|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SEPTEMBER 2022
16.3.2022 8:32:56   
Maja2022
spela001 Čestitke za fantka user posted image

Ele3 Jaz sem imela v eni nosečnosti res hudo obliko gripe; 40 vročine, trgalo me je po kosteh, nisem mogla stat na nogah. Je bilo vse ok. V drugi pa sem fasala gnojno angino; ravno tako visoka vročina, grlo me je tako bolelo, da sploh požirat nisem mogla, nekaj dni nisem mogla ne jest, ne stat, ne spat Sem dobila antibiotik in je bilo vse ok. Upam da razumeš, kaj želim s tem povedat user posted image

Jaz čutim nekaj nežnega v trebuhu vsaketoliko user posted image Se pa drugače počutim dobro, edino utrujenost me popoldne še vedno zvije.

Mi pa meso smrdi, bi jedla samo zelenjavo in ribe.


< Sporočilo je popravil Maja2022 -- 16.3.2022 8:35:07 >

(odgovor članu Ele3)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: SEPTEMBER 2022
16.3.2022 8:33:47   
Maja2022

IZVIRNO SPOROČILO: Maja2022

spela001 Čestitke za fantka user posted image

Ele3 Jaz sem imela v eni nosečnosti res hudo obliko gripe; 40 vročine, trgalo me je po kosteh, nisem mogla stat na nogah. Je bilo vse ok. V drugi pa sem fasala gnojno angino; ravno tako visoka vročina, grlo me je tako bolelo, da sploh požirat nisem mogla, nekaj dni nisem mogla ne jest, ne stat, ne spat.... Sem dobila antibiotik in je bilo vse ok. Upam da razumeš, kaj želim s tem povedat user posted image

Jaz čutim nekaj nežnega v trebuhu vsaketoliko user posted image Se pa drugače počutim dobro, edino utrujenost me popoldne še vedno zvije.

Mi pa meso smrdi, bi jedla samo zelenjavo in ribe.



(odgovor članu Maja2022)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: SEPTEMBER 2022
16.3.2022 16:46:35   
Rubilubi
Maja, metuljčki 😊😊😊 jaz tudi komaj čakam, da se začne kaj premikat, ker še kar ni pravega občutka, da sem res noseča 😅 meni so pa na srečo slabosti popustile in lahko že vse jem, edino kar me moti, so pa cravingi, ko se ti nekaj zalušta, pa kar moraš to dobit 🤭

(odgovor članu Maja2022)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: SEPTEMBER 2022
19.3.2022 10:59:18   
lunica11
Mene je ujela korona v začetku februarja, tako da sem morala prestaviti 1. pregled. Prehlad pač 🤷‍♀️ je pa res, da sem korono prebolevala že 2.🤦‍♀️🙈 mi je pa korona poslabšala astmo, tako da sem bila potem še na bolniški zaradi tega. Ginekolog je rekel, da omicrom ni nevaren, lansko leto jih je pa nekaj njegovih bolnic kar nasrkalo. Kolegica je januarja rodila z asimptomatsko korono, pa nimata ne ona, ne otrok nobenih posledic. Vse bo ok. 😁


(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: SEPTEMBER 2022
19.3.2022 11:32:54   
Ele3


IZVIRNO SPOROČILO: lunica11

Mene je ujela korona v začetku februarja, tako da sem morala prestaviti 1. pregled. Prehlad pač 🤷‍♀️ je pa res, da sem korono prebolevala že 2.🤦‍♀️🙈 mi je pa korona poslabšala astmo, tako da sem bila potem še na bolniški zaradi tega. Ginekolog je rekel, da omicrom ni nevaren, lansko leto jih je pa nekaj njegovih bolnic kar nasrkalo. Kolegica je januarja rodila z asimptomatsko korono, pa nimata ne ona, ne otrok nobenih posledic. Vse bo ok. 😁





Hvala..sam upam da bom v ponedeljek negativna, da bom lahk še nuhalno ujela😊 drgač ni blo hudo, glas mi je res čist vzel, pa čist brez energije pa prehlad ja😊 edino moja mlajša hči je bila bolj boga ampak gre na boljše...ja vem da so punce mogle pol na dodatne preglede še hodit..sam zgleda, da je zdej res to to..pač ni tok nevarno več😊 hvala😊

(odgovor članu lunica11)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: SEPTEMBER 2022
19.3.2022 14:10:45   
Rubilubi
Držim pesti, da boš hitro zdrava. 
Me pa zanima, ali ve še jeste folno kislino? Meni je ginekologinja v prvem pregledu rekla, naj jemljem v prvem trimesečju in potem po rojstvu, zaradi dojenja. Pa sem jo zadnjič na pregledu potem pozabila vprašat, če res lahko preneham jemati folno ali jo priporoča še naprej. Kaj pa ostale vitamine in minerale, jih jemljete? Tudi to je meni moja odsvetovala, da načeloma ničesar drugega kot folno ne potrebujem 🤷🏼‍♀️

(odgovor članu Ele3)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: SEPTEMBER 2022
19.3.2022 14:33:47   
Ele3


IZVIRNO SPOROČILO: Rubilubi

Držim pesti, da boš hitro zdrava. 
Me pa zanima, ali ve še jeste folno kislino? Meni je ginekologinja v prvem pregledu rekla, naj jemljem v prvem trimesečju in potem po rojstvu, zaradi dojenja. Pa sem jo zadnjič na pregledu potem pozabila vprašat, če res lahko preneham jemati folno ali jo priporoča še naprej. Kaj pa ostale vitamine in minerale, jih jemljete? Tudi to je meni moja odsvetovala, da načeloma ničesar drugega kot folno ne potrebujem 🤷🏼‍♀️



Jaz sem v prejšnjih dveh nosečnostih jemala folno do konca , isto bom zdaj. Po rojstvu sem jo pa jemala samo še toliko časa, da sem porabila celo škatlico in potem nič več. So mi pa v zadnjih tednih pred porodom ugotovili da imam premalo železa (v drugi nosečnosti) zato sem dobila tablete za železo. Mislim da če kakšne dodatne vitamine jemuješ ti ne more škoditi😊

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: SEPTEMBER 2022
22.3.2022 9:54:27   
Mira88
Zivjo punce, jst sm mela danes pregled pri 17.tem tednu urin/ kri pri svojem gin. in mi ni naredu ultrazvok :/ sej vem da mi ne pripada ampak vseeno sem mislila da mi bo, ker dostim naredijo..zeleza mi primanjkuje sem dobila tabletke naceloma vse okej:)

(odgovor članu Ele3)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: SEPTEMBER 2022
22.3.2022 11:27:05   
Rubilubi
Ja, ultrazvoka sta načeloma samo dva. No, pa saj boš kmalu imela že naslednjega, morfologijo. No, jaz sem včeraj še enkrat vprašala svojo ginekoliginjo glede teh prehranskih dopolnil in mi je ponovno rekla, da ni treba jemati ničesar, razen D vitamin 400ie.

(odgovor članu Mira88)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: SEPTEMBER 2022
22.3.2022 12:07:29   
Ele3
Ja res je kmalu boš imela morfologijo..še malo😊 jaz sem pa ravno danes imela nuhalno, no in mi je dr. Strahova povedala da pričakujemo fantka..tole bo pestro ker mam doma dve komandirske dame😃 sem pa zelo zadovoljna, pregled je bil res super, datum PDP pa ostaja isti😊

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: SEPTEMBER 2022
22.3.2022 16:17:51   
Rubilubi


IZVIRNO SPOROČILO: Ele3

Ja res je kmalu boš imela morfologijo..še malo😊 jaz sem pa ravno danes imela nuhalno, no in mi je dr. Strahova povedala da pričakujemo fantka..tole bo pestro ker mam doma dve komandirske dame😃 sem pa zelo zadovoljna, pregled je bil res super, datum PDP pa ostaja isti😊



No, super, pa je ena skrb manj 😊

(odgovor članu Ele3)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: SEPTEMBER 2022
22.3.2022 17:51:32   
Mira88
Ja cez en mesec je morfo, ce pol razmislim je to to naceloma sta pol to dva UZja.. do poroda vec ne vidis otrocka.. to je pa cist bedno..:( 
Ja tut jst pricakujem fanta (baje) 🙈 na nuhalni je reku da je 60% fantek, bomo vidl ce ni zdej kej drugace.😬

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: SEPTEMBER 2022
22.3.2022 21:11:49   
Ele3
Hehe čestitke za fanta😊 edin samoplačniško je še opcija..mogoče ti bodo pa vseen kdaj kakšen UZ nardil vmes😊


(odgovor članu Mira88)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: SEPTEMBER 2022
23.3.2022 15:58:19   
Rubilubi
Ja, pomojem bojo še kakega vmes naredil, vsaj da srček posluša. Men ga je zadnjič, ko sem imela drugi pregled, poslušala je srček pa še eno slikco na hitro. Tako, da vseen računam, da bo tudi po morfologiji naredila še kakšnega 😁

(odgovor članu Ele3)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: SEPTEMBER 2022
23.3.2022 19:09:36   
lunica11
Mene pa je danes na pregledu čisto šokiral (17. teden), ko je rekel: bova na hitro pogledala. 🙈 Saj še ni morfologija 😅 pa on: a ste že vse pozabili od prejšnjih nosečnosti? aaam spomnim se samo šiviljskega metra, kje je? 🤣 no za 2 min je naredil uz, ga pa tudi že čutim, tako da sem vedela, da je vse ok. Po 1. maju pa morfologija.

(odgovor članu Rubilubi)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: SEPTEMBER 2022
23.3.2022 22:52:01   
Mira88
Ja meni sploh ni okej da je vse na hitro, ker je moj prvi otrok in je dosti stvari ki se jih ne spomnim uprasat oz sploh nevem..on mi pa nic ne pove sam od sebe,samo uprasa ce sem okej, mislm nevem za moje pomoje bi mogl bit mal vec komunikacije:) Tko da ga bom zamenjala definitivno mi je zal da ga nisem prej sam kdo bi vedu da je tak :D

(odgovor članu lunica11)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: SEPTEMBER 2022
24.3.2022 6:09:12   
Ele3
Pa med nosečnostjo lahko zamenjaš? Enkrat mi je ena rekla naj pazim kdo bo moj ginekolog ker med nosečnostjo nobeden noče, da se prestavljaš..ne vem sicer zakaj, ker v moji prvi nosečnosti je bila moja ginekologinja na bolniški in me je vsakič drug ginekolog obravnaval🤔


(odgovor članu Mira88)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: SEPTEMBER 2022
24.3.2022 15:17:08   
Anonimen
Baje v času nosečnosti ne dovolijo menjat ginekologa. Tako je bilo že 10 let nazaj, ko sem bila noseča s prvim otrokom. Je treba to uredit pred nosečnostjo.

(odgovor članu Ele3)
  Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: SEPTEMBER 2022
24.3.2022 16:12:34   
Anonimen
Ne vem da je ravno da ne smeš, bolj da te ne radi sprejmejo. Navadna pacientka ima en pregled na 3 leta, noseča pa vsak mesec 1. Punce pogosto pišejo, da jih pač ne sprejmejo ginekologi ko so noseče.

Kar se pa pregledov tiče, si je pa dobro vnaprej prebrat kaj kateri pregled vsebuje. Tako ni potem nepotrebnega razočaranja, če ni uz in presenečenja če ginekolog od nekod potegne šiviljski trak hehe. Je pa tudi predpisano kaj se na katerem pregledu gleda. Brezpredmetno je recimo gledat srčne prekate pri 12t ali pa nuhalno svetlino v 32t. Tako isto je pri 16t brezveze karkoli gledat, razen da se dela luštne slikice za mamico. Zato pa večinoma če ni rizična nosečnost ne delajo UZ.

Jaz samo zaradi tega ker ginekolog ne dela z nami v rokavicah ne bi menjavala. Zdaj smo občutljive in ranljive. Je pa to ko minejo prvi pregledi in se navadiš da nosečnost ni ena sama romantika, dosti lažje user posted image . Meni so ti prvi pregledi bili tudi zelo stresni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: SEPTEMBER 2022
24.3.2022 16:33:17   
Anonimen
Drugače pa: napisat si doma vprašanja pa zravn prinest. Jaz tudi vse pozabm vprašat. Nosečniški možgani so zeloooo pozabljivi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: SEPTEMBER 2022
24.3.2022 18:15:43   
Mira88
Lahko zamenjas ginekologa ne glede na nosečnost.
Jah v bistvu je tut to opcija da pogledas v naprej kaj pričakovat od pregleda ampak če sm čist iskrena se ne pripravljam kej posebi na pregled, grem tja in čao :) upam da kej zvem vidim na koncu pa nič od tega :D
Bom vidla kako bo, sem pisala tej ki jo ma kolegica (kjer jo vedno lepo pregleda in pove kako otroček napreduje itd.) če me vzame super če ne pa nič :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: SEPTEMBER 2022
28.3.2022 8:32:26   
lunica11


IZVIRNO SPOROČILO: Mira88

Lahko zamenjas ginekologa ne glede na nosečnost.
Jah v bistvu je tut to opcija da pogledas v naprej kaj pričakovat od pregleda ampak če sm čist iskrena se ne pripravljam kej posebi na pregled, grem tja in čao :) upam da kej zvem vidim na koncu pa nič od tega :D
Bom vidla kako bo, sem pisala tej ki jo ma kolegica (kjer jo vedno lepo pregleda in pove kako otroček napreduje itd.) če me vzame super če ne pa nič :)




(odgovor članu Mira88)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: SEPTEMBER 2022
28.3.2022 8:38:48   
lunica11
Smem vprašati, če imaš ginekologa na Aškerčevi, ker nekaj takega je moj ginekolog..samo mene letos, ko sem že 3. pri njem, prav preseneča. 🙈 Druga varianta je pa pač, da je moški..ne komplicera 🤷‍♀️ je pa res moj ginekolog skor kot vedeževalec..me pogleda, pa takoj vpraša: a ste sigurna, da vas ne muči vnetje? jaz cela začudena: neee, ne da bi vedela..on tko: rajši v napišem terapijo, se mi zdi, da ni v redu..in naslednji dan me je res začelo vse srbeti 🤦‍♀️ mislim, da ni bistveno, da delajo uz-je pa slikce, ampak da tudi tako spremlja in moj marsikaj razbere iz izvida vode in do zdej me je še vedno krasno peljal čez nosečnost, pa čeprav samo s 3 uz-ji.


(odgovor članu lunica11)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: SEPTEMBER 2022
29.3.2022 14:36:46   
Ele3
Punce, sem šla ravnokar mimo malin pa sm se neki spomnila...naberte si malinove liste, če želite, pa si jih posušite za čaj..proti koncu nosečnosti je fajn če čaj iz malinovih listov piješ (do zdej sem ga v obeh nosečnostih pa je blo vse ok in fajn...da sem obakrat pršla že fajn odprta do porodnišnice, pripisujem temu, lahko da je res lahko da ni) 😊

(odgovor članu lunica11)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: SEPTEMBER 2022
29.3.2022 19:33:17   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Ele3

Punce, sem šla ravnokar mimo malin pa sm se neki spomnila...naberte si malinove liste, če želite, pa si jih posušite za čaj..proti koncu nosečnosti je fajn če čaj iz malinovih listov piješ (do zdej sem ga v obeh nosečnostih pa je blo vse ok in fajn...da sem obakrat pršla že fajn odprta do porodnišnice, pripisujem temu, lahko da je res lahko da ni) 😊



Se 100_x_ strinjam. Prvič rodila normalno medenično (z ritko naprej). Drugic ekspredno hitro (15min) z glavico. In zdaj v tretje kakorkoli bo, bom 100% pila malinov caj, verjamem v to 🤣🤣🤣

(odgovor članu Ele3)
  Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?