|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 195 [196] 197   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
18.9.2009 19:30:01   
al1*
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

aleunam, hvala za odgovor:)
še eno vprašanje..kaj pa ajdovi žganci? kako je s temi vrstami moki? je prepovedana samo bela moka?
a ovseni kosmiči, da so oh? dobr da si povedala..
evo sestavine z moje paštet:jedilni kvas, voda, sončnično olje,gorčica, krompirjev škrob, rukola, čebula, tofu, sol, gorčično seme, sredstvo za zgoščevanje, guarjeva moka, kurkuma..
hvala punce
lp


Ajda ima GI 40, tako da je po mojem precej ok.

Moka bela je prepovedana, lahko pa vsako, ki je polnozrnata.

Ovseni/pšenični/pirini kosmiči samo, če so polnozrnati, pa brez dodatkov rozin in podobnega.



_____________________________

lp


(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 4876
   RE: Montignac
19.9.2009 0:02:44   
picola1
Ojla!

No, evo...Pa sem tut jst pristala na Montiju. Po prebrani knjigi Osnovna šola hujšanja, sem se odločila, da končno shujšam in kar je še pomembnejše: da se nikoli več ne zredim več nazaj!
Osnove še predelujem, nekej stvari mi ni jasnih, ampak mal pobrskam po netu al pa po kakem forumu pa mi je pol že mal bolj...
Dejte mi povedat, po kolikem času ste ve padle čist notr-to pomeni, da vam je (skor) vse jasno?

< Sporočilo je popravil picola1 -- 19.9.2009 0:03:33 >

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 4877
   RE: Montignac
19.9.2009 10:52:38   
pildek
Vidim, da uporabljate izdelke RIGONI DI ASIAGO. Mi imamo nadvse radi njihov evkaliptusov med, kupljen na zalogo v Italiji. Zdaj nam zaloge zmanjkuje in bi bila zelo hvaležna za namig, kje kupujete njihove izdelke.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 4878
   RE: Montignac
21.9.2009 15:02:26   
Drnula
picola1 - jaz sem se odločla za Montia pred 3t in mi še ni vse jasno. Predvsem, ker si ne vzamem časa da bi se poglobila in resno prebrala knjigo. Ko sem v dilemi mal pobrskam po netu, predvsem na Montignac forumu ... pa se tako zaenkrat držim res tistih osnov, kjer vem, da ne bom kiksnila. V 3t sem šla dol 2,5kg ... ja saj vem da to ni glavna stvar user posted image in lahko poudarim, da se počutim veliko bolje. Sploh jutra, ko sem ponavadi po zajtrku čist kaput, brez energije, volje ... sam nazaj za spat, sem zdaj polna energije.

(odgovor članu pildek)
Neposredna povezava do sporočila: 4879
   RE: Montignac
21.9.2009 18:10:26   
Drnula
in ravno danes sem nehote zabluzila, ko sem za kosilo pripravljala polnoz.testenine s paradižnikovo omak ... in ko sem za ostale dodala tuno sem pri sebi še razmišljala da so ribe po Montiju med boljšimi živili in sem še sebi zamešala. Se zgodi.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 4880
   RE: Montignac
21.9.2009 19:47:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Drnula

in ravno danes sem nehote zabluzila, ko sem za kosilo pripravljala polnoz.testenine s paradižnikovo omak ... in ko sem za ostale dodala tuno sem pri sebi še razmišljala da so ribe po Montiju med boljšimi živili in sem še sebi zamešala. Se zgodi.


a ni ta kombinacij za drugo stopnjo? potem je ok. vsaj gor ne bo šlo user posted image

(odgovor članu Drnula)
  Neposredna povezava do sporočila: 4881
   RE: Montignac
21.9.2009 22:42:56   
Drnula
Ja, saj je oboje z nizkim GI in ni prav fejst sfaljeno, ampak vseeno.

Sicer mi gre dobro, tud kake prej čudne kombinacije so mi prav všeč .... vendar .... ko se zvečre ne morem ubranit prigrizku in s strašnim tekom grizljam mandlje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4882
   RE: Montignac
9.10.2009 11:42:01   
zlatolaska
živjo punce! sem še ena, ki se je lotila montijevega načina življenja. Zdaj pa ne vem če sem prav začela. Verjetno je na teh 195 straneh večinoma že vse napisano ampak najti te informacije...

službo imam od 8 do 16. Ko sem vstala sem popila 2 dcl soka iztisnjenega iz pomaranče in en kivi, nato sem počakala dobrih 20 minut in pojedla en kos polnozrnatega kruha (tisti v vrečki iz kislega testa iz hoferja) nanj sem namazala malo puste skute, pojedla sem 1 navadni jogurt s 0,1 % maščobe in notri 3 žlice lanenih semen (namočenih od večera) ter spila na vse to 1/2 litra zelenega čaja...kako se vam zdi?

no in sedaj v službi za malico malo čez 11 uro pol litra probiotičnega jogurta, 2 majhni jabolki in en kivi?

Kaj naj naredim popoldan? naj imam v službi še eno "malico" in doma večerjo in kosilo v enem, naj si nosim "kosilo" in ga pojem okrog  14 ali 15...nimam pojma. Aja pa v službi nimam možnosti pogrevati, lahko si skuham le čaj

Prosim za napotkeuser posted image

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 4883
   RE: Montignac
9.10.2009 12:33:00   
Drnula
Jaz bi si vsak dan nekaj nesla saj sicer boš predolgo brez obroka in boš lačna. Čeprav bi bilo bolje, da imaš ob času za to drugo malico bolj kosilo, da bi bil 'večji obrok' kot tisti potem doma, ko je večerja.

(odgovor članu zlatolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 4884
   RE: Montignac
12.10.2009 10:27:06   
vitabella
pozdravljene navdušenke!

sem vas na hitro prebrala in videla, da vam ta dieta dobro uspeva in tudi dobro dane, pa sem se odločila da jo sprobam tudi jaz. sedaj sem skoraj dva meseca po porodu in skoraj ne dojim več, pa nimam kaj zgubit - razen kilc, ki so še ostale, pa očitno same ne bodo šle kam :-D

mi lahko katera pošlje elektronsko obliko knjigice, da si jo sprintam in v miru preberem? pa Kakšne receptke? Hvala!

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 4885
   RE: Montignac
12.10.2009 18:03:22   
Drnula
vitabella pozdravljena, knjigo in več ostalega glede montignacove metode boš našla na tej povezavi
http://montignac.mojforum.si/montignac-about368.html

Jaz sem pa dobra dva meseca po porodu. Sem se odločla ker dojim in na ta način dovolj jem in nisem nikoli lačna user posted image in ker metodo vidim kot logično ter zdravo na sploh.

(odgovor članu vitabella)
Neposredna povezava do sporočila: 4886
   RE: Montignac
12.10.2009 18:59:46   
vitabella
Drnula, hvala za link! sem si že potegnila dol in sedaj grem to preučit. Je pa fajn, da je vsaj ena aktivna tu gor, ker vprašanj bom imela verjetno en cel kup user posted image . Tako da bom verjetno precej spraševala user posted image
vsem pa želim še veliko vztrajnosti naprej!

_____________________________

avgusta postala mamica!!!!

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 4887
   RE: Montignac
12.10.2009 19:25:27   
Anonimen
me, ki smo že stare hujšarice, se samo še hvalimo in nič več ne sprašujemo user posted image in kot vidiš, je tudi hvale bolj malo user posted image

(odgovor članu vitabella)
  Neposredna povezava do sporočila: 4888
   RE: Montignac
13.10.2009 8:09:53   
vitabella
hm, mogoče pa vi stare dolgoprogašice rabite eno zeleno nevednico, da vas pripelje na prava pota nazaj ????? user posted image dobro jaz sem prebrala šele par strani, ker našo punčko muči prebava (prdenje in prebava) pa smo se posledično včeraj ukvarjali bolj kot ne z njo. grem pa zdaj brat naprej user posted image , vi pa glejte da boste pridno odgovarjale!

_____________________________

avgusta postala mamica!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4889
   RE: Montignac
14.10.2009 8:44:37   
Naty*Taja
Evo še eno staro...sem mogla mal prečekirat. Sej se vam spet pridružim, ko neham polno dojit -namreč Monti men pobere količino mleka, pa pz hrana je kr težka za otročke! Vitabella - mogoče je zato mala prdkala. No v glavnem moj najmlajši je star 4 mesece in še ne bom resno zaštartala. NEbi pa bilo napak, če bi vsaj mal se usmerila v Montija,..., Kot je rekla Nataša - zaenkrat nas je sama hvala..user posted image
Drugače sem pa sama dvakrat že lepo spravla dol z Montijem in potem držala... do novih nosečnosti. user posted image Ja, potem sem se pa kr preveč razvajala in je šlo po par mesecih spet gor.
Evo že imam alarm...čao!


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu vitabella)
Neposredna povezava do sporočila: 4890
   RE: Montignac
14.10.2009 8:46:56   
Pat74

IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja

Evo še eno staro...sem mogla mal prečekirat. Sej se vam spet pridružim, ko neham polno dojit -namreč Monti men pobere količino mleka, pa pz hrana je kr težka za otročke! Vitabella - mogoče je zato mala prdkala. No v glavnem moj najmlajši je star 4 mesece in še ne bom resno zaštartala. NEbi pa bilo napak, če bi vsaj mal se usmerila v Montija,..., Kot je rekla Nataša - zaenkrat nas je sama hvala..user posted image
Drugače sem pa sama dvakrat že lepo spravla dol z Montijem in potem držala... do novih nosečnosti. user posted image Ja, potem sem se pa kr preveč razvajala in je šlo po par mesecih spet gor.
Evo že imam alarm...čao!



Kot da bi sebe brala.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 4891
   RE: Montignac
14.10.2009 13:43:10   
Drnula
Naty-Taja, se ti zdi da se pozna na mleku? Meni se na srečo ne. No dojim na polno dobre dva meseca staro punco, ki je okrogla kot luna user posted image Glede napenjanja se pa ne bi čudila. Ampak na srečo tudi tega ni nič več, smo pa imeli vesele večere kake 3t, vendar ne glede na to kaj sem pojedla, tud če nisem nič.

No, meni se je s kg trenutno malo ustavilo ampak bo že. Še mal bo počas treba migat. Sam kdaj pa ne vem. Če pa se ne bi spravila v to, pa bi verjetno imela še vse kile gor od nosečnosti, kot je bilo tudi 1. Če ne drugega, meni paše, počutim se res boje, mnogo manj utrujeno in spanec me po obroku ne grabi, kar se mi sicer dogaja stalno.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 4892
   RE: Montignac
14.10.2009 17:39:11   
vitabella
evo mene!

no jaz sem tut dva meseca po porodu, ampak moja proizvodnja mleka je že praktično na nuli (proizvedem samo še kakih 100 ml na dan kar je skoraj enako nič), zato sem se tudi lotila diete. Pa do sedaj so mi ostali vsi kg iz nosečnosti, razen tisto, kar je šlo dol pri porodu. Ampak vsekakor zavidam tistim, ki še dojite in grejo kg kar sami od sebe dol.

No jaz se še prebijam skozi knjigo, mi je zanimiva, dokaj logična, malo pa sem se že lotila tudi miganja na kolesu pa upam da mi bo monitgnac pomagal!

lep dan vsem!

_____________________________

avgusta postala mamica!!!!

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 4893
   RE: Montignac
16.10.2009 10:14:39   
Naty*Taja
Ja, Drnula sem že ene parkat probala, pa je blo vsakič isto. Se mi pa zdi, da bi naš - 4 mesečnik, tudi okrogel kot lunca user posted image - čist komot že kej več konzumiral, kot samo mamin mlek. Je pol kr lažje, ko če ni mleka, daš pač kej za premostitev, da se nabere. Pa sej čas tako hitro mineva.

Mislim pa, da tisti, ki jim gredo kg dol zaradi dojenja ni ravno veliko!! user posted image


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu vitabella)
Neposredna povezava do sporočila: 4894
   [Brisano sporočilo]
26.10.2009 14:44:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4895
   RE: Montignac
13.11.2009 18:54:04   
Anonimen
a zdaj smo se tud že hvalit nehale? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4896
   RE: Montignac
14.11.2009 7:49:20   
al1*
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

a zdaj smo se tud že hvalit nehale? user posted image


Če se pa nimam s čim hvalituser posted image .
Začnem spet z 1.1.


_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4897
   RE: Montignac
14.11.2009 12:02:02   
nebo
Ahoj, torej Drnula hvala za link od knjige...jo tudi sama preberem ob priliki, ker se mi zdi to kar pametna zadeva za hujšanje. Torej najbolje je, da preštudiram prvo to knjigo, da bom sploh vedela zakaj gre???

Potem pa se mi zdi pametno, da si kar s tega foruma dol skopiram jedilnike, da dobim ideje...user posted image

Sama sem 3 mesece in pol po porodu in dojim velikana user posted image user posted image  (65 cm in 6700g), tako, da se s+res ne upam nekaj igraz z dietami, ker opažam, da ko fuuuulll jem (ampak res fuuulll)) je mleka ogromno, ko pa malo pazim, pa manj, ali pa se mi vse samo dozdeva. Skratka zaenkart mi kg gredo dol - zelo počasi, ZELO (poudarjam), tako, da dojenje tukaj nima nič, pač pa bolj moja aktivnost in vsak dan kolesarim (doma) od 30 minut do 50 minut (že dva meseca). No saj od porodnišnice do danes imam -6 kg, ampak še vedno jih moram dol spravit 10, pa ko sem prišla domov iz porodnišnice sem jih že 10, tako, da sedaj hitro računat koliko sem se v user posted image  zredila user posted image user posted image

Skratka bom vas spremljala in za začetek preštudirala knjigo, začela pa bom takoj po novem letu, ko začneva z gosto hrano...aja pa marca s tekom, ker ta me je vedno držal gor in sem lahko jedla vse, sem bila suha, kljub veliki količini sladkarij.

Pa še vzpodbuda za vse ...  tudi prvič sem se zredila 27 kg user posted image in prišla na svojo težo brez dojenja (žal), ampak samo s športom in metodo manj žri...user posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 4898
   RE: Montignac
15.11.2009 9:42:11   
Naty*Taja
Hoj Babike - jaz sem ponovno z vami. Začela sem z novembrom in glede na to, da smo že 15. mi je uspelo premostit tisto začetno krizo. Je pa tako, da zaradi dojenja in bolezni...zdejle je vse noro!! tudi grešim. Glavno pa je, da sem dala sladkor in belo moko čist stran! Gre počasi pa ziher. Pa kavico tudi pijem, ker je ob treh bolnih malčkih in še sama sem bolna bolj malo spanja...

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 4899
   RE: Montignac
15.11.2009 20:39:27   
Drnula
Naty-Taya me veseli, da je še nekdo znami, da bo tule gor bolj živahno.
Jaz sem danes po tuširanju na vagi videla,  da sem dosegla  -8 user posted image user posted image In to prav danes, ko sem se ultra pregrešila, prvič tako. Nisem se mogla upreti zelo sladkemu pecivu-torti, ki sem jo včeraj spekla in pojedla sem 4 kose, ne prav majhne.
Sicer sem od 12.9. grešila ene 3x kosilo in pa vsak dan pijem kavo z mlekom 2-3x in večerjam šele ob 21. in kasneje in to precej obilno (in če je posreči zaključim s temno čokoladouser posted image ). To so moji grehi. Kar pomeni, da če začnem migat in ukinem še te grehe bom šla še kaj dol.
Torej danes sem ugledala 57kg na vagi, iz P sem prišla s 65kg in pri svojih 155cm jih želim največ 53kg, kot pred 1.user posted image . Torej še 4 kg. Če pa bi šel še kak čez pa tud ne bi imela proti. Migat bo pa treba začeti, saj vidim, da ima moje telo precej sprememb. Maščoba je postala čist mehka, kot bi imela vodo pod kožo. Dobesedno, če se 'uščipnem' pri kolenu se zatrese vse do riti. Pa trebuh imam še veno kot v 4-5 mesecu nosečnostiuser posted image Zdaj je že dobre 3m od CR in lahko bi začela s kakšno aktivnostjo. Sam ne vem ne kaj in še posebej ne kdaj ... izgovori, izgovori user posted image ne, ampak nekaj mi res manjka.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 4900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  193 194 195 [196] 197   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 195 [196] 197   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?