ananasom ;D

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: MAJ 2022
14.5.2022 14:03:13   
Hope90
In prišla je Ava, 14.5. ob 6:58 zjutraj. 48 cm in 2870g ljubezni. ❤️
Bil je dolg porod oz ta začetni del se je vlekel celo popoldne in nekje do treh ponoči, potem so se začeli pa res močni popadki. V porodno sem šla malo po tretji, 4cm odprta. Potem pa ekspresno odpiranje (popadki kar eden za drugim), malo po peti sem čutila potrebo po tem, da pritiskam in ob sedmih je bila zunaj. Notri se nisem raztrgala, imam pa prerezan presredek, ker ni mogla drugače ven mala, se mi je že malo trgal in je babica naredila raje rez. Malo me to boli, ostalo pa je ok. Mala ima ful močan sesalni refleks, tako da imam že ranjene bradavice 😅 Ampak nima veze, važno, da ji gre. Jaz pa zdaj samo držim pesti, da tudi meni mleko priteče.
Kako si ti, se kaj dogaja? 
IZVIRNO SPOROČILO: Frkla

Ooooo kak fajn!! Ful sem vesela za tebe! Ta plan z večerjo je super :D Nabereš še novih moči, potem pa akcija! Waaa, si me nahajpala, kot da bi mene začelo špikat :D Držim pesti za taboljšo babico in da bo čimhitreje in minimalno boleče. Mislim na tebe! Js grem pa dalje skakat po žogi in se basat z ananasom ;D



(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: MAJ 2022
14.5.2022 15:53:28   
lotty23
Oooo, hope, čestitke!!! user posted image user posted image user posted image user posted image Sem zelo vesela zate!! Jaz sem danes tudi bila na pregledu, ampak zaenkrat vse ok. Vidni malce popadki, odprta cca 1cm oz za en prst, to je pa to. Čakam, kaj bo potem še naprej. Frkla, sedaj pa tebe čakamo, hehe.

(odgovor članu Hope90)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?