|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  45 46 47 [48] 49   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčki 2006
2.6.2006 20:57:29   
sazi
Živjo ursa_p. Prav lepo, da spet pišeš - sploh take romane, da se itak oddolžiš za vse strani nazaj, ko nisi utegnila. Me veseli, da vam vse "fajn laufa". Lev je pa z obračanjem še na istem - se ne obrača, ampak brca pa ko nor.
Še vedni imamo probleme z malo dnevnega spanca - 4x30 minut. Nekateri mi potem pravijo, da očitno ne rabi več. Pa rabi. Že popoldne je čisto uničen, znerviran, vse ga takoj spravi iz tira, postane zelo jokav, težko ga je potolažiti, nii za tistih 20 minut ne more zaspati... (razen v avtu zadnje čase), tako da mislim, da mu še kako manjka spanja. Med kopanjem je še nekako, pri oblačenju pa katastrofa. Začne tako jokat, da se ga ne da pomiriti. Se vidi, kako je zaspan, pa ni variante, da zaspi. Od hudega joka potem še jesti ne more... Neverjetno, res. Zdajle je trajalo več kot pol ure intenzivnega uspavanja, da je končno zaspal (pa spet čist zašvical zraven)
ponoči se še vedno zbuja na 3-4 ure in poje veliko, zjutraj je pa čisto polulan. Nekako ga nočem previjat, ker se potem predrami, pa že tako je taka umetnost zaspat, ampak ponoči spije toooliko mleka, da ga nobena plenica ne zdrži (spije med 400 in 500ml z zadnjim večernim hranjenjem pa do pred jutranjega, ko se zares zbudi in "vstane")
Dodajam izključno malo riževe kašice v flašo zvečer. Sem včeraj kupila tisti Aventov cucelj s spremenljivim pretokom - kako tam čez lažje tečejo tele malo bolj goste zadeve. Tako veliko hitreje in lažje poje (ali rižolino ali pa Novolac NF - oboje je bolj gosto).
Za gospodinjstvo skrbim bolj tako za silo - vse nujno je sicer postorjeno, so pa stvari, ki čakajo že precej časa in bodo še kar čakale.
Zadnjič sem pisala, kako je dolgo užival pod igralnim mostom (no, dolgo je zame 15 minut). Imam še celo posneto na mobitelu, ampak takrat je bilo to edinkrat. Ko ga dam spet pod most, samo usta na dol obrne in začne jokat.
D3 kapljice - spet pozabila, pa sem bila nekaj dni že prav pridna, mu jih dam pa 3 naenkrat.
Družba - jaz je imam sicer za sprehajat polno (veliko mamic tu naokrog, še najbližje je pa Kami, ampak se nama še ni uspelo dobiti - večinoma se sprehajam s sestro).
Študij - hja, še 11 dni do tahudega izpita, pa bolj slabo mi gre tole, ker se sploh ne spravim zraven. Mi zmanjkuje časa in energije. Pa še to me mori, da ko bo mimo, me spet čaka polno podobnega dela in kar ne vidim konca
Strah - ja, tudi Lev se mi zdi, da se včasih koga malo ustraši (ampak samo popoldne, ko je že itak čisto razdražljiv). Ko pa je v fazi uspavanja, ga pa vsah najmanjši zvok kar pokoci vrže in plane v histeričen jok (pa veste, kakšen hud zvok npr: sem odložila dudo neslišno na omarico, potem je pa ročaj od dude "padel" tisti milimeter od dude do omare in je že bil v histeriji... čisti občutljivko - kot mamica - jaz tudi ne morem zaspat, če ni popolna tišina - imam hude probleme s spanjem - že od nekdaj).
Voziček - sarazan, smo prestavili Leva v Speedija. Sicer je tudi malo jokcal, ampak se mi je zdel precej bolj zadovoljen, kot v košari, saj končno vidi naokrog. Je pa smola z vremenom - smo ga prestavili ravno zdaj, ko je tako mraz, pa ga potem v neke dekice zamotavam, pa ima še vedno mrzle rokice. V košari je zadnje dni zmogel samo še spanje (torej 20-30min), potem pa kričanje, tako da je bilo nujno ukrepanje in odstranitev košare.
Revij ne berem nobenih, zato tudi slikic Gala nisem videla - ampak vseeno čestitke, Ursa_p.
Srečanja - pojma nima, kdaj mi bo zneslo, da se kaj dobim s katero, saj je do izpita bolj problem, potem gremo pa za 14 dni na dopust, potem bo pa že julij tu. No, ko se bomo kaj menile, še vedno ostaja opcija, da te pridem iskat, Ursa_p - bova že stlačili vse v prtljažnik našega kravavana user posted image

Zdaj pa letim študirat. Se jutri dobim še z nekom, ki se uči za isti izpit, pa da se malo bolj pripravim na debato...
Lep pozdrva, pa ne zmrznit v tem strašnem vremenu

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1176
   RE: Februarčki 2006
2.6.2006 22:59:20   
Bonnie_RR
Pozdravljene punce!user posted image

sarazan... Hvala za poročilo glede uvajanja goste hrane.

ursa_p... Lepo, da si se spet malo oglasila po dolgem času. Verjamem, da si zelo v zaostanku z branjem postov. Se še meni kdaj zgodi, da imam kar nekaj gradiva za prebrat, pa po večini vsak dan gor pogledam.
Lepo, da ste fajn in da so težave minile.
Pa čestitke za fotko!user posted image

čestitke tudi vsem mamicam in dojenčkom, ki imajo/so imeli v teh rojstne dneve (no,user posted image imajo mesečne...user posted image )!user posted image

marty5... Tole pa res ni preveč dobro malo časa pred velikim dnevom... Upam, da se mu čim prej zaceli, drugače bo pa pač goro pudra porabil...user posted image Hec...


kami... glede kratkega izleta ti ne bi znala prav svetovat. Če sama samo pomislim, da bi šla kam za več kot par ur, vem, da se za to nikakor ne bi odločila, ker vem, da bi neskončno pogrešala sinka in verjetno niti ne bi bila sproščena. Ga že zdaj, ko moram včasih kam skočit in ga pustim v varstvu (ni preveč pogosto, pa se vseeno zgodi), vedno ful pogrešam in skoz mislim na to, kaj dela, pa če je priden itd. Je pa po drugi strani res, da me pa včasih kar nekaj zagrabi in bi rada kam šla, da bi si malo oddahnila in počela takšne spontane stvari kot včasih. Ko pomislim, kako dolgo že nisem oz. nisva bila zvečer kje zunaj, se lahko samo za glavo primem in zamislim. Včasih sem bila vsak vikend zunaj, zdaj pa je vse drugače. Zdaj se bolj spominjava teh časov - po navadi preden zaspiva. Je bilo lepo, ampak sedaj je pa še lepše, ko sva starša...user posted image


strah... Mi smo pa ravno zadnjič ugotavljali, da Nika ni strah ljudi. Se obnaša čisto  normalno v družbi neznanih ljudi, tudi sramežljiv še zaenkrat ni. Tudi drugih stvari se zaenkrat še ne boji, vendar vse to lahko še pride...

lasje... Sem pisala, da mi nič ne izpadajo... Joj, kot da bi me slišali in mi zanalašč začeli izpadat! Imam precej dolge in pobiram prave šope za seboj. Pa še Nik me skoz za lase vleče (tudi, če imam spete v čop, jih najdeuser posted image ), tako da ima vedno moje lase v pesti in mu jih potem vn jemat, ker daje rokice v usta. Se prav misim...user posted image Upam, da tole čim prej mine.

kopanje... Ima katera idejo, kako kopati tamalega ne da bi imela poplavljeno celo kopalnico?!
Jaz imam njegovo banjico na stojalu in sem mu jo prestavila v kopalnico, vendar tamali tako čofota in brca (pa še fajn se mu zdi), da je po kopanju več vode zunaj kot v banjici. Pa še jaz sem čisto mokra...user posted image

Pa še to: zadnjič se mi je Nik takoj, ko sem ga dala v vodo, polulal tako, da je curek šprical v taveliko banjo zraven...user posted image Aja, enkrat mi je pa steno polulal, ko sem mu rito mazala pri previjanju... Je res pravi mali polulančekuser posted image user posted image user posted image Ničkolikokrat me je že (neprostovoljno) stuširal...user posted image

Zdaj grem pa počasi spat...
Sem nameravala še nekaj (študijskih) stvari predelat, ampak sem že preveč zmatrana in ne bi bilo nobenega učinka...

Lahko noč vam želim!






_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 1177
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 11:19:13   
petrina28
Hej punce...

Najlepša hvala vsem za lepe želje. Naslednja praznuje Ursi 11.junija, če se ne motim. Sem malo gledala na tisti seznam, ki smo ga pred časom pisale, samo niste vse dale svojih podatkov. Ja, ampak vse pa greste za menoj user posted image ...

Gosta hrana - zadnjič ko sem dala Miji malo rižolina z mojim mlekom, je potem kar drisko fasala, tako da bova kar lepo počakali še kakšen mesec.

Spanje - ravno nocoj si je že ob 4 h ponoči namislila, da bo jedla, ponavadi pa hoče jest šele okrog 6 h. Morda pa luna kaj vpliva....

Kakanje - user posted image  - moja dnevna skrb - ta mala je po tem, ko driska minila, začela kakati ful poredko. Prej mi je večkrat na dan, sedaj pa na dva, tri dni. Pa se vidi, da jo muči, ker ne gre naprej.

Nerodno - user posted image - pa grem včeraj v lekarno po svečke za odvajanje in sem tam srečala nekega tipa, s katerim smo ga v srednji šoli občasno skupaj žurali (kolega od moje srednješolske ljubezni). Ampak ta tip je sedaj na žalost konkretno zapit, šestkrat neuspešno zdravljen alkoholik. Je ravno po Lexaurine prišel v lekarno... Je bil ves navdušen, da sva se srečala, pa sva se malo menila, da imam sedaj že dva otročka, pa da ne gre več žurat kot včasih, pa da itak je bilo super v najstniških letih, sedaj pa so druge stvari, ki mi delajo življenje super.... Potem pa on dobi svoje tablete in me totalno vrže iz tira z vprašanjem, če lahko kdaj na kavo pride user posted image  Ej, sem bila kar tiho, potem pa sem rekla, da ne. Pa me je še parkrat vprašal, če res ne sme, pa samo kavico bi spil... Nisem vedela kaj drugega rečt kot ne. Kako bi mu naj razložila, da se mi zdi sicer popolnoma normalno, da se pogovarjam z njim, če se kje srečava, pa da pozdravim itd., ampak da del mojega življenja pa ne more bit na ta način, da bi ga vabila oz. sprejela na kavo... A pretiravam? Se namreč malo krivo počutim, samo se mi zdi, da je ta človek ostal enak, kot je bil 15 let nazaj, medtem ko je moje življenje šlo naprej in popolnoma v drugo smer in da ga na nek način obravnavam kot grožnjo, če pomislim na moje otroke in moža (je bil tudi sošolec od mojega možeka..).. Jajks, kak sem zamlela. A razumete, kaj hočem povedat user posted image ?

Plenice - Pamperske so do kraja v k.. user posted image . Ta mala se pokaka skozi, polula se skozi... Ne vem no, pri Domnu pa nisem imela teh težav s plenicami. Je pa res, da sva prve tri mesece uporabljala bombažne plenice Racman. Pri Miji se mi pa preprosto ni več dalo namakat, pa drekec spirat itd....

Joj, ta mala je začela protestirat..

Se še javim...

Aja, Čuko, Pika-Poka in vse ostale z zahtevnimi dojenčki - saj mine, samo pri Domnu je trajalo skoraj 1,5 leta. Zdaj je pa karakter tak, da znoriš - konkreten škorpijon z vsemi tipičnimi lastnostmi - trmast egoist - samo kaj, ko ne morem biti več kot 5 minut jezna nanj, ko je vseeno tak bister srček...








_____________________________

LP, P.

Mija - moj sonček - 23.2.2006

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 1178
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 11:27:14   
ursa_p
Dan!

Evo ... berem dalje!

Sazi ... ti moram povedat, da se s tabo in tvojim mnenjem glede krsta POPOLNOMA strinjam. Tudi midva sva se zato odlocila, da Gala ne bova krstila. Matic je se nekaj premleval kaj zeli, ampak sem mu lepo povedala, da pri nas nihce ne hodi v cerkev in da ga ne mislim krstit samo zaradi obreda. Je pa on bolj zelel zato, ker je njegova mami bolj za take reci. Moje mnenje je, da otroka ne bom silila v NOBENO vero in tudi jaz mislim, da je krst "uvajanje" v krscansko vero. Gal bo imel prosto izbiro vere (vera ni samo krscanska, muslimanska ampak jih imamo pri nas ogromno), ceprav si po pravici povedano bolj zelim, da bo tudi sam ateist. No, pa tudi jaz se glede tega ne mislim kregat ... vsak se odloca po svoji zelji in vesti, kar se mi zdi tudi najbolj prav ... moje mnenje sem pa vseeno izrazila.

Izpadanje las ... lahko recem samo NENORMALNO ... groza.

Vzajemnina kaseta ... moram rect, da se jo splaca pogledat, meni je res super.

Domaca lekarna ... pri nas nimamo doma nic drugega kot sirup Daleron, ki smo ga dobili ob cepljenju za zbijanje temperature, ce bi se mu povisala cez 38, 5 - pa je nismo rabili ... je prisla samo do 38, potem je pa zaspal.

Ninaki ... ti se vedno nisi postudirala kako dol spraviti fleke od kakcev? No, najprej naj povem, da je pri Pamperskah tudi nam vsak kakec prilezel ven (nekaj jih stulimo zraven, ker smo jih dobili .. sedaj dobi Pamperske le, ce vem da ne bo kakal (sej imamo samo se stiri plenicke) ... se pravi ko se ze pokaka - itak kakamo na 1 teden).

Kakec ... tudi Galov sobotni kakec je imel nekaj zelene barve zraven. Se pa drugace pocuti v redu, sploh par dni po kakanju ... preden se pokakak pa je siten ko hudic ... no, danes je namrec spet ze sedmi dan, ko cakamo kakec.
Je pa tekoc (po mojem mnenju ne prevec), vsebuje kasico, pa tak lepljiv je (se vlece), ampak je zdravnik v bolnici rekel, da je to v redu. Aja, pa noro smrdi ... saj ni cudno, ce se pa po 1 teden paca v trebuscku.
Pa enkrat ste pisale, da ne kakajo zato, ker vse porabijo ... s tem se sedaj ne strinjam, ker se pokaka za cel teden nazaj .... komaj vse ostane v plenicki s tem, da ga VEDNO previjem cisto takoj, ko se pokaka, pa obvezno ga takrat ne drzim za ritko, da ne bi vse potlacila, ampak za nogice - upam, da razumete kako mislim - podprt je na nogicah.

Nosecniski testi ... no, pri meni so pa kar trije ClearBlue-ji pokazali negativno kljub nosecnosti ... ta zadnji v 8. tednu ... potem je pa nosecnost potrdila ginekologinja ... seveda TOTALEN SOK, ker nisva nic nacrtovala - celo dalec od tega.

Lezalnik ... trenutno ga ne uporabljamo, ker je v njem kljub privezanosti zlezel cisto dol - je ocitno narejen za velike ritke ... imamo namesto njega en star avtosedez, ki je veliko boljsi, pa se ni tako "zaprt" ... kot med sedalom in naslonjalom je kar velik ... pa tudi pase mu v njem.

Kar se pa bruhanja in polivanja tice je pa sedaj res skoraj cisto v redu ... sicer se veno poliva, ampak vsaxih na en obrok nikoli, kar se prej ni zgodilo ... pa bruha mogoce 5x na teden, kar je sploh super ... pa se to je vedno vedno manj polivanja, bruhanja pa sploh! Pa tudi kolicine pobruhanega so sedaj kar v redu ... bolj malo vsega skupaj.

Punce ... mislim, da mi otrok kaka v narocju (tolk prdi, da sploh ne vem kdaj samo prdi in kdaj kaka ... sva bila ze veckrat prepricana, da je kakal, pa ni bilo nic v plenickah. Upam, da kaka.

Spet ... spanje, uspavanje ... ravno vceraj smo spet probali kako bo, ce ga budnega poloziva v posteljo. Nazadnje je jedel ob 21-ih, od 18-ih naprej je spal samo kake pol urce, potem pa ves cas buden, pa se kopal se je vmes. V glavnem ob 23-ih je bil se vedno cisto buden, potem pa je postal siten pri Maticu v narocju, se prej pa v tistem starem avtosedezku. No, pa sva se odlocila, da ga neseva kar v posteljico ... kar bo pa bo. Huje kot to da ga greva spet ne bo moglo bit. No, pa prizgeva varusko in njegovo zvezdico. Cez kakih 15 minut gre Matic pogledat kaj se dogaja ... prde v sobo, Gal se mu zasmeje. Cist dobre volje klepeta sam s sabo v temi (zvezdica se je ze ugasnila) ... varuska pa je bila na napacnem kanalu in sploh nisva vedela ... pa cudno nama je bilo, da nisva slisala najine klepetulje. No, potem ga Matic pusti tam, ampak ga je sel cez 5 minutk iskat, ker je bil cisto buden ... pa spet sitnoba. Ja, potem pa nic ... pa ga je nesel v posteljico in fertik ... mu bova pa zvezdico prizigala, ce bo treba. No, potem je pa le pridno zaspanckal sam. S tem res nimamo problemov ... v vecini je se celo tako, da mu pri nama manj pase kot v svoji posteljici. Je pa drugace tako lepo, ko nam otrocki zaspijo v narocju ... na sreco ga meni ni potrebno uspavat ... gledam TV, on pa zaspi. user posted image  Res je priden fantek, samo to njegovo srackanje ga muci.

Aja, nic nismo kakali! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sem ga dala pa kar lepo v prenosno posteljico, ker je bil pri meni spet siten in se je samo stegoval ... sem navila medvedke, pa ze spi.

Tinkatonka ... danes je pa itak tako slabo vreme (mrzlo je in se piha), da se v Zajcjo nisem sla.
Bi prisla katera v zajcjo v ponedeljek, ce bo lepo vreme?

No, zdej pa ne morem prit na 47. stran (nekej ne dela), tako da nadaljevanje kasneje. Grem pomit posodo.

Lp, Ursa

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 1179
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 14:26:37   
sarazan
Se moram hiter pohvalit. user posted image

Po virozi ga je Sara začela sračkat ponoči. Kar naprej sem vstajala in ji dajala dudo. Razen takrat, ko je bil čas za nočni obrok.
Zdaj sva pa z možem kupila elektronsko varuško - to, ki je zdaj v akciji v BC, če si član kluba. Danes ponoči smo jo sprobali (odlična je).
Sara je noč prespala v svoji sobi user posted image in se zbudila samo za obrok in še enkrat čez 10 minut. Se mi zdi, da sem k prerojena, ker sem malo več spala.

V ponedeljek greva pa nenačrtovano k pediatrinji. Sara ima še vedno čudno kožo po obrazu. Najprej sem mislila, da gre za reakcijo na določene stvari, ki jih jaz jem. Zdaj se mi zdi, da so lahko temenca ali pa alergija. Sploh ne vem več, kaj je. Za alergijo sem skeptična, ker po telesu pa nima nič.
Ah, pokazat se bova šli in prosila bom, da jo dajo na teste.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1180
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 15:07:13   
tinkatonka
sarazan...user posted image user posted image  za Saro in njeno nočno spanje. Jaz bi tudi mojga sina z veseljem dala spat v svojo sobico, ampak to žal še kako leto ne bo mogoče, dokler se ne preselimo na svoje. user posted image  Upam da Sari ne bodo ugotovili kakšne alergije. Tudi Aneju se dostikrat na obrazu naredijo kaki mozoljčki, ki pa že čez par ur izginejo.

eno leto nazaj...no eno leto nazaj sem jaz že vedela da sem noseča, kljub temu da sem test delala šele 9.junija. Bolela so me prsa, bilo mi je slabo, a nisem bruhala,.... 9.junija sem pa delala clearblue in pokazal se je plusek.

izbirčnež...ko se je Anej rodil sem se oborožila z dvemi Nuk dudami, no potem ko so mu dude ratale malo premajhne za njegova velika usta, sem kupila aventove dude. Bila sem prepričana da sploh ne mara dude, ker jih je vedno pljunil ven. No zadnjič pa sem obe Aventovi dudi založila in ker je bil ultra tečen sem mu dala spet tisto prvo Nuk-ovo dudo in je vlekel kot zmešan. No danes sem šla v Baby center in mu kupila večjo NUK-ovo dudo in zdaj veselo pančka z dudo v ustih, brez predhodnega velikega pritoževanja . No če sem "odkrila Ameriko", bomo vidli po parih dneh, srčno pa upam, da se bo zaradi dude, ki jo ima očitno rad zato, ker je Nuk-ova, lažje uspaval. user posted image  Kupila pa sem mu tudi novo flaško, in sicer znamke Nuby. Je zelo pisana pa še ene čebelice so gor. Sem mu dala prejle za jest in je prvo ene 5 minut ogledoval flaško (Aventove, ki jih imamo drugače, so čisto dolgočasne), potem je pa začel pit in spil vso mleko. user posted image Kar je za nas velik uspeh, saj mi je zadnje dni jedel po 70ml na obrok in smo jedli tudi 10× na dan. No očitno je moj sinek velik izbirčnež. Upam samo da ne bom bankrotirala preden bom pogruntala kaj mu paše in kaj ne. user posted image user posted image  

Vse tiste, ki se vam ponoči zbujajo za obrok...jah pri meni smo danes vstali 3×. Ob petih ga je začelo še neki zvijat, tko da se ga še malo okrog nosila in mu dala šele potem, ko ga je nehalo zvijat za jest. Ne vem kaj mu je. En dan nič krčkov, drug dan pa za znoret. Te anti cholic ("KAO") Aventove stekleničke so za en kuser posted image . Prav slišim med hranjenjem, koliko zraka zraven poje.

gosta hrana...sem mu zvečer dajala malo rižolinota, da bi on mogoče zaradi tega prespal vso noč. Ja valda, se je zbudil še 1× več, ker ga je zvijalo. No zdaj rižolinota več ne dajem. Z gosto hrano bom pa počakala do takrat ko bo dopolnil 4,5 meseca, oz. do borovnic. Bom šla mal v hrib nabirat borovnice pa mu dala. Baje jih otroci obožujejo.

urša_p...sem videla slikico v Mojem malčku. ČESTITKEuser posted image user posted image

Družba...no ravno včeraj je imela prijateljica žurko, ker je diplomirala, ampak enostavno nisem bila sposobna se prikazat. 3× zbujanje na noč me namreč noro izčrpa, tko da se mi res ni dalo. Drugače se pa sem ter tja dobim s sošolko iz srednje šole, ki ima 2 meseca starejšo punčko, pa še ena druga sošolka je pred dobrim mesecem rodila drugega otroka, tko da sem bom tudi z njo kaj dobivala. Tukaj na našem koncu je pa bolj malo mamic. Pa še tiste ki so so bolj kot ne nekomunikativne ko grejo mimo, še pozdravijo komaj. user posted image  Sicer pa jaz ful uživam tudi sama s sabo. Ker živimo s starši in dedkom v isti hiši, je bolj malo časa, ko sem res popolnoma sama, tako da mi kar paše, ko ni nobenega doma, pa tudi takrat grem velikokrat kam na sprehod, v BTC, ali pa na gradbišče naše hiše in res prav uživam. Vmes med sprehajanjem premišljujem 1001 stvar, prava meditacija. user posted image  Pogrešam pa ples. Prej sem velikokrat hodila ven plesat. Same punce in kdaj pa kdaj kakšen sošolec iz faksa. Je bilo prav fajn, to pa res pogrešam. A se zmenimo enkrat pa gremo februarske mamice mal zažurat??? Po možnosti takrat, ko bodo tudi naši otroci prespali vso noč. user posted image

gospodinjstvo...sicer delam sama vse, kuham perem, likam, pospravljam, ampak mi velikokrat tudi ni treba, ker mama kaj naredi. No punce verjemite mi da komaj čakam, da bom na svojem, da bom imela svojo kuhinjo, svojo kopalnico,...Saj mi tukaj nič ne manjka, ampak zasebnosti pa tudi ni veliko, pa jo taka mlada družina prav gotovo potrebuje.

No toliko za zdaj..

Se beremo....


< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 3.6.2006 15:10:18 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 1181
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 15:12:24   
tinkatonka
Ponedeljek in Zajčja... jaz sem za. Sicer bom mogla iti prej še na CSD v Mostah, ko bodo pripravili eno odločbo, ki jo čakam, potem pa zagotovo pridem, če bo lepo vreme seveda. 

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 1182
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 15:32:14   
marty5
Lp,

spet nam je vreme skisalo vikend user posted image ......

Moj Jernej spančka - že nekaj časa imamo uvedeno popoldansko spanje med 13. in 16. uro (včasih spi 1 uro, včasih pa 3). Prav paše user posted image . Ponoči pa je tudi že kr neki časa priden in spi od 21. do 7. Kaka izjema tu pa tam.

Uspavanje - jaz ga dam zaspanega v posteljo, včasih je to dovolj, včasih pa mu tudi jaz prižgem zvezdico od Tommiy-ja in naštimam 10 min in tako skoraj gotovo zaspi.
To nočno spanje je zadnje čase tako lepo, da se kr bojim, da ga bo enkrat konec user posted image . Je hudič, ko se spet privadiš ponoči spat in se mali odloči, da bo tega konec.........

Hrana zvečer - vse imamo podobno mišljenje - da če bo se otrok zvečer najedel, bo dlje spal. No, zadnjič sem v knjigi prebrala, da s tem si lahko včasih naredimo medvedjo uslugo.......Če jim namreč zvečer damo več jest, jim le razširimo želodec in bodo hitreje lačni. Če pomislite, to velja tudi za nas - no, zame že. Če se zvečer najem, sem zjutraj lačna kot volk. Dojenčki pa ne čakajo na jutro, ampak zahtevajo svoje že prej. Otrok mora čez cel dan pojesti dovolj, da mu čez noč ne bo treba (pa še to ne velja za vse).
Jaz sem pri jerneju uvedla dodaten obrok med tistim ob 17ih in zadnjim okrog 20:30. Ne vem - poskusite še to tiste, katerim se otroci zbujajo. Pri nas je pomagalo........ Pred spanjem poje običajni obrok, ali pa še tega ne do konca.
Sej ne veš, kaj je in kaj ni - kot pravim, pri nas se je tako izšlo. Vsaj zaenkrat.

Gospodinjstvo - jaz tudi delam vse sama. In včasih se mi meša. Komaj operem in zlikam, že je koš perila spet poln user posted image . Kuham vsak dan, sesam in brišem prah na 2 dni, enkrat tedensko pa pomijem tla, menjam posteljnino in na sploh generalno pospravim. Sem pa noro živčna, če nimam pospravljeno....moja bolezen. In zdaj, ko včasih ni lih tipi topi, ker mi enostavno ne znese, sem vsa iz sebe. Ne vem kako bo, ko grem spet v službo.

Družba - ja, meni kar manjka. Sej dobim kolegice na obiske, ampak nobena nima otrok. Na sprehode grem večinoma sama (ko moj dela), večkrat se s kakšno mamico srečam, pa se pol skupaj sprehajava. Problem je, ker ima vsaka svoj urnik in ritem in se pol težko kaj zmeniš........pa še z mojim Jernejem je pestro, ker ko upali sireno v vozičku, ne morem več nikamor z njim. Mi pa družba mamic kar manjka user posted image . Še dobro, da mam vas user posted image .

Spanje v svoji sobi - jaz mislim, da otroci res bolje spijo v svoji sobi. Vsaj pri nas je bilo tako. Pravzaprav vsi bolje spimo. Seveda, če ni možnosti, je pač ni. Mi bomo imeli ta problem pri drugem, ker nimamo dveh otroških sob.......no, kje je še to! O čem grem zdej razmišljat user posted image

Mali še kr spi. Grem zdaj z mojim preštudirat, kam se bomo dali popoldan. Po moje se bomo kar k moji mami povabili user posted image . Ja, še dobro, da imamo starše user posted image .

En lep preostanek dneva!

< Sporočilo je popravil marty5 -- 3.6.2006 15:35:21 >


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 1183
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 16:00:51   
Eviii
čaw...
dejan zdej spi. po dolgem cajtu spet spi popoldne. čeprou ne vem, do kdaj bo trajalo. je cele dneve buden in še full aktiven zraven. zvičir pa ne gre spat pred deseto in pol. sicer je pol celo noč mir, tako da se sploh ne bom pritoževala. se pa brala, da bi trimesečniki mogli spat 18 ur user posted image . če dejan spi 10-12 ur na dan, je to že ogromno...
sicer pa je danes dejan star tri mesce user posted image .
jst sm danes malo utrujena. sva šla včiri z možekom malo stanovanje porihtat (impregnirat ploščice z lanenim oljem) in pol še na vičirjo. dejan je bil valda z nama in je bil cel cajt priden. in pol smo pršli domov okoli osmih in me je full primla volja za it malo vn. in sm shecala mojo sestro, da grem vn z njo in njenimi kolegicami. smo šle okoli devetih in pol, malo po tistem, ko je dejan pojedu (je bil pol ure na joški). in sm samo enkrat prečekirala (okoli enajstih), če je vse ok. in sta se moja dva fanta prou zabavala brez mamice. pridružla se nam je še sestra od ene kolegice in smo se imele prou fajn. sm pršla domov ob dveh. dejan me je pustu spat do šestih in pol... zdej sm pa malo poklapana in bom vrjetno šla preštet par ovc in me bo zmankalo. po mojem bom počakala dejana, da se zbudi in da se nafutramo...
sm pa gledala, če mi res zmankuje mleka. vsakič, ko dejan neha jest, stisnem, da vidim, če je še kej ostalo. in vedno še malo mleka vn priteče. dejan ima pa cel cajt polna usta mleka. tko da v to ne verjamem. in včiri zvičir me je spet joška bolela, da sm mogla dejana na pomoč poklicat user posted image .
dejan prou pridno spi v svoji postlci v dnevni sobi. komi čakam, da se preselimo, da bo imel svojo sobico. tinkatonka, v tem okviru te popolnoma razumem, ker tudi mi komi čakamo, da gremo. upam, da v roku dveh tednov. me pa čaka res naporno obdobje. selitev, dejanovo cepljenje, pisanje doktorata (bi ga rada poslala pred koncem mesca mentorju), odhod na švedsko... so pa to v bistvu same lepe stvari, tako da jih komi čakam.
fajn se imejte user posted image .

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 1184
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 19:42:16   
taja27
Ojla

D3 dajem Avi že od prvega pregleda pri pediatru, sva dobile že drugo flaško. dajem pa ji po 4 kapljice na žlički, pred hranjenjem,

ursa_p čestitke za nagrajeno fotko! žal je nisem vidla.

sazi oooo a že uporabljate športnega speedija? mi smo dali košarno že davno stran, saj je kar naprej jokala v njej. zdaj jo imamo kar v lupinici, ko bo malo topleje pa tudi mi sprobamo športno varianto. upam, da bo dovolj velika. kolko je pa vaš bejbi velik in težak, da že obstane notr?

Kami na tvojem mestu bi sprejela moževo povabilo na izlet/dopust. pri nas je sicer malo drugače. midva sva se kr matrala za našo punčaro in komi čakava, da gremo lahko skupaj na dopust. sej tistih dopustov, k sva bla sama je blo že tolk velik. sva kar deset let ''pletla'' po svetu in zdej res komi čakam, da greva s tamalo. čez kakšno leto bom pa tako ali tako rabla mal pavze ... verjetno ...

kopanje tudi Ava noro brca v vodi in je sobica čist mokra med kopanjem. danes sva jo urgentno (pokakana od pet do glave) kopala ob 15 uri in je blo vse mokro, potem pa ko jo je Sandi obrnu na trebuh, je z nogico zapela ob čep v banji in nama je skori pol vode steklo po tleh, predno sva ugotovila kaj se je zgodilo (že drugič). zgleda da bomo kmalu presedlali na taveliko banjo (tale je tud že skor premala) ker drugač bo treba kmal parket menjat v sobici.

kakanje do tega tedna je Ava kakala vsak dan, velikokrat tudi večkrat na dan. zdaj se nam je prvič zgodilo, da ni kakala kar 4 dni in danes, peti dan, je imela tako drisko (smo bli ravno zunaj na kosilu), da sva jo šlišala ko je kakala. ko smo prišli domov je že vse prišlo čez plenico, hlače, bodi, majico, jopco ... sva šla direktno v banjo z njo. upam, da jutri ne bo driske, saj gremo v MB na birmo.

gospodinjstvo meni pri gospodinjstvu ogromno pomaga Sandi. pa tudi včasih sem delala cele dneve in sem imela eno gospo, ki mi je polikala in pospravila (sesanje, pomivanje tal, oken, kopalnice) enkrat na teden. sem jo kr obdržala, sej je hiša čist prevelika, da bi zmogla sama. imam pa takšno težavo kot marty in sem vsa živčna, če ni čisto. pa še psa imava v hiši in sesamo skori vsak dan.

Eviii čestitke Dejanu za 3 m user posted image . mene tud velikrat skrbi če imam še dosti mleka, verjetno tud zato, ker mi oma kr naprej teži, da tamala joka, ker je lačna. med hranjenjem ima Ava prav tako polna usta mleka, še zaletava se ji. no Ava je čez dan na dve uri in je pravi buhtelj. sva se vidli z Ninaki včeraj, pa je ob prvem pogledu na Avo rekla, da se ji res vidi, da rada je. user posted image  moj mali buhteljček. sem tolk vesela, da tko rada je in da nimam takšnih težav, kot nekatere med nami. pijem pa dnevno 3x ali 4x Hipp mleko za dojenje (instant)

pozdravček in noč polno spanja vam želim
 
 
 
 

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 1185
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 19:48:38   
taja27
... sm še neki pozabila ... (se vidi, da mi Ava spi že od pete ure, kar je pri nas prava redkost) ... danes pa tud jst pišem romane

jok v avtu vem, da večina otrok uživa v avtu oz. takoj zaspijo v avtu. pri nas spet nismo te sreče. naša Ava nam namreč skoraj vedno joka v avtu, kar zna biti kar stresno, vsaj zame. no če greva same dve z mojim avtom, je sicer malo boljše (imam jo na prvem sedežu z izklopljenim airbagom). ko pa gremo skupaj, s Sandijevim avtom, ponavadi kar joka, kljub temu, da vedno sedim zadaj zraven nje user posted image . če imamo ''srečo'' potem v joku zaspi in je mir. jutri gremo v MB, pa me je že zdaj strah, kako bo v avtu.

a ima še katera ta problem????????

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 1186
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 19:52:56   
ursa_p
Evo me spet ... imam danes vec casa, pa se tasca je vzela Gala malo za na sprehod.

Fotografije .... sem sla v cetrtek po slike v Ariiela, ko sem ga peljala slikat ... fotke so super, samo se mi zdi pa res veliko dat (9400 SIT) za ostale fotke (dve sta bili 500 SIT), ki so sicer lepe, ampak je na primer 6 razlicnih slik, samo drugace so obrezane in so drugacne velikosti. Se se nisva odlocila ali jih bova kupila ali ne ... sama narediva res super fotke, pa so skoraj zastonj.
Evii ... si bila s fotkami zadovoljna?

Oblacenje ... nimamo nobenih problemov ... vse kar se dogaja na previjalni mizici je super ... zabavno, razen ko nas muci huuuuuuuda lakota. Pa tudi ko ga oblacim v narocju ne protestira. Problem je vedno slincek in kapica.

Dojenje ... midva se spet dojiva 5x na dan in se mi zdi, da Galu to najbolj odgovarja .... zvecer okoli 9-ih je ponavadi zadnji obrok ... le vcasih se zgodi, da zeli do zjutraj imeti se kakega, ampak v vedini 5 obrokov na dan.

Eviii ... kako pa kej stanovanje ... a so ze kje kake slikce?

Dude ... ja, mi smo malo zasrali in smo malo pozno zamenjali staro dudo. Je bila tako razvlecena da je groza ... tako da sva se odlocila, da jih menjava na 2 tedna, se pravi dve na mesec ... to je jurja na mesec in ni panike. Je pa dostikrat problem, ce se otrocek navadi na svojo razvleceno dudo, potem ne zeli imeti nove ... ampak staro sva dala stran, tako da je moral sprejeti novo ... stare ni dobil. Imamo pa se vedno najmanjso ... od 0-6 mesecev od Nuka, s tem da je tista od 3-eh mesecev naprej (od druge firme) veliko vecja od te.

Se enkrat kar se gospodinjstva tice ... sem toliko casa tezila, da imam zdaj pridnega fanta in imamo vsak vikend cistilno akcijo ... jaz pospravljam med tednom, pa kuham pa vse, cez vikend pa jaz pospravim najino spalnico, predsobo, kopalnico in WC, on pa dnevno in kuhinjo, pa se celo stanovanje posesa in pomije ... res je priden, ampak sva imela prej kar boje s tem, da se je navadil. Sem mu ze rekla, da komot nabavi cistilko, pa naj placuje ce se njemu ne da, ker jaz pa ne bom samo gospodinja ... no, pa je sedaj res super.
Je prisel prebrat kaj sem napisala in je rekel, da moram dopisat, da ob vikendih kuha on ... ja, res je postal zelo priden ocka!!! Pa Gala obvezno kopa on ... to je le redko moja dolznost in oba uzivata, jaz pa cas porabim za hitro pospravljanje.

Pika-poka ... a ste delali preiskus za alergije ... jaz bi sla na tvojem mestu dat kri pregledat.

No, prej  nismo nic kakali ... SMO PA RAVNOKAR!!! Sem prav vesela .... samo sem mu komaj umila tisto usrano rito ... se dobro, da je plenicka vse zadrzala!!!

Sarazan ... hvala za tale navodila glede uvajanje goste hrane .. meni se zdi, da imam mleka dovolj ... si ga vcasih se spumpam (zjutraj), tako da bomo zaceli nekje pri 6-ih mesecih. No, hvala za napotke ... jaz sem ze klicala patronazno, pa so mi rekli naj cez kak mesec poklicem, da se potem pocasi zmenimo za obisk.

Vidim, da je polno cestitk, pa na zalost ne vem tocno za vse za kaj so ... v glevnem vse ki ste praznovale, praznujete ali kaj drugega proslavljate cestitke! user posted image

Vozicek ... mi imamo se vedno kosaro (je bolj velika) ... se mi zdi res super sploh v vetrovnem vremenu.

Sazi ... hvala za ponujen prevoz ... sem takoj za, ce se kaj zmenimo. Drugace pa ... prides v ponedeljek v Zajcjo ... ce bo vreme seveda. S Tinkatonko se skoraj sigurno dobimo, pa Katjandraz sigurno tudi pride.

Jok v avtu ... samo ce pozabimo tudo, pa se to je res prava redkost ... zdej se ze dooolgo ni zgodilo. Drugace pa Gal v avtu tudi bolj malo spi ... v glavnem gleda okoli.

Pa hvala se enkrat vsem za cestitke za fotko. user posted image
Taja ... evo fotko, ki je dobila nagrado:
user posted image

Laho pa si pogledate se dve najini fotki, ki sta dobili ena nagrado za najboljso fotko, druga pa za tretje mesto, po izboru uporabnikov:
Prva:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7689.msg201793.html#msg201793
Tretja:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7689.msg201795.html#msg201795
 
Sem pa vceraj uredila vse Galove fotke po datumu ... danes jih dam razvit, pa album morva se kupit - meni so bili v Leclercu res super pa poceni ... samo nimajo pa crnih listov noter ... no, potem pa koncno uredim Galov album ... pa njegove dnevnike moram se izpolnit. No, bom dala kako fotko tudi sem gor.

No, zdej sem predelala do konca. Seveda pa ostaja manjko osmih strani(!!!) se za nazaj!

Lp, Ursa

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 1187
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 21:13:56   
Kami
Joj, punce, se vidi da je za en drek vreme, ko ste toliko zgovorne zadnje dni. user posted image  Jaz spet za računalnikom, namesto da bi kaj lepšega počela. Ampak tole seminarsko pa izpit 19. moram še stisnit, potem si pa tudi jaz privoščim počitnice. Sicer bom imela čez poletje tudi Liama doma, tako da o kakem resnem počitku ni za govorit... user posted image
Naša fanta spita že eno uro in ponavadi je vsaj do 7h zjutraj mir. Ponavadi prvi vstane Liam, ki je zdaj že tako velik, da gre v dnevno in si prižge risanke in naju pusti na miru. user posted image  Jutri ima Živ žav, sem mu mogla uro navit, ker ga ne želi zamudit. Faca moja mala.
Za ponedeljek mi je žal, bi si želela prit, ampak imam cepljenje z Evanom. Mislim sicer, da ne bo cepljen, ker je še vedno prehlajen, ampak tja greva vseeno. Mali ful lepo papca. Me zanima, če se mu kaj na teži pozna.
Uživajte in ne se dat vremenu! user posted image

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1188
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 21:54:07   
sazi
voziček - mali ima 6kg in 63 cm (oboje tako na "uč") - pasove se da precej skrajšat in se ima v vozičku kar fajn. Me je malo skrbelo, če bo lahko spal v njem (v košari mu je zneslo tistih njegovih 30 min, ostalo pa kričanje), danes pa je najprej malo gledal naokrog in se potem odločil, da je čas za njegove pol ure spanja - prav lepo je spančkal tudi v športnem delu. Je pa tako, da ima naš voziček še neko dodatno podlogo, ki se lahko odstrani, ki je drugi (se mi zdi) nimajo. Te barve in kombinacije pri nas ne prodajajo več (vsaj na spletu je ne najdem), sem pa našla enega na e-bayu
http://cgi.ebay.de/Quinny-Speedi-SX-Forest-Flame-inkl-Dreami-NEU_W0QQitemZ7419252602QQcategoryZ68430QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting
Se mi zdi, da ta dodatni del malo zmanjša voziček in je zato mali že dovolj velik zanj.
Dude - mani je jasno, da jo ven plune, zato ker je Aventova - te so edine, ki ne stojijo same v ustih, saj se nič kaj ne razširijo in jo mora otrok res vleči, da ostane v ustih. Namenoma mu ne kupim druge dude, ker noče, da jo ima kar tako v ustih. Ko jo potrebuje za pomiritev tistih nekaj minutk pred spanjem, mu jo že vračam v usta ali držim v ustih. Saj dojenček z dudo je že še simpatičen, niso mi pa prav všeč otroci, stari 2 leti, ki imajo dudo ves čas v ustih, pa tudi zdravo najbrž ni najbolj. Sem se odličila, da ga raje malo večkrat tolažim sama, kot pa da bi postal odvisen od dude. Tinkatonka, saj morda se Anej ne bo tako navadil nanjo, ampak jaz si ne želim tvegati.
Zajčja v ponedeljek. Res se trudim študirat ko zmešana, saj imam o izpita še 10 dni in tudi dopoldan, čeprav Lev ne spi, raje ostanem doma, saj kakšno malenkost lahko postorim v stanovanju, tiste pol ure, ko spi, malo prebiram gradivo, zvečer pa, ko gre spat, pa spet za knjige - razen danes, ko me boli glava. Sem se pa popoldne dobila še z dvema s teh predavanj, da smo skupaj malo predebatirali naloge (mogoče me pa zato boli glava). Tudi v prihodnje se mi obeta precej pester "program", saj upam, da bom večino poletja preživela na morju (ampak nekako mi ni jasno, kako bova z malim brez atija - upam, da bo uspel kombinirati s prostim ponedeljkom ali kaj podobnega, v službo pa se bo potem peljal zjutraj direkt z morja - tako bova v bistvu sama samo od torka zjutraj do petka popoldne, to ap že ni več takooo veliko - sva se pa že prej, preden smo bili trije velikokrat peljala v službo v ponedlejk zjutraj  - in to s primorske na dolenjsko - sva prišparala veliko časa na račun nedeljske gužve).
Srečanje - če bo le lepo vreme v petek, bi se mogoče lahko zmenile (se beremo še kak dan prej - upam, da ne bom potem tista, ki bo zahinavila).
Jok v avtu - se dogaja, ampak potem zaspi. Žal včasih ta jok (no, bolj jokcanje) traja kar precej časa.
Upsa_p - lepe slikice
Sobica - kot rečeno, bomo naredili dodatno sobo, ampak glede na časovne možnosti žal šele v juliju. Upam, da bo tudi pri nas delovalo in bomo več spali.
Nočno spanje in hranjenje. Se je danes po 1 mesecu zgodilo prvič, da se je zbudil samo 1x, ampak bi raje, da bi se 3x. Namreč zbudil se je ob 2:30 in bil buden do 4-ih. Večinoma je glasno jokal, ker je hotel žurat, jaz pa sem se ga trudila prepričat, da je čas za spanje. Norišnica. Mi je pritisk spet nabilo tam na 200 nekje (aja, mogoče me pa zato danes bili glava). Je pa v tisti uri in pol pojedel 200 rižolinota - ni čudno, da je potem spal do 7:50.
Olimpija spet izgublja (še zadnjih 20 sekund). Nekatere pogrešate žuranje in podobno, jaz pa obiske tekem in tisto pravo staro Olimpijo. Sem že od malega hodila z očetom na tekme (sem se čisto vživela in ponavadi domov hodila brez glasu). No, letos je prvič, da nimam sezonske karte - nekako ni bilo varno, da bi kot nosečnica hodila tja, saj sem se preveč znervirala, pa še z mojim visokim pritiskom, zdaj pa tako ni časa. Upam, da se to nekoč povrne (najbrž čez nekaj let, če Olimpija medtem ne propade). Evo v zmagah 2:2, pa še vedno traja boj za državnega prvaka.
sarazan - čestitke za prespano noč
izpadanje las - že dolgo časa mi izpadajo v šopih - katastrofa,m kako zabasan je odtok po mojem pranju las
ležalnik - mali je kar rad v njem in ves čas brca in maha z rokami
zdaj se grem pa počasi zrihtat za spat - tale glavobol ni najbolj fajn

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1189
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 21:58:36   
ursi
Ojla!

Ne vem, a sem samo jaz ful čudna, ampak mene vsak dan ful zebe. A letos ne bo  nč poletja user posted image  Jaz pa ponavadi živim samo za te tri poletne mesece user posted image .

Sarazan...najlepša ti hvala za podatek o trgovinah za svečke. Mi bo to ful prav prišlo, če jih ne bom slučajno kar po netu naročila. V prihodnih dneh bom šla en dan v Lj, pa je fajn, da v naprej vem, kje se kaj dobi, ker če kaj iščem je ena ura takoj okol. Še enkrat hvala. Pa čestitke za Saro, k je ratala že malce bolj "samostojna"user posted image . Vsi vemo, kako nam pride prav vsaka odspana ura.

Ursa_p...ful sem vesela, da se vam je stanje izboljšalo. Pa vaš fantek na tej slikci je tooolk luškan.

Prijatelji...Jaz pa morm rečt, da sem sedaj spoznala, kdo mi je bil res pravi prijatelj-ica. Odkar imam družinico, pač največ časa posvečam njej in mi je neizpodbitno na prvem mestu. To pa ne pomeni, da sem prekinila vse stike z prejšnimi prijatelji ali prijateljicami, ampak smo zadnje čase res malce več v kontaktu preko telefonov ali mail-ov. Ampak se ena kar drži name, ker se pač ne vidmo več sredi tedna zvečer, kot smo se prej, ampak jaz preprosto ne morem. Tisti pravi prijatelji me razumejo in vejo, da se pač vidmo enkrat na mesec, ne pa več vsak teden. Sem pa jaz osebno taka, da imam raje manj prijateljev in te iskrene, kot pa veliko, ko pa ni vse po njihovo je pa user posted image .

(odgovor članu Kami)
Neposredna povezava do sporočila: 1190
   RE: Februarčki 2006
3.6.2006 22:17:22   
ursi
Še nekaj bi vas vprašala.

Moj pikec ima že 14 dni vneti obe očki. Doktorca mi ni hotela nič dati, saj je rekla, da niso dovolj vneta. Očke mu sedaj masiram ter izpiram z kamilico. Pa je tolk bogi, da ko ustane je čist zalepljen od gnoja. S čim naj mu še pomagam? Svojega mleka itak že dooolgo nimam več.

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 1191
   RE: Februarčki 2006
4.6.2006 9:44:49   
Eviii
jutro, zaspanke in zaspančki user posted image ...
spet ste se razpisale. pa me samo eno noč ni blo na rr-ju...
ursa, krasne slikice. se prou vidi, da uživata v fotografiranju vseh vaših sončkov. psi so fantastični. galovo slikico sm pa že v mojem malčku vidla in sm prou vesela, da si zmagala, ker se je res lepo nasmejčkal.
kar se tiče našega stanovanja, nimam še nobenih slikic, ker se nismo še vselili. čakamo še nekaj zadnjih popravkov s strani delavcev. 6. pridejo nazaj investitorji in se bomo počasi zmenli za plačilo zadnjega obroka in ureditev vseh papirjev, da stanovanje prepišemo na nas. pol mi pa začnejo počasi vozit opremo. bom seveda dala takoj, ko bo kej za poslikat.
ursi, do istega spoznanja sem prišla tudi sama. res mi ne uspe sfolgat vsega skupi. tko da so žal prijateljski stiki malo manj pogosti zadnje cajte. ko pa grem kej na sprehod, pa vseeno pokličem kolegice. mi je pa zoprno, ker se ne morem nič zmenit čez dan. one lahko rečejo gremo ob petih na sprehod in sladoled. jst pa nimam ure. tko da nič ne obljubljam, pol pa pridem, če nam uspe...
kar se učka tiče. dejan je imel skori en mesec in pol vneto učko. in v bolnici mi niso dal nič. nadomestna pediatrinja tudi ni hotla nič dat, pol je pa cedla. šele ko je pršla nazaj z dopusta moja pediatrinja, smo se začeli pravilno zdravit. in smo imeli pol tri tedne kapljice. smo jih sprobali 3 vrste. če res ne uspeš sprat s kamilco in se samo slabša, ti more dat nekaj. učki so namreč kr velik problem, ker so pr njih zelo občutljivi... drugih nasvetov nimam, ker smo se mi tako zdravli.
mi se v ariel nismo šli slikat, ker nismo našli cajta. sm pa naročila slike na www.efoto.si. in sm bla full zadovoljna. pa še domov so mi jih poslali. in to res hitro. kvaliteta je več kot zadovoljiva. o ceni pa sploh ne bi razpravljala, ker se drugi z njimi niti primerjat ne morejo. jst morem tudi zdej se spravit in uredit dejanove slike v album...
lep dan. danes zgleda, da bo sonce in bomo lahko pohajali user posted image .

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 1192
   RE: Februarčki 2006
4.6.2006 9:46:35   
tinkatonka
zivjo!

ursi...za vnet ucek sem jaz dobila kapljice in mazilo. Vendar je boljse mazilo, ker ga lahko das veckrat v oko, kapljice pa lahko dajes samo 3 dni in nato jih moras vržt stran. Na pamet ne vem kako se mazilu rece, ga bom potem poiskala in ti napisala.

tekme...no jaz sem bila pa vedno velika fanica fuzbal tekem, predvsem reprezentančnih tekem. No zadnje dve leti jih nisem obiskovala, ampak drugače sem bila pa najbolj poskočna (Kdor ne skače ni Slovnec) fanica. Lansko sezono sem pa tudi na tekme Olimpije hodila, ampak jim je šlo bolj slabouser posted image .

Kako lepo vreme...jaz trenutno čakam da se Anej zbudi, vmes likam, berem RR, perem in pripravljam za kosilo, mož dela nekaj za firmo, potem pa šibamo na Vrhniko na obisk k mojemu bratu, ki se je pred slabe 2 mesecema preselil s svojo punco, pa še nismo bili tamuser posted image . Pomojem bomo šli še malo na sprehod do Močilnika.  user posted image

Toliko za zdaj...

Lp Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 1193
   RE: Februarčki 2006
4.6.2006 14:07:34   
suky
Na hitrco.....pozdravljene drage moje!!

Eh ja, pr nama z Gajo se je vse na glavo obrnil!!! Po noči ga biksamo, da je kajuser posted image  Ful težko mi zvečer zaspi, pa še to na rokah in pol se mi zbuja na 2uri!!! Čez dan pa itak že skoz spi samo po 20minut. Obema primankuje spancauser posted image user posted image  Pa tok dobr nama je šlo. Sem najprej mislna, da nimam dost mleka in da je lačna....sam ni to, ker mleka mam dost in zmer ko neha jest pogledam, če je vse pojedla in vidm, da ful pusti mleka v joški!! Ne vem kaj ji je!!! Čez dan je pa tud ful jokava, prstjena in sploh zelo naporna!!! postajam prava razvalina. Upam, da se to hitro poštima....čeprov se pogovarjam s kolegicam in jim otroci pri 2letih še vedno ne spijo ponoči!!! Joj men se bo utrgal, če bo pr men tko!!!

Kakanje- je začela bolj pogosto kakat, glede na to da prej po cel teden ni kakala...no, zdej kaka na 2,3 dni-in to ogromno količinouser posted image user posted image

Ursa_p- ful hude slikce, Gal je srček, psi so pa tud nori....ja, vam more bit res lepo, prov lepa družinca ste:)

V avtu je pr nam kar sorazmerno mirno.Včasih prespi dolgo pot, včasih pa na kratki relaciji ne zdrži in se dere kot sraka, da je koncentracija voznika že vprašljiva!!

Voziček-jo že več kot en mesec ne vozim več v košari, ampak v primo giro nastavku(pegperego) pa se nama lepo obnese.Pa itak je tak firbc in ji morem mal vzglavje vzdignt ko se zbudi, da ona vn gleda. Košaro pa za doma uporabljam in jo dam velikrat not spat čez dan.

No, mala razbojnica se je zbudila in me kliče.................
lp

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!!!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 1194
   RE: Februarčki 2006
4.6.2006 15:36:15   
ursa_p
Dan!

Koncno sem uredila slikce ... za razvit sem jih dala 250, s tem da je to od sredine drugega meseca, za en mesec nazaj jih moram pa se spravit iz CD-ja na ta racunalnik (sva ga menjala), tako da jih se ful manjka. Matic se je kar za glavo prijel, ko sem mu rekla koliko sem jih nastimala za razvit ... hehe. Ampak kaj cem, ce je pa najin sinko tko lep, pa vsako novo zadevo vedno poslikam, tako da je teh slik res veliko (pa se bi jih dala!!!) ... sam se album nam manjka ... bi sla kar v Leclerc ponj, da bi ga cimprej imela (ceprav slikce ne bojo takoj). Sicer sva pa ze za prvih 14 dni dala takrat razvit 160 fotk ... mal sva zmesana ja.

Eviii ... tudi midva dava obvezno razviti fotke na efoto ... so res super, cena tudi, kvaliteta je pa res 1A. No, pa tudi tam so najino fotko ze izbrali za fotko tedna, ampak ze nekaj casa nazaj (je bila pa pasja).

In ker sem lahko uredila slikce sem na hitro skocila se na RR.

Nekaj nasih utrinkov (sicer pa najdete ogromno slikc v mojem albumu ... za 4. mesec jih imam toliko, da jih se nisem uspela pomanjsat in spravit gor):

2. mesec

Taka sitnoba sem obcasno, ko je treba podreti kupcek
user posted image

3. mesec

Takole zabavno je v banjici:
user posted image

Razmisljam:
user posted image

Kuhar ... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image

Pasem kravice
user posted image

No, na splosno sem pa en tako zadovoljen fantek
user posted image

Naso spalnico si pa zaenkrat lahko ogledate tukaj:
http://www.ringaraja.net/forum/albumtn.aspx/mid_1108337113-3A353A87962E47DBB1296C42E87DFF4B.jpg
Tukaj sicer ni zaves gor, pa okna bo tudi potrebno zamenjat, ampak trenutno ni denarja ... drugace se pa vidi kak naklon ima Galova posteljica.

Upam, da vas nisem prevec zamorila s slikicami ... sej pravim, da jih se polno manja, potem ko dam se od 4. meseca gor, bom pa se eno fotosession naredila.

Pa lep dan vsem ... grem na rolarje zdej, k sem sama doma.

Ursa

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 1195
   RE: Februarčki 2006
4.6.2006 17:31:45   
Bonnie_RR
Zdravo punce!user posted image

Mi smo zadnje dni bolj doma, ker je zunaj itak čudno vreme, pa še jaz se moram učit. Jutri imava pa s tamalim cepljenje, tako da bova spet malo ven pokukala.
Je pa res, da je ful mrzlo za ta čas. Mi včasih kar centralno vžgemo za ene 15 minut, da se malo zagreje, ker ni nič kaj prijetno. Znoriš no! user posted image Jaz samo upam, da se vreme malo porihta (vsaj) do začetka julija, ko gremo na morje.

Včeraj sva šla pa z Juretom zvečer v kino! Je prav pasalo spet malo med ljudi v soboto zvečer...user posted image Sva šla gledat Da Vincijevo šifro in nama je bil ful fajni film. Sm jaz ful noter padla - je blo treba do konca počakat na razplet (to mi je bilo najbolj všeč, ker sovražim filme, kjer že po parih minutah veš kakšen bo konec)... V glavnem se ga kar splača pogledat.
Se nama je pa ful lepo izšlo: Nik je pojedel zadnji obrok 15 do 7h, ob 7h je zaspal, midva sva šla pa od doma ob pol 8h in sva imela še fajn slabo urco časa do začetka filma. Mali je skoz mirno spal in sploh ni bilo nobenega problema. Mislim, da bo treba kaj takega v prihodnje še večkrat ponovit...user posted image

plenice... Tudi pri nas velikokrat pride kaj skoz in se moramo včasih tudi po večkrat na dan preoblečit. Sploh bodije menjavam kot budala in mi jih, kljub velikemu številu, včasih primanjkuje...
Grem naslednji ponedeljek (ko pridem v Ljubljano zarad izpita) v lov za pleničkami Pampers Total care, ki so zakon...

slikce... Tudi mi imamo že en velik album z Nikovimi fotografijami, pa še en kup jih čaka na razvijanje. Saj je fajn imet slike kar na računalniku, ampak pravi užitek je pa, ko se kakšen večer spraviš na kavč, vzameš album v roke in obujaš spomine...

lansko leto... Jaz sem test (v prepričanju, da samo denar zapravljam) delala šele 10 dni po izostanku menstruacije. Me je pa zelo šokiral pozitiven rezultat in sem rabila kar nekaj časa, da sem prišla k sebi, potem pa še nekaj časa, da sem dejansko dojela, kaj to pravzaprav pomeni. No, še tudi zdaj se kdaj zgodi, da preprosto ne morem verjet, kaj vse se je zgodilo v tem letu. Mi pa nikakor ni žal, da se nama je ponesrečilo. Sem danes 100% prepričana, da je enostavno moralo biti tako in se nama je vse lepo poklopilo.

No, zdaj pa morem it najprej Niku jest dat, potem pa spet malo za knjige (pavzica je že zdavnaj mimo). Sem se do pred kratkim učila samo zvečer, ampak sem morala dati v višjo prestavo, ker se mi drugače ne bi nikakor izšlo...

Lp




_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1196
   RE: Februarčki 2006
4.6.2006 20:27:31   
čuko
Na hitro se javim tudi jaz. danes smmoo imeli krst, bilo je super. Trajalo je malo več kot uro in  glej ga zlomka malo pred koncem so se nam začeli krčki in vik in krik v cerkvi, sploh ga nisem mogla umirit.user posted image  Pa kaj čemo, saj upam da ljudje razumejo, da je to dojenček!

Bilo je pa fajn, na koncu smo se pa še full najedli. Uf, nikoli ne bom shujšala!user posted image

Bom dodala slikice v album, sedaj pa letim še darila razvit in malo pospravit, ker imam bombo.

Lahko noč in se slišimo jutri!

_____________________________

Naš sonček je prijokal 2.2.2006!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 1197
   RE: Februarčki 2006
4.6.2006 22:16:50   
sarazan
Živjo!

Mi smo pa takooo naspani user posted image . Že dve noči je Sara prespala v svoji sobi. Preteklo noč sem jo nahranila pred mojim spanjem (23.30), potem pa se je zbudila šele ob 6.30. Nikoli nismo imeli neprekinjenega spanca v tistih kritičnih urah (okoli 2. in 3. ure), ko se najbolj sladko spi.
Če bi to vedela, bi jo že prej dala v njeno sobo.

Sazi ... a tisto podlogo za športni sedež speedyja sta kupila skupaj z vozičkom? Jaz sploh nisem vedela, da obstaja. user posted image  Brez te podloge sigurno še ni čas, da gredo naši otročki v športni sedež - so pasovi predolgi, tudi če jih čist napneš.
Mi zaenkrat rešujemo zadevo s starim vozičkom, kjer se športni sedež da skoraj v vodoravni položaj. Sara je zdaj odkrila, da obstajajo drevesa. Če je še tako tečna, bo utihnila, ko se bo peljala pod kakšno krošnjo user posted image .
Pa košaro še tudi uporabljamo.

lansko leto ... midva sva pa Saro naredila na rojstni dan mojega moža. Sva bila pa čist "paf", da nama je takoj uspelo - oba sva že rahlo v letih user posted image . Tudi načrtovala nisva resne "telovadbe" za zanositev pred jesenjo. Pa najbolj smešno mi je bilo celo nosečnost, da po prav vseh vražah, tabelcah, izračunih,... bi jaz morala roditi fantka.

kopanje... a ve vse potopite ušeske od user posted image  v vodo, kot je to vidno na sliki Gala od urse_p? Jaz si tega ne upam, pa ne vem čist dobro zakaj user posted image . Na začetku sem morala prav pazit, da nisem zmočila ušesk (po navodilih patronažne), zdaj pa kar vztrajam na tem.

e-foto ... midva tudi dosti razvijava pri njih, ker so ugodni. Ampak, če želiš pa kaj nestandardnega, so pa pravi butlji. Sploh ne pokapirajo, kaj hočeš. Moj mož jim je šel osebno razložit, kaj hoče, pa ni nič pomagalo.

avto ... pri nas je jok samo, če je zaspana. Ponavadi hitro zaspi in imamo povečini kar mirne vožnje.

prijatelji ... midva sva bila zadnja v najini družbi, ki sva si ustvarila družino. Zato vem, kako malo časa so imele zame prijateljice, ko so bile zasedene z dojenčki. Zdaj tudi sama ne težim in se videvamo, ko imamo vse čas. Ker sem precej aktivna, kar naprej spoznavam nove ljudi - zdaj predvsem mamice, s katerimi tkem nove vezi. Tako mi ni nikoli dolgčas.

Jutri gremo pa k zdravniku user posted image . Upam, da ne bo kaj resnega s to Sarino kožp.

_____________________________

Princeska Sara se je rodila 29.1.2006.
Princeska Maša se je rodila 13.7.2010.

(odgovor članu čuko)
Neposredna povezava do sporočila: 1198
   RE: Februarčki 2006
4.6.2006 22:42:52   
sazi
voziček - ja sarazan, ta podloga je bila že kar zraven vozička. Je bila pa takrat, ko sva ga kupovala sestavni del pri dveh barvah in sem se zato tudi odločila za tega namesto za rdečega - sem si rekla, če je to ena čudna zadeva, jo lahko še vedno odstranim - in izkazalo se je za fajn odločitev, zdaj pa celo vidim, da takih sploh več ne prodajajo pri nas
kopanje in ušesa - tudi midva med kopanjem paziva, da v vodo ne namočiva Levovih ušes - tudi še od patronažne
fotke - midva jih že dolgo razvijava pri foto besemičar, kjer delajo zelo kvalitetne fotke in so trenutno tudi najcenejši v SLO (vsaj kolikor je meni znano 10x15 je 19sit), hodim pa fotke dvigovat v njihov studio (tu za Bežigradom), ne vem pa, kako je s pošiljanjem
spanje - komaj čakam, da malega izseliva. Danes ponoči je vsake toliko pojamral od 00:50, pa do 2:50, ko se je končno odločil, da bo res jedel. Jaz pa ves ta čas na trnih, kdaj bo že hotel jest, saj mu kar tako nočem vsiljevati hrane (naj se navadi na podaljševanje časa med obroki), če pa nisem pozorna, se pa tako začne jokat, da se predrami in obstaja verjetnost, da potem ne zaspi nazaj - kot predvčerajšnjim, ko se je ob treh spomnil, da bo buden. No in potem sem bula tako zbujena, da niti po njegovem hranjenju nisem mogla dolgo zaspati nazaj - torej nujno, da zmanjšava našo dnevno sobo in da mali dobi teh svojih nekaj kvadratov, midva pa pač ostaneva samo z eno delavno mizo, kar bo malo težko, saj oba delava magisterij, jaz še dodatno študiram, mož pa včasih dela doma - se bova pač morala znajti.
stanovanje - že dolgo računava na razpis stanovanjskega sklada, ko bodo gradili na Brdu (no, imam sicer nekaj lokacij, ki so mi bolj pri srcu, ampak če se bo za spodoben denar dalo dobiti večje stanovanje, bo pa tudi tam v redu), pa sem pred kratkim izvedela, da imajo menda neke težave in so vsi projekti ustavljeni (drugače je bilo pa mišljeno, da bi bil razpis konec leta). Sem pa včeraj pregledala stran od razpisa za neprofitna stanovanja in ugotovila, da bi se z lahkoto prijavila na listo B in tudi kar veliko točk bi zbrala - ja, takšne so naše plače... samo ker mi trenutno bivanje čisto ustreza in itak tam ne bi dobili kaj večjega stanovanja, bomo kar lepo uživali tu naprej in upali, da bodo kje kaka fajn stanovanja, ki se jih bo dalo kupiti brez dobitka na lotu. 

lahko noč vsem skupaj

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 1199
   RE: Februarčki 2006
5.6.2006 7:45:27   
marty5
Dobro jutro!

mi smo že od pol sedmih pokonci - Jernej je namreč šel že pred 20. spat in se je zbudil toliko prej. Včeraj je ostal brez popoldanskega spanca, ker smo bili pri tašči na kosilu in ni hotel spat - očitno rabi svojo posteljo user posted image . Pol pa je bil tečko celo popoldne in dobesedno padel v spanec......Sva ugotovila, da bomo morali začet odklanjat ta kosila user posted image . Mu zbrkamo cel ritem.

Ušeska in kopanje - jaz mu jih ne potapljam, ampak kaj, ko si jih sam user posted image . On bi se kar potunkal - zamiži, zapre ustka in že hoče z glavo v vodo - tako uživa! Komaj ga še krotim v tisti banjici user posted image  Mokro je okrog in okrog. Kar pa najbolj uživa je to, da z laski plapola levo in desno - prav zrkla v očesih se mu vrtijo od užitka - ne moreš verjet! Pol pa, ko ga osušim, ga vsak dan še zmasiram z mandljevim oljem in takrat gode od užitka. Mu rečem, da ima svoje osebne terme, prve kategorije user posted image user posted image user posted image

avto - na začetku je bil tak vrišč v avtu! Kmalu se je umirilo, tako da zdaj gremo lahko kamorkoli. Ne vem, kaj ga je pomirilo - nima ne nobenih igrač ne nič. Morda pomaga kaj glasba - imamo neki cd-jev z otroško vsebino user posted image . Imamo pa problem z jokom v vozičku - in na žalost še noben nasvet ni pomagal.....sprobala nisem le tistega, ki pravi, naj ga pustim jokat. In ga tudi NE bom!

Čuko, sarazan - a mi lahko, prosim, pošljeta vaši gesli za album? 17.6. tudi mi krstimo, pa me zanimajo slikce user posted image . Še nakj me zanima - a sta imeli morda kot neke vrste pregrinjalo za vajina otroka - namesto prtička? V trgovini, kjer sem naročila konfete za krst, me trgovka prepričuje, da se sedaj to kupi?

No, danes greva končno na ta UZ kolkov....upam, da ne bova predolgo čakala.

Vsem želim lep začetek tedna!

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 1200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  45 46 47 [48] 49   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  45 46 47 [48] 49   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?