|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   malica za delavce
13.8.2007 11:28:48   
Anonimen
Saj ne vem al to spada pod gradnjo, al pod čvekanje v tri dni, al v kuhajmo skupaj..user posted image user posted image user posted image user posted image Presavite, če ne bo prav.

Dejte mi prosim pomagat z malicami... Sem že čisto brez idej.. Zjutraj dam kakšne kranjske klobase, narezek, popoldne pa kakšna rebrca, dunajce, pasulj, filano papriko...

Zdi se mi, da vsak dan isto dobijo na mizo, zato res prosim za ideje.. Malica zjutraj mora biti res na hitro skuhana oz. pripravljena, ker jo pripravlja moj user posted image (edino pravilo tukaj je - BREZ KOMPLICIRANJA user posted image ).. Popoldne malico naredim jaz, vendar bi spet potrebovala nekaj na hitro, ker pridem pozno iz službe..

Sem se pa zaklela, da ne kuham nobenem več (razen tem delavcem, dokler bodo).user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: malica za delavce
13.8.2007 11:32:11   
Anonimen
-golaž, čufti, segedin...(skuhaš večer prej)
-za zajtrk pa lahko kar kkšne kupljene salame, klobase, .....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: malica za delavce
13.8.2007 11:32:30   
Mlada mamica
kranjske klobase, narezek, popoldne pa kakšna rebrca, dunajce, pasulj, filano papriko...


kaj še češ boljšega_eni še tega ne dajo!Moj recimo hodi občasno štrihat_pa dobi za jest vse to kaj si naštela in so zadovoljni!Pač enkrat eno te drugo!Lahko še daš meso iz tunke(če ga slučajno maš)!Drugače pa je to superca kaj daš!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: malica za delavce
13.8.2007 11:37:19   
Dejča
Kaj pa kak golaž - no, za na hitro narediti ravno ni, je pa po vsakem kuhanju boljši user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: malica za delavce
13.8.2007 11:38:34   
BLAŽIKA
Mislim da je to čisto super malica in kosilo. Drugega skoraj več nimaš kaj za ponudit.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: malica za delavce
13.8.2007 11:39:32   
Anonimen
v čem je fora da kuhaš delavcem? ka pa so to zaeni delovci? žlahta al kako? js nism skuhala tut enmu delavcu nič, vsi so šli venm jest al pa so si malco prnesl iz štacune??!!

(odgovor članu Dejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: malica za delavce
13.8.2007 11:45:35   
Marogica
PRi nas plačanim nismo kuhali, ne kupovali NIČESAR-zato so plačani, prijateljem, ki so pa pomagali pa smo ali sami kuhali(golaže, prebrance, krajnske..) ali pa šli po kakšne hamburgerje ali v menzo po kakšno "močno" hrano.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.8.2007 11:47:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: malica za delavce
13.8.2007 12:00:57   
tinkamiška
tdi jaz nisme kuhala plačanim delavcem.

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: malica za delavce
13.8.2007 12:08:01   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: tinkamiška

tdi jaz nisme kuhala plačanim delavcem.


enako...

Drugace pa ne vem, en dan prej skuhaj kaksno joto ali piscancjo obaro ali ricet. Ma nekaj na zlico, da se samo pogreje, skuhas pa lahko en vecer prej.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: malica za delavce
13.8.2007 12:08:53   
kjava
Ona jim pa pač kuha, torej ji svetujmo, kaj naj še nardi:

najbolš je, da za en dan naprej kuhaš, npr golaž, pa lahko drug dan magari še krompir zakuhaš not, da bo več, kakšno bolonjsko, drug dan zraven makarone(te lahko tud mož za malco),kakšno obaro, zrezke v omaki

Lahko se pa dogovorite, da pač dopoldne vedno dobijo sendvič, popoldne pa topel obrok.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: malica za delavce
13.8.2007 12:13:03   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Jaz sem jim 1x skuhala krajnske, pa mi prijavijo, da jih imajo že poln kufer, ker jih povsod dobijo,.... no, potem sem gospodom ponudila filane paprike, pa se en tip zmrduje, da tega ne je, ker ga potem peče zgaga,.... s pijačo je bilo isto, jim ponudim sok, ledeni čaj ali kaj podobnega, ne, oni oni bi pivo in špricerje,....user posted image



Tole je pa res tu mač. Mislim, ej, moj mož tud velikrat kje dela, pa mu ponekod še za pit ne ponudjo, teli delavci pa res ne vem kakšne postrežbe so vajeni, da se takole zmišljujejo user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: malica za delavce
13.8.2007 12:15:30   
Anonimen
Lahko jim narediš makaronflajš, no, makarone z bolonese omako, pa zelje pa fižol v solati.

Pasulj, jota z rebrami ali klobaso, kakšne kotlete pa tenstan krompir.

Zjutraj se mi zdi, da je pa čisto dovolj to, kar jim date. Saj če bi sami šli v trgovino, bi ravno tako sendvič kupili verjetno.

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: malica za delavce
13.8.2007 12:28:38   
tinkatonka
Plačanim delavcem nismo nič kuhali, ampak dali samo kakšen liter ali dva soka. Če je pomagala žlahta, prijatelji,  smo kuhali kranjske, hrenovke, kupili pohanega piščanca, golaž, makaronovo meso, obara,...Kaj na žlico, da je toplo, da ni ravno veliko dela, pa da se da pogret.

Lp Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: malica za delavce
13.8.2007 13:23:51   
Anonimen
no, da pojasnim kako je s temi plačani delavci... Prejšnjim delavcem nisva dala nobene malice, samo pijačo (jaz še tega nisem hotela, ampak je moj rekel, da tok pa ne bo "škrt")user posted image ..

Ti delavci, katerim sedaj kuham, so pa pravtako plačani, vendar so sosedi.. In je mojemu mal nerodn, da jim ne bi nič dala..user posted image Men je tud to ful preveč. Ker itak ne samo, da imaš delo, ampak to tudi stane... Račun pa na koncu ne bo nič nižji....user posted image user posted image Plus tega, se pa itak tok spije, da je groza..user posted image

Resnično upam, da bo moj "prišel k pameti" in ne bo več ne pijače, hrane pa sploh ne!!!!

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: malica za delavce
13.8.2007 13:37:32   
F*S*M
 kaj hudiča se tolk trudita ti povem da vaju bo cenej pršl če bosta dopoldne naročila v guliverju, sej veš da so tam ogromne porcije, ki pa jih lahko naročiš manj kot je delavcev pa bo vseeno dost, to naročiš tam okrog 11 pa morjo met dost do 17 pol pa verjetn že tako grejo domov, če jim že morš devat malco poleg tega da jih še plačaš

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: malica za delavce
13.8.2007 15:48:26   
malecka
ja pri nas v beli krajini je pa tako da smo zelo gostoljubni. in kadar imamo delavce dobijo vedno toplo malico. štruklji, makaronovo meso, musako, mesno rulado, kuhana šunka in jajca, zrezki, kot prilogo pa to kar gre zdraven ali pa če je starega kruha naredimo kruhove cmoke. pa na vsake tri ure kavico. no to sem napisala jedilnik tega tedna ker smo glih pri zidanju. je pa to v vsakem primeru breme. 

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: malica za delavce
14.8.2007 9:42:10   
kalbo
Po mojih izkušnjah, če se že spraviš dajat delavcem malco (to je v primeru, da maš fušarje in par domačih pomagačev) je najbolje in najceneje, da jih napokaš v avto, pa v najbližjo gostilno na malico, zvečer pa kak narezek. Zjutraj pa pri meni ni prakse s hrano. Tud če grem jest fušat je najlepš malca, pa pol zvečer kaj. Pri kaki hiši ne dobiš tud vode ne, pri kaki te pa vsake pet minut kličejo na malico, pa pol pecivo, pa... pol lohk sam ješ, nardiš pa nič.
Delavci, ki so plačani po predračunu pri meni dobijo pijačo, hrane pa niti slučajno, s fušarjem se pa zmeniš kako in kaj. Po navadi je bil vedno popust, če so dobro jedli.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: malica za delavce
14.8.2007 9:46:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

ja pri nas v beli krajini je pa tako da smo zelo gostoljubni. in kadar imamo delavce dobijo vedno toplo malico. štruklji, makaronovo meso, musako, mesno rulado, kuhana šunka in jajca, zrezki, kot prilogo pa to kar gre zdraven ali pa če je starega kruha naredimo kruhove cmoke. pa na vsake tri ure kavico. no to sem napisala jedilnik tega tedna ker smo glih pri zidanju. je pa to v vsakem primeru breme. 


to ni vprašanje gostoljubnosti ampak poslovanja. tut na šihtu te vrjetn ne vozjo tvoji delodajalci kar naprej na kofe pa  na pijačo pa na malco. plačano maš eno malco v 8 urah in to je to. še vodo ti v malo kerem podjetju kr šenkajo. in pač firma k pri meni na bajti dela je firma. firma je zadolžena da nafutra svoje delavce, jaz jim malico plačam ko plačam opravljeno storittev zidanje recimo. in smao moja dobra volja je bila da sem jim nosila še pijačo pa kake piškote. malice pa definitivno ne. in tut kdaj naj jim pa nosim malico če sem do 3h na šiht. imam recimo isti delavnik k oni, tko da ne morm kuhat umes malce za njih še zase je ne. kako vam sploh rata kuhat za delavce? kdaj?

(odgovor članu malecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: malica za delavce
14.8.2007 12:06:52   
pikapolona2
jst sm naredila še makaronflajž (pa je moj reku da je to bolj tako tako da mora bit več mesauser posted image )

Pol sm kdaj hrenovke v pivskem testu pa salato,
ražnjiče pa salato lahko tudi riževo
pa spekla sm palačinke in jih naložila v tortni model eno plast palačink eno plast šunke in sira pa spet ponovila, pol pa v pečico tza 20 minut da se raztopi.
pa golaž seveda, pa sarme......

pa velikokrat sm kak štrudla al pa potico, krofe spekla za vmes......
več se ne spomnim ker nismo velik delali...me je pa že tole čist obremenjevalo ker zmišljevat si pa da je ok...je hudo vem

Pa pr nas so tudi fušarji na črno delali pol pa manj računajo ...ampak malco in pijačo pa rabiš dat.

LP
P

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: malica za delavce
14.8.2007 14:04:26   
bamby
Mi smo imeli zelo malo plačanih delavcev pri hiši, ampak ti so bili zmerom postreženi s kosilom (največkrat kaj na žlico in sploh take stvari kot ste jih že našteli), zvečer pa ponavadi narezek in kaj sladkega (npr. kakšen štrudelj), ni bilo pa nujno. S hrano so bili vsi zadovoljni, nobeden ni kompliciral, ker jim je bolj šlo za topel obrok.

To pri vas pa ne razumem najbolj: malica dopoldan-malica popoldan user posted image . Pa kuhate potem tudi kosilo in večerjo, ali kako user posted image . V tem primeru več jedo kot delajo.

Ponudiš jim lahko tudi kakšno fižolovo juho s kakšnim čebulnim kruhom, lahko tudi zelenjavno mineštro. Če znate peči ocvirkovo potico, potem je to krasna jed zraven enolončnic in moški jo imajo zelo radi. Lako skuhaš kislo zelje ali kislo repo kot joto, tenstano kislo zelje, ajdovi žganci in zraven suho meso (šunka, rebra, klobase (eno vrsto od naštetih)), morda kakšne filane palačinke z mletim mesom ali šunko in sirom, zraven pa pražen krompir in solata, pasulj in segedin sta vedno dobrodošla, kakšna enolončnica na osnovi golaža z zelenjavo(krompir, korenje, stročji fižol, paprika)....

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: malica za delavce
14.8.2007 15:09:48   
tinkamiška
Joj ene pa res strežete kot v gostilni, k vam bi tudi jst prišla delatuser posted image Sej se malo hecam, ampak pri nas niti pomislila nisem, da bi jim kuhala. Delali so od 8ih do 15ih. Sem jim ponudila sladko, pa še slišati niso hoteli, kavice so bili pa zelo veseli...
Kaj pa kakšne pizze po žici, da si kakšen dan malo spočijete in bojo potem bolj veseli vaše kuhinjeuser posted image

LP,
Tinka




_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: malica za delavce
14.8.2007 21:55:16   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: LARA
no jaz sem napisala kako poteka pri nas je pa res da nam ne dela nobena firma, ampak sosedje pa žlahta. sej če bi jaz imela pogodbeno s kom da mi kaj zrihta, verjetno tud jaz ne bi pripravljala malice.


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: malica za delavce
15.8.2007 12:47:52   
bini
ja, tud pri nas plačani delavci dobijo samo pijačo... in tud ni bilo nikol mišljeno da bi še kaj kuhala -pa sej itak ne bi zmogla - midva sva večinoma v službi med zidavo, moj oči pa mal čekira... da bi pa še kuhal kdo?? ni šans...
če gre za sorodnike, ki pač pomagajo, se je seveda treba potrudit... ampak to je druga zgodba, saj gre za pomoč...

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?