|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   menstruacija in dojenje
6.10.2011 22:19:19   
maktub
mamice, nemorem verjet..danes je 36dan od poroda in kot kaze če se ne motim sem danes dobila menstruacijo.. namreč do sedaj sem ene  2 tedna imela tak rumeno-roza izcedek  bolj rumeno torej se je čisca nekako ze končala čeprav občasno po dojenju je slo v sluzi se malo roza barve..daes zjutraj po dojenju pa sveza kri...in verjeli ali ne tamala se mi ze od zjutraj sicer doji ampak ne tko kot ponavadi... jo pristavim ona neki spije-zaspi in pol se takoj zbudi in tlači roke v usta....non stop tlači roke v usta s tem da ne joče.. jaz jo pa ves dan normalno pristavljam...ampak opazam kot da ji moje mleko danes ne gre..zdaj pa nevem al tlači rokice ker bi sam dudo ki jo ima rada al ker je lačna..danes ji pa nisem pol nič dodajala

a je mozno da se je okus mleka tko spremenil da ga zavrača?
je res da se ko se dobi menstruacijio izgubi mleko?

če ima katera izkusnje s tem krr pogumno
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: menstruacija in dojenje
6.10.2011 22:24:46   
ronja
Mleko ima ob m. malo drugačen okus zaradi hormonov, pa ji verjetno ne paše. Saj ne traja dolgo, pa navadno se hitro navadijo in jih ne moti prav dosti (mojihdveh sploh ni nič motilo - lahko sem jedla karkoli, pila karkoli (sem probala žajbljev čaj, naj bi bilo mleko grenko in bi se otrok hitreje odstavil - jok brate, ni palilo), imela sem m. in tudi noseča sem bila že obakrat, ko sta se še dojili... pa onidve vseeno zizo...

Možno je tudi, da imaš malo manj mleka kot običajno, ker je pač telo obremenjeno še z m. Ampak to se bo vse zrihtalo v 1-2 dneh, brez skrbi. Ti jo samo doji, pa bo vse ok.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: menstruacija in dojenje
6.10.2011 22:29:15   
ronja
a je mozno da se je okus mleka tko spremenil da ga zavrača?
je res da se ko se dobi menstruacijio izgubi mleko?

ja, mleko ima drugačen okus - ima pa tudi drugačen okus, če ješ začinjeno hrano, pa kislo hrano, pa fižol, pa meso itd... vse se pač čuti v okusu mleka. S tem ni nič narobe:).

Ne, ko dobiš m., lahko še mirno dojiš kako leto ali dve ali kolikor vama pač paše in imaš medtem redne m. kot pred otrokom. Lahko pa se ti cikel podaljša ali rata nereden, ker je pač telo bolj obremenjeno. Odvisno od tvojega telesa, koliko vlaga v reprodukcijo (moje ful - sem zgubila ful krvi pri prometni nesreči, ampak m. sem pa vseeno imela - sem jo izgubila še na operaciji, pa je potem m. malo kasnila, ampak vseeno prišla kmalu potem... Tudi ko sem dojila, sem imela m. in to obakrat - ko sem dojila Ronjo, je bil cikel res daljši (ampak m. sem dobila še med polnim dojenjem - 6 m. po porodu), ko sem dojila Lejlo, pa je bil kar normalen (sem pa tokrat kasneje dobila m. - po 9ih mesecih).

Torej: če bi rada takoj še enega otroka, potem bi ti P. svetoval, da nehaš dojit. Ampak verjetno se ti ne mudi in te ne zanima zato:).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: menstruacija in dojenje
6.10.2011 22:44:45   
maktub
ooo ne ne pri nasi hisi smo za enkrat z otročki nehali..:)) tko da bomo kr dojiliiiii..
jaz res srčnooooooooooooo upam da se moja sončica navadi na tale okus in spremembo ker si resnično zelo močno zelim dojit to je moja taka zelja in tudi imam res zelo dobro mleko kajti pikica tko zelo lepo napreduje da juuhu.. tko da bom kr furala tole dojenje naprej..prisravljala jo bom kokr se le da..sam se bojim da ni lačna ler manj vleče kot prejsnje dni

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: menstruacija in dojenje
7.10.2011 10:09:03   
josephine27
tud pri meni je bilo prva dva dni ko sem dobila menstruacijo tako da je štrajku ampak potem se je navadu in je šlo naprej vse ok.

_____________________________



(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: menstruacija in dojenje
7.10.2011 12:28:49   
Hope2
Cca 6 tednov po porodu je tudi mene dočakala M. Ampak našga to ni nič motilo. Dojil se je dobrih 6 mesecev- sam se je odstavil.  Roke pa si je tlačil v usta že od prvega dne in jih sesal. Zato mi je pediater še v porodnišnici predlagal dudo, ker ima pač tako močen sesalni refleks- duda je rešila težave s sesanjem- vsaj pri našem ni pomenilo to lakoteuser posted image
Je pa tudi res, da nekje pri 1 mesecu začnejo tlačit rokice v usta, ker začnejo raziskovat. Če bi bilo lačno, bi se dete drlouser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 7.10.2011 12:32:13 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: menstruacija in dojenje
4.11.2011 17:13:40   
olimia

IZVIRNO SPOROČILO: maktub
zdaj pa nevem al tlači rokice ker bi sam dudo ki jo ima rada al ker je lačna..danes ji pa nisem pol nič dodajala



jaz ti lahko odgovorim le na to dilemo... kot je že ena napisala, je tvoj otroček začel raziskovati rokice. naš je pri slabem mesecu starosti začel tlačit roke v usta, potem je kaka dva meseca raziskoval prste, potem pa se je to končalo, pri 4 pa je začel v usta dajat vse, kar je dobil, ker smo dobili takrat že prva dva zobka.
tudi meni je pediater rekel, da je nekje do 3 oz. 4 meseca normalno, da otroci dajejo v usta roko ali pa cuzajo prst, sam potem se naj bi to končalo, če gre za razvojni korak - pri nas je sam neha cuzat prst, dude pa nikakor ni sprejel, pa če sem jo še tako rinila

M pa zaenkrat še ni, pa je star pol leta

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?