|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2005
10.1.2006 15:01:45   
kofetek2010
daaaaaaaaaan!

prvo posvetovalnico smo prestali user posted image
tamala ima 4.460g in je dolga 54 cm, torej lepo napreduje, saj je bila njena odpustna teža 3.360g user posted image  
tudi preostanek pregleda je opravila pozitivno in nasploh je bil pediater zadovoln z njo user posted image  
pediater pravi, da tolk kolk naša spije dodatka 1x dnevno sploh ni potrebno dodajat (med 30 in 50 ml) in da naj se pač dlje doji user posted image
dobila je tud recept za AD3 kapljice in veselje se začne user posted image
za kolke je dobila napotnico in jutri moram poklicat ortopedijo na Polikliniki, da jo naročim - upam, da nimajo (pre)dolgih čakalnih dobuser posted image
naslednja kontrola čez 1 mesec user posted image

bino - naša se user posted image v čebričku in ful uživa

zdaj pa grem k tamali na kauč in bova v duetu user posted image
user posted image joj, kolk je fajn, ko ni moških pr bajti, miiiiir je, miiiiiir user posted image

< Sporočilo je popravil jana73 -- 10.1.2006 15:03:09 >

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Decembrke 2005
10.1.2006 22:27:17   
NRMM
Čeeeeeer želim!

No pa spet visim za pc, namesto da bi šla spat. Naša mala cartika že spi dobro uro user posted image , danes je pojedla en dodatek popoldne in sicer samo 25ml, zdaj zvečer pa ni bilo potrebe, mamina mlekarna je bila dovolj user posted image . Ugotavljam, da si je vzpostavila neki red papcanja in spanja zvečer, kar se mi zdi čudno, da tako hitro, ampak očitno deluje. Zaspi vedno med 8-9 in to že par dni user posted image .
Tudi kupčka smo se naučili podirat, v bistvu vedno pade skoraj Pohorje user posted image .

Jana73 user posted image  za takšen napredek tvoje babike, upam, da bo pri nas podobno, ko gremo v posvetovalnico, sicer se še nisem naročila (jutri bom)ampak pri nas ni gužve, tako da bova kar hitro na vrsti. Malo me skrbi teža, ampak vsi ko jo vidijo sedaj pravijo, da je že pravi buhtlček v obrazek, torej je morala nekaj pridobit (danes mi je vaga pokazala 4kg). V albumu je nekaj slikic od Maruše, zdaj ko je že ''velika'' .

No pofočkala sem se za lahko noč, zdaj pa grem pomagat Maruši ajat, da bova prej fertik user posted image .

Lep večer naprej, jutrišnji dan in uživajte!

A ja še to, za jutri sva se z mojim odločila, da gremo za 5-10 minut zun, pa če se kartonažna postavi na glavo, pa čajček sem ji tudi kupila. Uporablja katera hipov čaj za dojenčke?

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Decembrke 2005
10.1.2006 22:50:24   
arielca
jana73, vidim, da ste pri vas pridni in me veseli, da je vse OK user posted image user posted image user posted image .

NR, če ne bo prehudega minusa, greš brez težav ven. Ne pozabi na pleničko za čez obraz pa bo. Mi smo šli prvič za 10 minut, zdaj je zunaj že eno uro (če ni premrzlo in prevetrovno). Pa ne pozabi nase! Toplo se obleci!!!!!!!!!!!

Sicer imamo pa mi jutri posvetovalnico. In upam, da bo vse v redu... Bom jutri poročala. Zdaj pa hitro previt in nafutrat mojo srčiko, potem pride oči iz službe in gremo ajat...

Mirno noč vam želim!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Decembrke 2005
10.1.2006 23:11:44   
lilija19
Hojla, punce, jaz sicer nisem decembrka, imam pa eno vprašanje, in sicer za Kerenso.

Jaz sem v podobni situaciji glede očetovstva, ločena, ko bom rodila, še ne bo minilo 300 dni. Kako si ti uredila na CSD za očetovski dopust, je to sploh možno ali ti po 3 mesecih po otrokovem rojstvu propade?

Je treba v vsakem primeru dati tožbo za spodbijanje očetovstva? In je potem dovolj, če na SCD pokažeš kopijo vložene tožbe in izjave bivšega, da ni oče in da se odreka vsem pravicam in obveznostim, ali je potrebno urejat kako drugače?

Prosila bi, če mi lahko odgovoriš, saj mi bo vsaka izkušnja prišla prav.

Pozdravljam pa vse decembrke, lepo cartajte svoje otročke in imejte jih rade!

Lilija19

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Decembrke 2005
11.1.2006 11:10:51   
Yasminka
Koncno sem nasla 5 min casa, da ti malce opisem porod in naso novopeceno druzinico. Ema naj bi se rodila 27.12. ... ampak se je odlocila, da bo se malo pocakala. Ta dan sem sla k ginekologinji in na CTG-ju mi je kazalo aktivne popadke, odprta sem bila ze 1 prst. Po napovedih naj bi ze isti dan rodila, pa so zvecer popadki prenehali. Dva dni kasneje se je zgodba ponovila, samo da sem bila odprta ze 2 prsta. G. me je naslednje jutro (ce se ne bo nic) poslala v porodnisnico. No 30. okoli enih ponoc se je pa zacelo zares. Popadki, ki so bili ze dva dni zelo blagi (cca na 20 min) so se okrepili in ob sestih zjutraj sva se z user posted image odpravla v porodnisnico. Najprej so me hotli kar za kaksno uro domov poslat, ceprav me je zvijalo ze na 5 do 8 min. Po vseh "procedurah" sem se ob 9.00 znasla v porodni sobi. Vmes so se mi lastni popadki ustavili za 2 uri (zaradi protibolecinskih sredstev), dali so me na umetne. user posted image me je ves cas vzpodbujal, skupaj sva predihavala popadke. Ob 13.37 sem ob rodila najino princesko Emo.
Prvi dan v porodnisnici sem bila sesuta (šivi), Ema pa je cel dan panckala. Z dojenjem sva zaceli sele drugi dan, zato se mi je mleko kasneje startalo (četrti dan). Tretji dan sem prejokala - mal hormoni, mal pa tudi zato, ker je Emi padala teza. Pa so naju vseeno izpustili domov.
Zdaj se pridno dojiva (poje zelooo veliko in se pridno redi).user posted image ima ocetovski dopust. Spimo bolj malo, saj Emico zvijajo krcki, tako zelo pazim kaj pojem, saj imam tudi sama težave s prebavo.  Nenehno se crkljamo in uzivamo. 12 dni po porodu imam samo še +3kg user posted image .

Me pa nekaj zanima - kako otroku odstraniti "mucke" iz nosa. Naša prav težko diha. Probala sem s pumpico, pa ima še premajhen nosek. S kihanjem pa tud ne gre.
Pa še glede dojenja mi mal svetujte. Mleka imam veliko, zato dojim po en obrok samo iz ene dojke - čeprav so nam v materinski šoli svetovali 10 - 15 min na vsako. Če menjam dojke se samo prenaje (ker zelo potegne) in potem na veliko bruha, jo dajejo krči, ne zaspi...user posted image
Pozdravček
Y


(odgovor članu lilija19)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Decembrke 2005
11.1.2006 11:55:22   
Taja Nagaja
Yasminka- mojauser posted image ima vsak dan kakšno mucko v nosu, najbrž zato, ker sem tudi jaz prehlajenauser posted image . Jaz ji kapnem fiziološko raztopino in počakam, da začne kihati, če ne grejo ven si pomagam s pumpico (čez nekaj časa, ko se mucke omehčajo) ali pa s papirnato brisačko (naredim  mali svederček) malce narahlo podrezam v nosnico in ponavadi ven potegnem vse zasušene mucke ven. Res pa je da se dere kotuser posted image , potem pa ko ugotovi, da lažje diha se umiri.user posted image

Pajaca- ubogala sem tvoj nasvet in Bine ne zbujam več.user posted image Rezultat- včeraj je dvakrat spala štiri ure skupaj, zvečer mi je po kopanju zaspala malo čez osem in se nato zbudila nekaj čez eno.Tako, da sem se tudi jaz naspala. user posted image user posted image user posted image

Imam en problem:
ponoči jo dvakrat dojim, prvič okoli dveh in drugič okoli petih. Ob dveh jo normalno dam v košek in spi dalje ob petih pa protestira, na vsake pol ure in tako do osmih. Če pa jo vzamem k sebi v minuti zaspi in spi tudi več kot tri ure skupaj, tudi če jaz vmes zapustim posteljo. Začela sem razmišljati, da jo mogoče v košku proti jutru zebe, mogoče se ji ležišče shladi. ne pomaga niti duda. Kadar je pri meni dude ne potrebuje. Ali ima katera kakšen nasvet?

Danes sva midve prvič sami. Tatko je šel v službo, popoldan pa ima še vaje na faksu v MB, tako da se bomo videli šele pozno zvečer, ko se vrne.user posted image
Včeraj pa je bila naša Bina prvič v varstvu, da sva šla lahko midva skupaj v trgovino. Bila je izredno pridna, vmes je lepo spala v košari, malo jo je šraufalo, pa se je sama s sabo zmenila in spala dalje. user posted image

Vsem želim lep sončen dan.



(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Decembrke 2005
11.1.2006 13:53:06   
tinkamiška
pozdravljene!

da se še jst malo oglasim. zadnje čase se bolj težko, ker je naša iza postala precej muhasta. noče in noče zaspat, če mi končno rata in jo dam v košek se po 15 min zbudi in joka, potem joj je treba spet uspavat,...

od včeraj zvečer ima pa še eno muho, če po dojenju ne zaspi hoče joškico samo za cucljat, dude pa nikakor nočeuser posted image včeraj okoli 23ih mi je ratalo na silo, da je pocucljala dudo, tako, da smo lahko zaspali, seveda pri naju v postelji. danes pa že cel dopoldan fehta joško in imava nenehne boje, dude pa noče. malo me skrbi, da bi mi primanjkovalo mleka, ampak ko stisnem bradavico, priteče in tudi joškice imam precej napeteuser posted image prosim ima katera kakšen nasvet? meni se zdi, da namesto, da bi napredovali, nazadujemouser posted image pojma nimam kaj naj naredim... z 15 minutnimi presledki bedi že od 9.30...

pri ostalih vidim, da lepo spite, se dojite, z dudicam ni problemov, tudi v svojih posteljicah večino spijo, a ste to dosegle brez joka?

iza bo v nedeljo stara 3 tedne

lepo bodite še naprej in upam, da bom lahko kmalu pisala, da nam je ratalo to in onouser posted image

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Decembrke 2005
11.1.2006 15:19:52   
mml
Lep sončen pozdrav,

midve sva ravno s sprehoda. Tile sprehodi so res magična stvar user posted image , Manca zaspi ko jo stlačim v kombinezon (vmes seveda tuli na vse kriplje in pretege) in jo položim v košaro in potem spi ves čas, ko sva na sprehodu (to je dobro uro) in še potem, ko prideve nazaj. Zjutraj je bila ekstremno tečna, očitno jo je nekaj napenjalo, no na sprehodu je pa to vse pozabljeno user posted image . Včerja je bil čuden dan, najprej je kar naprej spala...in sem jo dvakrat po 5 urah zbudila (ker se mi zdi, da kar je preveč je pa preveč), no ponoči se je pa potem zbujala na 3 ure (verejtno za nalašč, ker sem jo prej jaz zbujalauser posted image ). Skratka noč je bila z dvema postankoma za dojenje user posted image .

Bino naša user posted image  se kopa v banjici in uživa, brca in potem protestira, ko jo vzamem ven

jana73 super, vse čestitke user posted image user posted image user posted image in pohvale za takšno super napredovanje. Sporoči prosim, koliko je za čakat za UZ kolkov na Polikliniki, ker imamo prvi pregeld v torek in potem me čaka klicanje, da se naročimo na UZ.

Tinkamiška če se ti Iza takole zbuja je mogoče najboljše, da spokusiš in ji daš malo dodatka, če bo spila in za tem spokojno zaspala, je možno, da ti trenutno res primanjkuje mleka user posted image . Pomaga, da se čim bolj sporstiš, se čim manj sekiraš, počivaš in seveda zadosti ješ in piješ, potem pridejo pa še vsi "čarovniški zvarki" (beri sezam, čaji za dojenje, polenta, pivo...), ki mogoče res pripomorejo k boljši "mlečnosti". Sicer pa mislim, da dojenje vsakih 15 minut nima pravega učinka, razen tolažilnega. Možno je tudi, da Izo dajejo krči, ker Manca bi takrat, ko ima krče, kar naprej sesala...
Tudi naša punčka ne mara dude in jo ima v ustih samo toliko časa, dokler ji jo kdo drži, potem jo pa takoj izpljune. Po nasvetu priajteljev bova poskusila še z NUK-ov dudo, ker sedaj poskušamo z Aventovouser posted image
Kar se tiče spanja v svoji posteljici...jaz precej vztrajam na tem...včasih gre povsem brez joka, drugič pa user posted image  malce protestira, ampak večinoma zaspi po nekaj minutah, tako da ni hujše panike, če se v nekaj minutah ne umiri, poskušam z božanjem in tresenjem, če pa tudi to ne pomaga, jo očitno nekaj muči in jo vzamem v naročje...potem pa odvisno kako in kaj

BlankaT eno vprašanje glede Lovorovega mazila...kdaj ga uporabljaš...takrat, ko so že krči ali preventivno prej, ko jih še ni user posted image ??? Včeraj mi je namreč mazilo prinesla mama, tako da moramo sedaj preverit, če kaj pomaga.

Sicer sva nabavila že vse mogoče kapljice in čajčke in verejtno, ko bova vse preizkusila, bodo krči miniliuser posted image , ker pravijo, da vsi pripravki bistveno bolj "koristijo" staršem kot pa user posted image , ampak vsaj nekaj poskušam narediti, ko ima najin drobižek težave in že zato se mogoče počutim malo manj slabo.

Tako spet en moj ekspoze...

Lep dan še naprej in uživajte čudovite zimske dneve

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Decembrke 2005
11.1.2006 15:32:50   
NRMM
Lep sončen pozdrav!

Pa je res lep sonček danes in zunaj na sončku fino toplo, tako da sva z Marušo danes šli ven za 7 min user posted image user posted image . Ko sva se oblačili je bil vik in krik, ko sva pa prišli na zrakeca pa se je umirila in zaajala user posted image , očitno ji je dobro delo na svežem zraku user posted image . Pa smo prebili prvi dan zunaj in tako bo sedaj vsak dan in vsak dan dalje user posted image , komaj čakam spet jutri.

Tinka tako kot pri tebi je tudi pri meni z mlekom in prsi. Ko si stisnem bradavico teče ven, tudi prsa imam napeta ampak mleka je za našo cartiko premalo. Zaenkrat dodajam 1-2x dnevno ampak ne poje več kot 30ml, je pa ji to očitno premalo, ker joka. Ko popapca ta dodatek pa je dobre volje ozr.zaspi.

Kar se tiče spanja v postlci sploh ni problema. Zaspi v postelji poleg naju, ko se podojimo in podremo kupčka, ampak jo dam potem vedno ajat v njeno postlco in ni nobenega joka. Četudi se proti jutru predrami, ko se podojima, ji pustim lučko in lepo sama ''jamra'' na svojem dokler ne zaspi user posted image . Mi bomo pa v soboto stari 3 tedne user posted image .

Zdaj sem jo prvič pustila spat na trebuščku (čeprav pravijo naj ne bi otroci spali na trebuščku), neki malega jo sraufa, ker prdi in ji očitno paše ajat tako. Kako pa vi vaše dajete spat?

Lep dan še naprej in uživajte na sončku.



_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Decembrke 2005
11.1.2006 16:23:55   
tinkamiška
hvala mml in nruser posted image

ob 14.30 je zaspala, sem popustila in ji dala dojko, 5x je pocucljaja in zaspala, še zdej spiuser posted image

če jutri ne bo nič boljše, ji bom res dala dodatek in bomo potem vidli, če bo kaj boljše. sem pa brala danes na monu, da lahko pride 1 ali 2 teden do preskoka v rasti in da lahko takrat par dni dojenčki visijo na dojki, potem se pa vse skupaj pomiriuser posted image

hvala še enkrat in uživajte kar se dauser posted image

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Decembrke 2005
11.1.2006 20:53:16   
BlankaT
Dober večer! Po dolgem času mi je uspelo priti do računalnika. Maja in Žan spita, mož pa je v službi, tako, da ima sedaj mamica malo časa.

Bino najprej čestitke user posted image user posted image . Jaz svoje Maje ne budim, ko je lačna se zbudi in takrat se podojiva oz. če je minilo manj kot 2 uri ji dam čaj. No kar pa se tiče spanja na meni oz. atiju, pa toliko, jaz obožujem ta občutek in njen ati tudi, tako,da mi to prakticiramo. Mislim, da otroci prehitro odrastejo in potem ni več časa za to oz. jim niti ni do cartanja.

Arielca in Yasminka sem vama kr malo nevoščljiva za vajine kilogramčke. Jaz jih imam še vedno +8 pa bo 15. že en mesec. Yasminka, tudi jaz jo dajem samo na eno zizo in to sem prakticirala že pri prvem. Že itak imam preveč mleka, tako, da imam probleme z "prenažiranjem" in bruhanjem. Vendar pa malo lepo napreduje.

NR mi smo šli na sprehod, ko je bila mala stara 9 dni in sedaj gremo že tudi na kakšen obisk. Čaj pa sem ji začela dodajati okoli 12 dneva. Čeprav mi je pediater rekel, da raje nebi, ampak mislim, da ji je mleko presladko in da rabi tekočino, je bilo pri sinu enako.

Tinkamiška na tvojem mestu bi si probala izpumpati breden bi šla dojiti, da boš videla koliko imaš v resnici mleka. Drugače pa obstaja veliko receptov kako priti do mleka (mislim, da si celo enega sama napisala). Vendar pa se ne jeziti, če ga slučajno ne bo, ker niso vse mamice dojilje in zaradi tega ne bo otrok nič manj zdrav.

Mml glede Lovorjevega mazila, jaz ga uporabim pri vsakem previjanju, torej preventivno. Vzameš ga čisto malo in ga v smeri urinega kazalca zmasiraš okoli popeka (okoli 10-15 krat).

Midve imava sistematski pregled 19. in me že kr zanima koliko je vzela gor, po mojem tehtanju je vzela vsaj 1 kg, če pa gledam oblačila pa je zrasla vsaj za 3 cm user posted image . Je prava debeluška user posted imageuser posted image  pravi, da jo bo dal na dijeto user posted image user posted image . Bratec jo ima vsak dan rajši in tudi ona ga že zazna. Sta prav smešna, ko se pričneta pogovarjati.

Kar pa se tiče poroda, pa vam lahko povem, da je bil od vseh treh najbolj naporen in boleč. 15.12. sem ob 8 sem mogla biti v Mb porodnišnici, kjer so mi ob 9 sprožili porod. Ker sem bila odprta 2 cm, so se odločili za kapalno. Tam do 12 skoraj nisem čutili popadkov, čeprav jih je CTG risal, odpirala pa se nisem nič. Torej ob 12.30 me babica pregleda in pove, da sem odprta 4 cm user posted image , naju je z user posted image   kr spreletelo, ker se tudi prejšnjič nisem odpirala. No nato pa so popadki postajali vedno bolj pogosti in močnejši in seveda tudi boleči. Jaz pa še kr 4 cm odprta ura pa že 13.45. Nakar sem doživela bolečine, ki jih nikomur ne privoščim. Namreč babica mi je hotela pomagati in mi je med popadkom hotela pomagati, da bi se prej odprla. Vam povem, da so to user posted image  user posted image  bolečine. user posted image  je skozi pravil, da naj se pričnem dreti, ker me ne more več gledati, kako trpim. Me je skoraj iz mize vrglo, sem ga samo grdo pogledala in rekla, da se ne mislim dreti user posted image . No pa so potem bolečine vseeno bile prevelike in se pričela dreti v pojšter user posted image . Ob 15 je bila smena in prišla je babica, ki je bila navzoča pri porodu prvega sina. Bila je 1000x bolj nežna in seveda je vseeno bolelo, ko mi je  hotela pomagati, da bi se hitreje odprla. Skoraj vse popadke sem predihavala na boku. Okoli 15.30 pa mi babica reče, da naj pritiskam dol, čeprav ne bom čutila, da bi mi kaj tiščalo dol in ker sem poskušala biti pridna mamica sem jo ubogala in res, kmalu me je kr vrglo na hrbet in potisni popadki so bili tu. Sploh se nisem mogla načuditi, ko mi je babica rekla, da lahko pogledam kako dolge lase ima. Z roko sem najprej otipala glavico, nato pa se nagnila naprej in videl dole črne laseke in seveda so bile oči že polne solz.  No kljub groznim bolečinam je ob 16.02 na svet prijokala najina Maja user posted image . No kar se tiče user posted image  je proizvodnja pri nas zaključena, jaz pa bi še imela enega.

To bo za danes vse, se Maja oglaša in morem iti.

Lp, Blanka

_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Decembrke 2005
11.1.2006 21:12:49   
arielca
Čer,

Mi smo imeli danes posvetovalnico in je vse OK. Juhuhu!!!!!! Brina je imela odpustno težo 2980 g in je bila velika 52 cm, danes (stara je 5 tednov) pa ima 55 cm in 4150 g user posted image user posted image user posted image user posted image . Tudi pregled je bil prav luštna izkušnja, ker je naša pediatrinja super ženska, predvsem pa človeko bitje, ki marsikaj razume. In tudi zaradi dodajanja ni težila. Smo pa dobili recept za kaplice D3 in žurka se začenja user posted image user posted image .

tinkamiška, pri meni je bila po 3 tednih kriza z mlekom, tako da sem ji dala dodatek, ker je non stop visela na meni, najesti pa se ni in ni mogla. Zdaj dodajam 2-3x in je OK. Če se ti zdi, da poje prmalo ji daj dodatek. Če po dojenju poje cca 50 ml ji je dojenje skoraj zagotovo premalo. Držim pesti, da bosta too uredili!!!!

bino, mi se kopamo v banjici in mala neznansko uživa. Pa še kopanje jo fino utrudi user posted image .

Sicer smo pa meli danes ponoči žur. Spala je od 21. do 2., potem pa do 5. ni bilo nobenega spanja. Prebujanje, jok, malo crkljanja, sprehod po stanovanju,... in kooončnooo smo zaspali. Ob 7. dojenje, ob 7.30 pa priprava na odhod v posvetovalnico. Upam, da bo danes kaj bolje, ker imam take podočnjake, da jih lahko pohodim user posted image user posted image user posted image user posted image .

Zdaj že jokca in stokca, tako da grem v akcijo!!! In vse tiste, ki mislite, da je kje idealno, vam povem, da idealnega user posted image  ni. Vsi imajo svoje dobre in slabe dneve. Važno je, da jih imamo najrajši na svetu...

Mirno noč...

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Decembrke 2005
12.1.2006 9:49:12   
tinkamiška
punce, hvala za nasvete!

sem pa ugotovila, da je mleka dovolj, samo mala bi se rada crtkljala...včeraj popoldan je spala od 15.30 do 18.30 in potem do 20.30. zaspala je takoj po podoju. ponoči sva se dojili samo 2x.

dopoldan je pa bolj sitka in se hoče nositi in dojiti, ker je verjetno bolj budnauser posted image

zaenkrat ji ne bom ponujala dodatka, bi bla pa vesela, če bi sprejela dudo, ampak zaenkrat nič ne kaže na to.

v soboto bomo šli pa gledat posteljico za izo, tako, pri kateri gre dol stranica in jo bom ponoči lažje prestavljala sem in tja.user posted image

danes bomo šli mogoče na sprehoduser posted image user posted image user posted image komaj čakam, pomladuser posted image

lepo bodite!

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Decembrke 2005
12.1.2006 12:22:06   
NRMM
Dan vsem!

Predno se odpravimo ven user posted image , se še malo pofočkam.

Noč je bila prav super user posted image . Mala je po dodatku (spila je po dojenju 30 ml)zaspala ob 22.00 ko bubica in spala do 4, sva se podojili, niti ni spraznila obe dojki in spala do 8, spraznila vse in še spila 40ml dodatka zdaj pa spet spi v ležalniku, dokler je ne bom začela oblačiti za ven, in bo spet tako, kot da jo iz kože slačiva user posted image . Vse prenese ok, le oblačenja kap ne user posted image .

Danes smo se naročili za posvetovalnico in jo imamo 23.1. ob 9, odločili smo se za pediatra in ne pediatrinjo, ker so mi nekak moški pediatri (izkušnje iz bolnice)bolj prijazni, mogoče pa še dober zgleda, da bo tudi mamica imela kaj od tega user posted image , sam smola je ta, ker gre ati zraven user posted image .

Še vedno imamo probleme z očkami, leva je ok, desna pa ji je snoči zatekla, zjutraj je bila ok, zdaj pa je spet mal bolj otekla, ampak so mi pri pediatru rekle, ko sem klicala (izkoristila priložnost pri naročanju za posvet.), da če se ji čisto ne zalepi skupaj, da ni nič hudega, a meni kartonažna zadnjič, da če okica zateče, da naj gremo pediatru takoj user posted image . Jo moram jutri vprašat, ko pride, če je mogoče mimo šole hodila, ko se je učila za babico user posted image , no taka kartonažna bi še jaz znala bit.

Lepo bodite, uživajte te prelepe sončne dneve!


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Decembrke 2005
12.1.2006 15:47:16   
Pajaca
hojla punce!!!!

bino me veseli, da ti je moj nasvet pomagal....

mi smo fino.... mali je priden, sam zvečer mamo mal bojev pri spanju. Bi se sam crklal in nič ne pomaga. Še vedno je tako, da je pri meni ob 7 pa ob 8-9 poje celo flašo (ene 100ml), pol je pa čez neki časa spet lačen in spet je pri meni. Men to čist mal adijo, da pač v 3 urah trikrat je. Zaspat pa tud noče drgač ko pr men, tko da sem čist nesrečna. Pol ga pa prestavlam v koš pa nazaj ven. Dude ne mara. Včeri sem ga fajn napizdla, mu dala prst v usta in je pol končno v košu zaspal. Ampak ideje pa ma, duda ni ok, a moj prst je pa ok???

no zdej se grem pa igrat s tamalo, greva barvat telebajske.

arielca en dan se oglasim pri tebi greva na sprehod, al pa če se v kr dobiva..... upam da mi drug teden uspe.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Decembrke 2005
12.1.2006 18:13:18   
kofetek2010
daaaaaaaan!

sem ubogala pediatra in ji že 2 dni nisem dajala dodatka, očitno ima pri meni res dovolj, le večkrat jo moram podrezat in ji nakazat, da bo konc, če ne bo konkreto vlekla user posted image  
včeraj je zaspala ob 22:30 in spala non-stop do 05:30, nakar sva se podojili in je spančakala do 08:30, sledilo previjanje (sem pozabla plenico stehtat, je bla zihr skor tolk težka kot tamala user posted image  - torej res velik poje) in hranjenje, ter spet spančkanje do 10:30 user posted image  
čez dan spi bolj tko-tko, po urco do urco in pol, vmes je urco al dve budna - glavno, da spi v avtu in na sprehodu, tako da ne najeda iz lupinice user posted image
za nočno spanje jo dajem na bok, a jo najdem ali na hrbtu ali na trebuščku, kljub temu, da ima široko povito rito user posted image   podnevi pa leži na trebuščku in imam vklopljen baby phone, tako da jo itak slišim, če se samo premakne user posted image

vsako jutro je mozoljčkasta kot kakšna najstnica - po nasvetu pediatra ji obrazek zdrgnem s kamilčkami in gazico, tako da je čez 2 uri že OK user posted image

AD3 kapljic še nisva začeli dajat in jih niti ne bova, bo ati iz AUT pinesel Oleovit in ji bom raje tiste dajala user posted image

že 3 dni kličem ortopedijo na Polikliniki, a na eni tel.št. se mi javlja odzivnik, ki mi sporoča, da naj za prvi pregled pošljem napotnico in da naj za vsa ostala naročanja pokličem drugo tel.št. - ta pa je skoz zasedena al pa se nihče ne javi user posted image
jutri grem v MB in bom šla kar v bolnico na ortopedijo, mogoče me bodo pa vzeli, napotnico imam, tako da user posted image

dud ima naša malo morje, edina ki zdrži v njenih ustih je Nukova, kr ima manjši tist plastični del in je ne ruka v nosek - a v ustih jo ima samo, ko kam gremo in ima čez šal, bom morala še doma to prakticirat user posted image

glede kilogramčkov sem vam jaz vsem fauš, mi jih je ostalo toliko kot vam vsem skupaj user posted image  no, mogoče Pajace ne smem štet user posted image  vago imam že mal na sumu, se mi zdi, da se je zataknila al pa ne zna drugih cifr pisat, da vsak dan pokaže približno enako user posted image  no, ta smajli ravno ne paše, bolj bi bil tale primern user posted image

zdej se pa grem z mulcm učit za test, Naravoslovje in tehnika user posted image

mirno noč vam želim! user posted image

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Decembrke 2005
12.1.2006 21:40:35   
Pajaca
o jana a teb se je tud vaga zataknila???? No jaz sem dva dni nazaj ratala ful važna, ker mi je ratal dat nase kavbojke iz pred nosečnosti (sicer tiste za ne čist idealno težo a vseeno) in zdaj sem kar mal zrastla. Kile se pa ne premaknejo, ampak ker so mi kavbojke vsak dan bolj komot so šle ziher kaj dol.

Sicer pa hvala za nasvet kako se znebiti mozolčkov, grem takoj en kamilčn čajček skuhat, da bo zjutri že prpravlen. Naš je tud tko mozolast, da upam da so tole vsi mozolji v njegovem življenju, ker če bo v puberteti tak bo sam jok in stok pr hiši.

no kok je fino ko oba spita, mam mal miru. Včer sem hotla it mal ven za kakšno urco pa sta bla tečna k rit, dons ko ne grem pa že pol ure tišina.... naselednič se jima bom zlagala kdaj grem ven.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Decembrke 2005
13.1.2006 5:38:00   
Anonimen
Lep pozdrav tudi od mene, po dolgem času...
Včeraj je imel Robi prvi zdravniški pregled. Prav lepo je bilo spet videti našo pediatrinjo po dolgem času, saj Jana nič ne vozim tja, ker je ves čas zdrav.
Robi je šel iz porodnišnice s težo 2.700 g, včeraj pa je imel, pri starosti 1 mesec in 2 dneva, 3.910 g, user posted image  kar pomeni, da se zelo lepo redi. Ob rojstvu je meril 48 cm, včeraj pa je imel 54 cm,  user posted image  tako, da tudi tukaj ni nobenega problema. Dobro sliši, jajčka so v redu, močan je dovolj. Edino, kar je pediatrinja rekla, je to, da se nekoliko preveč zvija nazaj (torej glavo nazaj in noge nazaj - moj dragi pravi, da se bo s petama v tilnik brcnil user posted image user posted image user posted image  ) in mu je napisala napotnico za razvojno ambulanto v ZD Lj.-Bežigrad, kamor ga moram naročiti danes. V isti ZD moram pa telefonirati, da ga naročim za UZ kolkov, čakalna doba pa naj bi bila zdaj približno 1 mesec. Napisala je tudi recept za Plivit D3 kapljice (potrdila je, da naj bi AD3 povzročale krče in jih zato ne predpisuje več). Naslednji pregled pa na Valentinovo dopoldan.
Robija zdaj ne dojim več, ampak ves čas pije mleko Milumil 1. Popije cca. 130ml na en obrok, to je tam nekje na 3 do 4 ure. V enem dnevu popije tudi približno 1 dcl komarčkovega čaja, od danes dalje pa bo dobival še po 3 kapljice D3. Previjanje seveda še vedno na nekaj ur podnevi (Pampres new-born bodo v redu še kak mesec) in ponoči nič.
Jaz sem pa čisto OK. Od nosečnosti imam še vedno 2kg viška, ampak se sploh ne sekiram, ker se niti ne poznata. Okrog pasu se mi sicer zdi, da sem kot Michelin guma, ampak sem dejansko kar normalna, samo prej sem bila preveč koščena. Črna črta po trebuhu se seveda še pozna, pa strije tudi (madonca, kako dobro izgledajo, ko trebuh ni napet user posted image  ), pa še nekaj celulitu podobnega imam, ampak moj dragi pa pravi, da ima končno za prijet še kaj drugega kakor kosti, torej nimam kaj jamrat. No, ja, lahko - čez joške. To po mojem mnenju sploh ni več joškom podobno. user posted image  To so res bolj čajne vrečke, kakor je rekla Miška01. Mehko, prazno, viseče... user posted image  Bo treba najti tistega pol milijona za dvig, ja... user posted image
Spanje? Podnevi skorajda bolje kakor ponoči, ampak pri naši hiši je tudi to normalno, saj sva oba z mojim dragim nočna - pa da potem otrok ne bo? user posted image user posted image user posted image  Spi še vedno največ cca. 4 ure v eni rundi, tako, da smo še kar na tem, da je zadnje hranjenje okrog 23-ih, ko greva midva ležat, potem pa do 7-ih zjutraj samo ena flaška Milumila vmes (napol v spanju user posted image user posted image user posted image  ).
Jaz imam prvi pregled po porodu 20.01. in komaj čakam, da dobim svoje ljube Stediril M nazaj, potem pa user posted image user posted image user posted image ... Če bom samo še malo brez user posted image , se mi bi direktno strgalo... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Decembrke 2005
13.1.2006 10:47:24   
mml
Živjo,

lep meglen pozdrav iz ljubljanskega kotlauser posted image .
Manca je danes stara en mesec user posted image user posted image user posted image . Po svoje se mi zdi, da je minilo zelo hitro, po drugi strani se mi pa zdi, da je že neskončno daleč od mojega prejšnjega načina življenja (ki ga na trenutke kar močno pogrešam...sva bila zuser posted image  predolgo sama in navajena na lagodnost).
Tudi naša punčka je zadnji teden precej pikasta in lisasta...in to bolj zjutraj, najmanj pa ko prideva s sprehoda. Trenutno se maževa z eno zeliščno kremo in je bistveno boljše, tako da upam, da bo kmalu OK. Vsake toliko me seveda zaskrbi, da ni kakšna alergija na mleko ali kaj podobnega, ker si ne predstavljam, da bi povsem črtala mleko in mlečne izdelke iz svoje prehrane user posted image (očitno sem prevelik egoist) in zato upam, da so to samo hormonski mozoljčki.
Tako...da ne bom spet predolga
Uživajte v soncu, če ga imate, jaz upam, da se pojavi tudi tukaj pri nas in greva na en daljši sprehod

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Decembrke 2005
13.1.2006 11:11:14   
NRMM
Mrzel pozdrav iz našega konca!

No pa je skoraj dopoldne konec, danes kot bi mignil. Kartonažno smo prežvečli že, ugotovitve, da nam popek ne celi user posted image  in je enak kot v torek, kot je bila tukaj, o nekem divjem izrastku je govorila, katerega ima 1/3 dojenčkov in seveda naša je mogla past v to 1/3, jo poštupala z nečim črnim, kateri bi naj popek zacelil, izrastek uničil, pa da vidimo kaj bo v torek, mi bi se pa radi že kooopali, pa ne bo nič še user posted image .
Ponoči smo spali od pol 12, po 30 ml dodatka, pa do 6, potem se napapcala, rito previli in se cartala na zizu do pol 9, spraznala jih od nog do glave s tem njenim cartanjem tako, da je bilo potrebno ob 10.30 naredit dodatek, katerega je spila 70ml, zdaj pa spi.

Danes ne bo s sprehodom nič, ker je premrzlo, pa neki veterček pihlja, tako da bomo počakali na sonček.

Jutri pa prideta našo Marušo gledat njena bratranc in sestrična (7 in 1 leto) user posted image , to bo veselje trije otrokeci pri hiši user posted image .

Zdaj pa grem malo počivat, ker mi oke kar skupaj vleče, potem skuham in bo tak dan naokoli.

Uživajte in lepo se imejte!


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Decembrke 2005
13.1.2006 11:38:05   
ac
No, tudi mi smo danes prestali prvo posvetovalnico. Mala zelo lepo napreduje, odpustna teža iz porodnišnice je bila 2980 g, danes, pri 1m5d ima pa kar 4290 g! Glede na to, koliko poliva vsakič, ko jo dojim, sem bila prepričama, da se ne redi toliko (čeprav je v obrazek že kot lunica). Zrasla je pa od 50 cm na 53,5 cm. Dobili sva kapljice AD3 in, ko sem sestri rekla, da menda povzročajo krče, je odvrnila, da tako drugi pravijo, oni v ZD pa ne verjamejo tega... No, itak se mi je zdela sestra mal leva, pediatrinja pa tud ne bogvekaj (sem 'vzela' eno na slepo).

Kar se mojih kg tiče, imam pa samo še ene 2 viška. Ampak hlače so mi pa še zmer tesne (recimo, da se morajo še kosti spravit mal v prejšnje stanje).

Škodam ker danes ni sončka. So bili ta teden prav lepi sprehodi.

Lep vikend vam želim!



(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Decembrke 2005
13.1.2006 11:48:40   
Taja Nagaja
Meglen pozdrav še iz Barja!

Mi se sedaj zbujamo nekje na štiri ure, samo ponoči na tri. Sem ugotovila, da ji prebava očitno bolj ponoči dela. Zjutraj me je čakala prepolna plenica, je skoraj špricalo naokoli, mojauser posted image pa posračkana skorajda do vratu. Sem jo kar v umivalniku umila, ker je bila tako umazana. Sedaj pa namakamo cote, saj je kar nekaj ušlo mimo pamperskeuser posted image .

Čestitke vsem, user posted image user posted image za lepo napredovanje vaših sončkovuser posted image user posted image .


Mi imamo preged v torek in se mi zdi, da tako veliko ni pridobila kot vašiuser posted image . Mislim, da imam mleka dovolj, danes sem ji tehtala obrok, poje mi 140g iz obeh jošk skupaj.  Mislim, da ima dovolj, saj izgleda zelo zadovoljna in odkar je ne zbujam tudi ni tečka in le zvedavo gleda naokoli in poka friseuser posted image . Tudi mi imamo na obrazu mozoljčke, kot da bi kaj eksplodiralo in upam, da bodo kmalu minili. Bomo videli kaj bo rekla pedijatrinja. Opazila sem, da ji rastejo laski ob straneh in se ji močno vihajo.


Včeraj pa sva med sprehodom po stanovanju ( sem še vedno prehlajena in tudi mojauser posted image ima še zamašen nosek in ne hodiva ven) opazili malega obiskovalca. Mali beli hermelin je prišel prav na dvorišče in naju opazoval. Prav prikupna zverinica.

Arijelca-
ko bo topleje se bova tudi medve odpravile v tvoje kraje, saj bova obiskali nekaj naših prijateljev in znancev, ker sva  obljubili, da se  prideva pokazat.

Zanima me, če ima katera doma in kako in kdaj  mu/ji je predstavila novega družinskega člana.

Pozdravček vsem sončkom in njihovim mamicam.



(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Decembrke 2005
13.1.2006 12:07:42   
arielca
bino in Pajaca, na privat vama pošljem moj GSM pa se slišimo za kakšen čvek in sprehod, OK?

Mi smo v redu, pridno jemo in spančkamo. Sem pa gotovila, da je naša user posted image  čez dan budna dlje časa, tako da malo telovadiva, pojeva in pleševa. Potem pa spet spanje...

Midve kombinirava dojenje in dodatek. Dajem ji Aptamil1 in zaenkrat ni nobenih težav. Samo upam, da se ne bodo pojavili kakšni krči ali zaprtje. Katero adaptirano mleko pa ve kupujete? In kako ste zadovoljne? Odkar dodajam, mali dajem tudi čaj. Midve pijeva Plantex in je zadovoljna. Naša pediatrinja ji je tudi predpisala kapljice, a bomo šli verjetno v Avstrijo po Oleovit, čeprav naj D3 ne bi povzročale krčev.
Kerensa, a vi ste takoj začeli s 3 kapljicami user posted image . Meni je rekla, da 1. teden 1 kapljico, 2. teden 2, od 3. tedna dalje pa po tri. Pri Oleovit pa je ves čas potrebna le ena kapljica.

Pa še nekaj, da ne pozabim. Tiste, ki dodajate... Ali vsakič znova grejete vodo in čakate ali uporabljate grelnike ali... user posted image user posted image user posted image ? Čez dan še nekako gre, ampak ponoči je pa kriza, ker se zbudi in je ful lačna. Če ni hitro flaške, se potem popolnoma zbudi in težje zaspi nazaj. Vsak nasvet je dobrodošel...

Uživajte, čeprav je danes sonce zatajilo.



_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Decembrke 2005
13.1.2006 12:21:40   
cuma
Pozdravček vsem!
Arielca!
Meni je dosti lažje od kar sem si kupila termoskouser posted image . Prekuham pol litra vode, ki v termoski ostane topla dokler je ne porabim - imam jo za 3x. Ko se Ema zbudi, nalijem vodo v falško in jo grem podojit, potem ko jo podojim in podreva kupčka, ji pripravim mešanico do konca in dam jo hladit za par minutk. Tako da vse skupaj traja bistveno manj in tamala nima časa tulit kot sirenauser posted image v pričakovanju flaške! 

Lp vsem,
Cuma&Emauser posted image user posted image

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Decembrke 2005
13.1.2006 12:41:11   
arielca
cuma, jaz pa sem ena blondinka... user posted image user posted image user posted image  Hvala!!!!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?