|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 17:51:09   
Anonimen
Zanima me vaše mnenje...včeraj smo se kar fejst skregali z mojo mamo... imava namreč problem, da nam zaradi narave dela pač večkrat glede otroka priskoči na pomoč pri varovanju moja mama... krasno se razumeta in lepo dela z njim, vendar je nastal problem... ker nima veliko denarja, nama zaračuna pot do naju, hrano in običajno smo ji še kaj stisnili v roko... otroku izjemoma kaj prinese, ampak to je pač samo moja bolečina... sedaj pa hoče več- se pravi kot bi plačevali neko tujo žensko- varuško... meni je šlo čez rob... vse mame, ki jih poznam pomagajo svojim otrokom, moja pa vse gleda skozi denar, ne vem no, nisem navajena, ker prej nikoli ni bila taka, zdaj pa pravi, da za nobenega ne bo več nič naredila samo zase...user posted image user posted image  smo popokali in šli... pa vendar, moja mama je in do sedaj sva se kar dobro razumeli, sedaj pa kot bi se ji malo zasukalo- res je v zadnjem letu ali dveh ogromno dala skozi,  pa vendar ima samo nas, saj smo družina hudiča... ali ni tako, da si družina pač pomaga in ne gleda vse samo skozi denaruser posted image ... prav žalostna sem...
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 17:59:47   
Taula
Iskreno povedano....tudi ti jo imaš ''najeto'' tud zato ker je ceneje kot eno varuško imeti.


ker nima veliko denarja, nama zaračuna pot do naju, hrano in običajno smo ji še kaj stisnili v roko... otroku izjemoma kaj prinese, ampak to je pač samo moja bolečina
 
Tu mi deluješ prava materialistka....babice niso zato da se jih izkorišča. user posted image  Če zase nima, kaj bo potem kupovala vnuku..sama bo pa stradala ali kaj. Babice so zato da mu dajejo ljubezen, ne materialne stvari.

In ja..prav ima. Če sama težko preživi naj ti računa (nisi rekla da nimaš denarja). V tem času ko ti merka otroka bi ona verjetno lahko kje delala in zaslužila kaki evro več da bi lažje živela.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:00:18   
CatJa
Uf, ne vem. Po eni strani se mi zdi tako nemoralno, da plačuješ bližnjega sorodnika za uslugo, po drugi strani pa, če ima finančne težave, je še zmeraj boljše plačevati njej kot nekemu tujcu.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:01:25   
tanikaa
Se kar strinjam s Taulo.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:03:52   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

vse mame, ki jih poznam pomagajo svojim otrokom,



to pa ne bo držalo; meni je moja mama pazila otroka v dobrih 3 letih 3ure_ampak so bile pa brezplačne, to moram pa priznatuser posted image




_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:11:14   
natasaom
ah,ja! men se zdi čist uredu,da ji plačaš varstvo,saj očitno nimaš težav z denarjem..in verjemi,da ljubezen,ki jo tvoja mama daje tvojemu otroku nima cene!

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:28:18   
caillou
Jaz bi ji pa plačevala varstvo. To pa res ni nič takega. Ena moja znanka ga prav tako in se mi ne zdi to nič narobe.

Kot praviš ima mama bolj malo cvenka in bi ji vsak dodaten cent prišel prav. Plačaj, boš videla da bo volk sit in koza cela. Zate in za mamo je tole samo združevanje prijetnega s koristnim. S tem pa res ne bi komplicirala. In verjemi, da je čisto nekaj drugega, če ti otroka varuje mama, kot pa tuja varuhinja.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:30:28   
mika
ja, grozno se sliši, če ti mama reče plačaj mi varstvo.
še bolj grozno pa je to, da veš, da mama nima denarja, pa ji nisi ponudila poštenega plačila. tu pa tam ji stisneš kaj...pol pa naj tud mama tu pa tam pride pazit otroka.
to ne pomeni, da bi jo morala plačevati, kot najdražjo varuško, ampak vsaj toliko, da bi imela nek dodaten prihodek, in ne tu pa tam.
jaz osebno raje plačam mami, kot pa tuji ženski.

ko sem prebrala naslov, sem pričakovala marsikaj drugega, ne pa mame s slabimi prihodki.

ali ni tako, da si družina pač pomaga in ne gleda vse samo skozi denaruser posted image
veš, to velja tudi za otroke in ne samo za starše.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:33:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

imava namreč problem, da nam zaradi narave dela pač večkrat glede otroka priskoči na pomoč pri varovanju moja mama...


Bodi vesela, da je pripravljena priskočiti, kadar je treba user posted image .


Ne splača se kregati zaradi denarja.....samo denar je.....in na koncu se itak tako obrne, da ga bo vsaj nekaj namenjenega tvojemu otroku.

Pa vsakič, ko misliš, da daš preveč, se vprašaj, če bi bila ti za ta denar pripravljena čuvati drugega otroka user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:36:17   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

....babice niso zato da se jih izkorišča. user posted image


Res je, pa tudi bolj ko ne vse ostalo v tvojem postu. Tole bi blo pa za v okvir user posted image .

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:36:37   
SašaR
Tudi jaz sem razmišljala da bi tašči plačevala varstvo, kadar je imela tamalo (drugače je naša v vrtecu). Ampak ker jo je vedno rada imela in vedno rekla da noče nič, samo da jo lahko ima v varstvu, sva ji midva kupila za rojstni dan darilo, ki si ga je želela (mikrovalovko).

Moja tašča nima svojega prihodka in bi ji jaz z veseljem plačevala, samo kaj ko ona noče tudi slišati o denarju.
Problem pa nastane tudi, ker jahta tudi od svaka pupo, oni pa bi ji bolj težko plačevali, ker imata oba bolj malo prihodka (malo več kot nič).

LP


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:37:16   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Ne splača se kregati zaradi denarja.....samo denar je.....


Tud tale je prav "močna", ja user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:39:52   
Anonimen
ne vem kaj naj ti na to rečem, moja mama NIKOLI ampak res NIKOLI ne bi od mene vzela kaj denarja, še najmanj pa za čuvanje vnukov, ki jih obožuje.

Tako, da res ne vem kaj jo je pičilo. Je pa res, da se človek na stara leta tudi spremeni, tako da...kaj pa vem. Je pa tudi moja mama imela v zadnjih letih ful problemov, lani še zelo hudo bolezen pa ni nikoli na kaj takega pomislila.

Jaz za kaj takega še nisem slišala, samo poznam eno, ki mora plačevati staršem najemnino pa še to me je zelo začudilo.

Je pa res, da smo si ljudje zelo različni, samo meni bi se ful zamalo zdelo, če bi mi računala, potem bi si pa čisto zanalašč raje varuško plačala, saj si potem na istem, ona pa naj ima svoj mir, ki si ga želi user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:41:32   
metuLJchy
ko smo bili mi otroci, so pa starši nam plačevali celo otroštvo - a enkrat odrastemo in nam starši niso več dolžni brezplačno ustreči v vsem - če so v finančni stiski. Če ni denarja - to dela kar hude psihične stiske - zato ne obsojat mame, morda je zdaj trenutek da zamenjate vlogo. Kot je ona enkrat dajala tebi, mordazdaj ti daš kdaj njej kaj. Še vedno je važneje da ti otročka pazi nekdo ki mu zaupaš in ga ima rad. Grdo ali ne grdo - starši nas po tem ko se osamosvojimo niso dolžni financirati tako ali drugače. Ne se prepirat zaradi denarja, raje naredite nek kompromis

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:42:00   
rija
jaz moji vedno stisnem kaj, pa ne v smislu, da ji plačam varstvo in vse kar naredi zame, pač pa v smislu: daj, kupi si nekaj.....

recimo tisti mali luksuz, ki si ga s svojo pokojnino ne more privoščiti....pa za bencin dam zmeraj....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:42:42   
Anonimen
aja sem šele sedaj prebrala, da nima denarja. No če ga imaš ti veliko, potem ji pač kaj daš

ampak kot sem rekla, jaz imam v mislih mojo mamo in ona ne bi vzela denarja za čuvanje nikoli, bi ji pa potem kaj drugega kupila, če nima, to bi pa najbrž sprejela, kako lepo majčko ali kaj podobnega

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:45:31   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz moji vedno stisnem kaj, pa ne v smislu, da ji plačam varstvo in vse kar naredi zame, pač pa v smislu: daj, kupi si nekaj.....

recimo tisti mali luksuz, ki si ga s svojo pokojnino ne more privoščiti....pa za bencin dam zmeraj....


To se meni zdi cool in prav.

Jaz sem razumela sporočilo bolj, kot da ji je blesavo, da mama zahteva denar. To bi tudi mene zbodlo. user posted image user posted image  Saj verjamem, da je mama brez denarja, ampak roko na srce, obstajajo tudi ženske požrešne na denar. Prave pijavke in materialistke. Jaz mislim, da bi vsaka dala svoji mami, da jih je malo takšnih, ki ne bi pomagale, če je res brez denarja.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 18:59:14   
ronja
Se podpišem pod Taulo in Miko. Verjetno je res problem v tem, da je ona brez denarja in ji je tudi brezveze, da vsakič pride, ko rabite, hkrati pa nima nič od tega (razen veselja z vnukom, ampak od tega se ne naješ...)
Če bi katerakoli babica čuvala mojo tamalo, bi ji hotela to plačat, ne vem, če bi mi ratalo, ampak vsekakor bi probala... Če pa bi jo čuvala tu in tam, recimo max 1x na teden za 1 uro in to takrat, ko bi si to oboji želeli, ne pa, da bi morala vsakič bit fraj, ko bi si jaz to želela, potem pa se mi zdi, da ni treba plačat, ker je to obojim v korist. Zaenkrat mi jo je mami čuvala 1x za 1 uro in je bila zelo vesela, da sem ji rekla, tašča jo bo pa ta teden prvič za kaki dve uri.

Se pa probama oddolžit: če pač nočejo denarja, dobijo recimo malo večje darilo;)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 19:05:10   
Anonimen
Jaz pa sploh ne vidim problemauser posted image

V bistvu nima veze kolk ma ona denarja al pa kolk ga mate vi. Ona je svoje otroke že vzgojila in jih spravila h kruhu. Sedaj si ti na vrsti da svoje. Ne pa da ona tvoje. Če jih pazi je to njena dobra volja, ne njena dolžnost!
Če se ti zdi pa bebasto mamici plačevat si pa nabavi varuško.

Moja sicer nikoli nebi zahtevala denarja, bi ji ga pa zihr sama ponudila oz. ker vem da ga nebi vzela bi ji plačala kkšne toplice al pa morje. K ne razumem zakaj bi mami zastojn neki delala. Ok, vsake tolk kdaj. Sam pr vas je to očitno kar dostkrat.

Majčkn za samoumevno maš ti svojo mami a?user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 19:12:29   
tincci
Jaz imam enako s sestro, je ona namesto vrtca in ji že skos plačujem. Na mesec me pride cca 200 eur, kar če razdeliš na delovne dni v mesecu, še vedno ni veliko, in ravno zadnjič mi je sestra rekla, kje bom tako poceni varuško dobila.. ima po eni strani čisto prav, po drugi pa bi jo mahnla, ker mi tudi še enkrat ni prišla kar tako, brez plačila jo pazit, pa je njena nečakinja. Ampak pač nima denarja in jo čist razumem.

Ne razumem, zakaj mami ne daš nekaj denarja na mesecuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 19:21:17   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Iskreno povedano....tudi ti jo imaš ''najeto'' tud zato ker je ceneje kot eno varuško imeti.


ker nima veliko denarja, nama zaračuna pot do naju, hrano in običajno smo ji še kaj stisnili v roko... otroku izjemoma kaj prinese, ampak to je pač samo moja bolečina
 
Tu mi deluješ prava materialistka....babice niso zato da se jih izkorišča. user posted image  Če zase nima, kaj bo potem kupovala vnuku..sama bo pa stradala ali kaj. Babice so zato da mu dajejo ljubezen, ne materialne stvari.

In ja..prav ima. Če sama težko preživi naj ti računa (nisi rekla da nimaš denarja). V tem času ko ti merka otroka bi ona verjetno lahko kje delala in zaslužila kaki evro več da bi lažje živela.



Evo, vse povedano! Bravo Taula! Moja mami sicer, če kdaj slučajno pomirka, noče vzeti denarja, jo pa založim s papico ki jo ima fuuul rada, pa si je ne more privoščit (pršut, olive, lindtove čokoladice,...). Občasno mi pa pride pomagat pospravit, to ji pa obvezno plačam. Ona je zadovoljna, ker pri svoji mizerni penziji pride do malo denarja, jaz pa tudi, saj nobeni druge babnice ne bi mogla gledat da mi čačka pa stanovanju in tudi nobena druga ne naredi tako dobro kot midve z mamiuser posted image - sem probala, pa se ne obnese...

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 19:41:11   
Anonimen
Kako ene hitro potegnete zaključkeuser posted image ... od kod vam ideja, da imam ful denarjauser posted image ... ne nimam ga, saj v tem je fora- tašča, nama velikorat priskoči na pomoč-vsak dan gre po tamalega v vrtec, prinese še kaj za pod zob in vedno mu v svetu knjige kupi kako malenkost... ne gre za materializem, če pač kot starš rada vidim, da kdo sem in tja obdari mojega otroka... ne mi govorit, da sem zato materialistka... tako kot ve rade dobite kakšno darilo, pa tudi jaz, tudi otrok rad vidi kako novo igračko... ne gre za vsak dan... (naj še dodam, da odklanja kakršnokoli plačilo)... Mojo mamo torej potrebujeva le sem in tja kdaj- a zdaj nam naj tašča vse v rit vtakne, moji mami bomo pa za vsako malenkost plačevali al kaj- sej ne rečem,kadar je res kriza in če imam ji itak dam, pa na morje jo vzamemo s sabo in na izlete, če je le priložnost...

Ne vem, zakaj nekatere vedno takoj napadete in se delate tako nedotakljive, da ve pa že ne... meni se pa dejansko zdi, da more družina skupaj držat z denarjem ali brez... ni problema to, kar sem ji dala do sedaj- ker sem ji dala, ko sem imela- problem je, da zahteva tudi kadar pač nimam- in to se mi zdi, da od mame ni prav, pa tudi če nekatere mislite drugače... zakaj pa je mene babica (njena mama) lahko čuvala in praktično gor spravila... ali mislite, da ji je moja mama plačevala- prinesla ji je kako hrano, kaj več pa tudi ne, ker ni bilo...

(odgovor članu Čupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 19:43:25   
Anonimen
Glej, ko se odločiš za otroka, moraš vedet, da boš za njega lahko poskrbel, tudi materialno.

Če pri tem starši pomagajo, tnx god in lepo je to, če ne pa....kaj češ, tvoj otrok je in tvoja odgovornost.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 19:45:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Glej, ko se odločiš za otroka, moraš vedet, da boš za njega lahko poskrbel, tudi materialno.

Če pri tem starši pomagajo, tnx god in lepo je to, če ne pa....kaj češ, tvoj otrok je in tvoja odgovornost.


Takouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plačevanje varstva lastni mami
5.11.2007 19:47:32   
jade1
Joj, če bi jaz samo omenila mojim ali moževim staršem, da bi jim plačala za čuvanje vnukov (pa so 3 je) bi jih užalila do konca. Jim pa veliko pomagamo drugače in jim večkrat kaj kupim kar si sami ne bi privoščili, tudi kar tako ne samo za rojstni dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?