|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
1.3.2023 22:07:57   
Stella Marella
waaa kako ste aktivne in pridno piset_e, komaj vas dohajam 😁 cestitke vsem za pozitivne novicke, se najbolj me veseli zate, Gluck4, sploh nisem vedela, da se maternicni vrat lahko celo podaljsa po cerklazi! 👏
moj komentar k oblacilcem st. 50: nas 1.soncek nas je vse zelo presenetil in bil ob rojstvu velik kar 56cm. in mi je bilo potem kar malo zal vseh tistih novih lepih cunjic, ki so mu bile premajhne... moj nasvet bi bil kupiti ne prevec v st. 50 (mogoce raje nekaj vec rabljenih), pa potem kaj vec novih v 56. 62/68 je rabil ze pri 3 mesecih. vsak dojencek je drugacen, nikoli ne ves, kaj dobis 😊

(odgovor članu Gluck4)
Neposredna povezava do sporočila: 1076
   RE: Julijke 2023
1.3.2023 22:16:22   
Stella Marella
pa glede blazine za dojenje in steznika po porodu. ta steznik baje sploh ni tako primeren, se ga ne priporoca... jaz bom raje se kak mesec po porodu nosila nosecniske hlace/pajkice, pa bo.blazino za dojenje (lunico) sem si pa zdaj ekstra kupila prav zato, ker je trda. prejsnjic sem imela samo nosecnisko blazino, ta je bila pa absolutno premehka in ni bila primerna za dojenje. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1077
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 8:48:06   
Pikcapokca
StellaMarela res ja neves kak se bo otrok rodil 😅 js sm kupila zdej sam 2 bodija v st.50 za prvo silo. Ker dosti oblekic bom dobila in so ze malo vecje. Ostalo bomo pa ze sproti nakupil 😊 jaz pa ravno v cakalnici zdaj. Vedno sm pred pregledom tak excited da spet vidim malo a obenem tak noro zivcna da bi blo vse vredu 😂

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1078
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 11:15:22   
4.mama
Pikapokca vse bo ok bos videla in poročaj nam kako je slo seveda.

Tudi jaz oblekicami 50 ne bom pretirava, moja dva fanta eden 56, drugi 58, punca pa 49, tako da je to tako različno da res ne veš, steznik je metanje denarja za mene, morda nekomu res pomaga, meni ni prav nič, ravno nasprotno.

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1079
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 12:20:27   
nevergiveup
Še moje mnenje glede oblačilc in sicer v šoli za starše so nas prepričevali, da naj začnemo kar s št 56 ali celo več, ker ful hitro rastejo. Prva moja dva otroka sta bila ogromna- 4250 in 59 cm, ta drugi je bil pa 4500 pa 57 cm, ampak vse kar je bilo 56 je bilo prve tri tedne še vedno preveliko pa me je to toatlno nerviralo... Res je zelo odvisno od firme- Okaidi recimo ima res ful majhne stevilke, HM je pa čist druga zgodba... Ne vem... Jaz zdaj kupujem kar 50, ampak seveda ne pretiravam, ker res hitro prerastejo. 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1080
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 12:39:47   
Anonimen
Po nasvetih in forumih bom nakupila* 10_x_ bodi dolg rokav st 56 in 62* 10_x_ bodi kratek rokav st 56 in 62* nekaj hlack brez stopalk v obeh st.* nekaj majck dolg rokav na preklop v obeh st.* ene 3 pajacke v obeh st.* ene 3 pizame v obeh st Ostale velikosti pa potem sproti.
A sem se kaj takega pozabila? Ok se kapica, rokavicke, nogavicke… 
Kaj pa tiste plenice velike za povijanje, a to se sploh še dela???
Nevem kako bom oblekla tega čmrlja 🙈
Saša

(odgovor članu nevergiveup)
  Neposredna povezava do sporočila: 1081
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 14:26:19   
Pikcapokca
Na morfologiji vse super. Vse bp. Edino na levem prekatu srcka je nasla hiperehogeno piko tak da me je poslala na ultrazvok v porodnisnico da preverijo ce je se kaksna pika ali je samo ta. Zdaj se moram narocit.. ce bo se kaksna druga pika ali pa da bi voda bila v ledvickah ali pa da bi popkovina imela samo 2 zili potem bi me dala takoj na amniocentezo. Zaenrkat pa bo ultrazvok dovolj. Se dobro da je na levi strani. Sem brala da ni tako redka in tudi pusenjak je pisal da to ni nic takega. V kolikor bi bila pika na desni ali obeh straneh potem je moznost downovega sindroma.Glede na to da je na levi in da so se cisto vsi organi lepo in pravilno razvili pa naj bi bila pika zanemarljiva. Caka me samo se pregled toliko da se prepricamo da ni nic drugega se prisotno. Je pa mala punca kar migala v trebuscku, ko bi vsaj se cutila tak mocno ampak tudi to se pride. Trebuh imam ze ogromen ampak zredila sem se pa za eno kilo trenutno..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1082
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 14:54:11   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Pikcapokca

Na morfologiji vse super. Vse bp. Edino na levem prekatu srcka je nasla hiperehogeno piko tak da me je poslala na ultrazvok v porodnisnico da preverijo ce je se kaksna pika ali je samo ta. Zdaj se moram narocit.. ce bo se kaksna druga pika ali pa da bi voda bila v ledvickah ali pa da bi popkovina imela samo 2 zili potem bi me dala takoj na amniocentezo. Zaenrkat pa bo ultrazvok dovolj. Se dobro da je na levi strani. Sem brala da ni tako redka in tudi pusenjak je pisal da to ni nic takega. V kolikor bi bila pika na desni ali obeh straneh potem je moznost downovega sindroma.Glede na to da je na levi in da so se cisto vsi organi lepo in pravilno razvili pa naj bi bila pika zanemarljiva. Caka me samo se pregled toliko da se prepricamo da ni nic drugega se prisotno. Je pa mala punca kar migala v trebuscku, ko bi vsaj se cutila tak mocno ampak tudi to se pride. Trebuh imam ze ogromen ampak zredila sem se pa za eno kilo trenutno..



Vse bo dobro, samo pozitivno 🤗🍀Če smem vprašat, se je prav poglabljal v srčka? Pri meni je pogledal, premeril, pokazal zaklopke, meril utrip in šel dalje. Sam verjetno je bilo vse OK, ampak ko tako bereš se pač vprašaš ali vse dobro pogledajo…. :) Saša

(odgovor članu Pikcapokca)
  Neposredna povezava do sporočila: 1083
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 15:49:25   
Pikcapokca
Sašs iskreno nevem..ker je bila zelo skrta z ekranom. Sploh mi je ni pokazal do konca pregleda da sm obrazek vidla. Je kr hitro sla skozi edino pri srcku se je mal ustavla pa sm ze vedla da je neki gledala k je bla tok casa tih. Ampak ocitno je iskala ce so se kaksne druge pikice prisotne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1084
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 17:35:59   
Gluck4
Pikcapokca pomoje bo vse ok, je pa prav, da so pozorni na vsako malenkost... javi kaj ti bodo povedali na pregledu... 🍀Stella tudi jaz sem bila presenečena, da se maternični vrat podaljša... je pa to zelo super če bo pri tem ostalo...Zdaj sem res zelo srečna ker vse tako dobro kaže...Naslednji teden imam morfologijo in komaj čakam...Lepo je brati vaše zapise in da se tako redno oglašamo vsaka s svojo zgodbo... smo verjetno najbolj aktiven forum 🙃🙂


(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1085
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 17:58:10   
Anonimen
Povej mi kako izgleda to merjenje materničnega vratu, mene čaka na morfologiji

(odgovor članu Gluck4)
  Neposredna povezava do sporočila: 1086
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 18:52:52   
Pikcapokca
Do zdaj je men vedno preverjala matericni vrat. S prsti naredi vaginalni pregled pa vidi ce je dovolj dolg. Tak je meni do zdaj ne vem pa ce se kaj drugace preverijo..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1087
   RE: Julijke 2023
2.3.2023 21:45:46   
cbelca2
Tudi jaz sem imela danes morfologijo 21t 3d. Vse v redu,super živahen dojenček, ampak to že itak vem ker me redno "brca". Pdp ostaja kot so ga postavili na nuhalni, je pa za kak dan manjši (datum takrat kot sem tudi jaz mislila da bo in kot je bilo izmerjeno na prvem pregledu).Moj je bil zraven. Res je vse pregledala , vse pokazala. Tako da sem supervesela ❤️ grem pa naslednji teden dat se kri za tokso in še za nekaj??Maternicni vrat in posteljico (v 16.tednu je bila čisto spodaj) je preverila z vaginalnim UZ in je oboje ok.Glede oblačil redno gledam, imam pa dva bodija velikosti 50-sem ju mogla kupiti zaradi sebe 🥰 Ostalo bo potem verjetno po 30. tednu na vrsti.Imena so v fazi zbiranja...sodelujemo vsi štirje. Zaenkrat smo zožili izbor na 6 za fantka in 6 za punčko... Je še čas🙂

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1088
   RE: Julijke 2023
3.3.2023 0:16:45   
LauraP
Nevergiveup, svaka čast, da takole potuješ , jaz bi tudi 😁 Moj se tak boji letala, pa je to mičken problem, z avtom pa ni problema, tisto pa bi lahko šel na onkraj sveta. Jaz tudi čakam, kdaj bom padla, sem tak nerodna zadnje čase, pa še s tem lampom, hehe. Zadnjič se mi je maček s takim šusom zaletel v noge, da sem že mislila, da bom padla. V glavnem, sam, da je vse okej. Kako je pa bilo v Indiji?
Gluck4, super, da se ti je matern. vrat povečal, odlično. Kakšna navodila si pa dobila? Čimveč počivanja ali obvezno postelja? Kako pa poteka tale cerklaža? 

BB, imam mačka (toksoplazmo prebolela) , ime pa tudi že imava za malega. 
Kupila sem si nekaj cotik številke 50, pa imam občutek, da tak ne bo mogel nosit, ker prehiteva za 1 teden. Na začetku nosečnosti je bil premajhen, sedaj pa prehiteva. Itak tem meritvam ni 100% za verjet, kolikokrat se pri teži zmotijo, pa na koncu pride beba ven, skoraj kilo težja kot je bilo rečeno na meritvah. Imam občutek, da znam kje prej rodit kot imam pdp.
Dosti stvari dobim od kolegice in sestre, tako da kaj dosti stvari si itak ne bom rabila kupovat. Bradavice so me začele bolet, sem si jih začela mazat. Pa kupla si še bom nastavke za bradavice, ker imam zelo majhne. So se mi sicer povečale sedaj v nosečnosti, ampak mislim, da bo kar ****. Za pumpo pa še zej ne vem kaj naj naredim. Gledala sem malo na alliexpress imajo okoli 25eu električno za obe prsi, pa malo sem še pri nas gledala. Sem pa v dilemi ali naj raje pol kasneje kupim, če slučajno res ne bi dojenje šlo, ali naj prej. Ne vem še. Aja, za poporodni pas, katerega si boste ve kupile? Jih je kar precej. Je pa res, kot je že ena omenila, da eni ne odobravajo pasu, češ, da se telo poleni, pa se ne celi tak kot bi se moralo. Ne vem. Eni pa ful hvalijo.Je pa res menda precej fantkov letos, veliko jih je, vsaj v tem mesecu juliju 😁


(odgovor članu Gluck4)
Neposredna povezava do sporočila: 1089
   RE: Julijke 2023
3.3.2023 0:22:28   
LauraP

Kdaj pa imaš pregled? Javi kako bo. Sicer pa da te malo potolažim, pri kolegici je isto bila pika na srčku, si je plačala niftyja, kjer je kazalo vse okej. Sedaj ima živahnega zdravega 2 letnika 😊
IZVIRNO SPOROČILO: Pikcapokca

Na morfologiji vse super. Vse bp. Edino na levem prekatu srcka je nasla hiperehogeno piko tak da me je poslala na ultrazvok v porodnisnico da preverijo ce je se kaksna pika ali je samo ta. Zdaj se moram narocit.. ce bo se kaksna druga pika ali pa da bi voda bila v ledvickah ali pa da bi popkovina imela samo 2 zili potem bi me dala takoj na amniocentezo. Zaenrkat pa bo ultrazvok dovolj. Se dobro da je na levi strani. Sem brala da ni tako redka in tudi pusenjak je pisal da to ni nic takega. V kolikor bi bila pika na desni ali obeh straneh potem je moznost downovega sindroma.Glede na to da je na levi in da so se cisto vsi organi lepo in pravilno razvili pa naj bi bila pika zanemarljiva. Caka me samo se pregled toliko da se prepricamo da ni nic drugega se prisotno. Je pa mala punca kar migala v trebuscku, ko bi vsaj se cutila tak mocno ampak tudi to se pride. Trebuh imam ze ogromen ampak zredila sem se pa za eno kilo trenutno..



(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1090
   RE: Julijke 2023
3.3.2023 10:01:10   
Anonimen
Za mano je OGTT. Ni bilo krize :) Upam, da bodo izvidi ok 👍🏻Sasa

(odgovor članu LauraP)
  Neposredna povezava do sporočila: 1091
   RE: Julijke 2023
3.3.2023 20:30:38   
Gluck4
LauraP ja navodila so strogo mirovanje..  ampak to je bolj težko zaradi našega 22- mesečnika in mojih ubogih nog - lahko se mi ponovno kakšna žila vname od mirovanja... se pa itak čuvam kolikor se pač lahko.... bolj se bojim kakšnih vnetij.... ravno danes me nekaj matra.... sem že veselo bruhala zjutraj... imam občutek da se me spet nekaj loteva... upam da bo za zdržat do ponedeljka ko imam morfologijo.... pa bom rekla ginekologinji da še preverimo kri in vodo...  res srčno upam da ni spet kakšen uroinfekt... zdaj na večer se mi je vse skupaj malo umirilo, tako da bom imela verjetno mirno noč.... spanca mi primankuje.... V glavnem lepo bodite, uživajte za vikend in poročajte kaj... jaz pa, če prej ne, se javim spet v ponedeljek... 👍💪🍀

(odgovor članu LauraP)
Neposredna povezava do sporočila: 1092
   RE: Julijke 2023
4.3.2023 6:46:41   
LauraP
Joj, boga, vnetje mehurja pa ni hec. Hvalabogu ga že dolgo nisem imela, kak to boli. Razen vnetja nožnice me druga ne muči.Nič, zaposli vse okoli sebe, pa se naspi lepo 😁 Zej še izkoristi spanje, ko lahko 😅Fajn reši na morfologiji, jaz jo imam še pol naslednji teden. 
Saša, nam so pa kri vzeli, in če smo meli nad mejo, torej na tešče nad 5,1; potem avtomatsko padeš v to skupino, da si moraš merit sladkor. V primeru, da pa imaš manj, pa je tale ogtt, ja. Piješ sladko in ti potem kri vzamejo, da vidijo, če naraste ali ne. Jaz sem imela takrat 5,4 na tešče, tak da si moram merit. Sem pa pol pri diabetičarki imela s krvi na prstu 3,8 🙈 Sej je rekla, da strah svoje naredi in ti lahko umetno dvigne sladkor. Sicer normalno jem, tak da imam normalen sladkor. Včasih se edino pregrešim s sadjem, ne morem se upret, te mi malo naraste. Ampak vse v meji normale. Pol pa vsaki mesec daš kri, jaz imam glih v pon., pa ti preveri kri za cel mesec, tudi takrat, ko si ne meriš. In morajo bit rezultati od 5-6%, če je več je že lahko problem. Sej če se vsaj malo paziš in ješ polnozrnato, rženo, vsaj pri kruhu, je že to dovolj. 


(odgovor članu Gluck4)
Neposredna povezava do sporočila: 1093
   RE: Julijke 2023
4.3.2023 9:53:50   
Anonimen
Laura, zanimivo kako različno delajo ginekologi :) jaz sem imela KS pri odvzemu krvi na tešče 4,8 … na prvem odvzemu v 10.tednu, potem nič več, pa sem šla na test :) pošilja pa on čisto vse nosečke.
Saša

(odgovor članu LauraP)
  Neposredna povezava do sporočila: 1094
   RE: Julijke 2023
4.3.2023 10:58:59   
Gluck4


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Povej mi kako izgleda to merjenje materničnega vratu, mene čaka na morfologiji


Maternični vrat lahko izmerijo z uzjem ali pa vaginalno...  pri odpustu iz bolnice ga je izmerila z uzjem, moja ginekologinja pa mi ga je vaginalno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1095
   RE: Julijke 2023
4.3.2023 19:13:43   
Anonimen
Moj ginekolog mi je rekel da mi bo maternicni vrat minimalno dražil ker imam cerklazo. Da bo pogledal da morfologiji.  A ti imaš kakšne omejitve zaradi cerklaze,  imam dovoljene sprehode do 20 minut

(odgovor članu Gluck4)
  Neposredna povezava do sporočila: 1096
   RE: Julijke 2023
5.3.2023 10:48:31   
Gluck4


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Moj ginekolog mi je rekel da mi bo maternicni vrat minimalno dražil ker imam cerklazo. Da bo pogledal da morfologiji.  A ti imaš kakšne omejitve zaradi cerklaze,  imam dovoljene sprehode do 20 minut


Jaz imam strogo mirovanje... kar je seveda nemogoče, se pa čuvam kolikor se lahko. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1097
   RE: Julijke 2023
5.3.2023 12:31:25   
BeautifulButterfly
Ooo ste se lepo razpisale. 
Jaz imam morfologijo 15.3. Sej to bo hitro tu, se mi zdi da je februar zletel mimo.
Ja, moja oba sta bila mala okoli 50cm, tako da tud zdaj pac jaz bom zacela z stevilko 50, sploh of HM in podobnimi firmami, ker so realno-komot stevilke in se v susilca lahko dam. 50 sinsay ali 50 kik ali 50 pepco je pa mogoce res ozko premalo. Ampak ce so to poletni bodiji, torej kratek ali brez rokav, pol sploh ni tezav, ker v trup jim bodo dovolj dolgi.
Siroko povijala sem samo 1, hci, ki se je rodila medenicno, in to par mesecev, hodili sva se na slikanje oz uz kolkov. Tako da za siroko povijanje imam se od nje bombazne plenicke. Sina sem samo par tednov, lih zato ker sem imela doma in sta bila 1 leto narazen in sem imela dost prakse kako to hitro narest. Jst sm dvojcica, tud z ritko naprej, bratec z glavo, pa je moja mami oba siroko povijala, ampak takrat 40let nazaj so pac vsi to delal. Praksa se spreminja.
Te dni sem si kupila en tak res lep poporodni obroc, z prevleko z zvezdicami. Podobno kot je gnezdo in podobno kot imam nagledano materisnko blazino. Nevem zakaj sem padla na zvezdice, tko da imam narocene ze tiste bombazne tetra plenicke za podirat kupcke, z zvezdicami, posteljnino za kosek z zvezdicami, slincke in pajacke z zvezdicami. Online na razlicnih straneh narocila. Zvezdice all the way :) :) :) :) Nevtralno vse. 

_____________________________

*~**~**~**~**~**~**~**~**~*

(odgovor članu Gluck4)
Neposredna povezava do sporočila: 1098
   RE: Julijke 2023
6.3.2023 8:45:57   
Pikcapokca
Evo narocena na ultrazvok za pikico. Dobla termin v pon.cez 1 teden. Se malo zdrzimo z zivcnostjo 🤞🏻

(odgovor članu BeautifulButterfly)
Neposredna povezava do sporočila: 1099
   RE: Julijke 2023
6.3.2023 10:00:50   
4.mama
Pikapokca super da si dobila in da boš potem pomirjena, vem da je težko čakanje a misli pozitivno, ti pošiljma en velik objem user posted image

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?