|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SEPTEMBER 2022
8.3.2022 17:11:12   
Maja2022
Aja, glede spola; sva se odločila z mojim da nam ne povejo na NIPT-iju, bi raje izvedeli na UZ-ju, da bi bili tudi otroci zraven. Zdaj me pa glede tega nekaj zanima, če morda katera ve-glede na trenutne razmere, ali je možen kje 4D da so prisotni tudi otroci? Ker pri moji ginekologinji to ni možno (imajo še vedno vse strogo glede Covida....)

(odgovor članu Maja2022)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 10:40:13   
srce11
Maja2022 Ja, meni so predhodno naredili ultrazvok. Mislim, da ga naredijo zgolj zato, da preverijo bitje srca in te potem napotijo naprej.

Ja, sem tudi jaz bila presenečena kako hitro sem dobila termin. Sem se pa izgubila v porodnišnici user posted image To je taaako veliko.....jaz sem navajena na Postojno; tu je pa res veliko. Sem pa čakala eno uro, tako da sem bila na vrsti šele ob 11ih. Nise pa slišala nobenih dojenčkov user posted image

srce11 tebi so ultrazvok naredili? Meni ga niso; samo pogovor in odvzem krvi.
[/quote]

(odgovor članu Maja2022)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 11:20:06   
A_Lavandula
Pozdravljena, še ena nova, ki ima okvirni rok 24.09 in pričakujem drugega.
Prvi pregled sem imela dva dni nazaj, za enkrat vse tako kot mora biti. Počutje tako tako, zelo pa občutim raztezanje vseh tkiv in vezi in to že dober mesec in pol vsakodnevno...a baje je to normalno, čeravno v prvi nosečnosti ni bilo tako hudo,

Imam par vprašanj, za vas, ki ste dale že čez preiskave. Stara sem 37let in mi posledično pripadajo še dodatne preiskave. Berem, da greste v porodnišnico Ljubljana na Nifty test. Meni pa so rekli, ko sem klicala tja, da moram pri njih opraviti tudi nuhalno in če so rezultati slabi mi vzamejo kri še na Nify. Ali to drži? Sama bi raje opravila nuhalno nekje drugje (Dravlje) in potem šla še na Nifty v porodnišnico. Sicer imam datum naslednjo sredo v porodnišnici za oboje, ko bom v dobrem dvanajstem tednu.
Pa še nekaj me zanima, meni je ginekolog rekel, da naj se vseeno naročim na biopsijo, čeravno je ne želim opraviti. Svetuje mi, da se prijavim in grem na posvet. Ste, tiste ko ste starejše, šle oziroma se prijavile?

Hvala vam za vse informacije in prijeten dan še naprej.

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 13:42:59   
Maja2022

IZVIRNO SPOROČILO: A_Lavandula

Pozdravljena, še ena nova, ki ima okvirni rok 24.09 in pričakujem drugega.
Prvi pregled sem imela dva dni nazaj, za enkrat vse tako kot mora biti. Počutje tako tako, zelo pa občutim raztezanje vseh tkiv in vezi in to že dober mesec in pol vsakodnevno...a baje je to normalno, čeravno v prvi nosečnosti ni bilo tako hudo,

Imam par vprašanj, za vas, ki ste dale že čez preiskave. Stara sem 37let in mi posledično pripadajo še dodatne preiskave. Berem, da greste v porodnišnico Ljubljana na Nifty test. Meni pa so rekli, ko sem klicala tja, da moram pri njih opraviti tudi nuhalno in če so rezultati slabi mi vzamejo kri še na Nify. Ali to drži? Sama bi raje opravila nuhalno nekje drugje (Dravlje) in potem šla še na Nifty v porodnišnico. Sicer imam datum naslednjo sredo v porodnišnici za oboje, ko bom v dobrem dvanajstem tednu.
Pa še nekaj me zanima, meni je ginekolog rekel, da naj se vseeno naročim na biopsijo, čeravno je ne želim opraviti. Svetuje mi, da se prijavim in grem na posvet. Ste, tiste ko ste starejše, šle oziroma se prijavile?

Hvala vam za vse informacije in prijeten dan še naprej.




Dobrodošla med nami user posted image

Ne, to nikakor ne bo držalo glede nuhalne...nuhalno opraviš kjerkoli želiš (jaz sem jo recimo opravila prejšnji četrtek v Postojni). In samo če so rezultati dobri, imaš pravico do NIPT-ija. Glede biopsije pa-ne. Meni je ginekologinja odvsetovala in ravno zaradi tega svetovala NIPT. So me sicer v Ljubljani vprašali če sem prepričana da ne želim biospije (sem imela občutek, kot da bi me želeli prepričati). Tako da je to izključo tvoja odločitev če boš šla na posvet, ali ne.

(odgovor članu A_Lavandula)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 13:43:50   
Maja2022

IZVIRNO SPOROČILO: srce11

Maja2022 Ja, meni so predhodno naredili ultrazvok. Mislim, da ga naredijo zgolj zato, da preverijo bitje srca in te potem napotijo naprej.

Ja, sem tudi jaz bila presenečena kako hitro sem dobila termin. Sem se pa izgubila v porodnišnici user posted image To je taaako veliko.....jaz sem navajena na Postojno; tu je pa res veliko. Sem pa čakala eno uro, tako da sem bila na vrsti šele ob 11ih. Nise pa slišala nobenih dojenčkov user posted image

srce11 tebi so ultrazvok naredili? Meni ga niso; samo pogovor in odvzem krvi.




Zanimivo, meni ultrazvoka niso niti omenili....

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 13:47:22   
Maja2022
Šš123 user posted image user posted image user posted image PDP 19.9.2022, PORODNIŠNICA PTUJ

Bibs123 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 32 l, PDP 22.9.2022, PORODNIŠNICA LJUBLJANA/TRBOVLJE

Srečnadoneba90 user posted image user posted image user posted image user posted image PDP 20.9.2022

Ele3 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 28 l, PDP 25.9.2022, PORODNIŠNICA TRBOVLJE

maca51 PORODNIŠNICA ŠEMPETER/POSTOJNA

Mat3 user posted image 28 l, PDP 6.9.2022, PORODNIŠNICA CELJE

Nina05 user posted image user posted image user posted image 37 l, PDP 5.9.2022

vesna91 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 31l, PDP 27.8/3.9.2022 PORODNIŠNICA LJUBLJANA9*-

Maja2022 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 39 l, PDP 10.9.2022 PORODNIŠNICA POSTOJNA

Rubilubi user posted image 33 l, PDP 4.9.2022, PORODNIŠNICA NOVO MESTO

Mira88 user posted image 33 l, PDP 2.9.2022, PORODNIŠNICA LJUBLJANA

lunica11 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 30 l, PDP 4.9.2022, PORODNIŠNICA LJUBLJANA

spela001 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 37l, PDP 4.9.2022 PDP 8.9.2022, PORODNIŠNICA LJUBLJANA

A_Lavandula user posted image user posted image user posted image 37 l, PDP 24.9.2022

(odgovor članu Maja2022)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 13:48:29   
Maja2022
Ostale so verjetno že v FB skupini. Te, ki trenutno klepetate tu gor, boste ostale tu? Meni je tu veliko bolj prijetno....

(odgovor članu Maja2022)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 13:49:34   
Maja2022

IZVIRNO SPOROČILO: spela001



IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022


IZVIRNO SPOROČILO: spela001

Evo jaz sem s porodnišnice. Vse je bilo ok, osebje zelo prijazno. Obkrožila sem, da hočem vedeti spol 🎉🎉🤣. Izvidi naj bi bili v roku 7 do 10 dni.Pa še moji podatki za seznam: 37 letPorodnišnica LjubljanaRok imam 8.9.
A še kaj rabiš? 😁



O, super user posted image Ja, še katera nosečnost je in koliko otrok imaš user posted image

Jaz sem danes klicala v Ljubljano za NIPT test in so bili tako prijazni...me je pa naročila že za jutri ob deset_ih, me je prav presenetilo da sem prišla tako hitro na vrsto.




Moja četrta nosečnost (pri 18ih sem imela en splav). Imam pa že dva otročička, ki nista ravno več majhna. 14 in 12 let. 😀Uuu hitro si prišla na vrsto. No včeraj ni bilo tam nobene gužve. Sm pa slišala toliko tistih čisto svežih jokov novorojenčkov 😍. Sem že skoraj pozabila kakšni so. 


Aja, glede otrok; moji so udi že večji-najstarejši bo kmalu 16, srednji bo kmalu 7, najmlajši pa je star 4.

(odgovor članu spela001)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 13:55:36   
Ele3


IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022

Ostale so verjetno že v FB skupini. Te, ki trenutno klepetate tu gor, boste ostale tu? Meni je tu veliko bolj prijetno....


Jaz bom ostala tukaj..fb-ja niti nimam..

(odgovor članu Maja2022)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: SEPTEMBER 2022
9.3.2022 17:07:39   
Mira88


IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022

Ostale so verjetno že v FB skupini. Te, ki trenutno klepetate tu gor, boste ostale tu? Meni je tu veliko bolj prijetno....



Jst tudi nimam Fbja bom tukaj :))

(odgovor članu Maja2022)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: SEPTEMBER 2022
10.3.2022 10:09:07   
lunica11
Meni se na fb ne da več. 🤷‍♀️ Sem v 2. nosečnosti spoznala super punce, samo zdaj se mi ne da več..se počutim kot veteranka. 🙈🤣


(odgovor članu Mira88)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: SEPTEMBER 2022
12.3.2022 8:21:23   
spela001
Maja2022 ne vem kako to, da ti niso naredili uzja. Čudno.
Glede nuhalne, ne ne rabiš je narediti v porodnišnici, moraš pa imeti sabo izvid nuhalne, ko prideš na pregled za Nifty. Če je rezultat slabši od 1:100, ti Nifty ne pripada in imaš zastonj samo amniocintezo. Jaz sem imela rezultat na nuhalni 1:509. 
Midva zdaj nestrpno čakava na klic iz porodnišnice, da nama sporočijo tveganja in spol 😀❤️. 
Kar se tiče pa FB skupine, pa sploh ne vem da obstaja. Bom pa rajši tukaj, ker sem bila na tem forumu že v prvi in drugi nosečnosti. Vsi rabimo malo nostalgije 😁. 
Aja pa jaz imam kar nekaj komplikacij ob nosečnosti. Že nekaj let imam trebušno kilo nad popkom in zdaj ko sem zanosila, je postala veliko večja. V ponedeljek imam abdominalni pregled. Me kar skrbi. Zgleda grozno... 😔
Toliko od mene, se tipkamo... 

(odgovor članu lunica11)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: SEPTEMBER 2022
13.3.2022 12:26:19   
A_Lavandula
Hvala vsem za informacije. Sem se naročila na nuhalno v Dravlje in jo imam v torek, v sredo sem pa naročena v porodnišnici. Bom jutri ponovno klicala v porodnišnico in povedala, da grem na nuhalno drugam in da jih obvestim o rezultatu in bom videla kaj mi bodo povedali.

Sem videla, da za seznamček manjka še porodnišnica. Moja želja je Postojna, a bomo videli kako se bo odvijalo. Tudi prvič, sem želela v Postojni, a so me zaradi medenične vstave "odslovili" (ravno tako v Kranju), ker bi tam naredili carski, a jaz sem želela naravno, kar je tudi potem šlo v Ljubljani.




(odgovor članu spela001)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: SEPTEMBER 2022
13.3.2022 15:51:26   
Rubilubi
Kako vam kaj rastejo trebuščki? Že katera kaj čuti? Jaz sem sedaj 15. teden, malo se mi že pozna, čeprav sem še vedno bolj takšna, kot bi se malo bolj najedla 😁 Zabrce je tudi še prekmalu 😊

(odgovor članu A_Lavandula)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: SEPTEMBER 2022
14.3.2022 13:50:00   
spela001
Ja meni se tudi že pozna, ampak ne veliko. Tudi jaz še ne čutim dojenčka, smo pa danes izvedeli da pričakujemo fantka 💙. Me je klicala genetičarka s porodnišnice in imamo nizko tveganje za vse tri sindrome na nipt testu. Vljudno je vprašala, če želim izvedeti tudi spol. Seveda sem rekla ja, ker sem pač firbec. 🤣💙

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: SEPTEMBER 2022
14.3.2022 17:03:29   
Rubilubi
Ooo čestitam za fantka 😊 jaz komaj čakam morfologijo, če se bo bolje in bolj za sigurno videlo. Nekaj je sicer že videlo na nuhalni, kot da bi bil fantek, samo še ne verjamem za 100% 😁

(odgovor članu spela001)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: SEPTEMBER 2022
14.3.2022 17:26:33   
spela001


IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi

Ooo čestitam za fantka 😊 jaz komaj čakam morfologijo, če se bo bolje in bolj za sigurno videlo. Nekaj je sicer že videlo na nuhalni, kot da bi bil fantek, samo še ne verjamem za 100% 😁



Meni je tudi na nuhalni rekla da kaže na fantka in se ni zmotila. Se mi zdi da se obratno lažje zmotijo. Je pa res, da je nuhalna bolj predvidevanje, ker spolovilo še ni razvito in se gleda po nekem kotu kako štrli. 
Skratka boš videla na morfologiji 😁. 💚💚💚

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: SEPTEMBER 2022
14.3.2022 17:33:06   
Rubilubi
Ma sej to, ker ni nič gledal kako štrli, samo rekel je, da štrli 🤪 bomo videli, če je imel prav 😜

(odgovor članu spela001)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: SEPTEMBER 2022
14.3.2022 21:19:43   
Mira88
Ja trebuscek se cistomalo pozna mogoce mal vec zvecer hehe ☺️ meni zgaga nagaja groza mal si olajsamz donatom sam ne kej prevec😏

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: SEPTEMBER 2022
14.3.2022 21:59:47   
Rubilubi
Ja, zgaga je tudi ena sitna reč. Iz ene sitnosti (slabosti) prideš na drugo. No jaz za enkrat še nimam težav z zgago, naj ostane čim dlje tako 🤞

(odgovor članu Mira88)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: SEPTEMBER 2022
15.3.2022 11:27:16   
Ele3
Meni se tudi že kar pozna, včasih se mi zdi, da že čutim, da se nekaj dogaja v trebuhu, čeprav je tole čisto prezgodaj.😊🤔 čez dva dni bi morala imeti nuhalno, ker me je ginekologinja napotila naj se prej naročim, ker je otroček malce večji, me firbec matra če bo kaj prej prišel😊 no pa me je dons korona dobila😕 tiste, ki ste jo imele je bilo vse ok, je potrebno zaradi tega na kakšne dodatne preglede? Mogoče še veste kakšna je opcija, če mi ne uspe priti do nuhalne? Mislila sem načeloma samo to delat..v prejšnjih dveh nosečnostih je bilo ok..

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: SEPTEMBER 2022
15.3.2022 13:37:52   
Mira88
Jst recimo slabosti splohhh nism mela cist nc ampak zgaga me matra od zacetka.. :(
Jst sm mela prehlad oz nevem neki ene dva tedna nazaj ampak je blo vse okej sm lezala doma pocivala par dni pa je blo okej, sicer sem kasljala se neki casa po tem.. Korona pa tut naj nebi bila nevarna sploh zdej ko smo ze izven tega “kriticnega” obdobja..poklicat zdravnico pa ti bo dala nadaljna navodila.. hitro se pocajti🍀

(odgovor članu Ele3)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: SEPTEMBER 2022
15.3.2022 15:09:15   
Ele3


IZVIRNO SPOROČILO: Mira88

Jst recimo slabosti splohhh nism mela cist nc ampak zgaga me matra od zacetka.. :(
Jst sm mela prehlad oz nevem neki ene dva tedna nazaj ampak je blo vse okej sm lezala doma pocivala par dni pa je blo okej, sicer sem kasljala se neki casa po tem.. Korona pa tut naj nebi bila nevarna sploh zdej ko smo ze izven tega “kriticnega” obdobja..poklicat zdravnico pa ti bo dala nadaljna navodila.. hitro se pocajti🍀



Hvala za info in za lepe želje😊

(odgovor članu Mira88)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: SEPTEMBER 2022
15.3.2022 15:33:34   
Rubilubi
Jaz sem svoji ginekologinji pozabila povedat, da sem imela korono vmes. Na meni ni pustila nobenih posledic, pomojem tud na otročku ne. Je imela ena kolegica lansko leto v nosečnosti korono in je bi vse ok 

(odgovor članu Ele3)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: SEPTEMBER 2022
15.3.2022 16:38:59   
Ele3


IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi

Jaz sem svoji ginekologinji pozabila povedat, da sem imela korono vmes. Na meni ni pustila nobenih posledic, pomojem tud na otročku ne. Je imela ena kolegica lansko leto v nosečnosti korono in je bi vse ok 


Ok super..vem da načeloma zdej ne bi smel bit nič narobe, ker virus ni več tok nevaren...ampak si bol pomirjen, če kdo pove izkušnje... hvala za odgovore😊

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?