|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pasja hrana
1.11.2008 9:36:57   
Anonimen
Vem, da je na tržišču ogromno pasjih hran, vendar me zanimajo vaše izkušnje.Katera hrana je priporočljiva za mladičke? Katera ima v sebi vse tisto, kar rabijo za rast in razvoj?Hvala.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:26:12   
Mišni
Ponavadi so vse, kupljene v "pasjih" trgovinah, v redu. Če je mladič zbirčen, je pa najboljši Royal canin. Vsaj tako so meni svetovali in pri nas se je pokazalo za resnično.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:30:58   
Felicita
mi smo naši dami že od malega kombinirali pasje brikete in kuhano hrano (pa ne ostanke naše hrane, ampak prov posebej za njo kuhano), da se ji je prebavni trakt prilagodil. dajali smo ji tudi več sort briketov (od najdražjih do cenejših), pa potem v kuhano hrano stvari, ki naj bi ble dobre za mladička (jajca, ribe,...).
sicer se mi pa zdi, da so ji kot mladičku šli najbolj v slast eucanuba briketi. odvisno od psa do psa, ampak če je kupljeno v specializirani trgovini in če je za mladičke (ponavadi junior variante), naj bi bila to dobra popotnica za naprej.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:31:26   
Anonimen
Hvala Mišni in Felicita. user posted image

< Sporočilo je popravil kind lady -- 1.11.2008 10:32:45 >

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:33:13   
Hope2
A ste ga že nabavli? A tistega, ko si ga zadnjič zalimala?
Mi smo prvo kupili eukanubo, pa je po njej driskal, potem smo pa si v trgovini sprosili male vrečke testerčke in probali, kateri mu najbolj dišijo in po katerih ne driska. Pristali smo na hillsu.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 1.11.2008 10:34:05 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:35:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

A ste ga že nabavli? A tistega, ko si ga zadnjič zalimala?

Glede hrane, upoštevaj nasvet mišni. Mi smo prvo kupili eukanubo, pa je po njej driskal, potem smo pa si v trgovini sprosili male vrečke testerčke in probali, kateri mu najbolj dišijo in po katerih ne driska. Pristali smo na hillsu.

Nabavili, nabavili user posted image user posted image  Že dva dni imamo žurke.Mali crkljivčekuser posted image Star je dva meseca, naš Miškouser posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:44:33   
Mišni
U, daj kakšno slikico nalepi.

Ampak drugače bi pa res dve psički šli skupaj, sem zdaj brala uno tvojo temo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:47:09   
lelaval
Nabavili, nabavili Že dva dni imamo žurke.Mali crkljivček


Zdaj je še mali crklivček, počasi pa bo že mali nagajivček, ki vse zgrize user posted image .
No, samo, da se malček dobro počuti pri vas. user posted image
Sicer pa - kot sta ti že predhodnici napisali - takorekoč vsa hrana, ki jo dobiš za pse, je vredu - je pa fajn, da daješ zdaj, ko je mali, hrano za juniorje. Boš pa itak videla, katera mu bo všeč, katera pa ne.
Bo ti pa vsekakor najbolje svetovala Ribica.

P.S. pa pazi na čokolade in ostale sladkarije - naši tamali jih naša psička hitro ukrade, če ni dovolj pazljiva user posted image


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:51:26   
Anonimen
user posted image user posted image  Bom slikala, ko naši pridejo, ker nimam kabla.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:53:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

U, daj kakšno slikico nalepi.

Ampak drugače bi pa res dve psički šli skupaj, sem zdaj brala uno tvojo temo.
Morda res. No, naša tavelika prinašalka je Miškota takoj sprejelauser posted image  Problem je pri muci, ki je ljubosumna, zato jo moramo crkljati še bolj kot prej.Je pa muca veliko večja od kužka.user posted image

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:56:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

user posted image user posted image  Bom slikala, ko naši pridejo, ker nimam kabla.


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:58:28   
Anonimen
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pasja hrana
1.11.2008 10:59:36   
Ribica **
Jaz ti odvsetujem ta poceni hrano. Moja je imela kot mladicek Nutro in Royal Canin, Eucanube pa ni marala (pa baje ni najbolj ok, pa testirajo na zivalih itd.), zdaj pa je Hills. Vse te kvalitetnejse hrane imajo v puppy oz. junior vse kar rabijo mladicki in ni potrebno dodajat nic zraven. Ce pa kombiniras s kuhano hrano, moras pa ful pazit baje koliko cesa, da ne predoziras kakih sestavin (beljakovin ipd.). O tem je cela znanost in se jaz nisem spuscala.

Aja, ga je pa fino navadit tudi na zelenjavo in morda kako sadje, kar lahko jedo. Ce rabis link, kaj psu ne smes dajat, mi sporoci, samo ga moram najprej nalozit nazaj na racunalnik user posted image Vem samo, da ne sme cesna, cebule, grozdja, rozin sploh ne itd.

Moja ima ful rada npr. korenje (tako kot meso tezi za to), pa bucke - vse kuhano brez soli ali pa korenje iz juhe.


< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 1.11.2008 11:01:03 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pasja hrana
1.11.2008 11:00:28   
Anonimen
Tudi tebi hvala ribica user posted image

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pasja hrana
1.11.2008 11:17:43   
ursa_p
Ribica ... zakaj pa ne cesna??? Cesen je celo priporocljiv (zaradi vonja telesa, ki potem odganja zajedalce in mrces - ni neko varovalo, malo pe naj bi pomagalo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pasja hrana
1.11.2008 11:19:42   
Anonimen
Ja nam je tudi veterinar svetoval Eucanubo ali Hills za mladičke ... no pristali smo na Hillsu, ki našemu sukrčku zelo odgovarja, le da mu sedaj ko je že večji v posodico briketov zamešamo še žlico hrane iz piksne, da je bolj sočno vse skupaj.

Ribica, me pa tole zanima, ko si napisala, da ne smejo grozdja jest ... zakaj ne? Ker naš maltežan kar sam obere trto do tiste višine, ki še doseže user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pasja hrana
1.11.2008 12:49:52   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Ribica, me pa tole zanima, ko si napisala, da ne smejo grozdja jest ... zakaj ne? Ker naš maltežan kar sam obere trto do tiste višine, ki še doseže user posted image .


U, to pa jaz tudi vem, da ne smejo. V glavnem pa bolj za rozine, te so pa menda resnično prav nevarne. Zakaj, pa ne vem več.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pasja hrana
1.11.2008 13:01:00   
Ribica **
NAj ne bi smeli jesti grozdja, ker je v peskah neka snov, ki je za pse strupena, in zaradi tega absolutno ne smejo jest rozin. Sicer jaz moji dam kdaj grozdje, ampak samo jagodo ali dve, vec pa ne, pa ni se nikoli bilo nic.

Ursa_p, ne vem, se ne spomnim zdajle, je vse na tistem linku napisano, ampak sem na novo nalagala racunalnik in imam se vse zadeve arhivirane na zun. disku. Mogoce na pesjanarju najdem link.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pasja hrana
1.11.2008 15:00:27   
Arwenko
Za začetek vsekakor priporočam, da vsaj nekaj časa ne zamenjujete hrane, naj mladiček je tisto kar je jedel pri vzreditelju. Menjava hrane je za mladička stres in poleg stresa ki ga ima ob privajanju na novo družino, okolje, ne rabi še dodatnega. Za kasneje pa tako, če psu hrana ustreza in ima katero izmed kvalitetnejših hran jaz koz vzreditelj ne vidim razloga za menjavo. V koliko mu ne ustreza, kar je seveda možno, pa se zbere katera izmed drugih hran, važno da je različica za mladičke in da je hrana kvalitetna. Katero izmed njih pa izbrat pa je odvisno, cene so približno enake pri vseh kvalitetnih hranah, se pravi je treba upoštevat druge stvari, kvaliteta dlake ki jo ima mladiček ko je hrano, velikost, barva in trdota iztrebka, nenazadnje tudi ješčost. Formule za izbor tukaj pravzaprav ni.

Dam čisto kot primer, mnogi hvalijo Hills, mojim psom ga ne dam pa če mi ga podarijo do konca življenja pa še plačajo za njegovo uporabo. Zakaj - ker so se mi vsi praskali, imeli zelo velike (količinsko) iztrebke, ki so bili precej mehki - pa to zdaj ne pomeni da je hills nujno slaba hrana, ampak da pač mojim ne ustreza. Z Royal Canin-om smo recimo imeli katastrofalno dlako - zelo suha, pričela se je cepit, ampak zato Royal Canin ni slaba hrana, celo za mačko jo sedaj kupujem. Hočem pač povedat da je treba najt hrano ki tvojemu psu ustreza in to včasih ni tako lahko kot izgleda.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pasja hrana
2.11.2008 18:51:39   
Mišni
Arwenko, kaj pa hrana Best choise? To je zadnjič kupila moja tašča in te brikete celo Miša je.

Doma imam Nutrience holistic, pa se mi po 3 dni ne dotakne briketov, pa tako je že lačna, da ne počne drugega, kot po cel dan fehta. Potem pa mi po možnosti še v kakšnem grmovju kaj "kvalitetnega" poje, ker je pač že čisto sestradana. Pa to se je zdaj kar naenkrat sprdinila, saj nekaj časa jih je pa jedla.

A so ti Best choise v redu? Menda so brez konzervansov, barvil in drugega umetnega sranja. Samo sem pa prvič slišala zanje.

Aja, drugače pa Miša nima nobenih problemov niti s kožo niti z dlako. Dlako ima super žimasto.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 2.11.2008 18:52:48 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pasja hrana
2.11.2008 19:34:35   
Ribica **
Ja mi s Hillsom res se nismo meli tezav - ne prej z ovco, ne z i/d dieto, ne z u/d dieto in ne zdaj s piscancjimi light. Jesca je se prevec, kaka normalno, dlako ima pa zelo lepo + nobene alergije. Zato mi je nesmiselno menjat, ceprav sem videla zdaj Royal Canin light ki je prav za medium pasme in namenjen psom ki so nagnjeni k prekomerni tezi oz. so kastrirani/sterilizirani ali pa pac morajo imeti light hrano za shujsat. Samo bi najprej rada preizkusila z vzorckom.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pasja hrana
2.11.2008 21:45:58   
Arwenko
Ne vem kako je z Best Choice, treba sprobat, ni druge.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pasja hrana
3.11.2008 10:01:41   
Pikapolonica_
Se kar strinjam z Arwenko, da Hills ni toliko dober, kolikor je opevan. Naš weimerjanec se je enako praskal po njej in smo jo hitro zamenjali. Prav tako mu ni ustrezala Eucanuba, niti Royal Canin.
Smo neizmerno zadovoljni z nemško hrano Belcando. Pa tudi njihove konzerve so med boljšimi, za kakšen posladek.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pasja hrana
3.11.2008 11:10:55   
Anonimen
Hvala vsem. Smo danes kupili Royal canin za mladičke do 4-ih mesecev.Prvo porcijo je slastno pojedeluser posted image
Še enkrat hvala za vse informacije.user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pasja hrana
9.11.2008 8:23:53   
Nia30
Tudi mi dajemo Royal Canin. Tako nam je svetovala vzrediteljica, veterinar pa je zadevo potrdil. Poleg tega nam je svetoval, da psu dajemo samo suho hrano - nič konzerv in brez namakanja briketov.

Lp
N.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?